Surfasin netis, täpsemalt öeldes googledasin snussi ja kopsuvähi kohta ning sattusin sellisele teemale: http://www.saabiklubi.ee/foorum/view....php?tid=11091

Kuna ma ise ka hetkel suitsetamist maha jätan siis mõtlesin teha siia foorumisse ka analoogse teema ja küsiks paar lisaküsimust:
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

Et olla aus siis vastan ise esimesena:
a) 15a hakkasin, miski 20-21 lõpetasin ja nüüd see kevad hakkasin uuesti. Tatikana alustasin sest ,ei mõistnud üldse tollal midagi ja nüüd alustasin kuna pm. iga pidu tegin suitsu. Iga nädal oli 3-4 pidu ja oli ainult aja küsimus, millal enam pidudel suitsu ei tee. Enam pidusid ei pane aga suitsetamine on jäänud külge.

b) 5 aastat

c) kui tatikana tegin siis ainult kaks korda proovisin maha jätta aga need ei olnud mingid maha jätmised. kolmas kord, kui esimene tõsine katsetamine oli saigi mu esimeseks verstapostiks.

d) 5 aastat :P

e) motivatsioon tuleb leida. mul tollal oli motivatsiooniks see, et kui ei teinud suitsu siis oli sitt olla ja kui tegin suitsu oli sitt olla. seega suht mõttetu oli teha :) tollal oli ka füüsiline tervis sitem ja seepärast tänasel päeval enam suitsust ERITI pask ei hakka olla. küll aga suitsetamine teeb mõttetutl lojuks, laisaks -- sellinne tunne nagu eluenergija kaob ära. samuti kaob ära võhm. nende omavahelises koostöös hakkab see mõnusalt keha kurnama. ühelt poolt kaob ära võhm, füüsiline ja teiselt poolt "nõme" enesetunne kurnab räigelt vaimu. mäletan ka aegu kui enam suitsu ei teinud, trennid taga ja mis oli siis tunne - nagu 24h päevas orgasmi :)

see on minu motivatsioon ja seekord quitin ka. muidugi naine teeb kõrval suitsu, mis raskendab olukorda aga tollal kui 5 aastat tagasi maha jätsin siis oli mul majas peale minu kaks suitsetajad ning tuhatoos oli mõlemas toas arvutilaudade peal, voodi ees, WC-s, köögis. See tähendab, et tossati igal pool ja vahet pidamata. See mind ei mõjutanud, hakkama sain ja saan ka nüüd.

PS! Purjus peaga teen ikka suitsu aga proovin pidusid natuke vältida kriitilisele ajal. Kriitiliseks ajaks loen ma esimest kahte-kolme nädalat. Füüsiline sõltuvus või vähemalt sõltuvus, mis annab tunda halva enesetunde näol on kõiges mõni päeva ja reeglina just hommiku poole. Õhtupoolikul ei tule meeldegi, et suitsumees olen :) Küll aga psühholoogiline sõltuvus on kõige räigem.

Vaatad korra rõdu pelae siis mõtled, et oh kui tore oli sessi aeg paus teha ja rõdul värske õhuga suits teha. või kui lähed jala poodi siis oli nii mõnus suitsu kimuda aja täiteks või kui sööd kõhutäis, jood sooja kohvi siis oleks nii hea üks toss teha. Selline "harjumuse igatsus" kestab kauem. koos kiustautsega on perioodipikkus ca. nädal, mis tuleb üle elada. kui selle üle elad siis kaovad juba füüsilised nähud ja jääbki ainult psühholoogiline igatsus.

kes ei ole suitsu teinud siis võin öelda, et suitsusõltuvus on talumise suhtes kerge, kohe väga kerge aga distpliini ning kiustatuste suhtes väga, ääretult raske.

hetkel üks päev ilma olnud. eilsed sümptomid olid, et sees on nagu õõnes olla, selline mõnu-valu, no ei oska kirjeldada vahepealne tunne. üldiselt see tunne mulle räigelt meeldib, see on selline tunne, e ttead, et kui teed suitsu siis see "imelik" tunne kaob aga samas on ta mõnus, vaimu ergastav tunne. suurt rohkem midagi, õhtuks oli täiesti 100% fine nagu ei oleks suitsu teinud.

täna on natuke "keerulisem" olla. hommikul ärgates, ei olnud esimene mõte suits. vaid pigem ikka duzz, hommikusöök ja kohvi joomine. kui need elementaarsed protseduurid ära teed siis tuleb alles suits meelde :)

seekord siis isegi natuke kangem. üldine isu on madal aga kui tekib kiusatuse hoog -- neid tekib alguses väga tihti, peävas mitu korda ja kestavad minut või nii, siis on küll tunne, et aitas! Tuleb end maha suruda ja mitte alluda vaimuga kehale. Las piinleb :P. Isegi 5 aastat pärast suitsetamist tulid mul kiusatusehood aga need on sellised lahjad.

tunnen, et magu on rohkem tööle hakanud, sülg voolab ja kõht on tühjavõitu. see on täiesti tavaline tunne. süljevoolus on eriti jube, selline nagu oleks väga nälgas. samuti on keskendumine raskendatud. meenutab sellist pohmelli tunnet või õrna psühhoosi. pea õrnalt uimane, ei suuda vaadata ühte asja kaua.

kõik vägagi talutatav tunded. võõrutusnähtude leevendamiseks minu puhul aitavad füüsiline liikuvus, saun, vee joomine ja isegi küüslauk.

läks veits pikaks aga panen edaspidi ka siia postitusi kuidas mu suitsetamise maha jätmise teekond edeneb. annab ehk veelrohkem motivatsiooni mitte kiustatustele järgi anda.