Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 64 1231151 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 1262
  1. #1
    Vana Tegija Kasutaja bluelite avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 190

    Nõuandeid auto ostmisel!

    Tere!

    Kuna ise olen vägagi väheste teadmisega autonduse alal, siis ehk leidub siin foorumis inimesi, kes oskavad tarka ja kasulikku nõu anda.

    Nimelt on vaja soetada auto. Peamine tingimus on, et hind ei ületaks 4500 euri. Lisasoovid oleks universaal kere, konditsioneer või kliimaautomaatik, ökonoomsus ning kindlasti eelistaks autot, mis esimese paari kuuga laiali ei laguneks.

  2. #2
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Mar 2011
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    437

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Nuujah, pole ammu autode hindasid vaadanud, aga minu soovitused oleks järgmised:

    kui sul raha kokku 4500, siis rusikareegel oleks, et 10% jäta igaks juhuks remondireservi. Seega otsi autot ,mis maksab 4000 euri. Mitu inimest sul tavaliselt autos sõidab? miks just universaal kere? kas oleks vaja siis ka käru vedada? diisel või bensiin? automaat või manuaal?

    Kui on auto peamiselt kasutuses kahe inimese jaoks leiab väikeseid universaale küll ja küll ( volkswagen polo, toyota corolla jne jne) kui aga pidevalt vaja ämma ja äia vedada, siis oleks vaja suuremat autot.

    Seega kui saaks infot juurde, oskaks rohkem ka suunata

  3. #3
    Vana Tegija Kasutaja bluelite avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 190

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Universaal kere on vajalik seepärast, et pere on neljaliikmeline ja ühel liikmel on omakorda neljarattaline, mida oleks vaja transportida. Mis puutub diislisse/bensiini, manuaal/automaati, siis jätan siin otsad lahtiseks, kuna ei tea ühe eelist teise ees ja loodan ka sellele vastust saada.

  4. #4
    Pokkerihai Kasutaja virukunn avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 035

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Ma vaataks sakslaste poole.
    Midagi sellist: http://www.auto24.ee/used/921682 või sellist: http://www.auto24.ee/used/943024

    Imo jaapanlasi ei tasu osta kui nad üle 5a vanad, sest nad roostetavad lihtsalt läbi siin kliimas ja selle raha eest vist ei tohiks saada nii uut + sakslased oluliselt mugavamad.

  5. #5
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Julgen soovitada vastavalt Sinu kriteeriumitele Audi A6 Avanti. Mul endal ka see auto ja tal on olemas universaalkere, kliima, maanteel võtab vast 4-5l/100 km'le ja linnas nõks rohkem, ning kindlasti ei lagune ta ka laiali kiirelt.. Väga vastupidav auto ja samas ka normaalselt kilovatte, et maanteel möödasõiduhirmu pole.. Üks kiire näide: http://www.auto24.ee/used/921538

  6. #6
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Su kirjelduse järgi OP-s tuli ka kohe A6 pähe.

  7. #7
    Vana Tegija Kasutaja bluelite avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 190

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Kui palju peab tähelepanu pöörama läbisõidule?

    Tsitaat Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
    Julgen soovitada vastavalt Sinu kriteeriumitele Audi A6 Avanti. Mul endal ka see auto ja tal on olemas universaalkere, kliima, maanteel võtab vast 4-5l/100 km'le ja linnas nõks rohkem, ning kindlasti ei lagune ta ka laiali kiirelt.. Väga vastupidav auto ja samas ka normaalselt kilovatte, et maanteel möödasõiduhirmu pole.. Üks kiire näide: http://www.auto24.ee/used/921538
    Mis aasta autoga tegu. Mis käigukast ja kütuseliik?

  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    No minul on manuaalkäigukast ja diisel. Aastaks 96 või 97, pole kaua passi vaadanud ja ära unustanud :D Läbisõidu kohta võiks keegi targem rääkida aga obv, et ei osta mingi ulme läbisõiduga autot.

  9. #9

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Kas te ikka teate kui "hea" on audi 2,5TDI :D? Ma hoiaks sellest mootorist ikka väääga suure kaarega mööda. e39 saad sellise hinna eest ilmselt rapie millele one sama palju v2hemalt juurde panna et sõidetavaks saada .. pigem vaataks mingi opeli poole sellise hinnaklassi juures..

  10. #10
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    Kas te ikka teate kui "hea" on audi 2,5TDI :D? Ma hoiaks sellest mootorist ikka väääga suure kaarega mööda. e39 saad sellise hinna eest ilmselt rapie millele one sama palju v2hemalt juurde panna et sõidetavaks saada .. pigem vaataks mingi opeli poole sellise hinnaklassi juures..
    Mis sellel mootoril siis viga? Mul on see auto juba pääris kaua olnud ja pole mitte ühtegi mootoriviga olnud.

  11. #11
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Ära platsilt osta, seal huiavad kõigega mis võimalik. Just oli Pealtnägijas teema kus naine ostis platsilt auto, käidi lähedal TÜV-is üle vaatamas ja väidetavalt kõik korras, läks esindusse ja esindusest öeldi, et läheb mingi €5,000, et auto korda teha. Ise käisin ka 1-2a tagasi Lasnamäe platsil ühte vaatamas, pakkusime müüjale, et maksame sulle 500.- ainult selle eest kui oled nõus tulema meiega autot üle vaatama kohta kus meil tuttav töötab Tallinnas, ei oldud nõus, ainult lähedal asuvatesse TÜV-idesse olid nõus minema.

    Läbisõitu üldse ei vaataks, isegi mina kes ma tööl ei käi ega kuskil regulaarselt autoga sõidan aastas 20K km, kui keegi müüb 10a vana autot millel läbisõit on alla 200K km on 99% keritud.

    Kindlasti viiks kuskile üle vaatama, maksa kasvõi ise ülevaatus kinni, aga ütle müüjale nt et iga viga millest ta sulle teada ei andnud siis selle võrra laseb hinda alla palju selle remont maksma võib minna. Kui ta nõus pole siis midagi perses anyway. + ise kontrolliks kõik pisiasjad üle - kas kõik uksed, luugid, aknad, tuled, signaal, püsikiirushoidja, kojamehed, aknapesu jms töötavad ilusti.

    Audi A6 C5 kerega 2.5L diislit tehakse kõvasti maha. Endal 2.4L bens A6 C5, ökonoomsusest asi kaugel, alla 10L ei saa kuidagi 100 'le, enamasti 11-12L.

    Passat või Omega äkki? Neid A6 'tesid ja 5-seeria BMW 'sid ei ole üldse odav üleval pidada.

    Ostes pead kohe õlivahetuse ka tegema + kõigil peale BMW prolly ka rihmavahetuse kui müüjal pole ette näidata paberit, et ta hiljuti rihma ära vahetanud. A6 'l nt õlivahetus mingi €65-80, rihmavahetus oli mingi €300-400 kui ma õigesti mäletan. Vaata ka kas rehvidel mustrit on ja kui nt suvekad all kas talverehvid saad kaasa - väga kallis lõbu, jooks korralikke uusi 16" M+S rehve maksis mul aasta tagasi üle €500.

  12. #12

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    autolehest: "Nimelt on see mootor väga kapriisne õlivahetuse osas ja kui see tähelepanuta jätta, on nookurite ja nukkvõllide kiire kulumine päris kindel. Tagajärjeks töö- ja rahamahukas remont, mis oma kõige odavamas variatsioonis maksab umbes 2000 eurot. Seetõttu soovitavad spetsialistid 2,5liitrisel diiselmootoril õli iga 10 000 kilomeetri tagant vahetada. Ostulgi tuleks 2,5TDI Audi puhul väga ettevaatlik olla – 2000–3000eurone kalkulatsioon sunnib paljud omanikud vigast autot müüma. Selle mootoriga A6 on ka järelturul ühed levinuimad."

    Tehas näeb ette 240k km pealt uued nukad jms jama panna .. mingi 2k eurine v2lja minek.
    Üldiselt yup tasuks viia kontrolli kuhugi. nagu codecci ytles mine esindusse või sinna kus sul tuttav tööl vms .. mu tuttav huiati ka üle kõrval olevas TÜV's ..

  13. #13
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Jup, ära mine sellisesse kohta üle vaatama kuhu müüja tahab - otsi ise mingi koht, esinduses prolly never ei saa petta.

  14. #14
    Pokkerihai Kasutaja virukunn avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 035

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    e39 saad sellise hinna eest ilmselt rapie millele one sama palju v2hemalt juurde panna et sõidetavaks saada .. pigem vaataks mingi opeli poole sellise hinnaklassi juures..
    Hiljuti ostsin e39 1450€ eest ja paarisaja €-ga oleks täiesti korda saanud teha (v.a kerge rooste). E39-d on jube odavaks läinud viimasel ajal, vaata ise turgu. Ja see 2.5 tdi on mingi pseudoprobleem imo, kõik on kuskilt kuulnud, et jube sitt mootor ja kuulutatakse kõigile edasi, aga ometi on neid audide peal kõige rohkem näha, terve linn täis. On sul endal kogemusi selle mootoriga ?


    Ja läbisõitu ei tasu üldse vaadata. See ei määra mitte midagi + see on tuimalt autoturgudel keritud kõigil autodel. Pealtnägija bustis neid turgusid mitu tükki. Ise käisin ka suvel autoturul ja müüja ütles otse, et me toome Sveitsist 700k läbisõiduga autosid ja kerime 200k peale ja lähevad nagu soojad saiad. Tuleb lihtsalt kuskil veenduda, et üle ei saa auto korrasolekuga ja ongi kõik.
    Viimati muudetud virukunn poolt : 28.11.11 at 18:17

  15. #15

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    jah on. tegu ei ole mingi pseudiprobleemiga vaid see ongi täielik sitt .. peale 2003 v 2004a vist tehti need aparaadid v2he paremaks

  16. #16
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Mnja.. niipalju võin öelda, et minul oma A6 Avant 2,5 TDI'ga pole kunagi mingeid mootori ega muud probleeme olnud.. Eks ikka juhtub jah igal autol neid probleeme.. Aga ikkagi julgeksin soovitada A6 :D

  17. #17
    FPP Pro Kasutaja lauri89 avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    206

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    Kas te ikka teate kui "hea" on audi 2,5TDI :D? Ma hoiaks sellest mootorist ikka väääga suure kaarega mööda. e39 saad sellise hinna eest ilmselt rapie millele one sama palju v2hemalt juurde panna et sõidetavaks saada .. pigem vaataks mingi opeli poole sellise hinnaklassi juures..
    Tahtsin just sama öelda. Kogemus olemas A4-ga sama mootoriga= lihtsam oleks osta olnud uus audi, pm oleks sama välja teinud. Seda ära kindlasti osta (minu soovitus). VB oli lihtsalt ebajopp, et ta koguaeg paranduses pidi käima

  18. #18
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas lauri89 Vaata postitust
    Tahtsin just sama öelda. Kogemus olemas A4-ga sama mootoriga= lihtsam oleks osta olnud uus audi, pm oleks sama välja teinud. Seda ära kindlasti osta (minu soovitus). VB oli lihtsalt ebajopp, et ta koguaeg paranduses pidi käima
    Mnja, minul jällegi pole ühtegi viga olnud ja julgeksin soovitada.. Aga jah ega kunagi ei tea, mis viga võib autol välja lüüa.. Et selle-eest ei ole keegi kaitstud, vbla olen lihtsalt lucky olnud ja pole probleeme olnud.

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja virukunn avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 035

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Hooldage korralikult oma autot, siis ei juhtu midagi, kui juba juhtunud pole. A6-l kahjuks see 2.5tdi ainus mootor ka, mis on veel enamvähem öko ja samas suudab autot natuke liigutada. Ma autoturult üldse autot ei ostaks, pigem kuskilt spetsiaalse automargi foorumist, kus pikk teema auto ülalpidamise kohta olemas.

  20. #20

    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Ära platsilt osta, seal huiavad kõigega mis võimalik.
    Miks platsilt ei tasu osta? Imo on parem osta saksast või itaaliast toodud autosid, kui ainult Eestis sõitnud. Ja obv tasub auto lasta mõnes korralikus kohas üle vaadata + enda südamerahustuseks küsiks VIN koodi ka. Ntks www.autoasi.ee saad lasta enne ostmist üle kontrollida. Maksad 12,78€ ja vaatavad kõik põhivärgid üle.

    Mis puutub auto valikusse sinu kriteeriumi järgi, siis vb vaataks üldse midagi sellist: http://www.auto24.ee/used/944913 või http://www.auto24.ee/used/942387. Hind odav, aasta hea, ülalpidamine peaks ka norm olema.

    Veel ntks: http://www.auto24.ee/used/785669
    Viimati muudetud BuildUp poolt : 28.11.11 at 18:25

Lehekülg 1, kokku 64 1231151 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES