Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 128, kokku 129 EsimeneEsimene ... 2878118126127128129 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 541 kuni 2 560, kokku 2569
  1. #2541

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Johaidii, miks krt on vaja elukaaslasege laenu võtta? Kas te olete 100-ks aastaks kokku laulatatud?Lihtsalt liiga palju on nähtud, kuidas pärast ägisetakse ühise objekti käes, kui ammu lahku mindud!
    Miks tekitatakse endale jamasi ühise pangalaenuga, käendustega jne
    kõik ei biidi 7-seid ning vaja on suuremaid sissetulekuid laenu jaoks.

  2. #2542
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Müüt bustitud: kinnisvara ei ole pikas perspektiivis hea investeering
    http://www.businessinsider.com/why-y...estment-2014-5
    Kui mul on 2 varianti - kas üürin korterit €600 kuus või ostan samaväärse korteri välja €120K ja võttes arvesse seda artiklit, et kinnisvara pikas perspektiivis ainult veidi üle inflatsiooni biitinud (seega ~ 4%?), kas võiks asja vaadata nii, et ma olen iseenda korteri väga hea üürnik kes on aastas 12 kuud sees, seega 'dividendidena' lisaks 7.2K/120K*100% = 6%, kokku aastane tootlus 10% miinus remondikulud?

    Lisaks üür ehk 'dividendid' tõenäoliselt tõusevad, aga see ebaoluline faktor vist ja arvestatud 4% kinnisvarahinna tõusu sisse?

    + kõik see on maksuvaba erinevalt aktsiatest. Kui alternatiiviks on üürimine, kas võib sellisest vaatenurgast öelda, et peaaegu aktsiaturu keskmise tootluse saab kätte või läksin keset ööd full retardiks?

  3. #2543
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

    aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus

  4. #2544
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Mõttetu on betooni omada, pigem lõpmatus koguses bitcoine kontol:)

    Sten Tamkivi teeb uut "skype" teleport.http://raadio1.ee/2014/06/16-juuni-d...tist-ja-muust/ Idee väga jumekas. Sa ei pea olema kohal paigal kuskil betoonis ja seal elama, vaid lähed sinna kus tuju ja taskukohasus. Maailamle oled sa igal pool kättesaadav
    Põhisihtrühm on progrejad, kel vaja vaid lapakat ja interneti, et kus iganes tööd teha, aga arvan, et tulevikus laieneb see paljudele aladele, sest füüsiline töökoht kaob ära

    Raivo Hein on kunagi öelnud, et kui ostad kodu, siis pole see kunagi kallis, ostad siis buumi v masu ajal sa loe hetke turuväärtust ja loe dollareid
    Viimati muudetud privador poolt : 22.07.14 at 12:07

  5. #2545
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

    aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus
    Huvitab lihtsalt võrdlusmoment otse välja ostmine vs üürimine - kui investeerida ei oska ja ostaks anyway S&P500 indeksit vaba rahaga, kas siis otse välja ostmine on halvem (või oluliselt halvem) arvestades, et üüriraha jääb tasku ja korter tõenäoliselt inflatsiooni slightly biidib?

  6. #2546
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    eks pead mõtlema, kuidas endale parem on. savi see inflatsioon mu arust. osta elamine, et sul oleks kodu, mitte, et inflatsiooni biitida või veel enam, et midagi teenida (kui sul just $1M+ vaba rubla pole). ilma võimenduseta (leverage) sa nii või naa ei teeni kinnisvarast suurt midagi. aga kui ostmiseks läheb, soovitan ikka likviidset eluaset osta (mitte mingisugust 2-toalise korteri vanalinna, mis maksab 300k. kui vaja likviidsust siis sügad kukalt ja istud seal kahetoalises, välja üürida ei saa ning müüa ka raske).

    ma ostaks igal juhul korteri välja ja siis investeeriks jooksvalt edasi. väljaostetud korter võimaldab sul ka leverage saada pangast, kui sa tahad kuskile investeerida või lihtsalt kapitali juurde vaja. igatepidi win.

  7. #2547

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

    aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus
    any updates?

  8. #2548
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    any updates?
    Haha, see oli ülinaljakas. tüüp päev varem ütles, et tal on presentatsioon, mis crushib selle firma täielikult. aktsia kukkus 10% alla. järgmine päev tuli presentatsioon, millele ta raiskas $50M. hakkas rääkima siis sellise väriseva häälega ja hakkas enda 300 leheküljelise presentatsiooniga pihta. kui ta lõpetas, oli aktsia +25% :D. väga fail. pmst ma kuulasin enamus presentatsioonist ära ja kui varem olin temaga samal meelel, et kunagi see firma paneb uksed kinni, siis pärast tema esitlust vaatan, et täitsa hea ja tugev müügifirma :D. jah, ebaeetiline biz, nõustun, aga nüüd vaatasin, et väga tugev firma see-eest.

    Väga desperate presentatsioon oli. aga kusjuures ongi nii, et kui keegi hoiatab ette, et varsti tuleb eriti epic asjaga välja, siis reeglina pannakse alati võssa.

    https://twitter.com/carlquintanilla/...913728/photo/1

    http://online.wsj.com/articles/herba...man-1406072413
    kellel ei ava seda viimast artiklit:
    ( Click to show/hide )


    LISA: maybe the most absurd part of bill ackmans anti $hlf argument is that its premised on nanny state putting a co outta biz because ppl arent smart enough to know they wont become billionaires selling protein shakes
    Viimati muudetud eddi poolt : 23.07.14 at 15:57

  9. #2549

    Re: majanduse offtopic

    Ta vist põrus sellega täiega siis. Kusjuures huvitav kas nii saaks tegelt seaduslikult turgu solkida? Algul shordid ja räägid et mul hea presentatsioon, miks ettevõte rämps või feik on, pärast just enne seda katad shordid ära, võtad optsioonid peale, kused korra avalikkuse ees püksi, teed margi täis aga oled mõlema poole sõidu pealt võitnud? :D äkki ta tegi ka nii?

    Edit: Efekti lisaks obv tõik, et ütled, et raporti koostamine läks maksma dekaziljon.
    Viimati muudetud muruntau poolt : 23.07.14 at 14:15

  10. #2550
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    ei tea jah, mis tal peas toimus. aga ta on varem sellise asjaga vahele jäänud, et oli kahe pharmafirma vahel takeover jutud, mis ei olnud avalikud, siis kuskil klubis kuulis ühe CEO juttu pealt, et takeover ja hakkas kohe end optsioonide ja aktsiatega koguma mitu päeva järjest. lõpuks tuli välja ja siis tüüp ütles, aaa et ma nõustasin neid firmasid hoopis ja ostsin aktsiaid kokku, et aidata seda liikumist-takoverit ja pääses sellega. ega ta loll ei ole.

    aga ta enda nime alt küll seda teha ei saa, kuna ta tegutseb suhteliselt suures mahus, siis selline valelik manipuleerimine tuleks kohe välja ja USAs on ikka väga ränged karistused sellistele juhtumitele

  11. #2551

    Re: majanduse offtopic

    Küsimus. Pmselt tegin ettevottele tööd ja nüüd nad ütlesid, et võivad mulle palgana maksta raha aga nt 1000 eur pealt läheks ca 42% maksudeks. Et parem esitagu mina neile läbi firma arve siis saan rohkem endale.

    Firmat mul pole ja ei taha raamatupidamisega ka eriti tegeleda. Kas on reaalne, et ma saan kellelgi teisel lasta arve tema firmaga esitada ja siis tema maksaks mulle nt 80% summast?

    Kas ma võiks kellegi poole pöörduda ja kas praegune 0.8 koef oleks okei?

  12. #2552
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Miks 80% summast? Kas makse ei maksa mitte see ettevõte kes nö teenust osutas ehk sina (su tuttava firma)?

  13. #2553
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: majanduse offtopic

    igatpidi pead sa raha kättesaamiseks makse maksma, va juhul kui optimeerite ehk leiad mingi variandi mustalt. seega kui sul selle jaoks head ideed pole, läheb igatpidi 42% maksudeks.

  14. #2554

    Re: majanduse offtopic

    Füüsilise isikuna maksad 42% ja kulud on sinu kanda, firma omanikuna arvad kõik kulud maha ja maksad 21% dividendidelt.

  15. #2555

    Re: majanduse offtopic

    Jah arve esitaja firmast raha kättesaamiseks tulevad maksud ette.

    Nagu ma aru sain siis standardina esitatakse neile arve kuna igal mehel mingi firma olemas. Ja nüüd kui raha enda firma kontol siis proovdid ta võimalikult maksuvabalt välja saada. Umbes €300 kuus on lubatud kütte ostmiseks ja siis maksad endale min. Palka ja lisaks võid osta "firmale" tööriistu, läpakaid jne.

    Aga see enda jaoks liiga keeruline. Mõtlesin, et keegi teine ehk oskab sellist raha ära kasutada enda jaoks vms.

    Ostu-müügi lepinguga eraisikuna mingite juba olemasolevate asjade nö müümine firmale nii, et firma kasutab seda eelnevat raha asja eest maksmiseks on ka vist variant aga ma ei tea kas seegi päris maksuvaba on.
    Viimati muudetud Viis poolt : 02.11.14 at 18:57

  16. #2556

    Re: majanduse offtopic

    Kui igal mehel on firma tehtud juba, siis tee nende meestega kokkulepe, nemad võtavad dividendidena välja ja maksavad 20% ainult summalt. Tegelikult nad ei maksa muidugi midagi, niikuinii on mingite skeemide abil juba kulud sama suured kui tulud. Ühesõnaga paku mingi 10-15% neile.
    Seda muidugi, kui on usaldusväärsed mehed.

  17. #2557
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Viis Vaata postitust
    Küsimus. Pmselt tegin ettevottele tööd ja nüüd nad ütlesid, et võivad mulle palgana maksta raha aga nt 1000 eur pealt läheks ca 42% maksudeks. Et parem esitagu mina neile läbi firma arve siis saan rohkem endale.

    Firmat mul pole ja ei taha raamatupidamisega ka eriti tegeleda. Kas on reaalne, et ma saan kellelgi teisel lasta arve tema firmaga esitada ja siis tema maksaks mulle nt 80% summast?

    Kas ma võiks kellegi poole pöörduda ja kas praegune 0.8 koef oleks okei?
    valus õppetund, aga selline ongi see väike-ettevõtlus ja maksukoormuse tegelik olemus. kahjuks ühtegi väga head varianti siin polegi. kui lased endale miinimumpalka ntx 3 kuud maksta, siis vist maksad mingi 35% vms ja veidi võidad.

  18. #2558
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Viis Vaata postitust
    Küsimus. Pmselt tegin ettevottele tööd ja nüüd nad ütlesid, et võivad mulle palgana maksta raha aga nt 1000 eur pealt läheks ca 42% maksudeks. Et parem esitagu mina neile läbi firma arve siis saan rohkem endale.
    Enne töö tegemist lepi tasu kokku, kui töö tehtud, küsi kokkulepitud summa.
    Keegi teine ei viitsi küll sinu eest skeemitada.

  19. #2559
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: majanduse offtopic

    Kust ma saaksin lugeda tasuta ja pädevamate autorite majandusuudiseid ja tulevikuprognoose. Huvitab Austraalia/Aasia regioon. Tnx.

  20. #2560
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Huvitav kui nüüd Venemaa mingil hetkel peaks tagasi tõmbama ja taas 'rahulikuks' muutuma, kas vene turul peaks leiduma mingi aeg väga häid investeerimisvõimalusi, sest kõik investorid praeguse kriisi pärast jooksu pannud ja turul aktsiad odavad?

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES