Tsitaat Algselt postitas killermartiini Vaata postitust
Sa ju oled totaalne manipulaator. Sa räägid kui kindel peaks olema suuline kokkulepe sinu ja madise vahel kasumijaotuses, aga samas ei pea sa lugu suulistest kokkulepetest kajastada oma coachinguid, arenguid ja õpinguid päevikus. Kas siin pole tegemist mitte sinu valikulises mälus ja endale kasumlikumate kokkuleppete esile tõstmises ja mittekasumlike lepete unustamises. Hea et sinusugune "rotikuningas" 50/50 diili ei saanud üldse nagu madis ütles. Mine tööle, ausalt. Hullem kui Faboulous.
Sa oled maailma kõige ilmselgem troll, aga samas ma olen üsna meelitatud, et ma sulle mingil põhjusel hinge olen läinud.

Üldiselt ma proovin taolistes teemades suu kinni hoida ja mitte pooli hakata võtma, kuid konkreetsel juhul on üsna raske jõuda järeldusele kumb osapooltest kannataja on. Esmaselt tuleks jõuda konsensusele selle suhtes kas mõlemad osapooled on austanud väidetavalt sõlmitud suulist lepingut või mitte. Kui peale väidetava lepingu sõlmimist toimus kasumi jaotus (selle all pean silmas, et stake saaja kandis Muruntaule 30% raha üle) ei ole Muruntaul mitte mingit õiguslikku alust sätestada sanktsioone oma suva järgi. Kui aga kasumi jaotamist ei toimunud, ei saa olla kindel selles, et Muruntau jaoks väidetavalt sõlmitud leping ka kehtis ja sellel juhul pole stake saajal alust 70/30 jaotust nõuda. Samas on ka võimalus, et Muruntau tuleb ja ütleb, et ka tema arvates hakkas 70/30 diil kehtima; sellel juhul pole tal aga õigust hiljem seda tagasi 65/35 peale muuta. Üleüldiselt on suuresti tegemist eetika alase küsimusega ja mingit kindlat vastust on raske anda.
Muruntaule soovitaks tuleviku tarbeks leida mõni lepinguõigusele spetsialiseeruv jurist, lasta stake-leping üle vaadata ning vajaduse korral seda täiendada. Kindlasti peaks lisaks mõlema poole õigustele ja kohustustele olema sätestatud ka konkreetsed sanktsioonid, mis rakenduvad juhul kui kumbki osapooltest peaks lepingu tingimusi rikkuma. Nagu näha, siis sõnaliste lepingute puhul on võimalik punkte väga erinevalt tõlgendada ning see võib mõlemale osapoolele korralikult peavalu tekitada. Juristile paari tunni eest maksmine tuleb pikas perspektiivis kindlasti raha ning närve säästav kui "põlve peal" kirjutatud lepinguga opereerimine.