Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 4, kokku 29 EsimeneEsimene ... 2345614 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 61 kuni 80, kokku 561
  1. #61
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas zyxxx
    Ässad tulevad kõigile ühtemoodi kätte. Küsimus on selles kui tõenäoline on, et sellel hetkel on vastasel käes ässad. VPIP näitab kui lai käte range vastasel on, st. mida kitsam range, seda tõenäolisemalt ta läheb just ässadega all-in, mitte tavalise põhuga. See on kõigest minu loogika...
    See on täiesti loogiline jutt, et VPIP järgi saad teha järeldusi, mis käega antud vastane võib agressiivsust üles näidata ja otsustada, kas enda kaartidega on mõistlik antud olukorras mängida või mitte. Vahest kohtad lauas mõnda Donki kelle VPIP on 70% ning saad kätte QQ, millega on plaan preflop donki vastu igaljuhul all in minna, kui see on võimalik. Samas mõne NITi vastu on QQ tihti easy fold paljudes preflopi olukordades.

  2. #62

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Anna kindlasti teada, kuidas on tulemused. Tegelikult mingi aeg oleks huvitav ka vaadata, kuidas erinevad käed käituvad ja selle järgi käte tabelit täiendada.
    Nüüd olen neli päeva seda katsetanud. Arvan, et 90% olen suutnud tabelit jälgida. Vahel lihtsalt ei jõua näpuga järge ajada, aga hakkab juba meelde ka jääma. Kuna ma statistikast praegu andmeid ei võta, siis räägin lihtsalt natuke kogemuse põhjal.
    BR selle ajaga mingi +40$.
    Cbet flopil 3/4 potist tundub toimivat. Kui just mõni päris loose mängija lauas ei istu.

    Mõned tähelepanekud:
    Sinuni folditud, siis raise:
    CO: 22+, A2s+, A9+, QK, KJ, QJ, 89s+, 9Js+
    BTN: 22+, A2+, 67s+, 79s+, Any broadway (JT, JQ, JK, QK, TK)
    Siin olen kohati tabelit eiranud ja ka os connectoritega raise.


    Kui ees on 1 limper siis:
    CO: 22+, A8s+, A9+, QK, KJ, QJ, 89s+, 9Js+
    BTN: 22+, A8s+, A9+, 78s+, 79s+, Any broadway
    SB: 77+, AJ+; JA COMPLETED: 22-66, A8s, T9s+, QK, QJ, KJ. TEISED FOLD!

    Siin sama lugu os connectoritega.
    JA COMPLETED mõiste on mul küll kusagil kahe silma vahele jäänud.



    Kui ees on raise:
    Siis calli 22-TT ja JJ+, AK reraise. MUUD KÄED FOLD.

    Siin olen ka tabelit eiranud, kui ees raise näiteks 15-20BB ja mul käsi 22-99, olen foldinud. Panen vastase QQ-AA käele ja ei julge oma BI-st niipalju lauale laduda.



    Hetkel tulid esimesena meelde need asjad.
    Jätkan ülespoole rühkimist.

    Tahaks sellest needusest lahti saada, et kui BR juba enam vähem, siis tuleb karm kukkumine. Näiteks 130pealt halvemal juhul 30 peale ja siis vaevaliselt jälle mängin end üles tagasi. Tõenäoliselt suurema bankrolliga ei ole mäng enam piisavalt tight ja nii ta läheb. Asi ju iseenesest lihtne - mängi sama mängu edasi, mis sind 30 pealt 130 peale tõi :)
    Näis näis.
    Kui Tigrano NL10 projekt see nädal käima läheb, siis tema valvas silm ka asjal peal.

  3. #63
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas pendula
    Sinuni folditud, siis raise:
    CO: 22+, A2s+, A9+, QK, KJ, QJ, 89s+, 9Js+
    BTN: 22+, A2+, 67s+, 79s+, Any broadway (JT, JQ, JK, QK, TK)
    Siin olen kohati tabelit eiranud ja ka os connectoritega raise.


    Täiesti õige lähenemine asjale. Offsuited Connectorid jätsin välja, kuna neid on tunduvalt raskem mängida postflopis ja tahtsin, et algajatel oleksid ranged tightimad. Kui tunneb ennast kindlamana, siis lisagu rangesse OS connectorid.


    Tsitaat Algselt postitas pendula
    Kui ees on 1 limper siis:
    CO: 22+, A8s+, A9+, QK, KJ, QJ, 89s+, 9Js+
    BTN: 22+, A8s+, A9+, 78s+, 79s+, Any broadway
    SB: 77+, AJ+; JA COMPLETED: 22-66, A8s, T9s+, QK, QJ, KJ. TEISED FOLD!

    Siin sama lugu os connectoritega.
    JA COMPLETED mõiste on mul küll kusagil kahe silma vahele jäänud.
    Sama jutt, mis enne OS connectorite kohta. COMPLETE = SB-lt limp ehk small blindilt poole big-blindi (SB) jagu raha lisamine, kui pot pole raisetud.

    Tsitaat Algselt postitas pendula
    Kui ees on raise:
    Siis calli 22-TT ja JJ+, AK reraise. MUUD KÄED FOLD.

    Siin olen ka tabelit eiranud, kui ees raise näiteks 15-20BB ja mul käsi 22-99, olen foldinud. Panen vastase QQ-AA käele ja ei julge oma BI-st niipalju lauale laduda.
    See on juba implied oddside teema. Kui tead kuidas arvutada ja kasutada implied ja pot oddse, siis on see lihtne fold. Kui ei oska, siis pead jätkama skeemiga. Ei tahtnud antud artiklit pikaks ja veel keerulisemaks venitada ja seega jätsin implied oddsid järgmise tunniteemaks.

    Ja väga suured tänud tagasiside eest ning loodan ise ka, et needus kaob :)

  4. #64
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Kas kusagil seda käte tabelit printimissõbralikuna ei ole?

  5. #65
    Õpihimuline Mängur Kasutaja zyxxx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    PS & FT NL25
    Postitusi
    453

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas antnx
    Kas kusagil seda käte tabelit printimissõbralikuna ei ole?
    Võta Excel lahti ja saadki 15 minutiga prinditava tabeli.

  6. #66

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Jah, excel on imeline vahend selleks.

  7. #67
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Soovitan käsitsi välja kirjutada - jääb paremini meelde.

  8. #68
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    ranka miks ma tagumistes positsioonides peaksin minema QQ-ga preflopis all-in kui mul on positsiooniline eelis vastaste ees? Kui flopi A või K ei tule olen tõenäoliselt ees ning samas saab ka madalamatelt pocketitelt raha kätte.. Lisaks AA, KK limbivad utg ja mp pos sisse tihti. AK all-ini minna mulle isiklikult ei meeldi, sest kahtlane, et keegi callib halvema ässa või kunniga ning sel juhul saab calli üldjuhul ikka pocketitelt, mis ulatuvad AA, KK välja.
    sest mängijate ranged blind vs blind olukordades on väga loosed ning tihti peale saad väga lihtsalt nad all-in igasuguste muda kätega ja flopi vaatamine oleks potentsiaalne raha kaotus.

  9. #69

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    ranka miks ma tagumistes positsioonides peaksin minema QQ-ga preflopis all-in kui mul on positsiooniline eelis vastaste ees? Kui flopi A või K ei tule olen tõenäoliselt ees ning samas saab ka madalamatelt pocketitelt raha kätte.. Lisaks AA, KK limbivad utg ja mp pos sisse tihti. AK all-ini minna mulle isiklikult ei meeldi, sest kahtlane, et keegi callib halvema ässa või kunniga ning sel juhul saab calli üldjuhul ikka pocketitelt, mis ulatuvad AA, KK välja.
    Jep väga õige..mul sama mõtlemine..kui on pos. siis QQ ja ak-ga call oleks õigem,sest kui flop tundub ohutu võid rahuliku südamega ka ülejäänud nupud sisse lükata...kui ei foldid ja säästad veits raha...ja ennem lükkaks QQ ja AK-ga all in siis kui pos. pole reraisija suhtes

  10. #70
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    Aga kui re-raise tuleb UTG? Ja pocketit sa ju ometi ei foldi?
    Et limp-reraises? Kui jah, siis KK+ sisse, all fold.

  11. #71
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    sest mängijate ranged blind vs blind olukordades on väga loosed ning tihti peale saad väga lihtsalt nad all-in igasuguste muda kätega ja flopi vaatamine oleks potentsiaalne raha kaotus.
    Jah limp-re-raiset pidasin silmas. Ja pocketit ometi ei foldi?

  12. #72
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Et limp-reraises? Kui jah, siis KK+ sisse, all fold.

  13. #73
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    Jah limp-re-raiset pidasin silmas. Ja pocketit ometi ei foldi?
    22-TT on suht insta muck. JJ+, AQ+ tuleks natuke mõelda - uurida ,kes on vastane ja kui suur on limp-reraise. Aga kuna teil oskusi pole siis lähevad JJ, QQ, AQ+ ka insta mucki ning callite ainult top2-ga.

  14. #74
    Vana Tegija Kasutaja olavike avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 269

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Kui ees on raise:
    Siis calli 22-TT ja reraise JJ+, AK. MUUD KÄED FOLD.
    Kas ükskõik kui suur raise on ees? Et ka minraise puhul peaks niimoodi käituma? Või on minraise pigem sama mis limp?
    Edit: leidsin, et mingil määral oli see artiklis kajastatud ka. Aga eriteema siis: kui on üks minraise ja üks minraise callija. Kas see juba muudab olukorda?
    Ning kui suur peaks sellisel juhul reraise olema? Ikka 4*BB + 1*BB iga limperi eest? Või annab minraise siia veel mingi koefitsiendi juurde?
    Ja kuidas käituda siis, kui shortie (oletame NL50's mingi $7 tüüp) läheb preflop all-in, kuid sul käes 44. Ees kõik foldivad.

  15. #75

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    kuna tööl oli niivõrd igav, siis võtsin ranka jutu exeli tabelina kokku :P

    kui keegi sellest segadusest aru saab ja suudab käsi jälgida selle põhjal - edu!

    printimissõbralik see eriti ei ole.

    http://www.hot.ee/jaanusr0//k%c3%a4edjapositsioon.xls

    ise ma seda ei kasuta :D

  16. #76
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas olavike
    Kas ükskõik kui suur raise on ees? Et ka minraise puhul peaks niimoodi käituma? Või on minraise pigem sama mis limp?
    Edit: leidsin, et mingil määral oli see artiklis kajastatud ka. Aga eriteema siis: kui on üks minraise ja üks minraise callija. Kas see juba muudab olukorda?
    Ning kui suur peaks sellisel juhul reraise olema? Ikka 4*BB + 1*BB iga limperi eest? Või annab minraise siia veel mingi koefitsiendi juurde?
    Ja kuidas käituda siis, kui shortie (oletame NL50's mingi $7 tüüp) läheb preflop all-in, kuid sul käes 44. Ees kõik foldivad.
    Nii robotlikult ei saa mängida ning ma ei jõuaks kõike olukordi siin foorumis kajastada! Need on optimaalsed jooned ja selle strateegia iseärsus on see, et sa õpiksid algul vähemalt nullis mängima ja siis äkki jääb midagi külge, et miks on nii ja miks on naa. Ja edasi jube täiendad ja küsid konkreetseid küsimusi (postitatud käte näol), et saada veel paremaks.

    Minraise = raise. Mina paneks sel juhul reraiseks ~12BB peale.

    Teine näide - fold või call, enamus ajast fold.

    Miks? Implied odds. Ja nagu ma ütlesin siis implied odds on järgmise tunni teema, kui keegi viitsib uurida, siis kirjutagu googlesse - implied odds holdem ja tuleb tuhandeid vastuseid.

  17. #77
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Kas keegi on juba ka pikemalt mu strateegiat praktiseerinud? Kui jah siis tahaks teada tulemusi!

    Minul on hetkel kolm sõpra teinud seda, kahe kohta on täiesti kindlad andmed, et kaotavatest mängijatest on saanud võitvad mängijad. Kolmanda kohta ei oksa öelda, sest ta ei olnud ka enne kaotav mängija

  18. #78
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Mängu ajal tabelit pole väga intensiivselt jälginud. Orienteerin end ka lauas olevatest vastastest, mitte vaid tabeli järgi. Samas see range mis andsid olid mul ka enne NL10-s mõningad muudatusi tuleks vaid sisse viia.
    Esimesed 10k kätt, mis eelmise kuu lõpus mängisin, ei kasutanud ära SC ja SG omadusi ja valuet. Peale Davyga vestlemist ja arutamist sain sellest leakist aru ning NL10 tasemel on asi hetkel korras. Novembri kuu on ilusti tõusev, vaid pühapäev sattus sisse esimese ja küllaltki tugeva miinuspäevana, kuid põhjuseks olid enamjaolt NL20s saadud paar vastikut coolerit.

    Aga nüüd sinu antud rangedest lähemalt ja mida ise natuke teisiti teen.
    Nii UTG ja UTG1 lisan ise rangesse kindlasti endale ka AQo.
    Ilma limperiteta+ 1limperiga ja olenevalt BU ning SBst ja BBst, raisen küllaltki tihti nii CU-olt ja enamgi Buttonilt ka any2 ja siiamaani on see ka olukorda hinnates näidanud edu.

    Põhjalikumalt saaksin ehk rääkida Novembri lõpus, kus plaanin kindlasti esimest korda ka tõsisemat analüüsi oma kätest läbi viia, sest hetkeseisuga võib Novembris tulla käsi ~40k kanti ning koos Oktoobri 10k kätega, mis Hemis olemas, peaks saama juba mingi pildi suurematest leakidest ning vigadest.

  19. #79

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Panen 100% su tabeli järgi ning hetkel 2 sessiooniga 50$+ :)

  20. #80
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Mul on ka väga raske hinnata, kas ennem võitsin vähem või rohkem. Kindlasti on see tabel õige ja kaotav mängija peaks võitvaks saama kindlasti. Lihtsalt NII PALJUD mängijad lähevad broke`i limbitud potides top paari või mingi ostuga rääkimata kahest paarist. Nüüd kui ma tulen UTG oma 55-ga siis 27 ei saa broke`i minna ja sellest on kahju. Actionit saab tunduvalt vähem. Kui hitin seti, foldivad mu cbetile pea alati. Samas olen kindel, et nüüd võidan palju rohkem pote flopis. Aga need on kahjuks väikesed. Tänu ranka rangedele olen suutnud pote rohkem kontrolli all hoida. Küll aga on minu arvates kaheldav MP3 positsioonil A10 ja KJ raiseda. Samuti kui on 2 või rohkem limperit raisen buttonil palju laiema rangega kui ranka soovitas. Tunnen end siis kindlamalt kui saan teada, mis eesmärgil UTG mängija limpis. Lisaks postflopis varastan ka kahe mängija vastu, eriti kui nad juba turnil on teist korda checkinud. Mina kindlasti ei soovi järgi checkida 2 x järjest. Üks asi veel, väike äss kui ei ole suited mulle ei meeldi ja selle olen igalt poolt alati välja jätnud, küllap on asi minus, ei oska flopis väikese ässaga mängida.
    Aga üldiselt on uus asi meeldiv. Alguses folditi kõik mu esimese panustaja raised :) Kardetakse seda kohutavalt. Samas limp+re-raise ajab enamuse mängijatest peast lolliks. Aga jah nagu -andres- ütles siis AQo UTG on kindel raise. Seda olen juba aegade algusest teinud ning viimasel ajal teadlikult, sest sai mingil ajal selle käega palju põrutud kuna kas ei raisenud või siis ei foldinud/re-raisenud selle käega piisavalt.

Lehekülg 4, kokku 29 EsimeneEsimene ... 2345614 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES