Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 127, kokku 129 EsimeneEsimene ... 2777117125126127128129 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 521 kuni 2 540, kokku 2569
  1. #2521
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: majanduse offtopic

    Njah, ma ise jõudsin umbes samale järeldusele. Tänud siiski.

  2. #2522
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    ei ole märganud, et siin seda oleks arutatud, aga iseenesest põnev teema - LHV läheb avalikuks varsti (ehk börsile). ipo hind ühele aktsiale peaks tulema ca 5 euro ringis. natuke olen uurinud, suht risky valuation tundub (investori jaoks). kõik peab õigesti minema (ja rohkem veel), et asi tõuseks, miskit läheb ootustest alla, siis võib ikka valusalt peksa saada.
    ja üldiselt pankadesse investeerimine mu silmis väga risky business. reaalset väärtust nii raske hinnata.

    food for thoughts?
    Viimati muudetud eddi poolt : 06.06.14 at 14:47

  3. #2523

    Re: majanduse offtopic

    Ma olen vahelduva eduga LHV klient olnud ligi 10 aastat, tasa ja targu kasvatavad oma ettevõtet, nüüdseks juba plussis. Usun küll selle ettevõtte tulevikku. Paar prohmakat on olnud, kui paar kauplejat omal ajal siseinfoga uljaks läksid ja seotus Gildiga jääb neid vast ka kummitama mõnda aega, aga praegu rannitakse seda putkat vägagi asjalikult. Pensionifondide tulemused neil siinmail ühed parimad, nt Pärsia lahe fond neil tundub ka asjalik, tundub nagu kliendile on neil pakkuda küll. Miinustena teenustasud on üle turu keskmise, samas mugava netipanga eest ja eestimaisele kapitalile maksaks nats rohkem ka. Eks neil jamasid tooteid ka nagu igal pangal ja nt kodulaenu bisniss neil minu teada hetkel puudub, see ka risk et kui hästi nad selle käima tõmbavad. Nad pikalt juba Lätis sees, millalgi laienesid Leetu ja Soome ka, perspektiivi tundub olevat.

    Kindlasti oleks üks huvitavamaid ja potentsiaalikamaid ettevõtteid Tallinna börsilt ja ise võtan tõenäoliselt ka midagi, sõltuvalt hinnatasemest.

  4. #2524
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Mõned kuud tagasi käis siinsamas foorumis läbi teema aktsiatesse investeerimisest ja osad asjalikumad tegelased olid arvamusel, et hetkel turg 'ülehinnatud' ja parem mitte momendil osta vaid sullis hoida.

    Mille põhjal selline arvamus tekib? Ja millal see nö "õige aeg" võiks tulla?

  5. #2525
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: majanduse offtopic

    siis kui veri tänavatel

  6. #2526

    Re: majanduse offtopic

    Teisest küljest ei ole ka suurt eufooriat nagu tippude juures tavaliselt on. Ju siis on ka ruumi ülesminekuks veel alles, kuigi näitajad ei õigusta. Endal kahju pole, et ligi 10% madalamal sai osa ära müüdud, kui peaks veel 10% tõusma nii poole aasta jooksul, müün vast kõik selleks korraks. (ärge siit palun mingit ostu või müügi soovitust välja lugege :D)

  7. #2527
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    See vist psühholoogiline efekt "olen kaval ja ostan madalamalt kui veri tänavatel". Kui selliseid tüüpe piisavalt palju siis börs vaikselt kerib edasi, kuni üks päev "murduvad" ah ostan ka seda PE =1000 aktsiat
    Imho arvan, et sinna läheb aega kuni börsid lõhkevad

  8. #2528
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Mõned kuud tagasi käis siinsamas foorumis läbi teema aktsiatesse investeerimisest ja osad asjalikumad tegelased olid arvamusel, et hetkel turg 'ülehinnatud' ja parem mitte momendil osta vaid sullis hoida.

    Mille põhjal selline arvamus tekib? Ja millal see nö "õige aeg" võiks tulla?
    Neid näiteid palju, üks arvatavasti lihtsamatest näidetest, et turg on "ülehinnatud" on Twitter. TWTR on börsil hetkel väärt 22.83B dollarit. Alates börsile tuleksut ei ole ettevõte suutnud siiamaani näidata arengut. Nad toodavad kahjumit ega ole siiamaani suutnud enda tähtsamaid numbreid viia investorite ootusteni (et monetiseerida enda biz). Tekib küsimus, miks selline firma on väärt ca 23 miljardit dollarit?

    Teine näide (ja suht ekstreemne) - amazon. Vaadates amazoni aktsiahinda (334$) ja tema firma väärtust (153.87B) ning võrrelda tema iga-aastase kasumiga, tuleb välja, et Amazon vajab enda praeguse väärtuse õigustamiseks teenida sama palja revenued ca 500 aastat järjest. Sinul, kui investoril on 500 aastat aega oodata?
    Aga miks inimesed siis ostavad ikka amazoni aktsiaid sellise hinnaga (pakkumine ja nõudlus ju ikkagi mõjutab aktsiahinda lõppkokkuvõttes)? Loodetakse, et kasumid tõusevad. Suur PE (ehk see 500) näitab, et invesotritel on suured tulevikuootused.

    Aasta esimesel poolel toimus kusjuures tugev korrigeerimine tehnoloogiafirmadel (vaata twitter, yelp, amazon jnejne YTD graafikuid)

    Nõustudes privadoriga, ma ka usun, et läheb ikka aega, kuni börsid lõhkevad.
    Keda vähegi huvitab see mullilõhkemise teema, siis lisan ühe väga hea (ja suhteliselt lihtsa) lugemise.

    Lõpetuseks ütlen veel, et seda on tegelt väga raske öelda, et kas on ülehinnatud või ei. Investorid ju ostavad neid aktsiaid ehk nõudlus on olemas ehk aktsiahind tõuseb. Turg määrab aktsiahinna (jälgides ettevõtte näitajaid-tulemusi). Sinu töö börsil ei tohiks olla õigluse mõistmine (kas see väärtus on õige või ei), vaid arusaamine, et kui sina ostad, kas turg pärast sind ka veel ostab ja miks turg ostab (NB! aga see on ka kaheotsaga asi ja pikem jutt juba). Selliseid tüüpe on sitaks, kes 4 aastat järjest bashivad, et turg on ülehinnatud ja te ostjad olete idioodid, aga need "idioodid" samas teenivad juba neljandat aastat järjest raha. Tesla on selline näide. Tüübid shortisid (ehk panustasid tesla languse peale) juba siis, kui ta oli ca 50dollari aktsia öeldes, et ülehinnatud. Hetkel TSLA maksab $227. Võibolla tõesti ülehinnatud, aga keda kotib? Investeerijaid huvitab tulevik, mitte olevik.

    Ja millal see aeg võiks tulla - no-one knows. See on siis teada, when the shit has already hit the fan.
    Viimati muudetud eddi poolt : 19.06.14 at 13:55

  9. #2529
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Teisest küljest ei ole ka suurt eufooriat nagu tippude juures tavaliselt on. Ju siis on ka ruumi ülesminekuks veel alles, kuigi näitajad ei õigusta. Endal kahju pole, et ligi 10% madalamal sai osa ära müüdud, kui peaks veel 10% tõusma nii poole aasta jooksul, müün vast kõik selleks korraks. (ärge siit palun mingit ostu või müügi soovitust välja lugege :D)
    Kirjutasid hiljuti säästmisest ja selle raha panemisest aktsiate alla oma päevikus - hetkel siis eelistad parem sullis hoida?

  10. #2530

    Re: majanduse offtopic

    Nagu eddi ja kõik teised ka maininud on, paljud aktsiad on absurdsetel hindadel, korrektsiooniruumi on omajagu. See ei tähenda, et seda tingimata tuleks lähiajal, aga imo allapoole potentsiaali on hetkel rohkem kui ülespoole. Hetkel tõesti ei siseneks ise, all time high juures pole üldiselt väga hea siseneda.

    Eddi, sul on mingi uus lähenemine? Mingisugune momentumil ja masside psühhloloogial põhinev vs vana hea funamentaalide uurimine. Kas keegi pikas perspektiivis biidib ka selle lähenemisega? See, et turg suudab kauem irratsionaalne olla kui hero suudab cashis püsida on vana tõde, üldjuhul siiski sellised suure ralli püüdmised absurdsete fundamentaalide pealt lõppevad väga kehvasti.

  11. #2531
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Eddi, sul on mingi uus lähenemine? Mingisugune momentumil ja masside psühhloloogial põhinev vs vana hea funamentaalide uurimine. Kas keegi pikas perspektiivis biidib ka selle lähenemisega? See, et turg suudab kauem irratsionaalne olla kui hero suudab cashis püsida on vana tõde, üldjuhul siiski sellised suure ralli püüdmised absurdsete fundamentaalide pealt lõppevad väga kehvasti.
    Ah ei ole mul seal mingit uut lähenemist. Üldiselt, kui sa usud mingisse firmasse ja sul on reaalsed põhjused ostmiseks (ostmiseks on vaja catalysti ehk mingeid sündmusi, mis on tulevikus ees), siis ma ostaks nii või naa, savi, mis keskkond praegu on. Pigistad silma kinni ja hoiad oma 10+ aastat seda (või senikaua, kuni su catalyst elus püsib). Aktsiaid osta ikka firma pärast, mitte "majandusseisu" pärast. Spekuleerimisega sa raha ei teeni.
    Kui keegi jõudis seda mu uploaditud lugemist vaadata, siis nagu seal ka kirjas ja näitab, siis KÕIKIDEL 26 finantskrahhil turg taastus tagasi ja tõusis kõrgemale, kui varem oli.

    Näide LHV börsile tulek. Siin oli just viimane emiteerimine, LHV aktsiad läksid nagu soojad sajad, kuigi rahvas teab, et varsti peaks uus tsükkel tulema (ja pangandussektor on eriti tundlik sellistele asjadele), aga jällegi, sa ostad firmat, mitte majandusseisu ja selle spekuleerimist.

    Codecci, kui sa tahad kuskile raha panna, aga täpsemad teadmised puuduvad firmade kohta, võid osta üldist turgu ehk indeksit. Makstakse dividende ka veel lisaks. Raha ka hajutatud sellega (SPY sees 500 erinevat firmat).

    Kui ma näen mingit firmat, mille jaoks mul head põhjused ostmiseks (tõsi, ebakindlas keskkonnas ma arvatavasti tõstan oma lati üles poole, et mis on siis "hea põhjus"), siis ma ostan, ma ei hakka mõtlema "turg on liiga kallis blabla". Kuid kindlasti tasub jah ikkagi ettevaatlikum olla. Kuid jällegi, sa ostad ikkagi eelkõige ettevõtet. Tähtis on lihtsalt hype'ga mitte kaasa minna.

    Aga jällegi, see on nii kaheotsaga asi ja iga case on erinev. Mingi teema täpsemalt huvitab (firma, mingi ost, mingi catalyst), siis saab detailsemat lahata juba.

    PS! Ma hea meelega võin arutada erinevaid börsiettevõtteid (ükskõik milliseid), so bring it.

    Mul üks sõber kunagi palus, et hoiaksin Solar sektoriga teda kursis, et kui mingid võimalused tekivad, siis mõned päevad tagasi tekkis, lisan spoilerisse teksti, mis sa talle kirjutasin, et saaksite aimu, mille peale mina ostaksin portfelli endale. Aktsiaks siis solarcity (SCTY) ehk Elon Muski teine firma lisaks Teslale:
    ( Click to show/hide )
    Viimati muudetud eddi poolt : 20.06.14 at 12:54

  12. #2532
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    326

    Re: majanduse offtopic

    Kellegil kogemusi kodulaenu lepingu muudatustega? Võetud laen elukaaslasega kahe peale ning nüüd sooviks elukaaslast laenulepingust välja saada. Kas ja kui lihtne protsess oleks?

    - Laenuleping on allkirjastatud, aga laen pole veel välja makstud. Ca 2 kuu pärast peaks orienteeruvalt olema väljamaksmine
    - Pank on valmis mulle laenama selle summa. Ilmselt pank soovib muuta intresse minu kahjuks (sissetulek mina vs meie väiksem)?

    Või kõige mõistlikum kohe kliendihalduri poole pöörduda?

    Tänud.

  13. #2533

    Re: majanduse offtopic

    Loe leping ise põhjalikult läbi ja mõistlik kohe laenuhalduri poole pöörduda, teeb üksipulgi sulle õigused ja muudatuste tagajärjed teatavaks. Ühtlasi kui leping allkirjastatud, siis on kohustus võetud ja laenu väljamaksmine ei oma tähendust. Ees ootamas võiks olla:
    - teenustasu sadades eurodes;
    - intressi ei muudeta ainult siis, kui tagad olmasolevatest tingimustest pangale laenu kiirema tagasimakse või väiksemad riskid;

    Põhimõtteliselt pank vaatab üle sinu riskitaseme ja kui millegagi uuega (nt suurem omafinantseering) ei taga midagi soodsamat, saad intressi suurenemise ja laenu kalliminemise.

  14. #2534
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    326

    Re: majanduse offtopic

    Tänud vastuse eest!

    Idee oleks olnud selles, et kui elukaaslane nö. laenuvaba siis saaks tema võtta lähitulevikus kodulaenu näiteks 2 toalisele korterile eesmärgiga see välja üürida - sisuliselt tasuks üürnik kõik korteri kulud + korteri remondi kulud ( ei peagi kasumit tootma)

    Aga selline variant, et nii minul kui elukaaslasel on ühine pangalaen ja sissetulek lubaks meil soetada 2 toalise korteri. Kas pank annab teise kodulaenu kui üks on juba aktiivne?

  15. #2535
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Paku pangale, et laen on sinu nimel ja elukaaslane käendab. Või siis sõlmi leping nii, et kõik maksed lähevad sinu kontolt. Hiljem kui teine inimene läheb uut laenu küsima (teise panka), siis saab ütelda, et olemasolevaid laene pole (käenduste kohta ei küsita tavaliselt). Pangad üksteiselt infot ei saa, seega igasugused hilisemad vaidlused ebatäpsete andmete esitamisel on laenu võtja ja laenu andja vaheline asi. Kuni laen on korralikult teenindatud, pole pangal vahet. Kui teenindada enam ei jõua, on defaultis nagunii ja see taotlusel esitatud ebatäpne info ei muuda olukorda eriti. Valdav osa inimesi rikub kodulaenu lepingut detailides (nt. kõik laekumised samasse panka, 'viivitamatult panga teavitamine' mingitel juhtudel jne).

  16. #2536
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    326

    Re: majanduse offtopic

    Nüüdseks kuna leping on juba allkirjastatud siis keeruline elukaaslast käendajaks muuta. Ilmselt kaasnevad lepingu muutmise tasu, intressi ümberhindamine? Muidu kõik maksed hakkavadki minu kontolt minema ning ainult sel juhul kui minu kontol vahendid puuduvad siis elukaaslaselt.
    Hetkel huvitab just see teise kodulaenu teema, kas see on reaalne? Sisuliselt võin ju omada näiteks kahte kodu, üks Tallinnas ja teine Tartus?

  17. #2537
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 323

    Re: majanduse offtopic

    Selline küsimus, et kui tuttav ostab korteri ja annab selle omakorda oma tuttavale nö liisingusse (näitena 25a). Siis mis võiks olla see intressi % mida see Investor võiks küsida arvestades, et tema katab kõik kulud ja samas ei tahaks ülemäära teenida selle tehingu pealt aga ei oleks ka päris heategevus. Korteri väärtus ostuhetkel 45000

  18. #2538

    Re: majanduse offtopic

    Turuhinda tuleks küsida. Kui ta just heategevusega ei taha tegeleda. Üürib välja turuhinnaga ja võtab natuke hinnast maha, kuna risk jama sisse sattuda väiksem.

  19. #2539
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Johaidii, miks krt on vaja elukaaslasege laenu võtta? Kas te olete 100-ks aastaks kokku laulatatud?Lihtsalt liiga palju on nähtud, kuidas pärast ägisetakse ühise objekti käes, kui ammu lahku mindud!
    Miks tekitatakse endale jamasi ühise pangalaenuga, käendustega jne

  20. #2540
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic



    Nagu alati

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES