Tsitaat Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
Aga härrased, kas kriitikat oleks vähem, kui oleks taas korraldatud avalik konkurss, mille oleks võitnud näiteks Paf ning kõik turniirid toimuksid seal?

Tõenäosus, et parimaks oleks osutunud kõige suurema kasutusmugavusega PokerStars, oli sellel aastal kaduvväike (kas keegi oskab näiteks nimetada mõne PokerStarsi eestlastele mõeldud pakkumist pärast EPT-d ) ning reaalselt oleks tulnud valida Pafi, OO ja TB vahel.

Kui OPEM läbiviimise süsteemi selle aasta alguses ETPFi juhatuses valiti, siis meie Rankaga hääletasime sellele nelja-toa-skeemile (tollal oli jutt küll veel kolmest) vastu, sest aktiivse netimängija vaatevinklist tundus see tõesti jabur. Tänaseks on (suuresti ka Musta Reede järelmõjudest tingituna) minu arvamus selgelt muutunud ning usun, et uus süsteem kindlasti vähemalt väärib katsetamist. Nii saavad kõik ETPF ja kaudselt Eesti pokkeri toetajad võrdsed võimalused enda tutvustamiseks, otsese kasu sponsoriks olemise eest ning mängijad paremad lisaauhinnad.

Mis kõigest välja tuleb, seda saame näha. Ma olen Rankaga nõus, et osalejate arv võib sellel põhjusel küll kannatada, kuid kindlasti saab neid olema piisavalt. Ning on hea, kui riigi meistrivõistlustel mängitakse palju erinevaid mänge - need ei ole Eesti No Limit Holdem meistrivõistlused ning OPEM peakski erinema selgelt tavalisest kommertsfestivalist mõnes konkreetses netitoas.
Ka mina ei saa aru, miks PokerStarsi võimalus kaduvväike? Kas seepärast, et ta eelmine aasta võitis? Või ei tasunud see neile ära ning ütlesid tuimalt, et nemad konkursil ei osale?

Pokkerituba OPEM-i jaoks tuleb valida nende pakkumise järgi arvestades, et see oleks kõige atraktiivsem mängijale. Kui see oleks toimunud PAF-is (või mõnes muus pokkeritoas peale Starsi) oleks kriitikat kindlasti tulnud aga tõenäoliselt see pakkumine oleks olnud mängijatele parim nelja pakkumise hulgast. Kui PokerStars ei soovi oma pakkumist teha siis täiesti fine, online turniirid ei ole kunagi olnud Eestis populaarsed v.a. väga odavad.

Ja mina tõsiselt kahtlen, et 4-way konkursil oleks maksimaalne pakkumine olnud väiksem kui praegu pakkumine (3-4k euri kanti). TrioBet jagab juba ühe TrioBet Live turniiriga €1000, tihti super-satikad (Orlov näiteks) kus pea €1000+ overlayd jne. OO andis EPT raames oma prodele 10k+ eest pileteid. 3-4k euri andmine ei tohiks neile selliste numbrite valguses mitte mingi probleem olla.

Praegune pakkumine on lihtsalt lahja, keeruline ja ebamugav. Mängija, kes foorumeid/portaale ei külasta ja koperdab näiteks TrioBeti lobbys OPEM turniiri otsa ei pruugigi arusaada, mis, kus ja milllal teised turniirid toimuvad. Mängija, kes külastab on halvimatest kõige halvem lahendus leitud. PM võrdleks seda jalgpalli mänguga, kus pärast poolaega peab rahvas kolima kõrvalstaadionile kuna teine poolaeg toimub seal.

Mängude valiku poole pealt ma ei öelnud, et peab olema ainult NLHE vaid, et muude mängude konsentratsioon on liiga suur. Oleks piisanud PLO HI ja vajadusel HORSE (viimane ilma tabeli punktideta) ning ülejäänud NLHE, sest kahjuks on juba NLHE mägijate read tegelt üpriski hõredad, rääkimata eksootilised aka 3-draw või 8-game.

Ja mina isiklikult ei mängi just seepärast, et mängud on laiali. Quitsin HU cashi multisaitingu kuuke tagasi ja ka just seepärast, et mitmes ruumis mängimine ja rahadega majandamine on kõige suurem pain in the ass ning miski kolme näljase turniiri pärast re-deposiitima/installima pokkerituba küll ei hakka.