Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 110

Niitvaade

  1. #11

    Re: Spinnides üles grindimas, esimene kuupalk käes

    nnab ikka teenida, kolmapäeval jäin ligi €250 plussi + mängisin €65 eest rakebacki pileteid läbi, bankroll eurodes kasvas üle 300 isegi (netos siiski €250).

    Üles liikumiseks natuke veel vara. Mängud lähevad regusemaks järjest. Küllap aegadest tulenevalt, lihtsat raha vähem kulutada meelelahutusele ja ka rekse ujub kivide ja kändude alt välja. Ja ka kõrgemate sisseostude regusid liigub allapoole järjest, mõni €20ste reg laseb nüüd vahepeal 4-8 lauda €5seid. Üks tuttav reks, kes eelmine kuu tegi väga head kasumit €10, 20stes ja nv ka kõrgemates ütles ka, et palju regusem ja isegi kümnesed on väljakutseterohke praegu. Õpib nädala sees ka turnasid, kuigi minu pisikese paarisajase sämpli peale viimase paari kuu pealt ka $5 alates turnad juba väga reksised. Pole enam nagu vanasti, et saad AJ'ga TP pihta ja raiu 3 tänavat, raha tuleb. Praegu saad samas olukorras foldi või raise ja mõtle siis, kus omadega oled onja. Aga seal raha pigem ikkagi rohkem ja laivis ka toimub mänge, teenistuslagi palju kõrgem, et pikas perspektiiivis võib igati ok otsus olla. Tal muidugi 500k spinni all ka ja keskmistel saitidel selliseid €10-20k jaakusid korduvalt ära toonud (ja maha joonud, naistes käinud, elu näinud, aga sellest vast mõni teine kord).

    Oligi teisip madin ühe sellise kõrgema mängu reguga, oli enamus mu laudades. Standardsättena isoshoves igati okeid range'i vs limpimine nii sb'lt kui HUs, eeldas pigem õigesti nõrka limpi. Peale mõnda trappi kohanes kiirelt. Aga Unibetis saab ju avatare vahetada... Vahetasingi iga paarikümne mängu tagant ja avasin osa tugevat range + polarized, jätsin suure osa tugevamatest kätest trappi. EVd korjasin kenasti nii ta vastu, jooksin pigem keskpäraselt. Regusel ajal tuleb ka selliseid nikerdamiskohti ära kasutada ja häid regusid nii abuseda igati ok in my book. Kindlasti mulle ka nii tehtud seal ja ka see on ok, enda viga kui olen ära kasutatav selles mängus.

    Selles mõttes tundub, et deepstäkk mäng vähemalt paljudele online'is enam ei sobi, üliharva saad nt turnadel rahadesse ja kui viimastes laudades ja ft's eelist pole, pole tegelikult mõtet näppidagi, näiteks eriti mul. Jätan turnad teistele praeguseks. Enamusele sobibki selline lõbus WinTV laiv ja Wismari pokkeriklubi laadne melu + veidi mängu, kui veel huvi mängu vastu säilinud. Ise ka nt Kingsil pigem pelaks for fun mõnda väiksemat, aga isegi neil sellist joomast loomapokkerit on vähe, äkki mõnel €120 hilisõhtusel hüperil veel. Peab ikka väga tõsine huvi mängu vastu olema, et deepstäkki täna mängida. Codecciga ka arutasime ja arvas ka, et mis point hobimängijal nt midstakes cashi lasta õlle kõrvale, pigem teeb sarnase huvi korral juba sõpradega sportsbettingut või seikleb niisama linna peal, kulutab hoopis muudele hetkel poppidele asjadele (reisimine, hobid, kodu sisustus jne). Inimbottidega mängida, kellel kõik situatsioonid ära lahendatud ja võidab üliharva on deepstäkk mäng rohkem male kui fun pokker. Ega ei viitsi küll laivis cashis enam annetamas käia, mitte et seal liiga head regud oleks, aga seda funni enam pole.

    Imo selles mõttes on spinnid just ideaalne variant paljudele actionihuvilistele, rahadesse jõuab ikkagi okei % ajast, rekside eelised pisikesed eriti kui push-fold paigas enam-vähem ja hea õnne korral võib ka suurema kordaja saada. Selles mõttes olekski kasuks vast ka mingisugune sait, kus preflop range'sid rohkem välja toodud ja ka postflopi kohta mingit loogikat, stratti, näiteid heal tasemel lahti seletatud, et vahe rekside ja meelelahutuse korras mängijate vahel väiksem oleks. Inimesed teaks, oskaks ja julgeks mängida, oleks win-win kõigile, saitidele, hobikatele, regudele. Kui see vahe elukutseliste ja hobikate oskuste vahel liiga suureks käriseb, siis kaob point ära mängida nagu praegu juhtunud on. Ega spinnid ka tegelt alates €5stest väga regused igal pool, ka 2sed lähevad järjest rohkem.

    Veidi suuremat pilti vaadates, siis tuleb tunnistada, et olen vana peer, kes teeb vana peeru asja. Anno 2023 hakata pokkerit õppima, mita helvetti onja? Keskmise sissetulekuga riigi pereisa mürab netis arengumaade noorte meestega. Selgelt küsitav, kui mitte piinlik ja veel täiesti poolavalikult ka siin, kirjutan ka sellest. Polegi kapis!?! Kus on mu naise silmad, kus on kombluspolitsei, kus on Varro Vooglaiu valvas pilk? Tal paneks see raudselt häirekellad suurelt helisema, insta triggered full kettas ja geneks mitu posti interneedusesse.

    Ega mul väga vahet polegi, mis valdkonnas üles töötada
    . Ühes või teises valdkonnas mingi aja peale töötaks end suurelt üles enivei, nuputaks välja. Lihtsat raha pole kusagil täna, erinevalt paari aasta tagusest ajast, võib-olla ainult avalikus sektoris veel. Kuigi ka seal üks hõumi oma valdkonnas juba koondamiskirvest teritamas, teateid välja saatmas, pigem ei täpsustaks rohkem. Lehva-lehva talle, ta ka loeb. Paljud pokkerimängijad nikerdavad krüpsikuga, kuigi pigem selle pumbajaam-türamiidskeemi puhul neil realistlikult mingit eelist pole, las see müramine jääb teistele, kottide hoidmise vanus juba seljataga. Noorte influmist jms vallatusi enam ei jõua jälgida, vanus ja pere, aega pole, pigem oleksin ka awkward peerukene nii. Prooovisin IT õppida pythoni näitel paar nädalat, väga häid arendajaid tean, saaks abi kenasti, loogikast sain aru ka igati okeilt, aga sellega läheks ka minimaalselt aasta täiskohaga õppimist enne kui tööle saaks. Ja noh AI lahendused kindlasti vähendavad ka nõudlust kehvemate arendajate järgi, tugevaid tegijaid läheb pigem ikka vaja, aga üles töötamisel tekiks pikk auk rahavoos. Ei mängi välja hetkel. Mingisugune B2B müük võiks mulle ka sobida või midagi turunduse laadset, aga pigem ka tööturg kehv selles mõttes, muidu mõne tuttava pealt oskaks üles töötada küll ja siis ka kas oma putka püsti panna või nt kaasaasutajana mõne startupiga liituda 10%+ osalusega, et võtta ka shott generatsioonilise jõukuse poole, neid näiteid näen ka lähedalt (praegu neil keeruline, aga pikas perspektiivis võib toimida küll kui nii 3-5 shotti võtta).

    Pokkeris selles mõttes mul rahavoog kõige lähemal varasema tausta ja õppimisoskuste, heal tasemel crushijatest tuttavate abiga on täitsa realistlik siin mõne kuuga kenasti käima saada. Olgugi, et raha palju vähem mängus on ja lauad palju regusemad, siis teisest küljest jälle õppimiseks on vägagi okei aeg. Vast 5-7 aastat tagasi esimeste seas GTO tööriistatega tegutsema hakata oleks olnud oluliselt parem, palju lihtsam üles töötada ja vikatiga kasumit niita, rekkaga rahhi koju tuua. Aga tuleb täna hakkama saada. Ja mingeid väljavaateid on ka suuremalt ette võtta, eks näis. Pole hullu miskit.

    Ega pokkeris ongi täna go big or go home. Vahepealset varianti pole, mingi €2k teenistusega leppida tänases olukorras ja vähe õppida pole pointi, arengumaade tüübid panevad ette, kusagil Brasiilia või Ukraina väikelinnas elab €500-1k teenistusega igati okeilt ära ja nende hunnide ja mongolite armee lendab suurtes mahtudes peale, söövad kasumpsi ära. Ei ütle sugugi paha pärast, ise olin 10-15 aastat tagasi samasugune arengumaa hunn, nalja võib ikka teha. Nagu öeldakse investeerimises: "kui ei saa kasumpsi, sobib ka sumpsi!" (tegelt pigem ei öelda, minu väljend, aga töötab või vähemalt toimub nii äris kui ööelus!) Jäävadki Ottomari laadsed crushijad ja midstakes regud selliste keskmise teenistusega riikidesse ja ka Ottomar teeb väga õigesti, et osa aastast Mehhikos elab, ajatsoon päevaseks mängimiseks nii palju parem. Isegi küllaltki loll siin elada hea elukutselisena täiskohaga, aga suvel lihtsalt kohustuslik siin olla, suved nuts. Siin öösel enda unerezhiim pekki keerata öövahetustega pole väga mingi elu mul ja Mehhikosse minna laste kõrvalt ka ei saa, naisel ka siin hea töö ja muud väljakutsed. Aga olen kohanemisvõimeline ja vahepeal peab ka ohverdusi tegema, et üles töötada ja see mulle vägagi ok. Suudan õppida küll ja volli sisse anda, eks igas aspektis saaks oluliselt paremini veel.

    Olengi GTOWizardiga (saranseid tööriistu on palju, küllaltki juhuslik valik soovituse pealt) siin tööd sisse pannud, üle 1000 käe ja 2300 otsuse läbi vaadanud nädalaga, pilt:

    GTOW stats2.jpg
    Muidugi these are rookie numbers, gotta pump those numbers up! Vast mõne kuu pärast juba üle 100k otsuse läbi vaadatud, eesmärk vähemalt 200 kätt ja 500 otsust päevas 5 päeva nädalas, nii peaks kurvist kenasti ees püsima ja areng mõistlikult tempokas. Proovin põhilisi kohti üle käia nagu hu kõrged boardid OOP, hetkel vaatan madalaid-keskmisi IP. Edaspidi järjest rohkem süvitsi konkreetsemaid olukordi ja peab märkmeid ka rohkem tegema. Proovin aru saada, mis range'idega bettida, mis valuet järgi checkida mis boardidel, milliste bettide vastu millega kuidas jätkata. Hetkel kui 10-20% meelde jääb on juba hästi. Alguses üldisem pilt ette ja saab järjest rohkem süvitsi minna küll. Juba selgelt näen regu laadsete toodete puhul kuidas ikka päris juhuslikult seiklevad või liiga otsekoheselt panevad. Aukuost on väga okei koht barreldamiseks, kaks pauku heasse auku! Kindlasti tuleb tuttav mõttekäik paljudele. Sry naised kui siin peakski mõni naislugeja juhuslikult olema mikskipärast, pokker selline meestemäng vähemalt elukutselisel tasemel ja minu naljasoon on kujunenud välja sellises keskkonnas, paraku küllaltki sihtgrupile kaldu naljadeks.

    Väike stratinäide ka, eks heale mängijale pigem juhuslik sonimine, aga olles vähe veel harjutanud, siis enda mõttekäiku vahepeal kirja panna ka okei. Osad regulaadsed tooted donkavad palju, tihti ka kui on üks kõrge kaart. Üldiselt top range'i väga ei donkata TPGK+ , pigem TPWK, teine paar ja enamasti random tõmbeid või mõni täiesti juhuslikke ka palju. Nt ühe korra spewisin ära AQx boardil kui hakkas Q2s donkama. Vastane teab, et regu teab, et donk nõrk ja triggerdas ära minus spewmonkey, keegi korra nii ka bottom paariga. See kooliraha on makstud. Nüüd pigem K57r tüüpi boardidel raisen TPMK+, teine paar hea kikkeriga + ja mingeid häid tõmbeid (samas kui ära tõmbamist ei karda, siis nii TPWK kui masti blokkeriga TPGK calliks, peab calling range ka kaitstud olema, teine paar kehva kikkeriga enivei call), ilma ekutita enam ei seikle, nt JTo on seal boardil sisuliselt nut low ja pigem fold. Pigem raisen või callin 96, 86 tüüpi käsi, ka 43s ilma backdoor mastita pigem fold, reverse implied oddside tõttu. Vahepeal mingite A9s, J8s tüüpi kätega panin ka läbi mõtlemata raise otsa, enne floppi ju ilusad käed, aga no õnne see õuele ei too. Peab ikka läbimõeldum stratt olema. callida nt J8s sellisel boardil isegi võib backdoor mastiga kui laiemalt donkab ja oskad õigetes kohtades hiljem bluffiks keerata. Aga jah tööd veel palju teha selliste kohtade jaoks ja peab pigem kõrgeima taseme kasutaja peale upgrade'ima, et sellised selgelt mitte gto donkamisi õppida õige range'iga ära kasutama nende vastu. Neid pigem tuleb ka vähe mõnelt üksikult regult (ja otsekohestelt hobikatelt, kelle vastu otsekohesem valjoheavy mäng, valjo pigem kiirelt, häid käsi nad ei foldi, ülepaar, TPGk tihti tõmbesel boardil lihtsalt shove tõmmet reppides ja tp, tihti ka teist paari ei foldita, eriti väikses kordajas. Ax võib isegi fold olla, leiab paremaid spotte, limp-stääbiga maha võtta, tühjaks grindida, bettidele lihtne fold ka 2. paar nõrk kikker vs nad). Hetkel vähese sageduse tõttu pole donkamiste karistamise õppimine esimeste prioriteetide seas, aga kui rohkem selliseid donkajaregusid tuleb, eks võtab rohkem süvitsi ette. Esialgu peab põhilised asjad okei'lt selgeks saama ja pigem töö käib, mäng edeneb.

    Tavai, olge mõnusad! Crushime nädalavahetust, kes kuidas iganes seda teeb kas puhates, linna peal tegusid tehes, perega või laudades. Või äkki kõike korraga, lastega jooma ja peale seda laudadesse! We have only one life, do it all! Võib ka polarized range, perega päeval ja siis ribadeks õhtul. Tsaupakaa, musi püksi!
    Viimati muudetud muruntau poolt : 24.11.23 at 11:59

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES