PDA

View Full Version : Ametlik valimiste/poliitika teema



Leheküljed : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

Potsataja
20.10.13, 19:26
Tartus ise olin kahe vahel keda valida kas hetkel tegev linnapea või siis IRLi kandidaat.

Minu jaoks on täielik müstika, kuidas müügimehest kõigepealt Elva ja siis Tartu linnapea sai.

privador
20.10.13, 19:48
Ise andsin hääle sotsidele ja Mikserile.Edu sulle anda hääl poliitbroilerile, kes kunagi MADALAPALGALISELE volikokku ei lähe riigikogust

Ma ikka mõtlen, et nende valijatete peale, kes hääletavad ministreid jms tegelasi, kes never volikogusse ei lähe aega raiskama


Esialgsete tulemuste põhjal on IRL valimispropaganda töötanud...

EestiAA
20.10.13, 20:11
http://eestielu.delfi.ee/valimistulemused/

Kross juhib ???..Või präägu ei tasu asja tõsiselt võtta ?.

E:need jah aint E hääletuse omad =).

Potsataja
20.10.13, 20:16
Siinkohal sügav kummardus Ansipile, kes KOV valimistel ei kandideerinud.

TaistoJ
20.10.13, 20:18
Ei tasu ilmselt, kuna seal peaks suur osa(kui mitte kõik) e-hääled. Lasnamäe jms valimiskastid ümberpööratakse siis hakkab savipäts ka hääli saama.

Epic on lugeda, kuidas usutakse delfi kommentaare. Need pikad DELFI KOMMENTAARID (srsly, wtf?) keritakse sujuvalt mööda.

reggie
20.10.13, 20:19
Praegu saab teha ainult ühte-loota, et kesk ei saa üle 50% häältest, see juhtimine ei tähenda midagi.

VisaHing
20.10.13, 20:30
http://eestielu.delfi.ee/valimistulemused/

Kross juhib ???..Või präägu ei tasu asja tõsiselt võtta ?.

E:need jah aint E hääletuse omad =).

Aga miks aint 48K ? Sessuhtes, et kui e-statistika, siis peaks ju suht copy-paste olema :( või pole?

//vb saan millestki valesti aru, nvm.

TaistoJ
20.10.13, 20:32
ainult osad valmisjaoskonnad on oma e-hääled edastanud. seljatagant kuulsin sellist infot

VisaHing
20.10.13, 20:33
ainult osad valmisjaoskonnad on oma e-hääled edastanud. seljatagant kuulsin sellist infot

jep jep.. Loetud 1 jaoskond 97st

inward
20.10.13, 20:50
Edu sulle anda hääl poliitbroilerile, kes kunagi MADALAPALGALISELE volikokku ei lähe riigikogust

Ma ikka mõtlen, et nende valijatete peale, kes hääletavad ministreid jms tegelasi, kes never volikogusse ei lähe aega raiskama


Esialgsete tulemuste põhjal on IRL valimispropaganda töötanud...

Sisuliselt hääletad ikkagi erakonda. Minu piirkonnas Anveltit valida ei saanud ning Mikser oli antud nimekirjast parim valik.

Maxi
20.10.13, 21:19
Mnjaa, tundub et nii Vaba Kodanik kui EKRE sisse ei saa ja KE saab kuskile 50% lähedale. Huvitav oleks olnud kui mõlemad oleks saanud napilt üle 5% ja KE kuskil 45%

viki
20.10.13, 21:26
Tundub,et IRLi üsna tüütu kampaania toimis üsna hästi.Siin kandis käis mõni mees kõik majad läbi,et inimestega rääkida.

VisaHing
20.10.13, 21:30
Tundub,et IRLi üsna tüütu kampaania toimis üsna hästi.Siin kandis käis mõni mees kõik majad läbi,et inimestega rääkida.

võeti isegi fbteel ühendust ühe IRLi poolt xd

Pythagoras
20.10.13, 21:36
Praegustes tulemustes on ikka kõik e-hääled juba sees. See, et jaoskondi on x/x loetud tähendabki, et tänasest hääletuspäevast on jaoskondadest laekunud vastavad andmed. Seega Tallinnas saab Kesk vaid praegusest positsioonist tõusta.

VisaHing
20.10.13, 22:05
wp Savisaar. 5k-ga möödas .

privador
20.10.13, 22:19
tra üllatus, et EKRE edasi ei saa ja isegi see 5% künnis ikka raske ületada

peete82
20.10.13, 22:25
Iseenesest Keskerakonna vastu tuleviku perspektiivist lähtudes ei ole midagi.
wtf is this shit?
Punt broilereid, kriminaale, pätte, lollpäid, ja pole midagi?
Teised teevad kaaaaa, eks?

pastilaa
20.10.13, 22:25
tra üllatus, et EKRE edasi ei saa ja isegi see 5% künnis ikka raske ületada

tõsine üllatus küll - 3% prognoositi ju emoris pidevalt. pmslt need, kes ekret ja kodanikuühendusi tallinnas valisid, otsustasidki, et jätkab savipäts. juba sellepärast oleks pidanud mõistusega lähenema asjale ja halbadest parima ikka valima.

leits
20.10.13, 22:26
ets teeb tugeva lõpu ,.. thumbs up

$Lauri$
20.10.13, 22:27
tõsine üllatus küll - 3% prognoositi ju emoris pidevalt. pmslt need, kes ekret ja kodanikuühendusi tallinnas valisid, otsustasidki, et jätkab savipäts. juba sellepärast oleks pidanud mõistusega lähenema asjale ja halbadest parima ikka valima.
This.

peete82
20.10.13, 22:31
ets teeb tugeva lõpu ,.. thumbs up

yep, tuleb leppida, et elame endiselt idiootide linnas

privador
20.10.13, 22:32
Keiss ei saagi nüüd abilinnapeaks...

Oleks EKRE teinud KE liidu, oleks saanud EKRE kaubelda...

Konso
20.10.13, 22:33
yep, tuleb leppida, et elame endiselt idiootide linnas

Teie linnapea kandidaat vähemalt ei tervita läbi erri oma ema...

EestiAA
20.10.13, 22:39
Miks sa emasid vihkad?....
e: ah loll katse huumorile....
Igatahes õnne lasnamäele siis .

Kesk 48%.
Võimalus, et teevad veel parema tulemuse kui eelmine kord.

leits
20.10.13, 22:42
sweet .. (L)

Konso
20.10.13, 22:46
No hard feelings aga kuidas err on oma kõige koledama reporteri suutnud saata just keski peole?

Maxi
20.10.13, 22:47
jep, KE tuleb 55% kindlalt täis.

pole mõtet vinguda nende kallal kes valimisliite või EKRE valisid kui aktiivsus on 60%, seega ülejäänud inimestel on lihtsalt pohhui :)

Konso
20.10.13, 22:49
Tegelt tahaks näha juba aega kui Helme ja Aasmäe tulevad käsi kädessa mootorsaega ja löövad platsi puhtaks.

leits
20.10.13, 23:27
job well done ..
http://www.padjaklubi.ee/wp-content/uploads/2013/08/jalgpallur-edgar-savisaar.jpg

EestiAA
20.10.13, 23:43
http://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/527454_3559375873445_2057935195_n.jpg

Kesk 53%
Parandas seisu +2 mandaati.(2009)

Mayor Peter Griffin.


Twitter.
MIINA VILO ‏@MIINAKE 1m
Lasnamäe: aaaaaand 12 points go to Edgar and his song "Kaunis Maa" #valimised

erplander
21.10.13, 00:58
Keskmine eestlane on ikka meeletult rumal, kergeusklik, pohhuistlik, ignorantne ja orjameelne.

Kõige enam valitakse kõige suuremaid kelme ja kaabakaid (ning mitte üksnes venelaste, vaid ka eestlaste poolt).

EKRE ja vana Helme tulemus tundub täiesti seletamatu anomaalia. Uskusin, et vana Helme saab 3000+ häält, aga sai veidi üle 1000 ja noorem sai üle 1500. Kusjuures kaks aastat tagasi riigikogu valimistel sai Mart Helme üksikkandidaadina ca 2500 häält. Ja nüüd oli ta enne valimisi isegi enam pildis kogu erakonnaga. Kuhu need Helme hääled siis kadusid, juba siin foorumis oli tal lisaks minule mitu toetajat?

Sotsid eesotsas Anveltiga olid samasugune meeletu pettumus, kuigi Indrek Saar tv-s püüdis kelkida, et kõigi aegade parim tulemus Eesti lõikes, lol, vaadake Tallinna numbreid. Tundub, et see "erinevus rikastab" sõnum ei müü nagu eriti, pigem peletab eemale.

Üks positiivne moment on ainult tänastes tulemustes, et sisuliselt Reform hääletati täielikult maha nii Tallinnas kui mujal.

Oma PAF-i panustega jäin miinustesse, sest isegi Paet hävis Vakrale, kes olevat mingit meeletut isiklikku kampaaniat Nõmmel teinud. Veidi läksin ahneks ka, Paeti 1.25 tundus etem kui Ratase 1.15 või kellegi muu 1.20 ning kohe peale Paedi panuse tegemist hakkasingi kahtlema, kas oli ikka kõige targem see. Privador veidi kohutas ära, et Helmele Turay vastu rohkem ei võetud kui ainult 30 €, aga pärast avastasin, et sain ikka veel panustada Helmele. Turay kogus pooltuhat häält.

jrgn hell
21.10.13, 01:14
Läks nagu läks.

Aga wow @Narva, kuigi Ossinovski sõitis ETV debatis Stalnuhhinist korralikult üle ka, ning kidnlatsi on seal kõvasti tööd ka teinud.

Jääb loota Ratase pukki saamist.

pokkerisheriff
21.10.13, 01:52
Tundub, et see "erinevus rikastab" sõnum ei müü nagu eriti, pigem peletab eemale.

tundub et see su lemmikerakonna "mustanahalised eestis muud ei teegi, kui käivad naaberkülades riisumas ja vägistamas" sõnum müüb veel sitemini :(

TaistoJ
21.10.13, 02:11
EKRE ja vana Helme tulemus tundub täiesti seletamatu anomaalia. Uskusin, et vana Helme saab 3000+ häält, aga sai veidi üle 1000
Oma PAF-i panustega jäin miinustesse.

Loo moraal: Delfi kommentaariumit ei tasu uskuda.

Karelkorm
21.10.13, 02:28
Politoloogiaeksperdid teadsid seekord paremini.

http://img.pandawhale.com/26629-Jim-Carrey-Deal-With-It-gif-UNwv.gif

erplander
21.10.13, 02:37
tundub et see su lemmikerakonna "mustanahalised eestis muud ei teegi, kui käivad naaberkülades riisumas ja vägistamas" sõnum müüb veel sitemini :(

Järjekordne ehe näide tegelikust äärmuslasest, sest ei mina ega mu lemmikerakond pole kunagi midagi sellist väitnud.


Politoloogiaeksperdid teadsid seekord paremini.


O RLY, et siis täpsemalt millised eksperdid? Kõik ju ennustasid, et tuleb äärmiselt tasavägine võitlus ja RE + IRL + SDE kokku on reaalsed šansid lüüa kesikuid Tallinnas. Mis siis juhtus? Isegi kui VTK oleks künnise ületanud, poleks see aidanud.

nikitheone
21.10.13, 08:05
T*ra, see on küll karm tulemus päälinnas. Mida teha nüüd? Selles mõttes, et mujale ei taha end sisse kirjutada, imo see on vale. See on ju ebanormaalne, et osades jaoskondades läheb 90+% häältest keskile. Kuskil ei ole nii palju pensionäre/venelasi. Mis toimub?

pastilaa
21.10.13, 08:26
T*ra, see on küll karm tulemus päälinnas. Mida teha nüüd? Selles mõttes, et mujale ei taha end sisse kirjutada, imo see on vale. See on ju ebanormaalne, et osades jaoskondades läheb 90+% häältest keskile. Kuskil ei ole nii palju pensionäre/venelasi. Mis toimub?

põhjus laias laastus väga lihtne - kogu krossi huumor oli kasulik ainult IRL-ile, aga eestlastele tervikuna mõjus veel rohkem poliitikast eemaletõukavana (sealt madalam valimisaktiivsus). eedik ja leits tegid head kampaaniat vene lumpeni seas ja nende valijad olid kohal ja võibolla isegi veel enam neid. mõelge, kui magus komm on lasna umbkeelsele tiblale, kes ei ela eesti inforuumis, õigeusklik kirik ja tasuta ühistransport. intelligentset ja arukat venelast ka väga ei üritatagi püüda (viimase hetke kasparoviga vaevalt eriti saadi) ja ongi tulemus selline.

EKRE osas erplanter oled ainult sina ju su kaks mõttekaaslast üllatunud. 98% inimesi peab neid klounideks. muide - ei imesta üldse, kui see, et EKRE valimisreklaamid AINSANA peale Keski olid Tallinna TV-s, et eedik meelega soosis neid ja andis eetriaega, sest teadis, et nendele läinud hääl on nende hääl. igatahes erplander - sinna su hääl läkski nüüd.

Skyline
21.10.13, 08:51
Üks positiivne moment on ainult tänastes tulemustes, et sisuliselt Reform hääletati täielikult maha nii Tallinnas kui mujal.

See veel puudu et Tartus ka kesk võimu üle võtaks, õnneks ei juhtunud seda.

vsiu100
21.10.13, 08:59
ise andsin IRL-le(ei ole tallinnas) ja läks õigesse kohta(47,61% ja 10 kohta 21-st).

Herbert Sammal
21.10.13, 09:24
Laias laastus on tõsiselt SUUR erinevus RE, KE, SDE ja IRL vahel lol. Imo on nende valijad need kõige suuremad konservatiivid, et jumala eest midagi ei muutuks.. las see sama sitt olla, igaks juhuks.

pokkerisheriff
21.10.13, 09:49
Järjekordne ehe näide tegelikust äärmuslasest, sest ei mina ega mu lemmikerakond pole kunagi midagi sellist väitnud.

"... siis tehakse neile Virumaale keskus, nad hakkavad seal kohalikes külades käima varastamas, rüüstamas, vägistamas - sest täpselt seda nad teevad, muud nad ei teegi ..."

erplander
21.10.13, 11:49
"... siis tehakse neile Virumaale keskus, nad hakkavad seal kohalikes külades käima varastamas, rüüstamas, vägistamas - sest täpselt seda nad teevad, muud nad ei teegi ..."

See Martin Helme lause kirjeldab olukorda, mis tekiks massmigratsiooni lubamisel. Ja see on paraku reaalsus mitmetes Euroopa riikides. Nagu siin juba viidati, siis 70% eestlastest toetab selles Helme seisukohti, nii et siin ei tohiks olla nagu midagi klähvida:
http://www.postimees.ee/1264668/postimehe-lugejad-toetavad-ulekaalukalt-helme-seisukohti


Laias laastus on tõsiselt SUUR erinevus RE, KE, SDE ja IRL vahel lol. Imo on nende valijad need kõige suuremad konservatiivid, et jumala eest midagi ei muutuks.. las see sama sitt olla, igaks juhuks.

Täpselt sama mulje. Paraku jah, poliitkultuuris ja meetodites polegi nende vahel erilist erinevust, tublimateks peetakse neid, kes rohkem valetavad, varastavad ja igal muul moel rahvast huiavad. Tundub täiesti Stockholmi sündroomina. Ja siis veel ei peeta paljuks haliseda nende üle, kes söandasid alternatiive valida. Keegi ei teadnud, kas nad ületavad künnise või mitte, Tartus ületasid nii Vabakund kui Isamaaline Tartu Kodanik, Tallinnas mitte. Tartu kohta ei kiunu hetkel keegi, et nende valik oleks võinud väga napilt tühja minna.

erplander
21.10.13, 12:12
Delfi kommentaaride sõpradele veel üks:

Pettunud
21.10.2013 12:10
Läti riik käitub riigina....sovetiaegsed riigivastased kotimehed hääletada ei saa.
Nii peaks olema iga endast lugupidava riigi juures, et riiki vihkavatel kaabakatel pole sõnaõigust. LOJAALSUST meie riigis kahjuks ei nõuta.

--

Nii et tänage Lennart Meri, Mart Laari ja Siim Kallast, et meil need kotimehed nimelt saavad hääletada...

privador
21.10.13, 12:21
Sain lõpuks tehtud PAF-is oma panused:

80 € @ Helme 1.35 (vs Turay 2.90)

20 € @ Anvelt 1.90 (vs Randpere 1.80)

30 € @ Paet 1.25 (võitja Nõmmel vs Vakra / Reinsalu / Sarapuu)

10 € @ Nestor 2.50 (võitja Põhja-Tallinnas vs Savisaar-Toomast / Yana Toom / Pakosta)

10 € Anvelt 12.00 (võitja Kesklinnas vs Kross / Pentus / Vitsut) - see Anvelti koef tõmmati kohe pärast mu panust 8.00 peale, Kross jäi 1.20, Pentus 4.00 ja Vitsut 6.00. lol panin ka hunnik bette
Hävisin ühe betiga Paet Nõmmel. Vakrat alahindasin tüüp sai 2009 1k hääli, nüüd 4k ja veel nn "demokraadina"
Helme-Turay oli ka väike shokk, sest häälte vahe alla 2x.. Ilmselt EKRE pani strateegiaga puusse. Kas Mart Helmel oli mõtet üldse kesklinnas kandideerida, kui Kross-Anvelt jms kandideerivad. Martin Helme häälte saak mustamäel ca 1800 on isegi suht ok, kui mustamäel valivad kõik pm juba oma iidolit Ratast

The_Meer
21.10.13, 12:29
Mind paneb imestama kõige rohkem see, et valida saavad inimesed, kellel natuke peaks juba mõistust olema, aga ligi pooled mõtlevad ahh pohh, ma ei viici, ei suuda , ei taha, ma olen lihtsalt laisk jne.

pastilaa
21.10.13, 12:32
Tartus ületasid nii Vabakund kui Isamaaline Tartu Kodanik, Tallinnas mitte. Tartu kohta ei kiunu hetkel keegi, et nende valik oleks võinud väga napilt tühja minna.

kui sa vähegi võrdleksid tallinna ja tartu poliitilist olukorda, elanikkonda ja seda, kuidas eelnevalt tartus on suudetud mitmet-moodi adekvaatselt koostööd teha (isegi keskid), siis selliseid steitmente ei tuleks ju? või kuidas?

vabakonnad ja kodanikuühendused ongi parim asi praegu poliitikas. super, et mitmes omavalitsuses näidati RE koht kätte näiteks tublide kohalike poolt. sa tõesti eeldasid, et EKRE saab sisse ja vabaühendused tallinnas ka? tõesti su meelest vahet pole, kas kolmikliit tallinnas või eedik? peab olema, et oled mingi eriti kange aine mõju all 24/7 - äkki kogemata jõid piima?

pastilaa
21.10.13, 12:32
Mind paneb imestama kõige rohkem see, et valida saavad inimesed, kellel natuke peaks juba mõistust olema, aga ligi pooled mõtlevad ahh pohh, ma ei viici, ei suuda , ei taha, ma olen lihtsalt laisk jne.

+1

pokkerisheriff
21.10.13, 12:36
martin helme: "kui pigid riiki sisse laseksime, siis nad muud ei teekski kui käiks naaberkülades rüüstamas ja vägistamas" <- eestimeelsus, respect et kellegil on nii palju selgroogu et asjad ausalt välja öelda

pokkerisheriff: "mõne ekre juhtpoliitiku arvates pigid eestis muud ei teekski kui käik naaberkülades rüüstamas ja vägistamas" <- laim, näide äärmuslikust ekre vihkajast

okei siis

erplander
21.10.13, 12:44
vabakonnad ja kodanikuühendused ongi parim asi praegu poliitikas. super, et mitmes omavalitsuses näidati RE koht kätte näiteks tublide kohalike poolt. sa tõesti eeldasid, et EKRE saab sisse ja vabaühendused tallinnas ka? tõesti su meelest vahet pole, kas kolmikliit tallinnas või eedik? peab olema, et oled mingi eriti kange aine mõju all 24/7 - äkki kogemata jõid piima?

Loomulikult ma uskusin ja eeldasin EKRE märksa paremat tulemust, seda nii mitmetegi märkide ja objektiivsete näitajate põhjal, millest enamuse ma olen siin juba välja toonud, eelkõige see Mart Helme eelmistel valimistel üksikkandidaadina saadud kõrge häälte arv. Ei oska lugeda või mida sa enam urgitseda üritad? Ja ma olen juba korduvalt küsinud, et miks ma peaks valima ühe päti teise asemel? Peab vist küll väga kahtlast kraami tarbima, et üldse kaaluda sellist mõtet. Eks sellised valikud kokkuvõttes näita paljude inimeste moraalset taset, muud midagi.

Krossi kampaaniat nimetati ameerikalikuks ehk teisiti žirinovskilikuks, kelle arvates Venemaa piirid pidid ulatuma Vaikse ookeani kallastelt Balti mereni... Nii leidub venelasi ja eestlasi, kes on seda laadi fantasisti kampaaniast võlutud. On need siis ikkagi arukad valijad olnud, et sellist äärmuslikkust toetada? Ka Hitler ja Stalin olid äärmuslased.

nikitheone
21.10.13, 13:31
pilt linnaosade kaupa (värvilahendus on geniaalne obv)
http://g2.nh.ee/images/pix/file66946488_toetused-linnaosades.jpg

EestiAA
21.10.13, 13:34
landslide win.

VisaHing
21.10.13, 15:12
http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/hittvideo-banaani-mugiv-savisaar-virutas-tv3-reporteril-ukse-nina-ees-kinni.d?id=66948124

EestiAA
21.10.13, 15:44
http://www.reporter.ee/2013/10/21/tana-reporteris/ '

qbj0hn
21.10.13, 15:56
http://www.upload.ee/image/3654131/savikas.png

/thread

peete82
21.10.13, 16:02
Mis paneb inimesi valimistel kandideerima?
Võimuiha, omakasupüüdlikkus, missioonitunne, soov midagi "rahva heaks" ära teha?
Kui on teada, et vähemalt pool rahvast on täielik idiootidest lambakari, kellel paranemist pole loota,
siis ma ei kujuta ette, et mul võiks olla muid motivaatoreid peale esimese 2.

Vandalar
21.10.13, 16:50
Mis te arvate, kas Savisaar savu teeb?

VisaHing
21.10.13, 16:58
Mis te arvate, kas Savisaar savu teeb?

Miks sa oma savuteemat veel siia ka tood? Sellepärast, et Savipätsi advokaat jäi vahele küsid?

inward
21.10.13, 17:13
Huvitav on vaadata paljude inimeste reaktsiooni savika ülekaaluka võidu üle. Päris palju kuulanud vestlusi või kohanud inimeste väljahüüdeid ala "kõik, kes te valisite savisaart, olete idioodid". Kõik need 100k inimest. Või see tobe jutt, et venelased tõid võidu. No kuulge, üle 50% häältest saadi pea kõikides Tallinna linnaosades. Selline meeletu viha ja negatiivne hoiak on tekkinud, et kui sina valid Savisaart, oled sina idioot. Inimestel on kitsarinnaline arusaam, et minu arvamus on see kõige õigem.

Nii mitmedki eestlastest lähisugulased, valisid savikat ja lähtusid enda huvidest. Ma ei pea neid idiootideks ja tegemist on kõrgelt haritud inimestega. Järelikult savikas lähtub lihtsate inimeste huvidest ja pakub neile, mis neile on oluline. Inimene valimistel langetabki valiku puhtalt enda huvidest lähtuvalt. Teda ei huvita, et sina oma länkariga sõidad mööda auklike tänavaid, vaid et tema lapselaps saaks tasuta ühistranspordiga oma vanaema juurde tulla.

Ma valisin sotse, aga no kurat kui te ei saa kolme peale ka rohkem hääli kui kesk, siis peaks ikka peeglisse vaatama.


põhjus laias laastus väga lihtne - kogu krossi huumor oli kasulik ainult IRL-ile, aga eestlastele tervikuna mõjus veel rohkem poliitikast eemaletõukavana (sealt madalam valimisaktiivsus). eedik ja leits tegid head kampaaniat vene lumpeni seas ja nende valijad olid kohal ja võibolla isegi veel enam neid. mõelge, kui magus komm on lasna umbkeelsele tiblale, kes ei ela eesti inforuumis, õigeusklik kirik ja tasuta ühistransport. intelligentset ja arukat venelast ka väga ei üritatagi püüda (viimase hetke kasparoviga vaevalt eriti saadi) ja ongi tulemus selline.


