Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 46, kokku 64 EsimeneEsimene ... 36444546474856 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 901 kuni 920, kokku 1262
  1. #901
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Ega ma ise 2k€ eest ei ostakski autot, sellisel juhul ma ei ostaks üldse. Kehvadest varianatidest üritan valida võimalikult parima variandi. Ty for input.

  2. #902
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
    Oskab keegi öelda või omab infot selle kohta, et kas praegustes tingimustes kus on kohustuslikud talverehvid võib pukseerida sõidukit, millel suverehvid all?
    Hästi ei usu, et lubatud. 13.detsember ikkagi ju.

    Aga praegu on + kraadid ja kui mul vaja oleks, siis pukseeriks julgelt.

  3. #903
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    wat, 2k eest saab juba normaalseid masinaid

    2000 aasta bemmid, audid, volkarid, mersud kõik selle hinnaga.
    Lihtsalt kui võtta a la ´00 a6 siis peab arvestama, et sinna taod iga aasta veel kuskil 1k alla vähemalt.

    see, et üle 10 aasta vana auto on ront ei päde enam eriti, aastal 15 aastat tagasi oli tõesti nii, aga praegu hästi hoitud ´95 aasta pillid tunduvalt etemad kui uued hui´ndaid, daciad ja daihatsud

    vana 5´sega korjab tutte aastaläbi ja pole vaja valehäbi karta

  4. #904
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Ei ole autoturuga viimasel ajal väga kursis. Soovitage 2k€ ringis masinat, sõber tahab osta. Fordi ei taha (ehhki esimese asjana soovitasin mõnda fordi mudelit) .

    Sobib:

    *2k€ piires
    *bensukas kui ka diisel
    *kere tüüp pole oluline
    *minekut võiks olla

    Vaatas ise selliseid: http://auto.motors24.ee/vehicles/394...pg=0&sort=paid, http://auto.motors24.ee/vehicles/402...pg=1&sort=paid. Antud pesumasin tundub ront, Audi enamvähem...
    Ma oma 98a 2.4bens A6 müün, aga hind prolly 2.5-3K€. Tehniliselt väga heas korras ja igast remontide kohta tšekid-värgid võtnud, mõned pisivead on mis ei puutu otseselt tehnilisse korrasolekusse (nt kõrvalistuja aken ei käi alla). Kui huvitab võid siin või FB-s teada anda, ma 17. dets Eestisse siis saaks täpsemalt arutada.

  5. #905

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
    Kui aastas 15-20k ära tuleb, siis võib ju mõelda diisli peale aga bensukas tuleb tihti täpselt sama välja. Dislaga hoiad kütuse pealt kokku aga remont diislil teeb selle vahe tasa suht ruttu.
    Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
    Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?

  6. #906

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
    Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?
    kallimad hooldused, eelsüüteküünlad, pihustid, kõrgsurvepump, turbo, hooratas

    Need siis asjad mis diiselmootoriga üsna tihti kaasas käivad.

  7. #907
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
    Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?
    Põhilised asjad on ntx pihustid. r4 mootoritel 4 tükki, v6 mootoritel 6 tükki. Ühe pihustihind on juba alates 300 EURi. Kasvõi üks pihusti läheb, siis tuleb juba korralik väljaminek ära teha. Eelsüüteküünlad on pisiasjad. Letihind ~10 eur tükk ja neid ei vahetata iga aasta. Vaid kestavad päris kaua ikka. Turbo - Kasutatud turbode hinnad alates 200 eur umbes. Sitale kütusele ja õlile on diislid tundlikumad.

    Jne.

    Eks neid asju ole mida karta diisli puhul.

    Diiselmootoriga on külmaga käivitusprobleemid samuti kerged tulema. Ise jandan juba 2 kuud probleemiga millest võitu ei saa. Kütuse laseb tagasi kuskilt otsast aga ei ole selgeks saanud, mis seda põhjustab. Pihustitihendid olid läbi ja need said ära vahetatud. Ikka jamab :(
    Viimati muudetud VisaHing poolt : 13.12.13 at 21:14

  8. #908
    Vana Tegija Kasutaja WeThePeople avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Eesti
    Postitusi
    1 164

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    on meelde jäänd et pihusteid ühe kaupa pole mõtet vahetada

  9. #909

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    kallimad hooldused, eelsüüteküünlad, pihustid, kõrgsurvepump, turbo, hooratas

    Need siis asjad mis diiselmootoriga üsna tihti kaasas käivad.
    Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

    Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.

  10. #910
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas WeThePeople Vaata postitust
    on meelde jäänd et pihusteid ühe kaupa pole mõtet vahetada
    EI usu, et see tõele vastab.

  11. #911

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

    Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.
    Vana auto puhul oleneb kõik vast ikka vedamisest.Ise olen aastatega sõitnud 10+ aasta vanuste bensukatega üle 500000km.Ainult üks auto on vajanud mootoriremonti.Uue auto puhul eelistaks ise ilmselt diislit-eriti rohkem sõites.

  12. #912
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 322

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

    Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.
    Kui sul läbisõidud väikesed võtaks kindlasti bensuka. Uued mootorid ju väga ökod. Muidugi oleneb mis masinaid vaatad.

  13. #913
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    kui tavaari ja lapsi väga turvavarustusega vedama ei pea, siis Kia Rio on väga ökolt välja reklaamitud. ja FU nendele kes ütlevad, et see pole ju auto.

  14. #914

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    No muidugi ei ole kia rio auto :D

  15. #915
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Kui ise poolteist aastat tagasi autot valisin, siis oli valikus Audi A6 ja Volvo S60 ja S80. Bens või diisel.
    Audi osas ütlesid paar tuttavat, et siin mõttekohta pole - 3,0 td on üle kõige. (arvestades minekut ja küttekulu)
    Volvol - 2,4 td vs 2,5T - nende küttekulu vahe on 1,5x. Võtsin Volvo diisli, kuna ei meeldinud Audi kasko makse suurus (1000 EUR vs 400 EUR)
    Aastas läbisõit 25000+. Puhtalt küttekulu vahe on 1000 EUR aastas diisli kasuks.

  16. #916

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    On vana teada-tuntud rusikareegel, et diisli ostmine ja ülalpidamine muutub kasumlikuks alates 50000km aastase läbisõidu korral.

  17. #917
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    On vana teada-tuntud rusikareegel, et diisli ostmine ja ülalpidamine muutub kasumlikuks alates 50000km aastase läbisõidu korral.
    see 50k tundub overkill. ise valisin diisli 1,5a tagasi. 30k sõidan aastas. kütusekulu automaadiga masinatel (ilma ei soovi) sama mudeli juures eriti tallinnas tipptundidel "kihutades" on pea 2x! igatahes endal teeb see 30k läbisõidu juures ca €1,5-€2k aastas kütuselt! ja hoolduskulud on esimesed 1,5a endal olnud igatahes müstiliselt madalad. kui peaks ka mingi €1k ootamatu laks tulema vms oleks ikkagi + ja selliseid ootamatuid lakse tuleb bensukal samamoodi

    mu kogemusel räägivad diislite müstilistest kuludest need, kes ei olegi diislit omanud. need aga, kes on, miskipärast bensukale ei taha üle minna...

    kui sõitmist palju pole, siis muidugi
    Viimati muudetud pastilaa poolt : 15.12.13 at 14:46

  18. #918
    Pokkerihai Kasutaja Dnbftw avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    1 808

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Sõitsin 3 aastat gaasiseadmega Audiga, circa 7€/100 km. Aastane läbisõit 25k km kanti. Gaasiga sõites oleks rahaline kulu 5250 euri, bensuga oleks tulnud 7800 euri umb (panin valemis bensuhinnaks 1,3, tho oli siin kõvasti kõrgem pikka aega). Loomulikult pidi bensu pealt käivitama ja eks sai ka selle kütusega vuratud, 2000 euri kanti sai vast kokku hoitud. Oleks vist suhteliselt sama tulnud, mis dislaga sõita.

    Nüüd on tavaline bensukas ja sõitma minnes tuleb lunastada 100 km kohta 11€.

    Diislit osta ei taha, eks õudusjutud on oma töö teinud.

  19. #919
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
    Diislit osta ei taha, eks õudusjutud on oma töö teinud.
    enda sõprade pealt ei tea ühtegi õuduslugu viimased 10a jooksul. need, kellel uuemad korralikud diislid olnud ja kes ka korralikest tanklatest tangivad.

  20. #920
    Pokkerihai Kasutaja Dnbftw avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    1 808

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Eks viga minu tutvusringkonnas, maal on kõigil odavad dislad. Küll ei lähe seest soojaks talvel ja sadamuudhäda, vale võrrelda uuemate diislitega.

    Kunagi aastaid tagasi olin ühes Eesti juhtiva kütusefirma peakontoris tööl. Suuremates tanklates oli igakuine kütteläbivool bensul(95 oktaanarvuga) 150k liitrit umbes, dislal aga juba poole vähem. Nii, et võib teha järelduse, et Eestis pigem eelistatakse bensukaid.

Lehekülg 46, kokku 64 EsimeneEsimene ... 36444546474856 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES