Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 59
  1. #1

    bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Mänginud siiani 2 kuud Full Tiltis cashi (tegelikult esimest korda pokkerilaua taga möödunud detsembris, aga online siis jan, veebr.) Kulgenud on.. ee.. huvitavalt. :D Oma n.ö. "algaja armuaega" 1. märtsil kokku võttes selgus, et õnnestus vaatamata vägevale rollercoasterile ja erinevatele limiitidele ja erinevat tüüpi laudadele ja väga erinevalt mängimisele ("drunk-style" to solid and everything in between), arusaamise + distsipliini süvenemisele ja käputäie oma tüüpvigade lappimisele etc kokkuvõttes nii jaanuaris kui veebruaris saada enam-vähem täpselt sama tulemus
    jaanuar: -5.7BB/100 üle 28K käe ja
    veebr -5.62BB/100 üle 21.7K käe, mis tegi reaalset rahalist mängumiinust vastavalt mõlemas kuus samasuguse $595-koma-sth.
    Ja endal on muidugi tunne, et ma mängin ajatelje arenedes võrreldamatult paremini, või vähemalt, et natuke aiman, mida ma teen ja miks, suurema osa ajast, aga tulemus on nagu on :-\

    Märtsist alates võtan marutõsiselt ja distsiplineeritult ja saab näha, mis saab.

    Arenemiseks ja üldse stabiilse plussi saavutamiseks tundub õigem püsida ühes formaadis ja mitte miksida oluliselt limiite (10NL-25NL tundub suht sarnane mäng küll olevat, seega natuke vast võib?)
    Praegu jään Full Ringi juurde, kuigi 6max läks 25NL-s võidukalt (samas 50NL-s kohutavalt). FR-i valik osaliselt FTP dealt rake-i arvestuse tõttu (foldides rake jookseb ka teiste mängitud potide pealt, nagu ma sellest aru saan) ja osaliselt sellepärast, et olen FR-i õppimisele rohkem tähelepanu pööranud viimane ots ja positsiooni arvestamisel seal suurem mõju ja üldse natuke parem platvorm abc kinnistamiseks vist, eriti kuna kipun olema liiga lag postflop ja vbla liiga bluffy (mida edasi, seda õigemas kohas, õnneks - palju vähemaks on jäänud suvalist readideta lahmimist)

    Viskan edaspidi siia jooksvalt nädala graafikud üles ja järeldusi/tähelepanekuid ilmselt sagedamini.
    Praegu 10NL-s, mõni üksik 25NL laud vahele (sest bankroll tegelikult ei luba). Eesmärk: beatida stabiilselt, beatida paremini, beatida close-to-max võimalikul tasemel ja siis liikuda üles. Ei kavatse lasta bankrollil kiiremat üles liikumist dikteerida, sest nagu olemasolevast kahekuisest tulemusest näha, on mul arenemisruumi tohutult ja luckimine on nõrkadele. :P Shotte muidugi võibolla õrnalt võtan, aga mitte niipea.

  2. #2

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt


    Üks huvitav käsi viimasest sessist :D

    Full Tilt Poker Game #10932719704: Table Van (deep) - $0.10/$0.25 - No Limit Hold'em - 20:43:10 ET - 2009/03/02
    Button ($49.40)
    SB ($25.07)
    BB ($42.16)
    .. ($37.58)
    .. ($53.21)
    Hero ($24.65)
    .. ($50)
    .. ($11.95)
    Villain ($22.90)

    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [Kh Ks]
    Hero raises to $1
    Villain calls $1

    *** FLOP *** [Qd Jd Ts]
    Hero bets $2.35
    Villain calls $2.35

    *** TURN *** [Qd Jd Ts] [Js]
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero bets $7.05
    Villain calls $7.05

    *** RIVER *** [Qd Jd Ts Js] [Qs]
    Hero checks
    Villain bets $5.50
    Hero calls $5.50 (pärast turni calli olin suht kindel, et tal AK käes, siin tundus lisavariant, et tõmbas gutshotti nt AQ-ga ja sai kogemata maja - suht kindel olin, et pot läheb talle, aga had to call, sest igasuguseid imeasju on nähtud re/ riverbluff)

    *** SHOW DOWN ***
    Villain shows [Qc 7c] a full house, Queens full of Jacks
    Hero mucks [Kh Ks]
    Villain wins the pot ($30.55) with a full house, Queens full of Jacks


  3. #3
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Ära ole LAG ja ära ole bluffy.

    Seda võid hakata endale lubama siis kui oled võitev mängija ja hakkad asjast rohkem aru saama.

    Aga ma tõsiselt imestan seda kust tulevad välja kõik need mängijad, kes on miinustes, aga teavad kõiksugu strateegiaid ja omavad kõikvõimalikke abiprogramme. Proged ja raamatud ei tee sind raha võitvaks kaardimängijaks just täpselt nagu ei tee Pedagoogika Ülikool kedagi õpetajaks või emakeele õpik ei pane kedagi häid kirjandeid kirjutama. Sa pead ise mõtlema, arutlema ja olema väga enesekriitiline ning alles see paneb sind paremini mängima. Kõik muud asjad on sulle lihtsalt abiks.

    Kaardimäng on lihtne.

  4. #4

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Oi, ma tean, ma omameelest vahel ikka mõtlen ka ;D
    Sellepärast mul ongi jäänud niisugune ekslik mulje, et ma parenen, kuigi kuukokkuvõtted seda ei näita ja nii palju viitsimist ja vaba aega ei ole leidnud, et lüüa tagantjärele kokku kõik suuremad kaotused terve selle aja jooksul, kus ma olen teinud omameelest suuremad vead vs minu praeguse arusaamise järgi "päris" coolerid/beadid ja vaadata, kas see suhe on aja jooksul muutunud, aga jooksvalt püüan seda 27. veebruarist saadik teha (mõtlen läbi ja note-sin vastavalt). 8)

    See ülaltoodud käsi on nt selgelt väga kahtlane play minu poolt, turn bet on selge overkill, oleks võinud teha väiksema ärritus-beti ja vaadata kas raiseb+võtta samal ajal väiksema kuluga lisakaart kui ta callib ja ma ikkagi olen taga kasvõi kahe paari vms vastu, aga nt hitin riveril jne jne. Niiet ma tegin seal turnil kõik valesti, millest sain samal hetkel ise ka aru, mispärast ma ka pm loobusin ja checkisin riveri lootes kergelt pääseda (foldi siiski ei leidnud, kuna ma olen nii palju gambler vist? major leak). Aga see Q7 oli lõbus lihtsalt. Väga fun käsi oleks olnud, kui oleks mulle nõks vähem maksma läinud, aga jumal tänatud, et ei stackinud riveril mingis emotsionaalselt kallutatud meeleseisundis abs ebaratsionaaalselt (mul on niisuguseid momente olnud).

    p.s. minu "kõikvõimalikud proged" võrdub siis PT3 (selle hudi ei kasuta, sest statsid jooksid laudades miskipärast valede mängijate alla ja selle jälgimne oli nii tülikas, et ei suutnud abs keskenduda... ja tahaks rohkem omapeaga anyway kui automaatotsuseid statside järgi)

  5. #5
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Statsid saad õigete inimeste alla tõsta ja siis valid ülevalt save layout.

    Check/fold turn!

  6. #6

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Tänud hudi tipi eest ja käe tipi eest ka (kuigi ... no tal oli Q7 ju ja kui ta callis pot+ siis ta oleks suht lõdvalt võinud vast ka natuke bettida oleks ma checkinud ja suhteliselt tobe fold oleks olnud ju selle koha peal.... ei, ma tegelikult tean, et selline mõtlemine on üks põhilisemaid vigu, mis ma kipun tegema - vahet pole, mis tal oli, ma ei teadnud ju ta kätt, vabalt oleks võinud olla set, straight, misiganes ja sellise boardiga oleks x juhul x-st olnud ma underdog ja check fold prob õige).

    Aga PT3. Et... oskab keegi mulle lahti seletada niisuguse rea ja mida imet see peaks tähendama:

    lauad olid kaks 5NLi, üks 10NL ja üks 25NL, Big Betid siis vastavalt 0.10, 0.20 ja 0.5. Mis ime moodi ma saan olla $/100 $1.97 plussis ja samal ajal BB/100 28.83 miinuses? Ma olen sellist seisu varem ka märganud, aga pole kunagi mõtlema hakanud, et palju see BB vastavates laudades on ja mismoodi see loogiline on ja olen oletanud, et ju siis ei ole piisavalt plussis, et BB saja kohta tuleks ja lasknud rahulikult edasi. Nüüd hakkasin vaatama ja aru ei saa, et mida. ??? Saab see olla sellest, et NL5s suutsin kaks korda buy ini kaotada ja 25NLs tasakesi toksides +$12 teha selle aja jooksul ja ta loeb eraldi neid ja siis kuidagi muutub see BB/100 õigeks? Või misasja?

    edit: ok, rea panin päeva kohta ja jutu rääkisin juurde viimase sessi kohta (kaks lühikest siis täna tehtud). Eelmine oli 3x10Nl ja üks 5NL ja 3-koma-midagi plussis sessi lõpuks, aga BB/100 viskas miinusesse just viimasega (sessi näit siis 123 hands, amount won:$ 2.78 ja BB/100: -101.52)

  7. #7
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Mängid NL50-s 100 kätt tunni ajaga, võites $50

    Mängid NL2-e 100 kätt tunni ajaga, kaotades $10.

    $/h=20
    PTBB/100=-100

  8. #8

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Olen viimastel päevadel foorumites tuuseldades imestanud, mille üle imestatakse, nagu need oleks mingid haruldused. Tegin natuke statiskat ja oma kahekuise ja ca 50K käelise FTP "karjääri" jooksul on õnnestunud kaotada (arvestatud ainult neid showdown käsi, kus mõlemad pocketsid vastava käe moodustamiseks käiku läksid, obv):

    nelikuga nelikule: 1 korra
    majaga majale: 28 korda
    majaga nelikule: 3 korda
    nutflushiga majale: 3 korda
    non-nut flushiga flushile või majale: mitu-mitu korda, aga usun, et suht vähe võrreldes sellega, mida ma laudades sageli näen (ise madalamaid suited connectoreid üldiselt ei mängi pm, sest a) ei oska b) ma olen liiga paljude madalamate flushide otsa jooksnud oma nutflushiga ja teeb ettevaatlikuks)
    tripsiga tripsile: 7 korda (tripsiga flushile, straightile või majale - liiga palju kordi, suurem osa oma viga ilmselt)

    ja straight flushiga olen showdownile jõudnud 2 korda. Kaotada ei ole sellega veel õnnestunud ;D

    Muidu läheb enam-vähem, kui välja arvata, et mul on mingi kaasasündinud rahavaenulikkus vist, sest eduka pikema sessi lõpus on vaja alati paar buy-ini täiesti jaburalt maha dongata

  9. #9
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    see et sa kaotad maja majale on suur erinevus kas sa kaotad seal maksimumi või miinimumi

  10. #10

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Mis mõttes? Käsi on käsi ju, raha on ainult raha :P
    Tegelikult ma võin rahanumbreid juurde arvutada muidugi, kui see oluline on, aga kuna see on niisugune puhtalt rekreatsiooniline statistika, mis mulle (ega kellelgi ilmselt) mingit kasu ei too, siis väga palju ei viitsi rahmeldada. Seda võin peast öelda, et see nelik vs nelik oli valus, sest nupud läksid sisse turnil ja ta riverdas kõrgema neliku.

    edit: eksisin (see oli ammu ka), vaatasin üle ja nupud põhjas juba flopis kus mul oli nelik ja tal overpair, runner-runner kõrgema neliku sai, krt.

  11. #11

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Khm. AK=worst hand ever. Sellel nädalal eriti mingi imelik jooks: uskumatu hulk AK-sid satub minu kätte preflopis ja vist üks-kaks tükki on hittinud naaaaatukenegi (mõned potid olen muidugi enne showdowni saanud ära korjata, aga selle eest väga paljudel juhtudel ei ole suutnud maha panna enne lõppu ja olen olnud nagu totakas oma A-highga showdownil... abs ei oska mängida seda ja kiusatus juba panna lihtsalt maha preflop avamata potis ... )

    Kokku AK tulemus:

    (minu meelest vähemalt AKo oli plussis enne käesolevat nädalat, aga praegu siis nii)

  12. #12
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Kas AA VPIP 96% tähendab, et sa oled AA foldinud preflop? Misclick vast.

  13. #13
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak
    Kas AA VPIP 96% tähendab, et sa oled AA foldinud preflop? Misclick vast.
    BB-l walkid pigem

  14. #14

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    üks action-käsi tänasest ;D

    Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.10 BB (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    MP1 ($5.59)
    Hero (MP2) ($8.98)
    MP3 ($15.08)
    CO ($2.85)
    Button ($0.39)
    SB ($8.87)
    BB ($7.31)
    UTG+1 ($8.65)

    Preflop: Hero is MP2 with J, A
    UTG+1 calls $0.10, MP1 calls $0.10, Hero calls $0.10, MP3 calls $0.10, 2 folds, SB bets $0.20, BB calls $0.10, UTG+1 calls $0.10, MP1 calls $0.10, Hero calls $0.10, MP3 calls $0.10

    Flop: ($1.20) A, A, 9 (6 players)
    SB checks, BB checks, UTG+1 bets $0.60, MP1 raises to $1.20, Hero raises to $5.90, 3 folds, UTG+1 raises to $8.45 (All-In), MP1 calls $4.19 (All-In), Hero calls $2.55

    Turn: ($23.49) 10 (3 players, 2 all-in)

    River: ($23.49) J (3 players, 2 all-in)

    Total pot: $23.49 | Rake: $1.56

    Results:
    UTG+1 had A, 10 (full house, Aces over tens).
    MP1 had 9, 9 (full house, nines over Aces).
    Hero had J, A (full house, Aces over Jacks).
    Outcome: Hero won $21.93


    edited to add: kui kellelgi tekkis küs, et miks nii kõrgele tõstsin flopis, siis vt flushdraw - püüdsin jõuga tõmbajad välja ajada, sest 1.20 callinuks nad seal lauas jumala rahulikult maha. Mida mina tegin oli küll vbla liiast in retrospect, paras oleks olnud seal midagi vahepealset ilmselt, aga selle käe puhul muidugi vahet pole, sest chipsid oleks kõigil kolmel ilmselt sisse läinud nii ehk nii.

  15. #15

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Ma tahaks küll flushdrawd potis hoida iga hinna eest, mitte neid välja ajada.

  16. #16

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Tsitaat Algselt postitas alaska
    Ma tahaks küll flushdrawd potis hoida iga hinna eest, mitte neid välja ajada.
    :D mõtlesin ka, et miks flush drawd välja tõugata. see justkui ongi seal üks ainukesi kes investeeriks... ja muidu ka sellised tüübid kes seal tegelikult ka olid

  17. #17

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Ok, see on minu isiklik leak, aga kardan neid flushe, liiga palju suckoute saanud ja võtaks pigem poti kohe maha, kui laseks turnil flushi kokku vedada :-\

    Tuleb üle saada sellest hirmust obv (eriti kui on mingit majalootust) ja panna nad maksma lihtsalt. Ma tean küll. Aga muidu pm tõsta seal oli ok (ca $3 äkki?) või flat call ja vaadata, mis turnil saab või mis te oleks teinud? (Teg konkreetselt siin see A10 tüüp oleks ilmselt läinud ai ringi lõpus mistahes tõste peale ja oleks saanud ikka nupud sisse flopis, aga vbla natuke rohkem surnud raha potis oleks ma flat callinud või tõstnud tagasihoidlikumalt, aga küsimus rohkem muude sarnaste olukordade kohta)

  18. #18

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    Üks ulme-käsi viimasest sessist :D :D :D

    Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG+1 ($39.41)
    MP1 ($28.03)
    MP2 ($41.23)
    MP3 ($35.84)
    CO ($25.47)
    Button ($23.78)
    SB ($25)
    Hero (BB) ($25)
    UTG ($25)

    Preflop: Hero is BB with 3, 3
    4 folds, MP3 calls $0.25, CO calls $0.25, Button calls $0.25, 1 fold, Hero checks

    Flop: ($1.10) K, 3, 7 (4 players)
    Hero bets $0.50, MP3 raises to $1, 1 fold, Button calls $1, Hero raises to $5.10, MP3 calls $4.10, Button calls $4.10

    Turn: ($16.40) 2 (3 players)
    Hero checks, MP3 checks, Button checks

    River: ($16.40) 5 (3 players)
    Hero checks, MP3 bets $7.75, Button calls $7.75, Hero calls $7.75

    Total pot: $39.65 | Rake: $1.98

    Results:
    Button had 5, 7 (two pair, sevens and fives).
    Hero had 3, 3 (three of a kind, threes).
    MP3 had 8, 8 (one pair, eights).
    Outcome: Hero won $37.67


    Käsi postitatud for entertainment-value only, poleks ära võtnud, oleks lugenud rahulikult lahtrisse omaviga/varahommikune-unisepeaga-pole-aimugi-mäng (flopi overbet oli misclick ka ja selle annaks endale andeks, aga turn oli viga ja river oli mu meelest väga kahtlane) ... Samas arvustamine ja nõuandmine rangelt lubatud ka sellele vaatamata muidugi. 8)

  19. #19

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    ma väga ei muretseks, sest sellisele flop tõstele oleks pidanud igasugused mastiootel mehed foldima. leidub ka selliseid kes all-in drawdega teevad :D
    5 reraise teha on ok. võibolla 4 oleks parem olnud aga nagu näha sobis see ka

  20. #20

    Re: bona fide algajast haiks aastaga (?) 2009 projekt

    K, hakkab tulema. :) Vaatasin natuke videoid ja palju parem on. Stabiilsem. See ei olengi niivõrd, et oleks midagi eriti uut teada saanud, sest ma midagi väga advanced ei vaadanud, aga aitab justkui keskenduda ja kõige rohkem võibolla mindset'i isegi: kuidagi rahulik ja mõnus on mängida, ei kipu nii palju ülemõtlema ega ennast keerulistesse olukordadesse mässima ja laudades toimuv tundub märksa läbipaistvam. Tuleb välja, et microstakes on lausa lõõgastav. 8) Esimest korda sain niisuguse tunde kätte ja mulle meeldib.

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES