PDA

View Full Version : Ajateenistus?



Leheküljed : 1 2 3 4 5 [6] 7

inward
19.11.12, 15:41
aastaid tagasi ofc, ütlesid perearstile, et sul lampjalg või midagi muud sellist, kirurg vaatas seda ja kirjutas ankeeti mittesobilik, praegu saadetakse insta röntgenisse ja testidele, kui midagi sellist on.
praegu tean tüüpe, kes on komisjonis käinud mingi 7x ja ikka pidanud minema.

ainuke asi on tõesti psühholoogiliselt sinna mingit mäda ajama minna, aga mai viitsi mingi jämejalga klotse kokku panema minna ja ennast idioodiks tembeldada.

Jah, paanika- või ärevushäire all kannatav inimene võrdub kohe idioodina. Tore, et asjadest õigesti aru saad.

neeme
06.12.12, 20:29
Aastake pikendust saadi täna veel.

ninasarvik
24.01.13, 11:37
Täna oli komisjon, nägin seda nimekirja ka seal, peaaegu kõik vennad seal sündinud vahemikus 92-94 ja siis vahel oli üks 83. Päris nuss ikka sellisel vanal mehel koos noortega metsa vahel lipata.

LuuK
24.01.13, 11:51
trükiviga? 83 ei peaks enam minema ju

ninasarvik
24.01.13, 12:06
30 aastani tõsteti see vanus, et võidakse veel vastu võtta

LuuK
24.01.13, 12:17
ja nüüd tagasiulatuvalt tehakse mõnele vaesekesele ära. soliidne

vsiu100
24.01.13, 13:00
kõik on lihtne - käige ära. kui ei viici jms, siis sebige/ostke endale vabastus. Kui seda ei oska, siis oled loll nagu laua jalg ja lähed ikkagi.

bauss
24.01.13, 14:32
kõik on lihtne - käige ära. kui ei viici jms, siis sebige/ostke endale vabastus. Kui seda ei oska, siis oled loll nagu laua jalg ja lähed ikkagi.
väga easy +1

Jeebus
24.01.13, 14:39
kõik on lihtne - käige ära. kui ei viici jms, siis sebige/ostke endale vabastus.
k, PM-i hind

raaids
24.01.13, 16:49
kõik on lihtne - käige ära. kui ei viici jms, siis sebige/ostke endale vabastus. Kui seda ei oska, siis oled loll nagu laua jalg ja lähed ikkagi.

Või maksa trahvi paar korda.

vsiu100
24.01.13, 16:50
Või maksa trahvi paar korda.

ma ei teadnud, et selline võimalus on.
10-15a tagasi tuldi ikka koju järele.

vsiu100
24.01.13, 16:53
k, PM-i hind

ei saa aidata..... enam

raaids
24.01.13, 16:53
Esimene trahv 120euri, sealt edasi saab jälle uute arstiaegade taotlemisega jms. poolteist kuni 2a venitada jälle ja kui vahepeal ikka vabastust ei sebi kuskilt siis teine trahv tuleb 300 umbes jne.

nikitheone
24.01.13, 16:59
+ võidake panna väljamaa reisimise keeld juurde

inward
24.01.13, 17:01
Trahvi maksmine on kõige debiilsem variant üldse.


kõik on lihtne - käige ära. kui ei viici jms, siis sebige/ostke endale vabastus. Kui seda ei oska, siis oled loll nagu laua jalg ja lähed ikkagi.

This pretty much sums it up.

vilistaja
24.01.13, 17:12
Selle vingerdamisega ka, kui sul on ikkagi reaalne põhjus, miks mitte minna (Kool, Töö + pere ja sihid silme ees), siis mõtled ka midagi ilma trahvidetta välja. Mehed kellel lihtsalt arvamus, et pohhui ei viitsi mõttetu, siis paras aeg ära käia õpib elu ja aega väärtustama. Ise olin ka pärast keskkooli mentaliteediga, et igal juhul viilin ja võtsin kooliga pikendust 3 aastat. Selleks ajaks oli mõtlemine, et pigem mitte, aga kuna väga põhjust polnud, siis ei hakka kombineerima ka. Tulemus see, et arusaam kaitseväest halvenes, enesehinnang tõusis, suhted sõpradega ja eriti tüdrukuga läksid kõvasti paremaks ja aega suudan ka ratsionaalsemalt kasutada.

-andres-
24.01.13, 17:16
Just tehti uuring ka Eesti Kaitseväe kohta, obv ma ei suuda hetkel linki välja otsida, kuid uuriti siis selle kasu ja olulise kohta.

Kaitseväes käinutest pidas seda oluliseks väiksem %, kui nende hulgas kes käinud polnud. Eks ta miski "kollane" uuring jne oli, kuid süsteem ei ole arengusuuteline, kui asi aastast aastasse samamoodi jätkub.

Ise olin 2011-2012 11 kuud, seega päris puusalt ka arvamust ei tulista.

Spewmonkey
24.01.13, 17:43
Esimene trahv 120euri, sealt edasi saab jälle uute arstiaegade taotlemisega jms. poolteist kuni 2a venitada jälle ja kui vahepeal ikka vabastust ei sebi kuskilt siis teine trahv tuleb 300 umbes jne.

Ma tean ka esimese trahvina 400€ ja aastas €1000 jutte, nii et päris nii julgelt ei võtaks seda trahvisüsteemi.

Ints
24.01.13, 21:23
Sõjaväe lõpus pidid enamus mingi ankeedi täitma vms, sealt need kasulikkuse protsendid tulevad ;)

ninasarvik
05.03.13, 00:03
Ei saa aru sellest, et vastu ei võeta näiteks krimiasjaga- ütleme liikluskuritegu(korduv kiiruseületamine, ilma lubadeta sõit) inimest. Mis mõttes siis, et tegu on siis kohe potentsiaalse riigireeturiga.
Samas võetakse vastu 6.klassi haridusega idioote.
Nii väga palju asju tuleks muuta seal kaitseväes. Alustades komissariaadi korraga. pangu inmestele ajaliselt ette, et igal ühel läheb umbes 20 mintuit ja kutsugu kellaaja peale kohale inimesi. Praegu seal sitaaugus molutada terve päev ei lähe kohe mitte.

Romka
05.03.13, 01:09
Tegelt peab 9.klass lõpetatud olema, et ajateenistusse saada.

inward
05.03.13, 01:19
Ei saa aru sellest, et vastu ei võeta näiteks krimiasjaga- ütleme liikluskuritegu(korduv kiiruseületamine, ilma lubadeta sõit) inimest. Mis mõttes siis, et tegu on siis kohe potentsiaalse riigireeturiga.
Samas võetakse vastu 6.klassi haridusega idioote.
Nii väga palju asju tuleks muuta seal kaitseväes. Alustades komissariaadi korraga. pangu inmestele ajaliselt ette, et igal ühel läheb umbes 20 mintuit ja kutsugu kellaaja peale kohale inimesi. Praegu seal sitaaugus molutada terve päev ei lähe kohe mitte.

Ilma lubadeta sõitmine ja kiiruseületamine on väärtegu, mitte kriminaalkuritegu - seega need inimesed peaksid väkke saama küll.

vsiu100
05.03.13, 09:33
Ei saa aru sellest, et vastu ei võeta näiteks krimiasjaga- ütleme liikluskuritegu(korduv kiiruseületamine, ilma lubadeta sõit) inimest. Mis mõttes siis, et tegu on siis kohe potentsiaalse riigireeturiga.
Samas võetakse vastu 6.klassi haridusega idioote.
Nii väga palju asju tuleks muuta seal kaitseväes. Alustades komissariaadi korraga. pangu inmestele ajaliselt ette, et igal ühel läheb umbes 20 mintuit ja kutsugu kellaaja peale kohale inimesi. Praegu seal sitaaugus molutada terve päev ei lähe kohe mitte.

mehe jutt.

ninasarvik
05.03.13, 10:35
Tegelt peab 9.klass lõpetatud olema, et ajateenistusse saada.

http://vorumaateataja.ee/index.php/uldinfo/82-eesti-uudised/3751-uus-kaitsevaeteenistuse-seadus-lubab-ajateenijaks-6-klassi-haridusega

Junken
05.03.13, 10:54
kle sa loe ikka riigiteatajat mitte mingit võro teatajat :D
kuigi jah, nüüd vist oli mingi muutus, enam ei pea 9 klassi olema vist... üldse tehti neid nõudeid sitaks leebemaks

LordC
06.03.13, 09:09
kui sul on olnud mingi raskem operatsioon seljaga ntks siis ei võeta? või antakse valida, kas tahad minna või ei? tänapäeval peaks see variant ka olema minuteada lol.

LordC
06.03.13, 09:14
Selle vingerdamisega ka, kui sul on ikkagi reaalne põhjus, miks mitte minna (Kool, Töö + pere ja sihid silme ees), siis mõtled ka midagi ilma trahvidetta välja. Mehed kellel lihtsalt arvamus, et pohhui ei viitsi mõttetu, siis paras aeg ära käia õpib elu ja aega väärtustama. Ise olin ka pärast keskkooli mentaliteediga, et igal juhul viilin ja võtsin kooliga pikendust 3 aastat. Selleks ajaks oli mõtlemine, et pigem mitte, aga kuna väga põhjust polnud, siis ei hakka kombineerima ka. Tulemus see, et arusaam kaitseväest halvenes, enesehinnang tõusis, suhted sõpradega ja eriti tüdrukuga läksid kõvasti paremaks ja aega suudan ka ratsionaalsemalt kasutada.

+1

Romka
06.03.13, 10:11
http://vorumaateataja.ee/index.php/uldinfo/82-eesti-uudised/3751-uus-kaitsevaeteenistuse-seadus-lubab-ajateenijaks-6-klassi-haridusega

Minu viga, polnud kuulnudki.

IsandJoberst
07.05.13, 11:26
Pole küll tervet teemat läbi lugenud ja ei tea kas sellest varasemalt ka juttu on olnud, aga huvitab ajateenistusest kõrvale hoidmise võimalikud karistused. Esmapilgul lugesin välja, et võimalik on trahvida kuni 1200€ või halvimal juhul saadetakse nooruk aresti? Kui pikalt maksimum ja kas see tähendab kriminaalkaristust? Kas peale seda vabastatakse siis ajateenistusest või on võimalik korduvalt trahvida kuni 28. eluaastani ning rakendada aresti?

Pole see küll otseselt plaanis, aga hea oleks teada.

ninasarvik
07.05.13, 11:53
Minu teada peaks asi minema lõpuks krimasjaks alles siis, kui sind on arstlikust komisjonist vastu võetud ja siis jätad kokkulepitud päeval sõjaväkke minemata. Komisariaati mitteilmumisel ilma mõjuva põhjenduseta esimesel korral saad hoiatuse vms ja teisel korral trahvi ca. 50-100 euri.
Üldjuhul enam artslikest otse ära kedagi ei lasta, aga suht 70 prossu saavad aastaid pikendusi. Üsna debiilne/mitteorganiseeritud süsteem seal üleüldse ja mingisugusest inimlikkusest pole juttugi.

IsandJoberst
07.05.13, 12:19
Minu teada peaks asi minema lõpuks krimasjaks alles siis, kui sind on arstlikust komisjonist vastu võetud ja siis jätad kokkulepitud päeval sõjaväkke minemata. Komisariaati mitteilmumisel ilma mõjuva põhjenduseta esimesel korral saad hoiatuse vms ja teisel korral trahvi ca. 50-100 euri.
Üldjuhul enam artslikest otse ära kedagi ei lasta, aga suht 70 prossu saavad aastaid pikendusi. Üsna debiilne/mitteorganiseeritud süsteem seal üleüldse ja mingisugusest inimlikkusest pole juttugi.
Mul oli nii, et eelmine aasta käisin kevadel arstlikus komisjonis ja õnnestus saada aasta pikendust. Pandi siis kirja ka seal, et aasta pikendust ja järgmine arstlik komisjon toimub sellel kuupäeval x aastal 2013. Aprilli lõpus sain kõne kaitseressursidelt kõne, et teil täna arstlik komisjon, et kuna ilmute? Ma olin teises linnas tööl üldse ja rääkisin, et polnud teadlik, et see täna on. Vastus oli konkreetne - eelmine aasta kinnitasite siin allkirjaga, et uus komisjon toimub sellel kuupäeval ja ühtegi lisateadet ei saadeta. Esmalt oli WTF tunne, et kas tõesti peaksin aasta aega meeles pidama midagi mida ei taha meeles pidada. Isikuandmed on mul ju avalikud, huvitav, et ühtegi teadet ei suvatseta saata. Seejärel öeldi, et kui kohe ei lähe seletust kirjutama saan 600,00€ trahvi. WTF twice :D Läksin kirjutasin selgituse ära, pandi uus komisjoni aeg septembris koos lisaklausliga, et kui etteteatamata tulemata jätan siis saan 150,00€ insta trahvi...

kardaanirist
07.05.13, 12:53
keegi hiljuti Tapal pioneeris käinud? muljeid?

bauss
07.05.13, 16:47
2010-2011 olin, imo oli täitsa okei.
elamustingimused küll vähemalt tapal ühed parimad, vahet pole mis pat.
ei tea mis ülemused seal praegu peal.

timz0333
07.05.13, 17:46
Mul 2 tuttavat kes lihtsalt ei ilmu arstlikku kohale ja eiravad kõiki kutseid tähitud kirju, mis nende saatus võiks olla lõpuks? Üks on 25a teine 23a

raaids
07.05.13, 17:51
Mul 2 tuttavat kes lihtsalt ei ilmu arstlikku kohale ja eiravad kõiki kutseid tähitud kirju, mis nende saatus võiks olla lõpuks? Üks on 25a teine 23a

Maksavad paar trahvi kuni vanusepiiranguni jõuavad ja kõik.

vsiu100
07.05.13, 17:52
tuleb vastu pidada kuni 28a(?). st et sõjaväe politsei võib vabalt kord kvartalis käia koduuksele koputamas ja küsimusi esitada perekonnale.

Codecci
07.05.13, 17:53
Seda vanust mingi 30 või veel kõrgemale ei timmitud?

ninasarvik
07.05.13, 17:54
Kuskil oli miski artikkel kus mingi kaitseväe esindaja rääkis, et Eestis vist üle 1000 sellise inimese, kes kas ei vasta kutsetele ja kellel polegi aadressi/emaili kuhu kutset saata. Põhimõtteliselt, siis et nad nagu suht ei saagi midagi teha vist. Njah see sõjaväepolitsei võib aeg ajalt viimasel teadaoleval aadressil käia vms.

gamblingFTW
07.05.13, 18:09
Mul 2 tuttavat kes lihtsalt ei ilmu arstlikku kohale ja eiravad kõiki kutseid tähitud kirju, mis nende saatus võiks olla lõpuks? Üks on 25a teine 23a

Kui suured need trahvid olla võivad?

e: ma mõtlen ka hilisemas faasis

inward
07.05.13, 18:15
Piisavalt suured, et kui nii suur tahtmine kaitseväeteenistusest pääseda on, siis on mõistlik juba mingi skeem välja mõelda. Ei saa nendest inimestest üldse aru, kes ignoreerivad ja lihtsalt tuimalt trahve maksavad. Juba krooni ajal mu ex-töökaaslasel reserveeriti tsirka 6k eeki selle eest, et arstlikusse minemata jättis.

nikitheone
07.05.13, 18:48
+siin foorumis ka kirjutati, et võidakse panna välismaale minemise keeld peale

IsandJoberst
07.05.13, 20:09
Piisavalt suured, et kui nii suur tahtmine kaitseväeteenistusest pääseda on, siis on mõistlik juba mingi skeem välja mõelda. Ei saa nendest inimestest üldse aru, kes ignoreerivad ja lihtsalt tuimalt trahve maksavad. Juba krooni ajal mu ex-töökaaslasel reserveeriti tsirka 6k eeki selle eest, et arstlikusse minemata jättis.
Mind just huvitab see, et mis on maksimaalne trahvisumma mis võidakse määrata. Kas tõesti trahvitakse lõpmatuseni (kuni 28a.)?
Kuidagi inimõiguste vastane tundub imo see, et ma olen kohustatud minema ajateenistusse kuigi ma ise ei soovi ja on hoopis teised isiklikud plaanid (töö, pere).

+siin foorumis ka kirjutati, et võidakse panna välismaale minemise keeld peale
Välismaa keeld tundub eriline nonsenss. Milleks see vajalik on, et ei saaks põgeneda välismaale?
Samuti kui sõjaväe politsei tuleb otsima siis ok, saavad mu "kätte" . Viivad jõudu kasutades sõjaväkke?

rasmer
07.05.13, 20:44
Viivad jõudu kasutades sõjaväkke?

Postimehes mõni kuu tagasi oli intervjuu KRA juhiga, sealt jäi küll mulje, et vägisi toomist üldse ei toimu.

http://www.postimees.ee/1156908/kra-peadirektor-ajateenistuskolblike-noormeeste-osakaal-peab-kasvama/

Viiidrik
07.05.13, 20:59
Kui eirad lihtsalt arstliku komisjoni kutset, pole tähitud kirja vastu võtnud, ja vanemad ütlevad , et nad sust midagi ei tea, siis ei saa keegi mingit trahvi ega karistust määrata. Karistused saavad alles siis tulla , kui oled ametlikult teadlik kuupäevast ja kohale ei ilmu.

marxiku
08.05.13, 00:10
Mind just huvitab see, et mis on maksimaalne trahvisumma mis võidakse määrata. Kas tõesti trahvitakse lõpmatuseni (kuni 28a.)?
Kuidagi inimõiguste vastane tundub imo see, et ma olen kohustatud minema ajateenistusse kuigi ma ise ei soovi ja on hoopis teised isiklikud plaanid (töö, pere).

Välismaa keeld tundub eriline nonsenss. Milleks see vajalik on, et ei saaks põgeneda välismaale?
Samuti kui sõjaväe politsei tuleb otsima siis ok, saavad mu "kätte" . Viivad jõudu kasutades sõjaväkke?

No jopantonio. Kuidagi ebaõiglane tundub, et pean mingeid makse pidevalt maksma riigile, kuigi ma ise ei soovi ja on hoopis teised plaanid seda raha kulutada. Bitch please.

Ja ma soovitaks igasuguste küsimustega pöörduda kaitseressurside ametisse näiteks.
Üldtelefon: 717 0700
Kutsealuse tasuta infotelefon: 800 2525
Klienditelefon: 660 6751

Infotelefenonid ongi ju info pärimiseks. Üleüldse kasutavad inimesed väga vähe infotelefonide abi. Ma mõtlen üldiselt.

Viiidrik
08.05.13, 00:41
Pmt peaks olema seadus, et kui sa oled pere ainuke sissetulek , siis sind ei saa väkke võtta. Ja Eestis vist ei pea konkreetselt abielus ka ametlikult olema, et sa perena kirja lähed, et sellega on võimalik ilmselt midagi välja mõelda.

nikitheone
08.05.13, 09:25
Mind just huvitab see, et mis on maksimaalne trahvisumma mis võidakse määrata. Kas tõesti trahvitakse lõpmatuseni (kuni 28a.)?
Kuidagi inimõiguste vastane tundub imo see, et ma olen kohustatud minema ajateenistusse kuigi ma ise ei soovi ja on hoopis teised isiklikud plaanid (töö, pere).

Välismaa keeld tundub eriline nonsenss. Milleks see vajalik on, et ei saaks põgeneda välismaale?
Samuti kui sõjaväe politsei tuleb otsima siis ok, saavad mu "kätte" . Viivad jõudu kasutades sõjaväkke?
Lähed välismaale ja sulle ei saa trahve kätte toimetada.

Pere teemal - just oli meedias lugu ka sellest, võetakse üksikisa 3a lapsel. Tho, ise oli süüdi, et ei andnud teada.

Kui üle kahe aasta koos elanud, siis ametlikult vabaabielus. Aga seda ainukese sissetuleku kohta tahaks linki, kui on.

punapea
08.05.13, 11:44
Keegi seda jama oskab kommenteerida:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13153511 § 40.1 p6

"Kui kaitseväekohustuslase aadressi kohta puuduvad andmed või kui ta ei ela ega asu registrisse kantud või Kaitseressursside Ametile teadaoleval aadressil ja tema tegelik viibimiskoht ei ole teada ning dokumenti ei ole muul viisil võimalik kätte toimetada, võib dokumendi resolutiivosa avaldada ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded või üleriigilise levikuga päevalehes. Dokumendi resolutiivosa avaldatakse vähemalt kahel korral ja vähemalt kahenädalase vahega. Dokumendi resolutiivosa loetakse kättetoimetatuks esmakordse avaldamise päevale järgneval päeval."

Elan rahulikult välismaal kuni mingil hetkel bronnitakse arvelt trahviraha? Hui vaatangi ju iga päev ametlikke teadaandeid.

punapea
08.05.13, 11:45
Aga seda ainukese sissetuleku kohta tahaks linki, kui on.

https://www.riigiteataja.ee/akt/13153511 § 54

nikitheone
08.05.13, 12:08
Keegi seda jama oskab kommenteerida:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13153511 § 40.1 p6

"Kui kaitseväekohustuslase aadressi kohta puuduvad andmed või kui ta ei ela ega asu registrisse kantud või Kaitseressursside Ametile teadaoleval aadressil ja tema tegelik viibimiskoht ei ole teada ning dokumenti ei ole muul viisil võimalik kätte toimetada, võib dokumendi resolutiivosa avaldada ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded või üleriigilise levikuga päevalehes. Dokumendi resolutiivosa avaldatakse vähemalt kahel korral ja vähemalt kahenädalase vahega. Dokumendi resolutiivosa loetakse kättetoimetatuks esmakordse avaldamise päevale järgneval päeval."

Elan rahulikult välismaal kuni mingil hetkel bronnitakse arvelt trahviraha? Hui vaatangi ju iga päev ametlikke teadaandeid.

pmst jah. kuskil oli lugu ka sellega, et trahvi ei saanud koju kätte ja seal ei avaldatud. riigi koduelehel saad tho oma meili panna, siis aadetakse sinna ka.

§ 54. Ajapikenduse andmine perekondlikel ja majanduslikel põhjustel
Perekondlikel või majanduslikel põhjustel antakse kutsealusele ajapikendust, kui esineb vähemalt üks järgmistest asjaoludest:
1) ta on lapsevanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik perekonnaseaduse tähenduses, kes peab üleval vähemalt kahte või üksinda vähemalt ühte last;
2) ta on ainus isik, kes hooldab raske või sügava puudega inimest, kelle ülalpidamise kohustus tuleneb perekonnaseadusest.
[RT I 2002, 110, 656 - jõust. 01.03.2003]

saad ajapikendust, teine asi on, kaua seda saab (st kuni 28 aastaseni pead saama pikendust).

Viiidrik
08.05.13, 12:52
Aga ütleme näiteks, et on selline olukord. Sul on naine, vb üks laps ka ja sa oled ainuke peres, kellel on sissetulek. Naine näiteks käib ülikoolis ja tal pole võimalik ise raha teenida. Kas sellisel juhul pole see põhiseadusega vastuolus , kui sind sunniviisiliselt sõjaväkke viiakse? See on pmt ju sama, et perele peab alati mingi kindel summa jääam elamiseks, mis on arvutatud iga inimese kohta kes peres on, välja. Ja kui näiteks arve on arestitud , siis selle summa peab ikka pere kätte saama iga kuu.

Või näiteks, kui sul on firma, kus töötab ütleme 10 inimest. Ja kui peab minema sõjaväkke, keegi teine ei saa edasi juhtida firmat, tekitab riik ju olukorra kus need 10 inimest pmt võivad jääda tööta. Mingi seadus oli selle kohta ka olemas mu arust, et sellist kahju ei tohi tekitada riik.

jrgn hell
08.05.13, 13:09
Aga ütleme näiteks, et on selline olukord. Sul on naine, vb üks laps ka ja sa oled ainuke peres, kellel on sissetulek. Naine näiteks käib ülikoolis ja tal pole võimalik ise raha teenida. Kas sellisel juhul pole see põhiseadusega vastuolus , kui sind sunniviisiliselt sõjaväkke viiakse? See on pmt ju sama, et perele peab alati mingi kindel summa jääam elamiseks, mis on arvutatud iga inimese kohta kes peres on, välja. Ja kui näiteks arve on arestitud , siis selle summa peab ikka pere kätte saama iga kuu.

Või näiteks, kui sul on firma, kus töötab ütleme 10 inimest. Ja kui peab minema sõjaväkke, keegi teine ei saa edasi juhtida firmat, tekitab riik ju olukorra kus need 10 inimest pmt võivad jääda tööta. Mingi seadus oli selle kohta ka olemas mu arust, et sellist kahju ei tohi tekitada riik.

Sa ei tegele inimeste, vaid ametnikega, seega keegi sulle ridade vahelt vastu tulema ei hakka. Hakka kohe erinevaid avaldusi vorpima, ning üldjuhul kui oled ise ettevõtja edukamalt, siis sebi lihtsalt ära, kuna ilmselt cv-s hiljem kaalub muu paanikahäired üle.

Komisjonide olukord on selline, et kui ise tahad minna, siis pead vaat et sama palju mässama, et saaks minna siis, kui endale kõige paremini sobib. Samal ajal võetakse valimatult neid, kellele üldse ei sobi. Ja medistiiniuuringutele ei maksa üldse loota. Konkreetne näide oma tutvusringkonnast, kus fit as a bull vend ei läinud, aga erinevate tervisehädadega tüüp käis ära. Kokkuvõttes oli kasulik käik ka talle vast.

nikitheone
08.05.13, 13:31
Sinu kahe näite puhul ei ole need piisavad põhjendused, et inimene vabastada kaitseväest, seadusandliku poole pealt.

qbj0hn
08.05.13, 17:45
Siin kõik näevad vaeva, et ära saada.
Tbh ma nägin head keppi, et mind üldse võetakse.

Ise saatsin kirja sinna, et ära võetaks ja siis kutsuti kohale. Pandi kuupäev paika, läksin kohale ja mitte midagi ei toimunud seal kuhu minema pidin.
Uurisin siis järgi ja minule teadmata oldi aasta pikendust pandud.

Helistasin ja möllasin, siis võeti lõpuks ära.


Tekkiski siuke tunne, et need kes ei taha minna neid võetakse ja need kes tahavad, vaata, et peab tutvus sees olema, et üldse saaks minna.
Ridic.

Potsataja
08.05.13, 17:54
Aga ütleme näiteks, et on selline olukord. Sul on naine, vb üks laps ka ja sa oled ainuke peres, kellel on sissetulek. Naine näiteks käib ülikoolis ja tal pole võimalik ise raha teenida. Kas sellisel juhul pole see põhiseadusega vastuolus , kui sind sunniviisiliselt sõjaväkke viiakse? See on pmt ju sama, et perele peab alati mingi kindel summa jääam elamiseks, mis on arvutatud iga inimese kohta kes peres on, välja. Ja kui näiteks arve on arestitud , siis selle summa peab ikka pere kätte saama iga kuu.

Või näiteks, kui sul on firma, kus töötab ütleme 10 inimest. Ja kui peab minema sõjaväkke, keegi teine ei saa edasi juhtida firmat, tekitab riik ju olukorra kus need 10 inimest pmt võivad jääda tööta. Mingi seadus oli selle kohta ka olemas mu arust, et sellist kahju ei tohi tekitada riik.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/uksikisa-peab-kroonusse-minemise-ajaks-tutre-lastekodusse-panema.d?id=66084888

Põhimõtteliselt on nii, et kui sa ise seadusi ei uuri ja/või otse küsi, siis on uppuja päästmine tema enda asi.

r1v0
08.05.13, 18:41
Olen kah kuulnud sellist juttu (sõduriFM), et nüüdsest alates ei jobi kedagi enam kas võtsid oma tähitud kirja vastu või ei, saadetakse Sulle mõned kirjad, siis pannakse mõnda kohalikku lehte või kuhugile avalikult see üles kah, et pead ilmuma teatud kellaajaks komisjoni vms ja sellega loevad nad Sind teavitatuks. Kui ei ilmu, saad trahvi. Nende perede ja asjadega on kah nii, et kui jätad neile mainimata midagi jne, siis õnneks on võimalik Sul kaitseväes kohapeal asju edasi ajada, lastakse reservi, kui teed selgeks, et ikkagi põhjus on ning tõsi taga. Muidugi läheb siin tihti asi kaheks laiali, sest kohapeal enam niipalju näpuga järge ei aeta, mõnikord saab leebemalt, teinekord ei taheta tõsise asjaga kah lasta.

vilistaja
08.05.13, 20:34
Tekkiski siuke tunne, et need kes ei taha minna neid võetakse ja need kes tahavad, vaata, et peab tutvus sees olema, et üldse saaks minna.


Kusjuures jah endalgi sõbral oli nii, et tahtis pärast keskat kohe ära käia ja siis edasi õppida. Lõpptulemus oligi see, et käis mingi korduvalt KRAs kirjutas igast pabereid ja avaldusi ning lõpuks pidi ikka tal keegi tuttava tuttav seest poolt asju ajama.

KristjanLaas
12.05.13, 19:52
Pere teemal - just oli meedias lugu ka sellest, võetakse üksikisa 3a lapsel. Tho, ise oli süüdi, et ei andnud teada.

Enam ei pea 1 lapse isad ka tulema. Vahemalt meil laksid peale 1. Aprilli koik isad roomsalt minema.

VisaHing
12.05.13, 19:56
Enam ei pea 1 lapse isad ka tulema. Vahemalt meil laksid peale 1. Aprilli koik isad roomsalt minema.

Kas ma sain õigesti aru, et 1 laps = vabastus for life ajateenistusest?

Või on see ikka nii, et kui laps on >3a, seni on vabastus. Peale seda oled ikkagi oodatud aega teenima.

Ethnoeboi
12.05.13, 20:44
https://www.riigiteataja.ee/akt/960023.pdf valikuid on millega sõjaväest pääseb.

Kakahirmutis
13.05.13, 11:34
Mulle õeldi seal peale uuringuid et mul on migreen ja et mind ei taheta sinna :D

VisaHing
13.05.13, 11:54
Kas ma sain õigesti aru, et 1 laps = vabastus for life ajateenistusest?

Või on see ikka nii, et kui laps on >3a, seni on vabastus. Peale seda oled ikkagi oodatud aega teenima.

Keegi kommenteerib seda?

Ethnoeboi
13.05.13, 13:03
Keegi kommenteerib seda?



§ 43. Ajapikenduse andmine lapse ülalpidamiseks või puudega isiku hooldamiseks

(1) Kaitseressursside Amet annab kutsealusele ajapikendust, kui kutsealune:
1) lapsevanemana või muu last ülalpidava isikuna peab ülal vähemalt ühte alla kolmeaastast last ning ülalpidamiskohustus tuleneb perekonnaseadusest;
2) lapsevanemana või muu last ülalpidava isikuna on kohustatud ülal pidama vähemalt kahte last ning ülalpidamiskohustus tuleneb perekonnaseadusest;
3) lapsevanemana või muu last ülalpidava isikuna üksinda peab ülal vähemalt ühte last, kellel puuduvad teised ülalpidamiskohustusega isikud, ja ülalpidamiskohustus tuleneb perekonnaseadusest;
4) on ainus isik, kes on kohustatud ülal pidama raske või sügava puudega inimest, kellel puuduvad teised ülalpidamiskohustusega isikud.

(2) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud ajapikendus antakse kuni asjaolude äralangemiseni.

https://www.riigiteataja.ee/akt/110072012001


Kas oled eelnevalt arstlikku komisjoni läbinud?

qbj0hn
13.05.13, 17:57
"Issi, issi räägi lugu kuidas ma siia ilma tulin"

"Vaata poja, lugu oli selline, et issi ei tahtnud sõjaväkke minna ja siis tehti kerge pump ja siin sa oled"

VisaHing
13.05.13, 18:20
"Issi, issi räägi lugu kuidas ma siia ilma tulin"

"Vaata poja, lugu oli selline, et issi ei tahtnud sõjaväkke minna ja siis tehti kerge pump ja siin sa oled"

No mul 1 olemas.. Kui alles 2 saab ära, siis tuleb väike niksnaks teha jah.

vsiu100
14.05.13, 09:14
No mul 1 olemas.. Kui alles 2 saab ära, siis tuleb väike niksnaks teha jah.


pls don`t

WeThePeople
17.05.13, 15:34
No mul 1 olemas.. Kui alles 2 saab ära, siis tuleb väike niksnaks teha jah.


http://24.media.tumblr.com/3689f7376d1519e108d7c7cc28dd47d9/tumblr_mluf3z4SCV1r6ewbjo2_r2_250.gif

http://25.media.tumblr.com/def36d6b7b3ee24315b7e8a535acea82/tumblr_mluf3z4SCV1r6ewbjo3_r1_250.gif

http://25.media.tumblr.com/9ad0cf79a0c3f2c1bb19f7776d8cbc83/tumblr_mluf3z4SCV1r6ewbjo4_r1_250.gif

http://25.media.tumblr.com/768e1bc4a3fa884800eeeb543cbba639/tumblr_mluf3z4SCV1r6ewbjo1_r2_250.gif

bi0hazard
19.05.13, 13:36
Ei jaksa seda teemat kammida, aga selline küsimus, et kas arstliku komisjoni kohta saab muuta ? Kuna ma tlnasse sisse kirjutatud, siis kutsuti mind linna arstlikku, aga mugavam oleks kodukohas Raplas see retk ette võtta, esimest korda käisin ka Raplas.

thx in advance

fyte
19.05.13, 13:54
Mõtled mingi põhjuse välja, ja saadad emaili KRA-le - ei näe põhjust miks nad ei peaks ära muutma. Mul vahetati komisjoni aega 2x, kui neile kirjutasin.

Fabulous
05.08.13, 15:26
Selline küsimus, et kui ma olen juba ühe korra ajapikendust võtnud ja nüüd lähiajal arstlik komisjon ning väkke peaksin minema järgmisel suvel, kas mul on kooli lõpetamise tõttu võimalik veel 1 aasta ajapikendust taodelda? Vastasel juhul oleks olukord selline kus peaksin peale teist aastat akadeemilise võtma ning pärast aastast pausi kahte bakat lõpetama hakkama. Ei tundu üldse meeliülendav stsenaarium.

Char
05.08.13, 15:52
Selline küsimus, et kui ma olen juba ühe korra ajapikendust võtnud ja nüüd lähiajal arstlik komisjon ning väkke peaksin minema järgmisel suvel, kas mul on kooli lõpetamise tõttu võimalik veel 1 aasta ajapikendust taodelda? Vastasel juhul oleks olukord selline kus peaksin peale teist aastat akadeemilise võtma ning pärast aastast pausi kahte bakat lõpetama hakkama. Ei tundu üldse meeliülendav stsenaarium.

mind tõmmati ka peale 2. aastat väkke, neid ei huvitanud eriti, et ülikool pooleli
samas kui sa tegid peale ülikooli taotluse, siis sind isegi ei tohiks nad arstlikusse kutsuda. mina seda ei teinud ja pidin ära käima

Fabulous
05.08.13, 16:09
mind tõmmati ka peale 2. aastat väkke, neid ei huvitanud eriti, et ülikool pooleli
samas kui sa tegid peale ülikooli taotluse, siis sind isegi ei tohiks nad arstlikusse kutsuda. mina seda ei teinud ja pidin ära käima
Mis taotlusest jutt käib?

Char
05.08.13, 16:14
Mis taotlusest jutt käib?

sai teha avaldus, et lähed ülikooli ja tahad enne ära lõpetada ja nii kauaks väkke minekut edasi lükata.
samuti muutus eesti.ee portaalis staatus, et ajateenistus pikendatud teatud aastani.

mina avastasin selle enda jaoks peale 1. aastat ja tuli välja, et see tõesti tuli teha peale keskkooli ja poole pealt enam ei saa.

jrgn hell
05.08.13, 16:17
Selline küsimus, et kui ma olen juba ühe korra ajapikendust võtnud ja nüüd lähiajal arstlik komisjon ning väkke peaksin minema järgmisel suvel, kas mul on kooli lõpetamise tõttu võimalik veel 1 aasta ajapikendust taodelda? Vastasel juhul oleks olukord selline kus peaksin peale teist aastat akadeemilise võtma ning pärast aastast pausi kahte bakat lõpetama hakkama. Ei tundu üldse meeliülendav stsenaarium.

Ilmselt nad inimlikult sellest aru ei saa, ning kehtib ikka põhimõte, et kes ei taha, see läheb, ja kes tahab, see peab pooleks huiama.

Kooli tõttu imo ei anta ajapikendust, kuna saad eritingimusel koolist akadeemilise võtta, mis räme privileeg, aga mida võid proovida, on mingi raviprotseduuri alustamine natuke enne komisjoni. Neil suht kombeks lasta ravi lõpuni viia, ning bürokraatia tõttu saad ehk pool kuni aasta juurde.
Ise huiaisn enne kokku 3 või 4 pikendust enne ära käimist ja ühe korra piisas restepti prinditud koopiast. Sõltub muidugi personalist ka.

Sinu kõrghariduse plaanidega üritaks ka pigem veel ühe aasta nihverdada ja pärast seda käiks ära.

reggie
05.08.13, 16:18
8002525 tasuta telefon, küsige selliseid asju sealt, see kutsealuste infotelefon ehkki kahtlane, et veel pikendust saad.

jrgn hell
05.08.13, 16:20
Haridusega mitte; meditsiiniga võib päris suur eduvõimalus olla.

JohnnyDolce
05.08.13, 16:37
Endal oktoobris minek, aga UK-s ülikool pooleli ja akadeemiline seal ei toimiks, sest peaks selle aasta eest ka õppelaenu maksma, mis on ca 3k.

Ehk siis olen kindel, et lasen KV sel aastal üle, aga mis mind siis ees ootab? Trahviga olen arvestanud, aga midagi veel?

Fabulous
05.08.13, 17:58
Ilmselt nad inimlikult sellest aru ei saa, ning kehtib ikka põhimõte, et kes ei taha, see läheb, ja kes tahab, see peab pooleks huiama.

Kooli tõttu imo ei anta ajapikendust, kuna saad eritingimusel koolist akadeemilise võtta, mis räme privileeg, aga mida võid proovida, on mingi raviprotseduuri alustamine natuke enne komisjoni. Neil suht kombeks lasta ravi lõpuni viia, ning bürokraatia tõttu saad ehk pool kuni aasta juurde.
Ise huiaisn enne kokku 3 või 4 pikendust enne ära käimist ja ühe korra piisas restepti prinditud koopiast. Sõltub muidugi personalist ka.

Sinu kõrghariduse plaanidega üritaks ka pigem veel ühe aasta nihverdada ja pärast seda käiks ära.
Sellisel juhul tuleb loota, et mu tervislikud häired neile piisavalt tõsised on või nende uurimisele piisavalt kaua aega läheb, et enne 2015 minema ei pea.

Selles mõttes lootust on, et ma uurisin seda Riigiteataja .pdf'i kus tervislikud seisundid, mida KRA arvestab, kirjas on ning krooniline sinusiit (põskkoopapõletik) ja mandlite kroonilised haigused on seal põhjenduste all olemas (nina kaudu saan korralikult hingata sisuliselt ainult suvekuudel ja seetõttu hakkavad mandlid kohe valutama kuna hingan kasvõi öösel magades külma õhku suu kaudu sisse). Lisaks ka päritud veenilaiendid ning kevadel põetud kopsupõletiku antibiootikumikuuri lõpetamata jätmise tõttu esinevad vahetevahel säärtes lihasvalud. Nende viimaste kahe kohta ma ei tea, kuna ei saa eriti sellest meditsiini-lingost aru.

Kui tuleb minna siis käin ära ja skeemitama ei hakka ning endale haiguseid külge mõtlema või arstidele altkäemaksu pakkuma, aga bakalaureuse tahaks vähemalt enne kätte saada.

minbetmillionaire
05.08.13, 18:23
Sellisel juhul tuleb loota, et mu tervislikud häired neile piisavalt tõsised on või nende uurimisele piisavalt kaua aega läheb, et enne 2015 minema ei pea.

Selles mõttes lootust on, et ma uurisin seda Riigiteataja .pdf'i kus tervislikud seisundid, mida KRA arvestab, kirjas on ning krooniline sinusiit (põskkoopapõletik) ja mandlite kroonilised haigused on seal põhjenduste all olemas (nina kaudu saan korralikult hingata sisuliselt ainult suvekuudel ja seetõttu hakkavad mandlid kohe valutama kuna hingan kasvõi öösel magades külma õhku suu kaudu sisse).

Võta nt kurguarstilt paber et sul vaja mandlid ära lõigata, esita neile ja pane endale lõikuseaeg. Tartus oli kunagi järjekord u 4kuud. Tallinnas või kuskil äkki rohkem, pärast taastumisaeg ka ja äkki venitabki aasta välja.

jrgn hell
05.08.13, 18:41
Sellisel juhul tuleb loota, et mu tervislikud häired neile piisavalt tõsised on või nende uurimisele piisavalt kaua aega läheb, et enne 2015 minema ei pea.

Selles mõttes lootust on, et ma uurisin seda Riigiteataja .pdf'i kus tervislikud seisundid, mida KRA arvestab, kirjas on ning krooniline sinusiit (põskkoopapõletik) ja mandlite kroonilised haigused on seal põhjenduste all olemas (nina kaudu saan korralikult hingata sisuliselt ainult suvekuudel ja seetõttu hakkavad mandlid kohe valutama kuna hingan kasvõi öösel magades külma õhku suu kaudu sisse). Lisaks ka päritud veenilaiendid ning kevadel põetud kopsupõletiku antibiootikumikuuri lõpetamata jätmise tõttu esinevad vahetevahel säärtes lihasvalud. Nende viimaste kahe kohta ma ei tea, kuna ei saa eriti sellest meditsiini-lingost aru.

Kui tuleb minna siis käin ära ja skeemitama ei hakka ning endale haiguseid külge mõtlema või arstidele altkäemaksu pakkuma, aga bakalaureuse tahaks vähemalt enne kätte saada.

Siis peaks küll olema, millest kinni hakata. Ära käia ikka tasub, aga sinu kooli koormuse ja plaani korral ilmselt kindlasti pärast baka astet. Pärats väes passimist ilmselt raske samas tempos uuesti alustada. Aga, kuna vanusepiir, milleni kutsuda saab, on ikka üsna kõrge, siis parem see lõplikult pärast kaelast ära saada.

bolditud osa kohrta: Sõltub komisjonist. Tahetakse öelda küll, et väga täpselt reglementeeritud, aga tegelt saab seal ise ja korraldavad nemadki igasugu lollusi. Sõltub, kes sul seal on. Mõni imelikum bürokraat satub, siis ei pea sa ravilgi olema, vaid suutma lihtsalt näidata, et mingi ravi käib. Ei oska seda vahet selgelt sõnastada, aga selle kõige suvalisema pikendamise kohta, ma ei olnud ravil, vaid kauplesin endale lihstalt retseptiravimi ja võtsin koopia restseptist kaasa. Ei soovinud midgai kontrollida. Vaatas, et tempel all ja kuupäev ka loogiline ja lõi templi alla.

Tagantjärgi tarkus, aga kõige lebom siiski kohe pärast gümnaasiumit minna, kuigi ise venitamist ei kahetse.

kardaanirist
05.08.13, 18:55
koha peal rääkimine võib kah aidata. ise arvasin, et ei pea kõrgvererõhu tõttu minema, aga pärast paari protseduuri (kolmas arstlik komisjon) sain aru, et võetaksegi väkke (pidin hakkama teste täitma jne) ja kui läksin sinna viimasesse kabinetti, kus need lõplikud otsused välja jagatakse, siis ütlesin kohe, et mul on kaks soovi - tahan minna 11 kuuks ja tahaks alles järgmisest aastast minna, et saaks kooli ära lõpetada. kohe öeldi, et nii sobib ja et mõlemad soovid täidetakse.

Fabulous
06.08.13, 16:42
Käisin täna komisjonis ära ning peaksin 30. juuni 2014 Kuperjanovisse minema, aga kuna ma plaanin otsuse vaidlustada, siis on ära saamise lootus olemas või suudan äkki piisavalt kaua välja venitada, et kool lõpetatud saaks.

Otsuse plaanin vaidlustada põhjusel, et mõningate komisjonis olnud arstide pädevus on sügavalt kaheldav.

Näide 1: Psühholoogi juures ütlesin, et tarvitan uneprobleemide tõttu regulaarselt Zolpidemi ning mainisin ka selle võimalikke kõrvalmõjusid (hommikuti kehv koordinatsiooni-ja reaktsiooniaeg, impulsiivsus, unes kõndimine, jne). Selle peale öeldi, et pole hullu midagi ja küll sõjaväes hakkama saab.

Näide 2: Kirurgi juures mainisin kehvat vereringet jalgades, lihasvalusid ja veenilaiendeid. Selle peale vaatas arst lihtsalt jalasäärele peale ja ütles ka, et "küll hakkama saad". Selles kahtlen ma sügavalt, kuna ühe koha peal üle paari minuti seista on üsna raske ( kui jalgu natukene liigutada/raputada saan, et veri korralikult uuesti ringi hakkaks käima on okei, aga ühe koha peal rivis seistes naljalt ringi ei liiguta ennast).

Näide 3: Siseelundite arst oli ikka solid retard. Alguses küsis nägemise kohta ja ma vastasin, et ei tea kuna viimati kontrolliti 4 aastat tagasi ning hiljem pole ükski arst seda teha soovinud. Selle peale sain kurjalt vastu: "no oled pime või ei ole?". Üsna professionaalne lähenemine või mis? Seejärel mainisin talle kroonilist siinusiiti ja mandleid (mille tõttu ma insta külmema ilmaga terve talve laatsaretis veedaks ja mis Riigiteataja järgi on mõjuv põhjus mitte minemiseks), mille peale tuli standard, "ei tohiks hullu olla, küll hakkama saad" vastus isegi ilma mingi lähema vaatluseta.

Näide 4: Kui läksin sinna viimasesse ruumi siis seal vaadati põhimõtteliselt ainult viimase kolme kabinet tulemusi kus ilma lähima vaatluseta ning "küll hakkama saad" põhjal olin kõigil kolmel juhul sobivaks tunnistatud. Vereproove, röntgenit, EKGd, jms ei vaadatud üldse. Ajapikenduse kohta öeldi ka tuimalt midagi põhjendamata välja, et seda soovi ei rahuldata ning lähed järgmisel aastal.

Üldiselt jäi selline mulje, et kui sul seal komisjonis olles kohe käsi otsast kukkuma ei hakka, ei koti neid absoluutselt mis sul viga on.

Lähipäevil lähen käin perearsti juures ära ja sebin arstidele saatekirjad, vaidlustan otsuse ära ning kui tulevikus mingi normaalsema komisjoni juurde suudan saada (loodetavasti Tartusse) viskan kõik diagnoosipaberid ja retseptid letti.

VisaHing
06.08.13, 16:50
Peale vaidlustamist astud ju minuteada kõrgema Arstliku Komisjoni ette ja nende otsus enam vaidlustamisele ei kuulu.

Aga hirm nahas küll su jutu peale. Endal ka reaalseid terviseprobleeme, millega võitlen päevast-päeva. ( Tõesti noorte tervis on pask ). Ajateenistuses saaksin ilmselt hakkama siiski aga läbi jamade.

Provoker
06.08.13, 16:58
Sellises suhtumises nende komisjonide poolt võid süüdistada ludridest kodanikke kes iga väiksemat võimalust püüavad välja tuua selleks, et pääseda lõplikult. Sul obv põhjus olemas hetkel. Endal just sama asja tõttu on kool ikka veel lõpetamata kuigi alustasin juba 2004 eriala omandamist.

Fabulous
06.08.13, 17:00
Peale vaidlustamist astud ju minuteada kõrgema Arstliku Komisjoni ette ja nende otsus enam vaidlustamisele ei kuulu.

Aga hirm nahas küll su jutu peale. Endal ka reaalseid terviseprobleeme, millega võitlen päevast-päeva. ( Tõesti noorte tervis on pask ). Ajateenistuses saaksin ilmselt hakkama siiski aga läbi jamade.
Kuna ma ei skeemita midagi pole ka mingit hirmu kõrgema astme komisjoni juurde vastavate paberitega minna. Kui eriala-arstide diagnoosid neile piisavad ei tundu ning ikka saadetakse, lepin saatusega, aga sellise teelehtede pealt järelduste tegemisega, nagu täna toimus, ma kindlasti okei ei ole.

redddman10
06.08.13, 17:04
ma ei saa aru kuidas paljudel noortel meestel juba tervised nii perses on.saan aru, et osad asjad paraku geenides aga no tõesti.

rollkopter
06.08.13, 17:08
komisjon ongi naljanumber, psühholoog küsis ka mult et kas narkot paned, ütlesin et ikka, selle peale ütles et ta pani ka noorena ja naeratas

(tegelt ma ei ole narxi reg aga nalja pärast ütlesin ja nii ma siis läksingi 2012 suvel tapale, nüüd see õudusunenägu läbi õnneks)

aga fabulous, su probleemid on mõistetavad küll ja peaksid ära saama AGA kui sa ikkagi minema peaksid, siis on lootust et tuled tervemana tagasi. õiges reziimis elamine, trenni tegemine jms mõjub kõigele hästi

aga edu ära saamisel

rollkopter
06.08.13, 17:09
ma ei saa aru kuidas paljudel noortel meestel juba tervised nii perses on.saan aru, et osad asjad paraku geenides aga no tõesti.

+1

kardaanirist
06.08.13, 17:19
(tegelt ma ei ole narxi reg aga nalja pärast ütlesin ja nii ma siis läksingi 2012 suvel tapale, nüüd see õudusunenägu läbi õnneks)


pioneer või suurtükk?

inward
06.08.13, 17:22
Peale vaidlustamist astud ju minuteada kõrgema Arstliku Komisjoni ette ja nende otsus enam vaidlustamisele ei kuulu.

Aga hirm nahas küll su jutu peale. Endal ka reaalseid terviseprobleeme, millega võitlen päevast-päeva. ( Tõesti noorte tervis on pask ). Ajateenistuses saaksin ilmselt hakkama siiski aga läbi jamade.

Tegelikkuses on nii, et ka peale otsuse kätte saamist, saab eriarstitõendi alusel taodelda endale uut arstliku komisjoni. Sealjuures ei pea läbima tervet komisjoni uuesti, vaid lähed oma tõendiga tipa tapa komisjoni arsti juurde (juhul kui 2 aastat pole möödunud, siis peab kõik uuesti tegema) ja tema siis otsustab, kas pikendus või aidaa kaitsevägi.

Psühholoogile pole mõtet ka mingit jama ajada ja loota, et äkki saab ära. Ilma tõendita naerdaksegi lihtsalt kaasa sinuga. Teisalt, skeemitamise osas kõige efektiivsem variant üldse.

mortalvombat
06.08.13, 17:40
Fabulous, kus kohas sa komisjonis käisid?
Vaatasid neid nõudeid ikka? Peaksid olema kõige uuemad. https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1250/3201/3004/VV_45m_lisa1.pdf#

TaistoJ
06.08.13, 17:44
Teisalt, skeemitamise osas kõige efektiivsem variant üldse.

Misasi? Psühholoogile jama ajamimine? Mis juttu?

Fabulous: Kuskohas ka komisjonis käisid? Siis tean ka milleks ette valmistuda:D

Pythagoras
06.08.13, 17:50
Ma ei saagi nüüd täpselt aru, kas sa tahad seda pikendust saada või mitte? Kui tahad pikendust saada, kuid ei taha nn skeemitada, siis suht väike võimalus, et sinu jutt või mingi ravimi retsept kedagi veenab. Asi mis töötab on erialaarsti diagnoos/otsus/tugev soovitus, kui selline paber kaasas, siis väga küsimusi ei teki. Võid ka minna just opereeritud ning kipsis jalaga millel plaadid veel sees, kuid kui pole erialaarsti paberit, et antud jalaga ta ei soovitaks väkke minna, siis öeldakse vaid, et küll paraneb. Samas kõnnib teine mees uksest sisse paberiga millel kirjas, et põlved pikajalist koormust ei kannata ning vaba mees.

Lihtsalt mõtle ära mida sa soovid, kas väest pikendust/üldse ära või oma eriala praktiseerida nendega vaieldes ning edasi kaevates. Ei ütle, et üks või teine vale on, kuid praegu jääb vale mulje nagu keegi lihtsalt huiaks sind, ei huiata niisama, inimesed käituvad vastavalt oma töö juhendile, ehk kui pole aktsepteeritavat (eriaalarsti) paberit, siis lähed ja kõik.

Fabulousile siis jutt

VisaHing
06.08.13, 18:14
Tegelikkuses on nii, et ka peale otsuse kätte saamist, saab eriarstitõendi alusel taodelda endale uut arstliku komisjoni. Sealjuures ei pea läbima tervet komisjoni uuesti, vaid lähed oma tõendiga tipa tapa komisjoni arsti juurde (juhul kui 2 aastat pole möödunud, siis peab kõik uuesti tegema) ja tema siis otsustab, kas pikendus või aidaa kaitsevägi.

Psühholoogile pole mõtet ka mingit jama ajada ja loota, et äkki saab ära. Ilma tõendita naerdaksegi lihtsalt kaasa sinuga. Teisalt, skeemitamise osas kõige efektiivsem variant üldse.

Selge. Tänud sulle. Mul on tagataskus üks hea trump tegelt võtta, mis peaks kriipsu tõmbama selle asjale. Aga lugedes seda artiklit, siis...noja.. Ühe käega mees saadeti ajaväkke :D :D

http://arvamus.postimees.ee/1321814/urve-kaur-mudeldamine-kaitsevaes

KRA arstliku komisjoni tööd ei saa lugeda rahuldavaks, kui teenistusse saadetakse vaimse alaarenguga noormees, kel probleeme riietumisegagi; samas paneb komisjoni psühhiaater paariminutilise vestluse käigus välja psüühikahäire diagnoosi, mille ajateenija vaidlustas (vaie rahuldati); teenistusse saadetakse ka astmaatikuid, väsimus-luumurdudega, väga piiratud ülajäseme liikuvusega, auraga migreeniga, psüühikahäire diagnoosiga noori mehi. Kolleeg teab rääkida juhtumist, kus teenistusse saadeti ühe käega noormees.

Fabulous
06.08.13, 18:18
Fabulous, kus kohas sa komisjonis käisid?
Vaatasid neid nõudeid ikka? Peaksid olema kõige uuemad. https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1250/3201/3004/VV_45m_lisa1.pdf#
Jah

Misasi? Psühholoogile jama ajamimine? Mis juttu?

Fabulous: Kuskohas ka komisjonis käisid? Siis tean ka milleks ette valmistuda:D
Võru haiglas


Ma ei saagi nüüd täpselt aru, kas sa tahad seda pikendust saada või mitte? Kui tahad pikendust saada, kuid ei taha nn skeemitada, siis suht väike võimalus, et sinu jutt või mingi ravimi retsept kedagi veenab. Asi mis töötab on erialaarsti diagnoos/otsus/tugev soovitus, kui selline paber kaasas, siis väga küsimusi ei teki. Võid ka minna just opereeritud ning kipsis jalaga millel plaadid veel sees, kuid kui pole erialaarsti paberit, et antud jalaga ta ei soovitaks väkke minna, siis öeldakse vaid, et küll paraneb. Samas kõnnib teine mees uksest sisse paberiga millel kirjas, et põlved pikajalist koormust ei kannata ning vaba mees.

Lihtsalt mõtle ära mida sa soovid, kas väest pikendust/üldse ära või oma eriala praktiseerida nendega vaieldes ning edasi kaevates. Ei ütle, et üks või teine vale on, kuid praegu jääb vale mulje nagu keegi lihtsalt huiaks sind, ei huiata niisama, inimesed käituvad vastavalt oma töö juhendile, ehk kui pole aktsepteeritavat (eriaalarsti) paberit, siis lähed ja kõik.

Fabulousile siis jutt
Loomulikult tahan pikendust saada (ideaal oleks tho mitte kutsumine, aga ka pikendus oleks juba üsna hea), aga ma ei taha ei soovi endale hädasid juurde mõtlema hakata ning lolli mängima hakata. Eks veidi on ka süü minus endas, et ma ei teinud enne rohkem kodutööd ning erialaarstide juures juba ära ei käinud. Ilmselgelt oleks ütluseid rohkem arvestatud kui mul oleks olnud ka mingeid reaalseid pabereid ette näidata, sest tundub veidi naiivne mõelda, et nad puhtalt jutu pealt järeldades kedagi ära hakkavad laskma.
Mis siis ikka. Lähen käin perearsti juures, räägin seal asjad täpselt nii ära nagu on ja mida ma saavutada soovin. Seejärel saab edasi mõelda mis teen.

qbj0hn
06.08.13, 18:22
Selle perearsti tõendi võib seal komisjonis endale sisse istuda, see ei huvita kedagi, seal tehaksi kõik eraldi kontrollid.

Pythagoras
06.08.13, 18:25
ma ei otsinud ka endale hädasid juurde, oli mingi aasta üks kerge operatsioon olnud, tahtsin kooli tõttu aasta pikendust saada, läksin ortopeedi juurde mingit paberit võtma (eesmärk oli siis aasta pikendust saada) ning küsis otse, et kas sa tahad sinna minna või mitte. Ütlesin siis, et ega väga vist mitte (kuigi praegu mõeldes oleks võinud ehk ka minna, kuid kohe peale gümnaasiumit) siis kirjutaski paberi mille peale vana Johanson (legendaarne Võru arst) vaid muigas ja ütles, et no mis ma sind ikka piinan ning vaba ma olingi. Sõber läks siis karkudega peale mind, jalg kipsis, operatsioon just olnud, anti aasta pikendust, paraneb ära ju.

leits
06.08.13, 18:26
Ära saamiseks tahavad päris põhjalikke teste. Ma pidin mingi 4-5 asja tegema ennem kui see neid rahuldas. Lõpuks see kohalik vant seal pani, et jah sul tõesti ei soovitata minna, aga kui sa ise tahad siis võtame vastu .. lol my ass

e: kui ma 2-3a tafgasi k2isin seal komisjonis siis nende migreeni ja muu jama peale kuseti kõrge kaarega ja kõik läksid väkke :D

inward
06.08.13, 18:27
See veenilaiendid on ka selline pool lambikas asi. Siis peaksid reaalselt opile minema, kus need korda tehtaks ja siis saaks pikendust. Mul on ka paar veenilaiendit jalgadel ja olen käinud füsio ja ortopeedi juures uurimas, et mis värk on nendega ? Ütles, et kunagi hiljem kui valu hakkavad tegema lähed opile, muidu võid kuuma anda edasi. Eks see sõltub jälle inimesest, palju nad liiga teevad, aga puhtalt nende olemuse tõttu jällegi ära ei saa.

Potsataja
06.08.13, 19:02
Asi mis töötab on erialaarsti diagnoos/otsus/tugev soovitus, kui selline paber kaasas, siis väga küsimusi ei teki. Võid ka minna just opereeritud ning kipsis jalaga millel plaadid veel sees, kuid kui pole erialaarsti paberit, et antud jalaga ta ei soovitaks väkke minna, siis öeldakse vaid, et küll paraneb. Samas kõnnib teine mees uksest sisse paberiga millel kirjas, et põlved pikajalist koormust ei kannata ning vaba mees.

Tõesti, just eriarsti paber loeb. Ainult sellest ei saa ma senini aru, miks ma pidin enda ja arstide aega raiskama.

Konso
07.08.13, 13:33
Tekkis kah küsimus, et milleks seda komisjoni üldse vaja on?

flipmachine
17.08.13, 07:29
On ikka elu, sõber läks juulis virru teenima ja nüüd tuli eile linnaloale.

mortalvombat
17.08.13, 10:35
On ikka elu, sõber läks juulis virru teenima ja nüüd tuli eile linnaloale.
Mis seal imelikku on? Ega sõber vangi läinud.

flipmachine
17.08.13, 10:51
Oled teenistuse läbinud ? SBK kestab alles.

mortalvombat
17.08.13, 11:03
Ei ole. Lihtsalt ei näe põhjust, miks ei võiks juba SBK ajal välja lasta.

flipmachine
17.08.13, 11:21
Tuleb välja, et sinuga sarnaseid mõtlejaid on teisigi. Kuperjanovis sellist asja ei juhtu, kui just pole midagi erakorralist. Linnaload algavad ikka peale SBK läbimist.

Ghost0
17.08.13, 11:27
Linnaload algavad ikka peale SBK läbimist.
Nii peaks igalpool olema. Pakun, et v2eosa hoiab lihtsalt raha kokku.

succiety
17.08.13, 11:57
Eelmine suvi oli tapal aega teenimas ja esimesed linnaload tulid suht kiiresti ikka, kõvasti enne SBK lõppu. Ise pidid asjalik olema siis said välja ka. Mingi kolonel vms rääkis, et lastakse varem välja et meestel oleks mott ikka kõrgel.

-andres-
17.08.13, 11:58
Tuleb välja, et sinuga sarnaseid mõtlejaid on teisigi. Kuperjanovis sellist asja ei juhtu, kui just pole midagi erakorralist. Linnaload algavad ikka peale SBK läbimist.
2011 suvel läksin Tapale. Teisel või kolmandal nv'l lasti 80% ajateenijatest välja. Korra sain veel SBK ajal, miski preemia võistluse eest, mis pataljonis toimus. Samal ajal jalgpallurid samast Suurtükist said välja pea iga nv, et minna III ja IV liiga mänge mängima ehk koheldi tihti paljude silmis liiga leebelt ja omamoodi, kuid kahju mul küll kordagi sellepärast polnud ja miskit teooriat rääkima hakata, et õiges sõjaväes ei lastudki välja ja hiljem pidi ikka meheks saamiseks terve SBK sees veetma ei ole mõtet rääkida. Ajad on erinevad, asi liigubki selles suunas. Praegusel hetkel on ka puhtalt oma teha, kuhu väeossa enamasti minna tahad ehk ütlus, et Kuperjaanovis on asjad teisiti on pigem persooni enda valik, sest info liigub ja keegi pea ees vette ei hüppa.
Conclusion: Pikk jutt, aga tore ju kui lastakse välja. Kui ei taha väljas käija, siis selline võimalus on samuti olemas, takkajärgi sõdurlusest ja karmimatest reeglitest leierdama hakkamine ei tundu just kõige mõistlikum, sest kui oleks võimalus antud, oleks ka varasemad ajateenijad varem väljas käima hakanud.

Matu
17.08.13, 12:02
s6ber l2ks vahipatti ja saavadki yle kolme n2dala v2lja noorteajal, ajad muutuvad

redddman10
17.08.13, 14:38
see SBK ajal väljasaamine ongi puhtalt see, et riik hoiab raha kokku lihtsalt.kupis ka hui said enne SBK lõppu välja.autojuhid ei saanud väga isegi peale SBK läbimist imo.iga nädalavahetus siis.NAK-i poistel polnud väga erilist probleemi.

flipmachine
17.08.13, 15:06
Autojuhid istusid jah enamasti oma sõitude pärast sees.

rollkopter
19.08.13, 01:51
meil poisid jäid roolis magama ja reedel said alati ilusti linnaloale puhkama minna

dafuq
27.08.13, 20:45
Keegi oktoobris Kuperjanovisse pole minemas?

Provoker
30.08.13, 19:50
Imelik, et sul mõistus ütleb õigesti ette kuidas käituda, aga ometi tuled sa pokkerifoorumist seda küsima. Eks ikka miks minna otse kui saab ringiga. Point@sinu viimane lõik

nigz
01.09.13, 14:27
kui soovid 11 kuud persetada ja vegeteerida, siis mine. ajudega inimesel pole seal midagi teha, võta migreen ja tee selle aastaga midagi kasulikku. ideeliselt võid sa komisjoni juba neuroloogipaberiga minna, saad kiiremini ära. kui sa seda paberit ei võta ja räägid lihtsalt oma migreenist, siis saad ajapikendust ning pead neuroloogi paberiga tagasi tulema.

Codecci
01.09.13, 16:29
Muidugi enne arstlikusse minemist sebi tõend neuroloogilt. Kui migreen on piisav põhjus ärasaamiseks (AFAIK, on küll), siis viskad arstlikus neile tõendi pihku ja neil pole enam midagi öelda.

Fabulous
01.09.13, 19:19
Ok, tänud vastuste eest! Migreeniga peaks jah ära saama (https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1250/3201/3004/VV_45m_lisa1.pdf#).
Kindlasti käi enne erialaarsti juures, sest vastasel juhul võid sa neile kasvõi rääkida, et sul hakkab käsi kohe otsast kukkuma, aga ikka öeldakse "küll hakkama saad".

VisaHing
02.09.13, 00:13
Mida aitab muidu kodust väljakirjutamine? Ametlikku aadressit pole ja kuhugi kirja saata pole. Mis saab?

nikitheone
02.09.13, 08:57
Ametlik aadress peab olema

Kakahirmutis
02.09.13, 09:00
Mind saadeti komisjonist neuroloogi juurde kui peavaludest rääkisin,ei teadnudki et migreen on...mõtlesin et lambi peavalud mis nokki löövad

Maxi
03.09.13, 01:04
Ametlik aadress peab olema

ei pea olema, näiteks kui üürikast väljakirjutatud siis jääb piirkonna aadress. sellega pole KRA´l midagi teha, otsivad muid kanaleid kaudu, aga kui inimene on välismaal ja eestiga side puudub siis jäetakse asi sinnapaika ka, enamjaolt välismaa eestlased saadavad KRA toorelt ***** :)

Oliverk
03.09.13, 11:56
Teahakse avalikes teadannetes asi ära ja ongi korras. Ei pea kuskilt kedagi kätte saama.

donkament
03.09.13, 14:13
siis sind loetakse teavitatuks, aga trahve pole ikka kuhugile saata.

hakkameimema
03.09.13, 15:26
http://henc.ee/?p=620

Keegi on otsustanud reisile minna sõjaväe asemel ja võtnud eriskummalise stiili sõjaväega suhtlemiseks.

bauss
03.09.13, 15:46
http://henc.ee/?p=620

Keegi on otsustanud reisile minna sõjaväe asemel ja võtnud eriskummalise stiili sõjaväega suhtlemiseks.
täiesti nonsense esinemine ja peaks vist naljakas olema

VisaHing
03.09.13, 15:50
ei pea olema, näiteks kui üürikast väljakirjutatud siis jääb piirkonna aadress. sellega pole KRA´l midagi teha, otsivad muid kanaleid kaudu, aga kui inimene on välismaal ja eestiga side puudub siis jäetakse asi sinnapaika ka, enamjaolt välismaa eestlased saadavad KRA toorelt ***** :)

Confirmin. Sõber näitas enda elukohatõendit. Seal oli kirjas vaid, et: Võru, Võrumaa.

Aga see Henry sõjaväesaaga on lihtsalt :heart:

ninasarvik
03.09.13, 17:22
http://henc.ee/?p=620

Keegi on otsustanud reisile minna sõjaväe asemel ja võtnud eriskummalise stiili sõjaväega suhtlemiseks.

Valus möla, inmesed, kes oma arust üritavad väga peenelt ära lasta, kasutades kõikvõimalikke "huvitavaid" väljendeid ja fakte, et targemad välja näha, kipuvad millegi pärast alati perse kukkuma.

Ja arusaadav miks see möga VisaHingele meeldib.

overbet
03.09.13, 18:28
http://henc.ee/?p=620

Keegi on otsustanud reisile minna sõjaväe asemel ja võtnud eriskummalise stiili sõjaväega suhtlemiseks.

Püha hoia. Ise pole ka eriline sõjaväe pooldaja, aga sellist tsirkust on valus lugeda.

WeThePeople
11.09.13, 21:42
mingi teatis tuli et postkontoris ootab kutse. järgi anyways ei lähe kuna rändan mööda skandinaaviat ringi. mis saab?

redddman10
11.09.13, 22:29
mingi teatis tuli et postkontoris ootab kutse. järgi anyways ei lähe kuna rändan mööda skandinaaviat ringi. mis saab?

mine kutsele järgi kui reis läbi ja mine sõjaväkke

WeThePeople
11.09.13, 22:38
mine kutsele järgi kui reis läbi ja mine sõjaväkke

ei oma mingit soovi poistega mudas sõda mängida ja vooditegemisega tuleb alati see nozzu lugu meelde ning naeran siis oma 10 minti vähemalt. olen vähem mees sellepärast, so be it.

redddman10
11.09.13, 22:46
no milles siis küsimus sul seisneb.Et mis saab? mis seal ikka saab. hakkad trahve maksma jne.kui just ära ei valeta sealt kuidagi.sinu küsimus siis on, et kuidas ära saada sealt nagu ma aru saan? lehitse seda teemat tagasi .suht hiljuti oli alles juttu sellest.

nikitheone
11.09.13, 22:51
mingi teatis tuli et postkontoris ootab kutse. järgi anyways ei lähe kuna rändan mööda skandinaaviat ringi. mis saab?
alguses mitte midagi, sest sa võid öelda, et sa pole postkastis seda kutset kätte saanud. paar korda panevad veel ja siis annavad allkirja vastu alles. ehk aega on veel selle kiire asjaga

WeThePeople
11.09.13, 22:58
alguses mitte midagi, sest sa võid öelda, et sa pole postkastis seda kutset kätte saanud. paar korda panevad veel ja siis annavad allkirja vastu alles. ehk aega on veel selle kiire asjaga

well fine, paar viimast posti on juba vähem mehised olnud. mis hetkest trahvid/mind kodumaal korrakaitsjad piiril ootavad?

redddman10
11.09.13, 23:09
well fine, paar viimast posti on juba vähem mehised olnud. mis hetkest trahvid/mind kodumaal korrakaitsjad piiril ootavad?

http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusse_asumisest/keda-vabastatakse-voi-ei-kutsuta/

http://www.postimees.ee/1156908/kra-peadirektor-ajateenistuskolblike-noormeeste-osakaal-peab-kasvama
kiire googeldamine siis.. loe läbi äkki saad aimu ja ideid

WeThePeople
11.09.13, 23:19
üks spetsiifilisem küsimus ka. asendusteenistus välismaal. oleksin nõus selle läbima norras/rootsis/taanis aga kus ja kellega kontakti pean võtma?

Codecci
12.09.13, 02:21
üks spetsiifilisem küsimus ka. asendusteenistus välismaal. oleksin nõus selle läbima norras/rootsis/taanis aga kus ja kellega kontakti pean võtma?
Ära raiska aega, sebi ära end.

yolpa
12.09.13, 13:30
ei pea olema, näiteks kui üürikast väljakirjutatud siis jääb piirkonna aadress. sellega pole KRA´l midagi teha, otsivad muid kanaleid kaudu, aga kui inimene on välismaal ja eestiga side puudub siis jäetakse asi sinnapaika ka, enamjaolt välismaa eestlased saadavad KRA toorelt ***** :)

mina veel tegelikult hoian nenedega kontakti, saadan neile järjest uusi viisasid, et nad mul koduseid ei tüütaks, sest aujudele oskavad nad käia. Muidugi üritavad mind veenda, et avaksin elektron kirju:D

yolpa
12.09.13, 13:32
üks spetsiifilisem küsimus ka. asendusteenistus välismaal. oleksin nõus selle läbima norras/rootsis/taanis aga kus ja kellega kontakti pean võtma?

sõber kellel mitu aastat kupis all ja ka aasta afkaanis oldud üritas Austraalia sõjaväkke saada tööle, aga välismaaga neid asju ajada on ikka väga raske.

reggie
13.09.13, 13:35
siis sind loetakse teavitatuks, aga trahve pole ikka kuhugile saata.
Trahvi teatis avaldatakse samuti ametlikes teadeannetes ja trahv määratakse kohtutäiturile täide saatmiseks. Sul ei pruugi sissekirjutust olla aga pangaarve on sul ikka..

Fabulous
13.09.13, 14:07
Trahvi teatis avaldatakse samuti ametlikes teadeannetes ja trahv määratakse kohtutäiturile täide saatmiseks. Sul ei pruugi sissekirjutust olla aga pangaarve on sul ikka..
Alati saab ka Eestis tegutsevate pankade kontod lasta kinni panna ning rahadega läbi MB vms arveldada. Sellele KRA-l juurdepääsu pole.

Provoker
13.09.13, 19:16
Alati saab ka Eestis tegutsevate pankade kontod lasta kinni panna ning rahadega läbi MB vms arveldada. Sellele KRA-l juurdepääsu pole.

pole väga jätkusuutlik IMO. Eriti eestis elades. Varem või hiljem on pangaarvet ikka vaja millegi jaoks.

codeblack
14.09.13, 02:45
Kes tõesti satub minema ja tahab jubedalt ära saada siis unehäired/kohanemishäired. Paljud kutid said sellega sõjaväe mõistes päris kiirelt koju (2-3 nädalat).

redddman10
14.09.13, 12:05
suht ulme ikka et keegi, kes Eestis elab viitsib üldse nii palju jamada.lasta pangakontod kinni panna jne:D ega see mingi vene kroonu pole.nüüd lastakse juba sbk ajal ka linnaloale jne.saad iga kuu palka mitte millegi tegemise eest. saad linnaloale koguaeg.kellel vaja siis saavad normaalse füüsilise vormi jne. palju uusi tutvusi saad.positiivseid asju on ka ikka.kogemus.ei ole mingi patrioot aga see ära põgenemise laine tundub küll siin juba naeruväärne:D saaks aru, et mitmeks aastaks lähed kusagile jne.

IsandJoberst
14.09.13, 14:53
suht ulme ikka et keegi, kes Eestis elab viitsib üldse nii palju jamada.lasta pangakontod kinni panna jne:D ega see mingi vene kroonu pole.nüüd lastakse juba sbk ajal ka linnaloale jne.saad iga kuu palka mitte millegi tegemise eest. saad linnaloale koguaeg.kellel vaja siis saavad normaalse füüsilise vormi jne. palju uusi tutvusi saad.positiivseid asju on ka ikka.kogemus.ei ole mingi patrioot aga see ära põgenemise laine tundub küll siin juba naeruväärne:D saaks aru, et mitmeks aastaks lähed kusagile jne.

Point on õige, aga kui su elus juba töö kus võimalik karjääri teha, pere jne siis enam nii naeruväärne ei tundu.

Provoker
14.09.13, 15:12
Point on õige, aga kui su elus juba töö kus võimalik karjääri teha, pere jne siis enam nii naeruväärne ei tundu.
Suur osa viilijatest on varastes kahekümnendates ehitajahakatised. Mis karjäärist sa siin räägid. Kuigi saan su poindist aru, aga ei nõustu, et enamus sellesse kategooriasse siiski langevad.

jrgn hell
14.09.13, 16:19
Sellel kutil, kes Kanadast teenima tuli, kindlalt kasuks. Ikkagi Ida-Euroopas aasta aega armees. Vaevalt keegi tegelikult aimab, milline see ajateenistus siin on.

TaistoJ
14.09.13, 16:34
LOL and nothing else.

Fabulous
14.09.13, 21:24
suht ulme ikka et keegi, kes Eestis elab viitsib üldse nii palju jamada.lasta pangakontod kinni panna jne:D ega see mingi vene kroonu pole.nüüd lastakse juba sbk ajal ka linnaloale jne.saad iga kuu palka mitte millegi tegemise eest. saad linnaloale koguaeg.kellel vaja siis saavad normaalse füüsilise vormi jne. palju uusi tutvusi saad.positiivseid asju on ka ikka.kogemus.ei ole mingi patrioot aga see ära põgenemise laine tundub küll siin juba naeruväärne:D saaks aru, et mitmeks aastaks lähed kusagile jne.
Kellele kuidas. Miks ma peaksin aasta oma elust ära raiskama kui ma olen kindel, et ma suudaksin selle ajaga oma elus palju suuremaid asju ära teha? Kes mind ja/või minu hariduslikku tausta teavad, siis 11 kuud ühiskonnast eemal olekut raskendaks mul tunduvalt kõrgkoolis kraadi omandamist ja see omakorda ei teeks just head tulevikus töö leidmisele.

jrgn hell
14.09.13, 21:34
Kellele kuidas. Miks ma peaksin aasta oma elust ära raiskama kui ma olen kindel, et ma suudaksin selle ajaga oma elus palju suuremaid asju ära teha? Kes mind ja/või minu hariduslikku tausta teavad, siis 11 kuud ühiskonnast eemal olekut raskendaks mul tunduvalt kõrgkoolis kraadi omandamist ja see omakorda ei teeks just head tulevikus töö leidmisele.

Tausta teadmata võib tunduda, et õigustav post, aga nii palju kui minimaalsest suhtlemisest tean siis +1 ja kindlasti long runis kasulikum.

Võtku ilma ajusid nussimata mõni selline, kes tahab kohe, ja las inimene teeb korralikult lõpuni, mis suurelt ette võetud.

WeThePeople
15.09.13, 00:54
Suur osa viilijatest on varastes kahekümnendates ehitajahakatised. Mis karjäärist sa siin räägid. Kuigi saan su poindist aru, aga ei nõustu, et enamus sellesse kategooriasse siiski langevad.

Mis vahet on kas karjäär v mitte? Mina isiklikult eeslistan igal juhul pigem tööl käia kui 20 lambivennaga kaevikus istuda ja et mingil hetkel kellegi teise sõjas natuke rohkem oskuslikult kuuliga põlve saada ja arterial bleedingu heli saatel puu najale ära hääbuda.

Provoker
15.09.13, 01:05
Mis vahet seal on kui riik seaduses ette nähtud kohustusi sinu ees ei täida? Sul ju oma kohustustest riigi ees ükskõik? Ei pea silmas sind isiklikult aga ei viitsi lauset üldistavaks ümber sõnastada.

redddman10
15.09.13, 01:37
Mis vahet seal on kui riik seaduses ette nähtud kohustusi sinu ees ei täida? Sul ju oma kohustustest riigi ees ükskõik? Ei pea silmas sind isiklikult aga ei viitsi lauset üldistavaks ümber sõnastada.

heh.pole sellele nii mõelnudki.good point.

nikitheone
15.09.13, 05:18
Mis vahet seal on kui riik seaduses ette nähtud kohustusi sinu ees ei täida? Sul ju oma kohustustest riigi ees ükskõik? Ei pea silmas sind isiklikult aga ei viitsi lauset üldistavaks ümber sõnastada.
Mõte on selles, et täidad, aga demokraatlikus riigis on olemas sõnavabadus ja võimalus seadusi muuta.

Provoker
15.09.13, 10:01
Mõte on selles, et täidad, aga demokraatlikus riigis on olemas sõnavabadus ja võimalus seadusi muuta.

Sul kogemus olemas alternatiivsetest valikutest. Olgem ausad, enamust kaitseväe teenistuse vastaseid ei ole valmis ka seda alternatiivset kohustust täitma.

WeThePeople
15.09.13, 11:55
Mis vahet seal on kui riik seaduses ette nähtud kohustusi sinu ees ei täida? Sul ju oma kohustustest riigi ees ükskõik? Ei pea silmas sind isiklikult aga ei viitsi lauset üldistavaks ümber sõnastada.

mis kohustusi riigil on minu ees?

Provoker
15.09.13, 12:29
Tagada sulle seaduslik kaitse nii kodumaal kui ka välismaal, hoolitseda selle eest, et meditsiiniteenus, politsei ja päästeamet oleks kättesaadav. Kui lapsed saad siis neile lasteaiakoht alates kolmandast eluaastast. Tagada võimalikult hea haridus oma kodanikele. Neid asju on palju. Kui riik seda ei koordineeriks elaksime me mingis väga imelikus ühiskonnas.

WeThePeople
15.09.13, 14:06
Tagada sulle seaduslik kaitse nii kodumaal kui ka välismaal, hoolitseda selle eest, et meditsiiniteenus, politsei ja päästeamet oleks kättesaadav. Kui lapsed saad siis neile lasteaiakoht alates kolmandast eluaastast. Tagada võimalikult hea haridus oma kodanikele. Neid asju on palju. Kui riik seda ei koordineeriks elaksime me mingis väga imelikus ühiskonnas.

Jah, ma maksan makse et neid toredaid hüvesid saada vb kunagi, kohustusteks on neid palju lugeda.

Provoker
15.09.13, 14:50
Jah, ma maksan makse et neid toredaid hüvesid saada vb kunagi, kohustusteks on neid palju lugeda.

Ei. Makse maksad sa sellepärast, et rahva valitud riigijuhid on sellise meetodi kirja pannud eelarve täitmiseks. Eelarve on puhtalt vahendid kaudselt või otseselt riigile pandud kohustuste täitmiseks. Võtame ulmelise juhtumi, et eestis on maavarana piiramatus koguses kulda. Sellest saab täita riigieelarve mitmekordselt ning tagavara on veel sadadeks aastateks. Maksukoormust riigis kehtestatud ei ole. Kas sellisel juhul ei oleks eelmainitud tegevus riigi poolne kohustus vaatamata sellele, et keegi makse ei maksa?

WeThePeople
15.09.13, 16:07
Ei. Makse maksad sa sellepärast, et rahva valitud riigijuhid on sellise meetodi kirja pannud eelarve täitmiseks. Eelarve on puhtalt vahendid kaudselt või otseselt riigile pandud kohustuste täitmiseks. Võtame ulmelise juhtumi, et eestis on maavarana piiramatus koguses kulda. Sellest saab täita riigieelarve mitmekordselt ning tagavara on veel sadadeks aastateks. Maksukoormust riigis kehtestatud ei ole. Kas sellisel juhul ei oleks eelmainitud tegevus riigi poolne kohustus vaatamata sellele, et keegi makse ei maksa?

ilus näide. aga kuna tulevased sõjamasinad tahavad teada kas voodirallid tõesti ainult vooditegemised v et kas asicsi tossud saab pärast ikka koju kaasa siis ei viitsi rohkem seda teemat keerutada.

privador
15.09.13, 16:29
Vaadake, et endale gay-seerusi ei saa

qbj0hn
15.09.13, 16:31
Vaadake, et endale gay-seerusi ei saa

Ajudenussijaid mõtled?

Ma käisin mingi 7a tgsi ära 11 kuud, noorteajal saime epic piina ikka ja obv peale siukest ajudenussi siis see kandub kõik edasi. (Hommikul kell 6 huumor kasarmusring roomates läbi porilompide teha samal ajal verbaalset ravi saada)
Ise peale NAK-i mingi paar nädalat jaoülemana peenestasin ka veits rohkem kui vajalik, aga viskas kolli ette. Mingi distsipliin muidugi vajalik, aga niisama pulli prst on overkill.
Hiljem kui läbi oli kõik see pull ja tehti tagasisidet jaoülemate kohta sain kõige paremad sõnad, kaasaarvatud nendelt kes ida-virumaale sattudes lubasid hea kelgu anda.
Mingi epic rühmaülem oli ka, kes kutsus enda kabinetti tihti, et me nii vabalt ei võtaks ja rohkem peenestaksime.

Ega kõik sitad mis reamehed tegid saime meile kaela, mitte reamehed, sest meie olime süüdi kui distsipliin madal.
Vbl võtsin ka liiga vabalt lõpus 1x lulz, otsustasi ühel pühapäeval, et ei viitsi tagasi minna ja lähen jooma hoopis. Esmaspäeva hommikul kasarmusse ilmudes sain veits aega kartsa+2 nädalat kasarmuaresti.
Lisaks viimased 2 kuud ei saanud linnaloale ka tänu sellele.
Ise suitsumees, siuke nali tuli ka meelde, et ühe jaoülemaga kes tobi tegi käidi suitsetamas peale söömist siis need kes tobi ei teinud olid niikaua toenglamangus kuni suitsetajad lõpetasid.

Ega linnaluba oligi pmst ainuke motivaator, et normaalselt käituda. Iga nädala lõpus kutsus rühmaülem enda juurde ja küsis kes peaks sisse jääma ja kes välja minema. Need kes vastu hakkasid ja ei allunud need ei saanudki välja. Üks tüüp oli kõik see 11 kuud pmst sees (va SBK lõpp).
Fun times.

alaska
15.09.13, 17:11
Mõtetu idiootsus 21 sajandil. Laskma õppimine ja trenn on ok, aga isikut suretada niimoodi kuude viisi ei anna küll Eestile midagi juurde. Sõjavägi on koolitus, kuidas indiviidil pole mingit tähtsust, pead mõtlemata kuuletuma käsule. Keegi vähe oma peaga mõtleb ja vastu hakkab lollusele, terve rühm pannakse kannatama. Tugevamad muidugi võtavad muigega ja jookseb mööda külge maha, kahjuks tunnen paljusid, kes ka 10 aastat hiljem on ikka veel peast sõjaväelased ja püüavad samu teooriaid rakendada oma karjääri tegemisel ja pereelus.

Matu
15.09.13, 17:18
7. aastaga on palju muutunud

WeThePeople
15.09.13, 17:20
Mõtetu idiootsus 21 sajandil. Laskma õppimine ja trenn on ok, aga isikut suretada niimoodi kuude viisi ei anna küll Eestile midagi juurde. Sõjavägi on koolitus, kuidas indiviidil pole mingit tähtsust, pead mõtlemata kuuletuma käsule. Keegi vähe oma peaga mõtleb ja vastu hakkab lollusele, terve rühm pannakse kannatama. Tugevamad muidugi võtavad muigega ja jookseb mööda külge maha, kahjuks tunnen paljusid, kes ka 10 aastat hiljem on ikka veel peast sõjaväelased ja püüavad samu teooriaid rakendada oma karjääri tegemisel ja pereelus.

:heart:

Ghost0
15.09.13, 19:29
7. aastaga on palju muutunud
Nagu n2iteks? Tulin 2 aastat tagasi ja ei ole johni jutt yldse v66ras, k6ik oleneb paljudest faktoritest. Kus aega teenid, kes ryhmaylemaks satub, mis ameti ja jaoylemad saad jne. Yks jaoylem v6ib koguaeg niisama nussida ja teine teeb seda AINULT p6hjusega. Ryhmaylematega suht samamoodi, meil oli yks jalav2e ryhmylem, kes ytles kohe alguses 2ra, et noorteajal mittemingisugust arstide juures k2imist pole.

Alaskaga pooleldi n6us, terve ryhma karistmine on debiiline, aga jao kaupa t2itsa effektiivne imo. 8eldakse, et ryhm on yhtne, aga ikka suht v6imatu kontrollide, mida teised jaod tubades/telkides/v6sas v6i kus iganes teevad. Jagu on yhtne, ja ysna lihne on jamasid v2ltida.

Aga yldiselt on systeem ikka p*tsis, see ei ole normaalne kui arsti juures vingumise eest pannakse mitmele reamehele voodireziim ajateenistuse l6puni, 4 kuuks. Ja nii see l2ks kah.

Matu
15.09.13, 19:41
käisin ka 2 aastat tagasi nussiti ikka m6ttetult aga mingit sellist asja ka nyyd polnud nagu qb r22kis ja nagunii iga aastaga l2heb asi kergemaks ja m6istlikumaks

KristjanLaas
15.09.13, 19:55
7. aastaga on palju muutunud

Ei tea, tulin moned kuud tagasi ja tapselt sama sitt, mis qb raakis.


Samas meil oli lounauinak almost iga paev 30min + 15min lol.


Ja ma tegin ka 2x vaejooksu, esimene kord tulin 24h hiljem ja teine kord 48h hiljem. Peale esimest korda vaadati labi sormede, sest helistasin ette ja utlesin, et kohugripp. Teine kord oli u. 2 nadalat hiljem ja tulin suhtumisega, et "Im not even sorry, paris palju parem oli valjas kui koristusnadalast osa votta." (Kalkuleeritud vaejooks oli see, kuna 3 nadalat oli lopuni ja olin iga nadal valja saanud, seega teadsin, et max saan korra veel ja seda ilge vedamise korral, seega laksin kindla peale valja). Selle peale mindi kull narvi ja viimase hetkeni sweatisin, et akki lastakse 48h hiljem teistest koju, onneks siiski joppas.

qbj0hn
15.09.13, 20:01
Njah, samas kui üksinda gaasimaskis paar kompaniid ära moppida peale seda kui sinna on visatud epic laar vett või teab kus perse täisvarustuses suitsukoni matuseid joostes tegema minna enam vastu ei haugu ka.

KristjanLaas
15.09.13, 20:30
Njah, samas kui üksinda gaasimaskis paar kompaniid ära moppida peale seda kui sinna on visatud epic laar vett või teab kus perse täisvarustuses suitsukoni matuseid joostes tegema minna enam vastu ei haugu ka.

Ei molisenud ajateenistuses kordagi lambist vastu ja sain ulematega paris hasti labi, kuna enamasti pigem naitasin aktiivsust ules ja sain voimaluse teha enda jaoks huvitavamaid asju tanu sellele.

Ainus, mis mind VAGA hairis kaitsevaes, oligi nooremseersantide susteem, mis on kohutav ja voimatu on votta tosiselt olukorda, kus jalanumbri suurusega nsrs teeb midagi supertardi ja sul puudub igasugune voimalus seda parandada, vaid pead kaasa koigega minema sitase reamehena.

Provoker
15.09.13, 21:27
Ainus, mis mind VAGA hairis kaitsevaes, oligi nooremseersantide susteem, mis on kohutav ja voimatu on votta tosiselt olukorda, kus jalanumbri suurusega nsrs teeb midagi supertardi ja sul puudub igasugune voimalus seda parandada, vaid pead kaasa koigega minema sitase reamehena.

Täitsa nõus sellega. Kahjuks kui nüüd kriisisituatsioonis kõikidel sõduritel otsustusõigus oleks, on tulemus juba ette teada. Meil oli vahepeal põhiharidusega rühmaülemate jooksikud kellest midagi intelligentset oli palju loota. Ometi juhul kui rühmasiseselt midagi oli vaja ära teha, siis "tarkasi" rohkem kui rubla eest ja sittagi tehtud ei saa. Lisaks tulevad sellises olukorras välja nn arvamusliidrid kes hakkavad käske kohe jagama ise samal pulgal olles ülejäänutega. See tekitab hõõrumisi rühmasiseselt ning koostöö, mis peaks olema kogu teenistuse eesmärk on väga vaevaline.

Potsataja
15.09.13, 22:48
Njah, samas kui üksinda gaasimaskis paar kompaniid ära moppida peale seda kui sinna on visatud epic laar vett või teab kus perse täisvarustuses suitsukoni matuseid joostes tegema minna enam vastu ei haugu ka.

Ja kui see gaasimaskiga moppimine välja tuleb ning laiema avalikuse ette jõuab, mis siis juhtub? Mul kunagine klassivend sai imo isegi tingimised peale mingi sarnase olukorra tõttu.

qbj0hn
15.09.13, 23:04
Ma ei tea, see ei tundunud midagi haruldast, kohati vaimne isegi hullem.
Jaoülemad vist vaatasid osad kirjad läbi mis saadeti reameestele kui tundus peale kirja veel midagi sees olema (kui me juba olime siis pold nii) ja ühe tüübi tüdruk oli saatnud stringid kirjaga.
Mees kutsuti rivi ette, alandati/tehti nalja ta üle ja öeldi, et siukseid asju ei saadetaks.

codeblack
16.09.13, 10:18
Meil jäeti terve nädala toimkond nädalavahetuseks sisse põhjusega "peldikus oli sitaplekk." Kas see seal oli ning kuidas mitte keegi peale kompaniiülema seda nädal aega ei näinud, on siiani müsteerium. Ehk peitus tegelik põhjus selles, et eelmine kutse läks reservi ning oli vaja tüüpe, kes koristaks ära kompanii ja peseks puhtaks autod? Vahipataljon forthewin, aus koht.

WeThePeople
16.09.13, 22:22
ja siis kõik räägivad et pärast hea läbi huumoriprisma asjale tagasi vaadata..

KristjanLaas
16.09.13, 22:39
Ma ei tea, loppkokkuvottes ma ei kahetse kull, et kaisin.

Juba selle parast, et kui laksin tegin uldfuusilise testi 57 punkti (2 min jooksul 7 katekoverdust :(, 27 kohulihast ja jooksin 3200m 19.30 vms) ja ara tulles tegin 260 (u. 65 katekoverdust, 100 kohulihast ja jooksin 15min)

Minu jaoks oli kogu uritus nagu brocamp pmst ja kui vahegi competitive oled, siis on voimalust ed proovile panna sellistes asjades, mida ilmselt kunagi tulevikus proovida ei saa.

ziimukaz
16.09.13, 23:21
Ma ei vaata isegi tagantjärgi selle Vahipataljonile läbi huumoriprisma. Peldik koht oma nõmeda kaadriga. Meid nussiti ikka reservipäevani täiega. Ei soovita kellelegi.

Edit: VÕIBOLLA oleks isegi mingi meeldiv mälestus sellest ajast jäänud, kuid kompaniiülema ja -veebli viimase nädala käitumine jättis korraliku okse maitse suhu.

privador
16.09.13, 23:57
Ei tea need seerud ja jaoülemad ikka panevad üle võlli. Mul oli nii, et jaoülem küsis, et kes tahab linnaluba saada peab talt suhu võtma kogu rühma ees. Oli see nali v mitte aga iq-tase vist kõrge pole...
Meil oli jaoülem 18-aastane-keskast ilmselt välja visatud ja kohe kaitseväeteenistusse läinud. Naljakas kui 18 kutt karjub 20+ ajateenjate peale..mõni ka 25 ja laps ja naine kodus...

qbj0hn
17.09.13, 00:09
Selleks nendel 150 kilostel ida-virumaa poistel ma ära lõhkusingi vast, kugi ma polnud kunagi eriti ülekohtune.
Solid 18 aastane 70 kilone poiss tamburaitab seal, siis lõhub ära küll.

-andres-
17.09.13, 00:20
Meil oli üks vend autojuht, 8 kuu vend, ma ei mäleta, kas 27 või 28 oli piir, aga kui sisse tuli sügisel oktoobris, siis oli kuu aega sünnipäevast puudu. Jaoülem oli 19 vennal ja täis nolk. Ei olnud tore sellel vennal.
Ja sisse tuli sellepärast, et oli viimased aastad eiranud kutseid, aga noorem vend võttis oma nimel kutse kodus vastu vms, ei tea kas täpselt nii saab, kuid igatahes vastutava isikuna lubas edasi toimetada ja kodusõda oligi alanud :D.

vsiu100
17.09.13, 09:44
ma olin vahipatis ca 10a tagasi ja väga lõbus ja lebo oli.
enda suhtlemisoskuses ja inimeste õigete nuppude tundmises oli sitaks kinni.
sain seersandist kuni pataljoni ülemani kõigiga kohe algusest läbi. suurt rolli mängisid juhused ka - seersandi ja aspirandiga olin juhuslikult mitu suve kakumäe rannas võrku koos tagunud, rühmavanemaga olin koos pataljoni jalkatiimis(kuhu meie 160st noorest valiti katsetel eesti koondise vendade kõrvale kokku 3 inimest), rühmaülem oli mu sünnilinnast Haapsalust ja perekonna nime järgi tuvastas, et tunneb hästi isa poolvenda ja nii ta läks.
olin varsti nagu väike hall kardinal. kogu aeg ülemused pärisid, et reamees, mida sina arvad sellest, teisest asjast, keda kuhu toimkonda paneme, keda koju laseme jne. eks siis tuli võimalikult õiglane olla, sest tihtipeale nii ka tehti.

codeblack
17.09.13, 11:25
Ei tea need seerud ja jaoülemad ikka panevad üle võlli. Mul oli nii, et jaoülem küsis, et kes tahab linnaluba saada peab talt suhu võtma kogu rühma ees. Oli see nali v mitte aga iq-tase vist kõrge pole...

Juhtusin ka enda jaoylemat nägema vanalinnas mingi kuu aega enne enda teenistuse l6ppu (ta oli siis mingi 4 kuud reservis olnud). Ega mul temast ka noorteajal hea arvamus jäänud, aga tema jutt reservis olles oli ikka debiilsuse tipp, sest mees hakkas keksima jutuga "j6in kogu aeg 6lut ja viina ja olin nii purjus, elu oli täiega vägev ja sain k6igi ajusi nussida." Vähemalt oli ise rahul endaga...

Palju teil teenistuse jooksul kätega asjade selgeks tegemist oli? Ise mäletan paari juhtumit, kus vähe ebastabiilsematel vendadel ära kruttis ja andmiseks läks

KristjanLaas
17.09.13, 12:37
Uks nn. everlasti vend andis toakaaslasele sisse, et teda naljaparast kukeks kutsus kui tuup oli paev labi piiderdanud, muidu oli koik okei.

Naljakas oli see, et koik koige "kovemad mehed", kes irl for fun tagumas kaisid olid pidevalt fys vabastatud ja sittagi kunagi teha ei suutnud. Aga nv-l kaisid kambakesi ikka poksiklubide lippu korgel hoidmas.

KristjanLaas
17.09.13, 12:38
ja agreed, et suhtlemisoskus ilmselt koige vajalikum skill uldse kaitsevaes.

pastilaa
17.09.13, 14:49
neid lugusi lugedes (idiootidest alandavad madalamaastme bossid) oleks mõistlik peale teenistust teeninstuskaaslastega ühiskaebus kaitseväele teha konkreetsete isikute vastu. seda peaks tegema kõik, keda on ahistatud ja alandatud kaitseväes - süsteemselt ja järjepidevalt. hiljem ju karta pole midagi. tsiviilelus ju tunduks mõistlik.

pilme10
17.09.13, 16:22
mnjaaa.. käisin ka 2 aastat tagasi Sidepataljonis ja nüüd tagasi vaadates tuleb seike meelde küll. Esimese nädala majanduspäev oli hea, pidime täiesti tavalist asfalti liivateradest puhtaks pühkima, siis ma mõtlesin küll, et wtf kuhu ma sattunud olen. . Teenisin 11 kuud ning meiega samal ajal oli spordirood. .. kirjutasin miski avalduse, et äkki saaksin nendega koos trenni teha, kuna olen eluaeg spordipoiss olnud ja mingi ime läbi oldi nõus. Päeval nussiti niisama ja õhtul sai trenni teha. .Füüsiliselt olin elu tippvormis. . Siis hakkasid kaitseväe võistlused, kus osalesin jalgpallis, kossus, triatlonis, siis olid mingid jooksud jms veel, tänu nendele "teenisin" plusspunkte ning sain paar lisa linnaluba.. . Noja siis tuli saatuslik jõulupuhkus mis oli mingi 28-2jan.. tagasi tulles olin haige ning ei pidanud kolmnurklaagrisse minema ning jäin üksi patti. . .kiiilusin seal siis niisama paar päeva, kuniks kolmapäeval viskas nii siibrisse see passimine, et läksin arvutiklassi grindima. . mäletan siiani, et kui pati ülem lõunal mind sealt avastas ning end pooleks karjus, et mida ***** sa omale lubad, siis mul oli 180manid lahti ning mingi 3FT'd, siis oli kass küll arvuti kinni lüüa :D:D
Peale noorteaega hakkasime käima kuskil Ülemistes autokoolis ning meile tehti linnaload, et saaksime seal käia mingi 8.00-14.00, igal jorsil olid omal ajal sõidud ning sealt sai korduvalt niisama linna peale minna. . .The best of oli ikkagi see, kui puhastasime relvi ja lõuna tuli peale. .. kõik panid relvad kappi ja läksid sööma. . ma suutsin jätta relva voodi peale :DDD Tagasi tulles oli küll wtf, mida ma tegin. . (relv on kõige tähtsaim kaitseväes, mis ei tohi valveta jätta) mõtlesin, et oh joppas keegi ei näinud. . siis järgminenädal olid laskmised ning esimese vooru ajal oli mul jalg püsti, et tra mingi tõrge on. . relv ei lase :DD .. tuli välja, et mu rühmaülem oli söömise ajal luku mu relvast eemaldanud. . siis pidin roomama kõik laskmised, stardist märgini. . kokku mingi 3km päeva jooksul roomates.. jäi meelde küll, et enam relva üksi ei jäta. . mälestusi jagub, väga häid sõpru sain, kuid kokkuvõttes on see kaitsevägi ikka masendavalt ****** koht.

vsiu100
17.09.13, 16:42
ui pati ülem lõunal mind sealt avastas ning end pooleks karjus, et mida ***** sa omale lubad, siis mul oli 180manid lahti ning mingi 3FT'd, siis oli kass küll arvuti kinni lüüa :D:D

LMAO

vsiu100
17.09.13, 16:59
parim meenutus oli noorteaja lõpurännak, ca 50-55km vahepeatustega-ülesannetega.
lasime sõbra emal enne metsa maha viskamist tuua:
mobiilid, raadio-mp3 mängijad
2 suurt pakki Always pesukaitseid
10x 0,5l Hustleri energaijooki
ca 10 marsi sokolaadi
paki ibumax 400mg
bloki pruuni Barclayd(suits).

muusika mängima, suits ette, väsimuse tulles enegriajook, sokolaad ja valuvaigisti sisse ja "trippisin" selle asja pooljoostes ära. oleks teist samapalju veel otsagi pannud kui vaja. alwaysid läksid(suvi oli) saabastesse talla alla, et jalg kuiv oleks ja neid vahetasid iga 5-10km tagant. jalutuskäik pargis.

qbj0hn
17.09.13, 17:09
Ma võtsin lõpus nii vabalt juba, poleks nagunii välja lastud karistuse prst enne teenistuselõppu ja koll oli ees.
Tehti öösel õppehäire kevadtormil, ma magasin rahulikult edasi, järsku hakkab keegi läbi une jalaga perse peksma, et postile ja häire, rühmaülem lolz.

-andres-
17.09.13, 17:38
Meil oli esimene metsalaager, miski kaevikute kaevamised ja asjad kaks päeva, siis teisel ööl olid häired ja kaevikutesse tormamine. Me neljakesi sõpradega bibide all, hui kuulsime miskit häiret. Hommikul tegime silmad lahti, hakati miskeid matuseid ja asju korraldama, kõik olid väsinud nägudega, mõtlesime et mis nüüd juhtunud.
Pärast tuli välja, et magasime 6 tunni jooksul kolm häiret maha, keegi meid ülesse ka ei leidnud ja ülemad ei pannud tähele ka vist pimedas, et meid pole.

tafka31
17.09.13, 18:33
Metsas õppustel tõmbasime ühe tüübiga lauduri hinge alla ja hakkasime ise öösel ühele kuivikute jaole vaikset häiret tegema. Hirnusime nii, et tilk püksis kui vennikesed püksid rebadel kaevikute poole lidusid:D

overbet
17.09.13, 20:05
Ma ei tea, loppkokkuvottes ma ei kahetse kull, et kaisin.

Juba selle parast, et kui laksin tegin uldfuusilise testi 57 punkti (2 min jooksul 7 katekoverdust :(, 27 kohulihast ja jooksin 3200m 19.30 vms) ja ara tulles tegin 260 (u. 65 katekoverdust, 100 kohulihast ja jooksin 15min)

Minu jaoks oli kogu uritus nagu brocamp pmst ja kui vahegi competitive oled, siis on voimalust ed proovile panna sellistes asjades, mida ilmselt kunagi tulevikus proovida ei saa.

Huiama selle pärast ei hakatud, et kõike kaasa ei jõudnud teha?

KristjanLaas
17.09.13, 20:31
Uldse mitte, seni kuni nahakse, et puuad oli vahemalt meil koik OK.

vsiu100
17.09.13, 21:04
mis veel meenus - sain füüsise testis lõpuks max tulemuse ja sellel valuvaigisti-energiajoogi tripilt ka max punnid ja anti miski kuldne mõõgake, mis kleebiti vormile. see ka mingil määral päästis lapilükkamisest, sest kui seisid või vedelesid pundiga kuskil, siis võõras seeru või suurem võll valis tavaliselt ilma märgita tegelasi "kiireid ülesandeid" täitma.

veel 1 seik - olime pataljonide jalka võistlustel Pärnus ja elasime Pärnu pati hoovis suurtes telkidel. Suvi, ilmad ilusad, nädal aega lebo. 1-2x päevas mäng või trenn, muu aeg vaba ja linna peal(noorteajal :D, suvel, pärnus).
Pärnu patis oli sitaks hea söök, lasanjet sai :D aga pärnakaid ei kadestanud küll. nimelt oli sel ajal seal nii palju rahvast, et üks rühm(või kompanii?) oli kogu aeg metsas. ühed tulid, tegid voodid, kapid vabaks ja teised läksid metsa.

VisaHing
27.09.13, 12:02
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L8wtKocfHw4#t=118

bi0hazard
08.10.13, 21:35
homme arstlik komisjon, we'll c what happens

Looper
08.10.13, 21:39
homme arstlik komisjon, we'll c what happens

Tahad minna?

VisaHing
12.11.13, 14:21
Komisjonis käidud.

1 arst psühholoog: Olete kõlbulik
2 arst kirurg: Olete kõlbulik. Üritasin seljaga natuke huiata aga röngten midagi ei näidanud.
3 arst sisearst: Ei ole kõlbulik.

Lõplik: EI ole kõlbulik.

fak je.

Pythagoras
12.11.13, 14:37
said lõpliku "ei" või pikenduse?

VisaHing
12.11.13, 14:48
said lõpliku "ei" või pikenduse?

Sain lõpliku EI.

MartinGarcia
12.11.13, 14:58
Kuidas siis ära said ?

VisaHing
12.11.13, 15:08
Kuidas siis ära said ?

Noo haiguslugu olemas, paberid eriarstidelt võetud. Kergelt võimendasin ka ja olin ise jutukas. Nii ta läks. Samas ega midagi otseselt ei valetatud ja rääkisi nii nagu asi on. Arstiga leidsime lihtsalt ühise keele. Muud nagu ei oskagi öelda.

Dnbftw
12.11.13, 16:08
Lähen ka homme teisele ringile. Imo suht mõttetu komejant see, oma tervise kohta ei saa tagasisidetki. Arstidel äärmiselt pohhui, liinitöö. Midagi reaalset kurta siis öeldakse, et kõik korras ja vsjo, ei tehta väljagi. Ajaraiskamine.

Fabulous
12.11.13, 16:57
Noo haiguslugu olemas, paberid eriarstidelt võetud. Kergelt võimendasin ka ja olin ise jutukas. Nii ta läks. Samas ega midagi otseselt ei valetatud ja rääkisi nii nagu asi on. Arstiga leidsime lihtsalt ühise keele. Muud nagu ei oskagi öelda.
Ma eeldan, et käisid Võru haiglas. Sealse siseelundite arstiga (veidi vanemas eas meesterahvas) ühise keele peale saamine tundub küll üsna ulme, sest viimati käies tundus see tüüp ikka solid retard. Pigem järgis ta lihtsalt protokolli ning kui ikka eriarsti paberi peal oli, et ei ole kõlbulik, peab tema ka sellega nõustuma.

VisaHing
12.11.13, 18:07
Ma eeldan, et käisid Võru haiglas. Sealse siseelundite arstiga (veidi vanemas eas meesterahvas) ühise keele peale saamine tundub küll üsna ulme, sest viimati käies tundus see tüüp ikka solid retard. Pigem järgis ta lihtsalt protokolli ning kui ikka eriarsti paberi peal oli, et ei ole kõlbulik, peab tema ka sellega nõustuma.

Meil oli sisearst mingi naine. Ausalt nimi ei jäänud meelde. Üks nazi vuntsiga doktor kõmpis ringi küll muidu mööda sama koridori pidevalt.

Dnbftw
12.11.13, 20:57
Oskab keegi öelda, et kui lähen teisele ringile arstlikus komisjonis kas pean uuesti kõik arstid läbi kammima?

rasmer
12.11.13, 21:03
Oskab keegi öelda, et kui lähen teisele ringile arstlikus komisjonis kas pean uuesti kõik arstid läbi kammima?

Kui mõtled neid kolme komisjonis siis jah.

Dnbftw
12.11.13, 22:07
Ee pidasin selle all silmas seda, et absull kõik protseduurid või kuidas?

kardaanirist
12.11.13, 22:42
ise käisin kolm korda komisjonis ning teine ja kolmas kord käisin vaid perearsti, psühholoogi ja kirurgi juures.

Dnbftw
12.11.13, 22:50
Okay, tänud! Siis saan homme veidi lihtsamalt.

kardaanirist
12.11.13, 22:53
Okay, tänud! Siis saan homme veidi lihtsamalt.

ei pruugi. teist korda käies olin eelviimane inimene, kes ära sai (kuigi käisin vaid kolm arsti läbi, samal ajal kui mõned olid esimest korda ja käisid veel linnas kopsupilte tegemas jne). istusin poole viieni seal kuigi esimese arsti (perearsti) juures kirjutati juba pikendus välja. ei tea, mis neil seal vahepeal juhtus.

Dnbftw
12.11.13, 22:55
Lol, ma oleks küll küsima läinud :D
Eks tuleb juba varakult platsis olla homme, saab koheselt asjad kätte ja jooksma arstide vahet. Kas nad tõesti ei suuda ise selle peale tulla, et kutsuda nt. kõik tüübid 20 min vahedega kohale? :(

reggie
12.11.13, 23:09
Kas nad tõesti ei suuda ise selle peale tulla, et kutsuda nt. kõik tüübid 20 min vahedega kohale? :(
Pooled lontkõrvad ei suuda meenutada õiget kuupäevagi, pooli pabereid kaasa võtta, õigest kellaajast rääkimata.

Konso
12.11.13, 23:28
Pooled lontkõrvad ei suuda meenutada õiget kuupäevagi, pooli pabereid kaasa võtta, õigest kellaajast rääkimata.

this

Aga peale sõjaväge suudavad seda 90%

Fabulous
29.11.13, 16:37
Ma hakkan Eesti tervishoiusüsteemi pädevuses iga päevaga nii tõsiselt rohkem kahtlema, et hetkel tundub juba on oma enda tervise heaolu huvides mitteilmumise eest kriminaalkaristus/asendusteenistus palju parem variant kui "pohh, yolo" suhtumisega arstide tõttu haigena väkke minek.

Peale 4.5 kuud ootamist sain lõpuks nina-kõrva-kurgu arsti juures ära käidud, aga selle doktori suhtumine oli küll alla igasugust arvestust. Hoolimata sellest, et ninast sisuliselt õhk läbi ei käi (see tõestati ka testidega ära) ja põskkoopad ning mandlid on põletikulised, ütles arst põhimõtteliselt otse välja, et see hakkaks üsna kindlalt probleeme valmistama ning ma veedaksin selle (sinusiidi) tõttu palju aega laatsaretis, aga see pole absoluutselt tema probleem ja põhimõtteliselt deal with it. Lisaks oli kõnealune arst üleüldse üsna üleolev ja ebasümpaatne isik. Ilmselgelt räägib tervisetrend.ee 2.4/5.0 hinne enda eest.

(kusagil oli vaja lihtsalt pettumust välja elada)

Pythagoras
29.11.13, 18:35
Kus käisid ja mis arsti nimi on?

Fabulous
30.11.13, 00:11
SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Dr. Ene Kivirüüt. Oleks pidanud review'sid usaldama enne kui aja panin: http://www.tervisetrend.ee/korva-nina-ja-kurguarst-Ene-Kiviruut-MD4246.aspx

Looper
07.01.14, 00:17
Täna oleks pidanud sõtta minema. Aga jätsin minemata, ei teagi mida peaks tegema ,et ära saada.
Finantsiline olukord neid vist ei koti? Kui ma peaks minema siis kaotan korteri ja maja, sest keegi teine pangalaenu ei maksa ju :/

qbj0hn
07.01.14, 00:20
Laenumakset peatada ei saa sõja ajaks? Olen kuulnud küll midagi taolist, prst plekid edasi lihtsalt.

Looper
07.01.14, 00:25
Teoorias on jutt ilus küll. Natuke uurisin seda puhkuse asja aga siiski intress jookseb edasi ja sõjaväe 60€ seda ei kata + maja ja korteri jooksvad maksud, ala kommukad jne.

Ma olen nii pettunud selles sõjaväe korrast.

Konso
07.01.14, 00:25
krim karistuse saad ja ikka lähed

qbj0hn
07.01.14, 00:29
Mis siin pettuda on selles võtmes.
Reaalsus on ju see, et teadsid, et oled kaitseväekohuslane ja teadsid ka enda finants olukorrast. Riik pole selles süüdi, et siukse olukorra tekitanud endale.
Kui natuke karmimalt kuid õiglaselt öelda.

Looper
07.01.14, 00:33
Mis siin pettuda on selles võtmes.
Reaalsus on ju see, et teadsid, et oled kaitseväekohuslane ja teadsid ka enda finants olukorrast. Riik pole selles süüdi, et siukse olukorra tekitanud endale.
Kui natuke karmimalt kuid õiglaselt öelda.

Mulle ei mahu pähe ,et riik otsustab mu elu üle.

Konso
07.01.14, 00:34
Alati on võimalus Somaaliasse kolida kui ei meeldi.

Looper
07.01.14, 00:41
Alati on võimalus Somaaliasse kolida kui ei meeldi.


http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2014/01/embarrased.gif.pagespeed.ce.XZrtAZGGCt.gif

Pythagoras
07.01.14, 00:42
ega see üllatusena ei tulnud, et minema pead, miks midagi varem ette ei võtnud?

VisaHing
07.01.14, 00:44
Mnjaaa.. Kui lähed seda teed, siis ära accepti telefonikõnesid kahtlastelt numbritelt. Ära võta ühtegi posti vastu, mis kuller toob. Tuleb nagunii tähitud kiri, kas siis uksetaha või pead järgiminema. Proovi neid ignoda kui võimalik. Kui on võimalik, siis kirjuta end kodust välja.

gl.

Looper
07.01.14, 00:48
ega see üllatusena ei tulnud, et minema pead, miks midagi varem ette ei võtnud?

Kõigepealt tervisekontrolli minnes arvasin ,et saan juba sealt lebolt vabastuse. Kuna mingi aasta ennem põdesin Belli halvatuse käes. Ofc see neid ei kottinud ja pandi aeg kirja. Siis pidin 6ndal oktoobril minema aga sealt sain pikenduse 3 kuud ja öeldi ,et edasisest pääsed ainult arsti tõendiga wms. Nüüd ajangi mingit paberit taga ,et ära saada. Üks plaan on aga see selgub nädala kahe pärast kas läheb läbi.

Looper
07.01.14, 00:51
Mnjaaa.. Kui lähed seda teed, siis ära accepti telefonikõnesid kahtlastelt numbritelt. Ära võta ühtegi posti vastu, mis kuller toob. Tuleb nagunii tähitud kiri, kas siis uksetaha või pead järgiminema. Proovi neid ignoda kui võimalik. Kui on võimalik, siis kirjuta end kodust välja.

gl.

Täna sain juba kõne.

Küsis kas ootan sõjaväe väravas. Ma naq wdf pole ma kuskil väravas.
Siis küsis kas olen bussis w? Ma ei ole bussis ka.
Ah te siis lihtsalt ei kavatsegi kohale ilmuda jah. Ma vastu ,et nagu erilist soovi pole sinna tulla jep. Siis ütles okey , teiega võetakse ühendust. cya

Codecci
07.01.14, 00:52
See alternatiiv-ajateenistuse variant ka olemas ju, nikitheone siit foorumist tegi seda. Eeldusel muidugi, et sa täiskohaga tööl ei käi ja sealt oma sissetuleku säilitama pead.

Looper
07.01.14, 00:57
See alternatiiv-ajateenistuse variant ka olemas ju, nikitheone siit foorumist tegi seda. Eeldusel muidugi, et sa täiskohaga tööl ei käi ja sealt oma sissetuleku säilitama pead.

Kahjuks jah full time töökoht.

See alternatiiv on suht sarnane sõjaväele. Kui pappi peale tuleks mujalt siis obv läheks ennem sõtta.

IsandJoberst
07.01.14, 00:58
krim karistuse saad ja ikka lähed

Ometi on ka kõrvalehiilijaid. KRA kodulehelt võib lugeda, et arstlikku komisjoni mitteilmujale võidakse rakendada sunniraha kuni 640 eurot ja rahatrahvi 800 eurot, ajateenistusse mitteilmumisel kuni 1200 eurot. Tegelikult on trahvid aga kordades väiksemad. Miks?

Esiteks, sellel kontingendil - näiteks kui nad on õppurid - ei ole tohutult raha. See karistuse fakt on juba iseenesest määrav, meie eesmärk ei ole neid kohtutäiturite juurde saata. Teiseks, kui mees on ühe korra eksinud, siis ei olegi riigi praktika, et rakendatakse kohe maksimummäära.

Pärast esimest trahvi saab ta uue ajateenistuskutse ja peab uuesti tulema. See kordub nii kaua, kuni ta on 27. aastane. Trahvi maksmine ei vabasta ajateenistusse kutsumisest. Neid ei ole õnneks palju, aga üks küll kirjutas, et «ma võin teile maksta iga kord, aga ma ei tule». Samas kedagi ei viida käed raudus ajateenistusse ja kui sul on piisavalt paks rahakott ja sa tahad seda karistust, siis see on võimalik.

Piltlikult öeldes on võimalik end ajateenistusest vabaks osta?

Ei, kindlasti ei ole see ostmine. Ja see on väärtegu, mitte kuritegu.

http://www.postimees.ee/1156908/kra-peadirektor-ajateenistuskolblike-noormeeste-osakaal-peab-kasvama

Looper
07.01.14, 01:03
Huvitav mis vahega need trahvid ilmuma hakkavad.

Sounds like plan, 4 aastat plekkida, kui nad nüüd mingit seadust vastu ei võta ,et kuni 30ni sõtta.. Samas, kui iga kuu peab plekkima siis veits overkill.

VisaHing
07.01.14, 01:11
Sõbra-sõber maksab jutu järgi 19 EUR kuus trahvi. :D Umbes nagu sõjaväe järelmaks .

Aga muidu loogiline oleks nõnda, et igakord kui sa jätad kuhugi ilmumata, et kas siis arstlik või ajateenistus hakkad saama mingi karistuse.

Muidu ma soovitaks end väljakirjutada kodust ja jätta uus registreerimine tegemata. Taaskord saan siin ainult teiste juttude järgi rääkida aga pidavat aitama. Vahest vb saadavad ka vanale aadressile mõne kirja aga neid lihtsalt ei võta vastu. Ütled, et sellist inimest ei ela siin. Egas postitädi tegelt ei teagi milline sa välja näed ju :D Nii ka hakkab trahvidega olema, et sina neid lihtsalt kätte pole saanud ja ongi kõik. Nendel seda samuti kuhugi saata pole. Dead end.

Codecci
07.01.14, 01:15
Huvitav mis vahega need trahvid ilmuma hakkavad.

Sounds like plan, 4 aastat plekkida, kui nad nüüd mingit seadust vastu ei võta ,et kuni 30ni sõtta.. Samas, kui iga kuu peab plekkima siis veits overkill.
See ärasaamine nüüd ülemäära keeruline ka ei ole kui hingega asja juures oled.

Konso
07.01.14, 01:35
Ometi on ka kõrvalehiilijaid. KRA kodulehelt võib lugeda, et arstlikku komisjoni mitteilmujale võidakse rakendada sunniraha kuni 640 eurot ja rahatrahvi 800 eurot, ajateenistusse mitteilmumisel kuni 1200 eurot. Tegelikult on trahvid aga kordades väiksemad. Miks?

Esiteks, sellel kontingendil - näiteks kui nad on õppurid - ei ole tohutult raha. See karistuse fakt on juba iseenesest määrav, meie eesmärk ei ole neid kohtutäiturite juurde saata. Teiseks, kui mees on ühe korra eksinud, siis ei olegi riigi praktika, et rakendatakse kohe maksimummäära.

Pärast esimest trahvi saab ta uue ajateenistuskutse ja peab uuesti tulema. See kordub nii kaua, kuni ta on 27. aastane. Trahvi maksmine ei vabasta ajateenistusse kutsumisest. Neid ei ole õnneks palju, aga üks küll kirjutas, et «ma võin teile maksta iga kord, aga ma ei tule». Samas kedagi ei viida käed raudus ajateenistusse ja kui sul on piisavalt paks rahakott ja sa tahad seda karistust, siis see on võimalik.

Piltlikult öeldes on võimalik end ajateenistusest vabaks osta?

Ei, kindlasti ei ole see ostmine. Ja see on väärtegu, mitte kuritegu.

http://www.postimees.ee/1156908/kra-peadirektor-ajateenistuskolblike-noormeeste-osakaal-peab-kasvama

Ok, 13a tagasi räägiti krim karistusest.

Aga kui oled mees, siis teada on, et pead minema või omale tõendi sebima. Keegi ei tee Sinu eest sittagi ära, ei kaitseväes ei panga ees (võibolla naist pannakse nati kui aega teenid).

IsandJoberst
07.01.14, 01:40
Huvitav mis vahega need trahvid ilmuma hakkavad.

Sounds like plan, 4 aastat plekkida, kui nad nüüd mingit seadust vastu ei võta ,et kuni 30ni sõtta.. Samas, kui iga kuu peab plekkima siis veits overkill.

2013. aastal oli kokku 176 väärteo menetlust. Väga vähe tõenäoline, et karistatakse maksimaalse määra ja tihedusega. Halvimal juhul saad paar trahvi peale mida unustatakse sind ära.

q_q
07.01.14, 02:11
See looperi teema juba veits teine level, kui see, et ei ilmu komisioni imo.

Fabulous
07.01.14, 02:30
Kui komisjoni kohale minemata jätad, võid jah väärteo saada, aga kui oled komisjonis ära käinud ning ei lähe kohale saad kriminaalmenetluse ja hakkad iga aasta trahvi saama kuni kas piisavalt vana oled või siis lõpuks ära käid. Samas kui kindlat töökohta või sissetulekut pole ja nt. veel õpilane oled, siis soovitan kas legaalselt ära saada, asendusteenistuses käia või ikkagi teenistusse minna. Muidu võib tulevikus tekkida olukord kus hakkad tööle kandideerima ning ei taheta väga võeta kuna sul on kriminaalkaristus. Erasektori firmad vist seda järgi vaadata ei saa, aga avalikus sektoris ei saa küll iial tööd.

qbj0hn
07.01.14, 02:32
Mnjah, neid viilimis võimalusi omajagu, aga ega need seal komisjonis ka idioodid ei ole.
Prolly isegi seda sama teemat railtardinud.

Fabulous
07.01.14, 02:42
Mnjah, neid viilimis võimalusi omajagu, aga ega need seal komisjonis ka idioodid ei ole.
Prolly isegi seda sama teemat railtardinud.
Tegelt komisjon ei saa mitte sittagi teha. Põhimõtteliselt käib asi nii, et kui sul on eriarsti paber olemas ning seal on kirjas diagnoos millega ära saada, siis nad peavad sind ka mittekõlbulikuks tunnistama. Isegi seda juhuk kui see arst on ise võib-olla arvamusel, et sul seda probleemi pole. Samamoodi vastupidi on nii, et kui sul eriarsti paberit ette pole näidata ja räägid neile probleemist mis sul tegelikult on ja millega peaks ära saama, aga ei suuda seda kuidagi ära tõestada, pead ikka minema, sest nad ei tea kas sa räägid tõtt või ajad jama.

qbj0hn
07.01.14, 03:03
Tõsi ta on, aga tavaliselt need kes saavad selle paberi easilyt (reaalselt midagi viga või sebivad vms) ei tulegi siia kunagi midagi küsima. Küll, aga need kes ei saa üritavad ikka seal samas komisjonis mingit jama ajada, seda mõtlesin.
Mingi aasta pidin õppekogunemisele minema ja võtsin eriarstilt paberi ja nüüd vabastus elu lõpuni taolistest asjadest (päris tervise probleem).
Kõige pullim oli see, et kui kirurgi juures käisin siis see ütles, et mul lampjalad ja poleks esimest korda pidanud minemagi.

neeme
07.01.14, 03:38
Tegutseda tuleks kui ei taha väkke minna.Ilmselt praegu saad mingi trahvi. Vaidlusta arstliku komisjoni otsus (peaks saama) ja käi uuesti arstlik läbi. Enne seda veel vaata seadustest läbi millega täpselt väest ära saab, millega mitte. Sebi erialaarstilt diagnoos, kui diagnoos olemas siis pole arstlikus komisjonis mingit kobisemist. See kui sa läed sinna mingi jutuga, et sul oli see või oli see, aga sul pole mingi erialaarsti paberit olemas siis seal see neid ei koti.

Ise sain 2 esimest korda aasta pikendust ja just kuu tagasi sain lõplikult ära. Ei olnud kuigi keeruline tglt.

MartinGarcia
07.01.14, 04:09
Tegutseda tuleks kui ei taha väkke minna.Ilmselt praegu saad mingi trahvi. Vaidlusta arstliku komisjoni otsus (peaks saama) ja käi uuesti arstlik läbi. Enne seda veel vaata seadustest läbi millega täpselt väest ära saab, millega mitte. Sebi erialaarstilt diagnoos, kui diagnoos olemas siis pole arstlikus komisjonis mingit kobisemist. See kui sa läed sinna mingi jutuga, et sul oli see või oli see, aga sul pole mingi erialaarsti paberit olemas siis seal see neid ei koti.

Ise sain 2 esimest korda aasta pikendust ja just kuu tagasi sain lõplikult ära. Ei olnud kuigi keeruline tglt.

Viitsid lingi visata kust saan neid asju vaadata ? ty

Fabulous
07.01.14, 04:28
Viitsid lingi visata kust saan neid asju vaadata ? ty
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1250/3201/3004/VV_45m_lisa1.pdf

bi0hazard
07.01.14, 12:15
Tegelt komisjon ei saa mitte sittagi teha. Põhimõtteliselt käib asi nii, et kui sul on eriarsti paber olemas ning seal on kirjas diagnoos millega ära saada, siis nad peavad sind ka mittekõlbulikuks tunnistama. Isegi seda juhuk kui see arst on ise võib-olla arvamusel, et sul seda probleemi pole. Samamoodi vastupidi on nii, et kui sul eriarsti paberit ette pole näidata ja räägid neile probleemist mis sul tegelikult on ja millega peaks ära saama, aga ei suuda seda kuidagi ära tõestada, pead ikka minema, sest nad ei tea kas sa räägid tõtt või ajad jama.


this.
ise käisin novembris vist, rääkisin sisearstile oma jamadest ja värkidest, see ei saanud midagi eriti aru, ei osanud kaasagi rääkida, küsis ainult, et kus tõend(diagnoos) on? Sama värk silmadega, olin prillidega seal, ütlesin, et -5.75 on, öeldi, et sellega ära ei saa ja tõendit on ikka vaja. 16 jaanuar lähen uuesti. Täna on eriarsti vastuvõtt ja vaatan äkki saan sealt tõendi, mul nimelt kentsakas olukord, kus tervis on peetis, aga testid ei näita pm mitte midagi. Veri on küll paigast ära, aga mis selle tingib, seda ei tea mitte keegi.. Sümptomid on ka päris karmid ja ohtlikud, aga kala üles ei leita... kuna sümptomitest ei piisa, siis ma olengi siin kahe tule vahel. Eriarst ütles, et ta mulle piiranguid ei pane kuna noor mees ja värki, aga sümptomid on sellised, et füüsilise koormuse korral on selline tunne, et kohe on minek ka.

pastilaa
07.01.14, 13:44
kui plaan ära saada ja soov mitte minna, peab ikka enne asjaga huviga tegelema. lollidele ja laiskadele on sõjavägi muidu vajalik kindlasti. terve ja intelligentse mehe jaoks siiski ajaraisk, kui militaarhuvi endal pole. suurem enamus enda tuttavatest sedasi arvanud, kes käinud - naljalugusi jagub, aga kokkuvõte sama - mahavisatud aeg, sisulist tegevust vb kuu kui kontsentreeritult teha.

Pythagoras
07.01.14, 13:52
Ära saab suht lihtsalt kui asja ajada aga arvestage et iga kolmas saab Ansipi ja nõid Nastja koostööst needuse ka peale kui minemata jätta, oma kogemus räägib.

qbj0hn
07.01.14, 14:53
Looper hoia enda olukorraga kursis kuidas läheb.
Komisjon läbida ja siis mitte kohale ilmuda on veits karmim teema ikka kui niisama kontroll üle lasta.

Ma sõjaväes olles 1x olen "jooksus" olnud.
Läks võtt veits pikaks, ilmusin päev hiljem kohale. Sain kartsa+kasarmuaresti+teenistuse lõpuni linnaloale ei saanud, ise olin jaoülem.

Head mälestused.
Kevadtormil jorra jorra.
http://www.upload.ee/image/3810267/pinal.JPG