Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 10, kokku 64 EsimeneEsimene ... 891011122060 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 181 kuni 200, kokku 1262
  1. #181
    Grinder
    Liitus
    Oct 2009
    Asukoht
    tln
    Postitusi
    547

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Aristotep Vaata postitust
    Diiselmootorist pole ka erilist abi kui kütuse jaoks raha ei jagu. ;P
    disla võtad metsameestelt, kes kandivad kõrvalt

  2. #182
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas k2snakalle Vaata postitust
    Praegu ei soovita üldse bensukaid igapäeva sõiduks vaadata. Isegi kui läbisõit on väike
    what? mul neiul Kia 1,4l bensukas, 7-8 liitri kandis linnas läheb 100le, mul 2,0 bensukas 9,5 sajale.. diisel maksab enivei rohkem kui bens..

  3. #183

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    võtad vana hea 1.9 saksa diisli..sõidad 5,5l sajale. Diislit liigub iga nurga peal ja enamasti on hind 1€ liiter. Venemaa kütet saab absull igalt poolt ja vaat, et odavamalt kui eur/l, kui tahad tankla kütet sama odavalt saada, siis tulevad appi kas tuttavad või kavalus (ei..kavaluse all ma ei mõtle varastamist)

    Diiselmootoriga autoga seega 5,5€ 100km läbimiseks

    Ottomootoriga auto - võtame mingi enamvähem 1.8litraaziga masina, keskmine on 8l/100. Tanklast bena (tankla bensiini odavalt liigub ikka väga väga vähe, ka venemaalt toodud bensiini on vähe saada + sellega on enamasti küttekulu natukene suurem)
    Praegu maksab sooduskaardiga bensiin 1,404€ x 8 =11,23€ 100km läbimiseks.

    Päris tuntav vahe või mis?
    Muidugi kui raha bensu peale on, siis V8 hääle vastu ei saa miski :D
    Viimati muudetud k2snakalle poolt : 28.03.12 at 15:17

  4. #184
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    nohh.. kui jätta pirakütus kõrvale.. siis kalkulatsioonid näitavad, et diislikütus on kallim ja diiselauto hooldused ja remondid ja hind on piisavalt palju kallimad, et kui sa mingi suuremat kilometraaži aastas ei tee, siis ei tasu diisel ära:)

    EDIT: aga ma arvan, et me räägime veidi erinevatest maailmadest, vana suvalise diisli ostmisel, kus hooldamine on selline, et kuni koos püsib ja liiigub suurt midagi ei tee vs uus auto koos korralise hoolduse jms kuludega.. + minu jaoks on oluline ka teema diiselmootori iseärasustest näiteks miinuskraadidega ja oluliselt valjemast häälest rääkides.
    Viimati muudetud Rage poolt : 28.03.12 at 15:21

  5. #185

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    no arvestades olukorda kus kütusehind tõuseb hullumeelse kiirusega Eestis! Siis sõidame varsti kõik pirakütusega :D

    Ise sõidan siiski bensukaga, aga järgmiseks võtan diisli.
    Tutika auto puhul maksab mootoriga seonduva siiski garantii kinni. Ja vanema auto puhul on varuosad siiski piisavalt soodsa hinnaga. Väga kallite juppide vastu aitab lammutus, mis annab ka garantii sulle.

    Muidugi diisli lögin on minu jaoks häiriv, aga nu ehk harjub ära.
    Ja vanema auto puhul ei ole tihti autohind ja tegelik väärtus üldse kooskõlas. Audi/vw 1.9 66/81kw on ikka päris kirve hinnaga tegelikult.
    edit: Miinuskraadid ei mängi korraliku diisli puhul mingit rolli. Siin kui suured külmad olid, siis naabrimees pani oma vana passati nagu lupsti hommikul käima. Suurte külmade puhul tuleb jah diiselmootoriga auto kriitilisema pilguga üle vaadata kui bensukas.
    Viimati muudetud k2snakalle poolt : 28.03.12 at 15:39

  6. #186
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    mõttetu vaidlus, osta uus diisel, pane hinnavahe võrdväärse bensukaga kokku, võrdle korralise hoolduse jms muude kulude vahesid ja siis tule räägi kilomeetri hinnast:)

  7. #187
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Aastas 10 000 kilomeetrit sõitval pereemal ei tasu mitte mingi nipiga diislit pidada. Õnnestub veel bensiinil käibekas ka maha kanda ja ongi 1,2€/l. Kui sõidad mingi 35k+ aastas, siis tasub juba diisli poole vaadata. Siis on kokkuhoid kütuse pealt märgatav.
    Ja üleüldse on imo diisli kuldajad eestis läbi, varem oli ta vähemalt odavam kui bensiin, nüüd pole sedagi.
    Ja pira kütusest ei ole mõtet üldse rääkida. Kui su auto maksab 1k€, siis ei ole vahet millega sa sõidad või mis mootoriga ta sul on, nagunii ei maksa see mitte midagi. Vähe viisakamale autole sa kuskilt vasja käest ostetud kütust ikka sisse ei vala. Esiteks saad peaaegu alati kogusega tõmmata, olgu kasvõi pool liitrit iga kanistri pealt(vaevalt,e t sa mingi täpisanumaga seda ostad), teiseks saad mingi saasta sisse ja hakkad mootorit remontima jne jne...arvesta need kõik kuludesse. Ja imo ei saa ka kuskilt väga odavamalt kui postihind miinus käibemaks. Isegi vene kütus on sama hinnaga mis tanklast ostes ja KM maha võtta. Seega pole mingit mõtet mõne sendi pärast tõmmelda.

  8. #188

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    vot ja siit tekibki see, et vot mina aru ei saa kust võetakse siis tutika bensuka ja diisli korrapärasel hooldusel on nii suur vahe??? Oled vaid lugenud või ka kokku puutunud? Mina puutun remondiga vaat, et iga päev kokku.
    Küttefiltrit pead tõesti tihedamini vahetama,aga see on väga väike summa. Eelsüüte küünlad vs uute bensukate "hyper-super head" süüteküünlad, siis ka seal pole enam hinnavahet :D
    Mootoriga-pumpadega-elektroonikaga seonduva maksab garantii. Sillad,kere,salong ja jõuülekanne on täpselt sama nii bensukal kui diislil:D


    edit:Uuele autole tõesti ei paneks ka vasja käest ostetud kütet, kuigi lõhna-värvi järgi teeb juba vahet, et kas on venemaa küte või mitte. Venemaa küttel on haige väävlilõhn juures.
    Kütte jaoks on siiski vanad head plekk kanistrid, kust sa ei saa 0,5l petta vaid tegelikult saad pealegi natukene.

    edit2: Ja vot ma ei saa aru kuidas ei ole 1k€ maksval autol vahet millega sõidad. Mida odavamaks auto läheb, seda rohkem minu arust määrab, et palju sa kulutad kilomeetri läbimiseks. Sellise odava auto ostavad siiski need, kes on valmis ka tõmblema selle 5,7€ säästu pealt 100km läbimiseks. Seega seal tuleb just veel suurem vahe, et kas sõidad tanklakütusega või paned vasja kütust sisse millega vanem mootor sõidab väga edukalt ja kui midagi juhtub, siis varuosadega+emexiga saad enamus auto hinnast tagasi :) Me ei ole siin pereemad vaid enamus on nl25 grinderid, kes teenivadki 1-1,5k$ kuus :D
    Viimati muudetud k2snakalle poolt : 28.03.12 at 16:16

  9. #189
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Kuulge küberneetikud - mul on loll küsimus. Sain suurepärastelt Tallinna tänavatelt kivi esiklaasi. Mõra sees ja läheb vahetusse. Kindlustusest hakati vinguma, et originaalklaasi vahetust nad ei taha maksta, liiga kallis. Mis on originaalklaasi ja mingi suvalise alternatiivi vahe?

  10. #190

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas k2snakalle Vaata postitust
    Praegu maksab sooduskaardiga bensiin 1,404€ x 8 =11,23€ 100km läbimiseks.
    Mul see omahinna teema ikka hingel. Kas nö. muude kulude puhul oleks optimaalne 66% bens ja 34% muud kulud? Uuel autol on obv liising, kasko jms. lisaks aga vanema puhul peaks imo näiteks 50/50 kulud juba auto vahetuse üle juurdlema panema.

  11. #191

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Kui mul vanema auto puhul oleks 50/50 kulud, siis olen valinud väga nigela eksemplari.

    Praegusse autosse on läinud muud kulud ( kindlustus,remont-hooldus,ülevaatus jne) 5kuuga 400€ kanti, novembris läks juba bensu peale näiteks 300€... tavaliselt jääb see aga 150€-200€ kanti kuus.

    Uue auto puhul ei oska rääkida, kuna ise pole kunagi tutikat masinat omanud ega plaanigi seda teha.(kui just firma kinni ei maksa) Rahaga on targematki teha.


    edit: Aga no see on nii ja naa teema jälle. Vanema autoga tõesti on tõenäosus suurem, et veedad rohkem aega garaazis kui uue autoga, aga samas jupid ka palju odavamad ja kui korralikult hooldada, siis julgen vabalt minna vanema autoga kuskile tripile. Samahästi võib uue auto elektroonika alt vedada kui vanema auto puhul (uuema auto puhul vaat on tõenäosus suurem, sest seda elektroonikat on nii palju rohkem lihtsalt ja mõne tühise vea pärast auto "keeldub" sõitmast)
    Viimati muudetud k2snakalle poolt : 28.03.12 at 16:53

  12. #192

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kuulge küberneetikud - mul on loll küsimus. Sain suurepärastelt Tallinna tänavatelt kivi esiklaasi. Mõra sees ja läheb vahetusse. Kindlustusest hakati vinguma, et originaalklaasi vahetust nad ei taha maksta, liiga kallis. Mis on originaalklaasi ja mingi suvalise alternatiivi vahe?
    http://www.sixklaasid.ee/firmast/b-varuosa-klaasid/

    http://www.streetrace.org/foorum/vie...=15&view=print

    Ei tea palju need tõele vastavad, aga nu ma ajaks vingu ikka natukene, et originaalklaas pandaks, aga nu lepiks ka ilmselt B esiklaasiga kui ise midagi maksma ei pea kuna usun, et mingit erilist vahet ei tohiks olla.
    Viimati muudetud k2snakalle poolt : 28.03.12 at 16:52

  13. #193
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Endal selle piraatküttega sitad kogemused. Sõitsin ka väga pikalt sellega kuni autole miskipärast enam ei meeldinud see. Võimalik, et müüs 92 + mingi 87 sissesegatuna or whadever 95 pähe mulle pikka aega. Lõpptulemus oligi, et süüde oli väljas ja auto töötas edasi. Hakkas rappuma nagu oleks maavärin üle käinud :D.

  14. #194

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    See on detonatsioon ja tähendabki seda, et oktaaniarv on väiksem kui mootorile meeldiks. Tekib järelpõlemine.
    Enamasti annab see kohe märku kui jama kütus mitte, et nüüd koguaeg solki oleks sulle müüdud ja selle tagajärjel selline jama. Kui teeb pärast ka tanklakütusega seda, siis viga detonatsiooni anduris.

  15. #195
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas k2snakalle Vaata postitust
    http://www.sixklaasid.ee/firmast/b-varuosa-klaasid/

    http://www.streetrace.org/foorum/vie...=15&view=print

    Ei tea palju need tõele vastavad, aga nu ma ajaks vingu ikka natukene, et originaalklaas pandaks, aga nu lepiks ka ilmselt B esiklaasiga kui ise midagi maksma ei pea kuna usun, et mingit erilist vahet ei tohiks olla.
    Tänud. Saan aru, et väga suurt vahet ei ole, aga originaal siiski parem. Kas otsust peaks mõjutama see, et tegu on kõva katusega convertible-ga, kus esiklaasil ja seda toetavatel osadel on mingi minimaalne paindumine kui katuse mass peale vajutatakse ja ära võetakse? Mingit poolkõva paska ei tahaks kindlasti võtta, millega hiljem hädasid on. Aga kui kindlustus keeldub, siis €1000+ vabatahtlikult originaalklaasi eest peale maksta pole ilmselt pointi?

  16. #196
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas k2snakalle Vaata postitust
    See on detonatsioon ja tähendabki seda, et oktaaniarv on väiksem kui mootorile meeldiks. Tekib järelpõlemine.
    Enamasti annab see kohe märku kui jama kütus mitte, et nüüd koguaeg solki oleks sulle müüdud ja selle tagajärjel selline jama. Kui teeb pärast ka tanklakütusega seda, siis viga detonatsiooni anduris.
    Seda sõna ma oma peas otsisngi aga ei tahtnud meelde tulla :P.
    Hakkas jah detoneerima. Aga peale seda lülitusin laksupealt tanklakütte peale üle :).

    Btw olen tähelepannud, et Soome 95 saab kauem sõita kui Eesti 95-ga...
    Mitte väga olulisemalt aga siiski.

  17. #197
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Statoili diisel kulub ka vähem kui olerexi diisel. Järele proovitud mitmeid kordi

  18. #198

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Tänud. Saan aru, et väga suurt vahet ei ole, aga originaal siiski parem. Kas otsust peaks mõjutama see, et tegu on kõva katusega convertible-ga, kus esiklaasil ja seda toetavatel osadel on mingi minimaalne paindumine kui katuse mass peale vajutatakse ja ära võetakse? Mingit poolkõva paska ei tahaks kindlasti võtta, millega hiljem hädasid on. Aga kui kindlustus keeldub, siis €1000+ vabatahtlikult originaalklaasi eest peale maksta pole ilmselt pointi?
    mis margi/mudeliga täpsemalt tegemist? kõvakatusega pealt lahtistel oleneb margist millise katusekonstruktsiooni tegemist (kuigi nad kõik peaksid olema piisavalt jäiga kerega et esiklaas ei kanna mingit olulist koormust).

  19. #199
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Tänud. Saan aru, et väga suurt vahet ei ole, aga originaal siiski parem. Kas otsust peaks mõjutama see, et tegu on kõva katusega convertible-ga, kus esiklaasil ja seda toetavatel osadel on mingi minimaalne paindumine kui katuse mass peale vajutatakse ja ära võetakse? Mingit poolkõva paska ei tahaks kindlasti võtta, millega hiljem hädasid on. Aga kui kindlustus keeldub, siis €1000+ vabatahtlikult originaalklaasi eest peale maksta pole ilmselt pointi?
    mille alusel nad keelduvad??? nad peavad vahetama originaali vastu.

  20. #200
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
    Btw olen tähelepannud, et Soome 95 saab kauem sõita kui Eesti 95-ga...
    Mitte väga olulisemalt aga siiski.
    rootsi-norra omaga olen sama asja täheldanud ja mitte vähe 20% rohkem kannatab paagitäiega sõita...

Lehekülg 10, kokku 64 EsimeneEsimene ... 891011122060 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES