Tsitaat Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
See, et sul ettevõte on, ei tähenda, et sa võid ebaõiglane olla! Su ettevõte ei ole riik riigis! Nii võiks igaüks omale ettevõtte teha, kui nutsu on ja siis oma seadusi rakendada ja õigustada, et tegu on ju ettevõttega! LOL sulle endale. Ma teen ka ettevõtte ja kirjutan mida tahan ja siis kustutan suvaliselt iga kommentaari ära, mis mulle ei meeldi.... no näiteks kustutan kõik kristlaste kommentaarid ära, või nt. muslimite kommentaarid või nt. mulle ei meeldi Keskerakonna valijad ja ma kustutan nende kommentaarid ära - ma olen ju eraettevõte LOL! Mis järgmiseks? Eraettevõte, mis aksepteerib ainult õige nahavärviga inimeste kommentaare, ainult nende kommentaare, kes mahuvad ühte kindlasse ja sobivasse kasti? Mine mees kukele oma eraettevõttega- see ei anna sulle mingit kuradi õigustust.
Õigustust milleks täpsemalt? Kommentaaride ära kustutamiseks? Sa lased naabripoisil oma aia peale grafitiga joonistada ja siis tulen mina ja teen sama, aga minu joonistuse sa värvid üle, kas siis on tegu sinupoolse diskrimineerimisega minu suhtes, kuna mina olen neeger, aga naabripoiss on valge? Või on tegu sinu seadusest tuleneva õigusega käituda oma varaga nii nagu heaks arvad? Kui ranka bannib mind täna selle posti pärast, kas see on ebaõiglane ja ta on minu sõnavabadust rikkunud? Või on tal adminina õigus mind bannida, kuna tema silmis olen troll?

Ettevõte on tõesti teatud mõttes nagu riik riigis, st ettevõtluskeskkonna kujundab riik, aga ettevõtte sisesed reeglid tulenevad ju ettevõtte põhikirjast. Ettevõtte sees on täiesti seaduslik kasutada oma nn "seadusi", kui need ei lähe vastuollu riigi poolt välja antud seadustega. Sa võid leida, et kommentaaride ära kustutamine on diskrimineerimine, aga riik seda ei leia ega hakkagi leidma. Sõnavabaduse sildi all ei saa suruda ettevõtetele peale naeruväärseid kohustusi. Netis kommenteerimine pole kuskilt otsast seotud sõnavabaduse mõistega. Vähemalt poliitfilosoofiliselt.