Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 12 12311 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 227
  1. #1
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Terv,

    Probleem ja setup selline:

    Üks mulle väga lähedal seisev inimene soovib pokkerit õppida. Mitte, et talle see mäng väga meeldiks ja ta seda tunneks, vaid sellepärast, et raha teenida. Lihtsalt inimene on olnud aasta aega töötu ja pole midagi mõistlikku leidnud. Tema valdkonnas (töötas varem hotellis adminina) pakuvad Eesti parimad hotellid brutopalgaks €450 (ehk alla €400 kätte). Ma ütlesin talle, et on mõistlik võimalus, et kui ta 1-2 kuud õpib ja harjutab, siis suudab ta kuus teenida vähemalt €500, eeldades, et ta tegeleb asjaga päevas 4-6 tundi. Kui sinna oleks võimalik jõuda, siis see oleks juba rahuldav tulemus.

    Järgmine küsimus oli mänguformaadis. Ma ise mängin PLO HU-d. Ilmselgelt ei ole mõtet seda algajale õpetada. Pakkusin formaadiks HT HU SNG. Usun, et olen ise võimeline seda mängu biitima kui algtõed selgeks teha (ilma selleta olen ca. 500 tk mänginud $7 HT-sid positiivse tulemusega). Samas ei tea ma, kust leida algajale sobivat infot, millega oleks võimalik alustada. Üheks oluliseks piiranguks on ka, et tal on probleeme silmadega, mistõttu näiteks mass-multitabling ja/või igasuguse väga peene kirja lugemine on välistatud. Algatuseks lasin õpilasel mängida play-money HU SNG-sid mõnisada tk. Kaartide tugevusest ja kombinatsioonidest saab vist aru juba, aga see on ka kõik. Positsioonist ei tea midagi, effective stackidest ei tea midagi jne. Husng.com videoid soovitasin ka vaadata. Vaatas, aga ei saanud aru eriti, sest sõnavara on võõras ja see teeb asja segaseks.

    Küsimus, mille osas ootaksin igasuguseid arvamusi ja soovitusi: Kust alustada, kuidas õpetada algajat ja teha temast võimalikult kiiresti iseseisev õppija? Ta on valmis päevas 4-6 tundi tegelema. Ta õpib võrdlemisi aeglaselt ja kõik pokkeri, equity jms asjadega seotud kontseptsioonid on täiesti võõrad. Matemaatika pole ka kõige tugevam külg, aga ka mitte väga nõrk.

    Minu esialgne plaan on:

    1. Installida HEM.
    2. Õpetada selgeks starting handid (minraiseks) HT HU SNG jaoks (ma ei tea, kust neid leida või mis optimaalne on).
    3. Õpetada selgeks kõige elementaarsem post-flop mäng, whatever that means. See võib keerulisem olla kui tundub.
    4. Panna paika pf shoving range OOP ja 3bet range OOP.
    5. Keskenduda alguses sisult ainult esimesele kolmele levelile, sest HT mängud sealt palju kaugemale ei jõua.
    6. Teha deposiit PS-i ja alustada $1.50 HT-dest. Eesmärk ei ole alguses võita, vaid võimalikult vähe kaotada, samas omades HH ja võimalust vigu üle vaadata ja õppida.
    7. Vaadata koos mõned videod ja kommenteerida/tõlkida termineid.


    Kommentaarid welcome. Kui kelleltki tuleb ebaproportsionaalselt palju inputi ja häid ideid, siis mõnel üritusel kokku sattudes kompenseerin selle etanooliga :)

    Seotud artiklid:

  2. #2
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Plaan on ilus! Veidi raske, aga vaakumis ilus. Nash selgeks kindlasti. Post flop mängu kohta ei oskaks ise midagi õpetada (cbet) kuna seal on asi ka väga tunnetuslik ja vastased erinevad jne. Kindlasti peaks vaatama videoid. Kui esimene kord aru ei saa, vaadaku mitu korda. Üritagu tõlkida, üritagu vajadusel küsida. Samuti koos mõni sess ja küsida küsida küsida.
    Põhiline asi on siiski mängida ja võimalikult palju, et kogu tunnetus kätte saada.
    Miks ütlesin alguses vaakumis? Ära ei tohiks unustada inimese eripärasid. Just mindseti poole pealt. Olen ise ka üritanud umbes aasta-poolteist tagasi ühele inimesele pokkerit veidi selgeks teha. Paari kaotuse järel mindi kõrgemale neid tagasi tegema ning tulemus oli lõpuks ikka üks. Lisaks õppimisvõime ja -tahe.
    Ma jään skeptiliseks kogu selle asja suhtes, aga loodan, et kajastad edusamme ning loodan, et inimene saab oma asjad jooksma.

  3. #3
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 322

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Hyperid tunduvad väga libe tee. Samas kui sa ei tea kust päris täpselt pihta hakata võta kõigepealt ise coach. Paar tundi rankaga arutada ja pilt on hoopis teine. Raha läheb nikuinii ja parem matta see õppimisse teoorias kui otse auku.

  4. #4
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    alustaks turbo husng, mitte hyperitega.

    soovitaks ka need asjad ette võtta:
    1. Button range and defending range
    2. Cbetting and playing against cbets
    3. 3b pots
    4. How to use hud stats and what tendencies to note down and pay attention to
    5. Reshoving ranges
    6. Turn and river play in position

    kõige mõistlikum on ta kõrval olla, lasta tal vaadata kuidas sa mängid, siis lasta tal mängida, jne. kui inglise keel on ok, siis võiks lugeda moshmani, see teeb päris hästi asjad selgeks imo

  5. #5
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Mis oleks eelis Turbo HU SNG-l võrreldes HT HU SNG-ga? Ma ise valiks HT just seetõttu, et seal on vähem asju vaja õppida alguses. Seal on võimalik väga palju asju tabelisse panna ja pähe õppida. Ja kui näiteks preflop mäng on korras (s.t. peas), siis võib saavutada juba tulemuse, kus $1.50 HU-des eriti raha ei kaota. Või eksin millegiga?

  6. #6
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 126

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Kirjutan väikese charti, mis peaks $7-stes töötama (vähemalt mul töötas).

    15-25BB deep.
    OTB:
    • avagu top60-70% käsi. 22-88, A2-A8 openshove, teised käed openminraise.
    • SHOVE üle väikse 3beti või calli ta 3beti shove: A9+, 99+ (AA ja KK võib väikse 3beti flatida)
    • 20BB+ ja vastane 3betin 40 to 100 siis flattigu JT, JQ, JK, QK, KT, QT kui vähem kui 20BB+ siis shovegu üle ta 3beti.
    • kui vastane flatib siis alati poole potine cbet v.a. superdrawy boardid JT9 jne. aga cbet peaks olema 70-90% ajast. ja stäkib end TP+, võib ka MP+GK, bottom paariga ei stäki kunagi. kõik combodrawd (vähemalt ülekaart + 8 oudine draw --> stack off)
    • MITTE KUNAGI EI BARRELDA AS BLUFF. 8+ oudise drawga POTSIZE CBET/STACK OFF, TP või tugevam käsi poole potine barrel. Ülejäänud käed checkigu järgi.
    • RIVERIT EI HERO-CALLI ega EI 3BARREL BLUFFI. Checkib alati nõrgema kui TP maha, TP+ panustab all-in kui väehm kui potsize järgi, kui rohkem kui potsize paneb pool potti.


    BB:
    15-25BB deep
    • kui vastane limbib siis all-in A8+, 22+, KQs, KJs. Kõik muud broadways raiseb 3-4BB ja foldib shovele.
    • Kui vastane 20BB+ ja minraiseb siis shovegu A8+, 22+, QKs, KJs. Kui alla selle siis shoveb 22+, AX+, QK, KJ, võib ka KTs.
    • OOP võib flatida KK+ ja alati check-raisegu flop 3x ta cbet.
    • flattigu suited ja suuri käsi, mis teevad top paare
    • kui flatid ja hitid TP+ ning maas on vähemalt kaks drawd (nii flush + võimalik reatõmme) siis check-shove või palju reatõmbeid (näiteks T97, sul 9T) siis ka check-shove. Kui ei ole mastitõmemt + vähe reatõmbeid siis check-raise 2.5 - 3x (näiteks Q9, flop QT2r), check-shove ei ole halb.
    • 12+ oudised (kõik flushdrawd ülekaartidega, OESD + pair või tugevamad) check & shove!
    • 2-nd paarid ja third paarid ainult check-calligu üks street KUI vastane betib 1/2 pot või vähem. Turnil andku alla v.a. minbeti peale. kui turnib TP+ siis check-shovegu. kui läheb check-check siis riveril all-in kui vähem kui potsize bet järgi või kui rohkem siis pool potti (seda TP+)


    Stackid: 15BB või väiksem:
    1. OTB nashigu kuniks jõuab tagasi 15BB+ peale. Ehk shove or fold. Sama NASH tabeli järgi karistagu ka limpi.
    2. 3bet shovegu nashi tabeli järgi, millel nõutakse 13BB+ või sügavamat stäki. Ei flati kunagi.

    Selles staadiumis võib tugevaid käsi minraiseda, ert induceda shove. Näiteks AT, AJ, AQ aga algajal ei soovita, kes veel psotfloppi ei oska. KK+ võib ja isegi QQ. OOP flatigu tihti KK+.

    Nash on kuldne kesktee ja see peaks tegelt töötama isegi 25BB+, sest $7-stes on ulmefishe koos, kes callivad tohutult lightilt.

    NB! MITTE KUNAGI EI ACCEPTI MATCHI, ALATI DECLINEB! SEDA SELLEPÄRAST, ET FISHID REEGLINA EI ACCEPTI, TEISEKS $7-stes FISHE ON ROHKEM KUI SOLID REGULARE. SEETÕTTU UUE MATCHI VÕTTES ON TÕENÄOSUS SAADA FISH SUUREM KUI ACCEPTIDES ERITI KUI TA ISE ALGAJA ON.

    Postflop mängu arenedes peavad arenama ka ranged. Üldiselt ei soovita algajale, jätabki pokkerist robotliku mulje, et nüüd table ja crushin. Mingi guideline peaks see olema.

    EDIT: ei tea miks 7-stes rääkisin,. see peaks funkama 7-stes, madalamal siis veel paremini

  7. #7
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 322

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ma isegi loe seda praegu aga keegi võiks selle välja printida ja töötukassa seinale kleepida:D

  8. #8
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 126

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    sitaks typosid tuli aga ise peab ka natuke kaasa mõtlema.

    EDIT: kui 500 mängu mänginud ja ei graafik ei kuku kui kivi siis hakaku HUSNG.com videosid vaatama ja avagu ranged. siis edasi peaks edu väga kiirelt tulema. seal veel tegelt jube palju asju, et riveril TP on alati check-raise peale fold (olenemata boardist, sest low-stakes reeglina riveril ei bluffi) ja A2 või KK-ga, A73 on parem järgi checkida (saad täpselt sama value aga lisa equitit bluffidelt) kui bettida aga ei hakka nii keeruliseks ajama.

  9. #9
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tänud, Ranka! Selle lasen välja ja palun pähe taguda. Katsun ka edusammudest ja (tõenäolisemalt) tagasilöökidest jooksvalt teada anda.

  10. #10

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ranka Tabel 2.:-)

  11. #11
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ranka post on

  12. #12
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Ma tean, et paljud vbl ei võta seda tõsiselt, aga mina nt. soovitaksin mälu treenida- las teeb omale selgeks kuidas pakk kaarte meelde jätta ja seda aja peale. Olen veendunud, et taoline asi teeb hilisema õppeprotsessi ja kaartides, boardis ja mängus orienteerumise lihtsamaks, sest erinevad kombod ja mustrid jäävad oluliselt lihtsamini meelde. Võin aidata ka selle tehnika omandamisel.

  13. #13
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 126

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Panen siia oma statid ja tulemused $7-stes:
    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )


    Nagu näha siis BB-lt olin ekstreemselt tight. 60% ajat fold, 24% ajast 3bet ja 16% ajast ainult call. 15/30 levelil 62% ajast fold, 33% 3bet ja 5% flat (tõenäoliselt suured käed või siis t500 stäkiga misk 9Ts tüüpi käsi).

    Steal sucess on esimesel level 42%, teisel 50%. Sample on väike aga sajastes suht sama. See tähendab, et any2 stealida ei saa AGA väga paljud low-stakes mängijad on fit&fold ja cbet sucess on 47%! 1/2 potise cbeti õnnestumise% peab olema vähemalt 33%, et oleks break-even, kuif oldib rohkem on insta profit. Seepärast peab ka cbet sur olema, mul ei olnud tollal.

    Check-raise oli 10% ja ei bluffindu kordagi.

    Cbetile foldisin 47% ja turnil 39% aga kuna mul on kogemusi ja oskan paremini boarde mõista sain tihti callida kätega ala Q9, J84 laual, kus mul kaks potentsiaalselt ülekaart + gutshot + näiteks backdoor flushdraw aga see vajab kogemusi. Algajal ei soovita.

    Drawisin ise ka suht pasiivselt. Mitte kordagi ei 3bet bluffinud.

    Näeb väga palju imelikku mängu. Ei möödnud päevagi kui vastane 20-25BB deep limp/callis kätega nagu Q5s, 98o jne. või callis samat tüüpi kätega openshove.

    Meenus hetkel, et just esimene käsi calliti väga tihti ja väga lightilt all-in ära. Seepärast AX openshove on väga hea ja kui ta foldib ning juthub, et teine käsi saate ka shovemis käe siis callivad veel tihedamini.

    Need olid minu kogemused.

  14. #14
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Seoses Ranka postiga otsisin Nashi tabelid välja. Küsin igaks juhuks üle, et ise valesti aru ei saa:

    1) Kas see tabel on korrektne: http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

    2) Kas tabelis toodud 3 erandit pushing range osas on loogilised ja ma peaksin nende põhjuseid otsima kui end harida tahan?

    3) Tabel on "effective stacks" baasil, mitte "pot to stack ratio" baasil, eksole?

    4) Kas HEM või mõni muu soft näitab kusagil suurelt numbrit, kui palju on effective stackid mängu ajal? See oleks väga suureks abiks ilmselt algajale.

    Tänud.

  15. #15
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tyvm Ranka!!!

  16. #16
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 126

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Seoses Ranka postiga otsisin Nashi tabelid välja. Küsin igaks juhuks üle, et ise valesti aru ei saa:

    1) Kas see tabel on korrektne: http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

    2) Kas tabelis toodud 3 erandit pushing range osas on loogilised ja ma peaksin nende põhjuseid otsima kui end harida tahan?

    3) Tabel on "effective stacks" baasil, mitte "pot to stack ratio" baasil, eksole?

    4) Kas HEM või mõni muu soft näitab kusagil suurelt numbrit, kui palju on effective stackid mängu ajal? See oleks väga suureks abiks ilmselt algajale.

    Tänud.
    1. Tabel on õige. Vaadata ainult ülemist (pushing) tabelit. Calling tabel ei tööta. Sõltub liiga palju vastasest.

    2. Jah on küll. Loe: http://forumserver.twoplustwo.com/18...ubukov-560408/

    3. effective stacks ehk enne blindide postitamist. Kui sa postitasid SB milleks on 20 ja stäkki järgi 180 siis on su effektiivne stäkk 200 ehk 10BB ja saad shoveda kõikide kätega, millel tabelis on arv 10 või suurem.

    4. HEM peaks näitama aga mida vähem robotlikust seda parem. Arvutage ikka peast, pärastk ui näed, et oh 30BB ja 470 stäkk siis 15-16BB vahel ja tuleb insta.

    Andsin enne lingi aga see peaks ka selge olema: http://forumserver.twoplustwo.com/18...ubukov-560408/

    Siis väike info tulevikuks. Kui mõlemad mängijad kasutavad NASH-i siis on see 0EV. Kui BB mängija ei kasuta NASH-i ja callib sind korrektselt siis BTN-i shoveja muutub -EV-ks kui stäkid on 8BB või sügavamad. Alates 8BB või madalamd on buttoni pealt nash alati +EV aga ei pruugi olla kõige suurema EV-ga.

    Kuna inimesed (eriti dongid) ei calli perfektselt ja meie algajal ei ole erilist skilli siis NASH on hea juhtnöör aga võimalikult kiirelt peab sealt tabelist välja tulema ning oskama kasutada õigel ajal NASH-i, chubukovit kui ka enda loogilist mõtlemist. Näiteks AA-ga 8BB deep on mõtkekam minraisega või limpida (unsutasin lisada, et 10BB või shortimalt KK+ limp on mitte adjustiva aka fishi või halba regulari vastu kõige suurema EV-ga mäng) kui openshoveda ja seetõttu NASH ei anna max_ev-d kätte. Kui aga vastane adjustib ja teab, et sa never ei shove AA-d siis su shoving range läheb nõrgemaks ja vastane saab adjustida.

    Reaalsuses seda ei juhtu ehk lasku NASH-i järgi aga teadku, et kaotab nii mõnedki suurema EV-ga spotid.

  17. #17

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Kui ikka täiesti algaja siis endale tundub lihtsaim alustamise koht 6-max v 9player sngd, olenevalt siis mängustiilist.
    Aga ty Ranka väga hea töö eest, peaks igaühele vajaliku info kätte andma.

  18. #18
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Esimene päev selja taga. Tegime:

    1. Printisin välja Nashi tabelid ja selgitasin neid. Vist sai enam-vähem aru.
    2. Installisime ja regasime HEMi.
    3. Printisime ja tõlkisime Ranka teksti ära. Kinnistasime esimesed liigutused, a la "never limp IP" ja "openshove A2-A8".
    4. Tegime deposiidi ja mängisime 5 mängu koos. Õpilane mängis hiljem veel 100 mängu eraldi (HT $1.50).

    Tulemuseks $-9 umbes. Terake alla EV. Esimese päeva kohta käib küll. Suurt raha ei kaotanud, mingid asjad sai selgeks ja asja käima. Positiivne ka see, et õpilasel on motivatsiooni. Kui ma hommikul kell 9 tööle läksin, siis läks õpilane magama. Lasi terve öö.

  19. #19
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    eile õhtul lugesin ranka juhised läbi ning hakkasin mängima $3.50, 117 mängu roi 6.3% (ev 3.9%). vaatame mis tulemus on 500 mängu pärast

  20. #20
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 126

    Re: HT HU SNG: How to teach a complete newb?

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Esimene päev selja taga. Tegime:

    1. Printisin välja Nashi tabelid ja selgitasin neid. Vist sai enam-vähem aru.
    2. Installisime ja regasime HEMi.
    3. Printisime ja tõlkisime Ranka teksti ära. Kinnistasime esimesed liigutused, a la "never limp IP" ja "openshove A2-A8".
    4. Tegime deposiidi ja mängisime 5 mängu koos. Õpilane mängis hiljem veel 100 mängu eraldi (HT $1.50).

    Tulemuseks $-9 umbes. Terake alla EV. Esimese päeva kohta käib küll. Suurt raha ei kaotanud, mingid asjad sai selgeks ja asja käima. Positiivne ka see, et õpilasel on motivatsiooni. Kui ma hommikul kell 9 tööle läksin, siis läks õpilane magama. Lasi terve öö.
    EV HT-des on väga täpne. Muidugi tekib auke, kus ka EV-ga ei saa mängu biitida (jooksed oma top rangega vs vastase top range) aga need augud ei tohiks väga suured olla. Hoia EV-l silm peal, kui see ka pidevalt kukub siis midagi mäda.

    Selle strateegiaga NonSD PEAB võitma. Kui ei võida siis ei julge piisavalt shoveda või ikka check-callib kätega, millega ma ei ole soovitanud.

Lehekülg 1, kokku 12 12311 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES