PDA

View Full Version : Poker living



AshrakWhite
29.01.13, 07:42
vaadates foorumis ringi näitavad inimesed mõningaselt ulme graafikuid (minu jaoks) 5k+ kuus jne. eeldan et paljud on Pro'd st elatuvad pokkeri pealt.

Nüüd ka küsimus, mis hetkest hakkate raha välja võtma pkr kontolt et elu elada.

1000 BI ja siis iga kuu cashid välja mis üle jääb? vms ettevõtmine?

timz0333
29.01.13, 07:55
Alates NL10 siin enamus mehi cash outinud ma pakun, muidu oleks nii mõnedki Nl100+ regid rohkem. Ja paljud praegused väga head mängijad sinna varem jõudnud.

1000 buy ini on muidugi märg unenägu. Suuremad BR-id jäävad pigem 100 BUy ini ringi aga keskmine ikka 50-70 buy ini pakuks põhi limiidi jaoks. For living + kindlasti tagavara roll kui peaks midagi juhtuma töövahenditega, aga mis pole otseselt pokkeri kontol. + Liferoll, et kui on mõned miinus kuud, siis kuskilt ikka midagi võtta oleks.

Ise samuti enamus cash outid micros teinud aga neid ole olnud palju ja mul pole ka poker for living ja siiani best month tagasihoidlikud 600$

Priidix
29.01.13, 09:27
Vähegi pingutav NL25reg elab üpriski ballalt juba. - regular kellel on motivatsioon ja volüümiga probleeme pole.

andu_andu
29.01.13, 09:58
Ei soovitaks inimestel mom`s basemendist enne välja kolida kui bankroll vähemalt $15k+ ja seda eeldusel, et biiditakse mingit formaati. Alla selle on suur oht, et tekib surnud ring, kus kulutatakse sama palju/rohkem kui tegelik keskmine kuu sissetulek ja bankroll jääb ühe koha peale seisma või kahaneb.

Näiteks br on $4-5k, kuus kulub $1,5k. Keskmine kuu profit on kuskil $2k. Need kuud, kus jooksed hästi on kõik ok, aga kui jooksed halvasti siis br langeb ja tekib lisapinge võita, kuna elatud oma BRist(kuuprofitist tegelt) - tekivad kergemini motivatsiooni ja tildiprobleemid, mis omakorda tähendab, et mängid vähem/halvemini ja eeldatav kuu kasum langeb ja probleem süveneb veelgi. Olen ise selle läbi elanud ja palju kõrvalt näinud sellist asja.

BR peaks olema selline, et mitu kuud vähemalt pole otsest vajadust midagi juurde võita ja saab rahulikult keskenduda mängimisele ja ei pea liigselt pablama kui short-term tulemused ei ole positiivsed.

Priidix
29.01.13, 10:05
:heart: ^^

Murdock
29.01.13, 11:16
Kusagilt lugesin ranka posti selle kohta.Seal oli ka kirjas et 6 kuu kulude raha peaks pangaarvel olema

Junken
29.01.13, 12:20
see on ka kõik nii suhteline, kuidas ise arvad et parem on ja kuidas suudad olla... andu näide ka suht raske, 2k daala kuus kulutada ära peab suht hästi elama ikka, saab ka oluliselt odavamalt...

Pumper
29.01.13, 12:25
Sissetulek suureneb, suurenevad su väljaminekud ka alati. On olemas muidugi ka inimesi kes hoiavad kokku sissetuleku suurenemisel, kuid enamuse jaoks kehtib mu esimene lause. Sa võid vaesena mõelda, et rikkana ei raiska, aga raha tuleb siis tõmbad kõrgemad pöörded kohe kulutamisele peale.

AshrakWhite
29.01.13, 12:56
Alates NL10 siin enamus mehi cash outinud ma pakun, muidu oleks nii mõnedki Nl100+ regid rohkem. Ja paljud praegused väga head mängijad sinna varem jõudnud.

1000 buy ini on muidugi märg unenägu. Suuremad BR-id jäävad pigem 100 BUy ini ringi aga keskmine ikka 50-70 buy ini pakuks põhi limiidi jaoks. For living + kindlasti tagavara roll kui peaks midagi juhtuma töövahenditega, aga mis pole otseselt pokkeri kontol. + Liferoll, et kui on mõned miinus kuud, siis kuskilt ikka midagi võtta oleks.

Ise samuti enamus cash outid micros teinud aga neid ole olnud palju ja mul pole ka poker for living ja siiani best month tagasihoidlikud 600$

okei, ise olen okei töökohal it admin, et igakuised kulutused on kaetus ja pigem käib puhkuseraha + mänguasja raha hange. + game enjoyment. Proks ei ole kavatsust minna. volüümi ~60 k kuus planeeritud. Eks vaatab mis saab.

safe BR võiks siis 100BI kandis olla ehk siis NL100 kohta 10k taala.

GMeCh1ps
29.01.13, 13:03
Kui võimalik, siis soovitatav oleks enne nl100 jõudmist (ideaalis nl200) mitte välja cashoutida, sest aeg on raha ja nagu ka juba andu_andu ütles, siis väga kerge on jääda rotilõksu, kus teenid sama palju kui kulutad ning edasi liikuda on väga vaevaline. Ma oleks väga tänulik olnud, kui keegi oleks mulle mõned aastad tagasi selle selgeks teinud.

virukunn
29.01.13, 13:06
+1, et ärge cashoutige nii kaua kui võimalik. See on põhileak miks paljud microst üles ei saa. Ise astusin ka totaalselt ämbrisse aasta tagasi kui kogu turnahiti välja cashisin ja bustoks panin irl. Teist korda sama viga ei tee.

AshrakWhite
29.01.13, 13:16
+1, et ärge cashoutige nii kaua kui võimalik. See on põhileak miks paljud microst üles ei saa. Ise astusin ka totaalselt ämbrisse aasta tagasi kui kogu turnahiti välja cashisin ja bustoks panin irl. Teist korda sama viga ei tee.

Esimesks cashoudiks on planeeritud 15% korteri sissemakse. niiet sinnani on veel mõnuga aega.

Supsti
29.01.13, 13:17
Üks asi on safe bankroll, teine on see, kui sa veel edasi liikuda tahad. Ma pole tänase päevani pm sittagi veel cashoutind. Kõik raha on läinud edasi liikumisele. Üürime endiste klassivendadega korterit, see on kuni 150€ kuus talvel. Lisaks veel toit, mis on ka max 200€. Vb muud kulutused on kuni 100€ kuus. Selle raha cashoutin endale, aga mitte rohkem. Nüüd kui olen jõudnud nl1k, siis hakkan tegema esimesi cashoute, sest reaalselt pole enam eriti kuskile tõusta. nl2k on, aga seal saab actioni nkn kord kvartalis. Elan pm roti elu, sest olen endale eesmärgiks see aasta Tallinna korter ära osta. Kunagi sai mõeldud, et kui nl100 jõuab siis balla üürikorter, and stuff. Aga see läks väga kiirelt mööda ja on väga hea meel, et madalamal olles pole pm sittagi cashoutind. Nii et pm jah, soovitan soojalt järgida Andu soovitusi.

AshrakWhite
29.01.13, 13:52
Üks asi on safe bankroll, teine on see, kui sa veel edasi liikuda tahad. Ma pole tänase päevani pm sittagi veel cashoutind. Kõik raha on läinud edasi liikumisele. Üürime endiste klassivendadega korterit, see on kuni 150€ kuus talvel. Lisaks veel toit, mis on ka max 200€. Vb muud kulutused on kuni 100€ kuus. Selle raha cashoutin endale, aga mitte rohkem. Nüüd kui olen jõudnud nl1k, siis hakkan tegema esimesi cashoute, sest reaalselt pole enam eriti kuskile tõusta. nl2k on, aga seal saab actioni nkn kord kvartalis. Elan pm roti elu, sest olen endale eesmärgiks see aasta Tallinna korter ära osta. Kunagi sai mõeldud, et kui nl100 jõuab siis balla üürikorter, and stuff. Aga see läks väga kiirelt mööda ja on väga hea meel, et madalamal olles pole pm sittagi cashoutind. Nii et pm jah, soovitan soojalt järgida Andu soovitusi.

+1

Junken
29.01.13, 14:20
+1

ise küsin ise vastan pmts v :D

AshrakWhite
29.01.13, 16:55
ise küsin ise vastan pmts v :D

no tahtsin saada kinnitust iseenda mõtetele :)

muruntau
29.01.13, 17:11
Eksite imo. Kõigepealt tuleb suuta üleval hoida €1k või suuremat joomis- ja peoeelarvet hakates cashoutima ükskõik kui vara. Sealt võib edasi vaadata. Pokkeripro Tallinn Style.

bi0hazard
29.01.13, 17:28
Andu sounds fair, ise ka mikromees ja just nende pidevate cashoutide tõttu, tuleb mingi hea kuu/hitt, sellest suurem osa väljakandmisele, siis raske kuu otsa ja mängi jälle kopikatega. kusjuures nii cashis kui sngdes täpselt sama reha otsa astunud, enam seda viga ei tee :)

Jäämees
29.01.13, 18:06
Põhimõtteliselt ise ka busto kuna cashoutinud microdest saati. Kuigi polnud tegu mingi ''ballatsemisega'' ütleb lihtne loogika, et poleks pidanud oma rolli koguaeg cashoutima oleks saanud edasi liikuda + suurema puhvriga mängida.

jasssass
29.01.13, 18:34
Cashoudin mitte rohkem kui 40% igakuisest EV-st (seni kui olen saavutanud limiidi, kuhu tahan jõuda). Kui EV jääb BE või langeb siis cashoudin ainult RB ja boonused.

muruntau
29.01.13, 18:50
Kui tõsisemalt rääkida, siis ise püüan jälgida reeglit, et cashoudin kuus 40% viimase 6 kuu keskmisest kuuteenistusest. Plaan on ka paari kuu jooksul avada ka paar säästmisarvet, a la €200/kuu pensionifondi, €300/kuu investeerima 5-10 aastase perspektiiviga ja teha veel konto, kuhu korteri ostuks raha koguda suurusjärgus +€1k/kuu. Loodetavasti saan käbe üles tagasi, kasvõi bustoks minnes ja hakata normaalsemalt $ teenima. Paar aastat kuuma anda ja sääste koguda, saaks nii tuleviku ära kindlustada küll. Või vähamelt vundamendi laduda.

pikk28
29.01.13, 18:58
jep muru, aga kõigepealt peab üldse korralikult biitima, enne kui 200-sed ja 300-sed lendavad koos 1k korterifondiga säästuarvetele.
Mitte, et ma sinust ei usuks seda, vaid lihtsalt, üldises plaanis :)

muruntau
29.01.13, 19:22
Kindlasti jah, aga säästmise peale peaks hakkama ka varem mõtlema (ja tegutsema selles suunas)

AshrakWhite
29.01.13, 19:34
Kui tõsisemalt rääkida, siis ise püüan jälgida reeglit, et cashoudin kuus 40% viimase 6 kuu keskmisest kuuteenistusest. Plaan on ka paari kuu jooksul avada ka paar säästmisarvet, a la €200/kuu pensionifondi, €300/kuu investeerima 5-10 aastase perspektiiviga ja teha veel konto, kuhu korteri ostuks raha koguda suurusjärgus +€1k/kuu. Loodetavasti saan käbe üles tagasi, kasvõi bustoks minnes ja hakata normaalsemalt $ teenima. Paar aastat kuuma anda ja sääste koguda, saaks nii tuleviku ära kindlustada küll. Või vähamelt vundamendi laduda.


plaan on lege, kuus 1500 net säästa. pääääääris karm. elamise kõrvalt st.

muruntau
29.01.13, 20:04
Imo peaks pokkerimängija vähemalt 40% enda teenistusest säästma. Pokkeris on nii palju ebakindlat ebakindlusi ja sotsiaalsete toetuste nagu haigus- ja puhkusrahade puudumine, tervisekindlustuse puudumine, black friday võimalik kordumine, toa pankrott, vanemahüvitise puudumine, pensioni ei kogune, midagi töötukindlustuse taolist ka ei ole. Kõike seda arvesse võttes peaks ikka säästma, kui tahta mingi plaanivälise negatiivse sündmuse puhul sama elatustasemega jätkata. Vanemate juures elades on €1k veel pokkeri puhul talutav, aga kui ikka tahta naisega koos elada ja mingit stabiilsust, siis alla €1k ja vähemalt 30% teenistuse säästmist pole mõtet pokkerit mängidagi. Seda on siin erinevates teemades arutatud ka, aga €1k palgatööl võrdub rohkem kui €1,5k pokkeriteenistusega just nende hüvede puudumise tõttu, see tuleb mängijal endal välja teenida.

Nüüd kui võtta arvesse see, et pokkerimängija korterilaenu saamise võimalused on küllaltki minimaalsed, siis valge inimese kombel elamiseks peaks ikka suutma +€1k/kuu säästa küll, et korterit kasvõi mõne aasta pärast suuta lubada. Sellepärast ongi endal plaan tagasi üles ja kõrgemalegi töötada, hakata regulaarselt +€5k kuid tegema. Muidu jääbki korteriost unistuseks.

Siit aga idee ETPF'ile. Nad võiksid vahelduseks ka elukutseliste pokkerimängijate huvide eest seista ja püüda selgitada pankadele, et meie puhul ei ole tegu haigete sõltlastega, et mitmed meist suudaks pangalaenu teenindada küll. Imo selle asja võiks nad välja võidelda küll, see oleks korralik võit.

pastilaa
29.01.13, 20:12
Nad võiksid vahelduseks ka elukutseliste pokkerimängijate huvide eest seista ja püüda selgitada pankadele, et meie puhul ei ole tegu haigete sõltlastega, et mitmed meist suudaks pangalaenu teenindada küll. Imo selle asja võiks nad välja võidelda küll, see oleks korralik võit.

Seda ei juhtu kahjuks iial - panga jaoks on vaja kindlat sissetulekut ja graafikuid panka näitama minna ei maksa kunagi. Siin on ju pokkerimängijatele endilegi niipalju määramatust (black friday, hasartmänguseadus, tableselectioni kaotamine etc) - pole vajagi sellist asja pangainimesele seletama hakata. Lisaks see, et miks erinevalt teistest elualadest saab tubli pokkerimängija EW tulumaksuvabalt nohistada ja "parasiteerida"? Sellised küsimused ei jõua kerkidagi, kui juba ust näidatakse. Siin pole kellelgi ilmselt ka lobby võimalik teha lihtsalt. Liiga määramatu/ebaselge maailm see pokker.

Maxi
29.01.13, 22:17
Arvestades et pokker järgmise 2-5 aasta jooksul veelgi enam kokku kuivab, siis igale pangale oleks -EV laenu anda. Need vennad kes praegu alles pokkeri avastasid ja proovivad elukutselisteks saada meenutavad natuke läänes toimunud kullapalavikus osalenuid, enamus ei saanud midagi, hea kui ellu jäid.

q_q
29.01.13, 22:51
Seda ei juhtu kahjuks iial - panga jaoks on vaja kindlat sissetulekut ja graafikuid panka näitama minna ei maksa kunagi. Siin on ju pokkerimängijatele endilegi niipalju määramatust (black friday, hasartmänguseadus, tableselectioni kaotamine etc) - pole vajagi sellist asja pangainimesele seletama hakata. Lisaks see, et miks erinevalt teistest elualadest saab tubli pokkerimängija EW tulumaksuvabalt nohistada ja "parasiteerida"? Sellised küsimused ei jõua kerkidagi, kui juba ust näidatakse. Siin pole kellelgi ilmselt ka lobby võimalik teha lihtsalt. Liiga määramatu/ebaselge maailm see pokker.

http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=34921877&postcount=458

kardaanirist
30.01.13, 01:17
nõustun täielikult sellega, et kui võimalik, siis proovige micros cashoutimist vältida (kes vanematega elab ja rahalisi kohustusi ei oma, siis on ju tegelikult võrdlemisi kerge sellest kinni pidada). ise sort of astusin selle reha otsa, aga jõudsin soovitud limiiti siiski päris kiirelt. samas kõrgemale polegi jõudnud, sest pidevad cashoutid ja olematu volüüm ei luba. :(

pastilaa
30.01.13, 06:58
http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=34921877&postcount=458

"Plus I already own things that are worth more than the amount I asked to loan."

obv veidi teine teema kui lisatagatisi on niipalju, mis katavad laenusumma - see on ju hoopis teine teema. siis nende jaoks freeroll ju :)

Fuzzy
30.01.13, 11:58
Mäletan aega, kus olin ise harjunud vähesega läbi ajama. Olin just NL50-sse jõudnud ja unistasin, et kui hakkan teenima 1k € kuus, siis elan külluses ja jääb üle ka säästmiseks. Eks läksidki asjad kenasti ja üsna pea teenisin juba mitu tuhat € kuus. Mingit raiskamist ei olnud, maksin püsikulusid, söögi, mõnikord tuli ka suuremaid oste. Nt sa ei hakka ju ostma pesumasinat järelmaksuga, kui tuhanded seisavad pangakontol. Enda arvates igatahes elasin ikka suhteliselt mõistlikult ja kokkuhoidlikult. Eelmise aasta lõpus lõin huvi pärast kulud kokku - keskmine ca 3k € kuus. Rikkana end ei tunne. Eks need kulutused niiviisi salamisi kogunevad ja kasvavad.

ok2aa
30.01.13, 12:13
Imo peaks pokkerimängija vähemalt 40% enda teenistusest säästma. Pokkeris on nii palju ebakindlat ebakindlusi ja sotsiaalsete toetuste nagu haigus- ja puhkusrahade puudumine, tervisekindlustuse puudumine, black friday võimalik kordumine, toa pankrott, vanemahüvitise puudumine, pensioni ei kogune, midagi töötukindlustuse taolist ka ei ole. Kõike seda arvesse võttes peaks ikka säästma, kui tahta mingi plaanivälise negatiivse sündmuse puhul sama elatustasemega jätkata. Vanemate juures elades on €1k veel pokkeri puhul talutav, aga kui ikka tahta naisega koos elada ja mingit stabiilsust, siis alla €1k ja vähemalt 30% teenistuse säästmist pole mõtet pokkerit mängidagi. Seda on siin erinevates teemades arutatud ka, aga €1k palgatööl võrdub rohkem kui €1,5k pokkeriteenistusega just nende hüvede puudumise tõttu, see tuleb mängijal endal välja teenida.



naine tuleb tööle saata

q_q
30.01.13, 12:24
"Plus I already own things that are worth more than the amount I asked to loan."

obv veidi teine teema kui lisatagatisi on niipalju, mis katavad laenusumma - see on ju hoopis teine teema. siis nende jaoks freeroll ju :)

pole päris nii ju

q_q
30.01.13, 12:27
sa ütlesid, et mitte iialgi ei saa graafikuid panka näitama minna, jne

su bankroll läheb ka ju "a thing you own" alla

kui sul 100k bankroll kas siis on mõtet 100k laenu küsima minna?

pastilaa
30.01.13, 12:48
no ilmselgelt mõtlesin ma/eeldatavalt ka 2+2 postitaja "a thing you own" all asi, mis ka panga silmis on asi (maja, auto, aktsiad etc)

q_q
30.01.13, 12:55
no ilmselgelt mõtlesin ma/eeldatavalt ka 2+2 postitaja "a thing you own" all asi, mis ka panga silmis on asi (maja, auto, aktsiad etc)

ilmselgelt eeldatavasti

samas ütleb ta ka, et see oli lihtsalt lisaboonus "Plus I already own things"

anyway ma arvan, et sul pole õigus siin ja kui samamoodi palgata omale manager, kes seletama läheb jne siis saaks nt andu oma sne-ga ja graphidega easylt laenu praegu

lont
30.01.13, 12:58
sa ütlesid, et mitte iialgi ei saa graafikuid panka näitama minna, jne

su bankroll läheb ka ju "a thing you own" alla

kui sul 100k bankroll kas siis on mõtet 100k laenu küsima minna?

Kas just "mitte iial" aga täna kindlasti mitte. Kui tahad 100k laenu, siis ei piisa et sul on kontol 100k või sulle kuulub kinnisvara väärtuses 200k, kui sul puudub stabiilne piisab ja usaldusväärne sissetulek, siis Baltikumi pangad ütlevad sulle kindla EI. Pangad vahendavad rahavoogusid vastavalt riskidele, mitte ei osta/müü kinnisvara või muid "things you own" asju. USAs ja Kreekas on ilmselt asjad liberaalsemad, seal võibolla tõesti saab/sai. Siinne rahanduspoliitika on siiski teine.

leits
30.01.13, 12:59
ilmselgelt eeldatavasti

samas ütleb ta ka, et see oli lihtsalt lisaboonus "Plus I already own things"

anyway ma arvan, et sul pole õigus siin ja kui samamoodi palgata omale manager, kes seletama läheb jne siis saaks nt andu oma sne-ga ja graphidega easylt laenu praegu

ma ei oleks selles nii kindel, arvestades, mis mentaliteet eestis pokkeril on. kõik degenid (nende arvates ka pokker) on ühes augus..

lont
30.01.13, 13:22
ja kui samamoodi palgata omale manager, kes seletama läheb jne

see on naljakas arusaam, reaalselt kellele sa seletama lähed?
Kui sa astud tänavalt sisse pokkerimängijana, siis ei pääse sa kunagi kõrgemal korrusel istuva inimese jutule kes võiks erandeid teha mõjuval põhjusel, sest paarisajatuhandene eraisikulaen ei ole mingi tehing panga jaoks. Saad tavalise laenuhalduri kellel pole reaalselt mingeid õiguseid, ta võib sulle isegi noogutada ja teha näo et ta sind kuulab v aru saab, aga päeva lõpuks sisestatakse sinu tulud, kulud ja muud riskitegurid arvutiprogrammi ja sealt tuleb EI. Ja kui imeläbi saad ka JA ning pääseb su taotlus komisjoni, siis ütleb komisjon sulle kindlasti EI, sest keegi ei taha vastutada sellise riski eest.

Jäämees
30.01.13, 13:43
Mäletan aega, kus olin ise harjunud vähesega läbi ajama. Olin just NL50-sse jõudnud ja unistasin, et kui hakkan teenima 1k € kuus, siis elan külluses ja jääb üle ka säästmiseks. Eks läksidki asjad kenasti ja üsna pea teenisin juba mitu tuhat € kuus. Mingit raiskamist ei olnud, maksin püsikulusid, söögi, mõnikord tuli ka suuremaid oste. Nt sa ei hakka ju ostma pesumasinat järelmaksuga, kui tuhanded seisavad pangakontol. Enda arvates igatahes elasin ikka suhteliselt mõistlikult ja kokkuhoidlikult. Eelmise aasta lõpus lõin huvi pärast kulud kokku - keskmine ca 3k € kuus. Rikkana end ei tunne. Eks need kulutused niiviisi salamisi kogunevad ja kasvavad.

3k? Palju selle sees, siis eluaseme kulud?

Maxi
30.01.13, 13:43
Nii on. Underwriterite, ehk siis reaalsete inimeste kätte jõuab ikka väike osa laenuotsuseid. Enamus asjad otsustab ära masin kellel on sügavalt pohhui 10k kuus graafikutest kui see ametliku palgana kirjas ei ole ja iga kuu 10´ndal arvele ei tule.

Fuzzy
30.01.13, 13:56
3k? Palju selle sees, siis eluaseme kulud?

Eluase ja kommunaalid ca 600€

Codecci
30.01.13, 14:06
Soomes saavad jah. See lingitud vend mu sõber, ta sai hiigellaenu, tal mingi oma bank manager kes peretuttav ja omab ka 2 teist korterit, ehk tänu sellele sai ja üks teine Soome sõber ka saanud ~ €200K korterile, kes muud kinnisvara ei omanud, aga oli kunagi pangas töötanud, ehk tänu sellele mingid tutvused vms.

Jäämees
30.01.13, 15:13
Eluase ja kommunaalid ca 600€

Ma eeldaks, siis, et naine aitab enamus sellest 2400 ära kulutada.

Ise tegelt raske ette kujutada kuidas nii palju kulutada kuus. Vb kui oleks suurem ''peoloom'' vms tuleks välja, aga rahulikult elades on max tulnud 500-800 üksi olles. Seda ka, siis enamus ikka joomise arvelt.

ESTPatrick
30.01.13, 15:25
Ma eeldaks, siis, et naine aitab enamus sellest 2400 ära kulutada.

Ise tegelt raske ette kujutada kuidas nii palju kulutada kuus. Vb kui oleks suurem ''peoloom'' vms tuleks välja, aga rahulikult elades on max tulnud 500-800 üksi olles. Seda ka, siis enamus ikka joomise arvelt.

3k on väga easy aasta keskmiseks saada kui reisida, osta raamatuid, osta bensiini, remontida aparaate ja teha mõned majapidamise ostud. käia väljas söömas ja olla üleüldiselt laisk inimene.

Jäämees
30.01.13, 15:30
Nojah obv ei mõelnud auto pidamisele kuna ise ei sõida.

Reisimist jne ei osanud ka kohe arvestada sisse. Jah kui nii võtta ei ole nii väga ulme kui tihti käia väljas söömas jne tuleb kergelt.

pastilaa
30.01.13, 15:34
anyway ma arvan, et sul pole õigus siin ja kui samamoodi palgata omale manager, kes seletama läheb jne siis saaks nt andu oma sne-ga ja graphidega easylt laenu praegu

ilmselgelt pole sa kunagi pankade laenuosakondadega kokku puutunud

ESTPatrick
30.01.13, 15:37
Nojah obv ei mõelnud auto pidamisele kuna ise ei sõida.

Reisimist jne ei osanud ka kohe arvestada sisse. Jah kui nii võtta ei ole nii väga ulme kui tihti käia väljas söömas jne tuleb kergelt.

ära unusta raamatuid ja kultuuri ka, see on ka päris kallis kui mass on suur

Fuzzy
30.01.13, 15:46
Eks ennast alguses ka ehmatas see number. Varem oli vaimusilmas 3k € kulutav mees selline, kes laob poes korvile kuhja peale ja võtab mersumaasturiga suuna Nõmme poole. Aga tuleb välja, et sellest on asi kaugel. Mis reisimisse ja joomisesse puutub, siis nendega tegelen vähe. Põhilised ongi pere-/olmekulutused. Hinnad on ikka tegelikult meeletud, kui just mööda Maximat sooduspakkumisi ei käi otsimas 24/7. Hetkel just pokkeris halb periood ja ehk saab varsti jälle proovida, kuidas on Eestis keskmise sissetulekuga elada :)

Kotkas1000
30.01.13, 15:55
Need ajad, kui piisas tuttavast laenuhaldurist, et ilma ametliku sissetulekuta laenu saada, on möödas. Nii 6-7 aastat tagasi oli kõik veel võimalik.

Jäämees
30.01.13, 16:23
Eks ennast alguses ka ehmatas see number. Varem oli vaimusilmas 3k € kulutav mees selline, kes laob poes korvile kuhja peale ja võtab mersumaasturiga suuna Nõmme poole. Aga tuleb välja, et sellest on asi kaugel. Mis reisimisse ja joomisesse puutub, siis nendega tegelen vähe. Põhilised ongi pere-/olmekulutused. Hinnad on ikka tegelikult meeletud, kui just mööda Maximat sooduspakkumisi ei käi otsimas 24/7. Hetkel just pokkeris halb periood ja ehk saab varsti jälle proovida, kuidas on Eestis keskmise sissetulekuga elada :)

Puhtalt huvipärast, siis mis nagu söömis harjumused ja kust kohast ostad toidukaupasid?

@ patrick pokkeriprod pole eriti kultuursed mehed, aga nojah see ka kallis lõbu overall kontserdid, raamatud, teater jne.

Fuzzy
30.01.13, 16:29
Puhtalt huvipärast, siis mis nagu söömis harjumused ja kust kohast ostad toidukaupasid?

@ patrick pokkeriprod pole eriti kultuursed mehed, aga nojah see ka kallis lõbu overall kontserdid, raamatud, teater jne.

Söön seda mida inimesed ikka. Kartuli kilohinda ei vaata, aga midagi eksklusiivset ka ei tarbi.

Aga aitab nüüd minust :D

Jäämees
30.01.13, 16:33
Hmm no eks ma loodan, et saan kunagi lihtsalt öelda, et kulutan 3k kuus, ilma, et oleks igale poole võlgu vms.

Eks inimesed harjuvad oma oludega pikkapeale ja seega ei tundu ka igasugused kulutused nii väga suured või väiksed kui just täpselt ei hakka kokku lööma. Igal juhul OT soovitaks isiklikust kogemusest neid cashoute vältida nii kaua kui võimalik ja leida endale ka mingi pikaajalisem rahaline eesmärk, et ka need cashoudid, mis hakkavad olema, ei kulu lihtsalt joomise, naiste, mänguasjade peale ära.

Peaks mõtlema oma BRist ja BR managementist mõtlema kui pokkeri strateegia osast. Sama moodi kanda selline mõtlemine üle ka eluliste kulutuste peale, et kergemini vältida pea soojaks minemist.

andu_andu
30.01.13, 16:58
Ei no vahepeal peab ikka välja ka midagi võtma ja endale midagi ilusat ja toredat lubama :redface:

Jäämees
30.01.13, 17:05
Ei no vahepeal peab ikka välja ka midagi võtma ja endale midagi ilusat ja toredat lubama :redface:

Selleks võib ju endale vahe eesmärke teha ja, siis see preemia välja lunastada eesmärgi täitumisel.

Pokkeriga seonduvaid eesmärke st.

SuusaKunn
31.01.13, 11:52
See vaheesmärgi püsitamine on ainult lisastress.

tolmuahv
31.01.13, 12:07
See "€3k kuus on ulme" ei ole objektiivne. Kulud kasvavad üsna heas proportsioonis koos tuludega. Kui tulud kasvaks stabiilselt väga suureks (say, €100k per month), siis kulud tulevad tavaliselt vähemalt €10-15k juurde kaasa. See on üsna tihti jõuakamate inimeste tegelik kulude tase, ilma, et nad mingeid jahte või lennukeid omaks. Lihtsalt standardid muutuvad, samalaadsete asjade tarbimisel (autod, elamine, reisimine) võib eelarve keskklassi inimese omast olla vabalt 10 korda kõrgem.

pikk28
31.01.13, 12:12
eile Ligi ütles, et 2k neto, siis oled keskklass.

Jäämees
31.01.13, 15:31
See vaheesmärgi püsitamine on ainult lisastress.


Psühholoogiliselt 100x parem teha vaheeesmärke lihtsalt 1 suure eesmärgi asemel.

Kui püstitada endale üks suur eesmärk võib see tunduda võimatuna nö nõrkusehetkedel. Väiksemad eesmärgid annavad motti/rahulolu saavutamisel.

Kui eesmärgid pokkeris segavad mängimist, siis ma quittiks päevapealt.

SuusaKunn
31.01.13, 15:43
Okei, ma parandan ennast, rahaliste lisaeesmärkide seadmine ei ole kuidagi mõistlik, kuna kui sa ei saavuta seda eesmärki, siis tekib ju mingi rahulolematuse tunne, milleks? Kui sa ei pidanud silmas rahalisi vaheeesmärke, siis vabandan. Mängu õppimisega seotud eesmärgid on igati positiivsed.

camu
31.01.13, 19:22
See "€3k kuus on ulme" ei ole objektiivne. Kulud kasvavad üsna heas proportsioonis koos tuludega.
Mingi hetkeni kasvavad proportsioonis, aga mingil ajahetkel, mis igaühe jaoks erinev, võivad tulud kasvada palju iganes, kulud jäävad suht samaks.

privador
31.01.13, 20:01
hmmz ma võiks koostada 10keurise kuupalgaga eelarve, kus tyyp peaks kuu lõpus smslaenu võtma ja tyyp ei ela luksuslikult, lihtsalt tüüp ei oska majanduslikult käituda+pillav elustiil

timz0333
31.01.13, 20:34
hmmz ma võiks koostada 10keurise kuupalgaga eelarve, kus tyyp peaks kuu lõpus smslaenu võtma ja tyyp ei ela luksuslikult, lihtsalt tüüp ei oska majanduslikult käituda+1k€ litsid every friday

.

nikitheone
31.01.13, 20:36
tavai tee ära

C-3PO
06.02.13, 18:47
Kõik mis laudades istudes jääb üle, kannan välja, sest ma muretsen oma raha turvalisuse pärast. Kas ma olen ainus? :biggrin:

andu_andu
06.02.13, 19:06
Kõik mis laudades istudes jääb üle, kannan välja, sest ma muretsen oma raha turvalisuse pärast. Kas ma olen ainus? :biggrin:

mängin ainult starsis ja üldse ei muretse tbh

Priidix
06.02.13, 19:49
Kõik mis laudades istudes jääb üle, kannan välja, sest ma muretsen oma raha turvalisuse pärast. Kas ma olen ainus? :biggrin:
Mis teed rahaga?

C-3PO
06.02.13, 19:51
Hoian pangas, mõtteliselt eraldatuna pokkerisse.

jarlop
06.02.13, 22:26
Hoian pangas, mõtteliselt eraldatuna pokkerisse.
pangas pole ka turvaline, kodus padja all kõige mõistlikum...

Murdock
06.02.13, 22:41
No ma ei usalda automaate.Tavaliselt lähen võtan automaadist raha välja ja viin panka.

harryahven
06.02.13, 22:57
lol

p0l1
07.02.13, 05:01
võib kulda osta

Fuzzy
07.02.13, 06:37
võib kulda osta

Ei ole mingit põhjust oletada, et kulud järgneva aasta jooksul jääks samaks / tõuseks. Kui just Alar Tamming pole, tema soovitab iga ilma ja tähtede seisuga kulda osta... või siis müüa... või siis lihtsalt palju tehinguid teha kullaga.

ropka11
07.02.13, 10:38
mängin ainult starsis ja üldse ei muretse tbh

Jah kunagi öeldi sama FullTildi kohta.Ranka vist isegi ütles, et tema hoiaks raha enne Starsis või FullTildis kui pangas.
Targem ikka bankrollist ülejääv raha välja kanda.

tolmuahv
07.02.13, 14:30
Pokerstars on näiliselt väga turvaline. Aga tegelikult ei tea praktiliselt keegi, mis seal taga on. Isegi Pokerstarsi omanikud on varjatud, best guess, et mingi 70% on asutaja perekonna käes (endine progeja, mitte mõni blue chip investor). Ja nagu FT näide tõestas, siis juhtub ka suurtega ja kui juba juhtunud on, siis pole tihtipeale päästa enam midagi.

Ma ise hoiaks ja hoian online saitidel vaid raha, mida on mängimiseks vaja ja mille kaotus väga kõvasti haiget ei teeks.

jasssass
07.02.13, 16:57
Hoian raha teiste mängijate käes, lifetime alla EV

Strawberry
07.02.13, 17:00
Partypoker on prolly kõige turvalisem kuna ta on publicly traded company ja seetõttu on kogu majandustegevus avatud ja pideva kontrolli all.

-KP-
07.02.13, 18:45
Loomulikult on õige hoida kusagil netiavarustes oma raha võimalikult minimaalselt. Sissemakset saad ju vajadusel iga kell teha.

tiigrikutsu
07.02.13, 18:47
Stars ostis FT ära ju, vaevalt, et neil probleeme on rahaga. Turuliider igatpidi ja kui neil probleeme oleks küll nad siis pumpaks selle rulli kohe mängijatelt kokku ka. :D

Potsataja
07.02.13, 19:06
Ei ole mingit põhjust oletada, et kulud järgneva aasta jooksul jääks samaks / tõuseks. Kui just Alar Tamming pole, tema soovitab iga ilma ja tähtede seisuga kulda osta... või siis müüa... või siis lihtsalt palju tehinguid teha kullaga.

X Põhjusel lugesin ma 20+ aastat tagasi Rahva Häält ja siis oli kulla hind mingi 330$+/unts. Hetkeseisuga tekib tõesti küsimus, kuhu see hind saab veel tõusta?

p0l1
08.02.13, 00:48
Tundub küll, et see kulla prohmakas tulemas on. Loodetavasti sinna alla oma raha ei panda.

lont
08.02.13, 01:12
Tundub küll, et see kulla prohmakas tulemas on. Loodetavasti sinna alla oma raha ei panda.

millele selline tunne tugineb?

raidov
08.02.13, 01:34
Partypoker on prolly kõige turvalisem kuna ta on publicly traded company ja seetõttu on kogu majandustegevus avatud ja pideva kontrolli all.

See on ka üsna lamp. Valisime ka partneriks 5050pokeri sellepärast, et oli ka publicly traded stockholmi börsil, aga rahast jäime ikka ilma...

p0l1
08.02.13, 03:18
Kulla osas ei ole argumente, ainult spekulatsioonid.

muruntau
08.02.13, 09:54
See on ka üsna lamp. Valisime ka partneriks 5050pokeri sellepärast, et oli ka publicly traded stockholmi börsil, aga rahast jäime ikka ilma...

Päris võrreldavad asjad ikka ei ole, üks oli mõnemillise mcap'iga pennistokk alternatiivbörsil ja teine osa maailma ühest suurimaist ja tuntuimast gämblingu konglomeraadist. Nende kahe ettevõtte riskitasemete vahel oli valgusaastate suurune erinevus. Üks oli radioaktiivne fekaal (vähemalt konservatiivsema investori pilgu läbi), teine pensionifondide komponent. Statistikat ei tea, aga pakuks, et USA sarnasest alternatiiv või otc börsilt lahkub iga päev mitu ettevõtet 5050'ga sarnaste probleemide tõttu.

Maxi
08.02.13, 13:22
Mina ladbrokesis tunnen küll, et raha on kindlas kohas, ainuke võimalus ilma jääda sellest on arvuti ja tooli vaheline tihend, ehk siis loogika et keegi häkib konto ära. Kindlam on imo hoida raha tubades mis on suurema betingvõrgustiku väike haru mitte ainult pokkerist elatuvad skinnid. seega minujaoks cake poker, lock ja sellised on suht ebausaldusväärsed, aga samas ladbrokes ja näiteks kasvõi olympic online on oluliselt usaldusväärsemad.

-KP-
08.02.13, 13:40
Mina ladbrokesis tunnen küll, et raha on kindlas kohas, ainuke võimalus ilma jääda sellest on arvuti ja tooli vaheline tihend, ehk siis loogika et keegi häkib konto ära. Kindlam on imo hoida raha tubades mis on suurema betingvõrgustiku väike haru mitte ainult pokkerist elatuvad skinnid. seega minujaoks cake poker, lock ja sellised on suht ebausaldusväärsed, aga samas ladbrokes ja näiteks kasvõi olympic online on oluliselt usaldusväärsemad.

Jep börsil noteeritud nagu ntx Olympic online on tõesti koht, kus julgelt võib hoida. Üldjuhul börsiettevõtted ei saa üleöö kaduda. Nende puhul on läbipaistvus börsireeglitega tagatud.