Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 12 EsimeneEsimene 1234 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 227
  1. #21
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Kena, tänud veelkord. Eks peab silma kindlasti kõvasti peal hoidma jah. Eesmärk on, et nädala pärast enam ei kaotaks ja 2 nädala pärast oleks juba võitev. Kerge ei ole, aga tehtav loodetavasti.

  2. #22

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    wd ranka

  3. #23

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    1. Tabel on õige. Vaadata ainult ülemist (pushing) tabelit. Calling tabel ei tööta. Sõltub liiga palju vastasest.
    Kuidas sa calling range välja mõtled? Kuna enne push fold mängu on vastase range hoopis teine siis mul on veits probleeme calling range peale tulemisega. Tyvm kui viitsid paari näitega vastata.

  4. #24
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 267

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas Mr_Kenny Vaata postitust
    Kuidas sa calling range välja mõtled? Kuna enne push fold mängu on vastase range hoopis teine siis mul on veits probleeme calling range peale tulemisega. Tyvm kui viitsid paari näitega vastata.
    Nash jällegi siin aitab. See on nagu väike teejuht, mis annab ilmakaare kätte aga ei anna täpset kohta. Ise pead edasi tuletama. Standardrangesid on väga raske öelda, sest kõik sõltub tema shovemis protsendist ja stäki sügavusest.

  5. #25

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Nüüd on ta ilmunud, kauaoodatud ja kardetud Mersseneary ebook. Tänasest alates võib rahulikult öelda "games are dead" ja hakata tööd otsima.
    Igatahes hyperturbod muutusid just väga raskeks:

    http://www.pokerahkscripts.com/HUSNG...ry%20Ebook.pdf

    ( Click to show/hide )

  6. #26
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Kuidas läinud on õpilasel?

  7. #27
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 267

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    Kuidas läinud on õpilasel?
    +1

    Tahtsin sama asja küsida aga unustasin. Võiksid postitada ka ta graafiku ning statistika.

  8. #28
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Panen õhtupoole graafiku ka. Üldiselt:

    1) Volüüm on kõva. Üle 100 SNG iga päev seni.
    2) Tulemused on halvad. ROI oli ca. -5% üle 700-800 sample. Õnneks tasakaalustab seda natuke ka see, et jooks on pigem halb ja setupid tihti halvad olnud. Vast 1-3% seletab see.
    3) Esialgsed põhitõed omandati enam-vähem. A la A2-A8 preflop shove. Edasised asjad on läinud väga visalt. Alguses said mõned asjad valesti selgeks. Näiteks 100-200 SNG-d sai mängitud teadmisega, et igat floppi tuleb välja donkata OOP. Et nagu cbet gone wrong.
    4) Kohati kisub mäng monotoonseks volüümi ladumiseks, mille sisse miksitakse totaalseid brain farte. Kohe kui vastane teeb midagi 'off-the-book', kipub kuul kokku jooksma. A la K7 avasime, flop tuleb any3 mööda ja vastane donkab. Õpilase reaktsioon on tihti valik 3 nupu vahel (fold, call, raise). Põhjendust on raske leida sellele.
    5) Tiltamisega probleeme ei paista. Mingit sõimu või möla mängu ajal ei tule.

    Praegune plaan edasi:
    1) Täna teeb pausi ja õpib ainult. Vaatab videoid (samas need ajavad segadusse, sest käsevad teha asju teisiti kui seni räägitud).
    2) Uurib Mersi e-booki ja vaatab, mis sealt aru saab.
    3) Katsub edasi mängida ainult nii, et 10 mängu korraga, siis review+evaluate enda jaoks. Märkused kirja ja edasi.

    Kõik liigutused on võimalik selgeks õpetada, aga kontseptsioonid on väga visad juurduma. A la "positsioon", "equity", "range" on täiesti võõrad veel ja neid on väga raske ka seletada nii, et aru hakkaks saama.

  9. #29
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    479

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ma olen ise umbes samas olukorras olnud, kui sinu õpilane tolmuahv. Millegi pärast jätsin nende sngde grindimise pooleli. Graafik ka vaaatamiseks, millega pärast pole information box peale jäänud, aga peaks ka olema 700HUSNG $3.50-7 omad.
    ( Click to show/hide )

    Jäin kokku miinusesse, täpselt ei tea, kui palju. PT näitab mul millegi pärast valesti.
    Siit tekkis ka küsimus, et kui suur peaks olema sample size, mille järgi saab juba järeldusi teha. Kas EV joon on normaalne või võib pidada seda halvaks jooksuks. Kas sarnase stiiliga on võimalik pikalt üle EV joosta või ainult alla? ja ranka, su $7 graafik on väga inspireeriv.

  10. #30
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?



    Uploaded with ImageShack.us

    Siin siis graafik ka. Mis statte soovitate esmajärjekorras vaadata? Kasutusel on HEM.

  11. #31

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ikkagi usun, et päris algaja jaoks sai valitud ikka natukene raske formaat.
    Usun, et tavalised sngd on algajale naukene lihtsamad.

  12. #32
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas miksnii Vaata postitust
    Ikkagi usun, et päris algaja jaoks sai valitud ikka natukene raske formaat.
    Usun, et tavalised sngd on algajale naukene lihtsamad.
    nõus. ma arvan, et turbodes/reg saaks ta rohkem ise mõelda, rohkem aega ja ruumi
    kui aga tahab ht, siis ma arvan, et üks tunniajane sess kellegiga, kes veits biidib, annab palju juurde.
    ise proovisin ka nn ranka tabeli järgi lasta, robotlikult kahe lauga. roi oli 0.2% 200-300 peale. siis nägin pealt kuidas ranka seletas, mingi pool tundi või tund. sain lihtsalt aru, et asjad käivad teisiti ning nüüd on täitsa teine lugu. 1-tablen ja mõtlen kaasa. sample veel väike, aga tunnen ise erinevust

    gl anyway

  13. #33
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 322

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ootan ranka komentaari graafiku kohta. Ei tea hyperitest aga 700 mänguga 30 buy ini EV-ga koos otse alla tundub natuke palju.

  14. #34
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Obv on seda palju. Rake on 4% ja ROI on -6%. S.t. isegi teistele donkidele on suudetud 2% ära anda. Samas olen eriarvamusel selle osas, et mäng on liiga keeruline. Sai just sellepärast valitud, et muutujaid on kõige vähem ja potentsiaalselt kõige kiiremini omandatav. Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep. Ei tea, kust need ideed tulevad, aga ometi on nad kohal. Üritame jõudumööda eemaldada.

  15. #35
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 267

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas timz0333 Vaata postitust
    Ootan ranka komentaari graafiku kohta. Ei tea hyperitest aga 700 mänguga 30 buy ini EV-ga koos otse alla tundub natuke palju.
    Seal ei ole midagi kommenteerida - ei biidi.

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Obv on seda palju. Rake on 4% ja ROI on -6%. S.t. isegi teistele donkidele on suudetud 2% ära anda. Samas olen eriarvamusel selle osas, et mäng on liiga keeruline. Sai just sellepärast valitud, et muutujaid on kõige vähem ja potentsiaalselt kõige kiiremini omandatav. Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep. Ei tea, kust need ideed tulevad, aga ometi on nad kohal. Üritame jõudumööda eemaldada.
    Viska siia statid (samad, mis ma panin oma postitusse).

  16. #36
    Pokkerihai Kasutaja virukunn avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 035

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Imo liiga palju segadusse ajavat infot annate algajale. 1.5$ HT-de biitimiseks piisaks 5 realisest guidest. Preflop tabel ette ja monitori kõrvale + postflopi jaoks ka mõned õpetussõnad, et alla TP ei stacki vms ja ongi kõik. Postflop mängu üldiselt väga vähe üldse ju, 15bb pealt võib juba push/foldima hakata.

    Ja arvan, et ühissess kellegi biitivaga annaks tohutult juurde.
    Kas see algaja pesitseb juba siin foorumis ka ? Võiks ju.

    E: Peaks ma kedagi algajat õpetama, siis ilmselt soovitaks FR-st alustada. Ranka tabel + paar õpetussõna ja coach, kes iga nädal/päev kaotavad käed üle vaatab ning kaotada pole võimalik. Või arvad, et su sõber on piisavalt hea mindsetiga, et kui 50BI alla ev paneb, siis mänguisu ära ei lähe ?
    Viimati muudetud virukunn poolt : 21.12.11 at 23:15

  17. #37

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Algaja ei sa aru ju mis see ev jms on, ja üle üldse vahitakse liiga palju oma ev joont, ei ole vaja seda nii armunud silmadega vahtida.

  18. #38
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    EV näitab hyperites siiski üsna täpselt, kuhupoole asjad liiguvad. Jah, saab süüdistada ka jooksu ja vahel mõnda setupit, aga kui ev ka langeb, siis paraku on tõsiasi, et mängu ei biidita - ka mitte armunud silmadega.

  19. #39

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep.
    Mis statte soovitate esmajärjekorras vaadata? Kasutusel on HEM.
    kui sellised vead preflop tulevad sisse, siis statsid ei pruugi ka p2ris t2pselt hinnata m2ngu.

    Mis ma soovitaks on HEM-ist kiskuda k6ik m2ngitud k2ed Excelisse. Ma ei tea kas HEM-is on see v6imalus exportina olemas, aga kui mitte, siis tuleb natuke SQL kirjutada (see oleks isegi mugavam, kuna nii saab otse excelis andmeid refreshida).

    excelisse oleks siis vaja nt:
    *) hand date
    *) hand id (et p2rast otsida hand historyst t2psemalt k2e kirjeldus)
    *) big blind amount
    *) effective stacks
    *) positsioon
    *) Hero reaalne action preflop (fold, call, raise, push, callfold, raisefold, raisepush jne)

    Enne seda siis defineeri Excelis mingi tabel, kus vastavalt effective stacks suurusele on igale k2ekombinatsioonile (AA, AKs, AKo jne) defineeritud korrektne preflop tegevus.

    Kui nyyd see tabel on defineeritud ja HEM-ist t6mmatud reaalsed actionid, saab Excelis suhteliselt kergelt ehitada lookup-id, mis n2itavad hero reaalsete actionite k6rvelekaldumist defineeritud tabelist.

    kui see teha korralikult (k2te t6mbamine HEM-ist l2bi SQL) siis saab v2ga lihtsalt peale igat sessiooni refreshida Excelis tulemused ja koheselt n2ha, kui palju preflop m2ngus vigu tehti (s.t kalduti k6rvale varem paikapandud tabeli reeglitest). Seda peaks siis pidevalt analyysima. Kui see vigade arv p2evast p2eva ei kahane, siis j2rgmine samm on yhendada elektrijuhtmed arvutist hero k2te kylge ja iga vale liigutusega saab elektrilaengu.

    Kuna vastav lahendus ei ytle sessiooni ajal mingeid soovitusi kasutajale ja ei automatiseeri m2ngu, siis pole see kindlasti keelatud. V6imalik, et isegi sessiooni ajal v6ib pidevalt Excelil lasta HEM-ist k2si t6mmata ja vigu reportida, kuigi see vajab t2psustamist reeglites.

    Kui keegi teeks selle staatilise tabeli valmis (kus siis defineeritud nt effective stacks 8-10 BB, AA push, AK push, 92o fold jne), v6in aidata SQL ja Excel lookupide loomisel. Alla 15 bb saab v6tta aluseks nash tabeli, yle 15 peaks ranka soovitused lihtsalt excelis defineerima.

    Antud lahendus oleks kindlasti suureks abiks preflop m2ngu timmimiseks. Kui inimesel v2hegi analyysiv6imet, siis 6pib vigadest suht kiirelt. Lisaks saab panna nt n2dalastatistika kokku, kust v6ib m6ndagi huvitavat leida (nt mingi kindel k2si mida ei suuda kunagi foldida).

    Postflop jaoks saab ka teha midagi sarnast, aga see on juba keerulisem.
    Viimati muudetud marcoloco poolt : 22.12.11 at 04:04

  20. #40
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Marcoloco - Tänud, ma uurin ja mõtlen seda 10h pärast kui välja maganud olen end. Tulin just väljast ja pean vähe vahet pidama.

    Camu & Co: Obv on mäng sitt ja pole mitte mingit põhjust ega vajadust seda bad runi vms pasa pähe ilusamaks rääkida. Lihtsalt mainisin ära, et run pole eriti toetanud, s.h. pole ükski TT+ paar kordagi välja makstud ja enda JJ+ saab pf foldi tavaliselt. Aga see ei muuda asja, et mängija on seni väga halba mängu sellele lisaks teinud.

    Bottom line: See ei pidanudki kunagi kerge olema. Eesmärk oli, et jaanuari lõpuks hakkaks enam-vähem matsu jagama ja suutma kasvõi marginaalset kasumit näidata 1.50-7.0 HUSNG-s. Esimene nädal on minu arust läinud enam-vähem vastavalt ootustele. Alla oodatu on mängu kvaliteet ja õppimisvõime olnud. Üle oodatu on tilt management ja workethics (i.e. volume). Õpilase suhtumine lubab siiski seni jätkata edulootusega.

    PS: Olen sarnast asja ühe korra proovinud. Intelligentset venda (IQ 120+) üritasin mängima õpetada ca. kuu aega. Siis loobus ja läks €600 kuupalgaga tööle. Ehk fail. Mul puudub illusioon, et minule ilmselged asjad on ka teistele ilmselged ja pokker kui mäng on lihtne teistele selgeks õpetada.

Lehekülg 2, kokku 12 EsimeneEsimene 1234 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES