PDA

View Full Version : UUS HASARTMÄNGUSEADUS



Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Rage
11.11.10, 13:51
KÕIK hasartmänguvõidud on Eestis tulumaksuvabad! Rahu, ainult rahu :rolleyes:
Kui ma peaksin võitma mõne turniiri välismaal, nt WSOPi, kas siis on ka maksuvaba?

kui ma võidan mõne online turniiri Eestis mängides, aga Eestis litsentsi mitte omavas korraldaja saidis näiteks FullTiltis, kas siis on ka maksuvaba?

vilkar
11.11.10, 14:23
Keskerakonnast? Räägiksid sama juttu, kui teeniksid veidi üle selle "kommiraha" piiri? Tüüpiline sovietiaegne suhtumine - andekamaid ja töökamaid tuleks karistada. Elagu proletariaat!


jep kui grindid täpselt üle piiri siis maksad ja teine kes teenib alla piiri ei maksa ? lmao

konkreetne süsteem peaks olema kõigile ....

vilkar
11.11.10, 14:25
Kui ma peaksin võitma mõne turniiri välismaal, nt WSOPi, kas siis on ka maksuvaba?

kui ma võidan mõne online turniiri Eestis mängides, aga Eestis litsentsi mitte omavas korraldaja saidis näiteks FullTiltis, kas siis on ka maksuvaba?

kannad bookersisse ja bookersist kannad pokerstars eestisse või triosse ja sealt kannad sullid välja, kes kontrollib kust see raha tuli....

Rage
11.11.10, 14:28
kannad bookersisse ja bookersist kannad pokerstars eestisse või triosse ja sealt kannad sullid välja, kes kontrollib kust see raha tuli....
võidan wsopi ja lasen bookersisse kanda 8mil taala? ja sealt omakorda triosse? mind ei huvita need igasugu nüansid kuidas ajsu ümber nurga teha.. jah mingi luxembrugi vms kaudu saaks ka igasugu pulli teha, aga mind huvitab kuidas meie seadus sellistele asjadele vaatab.

vilkar
11.11.10, 14:36
võidan wsopi ja lasen bookersisse kanda 8mil taala? ja sealt omakorda triosse? mind ei huvita need igasugu nüansid kuidas ajsu ümber nurga teha.. jah mingi luxembrugi vms kaudu saaks ka igasugu pulli teha, aga mind huvitab kuidas meie seadus sellistele asjadele vaatab.

Pidasin silmas neti turniiri ...

Kui mingi suure live turna võidad siis pead täitma kohaliku maa seaduseid ja kui seal on tulu maksustatav siis maksadki ja kogu lugu.

poolakas
11.11.10, 14:37
võidan wsopi ja lasen bookersisse kanda 8mil taala? ja sealt omakorda triosse? mind ei huvita need igasugu nüansid kuidas ajsu ümber nurga teha.. jah mingi luxembrugi vms kaudu saaks ka igasugu pulli teha, aga mind huvitab kuidas meie seadus sellistele asjadele vaatab.

Oli ju öeldud, et hasartmängurid pole maksustatud. Pole vahet kas Sa mängid oma hasartmänge Eestis, Lätis või USA-s.

Sebastian_du
11.11.10, 14:53
Oli ju öeldud, et hasartmängurid pole maksustatud. Pole vahet kas Sa mängid oma hasartmänge Eestis, Lätis või USA-s.

Kus on öeldud? Seni oli selgelt kirjas et ei ole. Nüüd on selgelt kirjas et maksustamisele ei kuulu AINULT seaduslikes (Eesti litsensiga) kasiinodes mängitud.

Codecci
11.11.10, 15:11
kannad bookersisse ja bookersist kannad pokerstars eestisse või triosse ja sealt kannad sullid välja, kes kontrollib kust see raha tuli....

Minu arust käivad asjad nii, et kui Moneybookersist kannad sisse, siis pead sama summa sinna välja ka kandma, ei saa nii, et kannad panka selle summa.

Tigrano
11.11.10, 15:16
Minu arust käivad asjad nii, et kui Moneybookersist kannad sisse, siis pead sama summa sinna välja ka kandma, ei saa nii, et kannad panka selle summa.

Üldjuhul küll.

poolakas
11.11.10, 15:26
Kus on öeldud? Seni oli selgelt kirjas et ei ole. Nüüd on selgelt kirjas et maksustamisele ei kuulu AINULT seaduslikes (Eesti litsensiga) kasiinodes mängitud.



Mitte ei hakata maksu (tulumaksu) võtma mängijailt ja sellist ideedki ei ole mõtet välja käia, sest riik ei suudaks seda mitte iialgi hallata ning lisaks selle peaks siis hakkama ka live mängijaid ning lotomängijaid tumaksustama. KÕIK hasartmänguvõidud on Eestis tulumaksuvabad! Rahu, ainult rahu :rolleyes:

Hasartmänguseadus ju reguleerib eelkõige hasartmängu korraldajat. Kui hasartmängud on mängijatele tulumaksuvabad, siis ei võta keegi protsenti minu Läti kasiinos ruletist saadud võidult, eks ole? Seaduse järgi võrdub ka WSOP, ehk õnnemängu turniir, hasartmänguga. Ja millise seaduse järgi nad siis sealt võite maksustavad?

Teine lugu on Norra ja Taaniga näiteks. Seal on mängijad selgelt maksustatud ja maksavad ka WSOP või sellelaadse turniiri pealt makse.

Rage
11.11.10, 15:28
Ma arvan et Janar ja/või Imre oskaksid siinkohal küll sõna sekka öelda.

measke
13.11.10, 22:48
kas sain eelnõu eeldustest õigesti aru ?

praegune seis:
1 miljon/aastas hasartmängumaks
20 miljonit/aastas kasum (5% kasumist 1 miljon)
1000 miljonit/aastas käive
ehk 980 miljonit/aastas kulud

eelnõu soovitud muutus:
1+199 miljonit/aastas hasartmängumaks
20 miljonit/aastas kasum
980+199 miljonit/aastas kulud
1199 miljonit/aastas käive (või siis minimaalselt 1179 miljonit/aastas, kui kasum=0)
------------------------------
ehk siis peaks reiki suurendama 17,9%-19,9% ?

ehk 2bb/100 sinu winratest läheb riigile (50NL)

qbj0hn
13.11.10, 23:44
ehk 2bb/100 sinu winratest läheb riigile (50NL)

Peaks siis kõvasti bumhuntima hakkama.

Vandalar
14.11.10, 00:01
http://freespace.virgin.net/m.nash/Toons/Baboon/baboon6.gif

con
14.11.10, 02:34
oleks aeg suu lahti teha. mõni helgem pea kes teemal pädev(ranka suudaks kindlasti lipu kõrgel hoida) võiks anda kasvõi intervjuu kuskile, rääkides netipokkerist, hetkel saadakse asjadest väga valesti aru ja ega ei saagi otseselt kedagi süüdistada.
kahtlen, et ntx ekspress suudaks ära öelda arvestades teema päevakajalisust.

mis puutub rohelistesse siis oleks võimalik mõne esindajaga kindlasti kokkusaamine korraldada ja rääkida antud seaduse tagajärgedest. see eeldaks korralikku kokkuvõtet teemast. oman poliitikas päris palju kogemust, midagi keerulist selles poleks.

hetkel näen tahtmatult asja nii, et enne enne valimisi vlaib iga erakond mingi "liini", rohelised on valinud ühena sekkumise hasartmängudesse kuna tegu väga populistliku teemaga, eriti arvestades mingeid viimase aja "kaotasin 3milli, olen sõltlane, pokker on süüdi" uudiseid. andes ntx ekspressile korraliku intervjuu muutuks kindlasti ka otsuse populaarsus väheneks või vähemalt suhumine suuremas plaanis muutuks.

kui ei lähe praegu läbi siis küll varsti läheb arvestades hetke suunda.
usun, et see ON kõigi huvides ja kõik on valmis aitama.

Potsataja
14.11.10, 05:11
Con, kui sa lugenud ei ole siis http://www.pokkeriprod.com/2010/11/12/etpf-i-president-marek-reinaas-luhiintervjuu/

Ehk ETPF ametlik seisukoht on vaatlemine ja jälgmine, mitte tegutsemine.

AndresBurget
14.11.10, 11:32
Con, kui sa lugenud ei ole siis http://www.pokkeriprod.com/2010/11/12/etpf-i-president-marek-reinaas-luhiintervjuu/

Ehk ETPF ametlik seisukoht on vaatlemine ja jälgmine, mitte tegutsemine.

Ei, kindlasti mitte. Tegutsetakse samuti, tehes koostööd EHKL-iga kel on rohkem poliitilist vmt. jõudu.

Mis aga puutub maksudesse siis ma rääkisin Eestist mitte USA-st või mõnest muust riigist. Kui võidad raha Eesti live kasiinos või Eestis litsentsi omavast pokkeritoast/kasiinost/kihlveoportaalist siis tulumaksu maksma ei pea. Muudest riikidest võidetud summad võivad olla maksustatud koha peal (USA, Leedu? jmt). Kas ka Eestis selle pealt tulumaks võetakse ma paraku ei tea, ei ole lugenud nii palju viimast seadust.

LuuK
14.11.10, 15:03
mis puutub rohelistesse siis oleks võimalik mõne esindajaga kindlasti kokkusaamine korraldada ja rääkida antud seaduse tagajärgedest. see eeldaks korralikku kokkuvõtet teemast. oman poliitikas päris palju kogemust, midagi keerulist selles poleks.

don't feed the fish

EestiAA
22.11.10, 23:31
Kas ma saan präägu U-netist kanda raha fulltilti ?.

$$$
22.11.10, 23:50
jah.

kilu6
23.11.10, 00:24
Kas ka Eestis selle pealt tulumaks võetakse ma paraku ei tea, ei ole lugenud nii palju viimast seadust.

Nüüd, kus online pokkerimängimine on justkui Eestis legaliseeritud, oleks vahest ETPFile tarvis järgmise aasta kavva võtta maksualase artikli avaldamine.

Või on alust arvata, et seaduseandja hakkab liigse tähelepanu juhtimisel teemaga tegelema?

Mida pokkerimängija peab teadma, kui ta läheb WSOPile, Riiga või Vilniusesse jne ja turniirilt raha võidab? Millised protseduurid ta peab läbi tegema? Kui palju võtab asukohariigi kasiino (vastava riigi seaduste tõttu) juba ise maksudena enne raha kättesaamist ja edastab riigile? Kas tuleb võit võtta alati sulas või saab suurema summa võitmisel oma arvele kanda?

Kui ma võidan Triobetis suurema turniiri ja kannan summa välja oma pangakontole, kas ma pean säilitama mingi info võidetud summa päritolu kohta? jne jne teemad, mida algaja pokkerimängija võiks teada.

Lihtsalt idee, vastama ei pea.

oitarvi
23.11.10, 01:59
Huvitaks ennastki need küsimused. Viimases Flop FM-is Käsper rääkis ka Ameerikas cashimisest ja siis vist võeti 30% võidust maksudeks vms.

ranka
23.11.10, 13:34
Nüüd, kus online pokkerimängimine on justkui Eestis legaliseeritud, oleks vahest ETPFile tarvis järgmise aasta kavva võtta maksualase artikli avaldamine.

Või on alust arvata, et seaduseandja hakkab liigse tähelepanu juhtimisel teemaga tegelema?

Mida pokkerimängija peab teadma, kui ta läheb WSOPile, Riiga või Vilniusesse jne ja turniirilt raha võidab? Millised protseduurid ta peab läbi tegema? Kui palju võtab asukohariigi kasiino (vastava riigi seaduste tõttu) juba ise maksudena enne raha kättesaamist ja edastab riigile? Kas tuleb võit võtta alati sulas või saab suurema summa võitmisel oma arvele kanda?

Kui ma võidan Triobetis suurema turniiri ja kannan summa välja oma pangakontole, kas ma pean säilitama mingi info võidetud summa päritolu kohta? jne jne teemad, mida algaja pokkerimängija võiks teada.

Lihtsalt idee, vastama ei pea.

Edastan su posti ETPF'i mailing-listi arutluseks.

adam_q
23.11.10, 14:00
Huvitaks ennastki need küsimused. Viimases Flop FM-is Käsper rääkis ka Ameerikas cashimisest ja siis vist võeti 30% võidust maksudeks vms.

2008 WSOP ME runner-up Demidov isegi pidi enamuse steikijale maksma ja lisaks 30% maksudeks ka??

minbetmillionaire
23.11.10, 15:00
Huvitaks ennastki need küsimused. Viimases Flop FM-is Käsper rääkis ka Ameerikas cashimisest ja siis vist võeti 30% võidust maksudeks vms.

Minu teada makstakse ikka oma riigi seaduste järgi. Oli ju mingi jutt et Eastgate tahtis enne Wsopi lõppu Inglismaale sisse kirjutada või kodakondsust võtta vms et Taani räigetest maksudest pääseda.

Sebastian_du
24.11.10, 08:32
Minu teada makstakse ikka oma riigi seaduste järgi. Oli ju mingi jutt et Eastgate tahtis enne Wsopi lõppu Inglismaale sisse kirjutada või kodakondsust võtta vms et Taani räigetest maksudest pääseda.

Eastgate kolis, kusjuures veel nii, et see raha mis tal enne oli teenitud ala 1 miljon läks Taani maksude järgi ja muu läks Briti omade järgi.

Tulumaksu kohapealt välisriigis on kaunis mitu punkti aga rusikareegel on et kui Eestil on sõlmitud leping topeltmaksustamise vältimiseks leping(nimekiri http://www.emta.ee/?id=1518) siis maksustakse 1x, reeglina asukohariigi seaduste järgi

Maheaatom
24.11.10, 10:14
ETPF vastab maksuküsimusele tõenäoliselt järgmisel nädalal. Henril on sellel teemal maksuspetsialistidega rääkinud.

kilu6
24.11.10, 11:39
Hennri mainis FlopFMis, et USA puhul ei kehtivat topeltmaksustamise vältimise seadus hasartmängu tulude kohta. Siin antud viitest on samuti näha, et see ei käi ühegi nimetuse alla:

https://www.riigiteataja.ee/akt/79001
Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vaheline tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise leping

...
Artikkel 6. Kinnisvaratulu
Artikkel 7. Äritegevuse kasum
Artikkel 8. Mere- ja õhutransport
Artikkel 9. Assotsieerunud ettevõtted
Artikkel 10. Dividendid
Artikkel 11. Intressid
Artikkel 12. Kasutustasu
Artikkel 13. Kapitali juurdekasv
Artikkel 14. Eraviisiline teenistus
Artikkel 15. Palgateenistus
Artikkel 16. Juhatuse liikmete tasu
Artikkel 17. Kunstnikud ja sportlased
Artikkel 18. Pension, sotsiaalkindlustushüvitis, annuiteet, elatis ja lastetoetus
Artikkel 19. Riigiteenistus
Artikkel 20. Üliõpilased, praktikandid ja teadlased
Artikkel 21. Muu tulu

Mulle tundub, et isegi teoreetiliselt siis, kui selline leping kehtiks pokkeritulude kohta ja eestlane on USAs maksnud näiteks $5000 makse oma pokkerivõidult, siis Eesti pool ei maksa seda tulumaksu siin otseselt tagasi, vaid võimaldaks tasaarveldada sama isiku tulumaksuga (näiteks palgatulust tekkiva tulumaksu arvel).

Sebastian_du
24.11.10, 11:45
Pokkeri puhul kogemus puudub, küll on aga isiklik kogemus ühe teise kaardimänguga(TCG) kus õnnestus US-as raha võita. Siis läksid seal maha kohalikud maksud aga siin ei läinud midagie, samas ilmselt ei loeta seda mängu hasartmänguks

ranka
24.11.10, 11:47
Magic? :)

Sebastian_du
24.11.10, 11:48
Magic? :)

Just nii

whippit
02.12.10, 15:01
Arvamus hasartmängumaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu (859 SE) kohta



Rahandusministeerium ei toeta hasartmängumaksu seaduse (HMMSi) muutmise seaduse eelnõud 859 SE esitatud kujul.

Eelnõuga soovitakse muuta kaughasartmängu maksuobjekti ja maksumäära nii, et maksukoormus selle mänguliigi korral väga oluliselt kasvab.

Kaughasartmängule kui eraldi hasartmängu liigile sätestati seaduslik alus uue hasartmänguseadusega, mis selles osas jõustus alles 2010 aasta algusest. HMMS (RT I 2009, 24, 146) kohaselt on selle mänguliigi maksuobjektiks „panused, millest on maha lahutatud võidud” ning maksumääraks 5%. Kuna kaughasartmängud on olnud reguleeritud vähem kui aasta, siis on tegemist alles kujunemisjärgus oleva valdkonnaga, seda nii turu arengu kui regulatsiooni rakendamise (järelevalve) aspektist. Sobiva ja proportsionaalse maksukoormuse hindamiseks tuleb koguda hasartmängu sektori kohta rohkem andmeid pikema aja jooksul ning põhjalikumalt analüüsida kaughasartmängu maksulaekumisi just mänguliigiti.

Käesoleva aasta üheksa kuuga laekus riigieelarvesse kaughasartmängust 1,34 mln krooni. Maksustades eelnõu kohaselt panuseid 20%lise määraga, oleks prognoositav maksulaekumine eeldusel, et maksutõus panuste mahule mõju ei avalda, väidetavalt 560 mln krooni. Seega tõuseks äsja turule sisenenud ettevõtete maksukoormus üle 400 korra. 2010. aastal on neljale ettevõttele väljastatud korraldusluba ning kaks on veel menetlemisel. Maksustamise põhimõtete niivõrd radikaalne muutmine võib oluliselt mõjutada turu toimimist ja selle struktuuri ega ole kooskõlas maksupoliitika stabiilsuse põhimõttega. Tõenäoliselt loobutakse selliste muudatuste korral kaughasartmängu pakkumisest üldse või suureneb oluliselt ebaseaduslik kaughasartmängu korraldamine, mille efektiivse järelevalve võimalused on piiratud.

Seaduse eelnõu menetlemisel ei ole järgitud kaasamise head tava, plaanitavatest muudatustest ei ole teavitatud hasartmängukorraldajaid. Nende arvamus ei ole teada.

Eelnõu kohaselt jõustub seadus 1. jaanuaril 2011. a. Leiame, et vähem kui kuuajane tähtaeg seaduse jõustumiseni ei ole piisav seaduse mõjude hindamiseks, kõikide asjaosalistega arutamiseks ja töökorralduses muudatuste tegemiseks. Võttes arvesse muudatusettepanekute sisu ja seaduse eelnõu menetluse hetkeseisu, võiks seaduse muudatuste jõustumise tähtpäevaks olla 1.01.2012. a.
Kokkuvõtteks leiame, et kaughasartmängu maksustamise tingimuste muutmist on võimalik kaaluda üksnes pärast põhjalikku mõjude analüüsi arvestades Eesti ja teiste riikide kogemust ning alles kujunevat praktikat selle hasartmänguliigi reguleerimisel.




Lugupidamisega



(allkirjastatud digitaalselt)
Jürgen Ligi
Minister

Uniquest
02.12.10, 15:29
Pwned. Mis nad tõesti mõtlevad, et nad saavad Eestis pool miljardit koorida online kasiinodelt/pokkeritubadelt? ::)
Insta-quit igasugusel (legaalsel) teenusepakkumisel Eestis, see turg pole väärt seda.

Kosmonaut
02.12.10, 18:08
Mul tekkis kohe küsimus, et mis need neli loaga ettevõtet on (trio, stars, oo ja ... ?) ning kellel loa taotlemine käigus ?

Rahapada
02.12.10, 20:06
a see on ju arvamus...

vastu võtmine?
ja mis firma see neljas on , ja kes need teised 2 on

... ja üleüldse, kõigepealt maksustame, ja siis tõstame rämedalt makse? oinad?

ja kus see eelnõu originaalkuju on?

edit: leidsin
http://www.riigikogu.ee/?page=eelnou&op=ems&emshelp=true&eid=1213718&u=20101202210944

edit2: arvata oli, et jälle rohelised
§ 1. Hasartmängumaksu seaduses (RT I 2009, 24, 146) tehakse järgmised muudatused:
1) paragrahvi 1 lõike 1 punktist 5 jäetakse välja tekstiosa “, millest on maha arvatud võidud”;
2) paragrahvi 6 lõikes 7 asendatakse tekstiosa “5 protsenti” tekstiosaga “20 protsenti”.

§ 2. Seaduse jõustumine
Käesolev seadus jõustub 2011. aastal 1. jaanuaril.

edit3: seletuskiri sisseandjalt on täis tohutut optimismi, ja pisut absurdsust

ok2aa
03.12.10, 07:34
Mul tekkis kohe küsimus, et mis need neli loaga ettevõtet on (trio, stars, oo ja ... ?) ning kellel loa taotlemine käigus ?

paf

ok2aa
07.12.10, 10:13
kas keegi on jälginud ka usas toimuvat? 2+2's on sitaks pikad threadid, ei jõua kõike läbi lugeda. keegi kokkuvõttet viitsib teha?

ranka
07.12.10, 10:20
kas keegi on jälginud ka usas toimuvat? 2+2's on sitaks pikad threadid, ei jõua kõike läbi lugeda. keegi kokkuvõttet viitsib teha?

Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.

nomerlot
07.12.10, 10:21
see oleks väga tore muidugi, sest PTR-i järgi on USA rahaliselt kõige suurem doonor :)

ranka
07.12.10, 10:24
see oleks väga tore muidugi, sest PTR-i järgi on USA rahaliselt kõige suurem doonor :)

See oleks tegelt vägagi tore. PTR'i sugused saidid muutuvad vähem mõttekamaks, vähemalt mingiks ajaks. Teiseks FTP ja Starsi sugused suurülburid, kes lasknud ameerika turul liugu peavad nüüd tunduvalt rohkem vaeva nägema, et konkureerida Euro turul väljakujunenud 50-60% rakebackiga.

Tõenäoliselt Starsi ja FTP mängijate arv alguses kahaneb hüppeliselt. Dongid jooksevad mujale, grinderid jooksevad hulluses mujale. Stars võib taastuda aga FTP-s küll eriti valuet ei näeks kui suvalises võrgus saad 50% RB-d + laudade/trafficu arv on mängitavuse piires.

pastilaa
07.12.10, 10:26
Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.


vice versa paistab olevat - 2+2 SS regid räägivad igatahes Kanadasse kolimisest

ok2aa
07.12.10, 10:27
Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.

ma olen aru saanud, et enne avanemist on 15 kuu pikkune periood, kus stars ja tilt peavad usa mängijad välja viskama. peale seda avanevad need saidid ainult usa turule. niimoodi olen ma lugenud, aga pikki threade ei jõua läbi kammida ning pole oma väidetes üldse kindle.
idee pokkeriprod artikli jaoks: lase kirjutada kokkuvõtte koos linkidega, kus saab asja pikemalt lugeda. veelparem idee mõnele mikrogirnderile - tehke selline artikkel valmis ja müüge rankale/pokkerkoolile/jne maha.

Tigrano
07.12.10, 10:32
See oleneb vist seal täiesti osariigi poliitkast aga täpselt ei tea.

ranka
07.12.10, 10:34
vice versa paistab olevat - 2+2 SS regid räägivad igatahes Kanadasse kolimisest

Hehe. Vot see võib küll nii olla, sest kuulsin selliseid jutte ainult, et US turg ehk avaneb. Ei viitsinud süveneda, et kellele ja kus täpsemalt.


ma olen aru saanud, et enne avanemist on 15 kuu pikkune periood, kus stars ja tilt peavad usa mängijad välja viskama. peale seda avanevad need saidid ainult usa turule. niimoodi olen ma lugenud, aga pikki threade ei jõua läbi kammida ning pole oma väidetes üldse kindle.
idee pokkeriprod artikli jaoks: lase kirjutada kokkuvõtte koos linkidega, kus saab asja pikemalt lugeda. veelparem idee mõnele mikrogirnderile - tehke selline artikkel valmis ja müüge rankale/pokkerkoolile/jne maha.

Proovin täna end toimuvaga kurssi viia ja kirjutan tolle artikli ära.

taipupole
07.12.10, 10:46
Mis siin ikka kirjutad, nii palju võiks ju lugeda osata: http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=23250986&postcount=1

Mulle tundub natuke naljakas idee, sest sisuliselt tähendab see 1,5 aastat USAle bänni, misjärel peaks lisanduma hakkama mängijad, kes ei saa sittagi aru, et mis see netipokker on. Ehk fishfestival Euroopale.

CheekyMullet
07.12.10, 10:58
Non-US players won't be allowed to play on US-licensed sites. So that would be something like the equivalent of Stars.fr and FTP.fr. The version of the bill that I have says that three years after the blackout (so over four years from now), they might be allowed in if some bureaucrats decide to let them in.

See jäi mulle arusaamatuks :(

taipupole
07.12.10, 11:07
See jäi mulle arusaamatuks :(

kaks võimalust:
1) sitem, kus USA omad saavad vaid omavahel mängida
2) nagu Eestis, et oma proge, kuid seltskond sama

Blackbirds
09.12.10, 20:03
leggopokkeris oli suht asjalik podcast selle teema kohta. Pmst. parem variant oleks see, kui asi läheks praegu läbi, sest siis laheneks praegune olukord, kus pokkerisitedel on üha rohkem probleeme rahade liigutamisel klientide kontodele. Samas nendele mängijatele, kes on plaaninud pokkerit mängida ~2 aastat ja siis quitida, oleks see bill blackoudi perioodi tõttu ilmselgelt suhteliselt nigel variant. Praegu on olukord selline, et üldiselt arvatakse kuskil 20% juures olevat tõenäosus, et "Bill" läbi läheb. Samas on praegune võimalus asi legaalseks ajada peaaegu uskumatu, sest kõikide asjapoolte(USA poliitika teema) ei ole sellist vastuseisu, mis seaduse kehtestamisele käe ette paneks. Samuti on see teema, et kui ta praegu ei lähe läbi, siis tulevikus oleksid taolised variandid praegusest oluliselt kehvemad.

Codecci
23.12.10, 21:59
Entraction võrgustikus (24h Poker, NoiQ Poker, UvsPoker) on eestlastel mängimine keelatud jah? Ma mäletan, et mingi aeg vist keelati ära kui uus seadus oli, aga äkki keegi on viimasel ajal uurinud, on nad midagi muutnud ehk?

vsiu100
23.12.10, 22:21
Entraction võrgustikus (24h Poker, NoiQ Poker, UvsPoker) on eestlastel mängimine keelatud jah? Ma mäletan, et mingi aeg vist keelati ära kui uus seadus oli, aga äkki keegi on viimasel ajal uurinud, on nad midagi muutnud ehk?

mupsik teab kindlasti väga konkreetset vastust, aga imo on siiani...

taipupole
24.12.10, 08:45
Mängimine pole kuskil keelatud. Pakkumine on keelatud.

peete82
25.12.10, 13:19
Entraction võrku ei saa Eesti ip-ga ligi, ongi kõik.

whippit
19.01.11, 14:11
Analüüs "Hasartmängumaks ja hasartmängusõltuvus" by Rahandusministeerium
http://www.fin.ee/doc.php?106774

whippit
14.02.11, 12:35
Väga äge ettepanek on.

§ 1. Hasartmängumaksu seaduses (RT I 2009, 24, 146) tehakse järgmised muudatused:
1) paragrahvi 1 lõike 1 punktist 5 jäetakse välja tekstiosa “, millest on maha arvatud võidud”;
2) paragrahvi 6 lõikes 7 asendatakse tekstiosa “5 protsenti” tekstiosaga “20 protsenti”.

Paragrahvi 1 lõike 1 punkti 5 muudatusega muudetakse kaughasartmängude maksustamise objekti. Kui hetkel on maksustatud kaughasartmängude panustest laekunud summad, millest on maha arvatud võidud (nn puhastulu), siis muudatuse tulemusena hakatakse maksustama panustest laekunud kogutulu.

Paragrahvi 6 lõike 7 muutmisega kehtestatakse § 1 lg 1 punktis 5 sätestatud õnnemängu ja osavusmängu kaughasartmänguna korraldamisel tehtud panuste maksumääraks 20 protsenti.

"Kui internetikasiino potentsiaalne mängija teab, et igast tema poolt sisse pandud eurost läheb 20 senti automaatselt riigikassasse, siis on tõenäosus märgatavalt suurem, et hoidutakse üldse mängimast."

----

Edasi arvutage ise, kui kasulik mängida on :D

Sellised arengud on vahepeal toimunud, et Riigikogu rahanduskomisjon on võtnud järgmise seisukoha:

14.02.2011 Komisjoni istung
Otsus: Saata täiskogu päevakorda 22.02.2011
Ettepanek: Tagasi lükata

Pole eriti imekspandav ka. Komisjon venitas seda kuni viimase hetkeni ning mingeid sisulisi arutelusid ilmselt ei toimunudki.

whippit
22.02.11, 11:51
See roheliste eelnõu leidis täna Riigikogus oma lõpu.

Aseesimees Keit Pentus
Poolt 29, vastu 6, erapooletuid ei olnud, ettepanek leidis toetust, seaduseelnõu 859 langes menetlusest välja.

http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1298358300#pk8231

adam_q
22.02.11, 12:00
need rohelised puhta tondid ju

Rahapada
22.02.11, 12:04
ilmselgelt

Rigged
22.02.11, 12:13
Õnneks viimaste küsitluste andmetel valiks 0,2% inimestest rohelisi.

hotcocacola
22.02.11, 12:47
needki olid rohelised ise :D

ropka11
23.02.11, 09:27
needki olid rohelised ise :D

Ma arvasin ka, et mõne lolli rohelised ikka kampa saavad.Kui muidugi kõik rohelised mehikesed kohal olid siis mujalt abi ei saadud.

whippit
27.02.11, 10:22
Kui see kogu teema peaks nagu laiemalt huvitama, siis Euroopa Komisjonist on lekitatud mustand rohelisest raamatust online gämblimise tuleviku kohta Euroopa Liidus. Roheline raamat on eeldokument EU õigusaktile (direktiivile, määrusele), mille kohta hakatakse huvigruppide arvamust küsima. Dokument on ise kättesaadav siit (http://www.statewatch.org/news/2011/jan/eu-com-draft-green-paper-on-internet-gambling.pdf). On küll tl:dr, kuid ehk kedagi huvitab või soovivad ka Eesti pokkeriühendused selle paberi kohta midagi arvata, kui see ametlikult välja tuleb.

metsnik
08.03.11, 18:10
Ma segan siia nüüd ka tulumaksuseadust korra sisse, loodetavasti keegi ei pahanda. Kuid:

§ 12. Residendist füüsilise isiku tulu

(1) Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku poolt maksustamisperioodil Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas:

7) pensionid, stipendiumid, toetused, preemiad ja hasartmänguvõidud (§ 19);
[RT I, 18.11.2010, 1 - jõust. 01.01.2011]


Varem olid gamblerid suht rahul ja jutt oli, et pokkerivõidud tulumaksu alla ei lähe. Samas kuna seaduse jaoks on pokker (vist?) hasartmäng, siis kas aastast 2011 on siin midagi muutunud ja pokkerisissetulek on tulumaksuga maksustatav?

nomerlot
08.03.11, 19:16
Sellele oleks tore kommentaari näiteks ETPF käest

whippit
08.03.11, 19:37
Tulumaksuseaduses on erisäte § 19 lg 3 p 7

(3) Tulumaksuga ei maksustata:
7) korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite;

Ehk siis tahetakse öelda, et Eestis korraldusluba omava korraldaja käest saadud võite ei maksustata, kuid mujalt saadud võite maksustatakse.

Codecci
08.03.11, 22:58
EPT-l hitid siis maksustatakse?

low-flow
08.03.11, 23:51
Ega riik pole ju gänkster, kellele kõik kodanikud "katust" maksma peavad. Kui EPT-l või misiganes suurturnal hitid, siis peaks olema ju võidu maksustamine ikka vastavalt tolle riigi seadustele, kus turna toimub. Vähemalt mulle tunduks see igati loogiline. Samas on igasugused jutud käinud ju hooti, kuidas WSOP-i võitjad kodakondust vahetama kiirustavad jne. Kui keegi teab täpset seadust, siis öelgu, ma panin selle teksti oma sinisilmse loogikaga siia.

Codecci
09.03.11, 01:03
Ega riik pole ju gänkster, kellele kõik kodanikud "katust" maksma peavad. Kui EPT-l või misiganes suurturnal hitid, siis peaks olema ju võidu maksustamine ikka vastavalt tolle riigi seadustele, kus turna toimub. Vähemalt mulle tunduks see igati loogiline. Samas on igasugused jutud käinud ju hooti, kuidas WSOP-i võitjad kodakondust vahetama kiirustavad jne. Kui keegi teab täpset seadust, siis öelgu, ma panin selle teksti oma sinisilmse loogikaga siia.
No paljud riigid maksustavad kõiki sissetulekuid. Soome ka minu teada.

low-flow
09.03.11, 03:56
Seda küll, aga see ei puutu nii väga asjasse. Oletame, et inimene läheb aastaks ajaks näiteks Austraaliasse arbuuse korjama. On lepingu alusel tööl, teenib palka ja maksab seal makse. Ning kui aasta pärast tagasi Eestisse tuleb ja kogu raha maha joonud pole siis on tehtud poiss ja Eesti Vabariigile ei pea ta miskit tulu deklareerima. Nüüd pokkeripro käib näiteks Austraalias ja panab Aussie Millions'i kinni, miljonid taskus ja samamoodi legaalselt välismaal omandatud tulu ja Eesti Vabariigile ei peaks sellest rahaks kodumaale saabudes maksude näol mitte midagi kuuluma. Taaskord rõhutan, et genereerin kogu seda teksti oma lihtsureliku loogika alusel, mis tundub mulle olukorrale vastavalt mõistlik. Kui keegi teab, et seaduses on teisiti kirjas ja välismaal saadud hasartmängu võitude kohta kehtivad mingisugused teised paragrahvid, siis tehke julgelt häält, saame kõik targemaks.

-andres-
09.03.11, 05:18
Peter Eastgate asus enne finaallaua mängimist Taanist Londonisse elama, et mitte kodumaale võidust ebanormaalselt suuri makse maksta.

rrrr
09.03.11, 06:27
Maksuseadustes valitseb see põhimõte, et kui võõrriigis korjatakse sul maksumäärana 5% ära ja kodumaal on tulumaks 22%, siis vahe 17% tuleb sul kodumaale tasuda. Vähemalt 10 aastat tagasi oli meil Soomega taoline diil.

tolmuahv
09.03.11, 08:46
rrrr - See kehtib riikidega, kellega on topeltmaksustamise vältimise leping.

Muus osas:
1) EPT võitu väga tõenäoliselt ei maksustata.
2) WSOP võit väga tõenäoliselt maksustatakse.
3) Olympic Parkis saadud võite ei maksustata.

Põhimõtteliselt väidab Eesti maksuseadus, et kui võit tuleb kohast, kellel Eestis on litsents olemas, siis ei pea mängija tulumaksu tasuma. Samas on olemas Euroopa ühtne majandusruum ja kui EMTA tuleks nõudma maksu näiteks Taani litsetsiga maja poolt korraldatud võidult, siis see läheks vastuollu EL-i kaupade ja teenuste vaba liikumise põhimõtetega ja seega oleks EMTA otsus võimalik vaidlustada (ja juristide hinnangul suure tõenäosusega võita). Kuivõrd WSOP peetakse USA-s, siis ei laiene sinna ühtse majandusruumi reeglid. Seal päästab maksuresidentsus. Tuleb end kusagile madala maksumääraga piirkonda registreerida ja minu parima teadmise kohaselt kalendriaasta sees seal ka 182+ päeva elada, et vabaneda Eesti maksuresidentsusest.

LuuK
09.03.11, 15:52
teoreetilisutoopiline küsimus - kui sa elad aasta jooksul kolmes erinevas majandusruumis, igas u 120 päeva, kuhu siis makse maksma pead?

tolmuahv
10.03.11, 08:37
Kui kusagil ei ela 182+ päeva, siis vist Eesti seaduse järgi sai ise valida. Aga ma pole 100% kindel. Samas võivad teiste riikide maksuseadused olla teistsugused ja 'kinkida' maksuresidentsuse mingi teise kriteeriumi alusel. Näiteks USA kodanikud peavad tulumaksu maksma USA-sse sõltumata oma töökohast või elukohast. Ja sõltumata sellest, kas nad on väljaspool USA-t juba maksu tasunud.

Char
10.03.11, 11:16
üritasin eile mingi 4 korda 500 dollarit kanda oma mutant student krediit-debeetkaardiga raha pokkerituppa ja ei läinud läbi. täna juba pangast helistavad, et mis toimub :D

nii väikse summa ja juba probleem

antnx
10.03.11, 11:46
Aga kui ma moneybookersist raha kannan. Siis ei maksustata midagi ju. Keegi ei tõenda ära, kas see raha tuli MB-sse starsis või kuskilt mujalt.

Pahvak
10.03.11, 13:21
Aga kui ma moneybookersist raha kannan. Siis ei maksustata midagi ju. Keegi ei tõenda ära, kas see raha tuli MB-sse starsis või kuskilt mujalt.

Kardan, et tõendamine jääb siiski sinu mureks. Muidugi oleks mul hea meel kui see oleks vastupidi.

Spewmonkey
10.03.11, 14:29
Kas sportsbetting on maksuvaba? Samamoodi nagu pokkergi, et ainult Trios?

Godspeed_EJ
10.03.11, 14:38
Kas sportsbetting on maksuvaba? Samamoodi nagu pokkergi, et ainult Trios?

Maksuvaba jah, nendel kellel Eestis litsents on

nikitheone
10.03.11, 15:24
Kardan, et tõendamine jääb siiski sinu mureks. Muidugi oleks mul hea meel kui see oleks vastupidi.

lihtsalt küsin - kui ütlen, et vedasin sõbraga kihla, kes kiiremini joob 2 õlut ära - nii xxx summa peale, mis ta nüüd saadab mulle moneybookersisse. kas siuke variant peaks läbi minema? või ütlen, et andsin kunagi laenu ja intressidega on summa paisunud?

just curious

tolmuahv
10.03.11, 15:29
Kui pangal või kellelgi teisel tekib kahtlusi raha päritolu kohta, siis külmutatakse konto ja omanik peab tõendama selle päritolu. Alati võib ütelda, et metsast leidsid või sõber andis. Aga alati võib vastus olla ka "Analüüsisime vastust, tundus ebausutav ja jätkame tavatempos menetlust. We'll get back to you in 2020". Sa oled ainus, kel su raha vabastamisega kiire on.

Tigrano
10.03.11, 15:33
lihtsalt küsin - kui ütlen, et vedasin sõbraga kihla, kes kiiremini joob 2 õlut ära - nii xxx summa peale, mis ta nüüd saadab mulle moneybookersisse. kas siuke variant peaks läbi minema? või ütlen, et andsin kunagi laenu ja intressidega on summa paisunud?

just curious

Sina said ju tulu, seega pead maksma selle kihlveo pealt ka :)

nikitheone
10.03.11, 15:46
ok, tänud, sain asja selgemaks.

fyte
10.03.11, 16:10
Pole eriti selle maksuvärgiga kursis - kuidas riik MB kaardiga sooritatud makseid jms kontrollib?

nomerlot
10.03.11, 16:13
Pole eriti selle maksuvärgiga kursis - kuidas riik MB kaardiga sooritatud makseid jms kontrollib?

kõike saab, kui väga tahta, arvan.

tolmuahv
10.03.11, 17:23
fyte - pigem ei kontrolligi. Aga kui sind terrorismis kahtlustaks keegi, siis on kaardikeskuste jms järgi võimalik üles leida teoreetiliselt. Reaalselt ei tule välispanga kaartiga Eestis makstes mitte kunagi keegi midagi küsima kohalikest ametitest. Kui sa just iga päev Ferrarit ei osta.

adam_q
10.03.11, 18:00
ma olen 100% kindel, et kedagi ei koti mida sa MBst kannad, kuniks sa pole seotud riigi põhiprioriteetidega sellel suunal, ehk rahapesu ja terrorismiga, mida hakatakse uurima ametkondade (rahapesu ja andmekaitsebüroo) poolt suurte sularahasummade liikumisel ntx.

Ja kui keegi küsib, et kes see usd_moneybookers@pokerstars.com on, kes sulle MB-s 3000 EUR kandis, siis ütled et su Polüneesias elav vanaisa Usd M. Bookers ja asi tahe

Pahvak
10.03.11, 18:03
ma olen 100% kindel, et kedagi ei koti mida sa MBst kannad, kuniks sa pole seotud riigi põhiprioriteetidega sellel suunal, ehk rahapesu ja terrorismiga, mida hakatakse uurima ametkondade (rahapesu ja andmekaitsebüroo) poolt suurte sularahasummade liikumisel ntx.

Ja kui keegi küsib, et kes see usd_moneybookers@pokerstars.com on, kes sulle MB-s 3000 EUR kandis, siis ütled et su Polüneesias elav vanaisa Usd M. Bookers ja asi tahe

Aga kui onu kannab iga kuu 5000€? :P

adam_q
10.03.11, 18:08
Kui pangal või kellelgi teisel tekib kahtlusi raha päritolu kohta, siis külmutatakse konto ja omanik peab tõendama selle päritolu. Alati võib ütelda, et metsast leidsid või sõber andis. Aga alati võib vastus olla ka "Analüüsisime vastust, tundus ebausutav ja jätkame tavatempos menetlust. We'll get back to you in 2020". Sa oled ainus, kel su raha vabastamisega kiire on.

panka ei koti Eesti pokkerimängijate tuhanded või kümned tuhanded eurod, eriti kui need MBst tulevad

e: s.t. et kedagi ei koti, ka EMTAt mitte

Vandalar
10.03.11, 20:35
Kui minu pangaarvele laekub mingi summa, siis mis summast alates läheb see automaatselt kontrollimisele? Need summad on läbi aegade olnud erinevad, mingi aeg ma mäletan langetati see summa kuskile 75K eek kanti aga mismoodi see
praegu käib?

antnx
10.03.11, 22:54
Mhm, tahaks sama teada

Potsataja
10.03.11, 22:55
Ja kui keegi küsib, et kes see usd_moneybookers@pokerstars.com on, kes sulle MB-s 3000 EUR kandis, siis ütled et su Polüneesias elav vanaisa Usd M. Bookers ja asi tahe

Tulu on tulu ja ka Polüneesias elava vanaisa ülekande puhul tuleks seaduste järgi tulumaksu maksta. EMTA on lihtsalt ülinõrk ja tõmbleb seal, kus võiks rahulikum olla selle asemel, et vägagi reaalsed tulud maksustada.

ranka
10.03.11, 23:24
Kui minu pangaarvele laekub mingi summa, siis mis summast alates läheb see automaatselt kontrollimisele? Need summad on läbi aegade olnud erinevad, mingi aeg ma mäletan langetati see summa kuskile 75K eek kanti aga mismoodi see
praegu käib?

Ei mäleta täpseid summasid aga kui ma 100k läbi panga kontori liigutasin siis pidin kõik paberid ära täitma. Kus raha tuli, kellel raha läheb, miks tuli, miks läheb, mis seos raha saajaga, mis seos raha saatjaga jne.

Romka
11.03.11, 00:20
Tohib küsida, et mis kirjutasid siis? Ausalt vastasid, et pokkerist?

ok2aa
11.03.11, 00:20
Ei mäleta täpseid summasid aga kui ma 100k läbi panga kontori liigutasin siis pidin kõik paberid ära täitma. Kus raha tuli, kellel raha läheb, miks tuli, miks läheb, mis seos raha saajaga, mis seos raha saatjaga jne.

kui ma sarnaseid summasid olen liigutanud siis pole keegi huvi tundnud.

whippit
11.03.11, 00:59
Sai alles mõni aeg tagasi kinnisvara soetatud peaasjalikult gämblingust tulnud raha eest ja võin kinnitada, et pank tahtis laenu andes teada küll, et mis see Moneybookers selline on, kuid see, kuidas sinna raha tekkinud on, neid ei huvitanud.

Samuti ei kottind panka suured ülekanded Moneybookersist pangakontole.

Senikaua kuni ise EMTA-le gämblinguvõite litsentseerimata kohtadest deklareerima ei lähe peaks suht safe olema. EMTA-t ega Rahapesu Andmebürood tänase seisuga gämblerite sissetulekud ei koti, ilmselgelt pole tegemist prioriteetsete valdkondadega.

ahti2000
11.03.11, 01:05
Kui minu pangaarvele laekub mingi summa, siis mis summast alates läheb see automaatselt kontrollimisele? Need summad on läbi aegade olnud erinevad, mingi aeg ma mäletan langetati see summa kuskile 75K eek kanti aga mismoodi see
praegu käib?

Eesti Panga määruse kohaselt tuleb kõik välismaksed ja välislaekumised, alates 50 000 eurost või samas väärtuses summast välisvaluutas deklareerida (st lisada maksebilansi kood ja tehingu teise osapoole sukoha riik).

Ei teagi, kas euro tulekuga on neid summasi suurendatud aga 1,5 aastat tagasi oli 150 000 krooni see summa.
Pakun riigi siseselt on summad veel suuremad

ranka
11.03.11, 02:44
Tohib küsida, et mis kirjutasid siis? Ausalt vastasid, et pokkerist?

Jah. Tädi käis veel tagaruumis ära uurimas, et kas see põhjus sobib. Tuli tagasi ja ütles, et see täiesti OK.


kui ma sarnaseid summasid olen liigutanud siis pole keegi huvi tundnud.

Mis mõttes? Ma ei mäleta täpselt numbrit aga miskist summast pangas - vist oli 100,000 krooni, alguses oli rohkem - 250,000 vist ja siis tõmmati alla - (kui lähed otse pangakontorisse) on kohustuslik pangal kontrollida, kust raha tuleb/läheb. See seadus minua teada tuligi tollest rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest, mis peaks isegi äkki olema Euroopa Liidu nõue. Olen kolm korda liigutanud kuuekohalist summat pangas ja igakord pidin täitma paberid ning igakord olin erinevas pangakontoris ja isegi linnas...

EDIT: Maybe pankadel on miski info vms,. et kui töötu inimene tuleb suuri summasid liigutama, siis kohustus kontrollida vms.

whippit
24.03.11, 14:00
http://ec.europa.eu/internal_market/consultations/2011/online_gambling_en.htm

whippit
25.04.11, 09:47
Rahandusministeerium on välja saatnud hasartmänguseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Esmapilgul jäi silma, et soovitakse kaotada kohustus, et hasartmängukorraldaja serverid peavad füüsiliselt siin olema.

Eelnõu ise on kättesaadav siit: http://eelnoud.valitsus.ee/main#piHv6IiV

alaska
20.05.11, 17:44
Üks sõber otsustas, et on parem skillimängud lõpetada, kuni variatsioon tema poolt veel on ja pani endale ametlikult kasinnikeelu peale. Mitte väga üllataval kombel laieneb keeld ka automaatselt eestis legaalselt tegutsevatele pokkerisaitidele, niiet enam ei saanud osa võtta ka pokerstarsi freerollidest.

pikk28
21.05.11, 00:07
tubli mees

whippit
30.05.11, 15:58
Pokerstars tahab Eestis siis sellist asja teha.


Rahandusministeerium Tallinn
Hr. Jürgen Ligi 28. aprill 2011
Suur-Ameerika 1
15006 Tallinn E-POSTI TEEL
Eesti info@fin.ee
Koopia: info@just.ee
ETTEPANEK SEADUSEELNÕU
TÄIENDAMISEKS
Lp hr. Ligi,
Rahandusministri 20.04.2011 kirjaga nr 1.1-10/5624 on kooskõlastamiseks saadetud
hasartmänguseaduse ja sellega seotud seaduste muutmise seaduse eelnõu. Käesolevaga esitame
ettepanekud nimetatud eelnõu täiendamiseks.

Advokaadibüroo SORAINEN kliendiks on REEL Estonia Ltd (Registrikood: 60112417;
Hasartmängude korraldamise tegevusluba nr HKT000013 ja Hasartmängu korraldusluba nr
HKL000065). Seoses kliendile õigusabi andmisega soovime hasartmänguseadusesse planeeritavate
muudatuste valguses tähelepanu juhtida alljärgnevale ning palume eelnõusse vastavad muudatused
sisse viia.

Probleemi taust

Hetkel kehtivas hasartmänguseaduses ette nähtud meetmed ebaseadusliku kaughasartmängu
tõkestamiseks ei ole oma eesmärki edukalt täitunud ning täna on tekkinud olukord, kus Eesti turule
suunavad oma tegevust mitmed välisriikides asuvad hasartmängukorraldajad, kellel puudub Eestis
nõutav tegevus- ja korraldusluba hasartmängude korraldamiseks. Tegevuse suunamine Eesti turule
võib olla väljendunud mitmel viisil – veebilehed ja klientprogrammid on eestikeelsed, Eestist on
võimalik teha makseid ebaseadusliku hasartmängukorraldaja kontole jmt. Hasartmänguseaduse §-s 56
ette nähtud domeeninimede blokeerimine ei ole osutunud piisavalt efektiivseks meetmeks
ebaseadusliku kaughasartmängu tõkestamisel (klientprogrammid kasutavad IP aadresse ning
domeeninime blokeerimine nende tööd ei häiri, samuti saab domeeninime blokeerimisest edukalt
mööda kasutades selleks välismaised puhverservereid või VPN teenust jmt).

Eelnevast tulenevalt on tekkinud olukord, kus hasartmänguseaduse eesmärgid ei ole
realiseerunud. Muuhulgas kahjustatakse olulisel määral avalikku huvi asjaoluga, et
võimaldatakse kaughasartmängus osaleda alla 21 aastastel Eesti isikutel ning jäetakse riigile
tasumata hasartmängumaks Eestist pärinevalt tulult.

Väheoluline ei ole ka asjaolu, et hasartmängukorraldajad, kes omavad Eestis tegevus- ja korraldusluba,
satuvad äärmiselt ebavõrdse kohtlemise osaliseks, kuna mitte ükski Eestis ebaseaduslikult tegutsev
välismaine hasartmängukorraldaja ei järgi Eesti hasartmänguseaduses kehtestatud nõudeid. Samal ajal
peavad Eestis seaduslikult tegutsevad hasartmängukorraldajad järgima nõudeid, mis on teiste Euroopa
riikidega võrreldes keskmisest karmimad – nii näiteks võimaldavad Eestisse ebaseaduslikku
kaughasartmängu suunavad hasartmängukorraldajad oma teenuseid kasutada ka alla 21 aastastel
mängijatel.

SORAINEN – 2/4 –
L\2241700.3

Eestis seaduslikult tegutsevad hasartmängukorraldajad on tegevuslubade ja korralduslubade eest on
tasutud kõrget riigilõivu ning maksvad Eesti riigile ka maksu. Riik omaltpoolt peaks tagama selle, et
tema poolt reguleeritud valdkonnas oleks tagatud võrdne kohtlemine – see tähendab eelkõige seda, et
riik peab hoolt kandma selle eest, et ebaseaduslikud hasartmängukorraldajad ei saaks Eestis oma
teenuseid pakkuda. Vajadusel tuleb selleks kehtestada ka rangemad meetmed nagu näiteks
karistusähvardus ja reaalne võimalus karistada ebaseadusliku kaughasartmängu korraldajaid.
Võimalused easeadusliku kaughasartmängu ohjamiseks

Probleemi süvendab asjaolu, et hasartmänguseaduse nõudeid ei saa hetkel efektiivselt sundida peale
välismaistele hasartmängukorraldajatele, kes korraldavad ebaseaduslikku kaughasartmängu Eestis.
Hasartmänguseaduse täitmise üle järelevalvet teostaval Maksu- ja Tolliametil praktiliselt puuduvad
võimalused sundida välismaal asuvaid ebaseaduslikke kaughasartmängukorraldajaid
hasartmänguseaduse nõudeid järgima.

Täna kehtiv hasartmänguseaduse tekst koostoimes karistusseadustiku §-ga 372 ei võimalda
hasartmänguseaduses nõutud tegevus- ja korralduslubadeta hasartmängude korraldamise eest
vastutusele võtta hasartmängukorraldajaid, kes küll asuvad füüsiliselt väljaspool Eestit ent samal ajal
korraldavad Eestis (või suunavad Eestisse) hasartmänge kaughasartmänguna. Peamise takistusena
karistusseadustiku §-i 372 rakendamiseks on välja toodud karistusõiguses kehtiv territoriaalsuse
printsiip.

Lahendused teistes riikides

Euroopa õigusruumis ja ka mujal on mitmeid riike, kes on hiljuti seadustanud (asunud reguleerima)
kaughasartmänge. Seejuures on vastavate riikide õigusaktides selgesti sõnastatud, millisel juhul
kohaldub vastava riigi õigus ka välismaise ebaseadusliku kaughasartmängu korraldaja suhtes.
Välisriigist ebaseadusliku kaughasartmängu suunamise korral haaratakse see sihtriigi jurisdiktsiooni
alla näiteks:
- Panuse tegemise koha järgi (näiteks kui panuse saab teha Eestist, siis rakendub Eesti õigus);
- Teenuste suunamise kaudu (näiteks eestikeelne klientprogramm; Eestis levinud
maksevõimaluste kasutamine; eestikeelne või eesti telefoninumbritel kasutajatugi jms).

Territoriaalsuse küsimuse lahendamine võimaldaks tagada Eesti hasartmänguseaduse eesmärkide
saavutamise karistusõiguslike sunnimehhanismidega. Eelkõige võimaldaks see võtta Eestis
ebaseaduslikult tegutsevaid kaughasartmängukorraldajaid (ja nende juhatuse liikmeid)
kriminaalvastutusele. See peaks olema väga tõhus meede, kuna paljudes riikides, kus on võimalik
taotleda tegevusluba (litsentsi) kaughasartmängu korraldamiseks, on varasem kriminaalkaristus
litsentsi saamist välistav asjaolu või olemasoleva litsentsi tühistamise alus (sh ka Eestis –
hasartmängukorraldaja peab olema usaldusväärne isik ning juhatuse liige ei tohi olla karistatud kuriteo
eest). Tuntumad kaughasartmängukorraldajad, kes Eestis ebaseaduslikult tegutsevad (ja kelle käive on
eelduslikult ka suurem), on kõik ühes või teises riigis litsentseeritud ning eelduslikult sooviksid vältida
oma litsentsist ilmajäämist.

Oleme käesolevale märgukirjale lisanud asjakohaseid väljavõtteid teiste riikide õigusaktidest (inglise
keeles). Need peaks andma ülevaate, kuidas erinevad riigid on lahendanud territoriaalsuse küsimuse
kaughasartmängu korral. Leiame, et Eestis tuleks analoogselt täiendada hasartmänguseadust.

Täiendavad meetmed
Täiendava meetmena tuleks hasartmänguseaduses sätestada absoluutse välistusena tegevusloa
väljastamisel (§ 19 lg 2) varasem Eesti hasartmänguseaduse rikkumine, kui seda on vaatamata
hoiatusele tehtud korduvalt või tahtlikult.
Lisaks tasuks kaaluda ka IP numbri põhise ebaseadusliku kaughasartmängu blokeerimise võimaluse
seadustamist.

Ettepanekud seaduse muutmiseks
SORAINEN – 3/4 –
L\2241700.3

Eelnevast tulenevalt teeme ettepaneku:
1. täiendada hasartmänguseaduse §-i 1 lg 2 teise lausega: „Välisriigis korraldatud
kaughasartmängu loetakse Eesti territooriumil korraldatuks, kui see on suunatud Eestis
asuvatele mängijatele või kui Eestis asuvatele mängijatele on võimalikuks tehtud panuste
tegemine.“
2. täiendada hasartmänguseaduse §-i 19 lg 2 punktiga 3: „3) tegevusloa taotleja või temas
olulist osalust omav isik on varasemalt tahtlikult rikkunud hasartmänguseaduse nõudeid või
kui vaatamata Maksu- ja Tolliameti poolt tehtud kirjalikule hoiatusele ei ole rikkumist
lõpetatud või kui vastav rikkumine on toime pandud korduvalt.

Oleme valmis andma eeltoodu kohta täiendavaid seisukohti ning osutama igakülgset abi eelnõu
täiendamisel.
Lisad:
Lisa 1. Valik väljavõtted erinevate riikide õigusest (inglise keeles).
Lugupidamisega,
Kaupo Lepasepp Mihkel Miidla Urmas Volens
Vandeadvokaat Advokaat Nõunik
[Käesolev dokument on allkirjastatud digitaalallkirjaga]
Koopia:
Justiitsministeerium
Hr Kristen Michal
Tõnismägi 5a
15191 Tallinn

tolmuahv
30.05.11, 16:12
See Reel Estonia on teisisõnu PokerStars. Lisana võiksid nad taotleda ka iseenda karistamist, sest rikkusid kohalikke seadusi täiel määral enne, kui said litsentsi.

Niiviisi endale turuosa võita on küll tore, aga fucking cheap. Kui nende taotlusest lähtuvalt hakatakse kottima kedagi, siis ma uuriks võimalusi võtta ka PS-i tegelased vastutusele, sest seadus kehtis ilmselgelt alates 01.01 ja nad rikkusid seda. Seaduse silmis ei pea olema erandeid ja maksudest kõrvale hiilimine ja/või litsentsita tegutsemine on karistatav sõltumatult sellest, kui pikalt seda tehti või kas rikkumine on menetluse alguseks likvideeritud. Ainus lahtine küsimus on see, et mis on täna kehtiv sanktsioon Eestis registreeritud äriühingule ebaseadusliku hasartmängu korraldamise eest. Ja siis tuleks ilmselt ka vaadata, millal Reel Estonia registreeriti ja PSi õigused sai.

Kõige vähemal juhul võiks siit ühe korraliku bad publicity kampaania teha PS-le. Mõni ajakirjanik peaks küll huvitatud olema. OO võiks seda teemat omalt poolt toetada ja PSi lasta kottida.

alaska
30.05.11, 16:17
Teine punkt on natuke üle pakutud, see läheb vist muude seadustega vastuollu. Aga konkurentide kõrvaldamiseks muidugi leidlik.

tolmuahv
30.05.11, 16:42
Ma tahaks näha ka, kuidas seda praktikas rakendama hakatakse. Et kriminaalkorras mõistetakse Eestis süüdi kõik maailmas tegutsevad netipõhised betting saitide, pokkeritubade ja kasiinode juhatuse liikmed, kes pole füüsiliselt blokkinud Eesti mängijaid? Siis peaks terve hordi inimesi tööle võtma, kes taolisi saite tuvastaksid ja menetlusi algataksid. Kui räägime kriminaalkuriteost, siis minu täiesti puudulike juriidiliste teadmiste kohaselt ei saa menetlust ka valikuliselt rakendada kui rikkumine on teada. Väärteo puhul vist sai. Seda võiks mõni jurist kommenteerida.

Kogu teksti pärl on muidugi: "Täiendava meetmena tuleks hasartmänguseaduses sätestada absoluutse välistusena tegevusloa
väljastamisel (§ 19 lg 2) varasem Eesti hasartmänguseaduse rikkumine, kui seda on vaatamata hoiatusele tehtud korduvalt või tahtlikult."

Seda võiks rakendada tagasiulatuvalt ja PS-i litsentsi ära võtta. Kui ikka tegu on nende arust nii tõsise ja selgelt tahtliku rikkumisega ja meetmeks peaks olema absoluutne välistus, siis ilmselt oleks õigustatud ka tagasiulatuv rakendamine.

Pahvak
30.05.11, 18:40
Tolmuahviga päri. Väga nõme tegu nende poolt. Mu arust mängijatele selline muudatus midagi positiivset kaasa ei too ja praegu naerdakse minu kui kliendi peale (jah, ma mängin Starsis hetkel).

whippit
06.10.11, 12:08
Riigikogu võib keelata krediitkaardi kasutamise kaughasartmängudes

http://www.ohtuleht.ee/446710

emmimees
06.10.11, 12:13
"TNS Emori poolt koostatud hasartmängu leviku uuringu kohaselt mängitakse taolisi mänge sugulastelt-tuttavatelt laenatud rahaga, jooksvate perekulude arvel, aga paraku kasvab aasta aastalt pangast või sms-laenukontorist laenu võtvate mängurite arv."

Ma ei mõista, mida krediitkaardi keelustamine siis muutma peaks paremaks. Aga jah, pange siis juba kõik kinni, kuradi hasartmängurid ma ütlen..

adam_q
06.10.11, 12:16
ma arvan et riik võiks pokkeriprod.com kinni panna - ainult õpetused teemal, kuidas mööda hiilida blokeeringutest ja räpased õpetused, kuidas teisi sõltlasi paljaks koorida

ranka
06.10.11, 12:29
Krediitkaarti kasutamine võiks igas valdkonnas olla keelatud :)


ma arvan et riik võiks pokkeriprod.com kinni panna - ainult õpetused teemal, kuidas mööda hiilida blokeeringutest ja räpased õpetused, kuidas teisi sõltlasi paljaks koorida

PokkeriProd.com ei toeta blokeeringutest kõrvale hiilimist ja ei ole kuskil selle kohta täpseid õpetusi andnud. Seda on teinud hooletud kasutajad, kes vastutavad oma postituste eest ise :)

tolmuahv
06.10.11, 12:57
Fucking tilt jälle. Kui sõltlased hakkavad normaalsete inimeste elu häirima, siis on asi kergelt upside down. Võiks keelata alko, tubaka, rasvaste toitude ostmise krediitkaardiga. Kõik tekitavad tõsiseid probleeme.

Miks mina pean hakkama oma harjumusi muutma sellepärast, et sõltlane ei saa endaga hakkama?

Pumper
06.10.11, 13:22
Tolmuahv, minuarust Reel Estonia, ei rikkunud seadusi, kuna see loodi alles hiljuti ja hakkas tegutsema alles Eestis litsentsi saamise järgselt. Süüdi on ikka Pokerstars.com-i emafirma.

tolmuahv
06.10.11, 14:33
Tolmuahv, minuarust Reel Estonia, ei rikkunud seadusi, kuna see loodi alles hiljuti ja hakkas tegutsema alles Eestis litsentsi saamise järgselt. Süüdi on ikka Pokerstars.com-i emafirma.

Either way. Jättes jur. kehad jms sodi kõrvale, siis PS tegutses siin enne samamoodi ebaseaduslikult ja nüüd üritab samasuguse tegutsemise eest lasta teisi bännida.

masterpuppet
06.10.11, 22:07
Ma tahaks näha ka, kuidas seda praktikas rakendama hakatakse. Et kriminaalkorras mõistetakse Eestis süüdi kõik maailmas tegutsevad netipõhised betting saitide, pokkeritubade ja kasiinode juhatuse liikmed, kes pole füüsiliselt blokkinud Eesti mängijaid? Siis peaks terve hordi inimesi tööle võtma, kes taolisi saite tuvastaksid ja menetlusi algataksid. Kui räägime kriminaalkuriteost, siis minu täiesti puudulike juriidiliste teadmiste kohaselt ei saa menetlust ka valikuliselt rakendada kui rikkumine on teada. Väärteo puhul vist sai. Seda võiks mõni jurist kommenteerida.

Kogu teksti pärl on muidugi: "Täiendava meetmena tuleks hasartmänguseaduses sätestada absoluutse välistusena tegevusloa
väljastamisel (§ 19 lg 2) varasem Eesti hasartmänguseaduse rikkumine, kui seda on vaatamata hoiatusele tehtud korduvalt või tahtlikult."

Seda võiks rakendada tagasiulatuvalt ja PS-i litsentsi ära võtta. Kui ikka tegu on nende arust nii tõsise ja selgelt tahtliku rikkumisega ja meetmeks peaks olema absoluutne välistus, siis ilmselt oleks õigustatud ka tagasiulatuv rakendamine.

Ei saa valikuliselt alustada ei väärtegudes ega kriminaalasjades. Selle välistab legaliteedipõhimõte KrMS § 6 mõttes.

§ 6. Kriminaalmenetluse kohustuslikkuse põhimõte

Kuriteo asjaolude ilmnemisel on uurimisasutus ja prokuratuur kohustatud toimetama kriminaalmenetlust, kui puuduvad käesoleva seadustiku §-s 199 sätestatud kriminaalmenetlust välistavad asjaolud või kui käesoleva seadustiku § 201 lõike 2, § 202, 203, 2031, 204, 205 või 2051 kohaselt puudub alus lõpetada kriminaalmenetlus.

tolmuahv
07.10.11, 11:06
Offtopic, aga kui ma vales kohas teed ületan, siis politsei vahel teeb trahvi ja vahel annab hoiatuse, s.t. ei tee midagi. Kas see pole valikuline väärteomenetluse alustamine? Aga kui ma kellegi maha löön, siis politsei ei tohi teha hoiatust, vaid peab alustama krim. menetlust. Millega ma rukki panin?

privador
07.10.11, 11:48
Ma ei tea ma jääks neutraalseks.
Pokerstars kaitseb lihtsalt oma ärihuve. Äri on karm . Ise kasutaksite PS bossina samuti antud teid. Kui ei saaks oma tööülessannetega hakkama, siis ei sobi antud tööle.
Samas see võib ka tegelikult ju sitta neile keerata. Sunnib mõnda tuba siia litsentsi hankima ja turg läheb kitsamaks

leits
07.10.11, 11:58
kaua ende "eelnõudega" tavaliselt aega läheb et realiseeruksid? mingi aasta või 2? samas imo ei muuda see mdiagi, eesti fishe on naguni nii minimaalselt imo .. mõttetu whineda

tolmuahv
07.10.11, 12:15
Ma ei tea ma jääks neutraalseks.
Pokerstars kaitseb lihtsalt oma ärihuve. Äri on karm . Ise kasutaksite PS bossina samuti antud teid. Kui ei saaks oma tööülessannetega hakkama, siis ei sobi antud tööle.
Samas see võib ka tegelikult ju sitta neile keerata. Sunnib mõnda tuba siia litsentsi hankima ja turg läheb kitsamaks

Lol? PS kaitseb oma ärihuve mängijate arvel (FT's vms ei saaks me enam kunagi legaalselt mängida) ja tuleb mängija ja ütleb "that's ok, nad teevad ju äri".

nikitheone
07.10.11, 12:17
eelnõu - paar nädalat kuni lõpmatuseni. oleneb kas on vaja või ei

Tarvi
07.10.11, 17:11
PokerStars on investeerinud tarkvarasse, tööjõusse ning teistesse lahendustesse, mis litsentsi saamiseks vajalikud olid. Samuti maksame makse (ilma mängijatelt lisa rake'i küsimata). Nagu te ise ilmselt aru saate, on litsentsita operatoorid eelisseisus, sest neil pole antud kulutusi. Seadus peab kehtima kõikidele, mitte ainult neile, kes seda järgida otsustavad.

leits
07.10.11, 17:12
PokerStars on investeerinud tarkvarasse, tööjõusse ning teistesse lahendustesse, mis litsentsi saamiseks vajalikud olid. Samuti maksame makse (ilma mängijatelt lisa rake'i küsimata). Nagu te ise ilmselt aru saate, on litsentsita operatoorid eelisseisus, sest neil pole antud kulutusi. Seadus peab kehtima kõikidele, mitte ainult neile, kes seda järgida otsustavad.

srsly LOL .. kui teil litsentsi polnud, käitusite ise samamoodi ju ..

Tarvi
07.10.11, 17:26
srsly LOL .. kui teil litsentsi polnud, käitusite ise samamoodi ju ..

Töötasime sel ajal litsentsi saamise nimel.

leits
07.10.11, 17:28
Mul üldiselt täitsa savi .. ma olen oma 2a jooksul 2-3 eestlasest "donki" ainult näinud .. imo ei mudua see midgai .. kehva on see, kui teised riigid meist eeskuju hakkaksid võtma ..

ranka
07.10.11, 21:53
Kas Te erinevatest asjadest ei räägi või saan mina valesti aru? PokerStars ei ole uue krediitkaarti eelnõuga kuidagi seotud ja isegi kui oleks kaevaksid nad auku oma enda ärile. See, millele Tarvi vastas oli 30-nda mai seaduse eelnõu täiendamise idee PokerStarsi poolt.

Tollal oli Full Tilt poker, mis tõenäoliselt omas Eestis kõige suuremat turuosa ja ei omanud Eesti litsentsi. Tänasel päeval pärast Full Tilt pokkeritoa krahhi on enamus mängijaid koondunud PokerStarsi, OO-sse ja TrioBeti ning kõige suuremaks konkurendiks 888Poker.com. Esimesed kolm omavad litsentsi.

tolmuahv
09.10.11, 16:31
Ranka,
Siin on 2 teemat segi läinud. See PSi üritus seadust muuta nii, et konkurendid turule ei saaks, oli juba maikuus algatatud, aga kedagi ei paistnud eriti huvitavat.

tolmuahv
09.10.11, 16:43
Töötasime sel ajal litsentsi saamise nimel.

Translate: Erinevalt paljudest teistest operaatoritest, kes maailmas tegutsevad ja kel pole tihti isegi aimu, et Eestis nende teenust tarbida ei tohiks, meie olime Eesti seadustest täielikult teadlikud. Kuigi me seaduse jõustumise hetkeks ei olnud suutnud (erinevalt nt. OO-st) endale litsentsi hankida, siis otsustasime, et tegutseme siiski ebaseaduslikult edasi. Kuigi oleks olnud väga lihtne blokeerida Eesti mängijate kontod ja anda kõigile teada, et "Oleme varsti tagasi kui oleme enda tegevuse suutnud seadusega kooskõlla viia", siis see oleks olnud meie ärihuvidega vastuolus ja me jätkasime oma teenuse pakkumist.

Nüüd, kui meie paberitöö on korras ja Eesti mängijad maksavad meile korralikku rake'i, oleme otsustanud palgata juristid (Soraineni), et lobistada seadusemuudatust, mis välistaks selle, et välismaised konkurendid saaksid meiega sarnaselt käituda. Oleme enda arust väga kavalad ja toppinud seadusemuudatusse sisse absoluutse välistuse, et meie konkurendid saaksid kunagi veel Eesti turul seaduslikult tegutseda.

Tsiteerides PSi ametlikku esindajat, "Seadus peab kehtima kõikidele, mitte ainult neile, kes seda järgida otsustavad." Loodetavasti kohtleb uus seadus võrdselt karmilt kõiki seadustele vilistajaid, vaatamata sellele, kas menetluse algatamise hetkeks on nad suutnud rikkumise ühel või teisel viisil lõpetada.

masterpuppet
15.10.11, 14:08
Offtopic, aga kui ma vales kohas teed ületan, siis politsei vahel teeb trahvi ja vahel annab hoiatuse, s.t. ei tee midagi. Kas see pole valikuline väärteomenetluse alustamine? Aga kui ma kellegi maha löön, siis politsei ei tohi teha hoiatust, vaid peab alustama krim. menetlust. Millega ma rukki panin?

Sorry, unustasin selle teema ära. Aga väärteomenetluse seadustikus on ühe nn "karistusena" ette nähtud suuline hoiatus. Seega sellisel juhul, kui politsei teeb hoiatuse, siis ta ei rakenda seda valikuliselt, vaid karistab sind vastavalt sinu süü suurusele.

Codecci
18.10.11, 23:21
Kas EMTA litsents turvalisuse suhtes ka midagi juurde annab? S.t. seda obv, et ma mingile otsesele scam saidile ei rega kogemata, aga võtame nt Ongame võrgustiku - kas see annab mulle turvalisuse suhtes midagi juurde kui ma mängin nt PAF-is võrreldes Towergaminguga, kas on toa maksevõime kuidagi kindlaks tehtud/raamatupidamine kontrollitud EMTA poolt, antakse mingi garantii juhuks kui sait peaks busto minema vms?

tolmuahv
18.10.11, 23:34
Codecci - Keegi pole kusagil midagi kontrollinud. Kui perse läheb, siis keegi ei vastuta ka. Täiesti kindel.

whippit
26.10.11, 22:53
Kas EMTA litsents turvalisuse suhtes ka midagi juurde annab? S.t. seda obv, et ma mingile otsesele scam saidile ei rega kogemata, aga võtame nt Ongame võrgustiku - kas see annab mulle turvalisuse suhtes midagi juurde kui ma mängin nt PAF-is võrreldes Towergaminguga, kas on toa maksevõime kuidagi kindlaks tehtud/raamatupidamine kontrollitud EMTA poolt, antakse mingi garantii juhuks kui sait peaks busto minema vms?

Ainuke "turvalisus" mille EMTA litsents annab on see, et kui midagi perse läheb, siis hakatakse asju ajama suures osas Eesti õiguse kohaselt. Ainuke jama on siin selles, et Eesti õigus ei anna midagi turvalisuse suhtes juurde. So there.

Mäletan muidugi, et EMTA omal ajal väitis, et litsentseerimata tubadest pole väljamaksed garanteeritud. Kuidas väljamaksed litsentseeritud tubades "garanteeritud" on, ei saanud ma isegi pärast vastava teabenõude esitamist teada.

tolmuahv
26.10.11, 23:26
Lol, sa esitasid selle kohta teabenõude? Well done, pane siia äkki üles tekst. Mind huvitaks väga, mida nad vastasid.

Fuzzy
27.10.11, 09:50
On täiesti tänamatu tegevus otsida hasartmänguseadusest mingit reaalset loogikat, põhjendatust, õiglust. Me kõik teame, kelle kõrvad kogu asja tagant paistavad ja kelle pisi-nunnu vastsündinud pokkeritoakene tänu sellele seadusele vahva kick-stardi sai Eesti harrastajate hulgas. Omamoodi kurioosum oli ka see, kuidas Triole alguses litsentsi andmisega otsitud põhjustel viivitati, et lehed saaks pasundada: "Jõustus uus hasartmänguseadus. Ainuke legaalne online-pokkerituba on Olympic Online." Seega, kogu selle jama põhjuste üle mõtisklemine meile midagi eriti juurde ei anna, loodame ainult, et hullemaks ei lähe (Starsi algatatud ärapanemisaktsioon jne).

taipupole
23.11.11, 16:01
All-in?

http://www.postimees.ee/643814/valitakse-eesti-parim-ja-halvim-seadus/

Vandalar
23.11.11, 16:16
All-in
snap call
insta shove
ship it
Edit: samas, mis värk on, et seadusi peab Hollywoodi Oscarite jagamise stiilis hindama? Ridic.

vapsik
23.11.11, 19:02
Edit: samas, mis värk on, et seadusi peab Hollywoodi Oscarite jagamise stiilis hindama? Ridic.

Loodetavasti saad täna öösel unes vastuse.

whippit
12.01.12, 14:31
Siit on kättesaadavad ettepanekud, mis on esitatud hasartmänguseaduse muutmise seaduse eelnõule, mis on praegu Riigikogu menetluses: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=1396965&u=20120112151421

Eesti Loto on teinud ettepaneku, et maksumääraks saaks kas 20% gross gaming revenuest (praegu 5%) või alternatiivselt brutopõhiselt 5% sissemaksetest.

Sõltlaste nõustamiskeskus nõuab jätkuvalt krediitkaardimaksete keelamist, kuigi sisuliselt ei tundu nad asjast üldse aru saavat.

EHKL soovib selgust selle osas, kas e-walleteid tohib kasutada või mitte.

Selline kokkuvõte siis.

Karelkorm
12.01.12, 15:16
Kas need istnugid, mis vahetevahel (v koguaeg) telekast tulevad, ongi need, kus sellist asja otsustatakse?

Rage
12.01.12, 15:25
imho kas ei peaks ETPFi funktsiooniks olema selliste muudatusettepanekute jälgimine ja seal lehel peaks olema ka dokument mille juures oleks sildike: ETPF arvamus.

pastilaa
12.01.12, 15:57
Kas need istnugid, mis vahetevahel (v koguaeg) telekast tulevad, ongi need, kus sellist asja otsustatakse?

infotunde mõtled ilmselt

reggie
12.01.12, 20:16
Suures saalis ei otsutata midagi, infotund on etlemine valijatele.

taipupole
06.03.12, 08:06
Täna riigikogu majanduskomisjonis: Majanduskomisjonis – hasartmänguseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (88 SE); transpordi arengukava rakendusplaani 2012-2013 tutvustus.

Siit saate tutvuda eelnõu ja arvamustega (Eesti mängijaid ei esinda keegi): http://www.riigikogu.ee/index.php?page=en_vaade&op=ems&enr=88SE&koosseis=12

Samas on eriti toredad Eesti Loto nõudmised.

Kahju muidugi, et see Eestis kedagi eriti ei koti ja nii võimsad (kasiinod vs loto) huvigrupid omavahel nusserdavad.

Rage
06.03.12, 08:53
olen endiselt veendunud, et ETPFi asi oleks sellistel asjadel silma peal hoida..

jrgn hell
06.03.12, 09:14
Nii armas, et Eesti Loto nii mures on rahva tervise pärast.

Oleks võinud ainult selle ettepaneku ka teha, et lotopileteid ei saa osta rohkem kui 1 korraga, siis kuluks veel vähem raha, mida oleks otstarbekam muudeks kulutusteks kasutada.

Serverite osa oli ka vägev.

Pull on lugeda, kuidas iga osapool on nii hullult leilis enda äri puudutavate asjade peale. Muidugi obv ka.

Erandi kohaldamiseks Eelnõu seletuskirjas toodud põhjendus, et laevareisi ajaline kestvus piirab hasartmängu, ei ole eeltoodu valguses tõsiseltvõetav, kuna paari tunni jooksul on võimalik maha mängida mitmekordne Eesti keskmine palk.

Hasartmängu Korraldajte Liidu arvamus on ka muhe.

jrgn hell
06.03.12, 09:14
olen endiselt veendunud, et ETPFi asi oleks sellistel asjadel silma peal hoida..

EMV käimas, kellelegi ei ole aega nii tühiste asjadega tegeleda.

runnar
06.03.12, 10:24
C. Hasartmängu mõiste laiendamine nn virtuaalraha eest hasartmänge pakkuvatele mängukorraldajatele
1. Täiendada paragrahv 2 lõikega 41 alljärgnevas sõnastuses:
(41) Käesoleva seaduse tähenduses loetakse hasartmänguks ka sellised kaughasartmängud, mille kõik tunnused on sarnased hasartmänguga, kuid osalemiseks tehtavad panused või mängu tulemusena saadavad võidud on väljendatud virtuaalse rahana, mida ei ole võimalik vahetada reaalse raha ega rahaliselt hinnatavate esemete vastu.
2. Täiendada paragrahvi 9 lõikega 8 järgmises sõnastuses:
(8) Käesoleva seaduse § 2 lõikes 4¹ nimetatud mänge võib korraldada hasartmängukorraldaja kellele on väljastatud hasartmängu korraldamise tegevusluba.

facebook ja zyngapokker blokitakse ka ära?

tolmuahv
06.03.12, 10:45
Haa, good one. Põhimõtteliselt sellega läheb FB ban peale jah. Nii juhtub kui pandora box lahti teha ja lubada igasugste asjade keelamist. Selle viimase egiidi all võib bannida ka näiteks MUDi, WoW jms arvutimängud, kus on mingi õnnega seotud virtuaalraha võitmise võimalus. Minu kaastunne eelnõu koostanud inimeste lähedastele.

Rage
06.03.12, 14:07
mhmm.. imho kui see seadus sellisel kujul vastu võetaks, siis tulekski kohe hakata järjest sellele seadusele tuginedes hakata nõudma saitide sulgemist.. imho tuleks ka delfi pokker kinni panna jne.. kui siis järjest selliseid absurdseid nõudmisi tuleks, siis peaks ju seadus ka uuesti ümber muudetama..

whippit
04.04.12, 13:59
Täna võeti siis Riigikogus vastu hasartmänguseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (88 SE III). Teksti ja materjalid leiab siit: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=1396965&u=20120404145908

Õnneks suudeti suuremad lollused seadusest eemal hoida, kuigi Eesti Lotole tehti paar kingitust ka, aga noh, mõistetav.

adam_q
22.05.12, 15:11
kas see nüüd pole infovabaduse piiramine, et ma ei saa lugeda näiteks PKRi foorumit, tirida Stacked Magazine ja lausa facebooki fantasy league appist ei saa osa võtta.
s.t. blokeeritakse liiga palju, kui peaks ainult blokeerima konkreetset downloadisektsiooni.

ilmselt pole mõtet torkida, aga selle asemel, et snaipriga põrutada, pandi terve suurtükipatareiga

ranka
23.05.12, 14:53
Ja sul kindlasti ei ole google DNS seadistatud....

AndresBurget
30.05.12, 13:15
muudatused mis tehti ei olnud paraku pokkerile nii head kui alguses sooviti. Loodetavasti see ikka muutub. Mis puutub ETPF-i siis vana juhatus tegeles selle küsimusega samuti ning ETPF-ilt küsiti samamoodi arvamust mis sai ka edasi antud.

K2okfor_Mey
30.05.12, 14:03
muudatused mis tehti ei olnud paraku pokkerile nii head kui alguses sooviti. Loodetavasti see ikka muutub. Mis puutub ETPF-i siis vana juhatus tegeles selle küsimusega samuti ning ETPF-ilt küsiti samamoodi arvamust mis sai ka edasi antud.

Millised on olulisemad muutused, mis pokkerimängijaid puudutavad?

ranka
30.05.12, 20:05
muudatused mis tehti ei olnud paraku pokkerile nii head kui alguses sooviti. Loodetavasti see ikka muutub. Mis puutub ETPF-i siis vana juhatus tegeles selle küsimusega samuti ning ETPF-ilt küsiti samamoodi arvamust mis sai ka edasi antud.

Kes küsis?

ropka11
31.05.12, 09:58
http://www.postimees.ee/860120/erakondade-kobarannetused-kondisid-riigikoguga-uhte-jalga/
Hasartmänguseaduse telgitagused.

Vandalar
31.05.12, 12:58
Big news, aegade algusest on asjad nii käinud. Väike protsent koorib koore ja ülejäänud, kes uudiseid lugeda oskavad, saavad sellest heal juhul mõni aeg hiljem teada. Eriti teravad poisid saavad juba alguses aru ning veel teravamad teavad juba ette ära.

AndresBurget
01.06.12, 13:01
ranka, ma täpselt ei mäleta aga ju see mingi komisjon oli. Andmed saad kindlasti ETPF-i juhatuse käest.
Mis pokkerisse puutub siis reigi pealt maks 5% mis annaks võimaluse rahamängude korraldamiseks ka nii, et see lõpuks kasumlik oleks. Kas see juhtub, ei ole veel 100% kindel.
Samas tahetakse viia rahamängud turniire puudutava seadsuandluse osa alla, seega varsti võivad rahamängusõbrad samuti ETPF-ist veidi rohkem kasu saada :)

inward
26.10.12, 12:01
Hea, et see teema olemas on. Teen kooli tarbeks väikest ainetööd, kenasti on koondunud info olemas. Päris palju kriitikat ja auke saab välja tuua seaduse enda loogikas, selle rakendamises ja eesmärkides.

Üldiselt pole veel jõudnud EL seadusloomet nii põhjalikult ja sisuliselt uurida. Kas võiks seal ka leiduda mõningasi vastuolusid või on liikmesriikidel täiesti vaba voli, riigi siseselt, kaughasartmänge reguleerida ? Kui keegi ise varem on uurinud võib linkidega kostitada küll. Materjali on päris korralikult.

vonkartoffel
28.03.14, 11:51
http://tarbija24.postimees.ee/2742076/lugeja-kusib-miks-on-valisriikidest-saadud-pokkerivoidud-maksuvabad Ma ei saa enam väga aru, kus siis tohib mängida ja kus ei tohi. Winamax netileht pole blokitud samas mingid 888 ja ladbrokes jms on EMTA bloki all.

Vandalar
28.03.14, 11:56
See on vist mingi selline seadus jälle, mida loomulikult 100%-liselt effektiivselt rakendada ei saa, kuid kui leitakse keegi keda koorida ja on võimalus vahele võtta, siis seda tehakse.

jrgn hell
28.03.14, 15:00
vahe on k6ige rohkem vast selles, kas ettev6te on registreeritud m6nda autonoomsesse piirkonda ja optimeerib makse v6i nagu Winamaxi puhul on registreeritud näiteks Prantsusmaale ja maksab rohkem. Eesti vaevalt EU riigi ettev6tte vabadust piirama hakkab. Saaks ka ilmselt kohe euroopa komisjoni casei kaela.

vonkartoffel
28.03.14, 15:45
Aga millised need ettevõtted siis oleks kes on registreeritud euroopasse? Ehk siis mis on see tegelik list, kus tohib eestlane mängida.

jrgn hell
28.03.14, 18:28
Ei hakka lampi raudpolt kõigi tubade ja ettevõtete struktuuride kohta tuletama, kuna ei tea. Aga kui vaatad, siis paljud suured toad tracevad Gibraltarile, IoMile jne. Näiteks FTP vist opereerib Iirimaalt, aga eeldan, et Rational Groupi kaudu on kontroll ikka IoMil. Ei oska öelda, mitu igaming companyd sa leida suudad, mis registreeritud EU-sse. Keegi vabatahtlikult peale ei maksa ja elu keerulisemaks ei tee.

Pigem võta EMTa blokk-list ette ja võrdle tubadega, kus sa mängida tahad. Et kui ei ole keelatud, on lubatud. Sest on arusaadav, et keegi vabatahtlikult nii väikses riigis arutama ei hakka, et mujal ka saab mängdia. Ja eraldi on teema ka see, kas ettevõtte tahabsulle mänge pakkuda. Umbes nagu Stars ei taha FTP-ga tulla, aga äkki kasinni tõttu ikka tuleb.