Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 10 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 181
  1. #1
    Õpihimuline Mängur Kasutaja QKulgur avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    484

    Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Hakkas huvitama kuidas suhtutakse sõprade ja perekonna/sugulaste ringis sinu kui pokkerimängija elukutsesse?

    Kas sõbrad kui näevad millised on sissetulekud selle mänguga on ka ise hakanud asjast huvituma ning olete näiteks neid õpetama asunud?
    Või kuidas näiteks suhtutakse sugulaste ringis, kui suguvõsa kokkutulekul küsitakse, et millega sa ka tegeled ja vastad ma olen profesionaalne/elukutseline pokkerimängija?

    Huvitaks eriti meie pokkerieliidi vastused kellel tõenäoliselt pole plaanis loobuda pokkerimängust. :)

  2. #2
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Alguses naeravad Su üle sõbrad ja samuti ka sugulased ja küsivad iga kord kui kokku saame, et tööle pole läinud või maja maha mänginud. Nüüd, kui juba mitu aastat kodus, siis hakkavad aru saama, et tegu ei ole naljaga, vaid tõsiseltvõetava tööga. Samuti hakkad nägema, kes on sõbrad ja kes mitte, sest paljude kadedus hakkab välja lööma, sest mingi vend istub kodus ja teenib 10x rohkem, kui nemad ausa tööga hommikust õhtuni rügades. Nüüd, kui on kehvemad ajad majanduses, siis paljudel ka tööga probleeme jne, siis nüüd äkki üritavad ka küsida ja salamisi pokkerit mängida ja näevad, et see ei ole nii lihtne, et istud arvutisse ja raha lihtsalt voolab sülle.

    Kokkuvõttes võib öelda, et on ikkagi vähe normaalseid, kellel on savi ja suhtuvad asjasse positiivselt, need on üldjuhul need inimesed, kellel ka endal läheb hästi.

    Vot selline lugu, ei midagi head.

  3. #3
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    raske on jah seletada, et teenid pokkeriga teise palga lisaks endale(no vahest nati vähem ;D). üldiselt on nii, et peale seda kui oled öelnud palju võidad, siis keegi tark küsib ikka "a kui palju sa kaotanud oled?". sedapsi siis...

  4. #4
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas Tarmonator
    raske on jah seletada, et teenid pokkeriga teise palga lisaks endale(no vahest nati vähem ;D). üldiselt on nii, et peale seda kui oled öelnud palju võidad, siis keegi tark küsib ikka "a kui palju sa kaotanud oled?". sedapsi siis...
    Jah, et ära tule rääkima, et sa pole kaotanud. Siis ütled, et see ei loe midagi kuu kokkuvõttes, siis öeldakse ja jaah, no näed ära tule rääkima, et üldse ei kaota, muidu mängiks ju seda kõik ahhahahahaha.

    Ja teine kild on, kas pokkerit mängides peab mõtlema ka või, ahhahahhahahaha

  5. #5

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas Tarmonator
    raske on jah seletada, et teenid pokkeriga teise palga lisaks endale(no vahest nati vähem ;D). üldiselt on nii, et peale seda kui oled öelnud palju võidad, siis keegi tark küsib ikka "a kui palju sa kaotanud oled?". sedapsi siis...
    See on nii idiootne, kui räägid kellelegi, palju võitnud oled ja siis küsib otsa: " a palju kaotanud oled?"

    Tra, kui ma võitnud olen, siis järelikult ma ei ole kaotanud rsk ! ;D

  6. #6

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Üldjuhul on kõik sõbrad juba pokkeri koha pealt ära koolitatud. Suur osa sõpradest on ise ka pokkerimängijad. Teises vaatavad lihtsalt vesistava pilguga meie rahavooge pealt, eriti nüüd majanduslangusel. Vanemad olid mul alguses ka ikka vanamoodsed, aga nad juba ammu mõistavad ja ei vaata enam sellele viltu. Samas olen ikka aru saanud, et tegelikult ei ole mõtet mainida uutele tuttavatele, et mängid pokkerit. Esimene reaktsioon on loomulikult, et tegu on sõltlasega. Ning ausalt öeldes ei ole mõtet neil üritada selgeks teha, et pokker on oskusmäng, sest esiteks võtab see nii kaua aega ja teiseks, kui neil ikka endal kogemust pole selles valdkonnas, siis ega nad ei hakkagi väga mõistma.

  7. #7
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas TaaviK
    Üldjuhul on kõik sõbrad juba pokkeri koha pealt ära koolitatud. Suur osa sõpradest on ise ka pokkerimängijad. Teises vaatavad lihtsalt vesistava pilguga meie rahavooge pealt, eriti nüüd majanduslangusel. Vanemad olid mul alguses ka ikka vanamoodsed, aga nad juba ammu mõistavad ja ei vaata enam sellele viltu. Samas olen ikka aru saanud, et tegelikult ei ole mõtet mainida uutele tuttavatele, et mängid pokkerit. Esimene reaktsioon on loomulikult, et tegu on sõltlasega. Ning ausalt öeldes ei ole mõtet neil üritada selgeks teha, et pokker on oskusmäng, sest esiteks võtab see nii kaua aega ja teiseks, kui neil ikka endal kogemust pole selles valdkonnas, siis ega nad ei hakkagi väga mõistma.
    Sellesuhtes ainukesed, kes mõistavad ongi üldjuhul just pokkerisõbrad ;D

  8. #8
    leits
    Guest

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    mul vaadati ka alguses et sõltlane, kuid saavad aru, et ma olen nii ehk naa donk :D

  9. #9
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    mina: ma teenisin XX krooni eelmine kuu
    ema/isa: aga palju sa kaotasid?

  10. #10
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas lenC
    mina: ma teenisin XX krooni eelmine kuu
    ema/isa: aga palju sa kaotasid?
    hahhahahahahahaaha.

  11. #11

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas lenC
    mina: ma teenisin XX krooni eelmine kuu
    ema/isa: aga palju sa kaotasid?
    naljakas on küll, aga tegelikult, MIDA TULEKS VASTATA :D?
    ilma naljata...mida tuleks vastata sellisele küsimusele, et tuleks piisavalt adekvaatne vastus.

    ma ise olen proovinud seletada, et no võitudega käivad käsi-käes kaotused, AGA võitude-kaotuste vahe on võitude poolel, seega ma olen plussis. Peale seda öeldakse:"aaa..."


    minu emps ka vahel küsib, et no, palju ma siis kaotanud olen :D, tra mind ajab nii närvi, miks ei küsita, palju sa võitnud olen?!?! Ning kui emps saab teada, et tuli ala suur turniiri võit vms, siis on kohe ala:"tere, ma olen su parim sõber, siin on minu konto ;D" - pm kujutatakse ette et ollakse affiliate, kes võtab tasusid :D

    või siis teine stenaarium, msni/orkuti rahvas kuuleb võidust, lennatakse koheselt peale, kle anna mulle 100.- , sul nii palju raha ;D. NO WTF ;D
    või kui olen klubis:"klee raix, tee välja, sul pokkeriga toodab" - tra,miks nad mõtlevad, et ma kannan 100% välja ja tulen kogu rahaga klubisse end surnuks jooma ?;D

    JA KÕIGE HLLEM ;D ;D

    proovi neile selgeks teha, et ma kandsin veits välja ja jätsin suure summa sisse, bankroll managemendi jaoks. Peale seda võid jäämagi jutustama, sest siis hakkab tulema kriitika:"kanna kiirelt välja, mängid maha jne"

    APPIIIII need postimehe/slo jne artikklid kasiinodest ja mängurlusest (bar-bar-barist) mõjuvad keskklassi inimesele kohutavalt....:(

  12. #12
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Mina: " Pokker on põhimõtteliselt tõenäosusmäng... lihtne näide: kui sa tead, et vastasel on 1l juhul 5st võimalik sind viimase kaardiga võita, siis pead sa oma panuse suuruse nii suureks tegema, et ta ei saaks odavalt seda viimast kaarti tõmmata. Ja kui ta ikka nii kallilt tõmbab, siis tänu sellele, et sa tegid nii suure panuse, saad pikas perspektiivis kasumit.... isegi kui ta juhtub selles konkreetses käes parema käe saama."
    Isa: "aaa selge, aga pakub see mingit kindalt sissetulekut siis?"
    Mina: " Lühiperioodil võin ma sama käe 5 korda järjest kaotada ja tänu sellele sel perioodil korralikult miinust näidata, aga pikas perspektiivis need tõenäosuse numbrid siiski korreleeruvad ja seetõttu ei saa pokkerimängija rääkida mingist kindlast kuu sissetulekust, objektiivsemat pilti annab juba kvartali sissetulek".
    Isa: "Nii et variatsioonirikas tegevusala?"
    Mina: "Üsnagi"
    Isa:" Selge "

    P.S. Mul muidugi see ka, et pole päris nn "pokkeripro" ka veel.

  13. #13
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    heh. kas tõesti on Eestis täpselt samad küsimused mis mujal maailmaski?

    ise rääkisin perekonnale asja ära, näitasin graafikut, et olen võitev mängija ja sellega asi piirdus.

  14. #14
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 080

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Rusikareegel: Inimene, kes on sinu jaoks lähedane (ema, isa, tüdruk, poiss, vend, õde, vanaema, onu, tädi jne) ära räägi neile kunagi pokkerist, JUHUL KUI NAD EI KÜSI. See ei tähenda seda, et sa hakkad nüüd varjama, et pokkerit mängid - see on veel suurem viga. See tähendab seda, et ära alusta pokkeri teemat, ära proovi kunagi rääkida palju sa teeni, palju sa võitsid, kuidas sa teenid ja kui pead "võhikutele" rääkima siis räägi umbkaudselt - ah läheb kah, nats võitsin, no natuke, elab ära jne.

    Seda sellepärast, et inimestel, kellel ei ole huvi siis neid on väga raske ümber veenda või neile selgeks teha, et sa tegeled oskus - mitte õnnemänguga. Kui nad hakkavad ise huvi tundma ja küsima, siis neil on järelikult huvi ja siis nad ka viitsivad su juttu süveneda.

    Ja muudele tolgustele, kes ei ole lähedased võid alati valetada midagi lahedat - et müüd narkootikume või parandad traktori õhukumme vms.

  15. #15
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 080

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Tsitaat Algselt postitas LuuK
    heh. kas tõesti on Eestis täpselt samad küsimused mis mujal maailmaski?

    ise rääkisin perekonnale asja ära, näitasin graafikut, et olen võitev mängija ja sellega asi piirdus.
    siis sul on päris-päris hea perekond :)

  16. #16
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Jaanuaris ütlesin, et suudan ise oma rahaasjadega hakkama saada. Pole enam iga kuu söögi/sõidu ja mis iganes raha vaja. Siis vanemad mõistsid, et sellega annab tõesti järjepidevalt teenida. Motheri kuldsed õpetussõnad on, et kui hästi läheb, siis lõpeta ära ja lähme shoppama, ära ainult maha mängi.

    Sõbrad mõikavad, et sellega annab teenida, kuid on ka kindlasti selline tuttavate kontingent, kes arvavad, et see on nagu bingo mängimine ja kunagi olen kindlasti võlgades.

  17. #17
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    täpselt sama, ema koguaeg küsib et jälle mängid seda pokkerit nagu narkar, ma ütlen et wtf, küsis palju see kuu võitnud olen ütlesin et olen alles nl20 ja see kuu 250 dollarit plussis, ema aga palju kaodanud olen, ma jälle et kuidas siis saan 250 dollarit plussis olen kui kaotanud, sõbrad arvavad et pokkeriga on võimatu teenida et suht bingo, 1 kuu võidad 2 mitte...

    ausaltöeldses ei viitsi ma kuangi sõpradega pokkerist rääkida/ kuna enamik on neist tõsised donkid ja see mis nad räägivad ajab mu kõrvad sitavett jooksma, ala kuidas nad freerollist mingi 1 dollari võitsid ja kuidas freerollis keegi all in lükkas ja et neil oli AA ja dongil 72 ja said suckoudi, ma ütlen alati viisakalt, poisid palun ärme pokkerist räägi, tehke seda siis kui mind ei ole...(tegemist siis minu tavaliste sõpradega mitte "pokkeri"sõpradega)

  18. #18

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Mu ema tunneb asja vastu suht kaasaelavalt huvi, küsib ikka vahepeal, et kas võib juba koduseks jääda ;D

  19. #19
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Paar korda olen üritanud seletada sõbrale/sõbrannale/emale stiilis:

    "Ega pokkeri eesmärk ei ole igat dollarit võita. Võitvad mängijad lihtsalt teevad keskmisest mängijast paremaid otsuseid.

    Kui viskaks kahekesi ebaausat (55% vs 45%) münti 10 000x ja iga kord panevad mõlemad mängijad 1 krooni mängu, siis keskmiselt võidaks üks mängija +1000 ja teine -1000. Head pokkerimängijad panustavad olles mündi plusspoolel (55%)."

    Üldiselt mulle ka ei meeldi lähedastega pokkerist rääkida.

  20. #20
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 080

    Re: Pokker sõbrad ja perekond/sugulased

    Kusjuures ma ei saa aru inimeste loogikast. Kui ma ütlen, et ma olen 100 krooni võitnud, MIKS NAD SIIS KÜSIVAD, ET PALJU MA KAOTANUD OLEN???

    Kust krt selline loogika tuleb??

    Võiks analoogse näite tuua. Penskar naima võidab bingoga 500 krooni ja ütleb virvele - võitsin 500 krooni. Virve selle peale läheb märjaks ja õn niltbe naimat aga mitte kunagi ta ei küsi: AGA PALJU SA KAOTASID??

    Miks küsitakse pokkeri kohta sellist debiilselt küsimus???

    Ja ükskord tuli õe sõbranna minu juurde, et kuuled ma annan sulle X summa (ei mäletagi aga see oli miski üliväike summa - paar krooni) ja siis ütles, et tee sellest Y summa. Te ei kujuta ette, missugune tunne mind läbis, ma vaimusilmas nägin, kuidas mul karvad peas turri tõusid, et kuidas saab nii lolli pakkumise teha. Viisakalt ütlesin, et ei oska või midagi ning grindisin edasi. Nädalaks oli lifetilt.

Lehekülg 1, kokku 10 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES