PDA

View Full Version : Jõuluannetus 2010



Leheküljed : 1 [2]

Pahvak
13.12.10, 20:51
Damn, ma sain aru, et see 28k on kõik kokku arvutatud, aga siis on hea. :)

ranka
13.12.10, 21:20
28k on see, mis tuli FTP-st üle. Nüüd hakkan tegema arvutuse. Löön kokku FTP dollarid ja protsentuaalselt palju said loomad, lapsed ja noored. Siis 28k too prose ning lõpuks pangakanded.

ranka
13.12.10, 22:07
Sain sellised tulemused (runnari tulevane 1800 laekumine sisse arvestatud):

Raha laekus...

FTP-st: 28,461.1
Pangast: 12,549
====================
Kokku: 41,010.1

Summad jagunevad

Loomad: 13,622.80
Noored: 13,776.80
Lapsed: 13,610.60
===================
Kontroll: 41,010.20

Screenshot: http://www.pokkeriprod.com/ranka/pildid/muu/annetus.jpg

http://www.pokkeriprod.com/ranka/pildid/muu/annetus.jpg

PALUN VAADAKE ÜLE NIMEKIRI JA VEENDUGE, ET TEIE NIMI ON ÕIGE. SUMMA ON ÕIGE (PEAKS OLEMA, KÕIK KLAPIB) JA TEIE ANNETUSE SUMMA LÄHEB ÕIGESSE KOHTA! 24h ON AEGA PARANDADA TULEMUSI!

harryahven
13.12.10, 22:32
nice, et kõik enamvähem ühepalju saavad

qbj0hn
14.12.10, 00:01
Väga täpselt läks ja,et suht võrdselt :)
Hea kokkusattumus :D

ESTPatrick
14.12.10, 00:10
ma võiks ka paar kilo anda, aga mul netelleris ja seal on keeruline vist

ESTPatrick
14.12.10, 00:11
ja aeg vist läbi, sry olin siin peolainel veidi ja muule mõelda ei suutnd

Kotkas1000
14.12.10, 09:36
Mis seisuga see nimekiri on koostatud? Mina kandsin eile hommikul raha, aga nime pole nimekirjas. Usun, et lõunaks oli raha üle juba tulnud.

ranka
14.12.10, 13:57
Mis seisuga see nimekiri on koostatud? Mina kandsin eile hommikul raha, aga nime pole nimekirjas. Usun, et lõunaks oli raha üle juba tulnud.

Kui sa loed seda posti: http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/5417-J%C3%B5uluannetus-2010?p=290911&viewfull=1#post290911 siis seal on rida: "E.N. (ei tea screen-name, ise täpsustagu): 500 EEK - noored ja loomad".

Ma arvan, et see oled sina ja see nimi on kirjas. Kui ei ole sina siis anna teada ja kui oledki sina ning tahad, et E.N. asemel oleks screen-name siis PM'i mulle oma täielik nimi kinnitamaks, et ikka on õige kanne.

fyte
14.12.10, 20:48
Tabelis on minu poolt kantud 500.- jaotatud kolmeks, kuigi tegelt peaks olema ainult loomade ja lastekodu vahel.

ranka
14.12.10, 21:01
Selge, parandan selle vea.

Hetkel meil on täiesti kindel, et kuhu lähevad noorte rahad ja loomade rahad aga praegu veel vaidlus on lastekodu rahade üle. Sest niisama mingile ametnikule küll sulli ei tahaks kanda ja pigem ostaks ise asju - ala suusad.

Siis selline asi. Kuna loomade värk on Tartus siis on vaja leida usaldusväärne isik, kellele raha kanda ja kes ajab kokku väikese pundi ning ostab ära söögid ning viivad laiali. Boonuseks on see, et too punt võtab kaasa fotoka, kogu punt on söökide taustal pildil ning tehakse klõps, mis pärast avalikusta pressikas. Tõenäoliselt ilmub artikkel koos piltidega suurtemates väljaannetes. Seda siis ka lastekodule suuskade vms. ostmiseks. LenC hetkel tegeleb sellega.

Eelmise aasta pilt:
http://f.elu24.ee/f/2009/12/24/287126t11h1c08.jpg

Pildil siis lenC.

On vabatahlikuid? Leits pakkus paar päeva tagasi, et ta võiks autoga sõidutada ja ära lasta viia. Vajadusel kompenseerime ka bensiiniraha. Seda siis PP.com arvelt, mitte annetustest OBV.

camu
14.12.10, 21:11
Imo võiks see mõni usaldusväärne Tartu kärss olla, ala Owner85 või Dogers. Ilmselt seal mõni poiss veel.
Ma ise küll Tartust mingi 80 km kaugel, aga vajadusel võin ka Tartusse sõita ja transpordiga ning shoppamisega aidata.

taipupole
14.12.10, 21:12
Tartu. Kaubik. Toit.

Provoker
14.12.10, 21:14
Vabalt võin Owneriga punti võtta kui ta tegeleda viitsib. Mul suur sõiduk ka veel boonusena.

ranka
14.12.10, 21:25
Kuna ma tunnen Taipupole kõige rohkem siis tõenäoliselt vastutavaks jääb tema. Kas siis kõlbaks nii, et keegi läheks talle appi? Täpsed kuupäevad ja asukohad annan ennem teada. Kolme-neljaliikmeline punt oleks hea. Näiteks TP, Provoker ja owner88. Kindlalt võib veel keegi sappa hüpata. Sobib?

Provoker
14.12.10, 21:28
sobib sobib. Peamine et info liiguks.

Seda ka, et kui tööpäeval siis oleks hea kui vähemalt paar päeva ette teada. Peale kella 17.00-i on savi mis päev on. Siis on aega piisavalt.

Owner85
14.12.10, 21:29
Loomulikult olen nõus,jagab kontakte oma vahel ja teeme ära,provokerit tean isiklikult hästiaga kas annetused on vankumatult lukus juba?homme teeks ise ka väikse panuse!

Tarmonator
14.12.10, 21:41
Ütlen kohe ära, et mulle sihuke massiline "chappy" ostmine loomadele ei meeldi. aga ma olen ka natuke pahuras tujus.
Kunagi ma tutvustasin oma mõtteid ja plaane selles osas, aga las ta jääb.

ranka
14.12.10, 21:45
Ma annan vähemalt päeva ette. Eeldan, et selleks daatumiks oleks näiteks reedene päev. Aga ju leiame kõigile sobiva aja, isegi laupäev mõeldav. Tahaks kõik asjad koos ära teha, et rahu oleks maapeal.

Owner85
14.12.10, 21:54
Ma annan vähemalt päeva ette. Eeldan, et selleks daatumiks oleks näiteks reedene päev. Aga ju leiame kõigile sobiva aja, isegi laupäev mõeldav. Tahaks kõik asjad koos ära teha, et rahu oleks maapeal.
ole hea pane oma msn mulle postkasti,seal kergem üksikasju rääkida!

ranka
14.12.10, 21:57
ranka (at) pokkeriprod.com või skype rainer_ranka_roomet

leits
14.12.10, 22:03
loomad saavad ka verivorsitd lauale, normal

Owner85
14.12.10, 22:24
siin maal mul skype netu aga omme 'htu poole puusalt igas kommunikatsiooni vahendis saan suhelda:=

Kotkas1000
14.12.10, 23:24
Ranka, kas said mu PM kätte? Lülitasin alles praegu sent mailide savemise sisse ja ei ole kindel, kas sain saadetud.

miksnii
14.12.10, 23:44
Nõus ka Tartus aitama, kui lisa abi vaja siis pm.

ranka
14.12.10, 23:58
Sain kätte kotkas ja vastasin kah. Tõenäoliselt homse päeva jooksul selguvad daatumid. Võib juhtuda nii, et kutsud saavad seenädal kingid kätte, noored samuti ning lapsed järgmise nädala jooksul. Aga hetkel olen infosulus ja homme (ehk siis juba täna) täpsustame.

KeRRRt
15.12.10, 20:49
lahe värk. me koolist saime loomadele mingi 4k pluss igasuguseid tekke, mänguasju jnejne.

ranka
16.12.10, 09:54
Kuna fyte tulemus oli eksimus siis tema 500 eest said alguses loomad 166, noored 167 ja lapsed 168 eeki. Kuna ta tahtis annetada ainult loomadele ja lastele (kumbki 250) siis noored kaotavad 167 krooni, loomad saavad 86 krooni ja lapsed 82. Tean, et summa ei anna 500 vaid 501 kokku aga enne lisasin kogemata eeki :) Las jääb.

Seega uus tulemus:
Loomad: 13,622.80 + 86 = 13,702.8
Noored: 13,776.80 - 166 = 13,610.8
Lapsed: 13,610.60 + 82 = 13,692.6

Loomade raha Taipupole ülekantud ning provoker ja owner võiksid minu või taipupolega ühendust võtta. Jagame/vahetame kontakte. Kui keegi veel tahab aidata siis kindlalt oleme oodatud ning PALUN tehke ka pilte ning need edastada esimesel võimalusel mulle või riputada üles siia teemasse.



===================
Kontroll: 41,010.20

noored 83, loomad: 84 ja lapsed -166

ranka
16.12.10, 10:01
Aa ja lisaks niipalju. Täna läheb teele ka noorte raha ning lastekodule ostame suuski, miski väikese ratta, võimlesipalli vms. Täpsemalt saan täna veel teada kui lennart ärkab

adam_q
16.12.10, 10:02
oleks võind ka omal ajal riskigrupi noorena mingit toetust saada....mis see riskigrupinoor on üldse? see kes võib kukkuda joomise-, narko- ja kuritegevusteele?

harryahven
16.12.10, 13:14
järgmine aasta võiks 50k+ ära teha

ranka
16.12.10, 14:42
Taipupole helistas mulle ja sain aru, et saab 25% soodukat aga toit jõuab kohale alles järgmine nädal. Ju kirjutab ise täpsemalt ja pikemalt.

taipupole
16.12.10, 14:47
Et siis loomade varjupaigast. Olen täna nati ringi tiirutanud nii seal kui ka nende ühe koostööpartneri juures (ning lähen veel ka igaks juhuks vist hulgikast läbi, et võrrelda) ja kokkuvõte on selline, et sain AS Dimelaga kokkuleppele, et kõigi toodete pealt enne KMi lisandumist 25% alla. Edastasin nende tootenimekirja varjupaigale ja nad tõenäoliselt valivad täna-homme asjad välja.

Seejärel esitab tellimuse ja Tartusse jõuaks kraam kolmapäeval, kui läheks siis mõne inimese abi vaja, et neid kotte, karpe ja kaste jms tassida.

Pange mulle PM oma nime ja numbriga ning lepime kokku selle värgi.

Kui kellelegi miski üldse (või väheke) ei meeldi, siis andke kah märku ja saab veel ümber teha. Kui tahate hinnakirja näha, siis võin selle ka siia lisada, enne tellimist niikuinii viskaks kogused ja asjad, et aimu oleks, et mis saabub.

peete82
17.12.10, 10:33
Krt jah sihukesed 25% juurdehindlused võiksid küll juba ajalugu olla. Ega nad ise peale ei maksa ju, ilmselt jääb peale 25% mahaarvamist veelgi katet.
Kas Dimela on ise selle kauba maaletooja? (loogiline oleks võtta maaletooja käest)
Mul tuttav peab Tartus loomakliinikut ja on ka Dimelas töötanud, ma võiks natuke tausta uurida (kuigi ei viitsi tegelt eriti, olen kindel, et võtate max soodsaima variandi)

lebovend
17.12.10, 10:41
Heh, Dimelas olin mingi hetk praktikal. Jube lebo oli, itimehed t2iesti lebokad. Hea oli k2ia ka, teised k2isid viis p2eva n2dalas, ma korra n2dalas ja seda ka kodust 200 meetrit eemal. Aga ok, sry for OT :D

ranka
17.12.10, 10:41
Unustasin öelda, et noored said ka rahad kätte. Järele jäänud veel lapsed, millega järgmise nädala jooksul tahaks kriispu peale tõmmata.

adam_q
17.12.10, 12:01
Krt jah sihukesed 25% juurdehindlused võiksid küll juba ajalugu olla.

norm bisnes ju, või mis viga?

Potsataja
17.12.10, 15:06
Krt jah sihukesed 25% juurdehindlused võiksid küll juba ajalugu olla. Ega nad ise peale ei maksa ju, ilmselt jääb peale 25% mahaarvamist veelgi katet.

Ma pakun, et tavahinnakirja puhul on vähemalt 100% kattega arvestatud. Kodulehte vaadates tundub, et tegu on premium segmendi toodetega ehk keskmistest poes müüdavast toodetest on nende hind mingi 3x kallim ?

KeRRRt
17.12.10, 16:32
no cmon. ise ostate ju kauplusest teksad, mille juurdehindlus on 300% ja olete jumala õnnelikud.
sorry, et veits teemast mööda.

taipupole
19.12.10, 15:40
Loomade varjupaigaga selline lugu, et nad võtsid täna ühendust ja palusid küsida, et kas meile sobiks toidu asemel hoopis ravimeid osta, sest toitu olevat kõvasti, kuid ravimid kõige kallimad ja just nende jaoks vahendeid kasinalt.

Seega siin ma nüüd küsingi.

Godspeed_EJ
19.12.10, 16:10
Minule sobib.

leits
19.12.10, 16:11
obv, ostame seda mida koige rohkem vaja ikka ..

Spewmonkey
19.12.10, 16:30
obv, ostame seda mida koige rohkem vaja ikka ..

This.

vapsik
19.12.10, 16:32
Ravimid väga fine.

Võid pilti ka endast teha kui tablett keele peal või süstal kuskil mujal. Saaks hea foto pressiteate jaoks.

con
19.12.10, 16:36
suur hulk loomi ongi sellised kes autolt põntsu saanud või mingi jube põletik kuskil. tuttaval varjupaik kesk-eestis, seal ka see teema, et tihtipeale odavam magama panna kuna rahasid eriti ei liigu.
söögiga jh nii, et paljud suuremad toiduaineid tootvad firmad vms annavad praagi varjupaikadele, igast vorstid ja saiad jne.

kindlasti õigem küsida otse abivajajalt.

peete82
19.12.10, 18:30
Ma pakun, et tavahinnakirja puhul on vähemalt 100% kattega arvestatud. Kodulehte vaadates tundub, et tegu on premium segmendi toodetega ehk keskmistest poes müüdavast toodetest on nende hind mingi 3x kallim ?

See oleks äärmiselt veider osta varjupaigale "premium segmendi" tooteid.
100% kattest tehakse 25% alla, aitäh.
(ma ise töötan ehituse alal ja seal toimub tõsine verelaskmine. Hea kui üldse plussi jääd. Siis on tore lugeda, mis kattega saab äri teha, tore bisness tõesti)

ranka
21.12.10, 20:51
See lastekodu annetus ajab juba nats närvi. Sebimist on rohkem kui asi seda väärt. Järgmine aasta lastekodusid sisse ei pane, kui just kindlalt plaani ei ole.

Pahvak
21.12.10, 21:00
Raha ei taheta? :D

ranka
21.12.10, 21:27
Raha tahetakse küll aga me ei tahaks ise anda, sest siis puudub meil kontroll, et kuhu see raha läheb. Ja üldiselt raha sellisel moel on sitt kingitus.

Timpz
23.12.10, 01:30
ei viitsi teemaT lugeda praegu , loomadele saab annetada mingi 100$?

ranka
23.12.10, 01:57
annetuste aeg ammu läbi

Provoker
23.12.10, 07:36
Seda, et on siis abi vaja või mitte. Homsest olen ma juba liikvel mööda Eestit ning siis on raske tabada.

ziimukaz
23.12.10, 09:39
ei viitsi teemaT lugeda praegu , loomadele saab annetada mingi 100$?
lol, kui sodi sa olid selle kirjutamise ajal, Timo? :D

Timpz
23.12.10, 09:41
lol, kui sodi sa olid selle kirjutamise ajal, Timo? :D

ikka väga :D

rohelinekonn
23.12.10, 10:41
ei viitsi teemaT lugeda praegu , loomadele saab annetada mingi 100$?

ikka saab mine kodulehele seal konto nr ja kanna ;)

ranka
23.12.10, 14:22
Seda, et on siis abi vaja või mitte. Homsest olen ma juba liikvel mööda Eestit ning siis on raske tabada.

Liigu-liigu. Räägin taipupolega.

ranka
24.12.10, 22:20
Ma hakkan praegu kedagi peksma - teema oli lukus. Ei viitsi looge uurida aga järgmine kord teen seda.

Mida tahtsin öelda: http://web.keila.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=46168/tervik_1223.pdf ja sealt lehekülg 6.

antnx
25.12.10, 16:15
Keegi võiks selle summa ja asjad sinna esilehele panna. Siis hea kohe vaadata uutel.

taipupole
25.12.10, 16:26
Annan jõuluülevaate loomadest: saime kenasti kokkuleppele ja nad otsid ise ravimid ära ning edastasid arve mulle, mis läheb esmaspäeval või pühapäeval või laupäeval või ükskõik kuna, millal pangad jälle lahti on, sest micro mängijad ei saa isegi ID-kaardiga selliseid summasid veebis liigutada. Lisaks siis sõidan ravimipoest läbi ja võtan sealt paar soovitud asja lisaks, mis esimesest arvest üle jäid. Et need suured ja rasked pole, saan tassitud.

Vot siis selline lugu kallid kaaslased. Jõululeffa!

taipupole
27.12.10, 23:14
Ja nagu lubatud, siis täna läks teele esimene ja suurem osa (10 552 krooni) loomadele mõeldud annetusest. Ülejäänud raha üritan lähiajal teise hulga medikamentideks ära vormistada.

Ja edastan koerte-kasside tänu :)

Rage
04.01.11, 14:16
mhm.. teema lõppenud? võiks stickist maha võtta imho

kilu6
04.01.11, 17:04
mhm.. teema lõppenud? võiks stickist maha võtta imho

Pole vist läbi, lastekodu teema üleval veel?

ranka
04.01.11, 20:46
Ei ole veel - seepärast on ka teema sticky. Tarmonaator nelja paiku helistas ja küsis veel lisainfi. Sain aru, et täna peaksid asjad kohale jõudma ja sain aru ka, et lastekodu annetuste eelarvest jäi veel tohhuija üle. Ütlesin, et vaadaku ise, et mida neile ülejäänu eest osta.

Aa üks probleem oli ka. Et Tarmol jäi endal fotokas maha, loodame, et neil endil on või Tarmo saab fotokaga teha.

Tarmonator
04.01.11, 22:33
Käidud ja sain pildi ka teha. Olen tänasest ringirallitamisest suht kutu-piilu. Teen lähiajal pika-pika kokkuvõtte.

taipupole
12.01.11, 19:13
On rõõm teatada, et loomadele mõeldud raha on kenasti loomadeni jõudnud. Veelkord tänud ja kummardus kõigile annetajatele.

taipupole
13.01.11, 07:43
Üks kiri ka mujalt.

--
Suur aitäh!

Tänu teiesugustele inimestele saab varjupaik rohkem loomi aidata!

Lugupidamisega
Kirke Roosaar
Varjupaiga projektijuht

Rage
14.02.11, 15:44
homsest saab tuludeklaratsiooni esitada... punkt seal järgmine:

5. Kingitused ja annetused on maksuvabad. See tähendab, et kui olete näiteks loomade varjupaiga või mõne toetusfondi püsitoetaja, saate riigilt tagasi aasta jooksul tehtud annetuse summast 21%, aga mitte suuremas ulatuses kui 5% aastas teenitud tulult. Annetused kajastuvad eeltäidetud deklaratsioonis juhul, kui annetuse saaja on tulumaksusoodustuse saaja ning annetuse kohta on olemas dokumentaalne tõestus. Poetades annetuskasti 5-eurose, tulumaksutagastusele ilmselgelt loota ei saa, kuid panga vahendusel tehtud annetuste info peaks kajastuma eeltäidetud deklaratsioonil. Kui see nii ei ole, tuleks ühendust võtta annetuse saajaga, et viimane andmed maksuametile edastaks.

ranka
14.02.11, 15:45
Hea, et üles pumpasid. Tarmo saatis mulle juba nädalad tagasi pildid ja asjad, mille unustasin üles panna. Tegelen kohe nendega aga ma ei tea. Kahju, et nii kaua läks asjaga.

ranka
14.02.11, 15:51
Kokkuvõte Pokkeriprod.com jõuluannetuse osast lastekodulastele - Tarmonator


Kuna jõuluvanal oli detsembris palju tegemist, siis kahjuks ei jõudnud ta lasteni enne kui alles jaanuarikuus. Aga ma olen kindel, et need lapsed ei olnud selle üle grammigi vähem rõõmsad.

Natuke eellugu. Nagu meie foorumiteemas otsustatud sai, suunati kolmandik annetustest lastekodudele. Väljavalituks said Pajusi valla lapsed, kes saatuse tahtel peavad elama erinevates lastekodudes. Neist 5 last Keila SOS-lastekülas, 1 Elva väikelastekodus ja 1 Paides. Keila lapsed on seejuures ka kõik ühe ema lapsed.

Eelnevate jutuajamiste käigus Pajusi valla sotsiaaltöötaja ja lastekodude inimestega lepiti kokku asjad mida lastele oleks vaja. Nii sai Keila lastele välja valitud 3 komplekti suuski, jalgpallisaapad, võimlemispall ja talvejope. Elva pisikesele poisile väike jalgratas ja Paide noormehele mobiiltelefon (mis tegelikuses jäi ostmata kuna noormees sattus seadustega vastuollu ja leidsin, et sellisel juhul tema abi ei saa).

Asjad ostetud suundusin neid laiali jagama. Pisikese jalgrattaga suundusin Elva väikelastekodusse kus elab teiste hulgas ka 2-aastane Sander. Lapsed olid kõik mänguhoos kui ma sisse astusin. Kui küsisin Sanderi järgi, siis tuli mulle vastu üks natuke tagasihoidlik poiss, kes esiotsa ei osanud rattast midagi arvata! Peale mõningat kõhklust arvas ta siiski, et tahaks seda proovida. Vaiba peal oli küll natuke raske sõita, aga esimene tiir sai tehtud. Ja juba oli järjekord, sest kõik lapsed tahtsid Sanderi uut ratast testida. Arvan, et suvel saab see nende kõigi sõiduriistaks.

Ühel päeval võtsin ette reisi Keilasse, et ära viia suurem osa annetusest. Võtsin veel külakostiks kaasa 1 kasti mandariine (10kg). Keila lasteküla väravas võttis mind vastu särasilmne Urmi Pärn, nende viie lapse niiöelda ema (kes ei tea SOS lasteküla tööpõhimõtet, siis olgu öeldud, et lapsed elavad seal koos justkui pere, neil on oma maja ja üks töötaja kes nendega seal 24/7 elab, ehk siis „ema“).

Parkisime auto ära ja võtsin oma kotid-kastid näppu. Toas olid kõik ilusti üles rivistatud ja viisakad:) Peale põgusat tutvust asusin jõuluvanakohuseid täitma. Kõigepealt sai üle antud suusad. Kokku osteti 3 komplekti neile. Kuna poisid on enamvähem ühes kasvus, siis nemad jagavad omavahel 2 komplekti ja neiud 1 komplekti.

Lapsed asusid kohe kiiruga saapaid jalga proovima. Järgmisena avati võimlemispalli karp ja seejärel sai siinkirjutajale kohustuseks see pall täis pumbata. Kaasasolnud „pump“ ei saanud sellega kohe kuidagi hakkama ja peale 30 minutit pumpamist ei olnud tulemus väga rahuldav. Samal ajal valmistas ema Urmi meile teed ja kohvi ja head paremat hamba alla.

Pallipumpamise ajal (tegime seda lastega kõik koos, iga laps 25 pumpamist) pugesid lapsed mulle väga lähedale. Sellest oli meil hiljem ka emaga juttu, et lastel on tegelikult väga vaja nö isakuju, keda neil SOS süsteemis ei ole paraku.

Kuna ma ei ole naiste jopede asjus just kõige pädevam, siis jope asemel sai ostetud 100€ väärtuses kinkekaarte ja see ema kätte antud (praeguseks on jope juba ostetud ja selle kandjal hea soe käia).

Viimaseks jäid jalgpalli saapad. Üks noormees on kõva jalgpallur ja oli mustade ja kollase Nike märgiga saabaste üle äärmiselt õnnelik. Tuleb märkida, et praeguseks on nende saabastega võidetud ka omavauste seas tiitel.

Peale kohustulike toimetusi istusime laua taha ja maitsesime head ja paremat. Lapsed rääkisid oma tegemistest koolis ja kodus, meie arutasime ema Urmiga mida lastele veel võiks vaja minna ja millest neil puudus on. Oli väga tore õhtupoolik ja hakkasin tagasi Tartu poole liikuma alles õhtul kaheksa ajal.

Kuna annetustest oli veel üle 240€, siis jäi Urmiga kokkulepe, et nad arutavad lastega ja annavad mulle teada mis neil vaja on. Lõpuks osutus valituks jalgratas. Terve pere peale üks. Merida Classic jalgratas koos mõne lisaga maksis Keila rattapoes 250€. Kompenseerisin üle eelarve läinud 10€ omadest vahenditest.

Kokkuvõtteks. Oli äärmiselt meeliülendav kogemus. Eriti käik Keila laste juurde. Nad elasid ühe perena, olid rõõmsad ja tublid, vaatamata nende olukorrale. Igal juhul olen valmis ka tulevatel aastatel sarnaseid operatsioone läbi viima. Kindlasti oleks võibolla saanud antud raha paremini kasutada ja otsida ehk ka müüjate käest paremaid pakkumisi. Aga kuna kiire oli taga koguaeg, siis peaasi oli see, et lapsed jäid rahule...

Klikkide pildil
88

Rage
14.02.11, 17:00
lol... võimlemispalli pumpamine jäi jahh veidi lahjaks@pilt :-D

camu
14.02.11, 17:03
See isiklik lähenemine mulle meeldis. Väga hea!

Pahvak
14.02.11, 17:11
Päris tubli ettevõtmine Tarmonatori poolt. :)

Tarmonator
14.02.11, 20:46
Piinlik lugeda neid kirjavigasid, seega sry.
Ja Ranka, pole vaja, võtan kogu süü endale - mina viivitasin kokkuvõttega ja ei saatnud sulle seda nädalaid :D

Igastahes. Alles paar päeva tagasi olin ühenduses keila perega ja nad edastasid veelkord oma tänusõnad meile kõigile ja lubasid varsti ka natuke pildimaterjali saata.

kilu6
14.02.11, 20:49
Aitäh.

Loodame, et kui asjad lastele väikeks jäävad, siis "emad" jne annavad need järgmistele, kes neid asju vajavad.
Enamikke asju saab konkreetne laps kasutada ainult paar aastat.

steven9405
14.02.11, 21:02
Väga tubli ettevõtmine, mul on hea meel, et siin foorumis ja mujal Eestis ka veel häid inimesi leidub.

Potsataja
14.02.11, 21:10
Samas natuke üllatav, et kuigi sellise pere kuueelarve on 3200€ ei saa nad omale ise selliseid asju lubada.

Igatahes vägagi tänuväärne ja õige lahendus .

janek174
15.02.11, 16:59
Väärt töö, Tarmo (Y)

Konso
15.02.11, 20:59
Well done, sir

yolpa
06.10.11, 02:11
lugedes seda vsiu müügiteemat, tuli kohe see jõuluannetuse teema meelde, loodan, et ka see aasta võtab keegi selle jälle käsile ja imo, mida varem seda parem:), lihtsalt väike meeldetuletus

Tarmonator
06.10.11, 07:56
Mind on korduvalt Keila SOS lasteküla lastele külla kutsutud. Ajapuudus pole lubanud sinna minna veel, aga praeguste plaanide järgi jõuan hiljemalt jõuludeks sinna. Koos omapoolse väikse kingikotiga.

leits
06.10.11, 09:44
Yup iseeneset voiks teema ära teha ja asja ajama hakata. minig nädal või 2 läheb aega, kellele üldse teha annetused .. siis oleks solid kogumis aeg ja planeerimiseks vms..

pastilaa
06.10.11, 10:08
Teen ettepaneku lisada ka FC Pokkeriprode MTÜ valikvariantidesse sellest aastast. Ise jagaksin toetuse laste ja Eesti hetke halvima liigameeskonna vahel :P.

nikitheone
06.10.11, 10:33
Mõelge välja ka, kas te tahate jõuluannetusega enda tuju tõsta või midagi reaalset ära teha ka.

leits
06.10.11, 11:06
Mõelge välja ka, kas te tahate jõuluannetusega enda tuju tõsta või midagi reaalset ära teha ka.

wtf is this bs?

WeThePeople
06.10.11, 11:26
Sorri kutid aga ei mõista ka. FC Pokkeriprod on ikka vähe teine projekt kui teiste heategevusest toimiv jalgpallivõistkond, jäägu see raha lastele kes sellest ka rõõmu tunda saavad mitte ei kasuta seda järjekordseks trenniks wismaris (viimane osa oli puhas näide, ei uuri teiste rahakotti). :)

emmimees
06.10.11, 11:30
Usun, et see jalka värk oli elukutselise leveldaja järjekordne etteaste lihtsalt..

inward
06.10.11, 11:33
Nõustun, minu arvates ka meeskonna lisamine on halb mõte. See on siiski meie ühisettevõtmine ja peaksime oma eelarve probleemid(kui neid on) ise korraldatud saama.
Ja ma usun, et enamus meie meeskonnaliikmetest on siiski keskmise või keskmiselt parema elujärje peal.

harryahven
06.10.11, 11:46
täpselt, saaks aru kui jalka meeskond koosneks lastekodu lastest vms.. igastahes aktivistid võiksid selle teema varakult tõesti kätte võtta, kindlasti annetan ka see aasta mingi summa.

nikitheone
06.10.11, 11:57
wtf is this bs?

millest aru ei saa?

mu mõte on selles, et on asju, mida saab toetada ja endal tuleb hea tuju ja on asju, mis vajavad toetamist (ja endal on hea tuju).

pastilaa
06.10.11, 12:17
Rahu rahu! Olen ise pidevalt heategevuses osalenud ja teen seda ka edaspidi - peamiselt lastega seotud ettevõtmistes. Ma ise oleks hea meelega spordi toetaja ka jõuluajal, aga kui enamikele tundub see ebamoraalne siin kontekstis, siis loomulikult jääb see ära.

P.S. kuna ise toetan abivajajaid pidevalt (näiteks regulaarselt läbi swedi preemiapunktidest saadava raha lastehaiglale suunamine), siis kutsukski üles lisaks toredale jõuluannetusele ka igakuiselt head tegema. muidu on oht tendentsile "korra aastas head teha ja siis jälle aasta hooleta".Foorumi jõuluannetuses osalen ka kindlasti!

ranka
06.10.11, 12:27
Mina see aasta aktivistiks ei hakka, sest rahade kogumine ja isikute leidmine, kes asjad kohale toimetavad on väga tülikas ja aega nõudev protsess. Kui kellegil on soovi ja on usaldusväärne võtku see enda peale. Olen ka kuulnud eelnevatest aastatest, et ETPF-il on olnud huvi korraldada samasuguseid annetusi ja ehk see aasta tuleb nende poolt midagi välja.

Kommentaari kirjutamise ajal FC Pokkeriprod annetuste nimekirja lisamine tundus hea idee aga muutsin siiski meelt. Neil kõik "eluks" vajalik olemas ja ei näe mõtet annetusel. See jääb nende treeneri ja kapteni ning kogu võistkonna enda otsustada, kuidas võistkond end ära majandab. Kõik FC-d saavad sellega hakkama, saab ka meie oma.

pastilaa
06.10.11, 12:43
See jääb nende treeneri ja kapteni ning kogu võistkonna enda otsustada, kuidas võistkond end ära majandab. Kõik FC-d saavad sellega hakkama, saab ka meie oma.

Läheb veidi OT, aga siin sa eksid. Kogu lääneühiskonnas on väiksemad spordiklubid LISAKS sponsoritele suuresti toetuste jõul tegutsevad ettevõtmised. See on Rootsis näiteks täiesti normaalne, et sa toetad ka rahaliselt oma küla vuti- ja käsipallitiimi. Eestisse pole lihtsalt see kultuur veel jõudnud. Õnneks ühtteist juba tehakse, kasvõi LINK (http://www.lhv.ee/corp/news/4542271) Eesti Jalgpalli Liidu ja LHV Panga koostöös loodud jalgpallikaardi omanik saab iga ostuga toetada oma valitud Eesti jalgpalliklubi või rahvuskoondist. LHV jalgpallikaart on pangakaart, millega tehtud igale ostule arvestatakse maksja poolt juurde 0,25% tehingu summast. Kogutav raha laekub kaardiomaniku poolt valitud jalgpalliklubi toetusfondi..

ranka
06.10.11, 12:56
Läheb veidi OT, aga siin sa eksid. Kogu lääneühiskonnas on väiksemad spordiklubid LISAKS sponsoritele suuresti toetuste jõul tegutsevad ettevõtmised. See on Rootsis näiteks täiesti normaalne, et sa toetad ka rahaliselt oma küla vuti- ja käsipallitiimi. Eestisse pole lihtsalt see kultuur veel jõudnud. Õnneks ühtteist juba tehakse, kasvõi LINK (http://www.lhv.ee/corp/news/4542271) Eesti Jalgpalli Liidu ja LHV Panga koostöös loodud jalgpallikaardi omanik saab iga ostuga toetada oma valitud Eesti jalgpalliklubi või rahvuskoondist. LHV jalgpallikaart on pangakaart, millega tehtud igale ostule arvestatakse maksja poolt juurde 0,25% tehingu summast. Kogutav raha laekub kaardiomaniku poolt valitud jalgpalliklubi toetusfondi..

Sponsorlus != annetus.

Rage
06.10.11, 13:02
[I]P.S. kuna ise toetan abivajajaid pidevalt (näiteks regulaarselt läbi swedi preemiapunktidest saadava raha lastehaiglale suunamine)
OT: aga kui veidi võrdled ja vaatad punktide hinda vs mingi vidin vs annetus, siis sellest toredast annetusest saab swedbank ikka suurema osa enda kaukasse panna:-/

muruntau
06.10.11, 19:34
Ise panen 10% enda novembri teenistusest annetuseks, minimaalselt €100, millest 50% FC Pokkeriprodele.

Spordiklubi ajamine on päris aja- ja finantsressursi nõudlik ala, siiani on meie eelarve umbes €50 miinuses iga kuu, nüüd treeneri lisandumisega jookseme €150 alla tulusid. Nt treeneri palga maksame mina ja veeretas kahe peale ja ise olen lisaks tohutule ajale annetanud see aasta juba umbes €200, et meil asjad saaks enamvähem aetud. Puhtalt trennimaksudega saaks kuidagi väga minimalistlikes oludes 1x nädalas trenn sital väljakul + mäng asja aetud, aga nii ei ole võimalik mingit tulemust saavutada. Mingi toetus on enamikul võistkondadel olemas kas siis omavalitsuse või ettevõtete poolt, meil on see seni küllaltki minimaalne olnud (Tänud rankale ja Pokkeriprod.com'ile siinkohal).

Ma saan aru küll, et jalkavõistkonna toetamine ei tundu nii õilis võrreldes armsate kaitsetute kiisude toetamisega, arusaadav, kui me valikust välja jääme. Palju tegijam on ju noori kriminaale toetada kui mõistlike noorte spordi tegemist. I'm hardcore, down wit' em kiiids. Kindlasti ka palju rohkem +EV 4 GDP growth. Yeah, right.

qbj0hn
06.10.11, 19:47
FCPP on küll vägev asjajamine jne kuid siiski jõuluannetuse kui siukse annaks siiski nendele kõige väetimatele.

Nagu hiljuti seda kodutunnet vaadates. Isa nelja väikse lapsega ajab 80 euroga kuu aega läbi ja selle eest peab kõike ostma jne ja me muretseme siin oma hobide toetuse pärast.
On inimesi kes tõsiselt vajavad seda plekki.

nikitheone
06.10.11, 19:50
muru, vahel peaksid sa küll vähem jooma @noori kriminaale. wtf?
e: selgituseks minu esimesele postile - ei mõelnud seal fc pokkeriprosi

emmimees
06.10.11, 19:51
Palju tegijam on ju noori kriminaale toetada kui mõistlike noorte spordi tegemist.

Mingi variant on siis igale Murru vangile plokk suitsu vms?

muruntau
06.10.11, 19:55
muru, vahel peaksid sa küll vähem jooma @noori kriminaale. wtf?
e: selgituseks minu esimesele postile - ei mõelnud seal fc pokkeriprosi

Vaata üles, eelmine aasta sai kõige rohkem hääli riskigrupi noored. Äkki peaksid ise vähem jooma?

nikitheone
06.10.11, 19:58
sul vist pole aimu ka, mida need riskigrupi noored endas kujutavad?

muruntau
06.10.11, 20:06
Ja pole eriti huvi ka. Igaüks teeb oma valikud ise ja vastutab nende pärast. Neid valdkondi toetatakse niigi maksumaksjate, ehk meie kõigi rahade eest, ma ei näe mingit pointi veel topelt nendesse enda raha suunata.

Edit: minu arusaam nendele jõuluannetuse tegemisest on, et see on sama nagu püksi kusemine, korraks hakkab soojem, aga see ei motiveeri neid enda käitumist muutma. Vähemalt mitte annetus iseenesest.

nikitheone
06.10.11, 20:09
see on su vaba valik. aga nimetada inimesi, kellel on vähem vedanud, noorteks kriminaalideks, on lihtsalt väga vale. ootasin sinult küll rohkemat

muruntau
06.10.11, 20:13
Kas neil on vähem vedanud, või on elu ikka skillimäng ja eksisteerib põhjuslik seos teo ja tagajärje vahel, on omaette küsimus. Noorteks kriminaalideks nimetasin neid selgelt irooniahõngulises kontekstis.

/OT

nikitheone
06.10.11, 20:28
OT, ot, aga kui su vanemad ei ole nii head elu skillimängus ja sina oled 9 aastane noor, siis edu sulle.
ja eesti riik toetab neid meeletult, nii et me peaks tõesti annetama koertele selle raha

pastilaa
06.10.11, 21:08
Ärme jagele - olen nõus muidu Muruga, et ka spordi toetamine võiks/peaks valikutes olema ja nõus ka nikiga - tõeliselt hädas noortele pole patt appi tulla (siinkohal ei nõustu Muru radikaalsete seisukohtadega:P).

Konkreetsemaks minnes - mul tutvusi Tallinna Perekeskuses (tegeleb hädas perede ja lastega). Neil oli näiteks eile käinud üks laps plätudega nõustamisel. Oli alles keegi, kes ei saanud kehalises käia, kuna vanematel polnud raha tossude ostmiseks jne. St reaalselt oleks hädavajalik muretseda (eriti talvel) korralikke jalatseid, mütse ja riideid neile lastele. Pole seda ohtu, et vanemad selle raha saaksid maha juua/süstida, sest keskus ostaks just vajaminevaid asju ja annaks need otse lastele. See oleks üks konkreetne koht, kuhu oleks vaja just enne kõige külmemaid jaanuari/veebruari külmasi raha suunata. Selliseid lapsi käib seal stabiilselt ja hädalistest puudust pole.

leits
06.10.11, 21:24
Ärme jagele - olen nõus muidu Muruga, et ka spordi toetamine võiks/peaks valikutes olema ja nõus ka nikiga - tõeliselt hädas noortele pole patt appi tulla (siinkohal ei nõustu Muru radikaalsete seisukohtadega:P).

Konkreetsemaks minnes - mul tutvusi Tallinna Perekeskuses (tegeleb hädas perede ja lastega). Neil oli näiteks eile käinud üks laps plätudega nõustamisel. Oli alles keegi, kes ei saanud kehalises käia, kuna vanematel polnud raha tossude ostmiseks jne. St reaalselt oleks hädavajalik muretseda (eriti talvel) korralikke jalatseid, mütse ja riideid neile lastele. Pole seda ohtu, et vanemad selle raha saaksid maha juua/süstida, sest keskus ostaks just vajaminevaid asju ja annaks need otse lastele. See oleks üks konkreetne koht, kuhu oleks vaja just enne kõige külmemaid jaanuari/veebruari külmasi raha suunata. Selliseid lapsi käib seal stabiilselt ja hädalistest puudust pole.

pastilaa idee on solid ..
standardina voiks loomad lisada .. ilma nendeta ei sa ayle ega ymber imo ..
ma isiklikult j2taks jalka teema v2lja .. nothing personal aga see pole siiski imo "hädavajalik", on inimesi kellel pole leiva jaoks raha etc

pastilaa
06.10.11, 21:26
standardina voiks loomad lisada

olen ise värske koeraomanik, aga enne jätaksin siit listist loomad välja kui spordi :P

nikitheone
06.10.11, 21:41
olen ise värske koeraomanik, aga enne jätaksin siit listist loomad välja kui spordi :P

+1 sellele jutule ja +1 pastilaa muidu jutule. töötan ka sotskeskuses ja see, mida sa seal iga päev näed on lihtsalt haige.

KristjanLaas
06.10.11, 22:05
pastilaa idee on absoluutselt fantastiline ja imo sellest paremat ei tule ka.

fyte
07.10.11, 00:44
pastilaa idee on absoluutselt fantastiline ja imo sellest paremat ei tule ka.
Nii on. Ise annaks ka panuse sinna, obv. ;D

muruntau
07.10.11, 03:35
Ega ma lastele annetuse vastu ei vaielnudki, obv nende olukord pole nende teha. Ise paneks ka poole enda annetusest just pastilaa idee alla.

nikitheone
07.10.11, 08:37
pastilaa idee täienduseks: üle eesti on olemas nt sotsiaalkeskused, perekeskused jms - kui suunata raha neile (ja neis usaldusväärsetele isikutele), siis ei peaks mingit probleemi tekkima. need inimesed kasutaksid raha just õigete asjade jaoks. valida saaks neid keskuseid nt nn tutvuste järgi ehk kes teab mingit usaldusväärset inimest kuskilt.

Rage
07.10.11, 09:37
loomade varjupaik peab olema option, mina tahan annetada neile, kes kannatavad inimese tegevuse tagajärjel:-/

rohelinekonn
07.10.11, 09:43
loomade varjupaik peab olema option

mhm mhm ma olen nõus sellega

ranka
07.10.11, 10:00
Ma toetan muruntaud täielikult aga ma olen kavalam kui tema. Ma ei ütle seda välja, sest pärast ei jõua seda ulgimis - ja sitalaviini ära "dodgega" ja seega jätan oma arvamused endale.

con
07.10.11, 20:10
See, kellele see raha läheb ei oma mingit tähtsust. Tähtsust omab see, kuidas seda raha kasutatakse. Kuidas see raha otseselt tõstab abivajaja heaolu. Mis kasu sellest rahast on.

Vaadates eelmist aastat siis olid ilmselgelt mõningased puudujäägid selles mõttes. Idee oli hea aga see, kuidas keegi kolmas seda kasutas ei olnud minu arvates just nii väga heaolu tõstev. Rääkides konkreetselt riskigrupi noortest.


Mis puutub FC supporti siis seda tuleks võtta spordi toetamisena, oma meeskonna toetamisena mitte indiviidide toetamisena. See, kuidas keegi seda väärtustab on igaühe enda asi.

Mis teeb pastilaa idee heaks ongi just see, et on olemas selge arusaam sellest, kuidas seda raha kasutatakse, kuidas see tõstab abivajajate heaolu.

Potsataja
08.10.11, 21:44
oleks võind ka omal ajal riskigrupi noorena mingit toetust saada....mis see riskigrupinoor on üldse? see kes võib kukkuda joomise-, narko- ja kuritegevusteele?


See, kellele see raha läheb ei oma mingit tähtsust. Tähtsust omab see, kuidas seda raha kasutatakse. Kuidas see raha otseselt tõstab abivajaja heaolu. Mis kasu sellest rahast on.

Vaadates eelmist aastat siis olid ilmselgelt mõningased puudujäägid selles mõttes. Idee oli hea aga see, kuidas keegi kolmas seda kasutas ei olnud minu arvates just nii väga heaolu tõstev. Rääkides konkreetselt riskigrupi noortest.

Võtsin ühe vanema postituse ja siis kõige viimase. Minu arvates on raha, mis läks riskigrupi noorte jaoks kahe aasta jooksul kõige õigemini kulutatud. Piir (väga) õige ja (väga) vale vahel on imeõhuke ja ka see väike summa, mis eelmine aasta neile läks võib tulevikus päästa ühe või koguni mitme inimese elu, rääkimata tühipaljast materiaalsest varast. Lastekodulaste pearaha on tõenäoliselt endiselt vanas rahas 10k-14k, samas kui keskmise Eesti lapse kulud kuus on miinimumpalga kanti (4350=280€). Lisaks muidugi kõik need vägevad kampaaniad, mida erinevad organisatsioonid ja ettevõtted lastekodude, kuid eelkõige Maarja küla ja Keila SOS Lasteküla jaoks korraldavad. Loomade varjupaigad saavad ka tähelepanu ja annetusi siit ja sealt, kuid alati on ikka puudu. Kõige õnnetumad on aga just need plätudes nõustamisele tulevad tulevased või praegused riskigrupi lapsed. Nende toetamisest ei tule millegipärast seda õiget feimi ja PR´i, mida reeglina iga õige "heategija" vajab.

Adam_q, miks sa ennast riskigrupi nooreks pead/pidasid ?

Muide:


see on su vaba valik. aga nimetada inimesi, kellel on vähem vedanud, noorteks kriminaalideks, on lihtsalt väga vale. ootasin sinult küll rohkemat

Nikitheone, kas sa tõesti ootasid muruntault rohkemat ? Tema arvamus on vähemalt 99,9% ehe, mitte nagu mingi fake "keep smiling" jms. BS.


Ma toetan muruntaud täielikult aga ma olen kavalam kui tema. Ma ei ütle seda välja, sest pärast ei jõua seda ulgimis - ja sitalaviini ära "dodgega" ja seega jätan oma arvamused endale.

Ausalt siin jooksin ma ummikusse.

muruntau
09.10.11, 00:29
Nikitheone, kas sa tõesti ootasid muruntault rohkemat ? Tema arvamus on vähemalt 99,9% ehe, mitte nagu mingi fake "keep smiling" jms. BS.


Kui siin on üritatud mulle ära panna kuna mul napib empaatiat nende suhtes, kel on elus vähem "õnne" olnud, siis sorry, ei õnnestunud. Inimesed on peaaegu eranditult sitas seisus seetõttu, et kas nemad ise või nende vanemad on teinud valesid valikuid. "Ei käinud koolis, õppinud ametit," või kuidas see "Väikeste linnade mehed" laul käiski. Kedagi peale iseneda süüdistada enda "ebaõnnes" on luuseri suhtumine. Ka väga kehvadest oludest on tulnud välja vägagi tegijaid mehi ja naisi, Ansipi, "seitset nahka nülgivate" rikaste, "kasuahnete" ettevõtjate ja teiste patuoinaste süüdistamine on lihtsalt nõme, labane. Väikeste laste puhul pole neil endil muidugi midagi teha enda heaolu nimel, neile tunnen küll kaasa ja enda umbes korra aastas, nii jõulude paiku valutava südametunnistuse kergenduseks teen ka jõuluannetuse. Aga täiskasvanutele mina küll kaasa ei tunne. Käisid ülikoolis, õppisid ametit, millega tööd ei ole võimalik saada? On see Ansipi süü? Guess again. Ei saa vaadata asja nii, et mina õppisin, miks mul tööd ei ole. Tuleks vaadata ikka nii, et mida reaalset on mul pakkuda tööjõuturule? Mille eest on inimesed või ettevõtted nõus mulle raha maksma, ja õppida tuleks just neid oskuseid, mitte käia ülikoolides "silmaringi laiendamas." (Yeah, õppisin ka ühte mõttetut ala, aga mõne aja pärast sain aru, et sellega tööd ei saa ja quittisin)

Kui selline suhtumine teeb mind mõne silmis munniks, siis olen ma vabalt nõus **** olema. Uhkusega.

Spewmonkey
09.10.11, 03:42
Võtsin ühe vanema postituse ja siis kõige viimase. Minu arvates on raha, mis läks riskigrupi noorte jaoks kahe aasta jooksul kõige õigemini kulutatud. Piir (väga) õige ja (väga) vale vahel on imeõhuke ja ka see väike summa, mis eelmine aasta neile läks võib tulevikus päästa ühe või koguni mitme inimese elu, rääkimata tühipaljast materiaalsest varast. Lastekodulaste pearaha on tõenäoliselt endiselt vanas rahas 10k-14k, samas kui keskmise Eesti lapse kulud kuus on miinimumpalga kanti (4350=280€). Lisaks muidugi kõik need vägevad kampaaniad, mida erinevad organisatsioonid ja ettevõtted lastekodude, kuid eelkõige Maarja küla ja Keila SOS Lasteküla jaoks korraldavad. Loomade varjupaigad saavad ka tähelepanu ja annetusi siit ja sealt, kuid alati on ikka puudu. Kõige õnnetumad on aga just need plätudes nõustamisele tulevad tulevased või praegused riskigrupi lapsed. Nende toetamisest ei tule millegipärast seda õiget feimi ja PR´i, mida reeglina iga õige "heategija" vajab.

Adam_q, miks sa ennast riskigrupi nooreks pead/pidasid ?

Muide:





Nikitheone, kas sa tõesti ootasid muruntault rohkemat ? Tema arvamus on vähemalt 99,9% ehe, mitte nagu mingi fake "keep smiling" jms. BS.



Ausalt siin jooksin ma ummikusse.

Sentigi ise panustanud ei ole, aga vähemalt saab koguaeg viriseda, sest Ansip on fašist. Ennast ära ei tüüta natukene?

muruntau
09.10.11, 05:11
Väike lisa mu eelmisele postile.

Kusjuures, iroonia asja juures on veel see, et kuigi ma tunnistan ausalt, et mul tõepoolest napib empaatiat kehvemas olukorras inimeste suhtes, panustan ma siia väga tõenäoliselt rohkem, kui enamus foorumlasi suhtena enda teenistusse (nagu ennist ütlesin, 10% enda novembri teenistusest, min €100). Kui arvestada veel seda, et see aasta olen pmst annetanud juba rohkem kui 1% enda aasta teenistusest ettevõtmistesse, millest ma ise mingisugust finantsilist kasu ei saa (+ veel tohutu ajakulu nendele), siis tuleb välja, et tegudes ma olen tõenäoliselt palju vähem mu.n, kui enamus inimesi. Nii et, kui keegi tahab öelda, et teda tõesti kotib, siis: put your money where your mouth is, walk your talk.

Aga jah, tegelikult on jõuluannetuse teema üks indulgentside ostmise tänapäevaseid vorme, millest ei maksa väga pöördesse ka sattuda (vihje mulle :D)

nikitheone
09.10.11, 09:18
ma olen nõus muru viimase jutuga suht 100%. ootasin talt rohkemat, sest tean murut ja muidu täitsa tark vend. ning see mis ta ütles "noorte kriminaalide" kohta oli vastik.

Potsataja
11.10.11, 20:26
Muruntau, kuigi ma olin täis ei üritanud ma sulle mingil moel ära panna, pigem omamoodi austust avaldada. Liigne empaatia on imo hullem, kui empaatia puudumine. Väikestele lastele kaasa tundmisest piisab ühele inimesele täiesti, midagi enamat oleks liig eeldada.

Sellest aga, kuskohas Ansip, nahanülgijad ja muud patuoinad mängu tulid, pole ma tänaseni aru saanud. Peaaegu kolm päeva olen mõelnud, aga välja ei ole ikka veel mõelnud. :p

Spewmonkey, ma usun, et Ansip oleks fašistina olnud vähemalt sama tubli, kui ta oli kommunistina, kuid hetkel ta seda kohe kindlasti ei ole.

Spewmonkey
12.10.11, 04:33
Muruntau, kuigi ma olin täis ei üritanud ma sulle mingil moel ära panna, pigem omamoodi austust avaldada. Liigne empaatia on imo hullem, kui empaatia puudumine. Väikestele lastele kaasa tundmisest piisab ühele inimesele täiesti, midagi enamat oleks liig eeldada.

Sellest aga, kuskohas Ansip, nahanülgijad ja muud patuoinad mängu tulid, pole ma tänaseni aru saanud. Peaaegu kolm päeva olen mõelnud, aga välja ei ole ikka veel mõelnud. :p

Spewmonkey, ma usun, et Ansip oleks fašistina olnud vähemalt sama tubli, kui ta oli kommunistina, kuid hetkel ta seda kohe kindlasti ei ole.

Minu jaoks on okei kritiseerida asju, milles ise kaasa lööd või üritad maailma parandada, aga kui lihtsalt on vaja purjus peaga kõikide asjade kallal halada, siis on tiba valesti. Eriti kui ise ei ole sentigi panustanud ühiskonna jaoks.

vsiu100
12.10.11, 15:51
Olen nõus see aasta samuti transpordiga abiks olema, et kraam Eesti igasse otsa vajadusel kohale viia.
2 väikekaubikut (+haagist) võimalik kasutada.

taipupole
22.11.11, 20:22
Kui keegi on neljapäeval Tartus ja pole õhtul midagi teha, siis võtke neiu kaasa ja tehke romantikat: http://www.facebook.com/events/308911009123633/

altzie
23.11.11, 03:34
Vaatasin ise kah, et täitsa huvitav, arvatavasti osalen.

nikitheone
23.11.11, 07:48
See aasta vist jääb ära?

leits
23.11.11, 08:14
ilmselt kui kohe koguma hakata ja kellele koguda völja mõelda, siis ei jäe .. 2-3 kohta kellele koguda on fine imo .. pasitlaa siin pakkus mingit varianti kunagi, ma lisaks loomad ka je ehk veel midgai ning hakkaks suht koht looma

Pumper
23.11.11, 08:26
Raha kanda MTÜ FC Pokkeriprode arvele ja lisada % kuidas jaotub valikute vahel (või 1 valik), panna makse selgitusse: kas riskilapsed, riskialdid jalgpallurid või koerad.
Lihtne lahendus keegi ei pea korraldama midagi, Niki kontrollib arvet ja jaotab hiljem:)

leits
23.11.11, 08:31
Nii oleks ka fine yup.. ma oleks olnud nõus raha kokku kogumisega ning siis edasi andma inimestele, kes selle toimetaksid abivajajatele .. pumperi variant on ka perfect .. peakski teema püsti panema ning kiirelt koguma hakkama?

natukene on ka parem kui mitte midagi =)

e:
Äkki teekski sellise variandi: Tallinna/tartu (üks neist?) loomade varjupaik, Tallinna perekeskus (pastilaa keegi tuttav seal tegeles) ja kolmandaks veel keegI? meie jalkatiim?

Või mingi muu variant üldse ..

nikitheone
23.11.11, 08:41
Teeme siis nii:
1)asenduskodu lapsed/turvakeskuse lapsed
2)loomade varjupaik
3)midagi muud - paku ise

Nt see nädal genereeriks ideid, järgmine nädal hääletaks ja siis oleks aega raha üle kanda küll + veits enne jõule aitab kohale viia/ära osta. Lenc, saad ära muuta polli? Või panna nulli ja samad asjad hääletuseks

@pumper - pole kindel, kas MTÜ arve on selle jaoks hea või ei. Korra konsulteerin ühe inimsega ja annan täna teada.

leits
23.11.11, 08:45
Imo võiks siiski päris uue teema teha 2011 jaoks .. saab vähe parema ülevaate

nikitheone
23.11.11, 08:47
oks, kohe teen

Tigrano
23.11.11, 08:50
Tee jah, siis parem ülevaade.