Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 1041

Hübriidvaade

  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    +1. See oleks koht, kust riik võiks koorida rohkem. Sama lugu tubakatoodetega.
    Ei ole nõus eriti.
    Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
    Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.

  2. #2
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 134

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Ei ole nõus eriti.
    Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
    Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.
    Pidutsemine ja alkoholi tarbmise kulutused ei hakka pudeli avamisega. S.t. kui rootsis on 4x suurem palk, pudel on 4x kallim siis ei ole seost. Jah asi on võrdne aga kallis fyte - kui tihti sa ostad pudeli ja jood selle üksinda ära? Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne. Tahan näha Rootsis ühte klubi, mis asub peatänaval ja sissepääs on tasuta.

    EDIT:
    selle klubi nime vms. võiksid saata PM-iga või postitada siia. Alko hindadest ma ei oska klubis kommenteerida aga kahtlen, et sa €3 eest ühe õllegi saad. See on spekulatsioon ja võin eksida.

  3. #3
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Pidutsemine ja alkoholi tarbmise kulutused ei hakka pudeli avamisega. S.t. kui rootsis on 4x suurem palk, pudel on 4x kallim siis ei ole seost. Jah asi on võrdne aga kallis fyte - kui tihti sa ostad pudeli ja jood selle üksinda ära? Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne. Tahan näha Rootsis ühte klubi, mis asub peatänaval ja sissepääs on tasuta.

    EDIT:
    selle klubi nime vms. võiksid saata PM-iga või postitada siia. Alko hindadest ma ei oska klubis kommenteerida aga kahtlen, et sa €3 eest ühe õllegi saad. See on spekulatsioon ja võin eksida.
    Mis see siia puutub? Kindlasti on klubipiletid & baarileti alko kallim, aga mitte nii palju kordi, kui seda on palk.
    Eestis on mingi standardse odava koksi hind baaris kõrgem kui keskmise eestlase tunnipalk, ja sa tahad veel kallimaks neid teha. Oled kursis sellega, kuidas USA üritas alkokeeldu rakendada eelmise sajandi hakul? Lõppes õnnelikult?

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 134

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Mis see siia puutub? Kindlasti on klubipiletid & baarileti alko kallim, aga mitte nii palju kordi, kui seda on palk.
    Eestis on mingi standardse odava koksi hind baaris kõrgem kui keskmise eestlase tunnipalk, ja sa tahad veel kallimaks neid teha. Oled kursis sellega, kuidas USA üritas alkokeeldu rakendada eelmise sajandi hakul? Lõppes õnnelikult?
    Ei ma ei ole kursis sellega ja ma ei väidagi, et tänasel päeval sellise palga juures hindu kergitada on riigile +EV. Makse saab samapalju aga lokkama hakkab põrandaalune viinaäri. Kas seda siis ise villimisega või näiteks Venemaalt üle piiri tuues korraliku aga ilma Eesti maksumärkideta viina. Aga ma väidan, et Eesti riik oleks võinud pärast metanoolitragöödiat natuke jõhkramat vinti keerata aktsiistõstmisega.

    Ilmselgelt seda ei saaks teha järgmine päev, või järgmine kuu aga aastake oleks paras olnud. Võib-olla ka keerati, ma ei ole sellega kursis aga minu arvates tänasel päeval on alkohol ikka megaodav võrreldes muude hindadega. Ei jää poest ostmata kellegil sai, leib, vorst, õlu ega pudel viina olenemata palgast.

  5. #5
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne.
    Alkoholi kui lõõgastusvahendi tarbmine kodus ei tähenda automaatselt klubides käimist. Usun, et enamik inimesi tarbib alkot just kodus. Kas peale tööd teleka ees paar õlut või naisega veini või klaasike viskit. Mis iganes.
    See, et sa alkoholi võrdustad automaatselt peoga peatänaval on veidi meelevaldne.

  6. #6
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 134

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas camu Vaata postitust
    Alkoholi kui lõõgastusvahendi tarbmine kodus ei tähenda automaatselt klubides käimist. Usun, et enamik inimesi tarbib alkot just kodus. Kas peale tööd teleka ees paar õlut või naisega veini või klaasike viskit. Mis iganes.
    See, et sa alkoholi võrdustad automaatselt peoga peatänaval on veidi meelevaldne.
    Ei vaidle vastu. Ma ütlen, et ma võin eksida aga ma väidan, et alkohol on liiga odav.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES