Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 28, kokku 145 EsimeneEsimene ... 1826272829303878128 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 541 kuni 560, kokku 2882
  1. #541
    Vana Tegija Kasutaja bluelite avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 190

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Hingamisruumi peab vahel andma küll. Võtma ka. Aga see, et naine tahab lapsega minema jalutada, see oleks küll ränk löök. Loodan, et asjad laabuvad ja saate oma asjad korda. GL!

  2. #542
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Tänan.
    Ma praegu veel ikka usun ja loodan, et ehk laheneb see situatsioon siiski rahumeelselt ning ma ei kaota oma perekonda. Et kõik saab jälle korda ja see jama jääb seljataha. Eks ole ju kõigil paaridel raskeid hetki. Ka selliseid, kus kohvreid pakitakse ja öeldakse hirmsaid ähvardusi.

    Tuleb lihtsalt vastu pidada ning edasi minna.
    Nagu ütles Churchill: If you're going through hell, keep going.

    Ent hea on teada, et mu ümber on inimesi, kes on valmis abikäe ulatama, kui lained peaks tõesti peakohal kokku lööma.

    Kuid ärme siin nüüd liiga süngeks lähe. Eile oli kõik juba palju parem kui üle-eile ja ma usun, et täna on parem kui elie ning loodan, et homme veel parem kui täna.

    Note for self: cheer the fuck up.
    Viimati muudetud Nozzu poolt : 11.01.12 at 11:08

  3. #543
    Klubi Liige Kasutaja vilkar avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    1 290

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    "If i go to hell, i hope i burn well" :D

  4. #544
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Nozzu on nüüd tagasi

    Et ma siin juba tõstasain selle teema, et naine ähvardas minu juurest koos lapsega minema minna, siis on ilmselt aus kui ma ütlen, et täna langes see küsimus päevakorrast ära.
    Tegelt juba esmaspäeval leppisime naisega kokku, et ok, kohe ei lõpeta ära. Et malihtsalt kolin nädalaks vanemate juurde tagasi ja seejärel otsustab. Aga täna õhtul teatas elukaaslane, et katsume kohe, kas just puhtalt, aga nii enam-vähem puhtalt lehelt uuesti alustada.
    Kena, alles päeval ma uurisin google earthi ja mõtisklesin, kuidas ma Prantsusmaale, Taize kloostrisse jõuan. Sinna oli mul plaanis pageda. Nojah, eks see oleks omamoodi huvitav olnud. Aga pere on minu eas juba olulisem. Loodetavasti kestab täna sõlmitud rahu kauem kui eelmised.

    Nüüd pokkerist.
    Neli päeva ilma pokkerita ei ole lihtne. Olin küll töö kõrvalt videosi vaadanud ja mõnda artiklit lugenud aga miski ei asenda seda, mida pakub mängimine. Täna siis, viimaks ometi.

    Tulemus kah õnneks jälle positiivne. + 4.55 eurtsi

    Enim kaotanud käsi:

    Vastane: 16 kätt 56/6

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    7 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player4 ($3.95)
    UTG+1 Player5 ($5.38)
    MP Player6 ($6.76)
    CO Player7 ($1.73)
    BTN Player8 ($3)
    SB Nozzu ($5)
    BB Player3 ($2.08)

    Pre-Flop: ($0.07, 7 players) Nozzu is SB J Q
    3 folds, Player7 calls $0.05, Player8 calls $0.05, Nozzu raises to $0.30, 1 fold, Player7 calls $0.25, Player8 folds

    Preflop: Tea kas läksin liiga uljaks ära kah. Tõenäoliselt siiski mitte. Kui nii hiliselt positsioonilt limbitakse, siis ei saa ju midagi käes olla. Muidugi, pisikalad ei pööra positsioonile tähelepanu.


    Flop: 3 5 9 ($0.70, 2 players)
    Nozzu bets $0.41, Player7 calls $0.41

    Flop: Ok, see ei ole hea flopp c-betiks. Aga ainult ühe vastase vastu, otsustasin siiski proovida pott kohe kätte saada. No ei saanud.

    Turn: A ($1.52, 2 players)
    Nozzu bets $1, Player7 goes all-in $1.02, Nozzu calls $0.02

    Turn: Kena scare card barreldamiseks. Või siis ka mitte. Kaart ise-enesest tugev aga mulle outse juurde ei andnud ja fishidele ju meeldivad ässad. Pealegi ei pannud ma tema stäki suurust jälle tähele. Seega siin vist tegin vea. Kuigi, kui tal A-d käes poleks olnud, oleks ta siin tõenäoliselt alla andnud.


    River: 7 ($3.56, 2 players, 1 all-in)

    ( Click to show/hide )


    Enim võitnud käsi

    Vastane: 28 kätt 43/36

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player7 ($5)
    UTG+1 Player8 ($6.33)
    MP1 Nozzu ($6.55)
    MP2 Player2 ($2.46)
    CO Player3 ($5)
    BTN Player4 ($6.60)
    SB Player5 ($0.74)
    BB Player6 ($2)

    Pre-Flop: ($0.07, 8 players) Nozzu is MP1 A A
    1 fold, Player8 raises to $0.15, Nozzu raises to $0.45, 5 folds, Player8 calls $0.30

    Preflop: Oi kuidas ma rõõmustasin, kui see maniakk mu ees tõstis. Olin suht kindel, et ta callib mu 3beti. Ja ma ei pidanudki pettuma.

    Flop: A J 9 ($0.97, 2 players)
    Player8 checks, Nozzu bets $0.75, Player8 calls $0.75

    Flop: Aiva kenamaks see asi läheb. Eelnev kogemus näitas, et see mees juba kaarte maha ei viska. Sestap ei hakanud siin ka trikitama vaid panustasin.

    Turn: 3 ($2.47, 2 players)
    Player8 checks, Nozzu bets $1.81, Player8 calls $1.81

    Turn: Plank

    River: 3 ($6.09, 2 players)
    Player8 bets $3.32, Nozzu calls $3.32

    River: Super kaart minu jaoks. Mastitõmme callib mu nüüd ära ja ma olen ikkagi võidumees. Aga ma ei pidanudki ise bettima. Vastane mängiski masti kaardi peale ja virutas nupud sisse. Bad luck.

    ( Click to show/hide )



    Homme jälle :)
    Viimati muudetud Nozzu poolt : 12.01.12 at 21:12

  5. #545

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Pre tõsta suuremalt AA-ga vastase vastu, ks ei foldi anyway su riidide põhjal.
    alates flopist wp.

    QJ käes uuri natuke laua tekstuuri, antud laual ei ole imo A väga hea scare kaart barreldamiseks kuna päris palju floate sisaldab A-d ja vastane pigem oma stackiga midagi maha ka ei viska (ütlesid siiski ise ka, et ei näinud stacki). Ise barreldaks vastase stacki all-ini KQJT9 turnil, ei tea kui õige see siiski on.
    Viimati muudetud KristjanLaas poolt : 12.01.12 at 22:40

  6. #546

    Re: Nozzu on nüüd tagasi

    Tsitaat Algselt postitas Nozzu Vaata postitust
    Kena, alles päeval ma uurisin google earthi ja mõtisklesin, kuidas ma Prantsusmaale, Taize kloostrisse jõuan. Sinna oli mul plaanis pageda. Nojah, eks see oleks omamoodi huvitav olnud. Aga pere on minu eas juba olulisem. Loodetavasti kestab täna sõlmitud rahu kauem kui eelmised.
    hea lugeda, et torm (natuke) vaibunud. näe muretse endale selline raamat käeulatusse (mitte tingimata kohe lugemiseks, aga juhuks kui lained üle pea jälle kokku lööma hakkavad) - http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?158617. üks eestlanna räägib seal oma kogemustest ja muljetest kui käis Camino de Santiago palverännaku läbi.

  7. #547

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Tsitaat Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
    QJ käes uuri natuke laua tekstuuri, antud laual ei ole imo A väga hea scare kaart barreldamiseks kuna päris palju floate sisaldab A-d ja vastane pigem oma stackiga midagi maha ka ei viska (ütlesid siiski ise ka, et ei näinud stacki). Ise barreldaks vastase stacki all-ini KQJT9 turnil, ei tea kui õige see siiski on.
    ma paneks ikkagi sellel turnil allin'i, mis Ax'se tal ikka nii väga ranges on, pigem tahaks mingist 85o-st vms lahti saada, obv 9 ei foldi + mingitest debiilsetest kätest saab turnis lahti nagu nt 67 vms või isegi K8, mida nad riveril ilusti shipivad kui turni järgi checkid. Kasuks tuleks muidugi kui ta stäkk oleks suurem, nt 2,5 $alles turnis vms, saaks 5x, 3x'dest paremini lahti

  8. #548
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    seal Taizes ma kohapeal ei ole käinud, aga see organisatsioon korraldab iga aastaseid euroopa noorte kokkutulekuid mis toimuvad igal aastal euroopa eri linnas. see on siis alati jõuludest 1 jaanuarini olnud. kutsikana ma käisin 4 aastat järjest nendel kokkutulekutel. tavaliselt oli siis rahvast kokku ca 100000, neist eestlasi ca 1000. majutati peredes ja koolimajades. eestlased eelistasid tavaliselt koolimajades olla, kuna siis sai vabamalt juua. ülejäänud rahvastele oli see rohkem usu reis, aga mitteusklikud eestlased kasutasid lihtsalt võimalust odavalt reisida ja laaberdada.

  9. #549
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Tsitaat Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
    seal Taizes ma kohapeal ei ole käinud, aga see organisatsioon korraldab iga aastaseid euroopa noorte kokkutulekuid mis toimuvad igal aastal euroopa eri linnas. see on siis alati jõuludest 1 jaanuarini olnud. kutsikana ma käisin 4 aastat järjest nendel kokkutulekutel. tavaliselt oli siis rahvast kokku ca 100000, neist eestlasi ca 1000. majutati peredes ja koolimajades. eestlased eelistasid tavaliselt koolimajades olla, kuna siis sai vabamalt juua. ülejäänud rahvastele oli see rohkem usu reis, aga mitteusklikud eestlased kasutasid lihtsalt võimalust odavalt reisida ja laaberdada.
    Nojah, mul oli sama mõte, et chilliks lihtsalt, teeks päevas tunnike tööd (nagu seal kohustuslik on), rüüpaks salaja veini ning vaataks elu ja inimesi.

  10. #550
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    paar inimest keda ma tean kes seal kohal on käinud, rääkisid sellest suht positiivses võtmes. aga alksi pood pidi sealt vist suht kaugel olema. Macon oli selle küla nimi vist.

  11. #551
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Õnneks pole täna midagi põnevat rääkida, peale pokkeri. Ja sealgi ei juhtunud midagi väga huvitavat. Tulemus + 3.75 euri.

    Enim kaotanud käsi:

    Vastane: 88 kätt 23/7


    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player1 ($0.83)
    UTG+1 Player2 ($4.52)
    MP1 Player4 ($2.02)
    MP2 Nozzu ($5)
    CO Player6 ($4.93)
    BTN Player7 ($10)
    SB Player8 ($16.44)
    BB Player9 ($2.15)

    Pre-Flop: ($0.07, 8 players) Nozzu is MP2 A 10
    Player1 calls $0.05, 2 folds, Nozzu raises to $0.25, 4 folds, Player1 calls $0.20

    Preflop: Limperi karistamine. Ehkki tükk aega mõtlesin, kas ikka tasub seda teha kuna ta nii short.

    Flop: 10 J 4 ($0.57, 2 players)
    Player1 bets $0.58, Nozzu calls $0.58

    Flop: No ma ei tea. Scnd pair top kikker. Ei raatsinud siin nagu maha visata, arvestades, et rohkem rahhi ei kulu ja isegi, kui olen taga, on mul veel oute.

    Turn: J ($1.73, 2 players)

    River: J ($1.73, 2 players)

    Hästi hittis :)

    ( Click to show/hide )



    Enim võitnud käsi:

    Vastased: 12olee 31 kätt ja 61/29
    nordlich: 39 kätt ja 54/21


    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    9 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG IlKoin ($2)
    UTG+1 Amigo DJ ($3.35)
    MP1 ghost680304 ($7.99)
    MP2 12oleee12 ($7.19)
    MP3 Nozzu ($5)
    CO albertillo12 ($5)
    BTN 53peeps ($13.72)
    SB Sam_Bruk ($7.21)
    BB nordlicht14 ($9.33)

    Pre-Flop: ($0.07, 9 players) Nozzu is MP3 A J
    1 fold, Amigo DJ calls $0.05, 1 fold, 12oleee12 calls $0.05, Nozzu raises to $0.30, 3 folds, nordlicht14 raises to $0.55, Amigo DJ folds, 12oleee12 calls $0.50, Nozzu calls $0.25

    Preflop: Limperite karistamisele järgnes suht üllatav raise. Aga kuna ta nii vähe tõstis, siis callisin ära.

    Flop: Q 10 8 ($1.72, 3 players)
    nordlicht14 checks, 12oleee12 checks, Nozzu checks

    Flop: Ei näinud siin põhjust ise panustama hakata.

    Turn: 9 ($1.72, 3 players)
    nordlicht14 checks, 12oleee12 bets $1.70, Nozzu goes all-in $4.45, nordlicht14 folds, 12oleee12 calls $2.75

    Turn: Bingo. Aga raisemise asemel oleks pidanud oma rea ja nut mastitõmbega callima. Siis oleks ehk kolmas mängija kah lauda jäänud. Aga noh, seekord siis sedapsi.

    River: 4 ($10.62, 2 players, 1 all-in)

    ( Click to show/hide )

  12. #552

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Ma olen Heads upis harjunud, et vastased callivad suht iga kaardiga, aga siin alati naljakas vaadata, mis käed on. Fullringis J3s, limpcallida raise ja reraise, no mida kätt?

  13. #553
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Ja jällegi: selle asemel, et kella kolmeni üleval olla, ma hoopis ärkasin kell 3.00. Noobel, väga noobel :)

    Tervitused ka teistele ööloomadele (Camu & Co).

  14. #554

    Re: Nozzu on nüüd tagasi

    Tsitaat Algselt postitas Nozzu Vaata postitust
    Et ma siin juba tõstasain selle teema, et naine ähvardas minu juurest koos lapsega minema minna, siis on ilmselt aus kui ma ütlen, et täna langes see küsimus päevakorrast ära.
    Tegelt juba esmaspäeval leppisime naisega kokku, et ok, kohe ei lõpeta ära. Et malihtsalt kolin nädalaks vanemate juurde tagasi ja seejärel otsustab. Aga täna õhtul teatas elukaaslane, et katsume kohe, kas just puhtalt, aga nii enam-vähem puhtalt lehelt uuesti alustada.
    Kena, alles päeval ma uurisin google earthi ja mõtisklesin, kuidas ma Prantsusmaale, Taize kloostrisse jõuan. Sinna oli mul plaanis pageda. Nojah, eks see oleks omamoodi huvitav olnud. Aga pere on minu eas juba olulisem. Loodetavasti kestab täna sõlmitud rahu kauem kui eelmised.
    Kaua te juba neid sõdasid olete pidanud ja vaherahusid sõlminud ? Minu kogemustel ei tule sellest lõpuks mitte midagi head. Isegi, kui üks pool ennast lõpuks käsile võtab ja parandab, siis jääb teisele ikka okas hinge ja varasem jamade põhjustaja võib hoopis ise suhte õnnetumaks osapooleks muutuda ehk segane värk nii või naa. Muidugi see äramineku jutt on üldse imelik, kuhu (peale vanemate) on väikelapsega töötul naisel minna ?

  15. #555
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Nozzu on nüüd tagasi

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Kaua te juba neid sõdasid olete pidanud ja vaherahusid sõlminud ? Minu kogemustel ei tule sellest lõpuks mitte midagi head. Isegi, kui üks pool ennast lõpuks käsile võtab ja parandab, siis jääb teisele ikka okas hinge ja varasem jamade põhjustaja võib hoopis ise suhte õnnetumaks osapooleks muutuda ehk segane värk nii või naa. Muidugi see äramineku jutt on üldse imelik, kuhu (peale vanemate) on väikelapsega töötul naisel minna ?
    Nojah...aga ma mõtlen, et äkki meie oleme alles sellises suhte kujunemise ja jõujoonte paikapanemise faasis (suhe on kestnud hmm...vist mingi 2.5 aastat (laps on 1.5ne)). Ning sellises faasis ikka kipuvad tülid lahvatama. Aga kui mingid reeglid saab nende tülide käigus paika panna, siis peaks ka kõik muu paika loksuma ja tülisid vähemaks jääma. Nii ma loodan.
    Aga jah, ega tal kuhugi minna oleks, kas koju või siis, ja mis tõenäolisem, mõne teise mehe juurde.
    Anyway, hetkel pole see teema. Hetkel on teema see, et mul on dushi all käidud, praemuna ja vorstisaiad söödud, tass kohvi joodud, uus laual auramas ja nüüd läheb mänguks :) (veits jutu alguse juurde tagasi tulles: kuniks naine peolt koju jõuab - tavaliselt juhtub see millalgi 7 paiku hommikul :) )

  16. #556
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    Peaasi, et mingeid juhtmeid grindimise ajal jälle läbi ei lõika. (kui hästi mäletan oli siuke insident)

  17. #557

    Re: Nozzu on nüüd tagasi

    Tsitaat Algselt postitas Nozzu Vaata postitust
    (veits jutu alguse juurde tagasi tulles: kuniks naine peolt koju jõuab - tavaliselt juhtub see millalgi 7 paiku hommikul :) )
    Siis sa ju lausa ideaalne mees, kui lased naisel niimoodi väljas lõõgastumas käia.

  18. #558
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Microob Nozzu päevaraamat

    See on see värk, et naiskad veavad enda keha kell 7 ommiql koju aga kui vaene mees veits pokkerit mängib lõigatakse juhtmed läbi.

  19. #559
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Mutid mängivad

    Ok, aitab küll täna ööseks. Kontol + 4.80 eurot juures.

    Enim kaotanud käsi:

    Vastane: 37 kätt ja 32/5

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player7 ($5.50)
    UTG+1 Player8 ($2.45)
    MP1 Player9 ($6.33)
    MP2 Player2 ($2.07)
    CO Player3 ($10.61)
    BTN Nozzu ($5)
    SB Player5 ($6)
    BB Player6 ($5.45)

    Pre-Flop: ($0.07, 8 players) Nozzu is BTN Q Q
    5 folds, Nozzu raises to $0.20, Player5 calls $0.18, 1 fold

    Preflop:...

    Flop: 5 6 J ($0.45, 2 players)
    Player5 checks, Nozzu bets $0.35, Player5 calls $0.35

    Flop: Ülepaariga standard c-bet. Äkki mingi J kõrge callib.

    Turn: 7 ($1.15, 2 players)
    Player5 checks, Nozzu bets $0.75, Player5 raises to $1.50, Nozzu calls $0.75

    Turn: Hmmh...imelik check-raise vastaselt. Peaks tähendama monsterit, eriti veel selline automaatne kahekordne tõste aga...äkki on ikkagi mingi JA või JK käsi. Et raise ei ole suur ja mul on ülepaar, siis callin ära.

    River: 5 ($4.15, 2 players)
    Player5 checks, Nozzu checks

    River: Paardunud board ilmselt ehmatas vastase ära nii et saan tasuta showdowni.

    ( Click to show/hide )


    Enim võitnud:

    Vastane: 38 kätt ja 61/24

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    7 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player7 ($7.93)
    UTG+1 Nozzu ($5.41)
    MP Player1 ($15.30)
    CO Player2 ($2.35)
    BTN Player3 ($5)
    SB Player4 ($3)
    BB Player5 ($5.01)

    Pre-Flop: ($0.07, 7 players) Nozzu is UTG+1 Q Q
    1 fold, Nozzu raises to $0.20, 1 fold, Player2 raises to $0.45, 3 folds, Nozzu raises to $2, Player2 goes all-in $2.35, Nozzu calls $0.35

    Preflop: Mutte maha ei pane eks. Aga ma mõtsin, et parem on nendega siis juba PF nupud sisse saada kui flopil kõrgemat kaarti nähes mõistatama hakata.

    Flop: 8 A 4 ($4.77, 2 players, 1 all-in)

    Turn: 2 ($4.77, 2 players, 1 all-in)

    River: 4 ($4.77, 2 players, 1 all-in)

    ( Click to show/hide )


    Enda mutt võiks kah nüüd juba ju koju jõuda

  20. #560
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Nozzu on nüüd tagasi

    Tsitaat Algselt postitas Nozzu Vaata postitust
    aga ma mõtlen, et äkki meie oleme alles sellises suhte kujunemise ja jõujoonte paikapanemise faasis
    Tundub küll, et ainult sina oled see keda paika pannakse.
    Aga see on küll tore, et pokkerilauas oled asja jooksma saanud.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES