Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 16, kokku 16
  1. #1
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    ZanniNi 6max küsimused

    Tere Pokkeriprod,

    Pöördun teie poole järgmise murega. Olen umbes 5 aastat nii hobikorras pokkerit mänginud meelelahutuslikul eesmärgil(3 viimast neist Internetis). Vaatama sellele, et tegu on meelelahutusega soovin ka mina olla võitev mängija. Kes ikka tahaks oma raha lõputult pumbata ja mitte midagi tagasi saada?
    Viimase paari kuu jooksul on mind väga paelunud 6-max ja seda sai ka usinalt FTPs mängitud. Peale kõigile teada FTP jama läksin iPokeri võrgustikku(Olympic Online). 6-max pole aga oma loomult päris sama, mis full ring ning arutlelusi selle kohta on kõvasti vähem.

    Esimene küsimus puudutab HUDi. Kasutan PT3.
    Seadistasin HUDi omal ajal Tigrano väga asjaliku Full Ring õpetuse järgi ära aga kuna olen nüüd 6-maxi peal, siis arvan, et värvide raadiused ei pruugi päris õiged olla. Üritasin seda siit foorumist otsida(olid vaid mingid aegunud lingid) ning üritasin ka mujalt aga seda tulutult. Endal läksid kõik FTP käed kaotsi ja iPokeri kätte arv on olematu, seega ei saa mingeid advekaatseid range ulatusi määrata.

    Kui suur peaks olema käte arv mängija kohta, et kogutud statistika üldse kõlbaks arvesse võtmisele?
    Full ringi kohta olen kuulnud, et 100 kätt vähemalt. Kuidas on 6-maxiga?

    VPIP, PF Raise ja Call PF Raise väärtused ei tohiks lauas olevate mängijate arvust sõltuda. On mul õigus või on ka seal 6-maxil oma ranged?

    Kuidas on lood C-Betidega? Kas 6-maxi puhul täheldame kõvasti rohkem actionit post flopis või võib need ranged samaks jätta, mis Full ringis? Mõtlen CBet F / CBet T / Fold F Cbet / Fold T CBet

    Agressiivsus faktor. Selle arvutamine on minule paras müstika ning samuti ei oska ma seda informatsiooni kuidagi ära kasutada. Paljudes HUDi seadistuses on see aga sees. Ma saan aru, et see näitab kui agresiivne mängija mingil tänaval on aga mida see teadmine minu mängule juurde annab? Samuti, kas ranged on samad, mis full ringis?

    Parandage mind kui ma eksin aga arvan, et range Att To Steal / Fold BB to Steal / W$WSF / W$SD väärtused on samad olenemata laua suurusest.

    Minu PT3 HUD Layout - Tehtud Tigrano Full Ring õpetuse järgi mille leiad siit.
    HUD Step by Step - kokkuvõte Tigrano postist. Soovitan algajatel HUD kasutajatel välja printida :)

    Ette tänades,
    ZanniN

  2. #2
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2010
    Postitusi
    311

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Tsitaat Algselt postitas ZanniN Vaata postitust
    Kui suur peaks olema käte arv mängija kohta, et kogutud statistika üldse kõlbaks arvesse võtmisele?
    Full ringi kohta olen kuulnud, et 100 kätt vähemalt. Kuidas on 6-maxiga?
    Pole küll pokkeripro, aga teen otsa lahti.

    Sellele küsimusele peaksid sa oma vastuse leidma siit:http://forumserver.twoplustwo.com/69.../#post15849625

    Sealt üks olulisemaid ridasid. "It simply shows that our HUD doesn't tell us all that much about a player even after 100 hands. What it DOES show us is if someone is completely out of line."
    Viimati muudetud wanapagan poolt : 08.07.11 at 21:29

  3. #3
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Aitäh! Hea lugemine oli :)

  4. #4

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Vaatan, et näed palju vaeva HUDi seadistamisel. Mis limiiti mängid muidu?
    Aga mul on hetkel HUD lihtsalt: VPIP/WTSD/AF/PFR - Cbet%/foldtocbet/3bet%/foldto3bet - Steal%/donkbetflop/hands
    Popupina on standard HEMi oma. 3beti kohta on valitud positsioonidele vastavad statsid (Default_VsPre on HEMi nimi).

    Värviskaalasid pole viitsinud sättida, enamasti ma ikka vaatan numbri järgi ja teen järeldusi nii. Osad statsid on lihtsalt eri värvidega, et leiaks lihtsamini üles.

    6maxis on ikka üldjuhul mäng lahtisem ja seega ka VPIP ja PFR suuremad (ise mängin 23/20 umbes). Ja sellest sisuliselt algavad kõik erinevused - mängijate ranged on flopil olles laiemad jne. Täpsemalt ma erinevusi ei oska ütelda (postflop mängu kohta).

  5. #5
    dibs esimesele naisele, kes siia satub Kasutaja q_q avatar
    Liitus
    Jan 2011
    Postitusi
    6 303

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    kui alles mängu õpid ära kasutagi hudi ja mängi nii palju laudu et jälgida jõuad

    muidu vpip/pfr umbes 30-50 kätt tarvis ja vaatad ainult kas vastane nit(mingi 16/14 jne),tag(22/18 jne) või fish

    aga muidu eelda lihtsalt et kõik regid tagid ja kõik fishid loose/passive, osad fishid migni maniacid ka a la 70/25 aga neist saad kohe aru

    3bet ja fold to 3bet võtab 200-250 kätt et enam vähem mingit aimu annab

    agression faktoriga võid lutsu visata, kustuta see sitt kohe ära, pole isegi 300-400 käe jooksul täpne

    cbet ja fold to cbet vaata lihtsalt kas foldib <50% või >50% ja siis vaata board texture/oma käe equity/backdooride(ehk mida barreldada saad) järgi kas teha cbet või mitte

  6. #6
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Kosmonaut ja q_q, aitäh! :)

    Mängin NL2 hetkel. Kogun bankrolli, et limiidis üles liikuda.

  7. #7

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    NL2s pane HUDi VPIP/PFR/WTSD ja rohkem pole vaja :P

    Kui hitid, siis võtad korralikult valuet. Niiviisi võidetakse NL2s.
    Mängi max 4 lauda ja jälgi vastaseid korralikult.

  8. #8
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2010
    Postitusi
    311

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Oleks ma teadnud, et jutt käib sellest limiidist.

    Tal ei ole vaja muud kui VPIP/PFR/HANDS. Nende statide abil saab kiirest teada millises lauas soovime jätkata ja millisest lahkuda kavatseme. Kui lauas pole vähemalt 2 mängijat 35+ VPIP lahkud sellest ja võtad uue laua ette.
    Pealegi ta mängib 50 kätt ühe inimesega ja samapalju teisega ning enamus mängijaid ta ei kohtagi teist korda enam laudades. Kasutu on statidest mis nõuavad suurt samplet. Eriti kui sa ei oska kasutada neid state.

  9. #9
    dibs esimesele naisele, kes siia satub Kasutaja q_q avatar
    Liitus
    Jan 2011
    Postitusi
    6 303

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Tsitaat Algselt postitas wanapagan Vaata postitust
    Oleks ma teadnud, et jutt käib sellest limiidist.

    Tal ei ole vaja muud kui VPIP/PFR/HANDS. Nende statide abil saab kiirest teada millises lauas soovime jätkata ja millisest lahkuda kavatseme. Kui lauas pole vähemalt 2 mängijat 35+ VPIP lahkud sellest ja võtad uue laua ette.
    Pealegi ta mängib 50 kätt ühe inimesega ja samapalju teisega ning enamus mängijaid ta ei kohtagi teist korda enam laudades. Kasutu on statidest mis nõuavad suurt samplet. Eriti kui sa ei oska kasutada neid state.
    +1

  10. #10
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Tsitaat Algselt postitas wanapagan Vaata postitust
    Pealegi ta mängib 50 kätt ühe inimesega ja samapalju teisega ning enamus mängijaid ta ei kohtagi teist korda enam laudades. Kasutu on statidest mis nõuavad suurt samplet. Eriti kui sa ei oska kasutada neid state.
    Üle 50 käe olen koos mänginud 74 inimesega.
    Seni olen kohanud 216 erinevat mängijat. 17% kohta olen kogunud üle 100 käte. Omakorda 33% nendest on regularid, keda olen näinud iga sessioon. Nende kohta on 200-500 kätt. Siin olen täheldanud, et on juba võimalik ette näha, mis toimuma hakkab. Näiteks mõned neist cbetivad alati, teised ühel korral kolmest jne. Samuti on mõnel PF Raise märgatavalt erinev VPIP'st ja saab selle alusel mõnegi beati saamist ennetanud ning teiste puhul on selgelt näha, et CBet on tulus.

    Tsitaat Algselt postitas wanapagan Vaata postitust
    Kui lauas pole vähemalt 2 mängijat 35+ VPIP lahkud sellest ja võtad uue laua ette.
    See on küll väga hea nõuanne. Laudade valimisele pole seni väga suurt tähelepanu pööranud. Peamiselt sellepärast, et OOs on laudade valik kõvasti kesisem kui see oli FTPs aga tegu on väärt nõuandega. Aitäh!

  11. #11
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2010
    Postitusi
    311

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Tsitaat Algselt postitas ZanniN Vaata postitust
    Üle 50 käe olen koos mänginud 74 inimesega.
    Seni olen kohanud 216 erinevat mängijat. 17% kohta olen kogunud üle 100 käte. Omakorda 33% nendest on regularid, keda olen näinud iga sessioon. Nende kohta on 200-500 kätt. Siin olen täheldanud, et on juba võimalik ette näha, mis toimuma hakkab. Näiteks mõned neist cbetivad alati, teised ühel korral kolmest jne. Samuti on mõnel PF Raise märgatavalt erinev VPIP'st ja saab selle alusel mõnegi beati saamist ennetanud ning teiste puhul on selgelt näha, et CBet on tulus.


    See on küll väga hea nõuanne. Laudade valimisele pole seni väga suurt tähelepanu pööranud. Peamiselt sellepärast, et OOs on laudade valik kõvasti kesisem kui see oli FTPs aga tegu on väärt nõuandega. Aitäh!
    Kell 8 kuni siiani on nl2 üle 100 laua. Ei tohiks olla raske sealt leida laudu. NL2 regular on fish kes ei suuda kasumit selles limiidis näidata. Võidab ühelt fishilt ja annab teisele ära.
    Sa ära vaata statistikat. Mängi oma mängu. Ei ole vaja 3 tänavat bluffida sellepärast, et vastase fold to cbet FLOP/TURN on madal ja RIVERIL ülisuur. Kui oled preflop agressor, tee oma cbet ära ja kui vastane ei foldi tähendab see, et tal on midagi mis talle meeldib. Ei ole vaja turnil uuesti tulistada, et äkki viskab ära.
    Kui sul on hea/väga hea käsi bet/bet/bet ja võta "fat" valuet.

    Palun too välja käsi NL2-st kus sa oled statide abil nö. beadi saamist ennetanud.

  12. #12
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Ei osanud konkreetset kätt välja tuua, sest ei osanud sellist kätt kuidagi filtreerida. Edaspidi üritan seda mõttes pidada ja käe ära märkida.
    Mõttes on muidu olukorrad, kus hilises positsioonis justkui tahetaks blinde varastada. Tavalises olukorras lähen neid kaitsma aga kuna HUD näitab, et ta varastab blinde ainult 3% juhtudest, siis seda pigem ei tee, sest sellistel puhkudel on tal minu üle nii positsioon ja enamikel juhtudel ka kõvasti parem käsi.
    NL2 puhul CO & Buttoni pealt tavaline panus on kuskil 0.08€, siis blinde kaitstes panustaksin vähemalt 0.26€. Eeldades, et ta mängib ainult premium hande või väga tugevaid käsi oleks oodata, kas reraise või minu rääbisele calli. Selline on umbes, minu mõttekäik antud olukorras.

    Täna tööle sõites pikemalt sellele mõeldes, leidsin, et NITi tunneksin ju ka ära VPIP ja PF Raise vaadates ja väga Att To Steali vaja ei lähekski aga see selleks...

  13. #13
    Grinder Kasutaja Poke avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Viljandi
    Postitusi
    995

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    ära keskendu nl2-s statsidele, kui on käsi bet bet bet, kui ei ole check/fold
    ära blufi kunagi, nende vastu lihtsalt ei saa
    järgi neid lihtsaid reegleid ja oled varsti kõrgemal limiidis

  14. #14
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2010
    Postitusi
    311

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Sa ei mängi NL400-t. Las see vastane noolib neid blinde, sa ei pea neid "kaitsma" foldi või 3beti for value. Kui sa marginaalse käega 3betid ja ei oska sellega postflop midagi peale hakata, kaotad sa rohkem kui lihtsalt JJ+, AK,AQ 3betides ja ülejäänud käed foldides.

  15. #15
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Selge. Püüan end ümber harjutada :)

  16. #16
    Räme Fish Kasutaja ZanniN avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    24

    Re: ZanniNi 6max küsimused

    Kas ma olen ainus kellele tundub, et OO on täielik action pokkerituba? Miskiseid kõrge kaardiga võite näeb harva, ikka rämedad ära tõmbamised käivad. Pidevalt kahel või enamal väga head käed ja sellest tulenevalt pidevalt mingid coolerid.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES