Tervist!


Iga päevaga tuleb foorumisse uusi liikmeid ja tänaseks on foorum juba liikmete poolest üsna suureks valgunud. Infotulv on päris suur ja postide kvaliteet on langenud.
Mis pani seda posti kirjutama oli see, kui sattusin monebookersi teemat millalgi lugema ja viimased kaks lehte olid täis mingisugust "paikapanemist" vms, kus kaks kasutajat üritasid üksteisele ära panna. Selle dialoogi lõpus oli posti teinud üks vana liige, kes kuulub tänakseks kindlasti Eesti pokkerparemiku hulka. See post kõlas umbes nii: "üle pika aja sai jälle foorumit külastatud ja nüüd jälle tuli meelde, miks ma siin enam ei käi."

On välja kujunenud kindel kontingent, kes sõna võtavad kõikjal, kuigi midagi öelda nagu pole. Viimasel ajal oleme näinud seda päevakajalistes teemades kus normaalse diskussiooni/väitluse asemel on järgmiseks päevaks 15lk sisutut, mõtteta pasarahe.

Mida mina näen juhtumas on sama, mis juhtus 4chaniga- piltlikult väga sarnane olukord. Alguses oli tegu vähetuntud lehega, kus olid vanad liikmed, intelligentsed inimesed. See aeg vist iga lammas ei osanud üleüldse selliseid saite leida. Mida aastad edasi, seda rohkem liikmeid tuli. Infotulv muutus metsikuks ja kvaliteet olematuks. Vaikselt hakkasid vanad liikmed kaduma, kuna keegi ei viitsinud seda pasarahe läbi töödelda, et kvaliteetse infoni jõuda.
Tänaseks pole seal vanu liikmeid enam üldse, terve keskkond on täis kehva huumorit ja uued tulijad on saidi tervenisti üle võtnud. Info kvaliteet on olematu.

Kindlasti on pokkeriprode olukord somewhat erinev ja keerukam aga usun, et paljud liikmed kindlasti mõistavad, mida ma tahan öelda. Foorum on võtnud suuna. Lihtsa näitena tõmbame sirge, millele paneme ajaliselt kolm punkti. Esimene punkt on: "foorum 2a tagasi"- vähe liikmeid, enamik liikmetest tõsised pokkerihuvilised, üldse keskmisest arukamad inimesed. Teise punktina paneme "olevik"- Kuidas on muutnud info kvaliteet, liikmed jne?
Milline on kolmas punkt, ehk tulevik? Mis suunal see foorum liigub?

Selle posti sõnastus on küllaltki hoolikas- neutraalne. Probleem on tõsine ja mingit lihtsat lahendust siin ei paista. Ebaintelligentsed ja olematu kvaliteediga postid on kõikjal. Isegi teemad, kust võiks leida konkreetset ja kvaliteetset infot nagu näiteks pokkeritoad või tarkvara, moneybookers jne on nakatunud selle jamaga. Ma ei pane pahaks meestele, kes biidivad pokkerit korralikult ja on üleüldse intelligentsed inimesed, kui nad seda foorumit enam väga ei külasta. Samuti on neil inimestel ka õigus mitte lugeda elu24 või delfi kommentaare.