Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Keda valid meie riiki juhtima ?

Hääletajad
180. Sa ei tohi hääletada
  • RE

    71 39,44%
  • KE

    7 3,89%
  • SDE

    18 10,00%
  • IRL

    52 28,89%
  • RL

    2 1,11%
  • EERL

    0 0%
  • Keegi muu

    9 5,00%
  • Ükskõik, kes pukis, minul on alati hea elu

    21 11,67%
Lehekülg 53, kokku 126 EsimeneEsimene ... 343515253545563103 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 041 kuni 1 060, kokku 2519
  1. #1041

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    http://www.delfi.ee/news/paevauudise...ks?id=70692795

    Oleks saanud ju peenemalt ära panna. Selle Setumaa Valdade Liidu juhi näol, kes tegelikult elab hoopis Põlvas on tegu ju Ka Reformierakonna asutajaliikmega.

  2. #1042

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    http://www.delfi.ee/news/riigikogu20...or/?a=nPnkFDQx

    Tänu sellele, kuidas küsimused seatud olid teadsin ma tulemust osaliselt ette. Muidugi seda poleks küll arvanud, et just Ojuland RE-le ära teeb ja KE teistest nii võimsalt maha jääb.

    Minu jaoks on tegu ilmselgelt kallutatud valimismootoriga.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 04.02.15 at 20:42

  3. #1043
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    eilne foorum oli parem kui tujurikkuja esimesed saated. Soovitan vaadata.

  4. #1044

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    10 minti suutsin vaadata :-)
    Päevalehes on iga päev küsitlus mingil poliitilisel teemal ja see, mida need väikesed erakonnad vastavad, on väga idiootne. Ma ei saa aru, kas nad on valesti arusaanud, et need vastused lähevad ajalehte, või ongi see mingi "geniaalne" poliitiline võte või ongi nad delfi kommentaatorite tasemel inimesed.
    Jääb mulje, et ongi 4 erakonda eestis + rohelised (kes vastavad isegi kõige paremini).

  5. #1045
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema


  6. #1046
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Põnevpõnev http://poliitika.postimees.ee/308444...ja-vabaerakond Pole midagi vastu kui nii läheb, tuleks päris laiapõhjaline koalitsioon igaljuhul.
    Erplanderi ennustus ka http://foorum.pokkeriprod.com/showth...l=1#post609807

  7. #1047

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Esimest korda RK valimiste ajaloos, läheb meie peres vist neli häält KE-le. Mind lihtsalt painab mõte, kas nimekirja etteotsa pandud grillkanadele on võimalik ära teha.

  8. #1048
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    EKRE nimekirju vaadates, neil peale Helmete polegi tuttavaid nägusi. Ma küll ei tea, kust see 6% tuleb
    VE on nimekirjad palju laiapõhjalisemad. Seal on juba mitu meest, kes võib paar tuhat häält võtta oma ringkonnas
    Lihtsalt tunduks, et VE peaks beatima selgelt EKRET
    Ja pigem lähevad protestihääled suuremalt VE kui EKRE-le. Arvan, et erplander on liiga pimestatud EKRE-st, sest valib ka ise seda
    Samuti nt pollid ennustasid, et EKRE saab KOV Tallinnas sisse, aga said vaid 3.5% vist. Vaba Tallinna kodanik 4.5%(VA kloon)

    Lihtsalt ma ei julgeks küll olybetis 1.4 koefiga EKRE peale raha panna, et nad künnise ületavad
    Viimati muudetud privador poolt : 08.02.15 at 20:18

  9. #1049
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Ma ei mäleta millise Virumaa poole peal sa elad, aga kumb siis, Yana Toom või Siret Kotkas? Tra Potsataja ja pere, ärge olge idioodid!

  10. #1050
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    EKRE nimekirju vaadates, neil peale Helmete polegi tuttavaid nägusi.
    See, et sa ei tunne inimesi, ei tähenda, et nende kandidaadid valijatele võõrad on. Valimisringkonna piires ehk kohalike jaoks on neil arvestatavaid kandidaate piisavalt. Näiteks mul kui võrumaalasel on valida kas IRL esinumber Aunaste või EKRE Kaskpeit. Ühelt poolt roolijoodik, praamijärjekordade primadonna ja Ühendriikide sissesõidukeeluga koristaja või teiselt poolt erukolonel ja endine piirivalvekolledži direktor...raske valik saab olema.

  11. #1051
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Esimest korda RK valimiste ajaloos, läheb meie peres vist neli häält KE-le. Mind lihtsalt painab mõte, kas nimekirja etteotsa pandud grillkanadele on võimalik ära teha.
    jumal tänatud, lõpuks lahenes minu jaoks see saladus. nimelt on mind paarkend aastat painanud see anomaalia, et mai saa aru, kuidas keskil üleüldse mõni protsent saab eestlaste hulgas olla! aga lõpuks lahenes saladus - need olete ju Teie, Potsatajad

  12. #1052

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Mul on jäänud mulje seda foorumit lugedes ja ka sõpradega rääkides, et ei valita mitte maailmavaadet vaid mingeid nimesid ja lubadusi. Te olete ise pokkerihuvilised ja tõesti oletegi sihuksed lambad, kes lähevad mingi populistliku ila õnge?

  13. #1053
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tänapäevase Eesti demokraatia põhjal ei saaks kindlasti ennustada parlamenti ega valitsust kus vaadete paljusus esindatud on.
    Parlamentaarse demokraatia toimimist, nagu paljusid teisigi valdkondi, on võimalik seletada mänguteooria abil:

    XYZ on valijad ning ning A ja B erakonnad. Valitakse erakonda, mis asub enda punktile kõige lähemal ehk siis esimesel juhul valivad X ja Y punkti A1 ning Z valib B1. Enne järgmisi valimisi muudavad aga erakonnad oma platformi moel, et see asuks kahele punktile kolmest kõige lähemal ja kogu ring kordub. Sellele mängule ei eksisteeri kindlat ekviliibriumit, sest alati on võimalik ühel erakonnal paigutada oma vaated moel, mis võimaldab ülekaalu, aga lahendusele on võimalik üsna lähedale jõuda ning see kujutab endast olukorda kus erakondade vaated on telgede lõikepunktile võimalikult lähedal. Sellest lahendusest on võimalik teha kaks järeldust:
    (1) Reaalsuses pole vahet keda valida. Kuna taasiseseisvunud EV on juba üsna kaua eksisteerinud, on kõik suuremad ekakonnad dimensionaalselt tsentris. Võib tunduda, et vasak-parempoolsus on selgelt olemas kuid lahterdamine tehakse tavaliselt selle järgi kuidas erakond ennast ise kategoriseerib, mitte nende reaalsete tegude põhjal. Mu enda bakalaureusetöö uurib näiteks kvantitatiivselt OECD parlamentaarsete demokraatiate valitsuse poolsuse ja nii sise-kui välismajanduslike näitajate korrelatsiooni ja kuigi ma pole veel analüüsiga lõpuni jõudnud, julgen ma väita, et mida vanem on demokraatia, seda vähem mõjutab koalitsiooni poolsus uuritavaid näitajaid (valimist on eraldatud ülemaailmsed trendid).
    (2) Uutel, äärmuslikel erakondadel on raske poliitilisele maastikule tungida ja pikaajalise edu saavutamiseks peab tsentrile lähenema. Hetkel räägitakse palju EKRE-st ja ma ei imesta kui nad ka saavad mõne mandaadi, aga seda võib lugeda pigem turutõrkeks kui valijate reaalseks eelistuseks (inimesed valivad, sest tahavad näha mis juhtub). Kuna nad ei suuda oma äärmuslikke vaateid kohtade vähesuse tõttu läbi suruda, siis on uute valimiste ajal neil sisuliselt jätkata vana rada pidi ning üleüldse enam mitte valitud saada (sest valija leiab, et kuigi erakond sai eelmisesse koosseisu, ei muutunud midagi) või muuta oma vaateid "pehmemaks" ja läheneda teistele erakondadele, mille jaoks peab keskpunkti poole liikuma.
    Nende valimisuuringute suhtes olen üsna spektiline, sest tavaliselt on valim liiga väike ja ikkagi liialt mingi kindla grupi poole kallutatud, et mingeid objektiivseid järeldusi teha.
    Viimati muudetud Fabulous poolt : 08.02.15 at 21:05

  14. #1054
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    et ei valita mitte maailmavaadet
    Sarnased maailmavaated http://www.aldeparty.eu/en/members/european-parliament Tuleb mõni tuttav nimi ette?

  15. #1055
    oih väike puuks! Kasutaja Kakahirmutis avatar
    Liitus
    Oct 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    3 682

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    microgrinderid hääletavad nende poolt kes ei luba miinimum palka 1k peale tõsta

  16. #1056

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
    Ma ei mäleta millise Virumaa poole peal sa elad, aga kumb siis, Yana Toom või Siret Kotkas? Tra Potsataja ja pere, ärge olge idioodid!
    Siret Kotka poole peal, ehk keda ja miks ma valimima peaks, et tema Riigikogusse ei pääseks?!?

  17. #1057

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
    jumal tänatud, lõpuks lahenes minu jaoks see saladus. nimelt on mind paarkend aastat painanud see anomaalia, et mai saa aru, kuidas keskil üleüldse mõni protsent saab eestlaste hulgas olla! aga lõpuks lahenes saladus - need olete ju Teie, Potsatajad
    Aus ülestunnistus. RK valimiste puhul hääletasin ma viimati Kajamaal Andres Tarandi poolt.

  18. #1058

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Ma lugesin huvi pärast reformi artikleid 2003 aastast, kus promotakse emapalka ja kuidas see nüüd paneb hullult naised lapsi sünnitama. Seda muidugi ei juhtunud. Nüüd siis järgmine teema, kolmanda lapse pealt suur toetus. Seekord siis peaks toimima või? LOL.
    Viimati sündis lapsi rohkem laulva revolutsiooni ajal, kus kõik olid vaesed ja toetusi polnud peaaegu üldse.
    Mis nende maailmavaade nüüd siis ongi, mida ma lubadusi kõrvale jättes peaksin valima? Raha lahendab kõik probleemid?

    Persse, IRL oli vaja kah see kuradi SMS laenu seadus mingi lollaka poliitilise ärapanemise vajadusest läbi kukutada, faking hampelmannid on kõik.

  19. #1059

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
    See, et sa ei tunne inimesi, ei tähenda, et nende kandidaadid valijatele võõrad on. Valimisringkonna piires ehk kohalike jaoks on neil arvestatavaid kandidaate piisavalt. Näiteks mul kui võrumaalasel on valida kas IRL esinumber Aunaste või EKRE Kaskpeit. Ühelt poolt roolijoodik, praamijärjekordade primadonna ja Ühendriikide sissesõidukeeluga koristaja või teiselt poolt erukolonel ja endine piirivalvekolledži direktor...raske valik saab olema.
    +1

    Näiteks EKRE Tartu esinumber, majanduspoliitika analüütik Imre Mürk pole kindlasti tundmatu nimi ka üle-eestiliselt, sest paistis juba eelmiste valimiste ajal teledebattides silma. Ka nüüd täisnimekirjadega erakondade esimeses teledebatis oli ta paljude (v.a muidugi ERR-i oma "eksperdid") arvates parim või üks paremaid: http://etv.err.ee/v/paevakajasaated/...e-a0c41b958c10

    Lisaks veel Imre Mürk ERR-i intervjuu: http://valimised.err.ee/v/riigikogu_...a-69cddfa2fd83

    Võrreldes nende pooleteise aasta taguste kohalike valimistega on nimekirjad kõvasti muutud, siis tõesti polnudki EKRE-l peale Helmete pea kedagi, nüüd on igas ringkonnas kohalikud tuntud tegijad esindatud. Umbes nagu Vabaerakonnalgi, aga viimased meenutavad kangesti kunagisi rojaliste ehk siis sinna on koondunud ikka igat masti humoriste ja kloune, parte ja broilereid, konjunkturiste ja oportuniste. Antagu andeks, aga ma tõesti ei mõista, mis eesmärkidel inimesed peaksid Vabaerakonda valima. Ette teada ju, et nendega läheb samuti nagu Res Publica või vahepeal korraks parlamenti pääsenud Rohelistega, sest see on ju nii laialivalguv seltskond.

    EKRE populaarsus on järjest kasvamas ja edukad teledebatid aitavad sellele kõvasti veel kaasa. EKRE meenutab programmiliselt üha enam algset Isamaa(Liidu) erakonda ja paljud endised Isamaa toetajad valivadki seekord EKRE-t, ise sealhulgas. Ja kui keegi arvab, et ma olen mingi fanaatiline või pimestunud EKRE toetaja, siis väga kaugel sellest, mulle ei meeldi terve rida asju EKRE juures (nt et toetavad proportsionaalset tulumaksu, on liiga palju kirikuteemaga seotud, et täiesti tundmatu nimi Orhan Oktain on pandud üleriigilises nimekirjas 8. kohale - ettepoole paljudest teenekamatest kandidaatidest jne).

    Olybetis on jah riigikogu panused avatud juba kümmekond päeva, ringkondade võitjate kohta, lisaks igas ringkonnas paar "kahest parim" ennustust, mitu kohta mingi erakond saab ja mitu erakonda üldse künnise ületab, nii et valikut jagub. Huvitav, et keegi teine (Trio, PAF) siiani pole midagi pakkunud. Kui keegi avastab kuskil mujal midagi, võiks teada anda, ise ei viitsi iga päev uurida.
    Viimati muudetud erplander poolt : 09.02.15 at 02:44

  20. #1060
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    +1 ....
    EKRE oli, on ja jääb marginaalseks äärmuserakonnaks.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES