Tsitaat Algselt postitas ranka

Kui ees on juba keegi raisenud ja Te tahate omakord tõsta ehk reraiseda ehk 3bettida siis olukord on natuke keerulisem, sest potisuurune bet ei ole enam hea, kuna teinekord on ees minraise ja siis tuleks re-raiseda rohkem ja kui ees on suur raise, siis jällegi vähem. Aga kuldsed keskteed oleks:

Kui ees on raise suurusega 2xBB, siis tõstke 8 - 10BB (4-5 korda tema raise suurus) peale.
Kui ees on raise suurusega 3xBB, siis tõstke 12BB (4 korda tema raise suurus) peale.
Kui ees on raise suurusega 4xBB, siis tõstke 14BB (3.5 korda tema raise suurus) peale.
Kui ees on raise suurusega 5xBB või suurem siis tõstke 3 korda tema raise suurus.

Kui olete vastase suhtes positsioonil, siis võite raiseda 1-2 big blindi vähem, kui Te olete aga vastase suhtes väljas pool positsiooni (näiteks vastane CO, Teie big blind) siis pane 1-2 big blindi rohkem. Kui Teie ja algse tõstja vahel on mängija(id), kes callis(id) (coldcallisid) raise, siis pange raise suurusele juurde 1-2 big blindi iga coldcallija kohta.
Vägev artikkel ja rõõm näha, et olen suht-koht õigete kätega mänginud. Re-raisenud olen ka AQ-ga, mis on viga järelikult. Lihtsalt re-raise mõte on minu arvates ka see, et näha, kas tuleb preflopis omakorda re-raise, mis annaks infot, kas vastas võivad olla QQ-AA. Aga seda ma ütlen, et JJ re-raise on üsna riskantne mäng. Mitte re-raiseda on muidugi ka väga halb. Nagu su õpilane ütles, JJ ja 1010(minu erilised "lemmikud") on tänamatud värdjad. Lisaks kui re-raiseda preflopis 10+BB siis folditakse pmst alati kõik käed alla monstrumite ja ise mingit actionit ei saa. Kas õpilasel ei olnud nii? Mõni ikkagi callis oma marginaalse käega 14bb??? Kahtlen natuke. Samuti ranka, kui sisenen JJ-ga poti ja tuleb raise ja re-raise kuid mitte piisavalt suur siis miks on JJ-ga või ükskõik mis paariga halb callida, et kasvõi seti saada? Enamus NL10 mängijaid ei tõsta üle 4bb ning kui ka re-raisevad siis tavaliselt minraisevad. Tavaline action on selline, et tuleb kusagilt 4bb raise, sellele otsa 3 calli ja kollektiivselt flopi vaatama. Ise loomulikult re-raisen suurte paaridega või foldin oma KQs ja kui on ikka 3 callijat siis tõstan 14bb peale, kui tõstan rohkem folditakse ALATI. Teine variant oleks juba all-ini minna, seda nad armastavad callida. Bluff ju Kui on üks raiseja ja tõstan 14bb peale siis üldiselt ma oma suurte paaridega actionit ei saa. Samuti on väga raske AK-ga tõsta 14 bb peale, sest kui ei hiti ja positsiooni ei ole, läheb cbetimine jube kalliks... Teine asi, mida teha kui 22-ga UTG raiseda ja tuleb re-raisesid otsa. Tuleb foldida, sest flopi vaatamine on liiga kallis. NL10-s samas on tegelasi, kes minraisevad buttonil AA-ga ning olenemata flopist panevad all-ini ning sel juhul oleks 22-ga openlimp ju parem???

Aga igastahes suured tänud artikli eest ja katsun edaspidi nii mängida ning vaadata tulemusi! Panin artikli ka favouritesse. Minu poolt lihtsalt sellised donkey mõtted ilmselt...NL50 oleks muidugi standard nii mängida, aga NL10 ju veidike teine teema??

Järgmine teema, millest kirjutate võiks olla flopimäng ehk siis kuidas ära tunda oma käe tugevust/nõrkust, kas vastane sai pihta setile jms. Sest flopis tehtud otsused on kohati isegi tähtsamad.

edit: artikkel loetud KOLMANDAT korda.