Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 12 EsimeneEsimene 1234 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 238
  1. #21

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Njah, eks see küsimus taandubki mingil määral sellele, kas hindad mõnda sadat kuni tuhandet euri kõrgemalt kui sõpru-sugulasi, emakeelt, tuttavaid kohti, isamaad, siinseid mälestusi. Nadi elu on elatud, kui nii on.
    Rikka ja tööga inimese jutt. Mõlemad eesliited on muidugi sellised mööndustega ja vaieldavad, kuid ma usun, et suurem osa siit pole kunagi eriti nälga tundnud või pidanud kuu lõpus muretsema, et kas elekter jääb korterisse alles või võetakse see ka ära, sest küte on juba läinud.

    Pisemaid probleeme on tõenäoliselt kõigil olnud, kasvõi tudengieas, kuid ma mõtlen seda teemat vähe laiemalt.

    Võtaks näitena ennast. Lastakse täna lahti, et mis siis edasi. Olen 31-aastane. Olen viimased viis aastat töötanud geograafiaõpetajana.

    Oletame, et ma ei saaks siin riigis erialast tööd (jah, ma tean, et õpetaja saaks, kuid mängime kaasa). Seega, mis on minu võimalused, kui mul on vaja maksta kommunaalid, autoliising, toita peret (näiteks ka üks laps), tasuda õppelaen (paljudel kindlasti ka kodulaen ja tarbijalaen vms) jms tavaline värk.

    Väga lihtne on siin muidugi:
    a) taguda rusikaga vastu tisse, et mina olen nii proff, et saan töö
    b) võtan selle ameti, mida pakutakse - lähen kasvõi kassiiriks või turvameheks

    Tegelikult on mõlemad variandid absurdsed.

    A juba seetõttu, et pangaanalüütik või ajaloolane päris niisama ehitajaks või torulukksepaks või gigaloks siiski ei hakka ning erialasega on nagu on.

    B seetõttu, et suurem osa sellises vanuses inimesi istuvad kodus töötuna, kui lähevad kuhugi turvameheks, kus sõbrad-sugulased-vihavaenlased neid näha võiks.

    Ehk laiata ja lubadusi jagada võib, kuid reaalselt (eriti kui veel nt last pole) on tõenäolisem, et sa vaatadki vaarikate ja melonite poole, sest välismaal sa oma kursa- või klassiõega kokku ehk ei põrka, kuid raha saad tasku küll.

    Või siis oled 24-aastane ja lõpetasid TÜs maastikuarhitektina. Mis edasi? Tööd kohe pole, kuid midagi teha tahaks. Siingi on loogilisem kiigata välismaa poole – olgu selleks Austraalia, Tai, Soome, UK või USA.

    Elu välismaal ei pea olema täis päikesepaistet ning printing moneyzzzzzz, kuid juba onu Maslow on teinud ühe toreda joonise. Elu käib selle järgi ja kui selle esimese taseme jaoks on vaja välismaale minna, siis pole midagi teha või ette heita.

    Ehk kui sul on kõht täis ja jääb isegi üle, et Eestisse tulles see ülejääk laiaks lüüa, siis ongi elu parem kui varem. Nii lihtne see ongi.

    Täiesti eraldi teema on muidugi see, et kas suhtumise muutmise ja igavese kokkuhoiu asemel arenemisse panustamisega ei saaks paremaid tulemusi.

  2. #22
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
    Kuhu riiki soovitaks minna eks-pokkeriprol, kellel pole haridust ega töökogemust? Mida CV-sse kirjutada?
    CV-sse kirjuta seda mida kuulda tahetakse. Ole loominguline, kohane, bluffi. Aga soovitan semibluffi, et mingi backup alibi alati olemas oleks.

  3. #23
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Või siis oled 24-aastane ja lõpetasid TÜs maastikuarhitektina. Mis edasi? Tööd kohe pole, kuid midagi teha tahaks. Siingi on loogilisem kiigata välismaa poole - olgu selleks Austraalia, Tai, Soome, UK või USA.
    Keegi teab mõnda noort maastikuarhitekti, kes erialast tööd teeb?

  4. #24

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
    Kuhu riiki soovitaks minna eks-pokkeriprol, kellel pole haridust ega töökogemust? Mida CV-sse kirjutada?
    mine proovi austraaliat ...

  5. #25

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Soovitaksin uurida selliseid kohti nagu Malaga, Aya Napa - Küprosel, Ibiza ja muud turisti regioonid ja kindlasti ka Austraalia. Suvel võib seal väga head palka teenida. Töötasin ise Ibizal ühe klubi jaoks ja müüsin pileteid. Päevas 100 EURi teenida ei olnud mingi probleem. Suvega säästsin päris suure hunniku raha ja elasin sellega Eestis peaaegu aasta aega. Nüüd töötan Eestis ühes krediidihaldusega tegelevas firmas ja teenin kuus ca. 700 EURi. Ei ütleks, et see mingi elu on. Samas olen ka kõrgharidusega aga minu erialal tööd leida on raske. Kindlasti soovitan käia aasta-kaks kuskil välismaal. Suurendab silmaringi ja annab hea kogemuse eluks. Soomes ja mujal on keskmine palk 2500 EURi ja hinnad on samad, mis Eestis. Meil on keksmine palk minig 600-700 EURi, proovi sellise rahaga maksta korter, kommunaalid jms. Ma arvan, et Eestis normaalselt ära elada peaks teenima mingi 1500 EURi kuus ja see ei tohiks ka pokkeris kuigi raske olla. ( NL 1000 20 buyin - 2000$) Endal ongi eesmärk aastaga jõuda nl200 ja seal hakata sellist raha teenima. Hetkel olen nl10 ja kuus tuleb ca. 200-300 dollarit ära.

  6. #26
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    328

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    CV-sse kirjuta seda mida kuulda tahetakse. Ole loominguline, kohane, bluffi. Aga soovitan semibluffi, et mingi backup alibi alati olemas oleks.
    Olles ise intervjuusid teinud, siis absull ei meeldi sellised semibluffijad.
    Unustage ära bluffimine keelte ja haridusega, üldjuhul jääte vahele.

    Töökogemus - kui blufite, siis mõelge enne korralikult läbi mida räägite, eriti kui juurde kirjutad samast valdkonnast kuhu kandideerid - üldjuhul on teil vastas teist targem inimene, kes on oma tööd teinud juba mõnda aega. Tahes tahtmata tulevad mõned asjad välja intervjuu käigus ning kui üks asi on kahtlane, siis kaob usaldus ka teiste vastu.

  7. #27
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    oot, õpetajad saavad endale autoliisingut lubada?

  8. #28
    Vana Tegija Kasutaja WeThePeople avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Eesti
    Postitusi
    1 164

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Purz Vaata postitust
    üldjuhul on teil vastas teist targem inimene
    kuid ärge unustage et see arvamus muutub nii paari kolme nädalaga :)

  9. #29
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas overgrow Vaata postitust
    Soomes ja mujal on keskmine palk 2500 EURi ja hinnad on samad, mis Eestis.
    Hinnad samad? Võib-olla grocery ainult, kinnisvara ostmine-rentimine sitaks kallim, teenused sitaks kallimad, väljas söömine kallim, alkohol sitaks kallim, kütus kallim, ühistransport kallim jne.

  10. #30

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Hinnad samad? Võib-olla grocery ainult, kinnisvara ostmine-rentimine sitaks kallim, teenused sitaks kallimad, väljas söömine kallim, alkohol sitaks kallim, kütus kallim, ühistransport kallim jne.
    Peab nõustuma. Kui sööd säästukst ostetud vorsti ja saia ning elad vagunelamus, siis on jah hinnad samad. Tavalises urka restoranis 1inimese arve 30+ euri garanteeritud.

    0,4l coola maksis 7euri viimases restos kus käsisin ja tegu ei olnud kesklinnaga.

  11. #31

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Diisel on peaaegu sama hinnaga mis meil, v2ga suurt vahet ei tohiks olla .. kui vist 24/7 kuskil tyrklaste pizza baris syya ,siis vist on jah enam vh2em sama hind ..

  12. #32
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    kokkuvõtvalt, pole kuskil pudrumägesid ega piimajõgesid, kogemuse ja keele pärast tasub selliseid elumuutuseid ette võtta, eriti kui noorena on veel võimalus, hiljem kui pere ja lapsed taga, siis on asi oluliselt raskem, igal pool on nii, et targemad ja usinad inimesed elavad paremini kui lollid ja laisad inimesed.

    Eestis elades on sul siin siiki oma seltskond ja sugulased ja sotsiaalelu olemas ja garanteeritud, välismaal tunned ikkagi ennast pikalt kui võõrsil olles ja võibolla ei harjugi teistsuguse eluga ära.

  13. #33
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 328

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Mulle jälle sealne üürikas tundunud ainuksena, et on nagu KODU. A no kedagi teist ei süüdista ka. Vb ainult Fortuunat.

    Siin pole mitte kuskil, mitte kunagi ennast tundnud nagu kodus.
    Ainult ujulas vb, ja jões hulpides ROFL. Oleks 24/7 vees, kui saaks.

    See ikka igal inimesel konkreetselt individuaalne.

  14. #34

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Ise ka nüüd juba aasta Soomes tööl olnud, alguses ei tahtnud üldse minna aga kuna plaan ise Eestis asja ajama hakata läks pehmelt öeldes perse ja raha oli vaja mõtlesin, et tulen paariks kuuks panen raha kõrvale ja proovin uuesti.
    Paarist kuust on saanud aasta ja raha on kõrvale pandud 0€. Samas on mul ostetud auto, läpakas, telefon jne ja pole kunagi tagasi hoidnud ja ostnud kõike millele pilk peale jääb.
    Üldiselt on soome elust ja tööst korralik siiber ees ja oleks hea meelega hoopis eestis tööl aga kui vaatan töökuulutustelt pakutavat palka unustan selle mõte ja üritan hoopis raha kõrvale panna.
    Ja elukalliduse koha pealt niipalju, et viimane koht kus elasin Turu linnas siis sealne üür maksis mu ülemusele 700€ kuus, tegemist oli jh 3 toa ja rõduga korteriga aga meenutas pigem ühikat. Väljas sööma minna siis 10-15€ saad kõhu täis küll(va. muidugi mingid peened restod), see jutt et 0.4 coca maksis 8€ tundub ulme või siis vaadati et loll turist ja tehti sama nalja mis eesti taksojuhid sommidega teevad.
    Disla sama hinnaga jh umbes aga soomes disla maks ja muud verod juhul kui auto muidugi siin registris.

  15. #35
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    No minuarust on ikka Soomes kütus nõks kallim, mingi 10-20c. Anyway, mai kujutaks ette, et põhimõtteliselt pool elu Soomes töötada. Ainuke asi on jah, et kui paned miski raha kõrvale seal Soomes ja siis aretad miskit siin Eestis iseseisvalt.

  16. #36
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Minu arust nii oleks mõistlik, et sa lähed sinna siiski täiskohaga elama ja proovid elada täisväärtuslikku elu nagu sa Eestis elaks, kui on naine ja laps(ed) võtad kaasa jne. Aga see pendeldamine 2 riigi vahet, 5+ matsiga väikse korteri jagamine, sitt elukvaliteet jms... See on häving long runis (isiklik kogemus 0 tho).

    Kuu tagasi Soomes käies oli 95E 1.5x, samal ajal kui Eestis 1.2x, ehk siis liiter kuskil 0.30€ ehk 4.50.- kallim.

  17. #37
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Minu arust nii oleks mõistlik, et sa lähed sinna siiski täiskohaga elama ja proovid elada täisväärtuslikku elu nagu sa Eestis elaks, kui on naine ja laps(ed) võtad kaasa jne. Aga see pendeldamine 2 riigi vahet, 5+ matsiga väikse korteri jagamine, sitt elukvaliteet jms... See on häving long runis (isiklik kogemus 0 tho).

    Kuu tagasi Soomes käies oli 95E 1.5x, samal ajal kui Eestis 1.2x, ehk siis liiter kuskil 0.30€ ehk 4.50.- kallim.
    Jep, kuskil nii see küttehind on seal. Ja imo väga õige mõte sul see, ma läheks ka ainult niimodi Soome tööle, kui üldse kolikski perega sinna ära ja oleks seal täiskohaga.. Heaküll, pool aastat äkki tilbendad ära edasi tagasi Soome-Eesti vahelt aga mingiaeg viskab korralikult üle see edasi-tagasi sõitmine ja kobaras elamine ja siis mõtledki, et milleks.

  18. #38
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Ämm ja naise vend nii aint elavadki.
    Kuskil kuu on Soomes, siis tulevad paariks päevaks Eestisse. Obv pool raha on teepeal laevas slottide ja muu pasa peale ära raisatud.
    Siis Eestis naise vend võtab kogu teenitud raha joomingutele kaasa. Laristab sõpradele jooke ja sööke välja. Ja kuskil nädalalõpus loeb sente, et kuidas tagasi Soome saada.

    tra see on elu.

  19. #39
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Tsitaat Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
    Ämm ja naise vend nii aint elavadki.
    Kuskil kuu on Soomes, siis tulevad paariks päevaks Eestisse. Obv pool raha on teepeal laevas slottide ja muu pasa peale ära raisatud.
    Siis Eestis naise vend võtab kogu teenitud raha joomingutele kaasa. Laristab sõpradele jooke ja sööke välja. Ja kuskil nädalalõpus loeb sente, et kuidas tagasi Soome saada.

    tra see on elu.
    LOL.. wtf?

  20. #40
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Eks reisimisega on veel üks probleem-väljaränne

    Palju eesti tüdrukuid läheb väljamaale. Need oddsid, et kenal tüdruk leiab mõne latiinopoisi,rikkuri vms on suht suured. ,noored naised jäävadki väljamaale ja pm eesti meeste jaoks on nad kadunud hinged. Jah, käib ka mehi ju nn reisimas, aga selle vahega, et tullakse lontulikult tagasi
    Tehke test. Kui palju on teie tutvusringkonnas naisi, kes on läinud väljamaale ja jäänud?Või mehi? Mina ei tea ühtegi meest, küll aga ma tean mitut naist, kes nüüd õnnelikud väljamaal abielus

    Kuskil oli selle kohta hea statistiks, et nn 18-30 a on kuskil Eestis 6meest ja 4 naist.
    Ehk ühesõnaga kui väljaränne jätkub, siis võib kohalikul mehepojal tõelisi raskusi olla naise saamisega. Leevendavaks asjaoluks on siiski see, et eesti mees saab jälle võtta nn vene naise vastukaaluks ja lasnamäe Ivan jääb ilma

Lehekülg 2, kokku 12 EsimeneEsimene 1234 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES