Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 62
  1. #1

    Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Sai kirjutatud just siis, kui järgmises lõigus viide on, kuid otsustasin natuke veel täiendada ja hakkaski venima, kuid parem üles panna ja siis arutelu käigus ehk keegi küsib-täiendab ja saab vastatud. Ütlen kohe ära, et kasutatud on nii enda pead kui ka 2+2 teemasid, mis on ka tekstis läbivalt viidatud.

    Oli lumine jõuluõhtu ja mul tuli meelde, et ma pole arvutisse tõmmanud üht turvalisusprogrammi, mida olen seni alati kasutanud.

    Sai tõmmatud, sai kontrollitud ja sai ehmatatud, sest puhta ja turvalise arvuti asemel oli üks pahalane, mis paremal juhul ei tee midagi, kuid halvemal omab praeguseks kõiki mu koode.

    Võttes arvesse, et ma tahan oma rahasid ise käsutada, on vist mõistlik leida võimalused, kuidas seda tagada. Nii käisin kõik uuesti läbi ja panin kirja.

    Ma olen arvutites võrdlemisi tuhm, mistõttu võib keegi muidugi täiendada.

    1) Viirusetõrje
    Minu arvutis jookseb Kapersky täisversioon, mille ma otsin läbi PokerStarsi. Enne seda oli AVG (http://www.free-av.com/), küll tasuta versioon, kuid kaalusin täisversiooni omandamist, aga enne tuli Starsi pakkumine.

    1.1) Miks osta, kui saab ka tõmmata ja tasuta? Tänapäeval on ju kõik netis olemas, löö vaid otsingusse ja võta tasuta endale. Kuid kallis kaasamõtleja – kui turvaliseks pead sa viirusetarkvara, mis on sinu jaoks lahti häkitud? 200 või 300 krooni (nüüd 15 korda väiksem summa ja eurodes) aasta või isegi kahe eest ei ole tegelikult väga palju raha.

    2) Pahavara leidja
    Kindlasti võiks olla:
    a) Malwarebytes' Anti-Malware
    b) HijackThis

    Esimene võiks olla ostetud, sest ühekordne hind, kuid käib ka tasuta versioonina. Igatahes kasutada kord nädalas. Pange pühapäeval pärast viimast sessi käima ja minge magama. Hommikuks on tulemused käes ja kõik kontrollitud ning süda nädala alguseks rahul.

    3) Brauser ja tarkvara
    3.1) Ma pole kindel, kas see vastab endiselt tõele, kuid ma ei kasutaks IEd ja soovitaks nt Firefoxi. Mõni targem võib täpsustada.

    3.2) Uuenda Javat, Flashi jms (enne uuendust on tavaliselt mõistlik eelmine versioon ise maha lasta – selleks on näiteks programm CCleaner (http://www.piriform.com/)).

    3.2) Kasuta programmi Secunia PSI (http://secunia.com/vulnerability_scanning/personal/) ja saad teada, mis programmid on aegunud või turvariskidega. Lisaks uuendab ta kõike eelnevat ise ja automaatselt, kui sul selleks soov on.

    4) Parool
    Mul olid umbes kolme sorti paroolid: sitaparoolid, tavaparoolid ja hüperparoolid. Sitaparoolid on kohtadele, mis ei puuduta raha (a’la see foorum) ja mille murdmine ei tähenda mulle midagi peale pisikese ebamugavuse.

    Tavaparoolid on kontodel, mis ei puuduta raha või on turvatud lisavahenditega.

    Hüperparoolid puudutavad kõige olulisemaid kontosid (nii peamised e-posti kohad (töö ja pokker) kui ka rahaasutused (pokkerisaidid ja pangad)).

    Mis on hüperparool?

    Minu puhul suvalises järjekorras vähemalt 8 tähte ja 8 numbrit. Näiteks Ra27In36ErOn45Hea. See peaks olema umbes 90-bitine parool, kuid ma kasutan ka suuremaid.

    Vau, kuid see on ju räigelt rõve meeles pidada!??!?!

    Ei, murdmiseks keerulise parooli tegemine ja meeles pidamine on lihtne. Vaata seda parooli uuesti. Ra27In36ErOn45Hea. Vaata tähelepanelikult ja sa saad aru.

    Eesti keel on äge keel, kuid kes tõesti ei saa aru, mis ma parooliga tegin, siis loe teksti ja leia numbrite muutuses loogika

    5) E-mail
    Käsk üks –ära kasuta tundmatuid kohti ja tõenäoliselt ja Hotmaili, sest vahepeal muud ei kuulnudki, kui see, kuidas seda häkitakse (paljud kasutavad ka sama aadressiga MSNi, mis on samuti mõttetu risk).

    Käsk kaks –kasuta G-maili. Ei, ma ei oska põhjendada, kuid mida sa rohkem usaldaks? Hot.ee või Gmail?

    4.1) Igatahes loo endale e-mail, mida sa kasutad ainult pokkeri jaoks ja mida ei saa iialgi ja kuidagi sinuga seostada. Oled Rein Mets? Siis pole äge aadress rein.mets@hotmail.com või rein.mets@gmail.com, vaid hoopis fhg675yhdfh456wr@gmail.com. Appi-appi, see on nii keeruline. Ei. Me jõuame selleni.

    Kui tegemist on turvaküsimisega (mitte ainult meili puhul, muide), siis jumala eest ära kasuta mingit labast küsimust ja vastust, mida sinu kohta on võimalik välja uurida. Mis on su koera nimi? Ei, see ei ole Rex. Mis on su ema neiupõlvenimi? Ei, see ei ole Mänd. Su koera ja ema nimi oli 23+342vcsndfgoiw4ef32.

    See on tehtav ja me jõuame selleni – juba järgmises punktis.

    6) Keepass
    Ja jõudsimegi. Tõmba programm nimega Keepass. Tegemist on vabavaraga, kuhu sa saad sisestada kõik oma paroolid ja kontod ning neid kaitsta ja enda kasutatavate brauseritega ühildada nii, et sa ei pea paroole enam brauseri mälus hoidma, vaid lüngad täidab Keepass automaatselt.

    Seega need keerulised kasutajanimed ja paroolid – sisestada siia ja alati, kui on vaja, siis kontrollida. Hoia faili kuskil koopiana ja meeles pead pidama vaid nö Keepassi põhiparooli (hüperparool).

    7) Tarkuseterad
    Ära kasutada avalikku WiFid.
    Ära kasuta IEd.
    Ära kasuta kräkitud turvatarkvara.
    Kontrolli oma arvutit regulaarselt.
    Väldi lolle turvaküsimusi.
    Loo eraldi pokkerimeilikonto.
    Parool vähemalt 8 tähte ja 8 numbrit ehk kokku 16 märki.

    8) Lisamaterjal ja viited
    http://forumserver.twoplustwo.com/48...indows-597610/
    http://forumserver.twoplustwo.com/48...videos-659775/
    http://forumserver.twoplustwo.com/48...osting-321637/
    http://forumserver.twoplustwo.com/48...videos-659775/

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    wow! nice 1465-s post!

  3. #3

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Väga hea post. Siiamaani olen oma arvutit ise kaitsnud, kuid tõepoolest peaks lõpuks ka kaspersky ära ostma ja mõningaid uusi op postis olevaid nippe kasutama hakkama.

    Ty.

  4. #4
    Jube Noob Kasutaja MrT2inem avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    Online WannaBe
    Postitusi
    132

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Päris väärt postitus, nii mõndagi uut saab kõrvataha panna :)

  5. #5

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Lisaksin omalt poolt soovituse loobuda windowsi integreeritud tulemüürist ning kasutada nt comodo tarkvara või mõnda muud tunnustatud lahendust.

    http://personalfirewall.comodo.com/

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Kas tänapäeval tuleb sitt ise arvutisse? Ma pole aastaid mingit tulemüüre ega tõrjeid kasutanud ja pole juhtunud ka midagi. Formati teen ming ipaari aasta tagant.

  7. #7
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Ra18nka27on36Pa45rim!!!!

  8. #8
    Grinder Kasutaja ziimukaz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Rapla
    Postitusi
    741

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Tsitaat Algselt postitas emmimees Vaata postitust
    Kas tänapäeval tuleb sitt ise arvutisse? Ma pole aastaid mingit tulemüüre ega tõrjeid kasutanud ja pole juhtunud ka midagi. Formati teen ming ipaari aasta tagant.
    Ma arvan, et kui kõik IT geeniused soovitavad kasutada mingitki kaitset, siis ikkagi tuleks seda teha.

  9. #9
    Grinder Kasutaja Skyline avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    510

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Tsitaat Algselt postitas ziimukaz Vaata postitust
    Ma arvan, et kui kõik IT geeniused soovitavad kasutada mingitki kaitset, siis ikkagi tuleks seda teha.
    Nii see päris pole. Rage kunagi ütles hästi, et üldiselt põhiline murelaps asub monitori ja tooli vahelises tihendis.

    emmimees, ei tule ise midagi, eks ikka peab enda käe kuskilt külge lööma, siis saad selle ussi või viiruse arvutisse. Ma vahepeal ei kasutanud 2a viirusetõrjet ja ei tekkinud ka mingisuguseid probleeme.

  10. #10
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Solid post.
    Kas Mcafee on ok viirusetõrje?

  11. #11
    Grinder
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    936

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Sai palju uut teada, tänud hea postituse eest.

  12. #12
    Vana Tegija
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 402

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Väga lahe post!

    Aga kuna ise olen võhik siis küsiksin millega see CCleaneri uinstall erineb tavalisest windowsi uinstallist? Ja veel kas siis need vanemad Java versioonid on kõik mittevajalikud ja töötab kõik ilusti kui maha tõmmata? J2SE Runtime environment, JavaTM update, microsoft.NET framework? Miks nad siis uuenduste ajal ise vana automaatselt maha ei tõmba?

  13. #13

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Kiitus teema eest, pokkerimängijale on tõesti enda arvuti turvalisus oluline. Olles ise teemas sees, lisan paar kiiret kommentaari.

    Viirusetõrje on kindlasti abiks. Ise kasutan tasuta AVG ja julgen seda soovitada. Viirusetõrjel aga 2 suurt probleemi: tekitab algajale kasutajatele vale turvatunde (ah mul uuendatud viirusetõrje, võin seda kahtlast porri ja softi ja softporri klikkida küll) ja tegutseb siiski paljude viiruste puhul tagantjärgi ja kaitseb teid ka vaid massilisemalt levivate pahalaste eest. Uute viiruste avastamine lihtsalt võrguliiklusi jms analüüsides on väga arenenud asi, aga alati on väiksemaid ja vähemlevinumaid, kuid võib-olla isegi ohtlikumaid tegelasi ringi liikumas.

    Brauserite poolelt olen ise Chrome kasutaja. Meeldib, et iga tab on eraldi protsess ja 1 veebileht teiste tegevustes sonkida ei saa. IE-hate oli kunagi õigustatud, aga uuema versiooni turvalisus IMO OK. Tarkvara tuleb muidugi alati uuendatuna hoida. Peale brauseri, OS, Flashi ja Java on kindlasti ründajate jaoks huvitav Adobe pdf reader, mille vanematel versioonidel palju auke.

    Parooli valikul tuleb arvestada võimalike rünnakutega. Ära arvamine, jõumeetodil või sõnaraamatu abil kombode proovimise vastu tegelikult väga keerukas parooli luua ei ole. Kasutage jah eesti keelt. Keepass kasutamist ei soovita, ühe parooli kaotamisel on kaotus liiga suur. Ise kasutan igal pool erinevat parooli, hea mälutreening. Iga parool on mul suhteliselt pikk ja ununemisel aitab taastamise algoritm, mida ainult mina tean. Algoritmi koostamisel kasutan eesti keelseid sõnu, numbreid ja tähiseid, mis on kuidagi seotud parooliga kaitstava objekti nime, omaduste ja tüübiga.

    Soovitan kahtlaseid lehti ja dokumente avada eraldi liivakastis. Liivakastis avatud programm ei saa midagi kettale salvestada, seal olevaid andmeid muuta jne. Sandboxie on 1 pop variant. Lisaks on võimalik kasutada oma arvutis virtuaalmasinaid erinevateks otstarveteks kui mitu erinevat masinat käepärast pole, kuid kasutatav raal omab RAM piisavalt. VirtualBox abil saate teha eraldi virtuaalse kasti, kus hoiate ainult pokkeritarkvara ja abiprogesi. Sellest pikemalt hetkel ei kirjutaks ja ise nii kaugele läinud pole. Kindlasti ei tohi oma arvutit ega paroole teistega jagada ja suureks abiks on kõvaketta täismahus krüpteerimine.

    Kõige suurema ohu all on pokkerimängijatest ma usun need, kes avalikult suured võitjad ning kelle reaalseid nimesid me ka teame. Suunatud rünnakud on kindlasti ohtlikumad kui huupi pokkeriga seotud nurgataguste veebisaitide kaudu nuhkvara levitamine.

    Sry, ma ei oska enam kirjutada, osa võib siin segane olla. Lõpetuseks: suurim viga on tõesti enamasti laua ja tooli vahel. Ettevaatlik olles olete kordades suurema tõenäosusega ise oma kontode haldajad. (And being paranoid is a virtue when it comes to security)
    Viimati muudetud bob poolt : 07.07.11 at 19:59

  14. #14
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Soovitan kasutada Keyscrambler Add-oni veebibrauseris. http://www.qfxsoftware.com/

    Pro versioon kaitseb ka:
    Full Tilt Poker, PokerStars, PokerRoom, PartyPoker, UltimateBet Poker, Bodog Poker, Doyle's Room, Microgaming Network, 24h Poker, Carbon Poker, PlayersOnly Poker, Titan Poker, CD Poker, Hollywood Poker, VC Poker, Pacific Poker, Everest Poker, and ChiliPoker.
    Viimati muudetud Kloonike poolt : 09.07.11 at 17:25

  15. #15
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    kas programmid nagu iobit malware fighter v1.0 ja advanced systemcare on okid?

  16. #16
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    kas programmid nagu iobit malware fighter v1.0 ja advanced systemcare on okid?
    Tahtsin ka varem sama küsida antud programmi kohta :D

  17. #17
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Kas Mcafee on ok viirusetõrje?
    Anyone?

  18. #18

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    ei

  19. #19

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    kindlasti mitte, see ei kõlba kuhugi!

  20. #20
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Pokker ja turvalisus, kuidas ja miks

    Okei, tänud, aga milline tasuta saada olev variant efektiivne on? Avast, Microsoft Security Essentials, Avira?

Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES