Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
Ma ei väida, et TÜ on suur kannataja ja jookseb inimestest tühjaks. Ma ei tea, ei oska analüüsida ka, kes võidab või kaotab. Aga tean, et "turule" tuleb ca. 50% vähem uusi tudengeid kui seni. Minu jaoks on see piisav, et võtta negatiivne vaade Tartu üürikinnisvara osas, mida suuresti mõjutavad just tudengid.

Numbritest: Üteldakse, et Tallinna turg võtab aastas vastu 1000-1500 uut korterit. Tartu oma siis ilmselt ca. 5x vähem. Tartus oli vist ca. 12,000 tudengit kokku (keegi väitis, pole ise kontrollinud). Kui neist ca. 60-70% vajavad üüripinda, siis seda on 7-8000 inimest. Elavad keskmiselt 2-3 kaupa korteris, s.t. 2000-3000 korterit minimaalselt. Kui sellest nõudlusest ka 1000 tk maha võtta, on see tavamõistes ligi 5 aasta "normaalnõudlus" Tartu kohta. Mulle täitsa piisab, et seda negatiivseks pidada üürituru osas. Põhjalikumat analüüsi ei viitsi ega oska teha kohe, müüsin selle info pealt ära oma träna ja pidasin saadud hinda õiglaseks.
tolmuahv. Sa võtad algandmed, aga sa ei analüüsi ju hetkel kuidas need jaotuvad. Ma ei viitsi norida selle korteri müügi teemal, sest vaevalt sa lihtsalt tudengitest lähtuvalt seda tegid, aga mis puudutab tudengite arvu, siis veelkord, ma võin panna beti vahele, et TÜ tudengite arv ei kahane rohkem sellises mahus. Max vb 15%. Kuigi see bet on kaunis mõttetu, sest suurt raha mul panna ei ole. Tudengite arvu tasakaalustab dubleerimiste vähendamine ja palju muid asju. Kui TÜs väheneks üliõpilaste arv nt 30%, siis võiks julgelt samas osas ka putkad kinni panna, mitte ei investeeritaks stabiilselt infrasse. Muuseas, TÜs on tudengeid ca 16k + EMU ca 4000. Seega see 12 k on väga mööda. Pane sinna juurde veel tervishouülikool, mingid bläustid mainorid jne. Need arvud sisaldavad ka AÜ.

Ei viitsi selle kohta pikemat analüüsi teha, sest vaevalt see kedagi huvitab. Olles ise TÜs töötanud ning teemaga ka veidi tegelenud, siis päris kohvipaksu pealt ei tulista hetkel.