Nõustun samuti.


vabakonnad ja kodanikuühendused ongi parim asi praegu poliitikas. super, et mitmes omavalitsuses näidati RE koht kätte näiteks tublide kohalike poolt. sa tõesti eeldasid, et EKRE saab sisse ja vabaühendused tallinnas ka? tõesti su meelest vahet pole, kas kolmikliit tallinnas või eedik? peab olema, et oled mingi eriti kange aine mõju all 24/7 - äkki kogemata jõid piima?

Äärmiselt positiivne tendents.

privador
21.10.13, 17:15
Vaadake asja ka positiivset. Jäävad ära massillised koondamised, lepingutrahvid jne

Potsataja
21.10.13, 17:54
Huvitav on vaadata paljude inimeste reaktsiooni savika ülekaaluka võidu üle. Päris palju kuulanud vestlusi või kohanud inimeste väljahüüdeid ala "kõik, kes te valisite savisaart, olete idioodid". Kõik need 100k inimest. Või see tobe jutt, et venelased tõid võidu. No kuulge, üle 50% häältest saadi pea kõikides Tallinna linnaosades. Selline meeletu viha ja negatiivne hoiak on tekkinud, et kui sina valid Savisaart, oled sina idioot. Inimestel on kitsarinnaline arusaam, et minu arvamus on see kõige õigem.

Nii mitmedki eestlastest lähisugulased, valisid savikat ja lähtusid enda huvidest. Ma ei pea neid idiootideks ja tegemist on kõrgelt haritud inimestega. Järelikult savikas lähtub lihtsate inimeste huvidest ja pakub neile, mis neile on oluline. Inimene valimistel langetabki valiku puhtalt enda huvidest lähtuvalt. Teda ei huvita, et sina oma länkariga sõidad mööda auklike tänavaid, vaid et tema lapselaps saaks tasuta ühistranspordiga oma vanaema juurde tulla.

Ma valisin sotse, aga no kurat kui te ei saa kolme peale ka rohkem hääli kui kesk, siis peaks ikka peeglisse vaatama.


Lisaksin juurde niipalju, et kuni Tallinnas ja eestlaste hulgas laiemalt valitseb russofoobia jääb võim märkimisväärse vene valijate % puhul KE kätte. Krt, Tallinnas oleks KE isegi ilma venelaste häälteta kas võitnud või jäänud napilt teiseks.

privador
21.10.13, 18:02
Vaatan, et EKRE abilinnapea kandidaat foorumist tuntud keiss sai vaid 5 häält, kuigi tüüp tgei kampaaniat küll kõvasti

LuuK
21.10.13, 18:08
siit teemast saab ka aimu miks kuhugi ei jõuta, (suur) osa auru läheb omavahel kisklemise peale, savisaar aga selle asemel töötab.

erplander
21.10.13, 18:08
lol, Keiss veel uuris mu käest, et mis ma arvan, palju ta võiks hääli saada, tegin mõttes kiire kalkulatsiooni, et ise mingi 2002 KOV valimistel sain Valgas 24 häält, siis tema peaks Tallinnas saama vähemalt 10 korda enam ja pakkusingi, et saab mingi 200+ häält...

5 häält on muidugi samasugune müsteerium kui Helme 1000 häält ja Anvelti 1500 vms.

jrgn hell
21.10.13, 18:09
Vaatan, et EKRE abilinnapea kandidaat foorumist tuntud keiss sai vaid 5 häält, kuigi tüüp tgei kampaaniat küll kõvasti

Tõsiselt üllatusid?

jrgn hell
21.10.13, 18:14
lol, Keiss veel uuris mu käest, et mis ma arvan, palju ta võiks hääli saada, tegin mõttes kiire kalkulatsiooni, et ise mingi 2002 KOV valimistel sain Valgas 24 häält, siis tema peaks Tallinnas saama vähemalt 10 korda enam ja pakkusingi, et saab mingi 200+ häält...

5 häält on muidugi samasugune müsteerium kui Helme 1000 häält ja Anvelti 1500 vms.

Tõsiselt?

ROFL, mingi suhteliselt suvaline vend topib ennast EKRE nimekirja ja sa eeldad mitusada häält? Keiss oleks siis võib-olla midagi saanud, kui oleks koos Sandraga plakatite peal trollinud.


Viisitamme legacy Pärnus ka võimas ikka. 24 häält vist oli. Õnne Kivimäele. Mulle meeldis Teet Roosaare kurvahäälne kommentaar, et ei tea, miks nii hästi läks, Terevisioonis vist. Nii palju, kui ma Roosaare arvamusi lugenud olen Pärnu Postimehes, siis vennal mingi isiklik ebasümpaatia ja kibestumus, või üritab suhteliselt igava linnaelu tõttu pastakast mingit draamat välja imeda. Väga ebameeldiv vend.

jrgn hell
21.10.13, 18:21
Tulevikuks, KOV tasandil ma loodan, et opositsioon ei väsi, ning tehakse 4 aastat korralikku ajunussi volikogus, ning valimisteks koondatakse oma jõud ühiselt Krossi Guerilla Wari löögirusikaks, ning unustatakse valimisliidud ning ülejärgmise korrani ära. Kõigepealt siis murtakse ühtselt Kesk, ning siis saaks juba normaalsetest inimestest koosnevad valimisliidud ülejärgmistel ka võib-olla lihtsamalt pulti, kui ühisliidu koalitsiooni lihtsam murda, ning Kesk peab pensionäre ja lumpenit kinni taguma oma ja Aadu Musta rahast.
Ilmselt siiski riigitasandil tõmblemine ei lase ühtsusel kaua püsida, ning riigikogu valimistel unustatakse üldse igasugune long run teema ära.

privador
21.10.13, 18:28
Tegelikult see pidi suur teooria olema, et kuidas hääli saada. Üks tuttav rääkis(kes on seal katlas olnud), et täiesti tundmatul inimesel on võimalik saada 2-3k tuhat häält. Peab olema umbes 50keuri vaba raha ja mingisugune team taga

Aeg on näidanud, et selliseid 3k häälega tundmatuid on tulnud küll-nt Reet Roos, kes reklaamiagentuuri omanik(tuli IRL riigikokku võimsa häältesaagiga)

Miks Keiss 5 häält sai on müstika, juba Sandra sõpsid peaksid keissi toetama

qbj0hn
21.10.13, 18:30
naine, ema, isa, vanaema, vanaisa
gg

pastilaa
21.10.13, 18:35
lol, Keiss veel uuris mu käest, et mis ma arvan, palju ta võiks hääli saada, tegin mõttes kiire kalkulatsiooni, et ise mingi 2002 KOV valimistel sain Valgas 24 häält, siis tema peaks Tallinnas saama vähemalt 10 korda enam ja pakkusingi, et saab mingi 200+ häält...

5 häält on muidugi samasugune müsteerium kui Helme 1000 häält ja Anvelti 1500 vms.

loe veel delfi kommentaaride ja facebooki vestluseid uudiste või arvamuslugude pähe. ära muud meediat usalda ja olgu jõud sinuga!

erplander
21.10.13, 18:49
Tallinnas vist peibutuspartideta polegi jah midagi peale hakata uuel erakonnal, ükskõik kui hea su programm ka pole võrreldes teistega. VTK-l mingit programmi nagu polnudki, aga said ikka enam hääli, tänu tuntud nägudele nagu Aasmäe (mis sest et kommunist, eestlastele see paistab sobivat), Hvostov jne.

Muidu Keiss ajas kokkuvõttes päris head juttu Raadio 2-s, arvasin, et tänu sellele võib juba saada normaalselt hääli, eriti nende hulgast, kes otsivad mingit uut alternatiivi.

jrgn hell - minusugustega näiteks ei maksa arvestada mingi nn geriljasõja või kambaka orgunnimises Savikale, kui see ei töötanud seekord, siis miks see peaks järgmine kord paremini minema? Nii naiivne ei saa olla ja nagu paljud on öelnud, siis see keski murdmine "per se" ei peakski olema eesmärgiks, vaid pakkuda tuleb ise tavainimestele mingeid nähtavaid ja reaalseid lahendusi ka riigi tasandil, sest miks nad peaks hääletama erakondade poolt, kes on uhked praeguse olukorra üle, kus riik on täiesti kreenis!? On ka tõenäoline, et Savika tervis järgmiste valimisteni vastu ei pea.

pastilaa - ole ka ise tubli.

jrgn hell
21.10.13, 19:01
Tegelikult see pidi suur teooria olema, et kuidas hääli saada. Üks tuttav rääkis(kes on seal katlas olnud), et täiesti tundmatul inimesel on võimalik saada 2-3k tuhat häält. Peab olema umbes 50keuri vaba raha ja mingisugune team taga

Aeg on näidanud, et selliseid 3k häälega tundmatuid on tulnud küll-nt Reet Roos, kes reklaamiagentuuri omanik(tuli IRL riigikokku võimsa häältesaagiga)

Miks Keiss 5 häält sai on müstika, juba Sandra sõpsid peaksid keissi toetama

1. Seda nägid sa osaliselt IRLi tulemusest Tallinnas.

2. Ei peaks. Kui ma oleks Sandra sõps, siis ma ei annaks ikka Keissile häält. Tallinnas oli piisvalt kaalul, et oma sõprade peale hääli mitte raisata.

rasmer
21.10.13, 19:05
2. Ei peaks. Kui ma oleks Sandra sõps, siis ma ei annaks ikka Keissile häält.

ROFL. 5 häält on ikka klassika.

Potsataja
21.10.13, 19:08
Tallinnas oli piisvalt kaalul, et oma sõprade peale hääli mitte raisata.

Valimistulemusi vaadates tundub mulle siiski, et Tallinnas ei olnud mitte s*ttagi kaalul.

EestiAA
21.10.13, 19:57
http://www.reporter.ee/2013/10/21/kuidas-kanal-2-keskerakonna-peole-paases/

Minu arvates nõme käitumine keski poolt...või mida keegi arvab ?.

Kanal2: Kui peauksest ei saa siis tagant kaudu ikka.

jrgn hell
21.10.13, 19:58
Tallinnas vist peibutuspartideta polegi jah midagi peale hakata uuel erakonnal, ükskõik kui hea su programm ka pole võrreldes teistega. VTK-l mingit programmi nagu polnudki, aga said ikka enam hääli, tänu tuntud nägudele nagu Aasmäe (mis sest et kommunist, eestlastele see paistab sobivat), Hvostov jne.

Muidu Keiss ajas kokkuvõttes päris head juttu Raadio 2-s, arvasin, et tänu sellele võib juba saada normaalselt hääli, eriti nende hulgast, kes otsivad mingit uut alternatiivi.

jrgn hell - minusugustega näiteks ei maksa arvestada mingi nn geriljasõja või kambaka orgunnimises Savikale, kui see ei töötanud seekord, siis miks see peaks järgmine kord paremini minema? Nii naiivne ei saa olla ja nagu paljud on öelnud, siis see keski murdmine "per se" ei peakski olema eesmärgiks, vaid pakkuda tuleb ise tavainimestele mingeid nähtavaid ja reaalseid lahendusi ka riigi tasandil, sest miks nad peaks hääletama erakondade poolt, kes on uhked praeguse olukorra üle, kus riik on täiesti kreenis!? On ka tõenäoline, et Savika tervis järgmiste valimisteni vastu ei pea.

pastilaa - ole ka ise tubli.



Muidugi tuleb, aga saa aru, et pakkumisest pole kasu, kui teostada neid ei saa. Kas mõistlikel inimestel, valimisliitudel või kas või EKRE-l on suurem lootus saada kandvamat rolli KOv valimistel, kus pukis on suhteliselt hõre koalitsioon, või maksumaksja raha eest opereeriv konkreetse hierarhiaga kuritegelik organisatsioon.

Nagu ütlesin ka, siis raske ongi seetõttu, et riigi tasandil on võim nii võõrandunud rahvast just suhtlemise ja põhjendamise ning sisuka arutelu aspektist.

Aga see on ka lollus, kui sinusugune kaasa ei tule mingi põhimõttelise jonni tõttu, aru saamata, et sulle endale on se epikas perspektiivis kordi kasulikum, kui uhkelt valida EKREt taolises olukorras, mis reaalselt hoopis nussib sinu enda lemmikute väljavaadet pikas perspektiivis.

Soovitan seda filmi vaadata ja mõned sammud ette mõelda:

http://www.imdb.com/title/tt0117665/

Ise arvan, et kui Savisaar peaks ennne mandumist näiteks vedru väljas viskama, siis saab korraliku märtri oreooli, ning väga palju ei muutu kohe, kui keegi suudab selle emotsiooni peal edukalt mängida.

jrgn hell
21.10.13, 20:00
Ja ma riigikogu valimistel IRLi poolt suure tõenäosusega küll ei kavatse valida ilmselt. Seekord lihtsalt olukord diktateeris.

privador
21.10.13, 20:10
Krt Keiss oleks pidanud uste taga käima nagu Ratas ja Sandra kaasa võtma, kes kommi pakub. Ja oleks häältesaagile paar 0-i juurde saanud...

atsetoon
21.10.13, 20:11
Tallinnas vist peibutuspartideta polegi jah midagi peale hakata uuel erakonnal, ükskõik kui hea su programm ka pole võrreldes teistega. VTK-l mingit programmi nagu polnudki, aga said ikka enam hääli, tänu tuntud nägudele nagu Aasmäe (mis sest et kommunist, eestlastele see paistab sobivat), Hvostov jne.

Muidu Keiss ajas kokkuvõttes päris head juttu Raadio 2-s, arvasin, et tänu sellele võib juba saada normaalselt hääli, eriti nende hulgast, kes otsivad mingit uut alternatiivi.

jrgn hell - minusugustega näiteks ei maksa arvestada mingi nn geriljasõja või kambaka orgunnimises Savikale, kui see ei töötanud seekord, siis miks see peaks järgmine kord paremini minema? Nii naiivne ei saa olla ja nagu paljud on öelnud, siis see keski murdmine "per se" ei peakski olema eesmärgiks, vaid pakkuda tuleb ise tavainimestele mingeid nähtavaid ja reaalseid lahendusi ka riigi tasandil, sest miks nad peaks hääletama erakondade poolt, kes on uhked praeguse olukorra üle, kus riik on täiesti kreenis!? On ka tõenäoline, et Savika tervis järgmiste valimisteni vastu ei pea.

pastilaa - ole ka ise tubli.

mitu päeva olen su iba välja kannatanud ja mitu korda poolelioleva posti ära kustutanud aga enam ei suuda- sa ei ole normaalne.

peete82
21.10.13, 20:23
Huvitav on vaadata paljude inimeste reaktsiooni savika ülekaaluka võidu üle. Päris palju kuulanud vestlusi või kohanud inimeste väljahüüdeid ala "kõik, kes te valisite savisaart, olete idioodid". Kõik need 100k inimest. Või see tobe jutt, et venelased tõid võidu. No kuulge, üle 50% häältest saadi pea kõikides Tallinna linnaosades. Selline meeletu viha ja negatiivne hoiak on tekkinud, et kui sina valid Savisaart, oled sina idioot. Inimestel on kitsarinnaline arusaam, et minu arvamus on see kõige õigem.

Nii mitmedki eestlastest lähisugulased, valisid savikat ja lähtusid enda huvidest. Ma ei pea neid idiootideks ja tegemist on kõrgelt haritud inimestega. Järelikult savikas lähtub lihtsate inimeste huvidest ja pakub neile, mis neile on oluline. Inimene valimistel langetabki valiku puhtalt enda huvidest lähtuvalt. Teda ei huvita, et sina oma länkariga sõidad mööda auklike tänavaid, vaid et tema lapselaps saaks tasuta ühistranspordiga oma vanaema juurde tulla.

Ma valisin sotse, aga no kurat kui te ei saa kolme peale ka rohkem hääli kui kesk, siis peaks ikka peeglisse vaatama.

siis muidugi, kui nende kõrgelt haritud inimeste arust on okei savisaare tegutsemisstiil.
- linna raha kasutamine oma erakonna propagandaks
- otsesed vargused, altkäemaksu võtmine
- erakonna sponsoritele linna raha jagamine neile soodsate tehingute kaudu
- linnavalitsuse töötajate erakonnastamine
- palgalised mukid
- Venemaalt raha küsimine erakonnale (endale)
- jne jne jne, enne läheb issanda päike looja, eksole

täpsustame siis, idioodid + pätid

millest me räägime, siin pole midagi seletada tegelikult.

EestiAA
21.10.13, 20:33
Savisaar: korruptsiooni on igas linnas, muretsege parem väljarände pärast

"Ajal, mil me räägime korruptsioonis, oleme kaotanud palju töökohti. Mis on valijatele tähtsam, kas korruptsioon või tööhõive ja väljarände küsimused" sõnas savisaar.


http://eestielu.delfi.ee/eesti/valimised/savisaar-korruptsiooni-on-igas-linnas-muretsege-parem-valjarande-parast.d?id=66940170

erplander
21.10.13, 20:34
Aga see on ka lollus, kui sinusugune kaasa ei tule mingi põhimõttelise jonni tõttu, aru saamata, et sulle endale on se epikas perspektiivis kordi kasulikum, kui uhkelt valida EKREt taolises olukorras, mis reaalselt hoopis nussib sinu enda lemmikute väljavaadet pikas perspektiivis.

Jah, mina valin uhkelt edasi EKRE-t, niikaua kui nad lubavad, et riiklikule la(a)ristamisele ja partsimisele tuleb piir panna, et Rootsi pankade kasumid tuleb maksustada jne. Niikaua kui keegi teine seda ei luba. Eesti riigi väljavaateid nussivad võrdselt nii kesikutest kommunistid kui kehvormaritest kommunistid ja nende käsilased.



mitu päeva olen su iba välja kannatanud ja mitu korda poolelioleva posti ära kustutanud aga enam ei suuda- sa ei ole normaalne.

Tunnen kaasa, aga ma pole kunagi tahtnud lambakarja moodi määgida, sestap tänan komplimendi eest.

Vandalar
21.10.13, 20:41
mitu päeva olen su iba välja kannatanud ja mitu korda poolelioleva posti ära kustutanud aga enam ei suuda- sa ei ole normaalne.
ROFL, lõpuks tulid peaaegu poolteiserealise argumendiga siiski lagedale.

jrgn hell
21.10.13, 20:57
Jah, mina valin uhkelt edasi EKRE-t, niikaua kui nad lubavad, et riiklikule la(a)ristamisele ja partsimisele tuleb piir panna, et Rootsi pankade kasumid tuleb maksustada jne. Niikaua kui keegi teine seda ei luba. Eesti riigi väljavaateid nussivad võrdselt nii kesikutest kommunistid kui kehvormaritest kommunistid ja nende käsilased.



Tunnen kaasa, aga ma pole kunagi tahtnud lambakarja moodi määgida, sestap tänan komplimendi eest.


Nendeks muutusteks tuleb võimule saada. Riigi tasandil saavad õnneks ainult kodanikud valida.

Praeguse koalitsiooni populaarsuse korral on järgmistel valimistel kindlasti rohkem inimesi, kes enam põhimõtteliselt nendele hääli ei anna, iseasi et keegi suudab seda suurelt ära kasutada.

Sa vali uhkelt EKREt edasi.

atsetoon
21.10.13, 21:36
Nendeks muutusteks tuleb võimule saada. Riigi tasandil saavad õnneks ainult kodanikud valida.

Praeguse koalitsiooni populaarsuse korral on järgmistel valimistel kindlasti rohkem inimesi, kes enam põhimõtteliselt nendele hääli ei anna, iseasi et keegi suudab seda suurelt ära kasutada.

Sa vali uhkelt EKREt edasi.

+1. Hoia lipp kõrgel ja vibu pingul!

erplander
21.10.13, 21:54
http://vaatenurk.wordpress.com/2013/10/21/hea-et-savisaar-voitis/


https://www.youtube.com/watch?v=E44MRRrpxII


http://www.youtube.com/watch?v=T7yjZl3Q-Jo

pastilaa
21.10.13, 22:39
http://vaatenurk.wordpress.com/2013/10/21/hea-et-savisaar-voitis/


https://www.youtube.com/watch?v=E44MRRrpxII


http://www.youtube.com/watch?v=T7yjZl3Q-Jo

jumala äge blogi on! postituste pealkirjad juba reedavad, et nende taga ei ole peidus pime viha, loll lahmimine. ainult head ja sisukad mõtted. tõde. aitäh erplander. mu lemmik post on: Evelin Ilves – kerjab raha lastele, kulutab raha ehetele

Herbert Sammal
21.10.13, 23:07
Ikka on kõik rumalad ja harimatud.
Väärt lugemist kõigile.. http://uudised.err.ee/index.php?06289518 kuigi seal artiklis olevad mehed on ilmselt vanamoodsad ja muidu lollakad, eks?

erplander
21.10.13, 23:09
jumala äge blogi on! postituste pealkirjad juba reedavad, et nende taga ei ole peidus pime viha, loll lahmimine. ainult head ja sisukad mõtted. tõde. aitäh erplander. mu lemmik post on: Evelin Ilves – kerjab raha lastele, kulutab raha ehetele

Näed siis, kui vähe on lihtsa inimese rõõmuks vaja, hea meel kohe sinu üle. Mulle ka see Evelini lugu täitsa meeldis. Blogil on potentsiaali, nii et, Inno ja Irja, hoidke alt.

P.S. Polnudki jõudnud veel kaeda, mida siis Eesti parimal majandus- ja poliitikaajakirjanikul asjade kohta öelda on ja noh, täpselt nagu minu mõtteid oleks lugenud.


In b4 Inno ja Irja blog.

How did you know?

rasmer
21.10.13, 23:57
Usun ka, et üsna tõenäoliselt saab Helme seenior enim hääli Kesklinnas, enam kui Kross, Anvelt ja Vitsut. Tänu tema häältele ületab EKRE lõdvalt ka valimiskünnise. Samas EKRE nimekirjas on soliidseid nimesid ka teistes linnaosades. Kusjuures foorumlane keiss (http://www.ekre.ee/tarmo-kask-1588/) on neil 4. kohal Kesklinna nimekirjas, ka suht ok kandidaat, kelle poolt hääletada :).

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/07/ralph-wave.gif

VisaHing
22.10.13, 00:11
Erplander sina 1:24?
http://www.reporter.ee/2013/10/21/tartlased-ennustasid-kross-voi-savisaar/

ranka
22.10.13, 01:19
Erplander sina 1:24?
http://www.reporter.ee/2013/10/21/tartlased-ennustasid-kross-voi-savisaar/

Loll oled w? See on foorumist janek174 :) Ausalt, ma ei valeta.

jrgn hell
22.10.13, 05:48
Näed siis, kui vähe on lihtsa inimese rõõmuks vaja, hea meel kohe sinu üle. Mulle ka see Evelini lugu täitsa meeldis. Blogil on potentsiaali, nii et, Inno ja Irja, hoidke alt.

P.S. Polnudki jõudnud veel kaeda, mida siis Eesti parimal majandus- ja poliitikaajakirjanikul asjade kohta öelda on ja noh, täpselt nagu minu mõtteid oleks lugenud.



How did you know?


Sa oled täpselt nagu üks sõber aastaid tagasi noore ja vihasena, kes ei tahtnud korporatsioone enam toetada, ning otsustas coca colat enam mitte juua, ning peale seda jõi nestead.
Ja peale selle oled sa ka poliitiline hipster, kes tunneb uhkust, et sisuliselt vastu tuult kusedes on mingi minority esindaja.

Kusjuures, lol, et Kääriku välja heitmine näitab erakonna sirgjoonelisust. Populistlikute rottide mulje jääb, nagu ülejäänustki. Ja selle tõttu, et oma arust võimekas erakond saab oma ühe piirkonna esinumbri (linnapeakandidaadist võib seda arvata) minevikust teada Ekspressi vahendusel (mis sellest, et Ekspress sellega oma numbrit müüs, või Luik kellegi teenet tegi samal ajal), ning saadab tüübi kohe isamaalisekt ateelistel põhjustel nahhui - konkreetselt rott tegu, mille ma paneks paar pulka alla-poole, kui vanemad ütlevad gay lapsest lahti.
Seetõttu on raske neid ka uskuda, kui Helme jahub mingitest administratiivsetest meedetest, millega saab Tallinna soojuse hinda alla, sest keegi ütle,s et peaks saama, aga konkreetselt ei tea mitte midagi.
Selles konkreetses episoodis oleks mina vähemalt küll hinnanud lojaalsust, sest nad oleks saanud selle välja mängida nii, et teadsid Kääriku minevikust, ning et see oli samamoodi, nagu Ekspressis kirjutas, mis oli muide üsna lahja jutt, ning paljud akadeemikud samuti teadsid, ning olid taga sel teemal suhelnud. See oleks omakorda näidanud, et erakond on omade suhtes lojaalne, ning võimekas info kogumisel.
Praegusel juhul jättis täpselt vastupidise mulje.


Võta need EKRE väärtused ja pakenda ümber paremasse pakki. Hakka võib-olla Sergei Metlevi sarnaste, aga venelaste jaoks poliitiliselt rikkumata, noortest peale, ning siis ehita noortele edumeelsetele häältele. Integratsiooni asemel räägi Ardo Aasmäe teadusjuttu, ja saad üle künnise ka. Ise usun, et oleks päris võimas, kui normaalsed vene noored ehitaks üles sellise valmisliiidu, kuhu eesti noored ka põhimõtete pärast suudaks astuda. Võetakse integratsiooni ja rahvusliku kiilu kaart eos ära.


@Herbert Sammal

Leia valitsuse jagu majandus- ja sotsiaalteadlasi, kes nõus päeva pealt asemele astuma, ning hakka lobbistama.

Ise kirjutaks alla küll.

Codecci
22.10.13, 07:40
Jörgen, erplanderiga vaidlemine ka paras vastu tuult kusemine, tal pikk history absoluutselt ükskõik mis teemal võtta täpselt vastupidine seisukoht ja mitte eriti arukalt argumenteerida. Küll on kõik vandenõuteooriad õiged, samas Venemaa nõiasaade on legit, sest liiga paljud arvavad, et fake - liiga mainstream nii arvata.

Kuna inimene foorumis postitab suhteliselt viisakalt, siis keelata tal oma arvamust avaldada pole eriti reaalne, aga minu arvates mõistlikum oleks ta postitustel lihtsalt lasta vaikselt hääbuda, sest sellega nagunii kuhugi ei jõua - kõik vähegi intelligentsed inimesed saavad aru, et sul on 99% õigus või oled lähemal tõele (ükskõik kas antud teemal või ükskõik mis teemal), aga erplanderi meelt muuta on lihtsalt võimatu.

Erplander, minu postitusele pole mõtet vastata - lihtsalt minu arvamus ja vaidlusesse sinuga laskuda mul pole soovi.

EestiAA
22.10.13, 13:34
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=143296


Foorum läheb seekord eetrisse päev pärast valimisi. Küsime, kes on nende valimiste suuremad võitjad ja kaotajad ning kas suuremates linnades hakkavad koalitsioonide jõujooned juba selguma. Stuudios on Sven Mikser, Urmas Reinsalu, Kadri Simson ja Urmas Kruuse. Saatejuht Andres Kuusk, režissöörid Maarika Lauri ja Indrek Kangur, assistent Margit Ossipova, produtsent Tiina-Mari Koljak.

EestiAA
22.10.13, 14:59
http://poliitika.postimees.ee/2570222/abdul-turay-laheb-tallinna-volikokku

Esimene mustanahaline Tallinna volikogus ?.

pastilaa
22.10.13, 15:14
http://poliitika.postimees.ee/2570222/abdul-turay-laheb-tallinna-volikokku

Esimene mustanahaline Tallinna volikogus ?.

ilus jep. ekre-natsidele uks kätte näidatud

Maxi
22.10.13, 15:56
Jumal tänatud et Riigikogu valimistel sellist pulli teha ei saa ja loodetavasti mitte kunagi. Turay sai 516 häält
seega kas
A) Tallinna on sisse kirjutatud 516 (mustanahalist?) immigranti.
B) Eestlaste arvates pole mitte ühtegi kohaliku rahvuse esindajat kes vääriks linna juhtima, st. orjarahvas kes valivad juhi väljast.
C) Tõde kuskil vahepeal.

Mustanahaliste vastu otseselt midagi pole, aga inimese kellel tegelikult eestiga rohkem ühist pole peale selle, et tema naisele šokolaadivärvi m*** maitseb koht ei ole volikogus. Läheb naisest lahku ja siis tagasi Inglismaale kuna midagi ühist eesti kui riigiga pole? Äkki annaks üldse KOVi väljast sisse osta, milleks siin omavahel lolli mängida.
Samas enamus otsustab ja hetkel läks niimoodi. SDE valijad on niikuinii multikulti hipid kes homoparaadil vikerkaarevärvides ükssarvikute seljas ratsutavad. Vahest ikka näeb neid kellel silmad peas pöörlema hakkavad kui kuulevad, et kellelegi see paduliberalismi teema väga ei istu. Paduliberastide suust palju rohkem hatespeechi kuulnud nende vastu kes teistmoodi arvavad kui nende "ekre-natside" omast.

Aga edu Abdulile ja loodan et võtab linna heaolu parendamist südamega.

pastilaa
22.10.13, 16:19
...

loe läbi, mõtle kaasa - tuleb kasuks nii sulle, kui erplanderile. ilmselt parim raamat eestlaste/eesti kohta (välja jättes Kivirähk): http://www.apollo.ee/e-raamat-vaike-valge-riik.html

pastilaa
22.10.13, 16:20
ühe variandi jätsid ära:

F) hea inimene on

jrgn hell
22.10.13, 16:42
Jumal tänatud et Riigikogu valimistel sellist pulli teha ei saa ja loodetavasti mitte kunagi. Turay sai 516 häält
seega kas
A) Tallinna on sisse kirjutatud 516 (mustanahalist?) immigranti.
B) Eestlaste arvates pole mitte ühtegi kohaliku rahvuse esindajat kes vääriks linna juhtima, st. orjarahvas kes valivad juhi väljast.
C) Tõde kuskil vahepeal.

Mustanahaliste vastu otseselt midagi pole, aga inimese kellel tegelikult eestiga rohkem ühist pole peale selle, et tema naisele šokolaadivärvi m*** maitseb koht ei ole volikogus. Läheb naisest lahku ja siis tagasi Inglismaale kuna midagi ühist eesti kui riigiga pole? Äkki annaks üldse KOVi väljast sisse osta, milleks siin omavahel lolli mängida.
Samas enamus otsustab ja hetkel läks niimoodi. SDE valijad on niikuinii multikulti hipid kes homoparaadil vikerkaarevärvides ükssarvikute seljas ratsutavad. Vahest ikka näeb neid kellel silmad peas pöörlema hakkavad kui kuulevad, et kellelegi see paduliberalismi teema väga ei istu. Paduliberastide suust palju rohkem hatespeechi kuulnud nende vastu kes teistmoodi arvavad kui nende "ekre-natside" omast.

Aga edu Abdulile ja loodan et võtab linna heaolu parendamist südamega.


Tüüp oskab vähemalt Eesti keelt, võrreldes näiteks tolle "ma ei kommentaari" vennaga.

edit: Mitte et sinna ei oleks olnud paremat tegelast panna, aga võrdlusmoment on olemas siiski.

KristjanLaas
22.10.13, 17:37
Loppkokkuvottes siiski Voltaire got it right ja oleme onnelikud, et elame uhiskonnas, kus keskid voitsid, sest selline on ilmselgelt rahva tahe?:)

KristjanLaas
22.10.13, 17:40
Jumal tänatud et Riigikogu valimistel sellist pulli teha ei saa ja loodetavasti mitte kunagi. Turay sai 516 häält
seega kas
A) Tallinna on sisse kirjutatud 516 (mustanahalist?) immigranti.
B) Eestlaste arvates pole mitte ühtegi kohaliku rahvuse esindajat kes vääriks linna juhtima, st. orjarahvas kes valivad juhi väljast.
C) Tõde kuskil vahepeal.

Mustanahaliste vastu otseselt midagi pole, aga inimese kellel tegelikult eestiga rohkem ühist pole peale selle, et tema naisele šokolaadivärvi m*** maitseb koht ei ole volikogus. Läheb naisest lahku ja siis tagasi Inglismaale kuna midagi ühist eesti kui riigiga pole? Äkki annaks üldse KOVi väljast sisse osta, milleks siin omavahel lolli mängida.
Samas enamus otsustab ja hetkel läks niimoodi. SDE valijad on niikuinii multikulti hipid kes homoparaadil vikerkaarevärvides ükssarvikute seljas ratsutavad. Vahest ikka näeb neid kellel silmad peas pöörlema hakkavad kui kuulevad, et kellelegi see paduliberalismi teema väga ei istu. Paduliberastide suust palju rohkem hatespeechi kuulnud nende vastu kes teistmoodi arvavad kui nende "ekre-natside" omast.

Aga edu Abdulile ja loodan et võtab linna heaolu parendamist südamega.
ja ara aja mingit sitta, et mustanahaliste vastu midagi ei ole peale sellist kommentaari. Julge siis vahrmalt tunnistada enda vaateid.

peete82
22.10.13, 17:46
see, et Hitler võimule sai, oli ka saksa rahva tahe. Ja vana oli rahva seas sitaks populaarne.
Kas neil oli ka õigus?

Vandalar
22.10.13, 17:54
Kui sa oled näljas ja valitseja lubab sulle tasuta toidutalonge, siis on too valitseja ka väga populaarne, isegi nende seas, kes muidu teda ei valiks. Kasutada ära inimeste majanduslikku seisu, et neid pmst survestada või ära osta või suisa kasutada hirmu nagu läbi ajaloo on seda tehtud võibki mõne mehe populaarseks teha. Populaarsus ei tähenda kvaliteeti ega sisu. Paljud asjad on populaarsed, mis ei tõsta ilmtingimata nende asjade väärtust ja vajalikkust.

KristjanLaas
22.10.13, 17:56
Kuidas su argument kuidagi uldse vorreldav oli kov valimistega 2013?

Paris mitu naidet oleksid saanud tuua ajaloost (koik vist uldse), mis su pointi paremini illustreeriks, aga sain sellest aru.

Nagu mainisin on keskid loonud olukorra, kus nende poolt haaletanute % on way korgem kui teiste vaadetega erakondade poolt potentsiaalsete haaletajate oma ja selles ei saa neid kuidagi suudistada ja good job sealt poolt. See, et 40% inimesi haaletamas ei kainud on issue, millega peaks tegelema selle asemel, et kiruda, et kuradi russakad jalle savika valisid ja koik tasuta uhistranspordi suusse ajada.

peete82
22.10.13, 18:20
venkud valivad in corpore savisaart ja selle vastu ei ole midagi teha. Kui teised erakonnad prooviks venelastele meele järgi olla, kaotaks nad eesti valijaid. Ei kujuta isegi ette, mida peaks selleks tegema, kuna venelaste silmis ollakse ju pronkssõduri kõrvaldajad. Ilmselt peaks otseselt ja selgelt hakkama eestlasi diskrimineerima, tegema veel hullemaid tegusid kui savikas. Surnud ring.
Mulle ei meeldi see praegune pättide võim Tallinnas. Minu arvates ei ole see "rahva" valik õige. Nii nagu mõnele ei meeldi neegrid ja *****.
Mõne arvates oleks valgete võim õige. Minu arvates oleks eestlaste võim õige Eesti pealinnas.

Herbert Sammal
22.10.13, 18:25
Kokku võttes: ei maksa siin "EKRE natside"(rofl..) fänne mõnitada, sest õnneks ei muutunud midagi peale seda valimiste jama.Nad lihtsalt said valesti aru.

Saame jätkuvalt sauna taga rusikaga vastu seina lüüa ja vaikselt "****..." lausuda, kui elektrihind tõusis taas n+1 korda. Sest teiste riikide suhtes peame ikkagi solidaarsed olema, kas või enda arvelt. Saame endiselt mõnitava pilguga vaadata kerjavat last, kes palub söögi jaoks "dengi", sest ta on kuradi tibla ja kesik eks! Aga kuskilt Aafrikast siia lubada "pagulasi", kes on vähe sellest, et välimuselt, geneetiliselt totaalselt teised, kui meie või suur osa "tiblasid" ja üldse hoopis teistsuguse vaatega maailmale. See on okei, sest neid peab aitama. Või lugege Turay raamatut, harimatud ja debiilsed eestlased omal maal!
Loodetavasti keelatakse varsti üldse eelmise sajandi 30dad aastad ära...

btw, minu enda lemmik parteidest üldse ei osalenudki seekordsetel valimistel, nii et mind EKRE fašaks nimetada pole mõtet.

KristjanLaas
22.10.13, 18:27
Void need 40%, kes ei haaletanud, ka praeguse linnavoimu jatkamise pooldajate hulka lugeda. Ehk ei ole fannid, aga ju siis arvasid, et keegi paremini ka ei teeks:(

vonkartoffel
22.10.13, 18:40
venkud valivad in corpore savisaart ja selle vastu ei ole midagi teha. Kui teised erakonnad prooviks venelastele meele järgi olla, kaotaks nad eesti valijaid.
Ma ei usu, et nii läheks, mina ei loe venekeelset meediat ja pakun puusalt, et ega sa ka loe.

peete82
22.10.13, 19:00
Ma ei usu, et nii läheks, mina ei loe venekeelset meediat ja pakun puusalt, et ega sa ka loe.
küll see välja tuleks, kui seal mingit sitta ajama hakataks.

rasmer
22.10.13, 19:06
btw, minu enda lemmik parteidest üldse ei osalenudki seekordsetel valimistel, nii et mind EKRE fašaks nimetada pole mõtet.

Võiksid siis vähemalt kirjutada mis kasutaja alt teistes teemades postitad.

erplander
22.10.13, 19:17
Mustanahaliste vastu otseselt midagi pole, aga inimese kellel tegelikult eestiga rohkem ühist pole peale selle, et tema naisele šokolaadivärvi m*** maitseb koht ei ole volikogus.

Aijah, see on küll löök ühele noorhärrale, kes paistis ise kosjaplaane rihtivat temaga.

Mul ka muidu Turay vastu pole midagi muud kui see, et natuke liiga innukalt lakub praeguse valitsuse peed.



btw, minu enda lemmik parteidest üldse ei osalenudki seekordsetel valimistel, nii et mind EKRE fašaks nimetada pole mõtet.

Et siis Kivisildniku klann? :) Vaat nemad ongi teine, kes on tegelt paljuski sama meelt EKRE-ga, kes tahaks piirata Kreekasse miljonite tampimist, Rootsi pankade kaudu Eesti vaesestamist jms.
Ma vahepeal isegi mõtlesin, et huvitav, miks nad ei võiks jõude ühendada...



20 € @ Anvelt 1.90 (vs Randpere 1.80)


Avastasin, et see panus oli ka välja makstud PAF-i poolt, ilmselt siis võeti arvesse protsentuaalset häältehulka ringkondade lõikes, mitte üldhääli. Nii et sisuliselt jäin ikkagi nulli nende KOV valimiste panustega.

estdonk
22.10.13, 19:49
Ei jäänud ju nulli, pigem kaotasid palju, kuna su hääl läks raisku.

tiigrikutsu
22.10.13, 19:50
Idioote on ikka nii palju. Enne valimiskampaania algust ei teadnud 90% Krossi valijatest, kes ta üldse selline on. Kõik on meedia ja muu manipulatsiooni ohvriks langenud ja enam ei ole vahet, mida inimesed tegelikult teevad. Savisaar võib debatil kõik perse saata ja öelda, et ta varastas 10mil riigi raha, ta ikkagi oleks saanud kõige rohkem hääli Tallinnas, debiilsus.

Maxi
22.10.13, 20:33
loe läbi, mõtle kaasa - tuleb kasuks nii sulle, kui erplanderile. ilmselt parim raamat eestlaste/eesti kohta (välja jättes Kivirähk): http://www.apollo.ee/e-raamat-vaike-valge-riik.html

ei saa lubada, aga kui pihku satub siis ära ei viska


ja ara aja mingit sitta, et mustanahaliste vastu midagi ei ole peale sellist kommentaari. Julge siis vahrmalt tunnistada enda vaateid.

ei ole midagi nende vastu, lihtsalt vihkan igasugu pagulasi ja põgenikke keda massiliselt euroopasse "integreeritakse", see et nad on enamjaolt mustanahalised või islami pruunid on kokkusattumus. Antud härra on küll inglise kodanik, aga eesti ja eestlusega ta seotud ei ole. See kui inimene on elanud siin riigis kümneid aastaid ja peab ennast eesti kodanikuks vabandab veel välja, aga hetkel on tegemist välismaalasega kes elab eestis, ei ületanud tegelikult valimiskünnist, aga sai tänu puudulikule KOV valimisseadusele volikokku.


see, et Hitler võimule sai, oli ka saksa rahva tahe. Ja vana oli rahva seas sitaks populaarne.
Kas neil oli ka õigus?

Hitleri võimuloleku ajal oli saksamaa majandus maailma kõige kiiremini arenev. Muu kaasnev oli lihtsalt downside mida ette ei osatud näha ja mille oleks saanud lääs õigeaegse sekkumisega ära hoida.


Savisaar võib debatil kõik perse saata ja öelda, et ta varastas 10mil riigi raha, ta ikkagi oleks saanud kõige rohkem hääli Tallinnas, debiilsus.

Savisaar läheb inimestele korda, vene inimesetele ongi antud ainult üks valik Tallinnas, hääleta savisaart. Teised erakonnad isegi ei proovi püüda neid hääli või kampaaniat teha ja ennast teadvustada. Narvas näiteks sai kõige rohkem hääli Ossinovski kes on ju sots. Ega vene inimene loll ei ole, lihtsalt nende valimissedelile on ainult Keskerakond Tallinnas kirjutatud ja teised erakonnad teevad nende vastu kampaaniat.
Eesti vanem inimene valib Savisaart juba seepärast, et Eedik oli see kes kutsus inimesi Toompead kaitsma interrinde eest ja inimesed seda ei unusta. Uued inimesed on neile suht no-name ja pigem negatiivsed, Randpere ju põgenes Rootsi, Anvelt vana miilits ja Kross rahvavaenlane.

karupoeg
23.10.13, 06:16
venkud valivad in corpore savisaart ja selle vastu ei ole midagi teha. Kui teised erakonnad prooviks venelastele meele järgi olla, kaotaks nad eesti valijaid. Ei kujuta isegi ette, mida peaks selleks tegema, kuna venelaste silmis ollakse ju pronkssõduri kõrvaldajad. Ilmselt peaks otseselt ja selgelt hakkama eestlasi diskrimineerima, tegema veel hullemaid tegusid kui savikas. Surnud ring.
Mulle ei meeldi see praegune pättide võim Tallinnas. Minu arvates ei ole see "rahva" valik õige. Nii nagu mõnele ei meeldi neegrid ja *****.
Mõne arvates oleks valgete võim õige. Minu arvates oleks eestlaste võim õige Eesti pealinnas.


Ma ei usu, et nii läheks, mina ei loe venekeelset meediat ja pakun puusalt, et ega sa ka loe.


küll see välja tuleks, kui seal mingit sitta ajama hakataks.

ma ei saa hästi aru kellele need eestlaste hääled sinu arvates läheks?

Tahad öelda, et eestlane hakkaks keskerakonda valima sellepärast, et teised erakonnad üritavad ka venelaste hääli saada?

peete82
23.10.13, 06:41
ei. Eestlased valiks seda erakonda, kes seda ei tee.
Sest venelaste häälte saamiseks peaks tegema midagi ekstreemset, hullemat kui kesk.

karupoeg
23.10.13, 07:51
ei. Eestlased valiks seda erakonda, kes seda ei tee.
Sest venelaste häälte saamiseks peaks tegema midagi ekstreemset, hullemat kui kesk.

ma arvan, et suurem osa mõtlevaid eestlasi ei hakka oma eelistusi muutma lähtuvalt sellest kas valitav erakond võitleb venelaste häälte eest ka või mitte (selliselt käituvadki a la EKRE valijad. Nagu näha, siis neid kuigi palju ei ole.). Kuigi see ekstreemsuse näide on sul õige, siis teatud protsentuaalse muutuse saaks kindlasti sisse tuua ka ilma ekstreemsustesse laskumata. Praegu on aga olukord, kus nt reform ja irl on ennast tugevalt vastandanud keskerakonnale stiilis: "meid venelaste hääled ei huvita". Ja just need väikesed protsendid oleksid seekord arvatavasti selle kaalukausi ka teistpidi pööranud.

Kui võimul tahad olla, siis peab huvitama. Samuti ei soovi mina eestlasena, et ühiskonnas ning poliitikas selline vastandumine toimuks.

karupoeg
23.10.13, 08:05
Keskerakonna valija on pigem madalamalt haritud vaesemapoolne kodanik. Mina või Teie siin (suhteliselt väikses seltskonnas siiski) võime öelda, et nad on idioodid, et nad keskerakonda valivad, kuid poliitik, kes peaks huvituma ühiskonna üldise heaolu eest, endale sellist asja lubada ei saa.

Selle all mõtlen ma ka a la Ansipi metafoorset käitumislaadi, kus ta kõnnib tammikus, süüdistades pahasid pätte (e keskerakonna valijaid) tema puu maha rajumises ja kutsub ülesse neid, kes on uhked Eesti üle (ehk tema üle) reformierakonna poolt hääletama. Täielik bullsiht ja südant pahaks ajav käitumine.

Vaene inimene valibki selle, kes lubab talle tasuta ühistransporti, ehitab kiriku ja lastele mänguplatsi. Seda ei saa pahaks panna. Inimesena täiesti arusaadav käitumine, sest keegi meist ei soovi päeva lõpuks tuua enese heaolu ohvriks, et ühiskonnal oleks parem olla. Sellisel kujul altruismi lääne ühiskonnas kuigi palju ei eksisteeri. Vaene inimene võib mõista, et see ei ole ühiskonnale kõige kasulikum, kuid kui talle öeldakse veel näkku, et ta on idioot, siis...

pastilaa
23.10.13, 08:43
Keskerakonna valija on pigem madalamalt haritud vaesemapoolne kodanik. Mina või Teie siin (suhteliselt väikses seltskonnas siiski) võime öelda, et nad on idioodid, et nad keskerakonda valivad, kuid poliitik, kes peaks huvituma ühiskonna üldise heaolu eest, endale sellist asja lubada ei saa.

eestis nii on jah. üleüldse keskerakonna kui sellise vastu pole mul midagi ja programmis ja paberil on seal ka palju toredat - mujal skandinaavias ju keskerakonna "vennasparteid" pikalt ja edukalt ka valitsenud. lihtsalt eestis ei saa seda erakonda enne tõsiselt võtta, kuni tegudseb eedik ja tema valitud sabarakud (toobalid, sõtnikud, max kaurid jne). igas erakonnas on jobusi ja ebameeldivaid, aga hetke keskis on nende kontsentratsioon liiga kõrge, et mõtlev nimene neid valiks. kui seal noorem ratas näiteks kunagi peaks korra majja lööma, siis vb saab asja ka veel.

Pumper
23.10.13, 08:48
Alles siin oli kui õeldi, et Martin Helme on rassist jne, kui julges neegrite vastu sõna võtta. Aga nüüd vaatan, et mitmed postid on rahvuslikku vihavaenu täis (venelaste vastu).
Ütleks enda arvamuse, et Keskerakond on hästi lõimunud partei, Savisaar ei saa ainult enda nime pealt vene rahvusest hääli, vaid see, et ta on erakonda kaasanud palju vene keelt kõnelevaid poliitikuid teebki KE nii tugevaks suure venelaste osalusega KOV-s.

vsiu100
23.10.13, 10:13
eestis nii on jah. üleüldse keskerakonna kui sellise vastu pole mul midagi ja programmis ja paberil on seal ka palju toredat - mujal skandinaavias ju keskerakonna "vennasparteid" pikalt ja edukalt ka valitsenud. lihtsalt eestis ei saa seda erakonda enne tõsiselt võtta, kuni tegudseb eedik ja tema valitud sabarakud (toobalid, sõtnikud, max kaurid jne). igas erakonnas on jobusi ja ebameeldivaid, aga hetke keskis on nende kontsentratsioon liiga kõrge, et mõtlev nimene neid valiks. kui seal noorem ratas näiteks kunagi peaks korra majja lööma, siis vb saab asja ka veel.


jah on, aga edukuses olen ise hakanud viimasel ajal tugevalt kahtlema.
algatuseks ütlen, et ma pole mingi äärmuslik rahvuslane(mu tüdruksõber on venelane), homofoob(tutvusringkonnas 10+ gayd, keskkooli parim sõber gay) jne. seega ma distanseeruks Maxi liigradikaalsetest seisukohtadest.
samas skandinaavia vasakpoolsete poliitika on oma liialt vaba immigratsioonipoliitikaga hakanud nüüd oma vilju maitsma.
immigrandid kasutavad põlisrahva heatahtlikust ära ja lasevad nende tehtud töö peal liugu. nad tulevad käed taskus, ei loo mingit lisaväärtust ja kohanedes hakkavad ja oskavad järjest rohkem küsida.
ärme hakka jälle mingitest tublidest kohanenud immigrantidest rääkima, vaid vaatame üldist plaani.

lõpetuseks soovitaks kõigil tarkadel ja põhjamaa sotside fännidel teha tiir helsingi kesklinnas, näiteks peaväljakul õhtul/öösel või siis külastada kasvõi hetkeks stockholmi ees(ääre)linnu või raudtee jaama ja tulla tagasi sama arvamusega.

ranka
23.10.13, 10:21
Jumal tänatud et Riigikogu valimistel sellist pulli teha ei saa ja loodetavasti mitte kunagi. Turay sai 516 häält
seega kas
A) Tallinna on sisse kirjutatud 516 (mustanahalist?) immigranti.
B) Eestlaste arvates pole mitte ühtegi kohaliku rahvuse esindajat kes vääriks linna juhtima, st. orjarahvas kes valivad juhi väljast.
C) Tõde kuskil vahepeal.

Mustanahaliste vastu otseselt midagi pole, aga inimese kellel tegelikult eestiga rohkem ühist pole peale selle, et tema naisele šokolaadivärvi m*** maitseb koht ei ole volikogus. Läheb naisest lahku ja siis tagasi Inglismaale kuna midagi ühist eesti kui riigiga pole? Äkki annaks üldse KOVi väljast sisse osta, milleks siin omavahel lolli mängida.
Samas enamus otsustab ja hetkel läks niimoodi. SDE valijad on niikuinii multikulti hipid kes homoparaadil vikerkaarevärvides ükssarvikute seljas ratsutavad. Vahest ikka näeb neid kellel silmad peas pöörlema hakkavad kui kuulevad, et kellelegi see paduliberalismi teema väga ei istu. Paduliberastide suust palju rohkem hatespeechi kuulnud nende vastu kes teistmoodi arvavad kui nende "ekre-natside" omast.

Aga edu Abdulile ja loodan et võtab linna heaolu parendamist südamega.

Piinlik ei ole endal?

ropka11
23.10.13, 10:26
Keskerakonna valija on pigem madalamalt haritud vaesemapoolne kodanik. Mina või Teie siin (suhteliselt väikses seltskonnas siiski) võime öelda, et nad on idioodid, et nad keskerakonda valivad, kuid poliitik, kes peaks huvituma ühiskonna üldise heaolu eest, endale sellist asja lubada ei saa.
Muidugi on palju ka pimesi batjuska valijaid.Aga keskmisel venelasel polnud Tallinnas alternatiivi.Ei ole nad nii lollid midagi näevad ja saavad aru mis toimub linna juhtimises.
http://www.postimees.ee/2570678/ossinovski-jutt-vene-valijate-religioossetest-tunnetest-savisaare-vastu-on-jama

leits
23.10.13, 12:31
jes olen kõik yhes lauses: vaene, madalalt haritud ja vasempoolne ka pealekauba ;)

pikk28
23.10.13, 12:43
Loll oled w? See on foorumist janek174 :) Ausalt, ma ei valeta.
confirmin ka :)

TaistoJ
23.10.13, 13:32
Võrdluseks võiks teema algusesse teha uue polli ka. Oleks fun muutusi näha.

EestiAA
23.10.13, 14:03
Savisaare ülbusel ja nahaalsusel ei ole ühtegi võrdväärset präägu Eesti tipp poliitikas.
Kirjutasin eile reporteri kodulehele sisse Savisaar, ja hakkasin neid uudiseid sealt huvi pärast sirvima.
Mis tegusid ja lauseid öelnud/teinud aegade jooksul see on suht hämmastav.



http://www.youtube.com/watch?v=Cy22vcVwifg Siin on täielik näide kui ülbe, ja idiootne ta võib olla.

Seekord nad kasutasid väga kõvasti hirmutamist, et hääli saada ....Küll tuli nende kampaanias mängu pronksiöö, ja öeldi, et penskarid hakkavad oma rahasid kaotama jne.
Kõige hullem, et kasutati nende kampaanias maksumaksja raha.


Venelased kes elavad täielikult teises inforuumis, neilt Refrom ja IRL kindlalt hääli ei saa, võidelgu palju tahavad.(Vanemad venelased)
Kui Jüri Ratas keski üle võtab, muutub Kesk minu arvates palju tugevamaks, kuna siis nad hakkavad suurema % eestlastelt ka hääli saama.

vsiu100
23.10.13, 14:16
http://kassivari.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=25067&g2_serialNumber=2

peete82
23.10.13, 14:17
ei tea, kes peale savisaare seda loomakarja koos suudaks hoida. Seal vist ilma batja teadmata ei tohi uut pastakat ka osta. IMO pole ühtki tõsiselvõetavat liidrit. Ratas ei vea välja.

Kotkas1000
23.10.13, 15:40
jah on, aga edukuses olen ise hakanud viimasel ajal tugevalt kahtlema.
algatuseks ütlen, et ma pole mingi äärmuslik rahvuslane(mu tüdruksõber on venelane), homofoob(tutvusringkonnas 10+ gayd, keskkooli parim sõber gay) jne. seega ma distanseeruks Maxi liigradikaalsetest seisukohtadest.
samas skandinaavia vasakpoolsete poliitika on oma liialt vaba immigratsioonipoliitikaga hakanud nüüd oma vilju maitsma.
immigrandid kasutavad põlisrahva heatahtlikust ära ja lasevad nende tehtud töö peal liugu. nad tulevad käed taskus, ei loo mingit lisaväärtust ja kohanedes hakkavad ja oskavad järjest rohkem küsida.
ärme hakka jälle mingitest tublidest kohanenud immigrantidest rääkima, vaid vaatame üldist plaani.

lõpetuseks soovitaks kõigil tarkadel ja põhjamaa sotside fännidel teha tiir helsingi kesklinnas, näiteks peaväljakul õhtul/öösel või siis külastada kasvõi hetkeks stockholmi ees(ääre)linnu või raudtee jaama ja tulla tagasi sama arvamusega.

Rootsis elab 1,3milj. immigranti ja sa räägid mingist stockholmi raudtee jaamast. Joomaiooo...ma ei viitsi ennast närvi ajama hakata...
Nüüd võiks keegi veel talviseid "rahutusi" näiteks tuua, kus osales 50-100 inimest - moslemid, asiaadid ja mustad AHJU rsk.

EDIT: lisan veel selle, et arvan, et süüdi on selles Rootsi riik, et inimesed on tänavale jäetud sellises seisus vegeteerima.

vsiu100
23.10.13, 15:59
Rootsis elab 1,3milj. immigranti ja sa räägid mingist stockholmi raudtee jaamast. Joomaiooo...ma ei viitsi ennast närvi ajama hakata...
Nüüd võiks keegi veel talviseid "rahutusi" näiteks tuua, kus osales 50-100 inimest - moslemid, asiaadid ja mustad AHJU rsk.


mina viitsin end närvi ajada. su "world peace" suhtumine tundub mulle lihtsalt võlts. too mõned näited, mida positiivset on immigrandid juurde andnud?
elasin 8a tagasi stockis ja sõitsin päris palju seal ringi. hetkel käin seoses tööga ca 2x aastas rootsis - stockis ja göteborgis.
suhtlen suht palju rootslastega. vanuses 23-70a. kõik tunnevad muret viimasel kümnendil tekkinud olukorra üle. mõni väljendab ikka kahetsust, et peaks piibli järgi ligimest aitama, teine tahaks immigratsioonipoliitikat palju rangemaks muuta, kuid kõik on nõus, et olukord on väga palju halvenenud(kõigis suurlinnades). räägitakse, et rootslane ei elagi enam varsti suurlinnas ja teatud linnaosades, kuna ei tunne end turvaliselt ja peab mööda seina äärt käima. kui rootslase rootsis teeb olukord murelikuks, siis kus kohast tuleb sinu püha ligimesearmastus ja veendumus, et nende valitud suunad on õiged olnud, et nii vapralt jalalt jalale keksid?

leits
23.10.13, 16:22
ma prolly sisimas semi rassist, kuid pigisid ma küll ei tahaks linnavahele tuiama .. obv on ka neid h2id inimesi, kuid enamus imo otsivad semi freerollimis olukordi, kuidas lihtsalt ära elada (soomes paljud pigid ei viitsigi töötada, sots toetus on piisavalt hea).. just my 2 cents

EestiAA
23.10.13, 16:24
EDIT: lisan veel selle, et arvan, et süüdi on selles Rootsi riik, et inimesed on tänavale jäetud sellises seisus vegeteerima.

Rootsi riik laseb immigrandid sisse ...annab neile hüvesid millest paljud eestlased ainult unistada oskavad, ja ikka on riik süüdi ?.
(elamispind, hea arsti abi, haridus võimalused, rahalised toetused jne )
Intergatsioon on kahepoolne protsess ...
Rootsi Malmo on hea näide sellest, et midagi on valesti.

Kultuuriline taust loeb immigratsioonis väga tugevalt.
Natukene radikaalsematel moslemitel(pakistani, somaalia jne) on kindlasti raskem ühiskonda sisse sulanduda kui indudel, asiaatidel.

atsetoon
23.10.13, 16:32
mina viitsin end närvi ajada. su "world peace" suhtumine tundub mulle lihtsalt võlts. too mõned näited, mida positiivset on immigrandid juurde andnud?
Lollide töid teevad enamasti immigrandid

elasin 8a tagasi stockis ja sõitsin päris palju seal ringi. hetkel käin seoses tööga ca 2x aastas rootsis - stockis ja göteborgis.
kolisin 2 kuud tagasi Rootsist ära, elasin seal 2 aastat

suhtlen suht palju rootslastega. vanuses 23-70a. kõik tunnevad muret viimasel kümnendil tekkinud olukorra üle. mõni väljendab ikka kahetsust, et peaks piibli järgi ligimest aitama
suhtlen väga palju rootslastega, igas vanuses. Enamus normaalseid inimesi ei muretse immigrantide pärast, sest riik on andnud kõigile suurepärased võimalused enda harimiseks ja täiendamiseks, millega kaasneb see, et suhteliselt lihtne on end tugevamale/paremini tasustatud ametikohale saada.
Immigrandid seda võimalust 80% ulatuses ei kasuta, sest see on ju nii raske :)

teine tahaks immigratsioonipoliitikat palju rangemaks muuta, kuid kõik on nõus, et olukord on väga palju halvenenud(kõigis suurlinnades).
poliitikat on palju rangemaks muudetud, võib-olla liiga hilja. Olukord on halvenenud, sest seadlusandlus on bullshit...vanglad on nagu Tallinna hotellid, korrakaitsjad on leebed jms. Lisaks see, et lihttöölised ei saa lubada endale korralikke elamispindu jõukamates piirkondades, mistõttu nad enamasti suburbides isekeskis elavad

räägitakse, et rootslane ei elagi enam varsti suurlinnas ja teatud linnaosades, kuna ei tunne end turvaliselt ja peab mööda seina äärt käima. kui rootslase rootsis teeb olukord murelikuks, siis kus kohast tuleb sinu püha ligimesearmastus ja veendumus, et nende valitud suunad on õiged olnud, et nii vapralt jalalt jalale keksid?
word! Ei elagi, sest rootslased elavad kesklinnades ja maal oma peredega, miks peaks keegi Lasnamäele kolima, kui saab endale kesklinna korterit lubada???
Kokkuvõtteks lisan, et ka mulle ei meeldi mõningad immigrandid(araablased ja somaallased) aga ma ei näeks selles erilist kahju, kui mõned korralikult intregeeruvad ja keelt õppivad välismaalased Eestisse tuleksid(mida muuseas ei juhtu lähima 20 aasta jooksul, sest kes meie vahvas banaanivabariigis elada tahaks?)

vsiu100
23.10.13, 16:47
selle muretsemise all pidasingi silmas seda, et neid teeb murelikuks olukord, et immigrandid freerollivad, mitte et nende olukord oleks muret tekitav, riik ei aitaks vms.

Kokkuvõtteks lisan, et ka mulle ei meeldi mõningad immigrandid(araablased ja somaallased) aga ma ei näeks selles erilist kahju, kui mõned korralikult intregeeruvad ja keelt õppivad välismaalased Eestisse tuleksid(mida muuseas ei juhtu lähima 20 aasta jooksul, sest kes meie vahvas banaanivabariigis elada tahaks?)

100% nõus.
minu poolest võiks siia süsimustad, tume kollased jne inimesed tulla, kui nad suudaks integreeruda ja ei tuleks juba mõttega freerollima hakata. seda aitakski tagada rangem suund antud poliitikas, kuna tubli Turay saaks ikka hakkama, kuid freeroller Akhbari hoiaks see eemal. sellest ka mu arusaam, et põhjamaad ei ole kõige paremad näited.

karupoeg
23.10.13, 16:54
ma ei usu, et Eestisse keegi freerollima tulla tahab :)

atsetoon
23.10.13, 16:58
kamoon Simmo, meil on ju tasuta ühistransport!

muruntau
23.10.13, 17:47
ma ei usu, et Eestisse keegi freerollima tulla tahab :)

Ma ei tea kuidas teile, aga minu jaoks kvalifitseerub välismaale kõrgema palga peale minemine ka freerollimiseks. Kui inimene ei taha panustada enda päritolumaa (majanduse) ülesehitamisesse enda oskuste üles töötamise ja suuremat lisaväärtust loova tasuva töö saamisega, vaid selle asemel läheb välismaale kõrgema palga peale, mis on saavutatud sealsete inimeste raske tööga, siis ta kasutab nende inimeste tööd ära enda heaolu parandamiseks, freerollib. Riikide jõukus kasvab suuremat lisandväärtust loovate töökohtade kaudu, enamus majandusimmigrante aga läheb just burksimüüjaks või sarnasele madalapalgalisele teenindussektori tööle.

Võib ju väita, et selliste eesmärkidega inimesed lähevad pigem mujale, aga küllaltki suur osa siinsetest venelastest on just selle eesmärgiga siia tulnud ja palkade tõusu jätkudes tuleb neid siia järjest rohkem ka "eksootilisematest kohtadest" meie "kultuuriruumi rikastama". Meil on mitte põlisrahvusest elanike % üks suurimaid üldse võrreldes ka suurimate multikulti maadega ja nendega seonduvaid probleeme ka omajagu. Võiks sellega arvestada enne uute siia kutsumist.

alaska
23.10.13, 19:12
Ma ei tea kuidas teile, aga minu jaoks kvalifitseerub välismaale kõrgema palga peale minemine ka freerollimiseks. Kui inimene ei taha panustada enda päritolumaa (majanduse) ülesehitamisesse enda oskuste üles töötamise ja suuremat lisaväärtust loova tasuva töö saamisega, vaid selle asemel läheb välismaale kõrgema palga peale, mis on saavutatud sealsete inimeste raske tööga, siis ta kasutab nende inimeste tööd ära enda heaolu parandamiseks, freerollib. Riikide jõukus kasvab suuremat lisandväärtust loovate töökohtade kaudu, enamus majandusimmigrante aga läheb just burksimüüjaks või sarnasele madalapalgalisele teenindussektori tööle.



Väga nõus sellega. Kui suur saavutusvajadus ja tahtmine midagi ära teha, siis ela või Kirgiisias, ikka näed igal pool võimalusi, aga kui energiat pole või oled sõltuvuste küüsis, siis ikka Soomes parem kui meil.

EestiAA
23.10.13, 22:57
Miks kesk ainukesena saab vene hääli ??.
Vastavad Andrei Korobeinik ja Mart Nutt.
Soovitan


http://www.postimees.ee/2571800/korobeinik-meil-puudub-venekeelsete-valijate-jaoks-strateegia Andrei

http://www.postimees.ee/2571788/nutt-vene-valijate-puudmine-nouab-ressursse-mis-ei-tasu-end-ara Mart

erplander
24.10.13, 02:02
Ma ei tea kuidas teile, aga minu jaoks kvalifitseerub välismaale kõrgema palga peale minemine ka freerollimiseks. Kui inimene ei taha panustada enda päritolumaa (majanduse) ülesehitamisesse enda oskuste üles töötamise ja suuremat lisaväärtust loova tasuva töö saamisega, vaid selle asemel läheb välismaale kõrgema palga peale, mis on saavutatud sealsete inimeste raske tööga, siis ta kasutab nende inimeste tööd ära enda heaolu parandamiseks, freerollib. Riikide jõukus kasvab suuremat lisandväärtust loovate töökohtade kaudu, enamus majandusimmigrante aga läheb just burksimüüjaks või sarnasele madalapalgalisele teenindussektori tööle.

Võib ju väita, et selliste eesmärkidega inimesed lähevad pigem mujale, aga küllaltki suur osa siinsetest venelastest on just selle eesmärgiga siia tulnud ja palkade tõusu jätkudes tuleb neid siia järjest rohkem ka "eksootilisematest kohtadest" meie "kultuuriruumi rikastama". Meil on mitte põlisrahvusest elanike % üks suurimaid üldse võrreldes ka suurimate multikulti maadega ja nendega seonduvaid probleeme ka omajagu. Võiks sellega arvestada enne uute siia kutsumist.

Muidu igati aus ja tubli sõnavõtt, eriti need kaks viimast lauset - sisuliselt sama asja kirjutasin ka juba eespool, et eriti laastav oleks liberaalsem migratsioonipoliitika just Eesti-sugusele väikeriigile.

Samas veidi muigama võttis, et sellest freerollimisest ja lisaväärtuse mittetootmise probleemist räägib pokkerimängija, kes ka ei tooda mitte mingit ühiskondlikku lisaväärtust, isegi mitte niipalju kui lihtne burksimüüja.

(Ja üle 95% venelastest pole siia vabatahtlikult tulnud, nad on siia ENSV ajal NL-ist ümber asustatud, saadetud militaar- ja tööstusobjekte ehitama jne – praegused on lihtsalt nende järeltulijad, kes siia pidama jäänud.)

TaistoJ
24.10.13, 08:24
Lisandväärtus on ka see, kui muru võidab rikkalt UK gamlerisõltuvuses pereisa käest 5k€ ja raiskab selle Eestis ära.

Codecci
24.10.13, 08:26
Samas veidi muigama võttis, et sellest freerollimisest ja lisaväärtuse mittetootmise probleemist räägib pokkerimängija, kes ka ei tooda mitte mingit ühiskondlikku lisaväärtust, isegi mitte niipalju kui lihtne burksimüüja.
Tegelikult ju toodab... Ma arvan, et enamus elukutselisi maksab kokkuvõttes rohkem makse riigile (summana, mitte protsendina) kui burgerimüüja. Muidugi mitte standard tulumaksu kujul, vaid käibe, aktsiisi jms.

Edit: riigile vast kasulikud pokkeriprod, maailma mõistes parasiidid tho.

Maxi
24.10.13, 11:44
Tegelikult ju toodab... Ma arvan, et enamus elukutselisi maksab kokkuvõttes rohkem makse riigile (summana, mitte protsendina) kui burgerimüüja. Muidugi mitte standard tulumaksu kujul, vaid käibe, aktsiisi jms.

Edit: riigile vast kasulikud pokkeriprod, maailma mõistes parasiidid tho.

Ei, ei tooda lisaväärtust. Kaudsete maksude mille maksaks see kes pokkeris raha kaotab niikuinii ei ole lisaväärtuse tootmine.
See raha mida pokkeriprod "riigile toovad" tuleb kellegi teise taskust ja raha, ega mingit produkti sellest juurde ei teki.

pastilaa
24.10.13, 12:21
obv on eestis hetkel pokkeripro ka sisuliselt parasiit - seda ei saa lihtsalt nii võtta, et kaudsete maksudena makstakse rohkem. selle loogika järgi võiks iga vend, kes kuus €10k+ teenib öelda, et sry ma enam tulumaksu ei maksa - niikuinii kulutan palju. üksikisiku tulumaks on IGA inimese kohustus ja riigi majanduse üks olulisemaid alustalasi. aga seadused on seadused ja see puudutab ikka väga marginaalset hulka elanikkonnast, seega seetõttu ka ilmselt ei ole selle vastu maksuametil erilist huvi

privador
24.10.13, 12:39
Tegelikult ju toodab... Ma arvan, et enamus elukutselisi maksab kokkuvõttes rohkem makse riigile (summana, mitte protsendina) kui burgerimüüja. Muidugi mitte standard tulumaksu kujul, vaid käibe, aktsiisi jms.krt ei saa nõus olla
1k eurine palk maksab maksudeks ca 700-800 euri(tööandja maksab seda). Sa peaks codecci kuus kulutama ehk 10keuri+, ehk siis sa kuidagi toetaks kaudselt 500euriga...

pastilaa
24.10.13, 12:47
krt ei saa nõus olla
1k eurine palk maksab maksudeks ca 700-800 euri(tööandja maksab seda). Sa peaks codecci kuus kulutama ehk 10keuri+, ehk siis sa kuidagi toetaks kaudselt 500euriga...

täpselt nii.

rahvavaenlane
24.10.13, 12:58
kas stars maksab rakest midagi riigile?

privador
24.10.13, 13:01
krt mind on huvitama hakanud "koalitsioonikõnelused". Mille poolest see erineb lehmakauplemisest. pm 2 v rohkem poolt nõuavad ametikohti. Räägitakse mingist "koalitsioonilepingust" jms, aga reaalselt käib mäng ju soojade kohtadega kauplemises, aga keegi ei ütle seda otse välja vaid jahutakse mannavahust

$Lauri$
24.10.13, 13:28
kas stars maksab rakest midagi riigile?

5% kui ei eksi.

Kotkas1000
24.10.13, 14:10
Lol, mees nagu tuulelipp.

Turay ütles 2009. aastal antud intervjuus, vastates küsimusele, millised on tema enda poliitilised vaated, järgmist:

"Inglismaal olin liberaaldemokraatide erakonna liige, mis on sama mis siin Keskerakond. Praegu defineeriksin end Adam Smithi liberaalina. Eestis on kaks sellele positsioonile vastavat tsentriparteid, Keskerakond ja Reformierakond.

Isegi parempoolne IRL on rohkem tsentrile lähemal kui vastav partei Inglismaal. Eesti poliitikas on rohkem halli värvi eri toone. Siin ei ole paremalt suurt vastuseisu Euroopa Liidule ega euroga liitumisele, samas kui Inglismaa parempoolsed on tugevasti euro vastu.

Nii et on raske öelda, mis erakonda ma pooldan. Igal juhul ei ole ma sotsiaaldemokraat. Aga pikas perspektiivis võiks sotsialism olla hea idee – siis, kui on tehnoloogia, mis valmistab asju justkui puhtast õhust, nagu «Star Trekis». Aga kuni meil sellist tehnoloogiat ei ole, seni ei saa ka sotsialism toimida."

nikitheone
24.10.13, 14:16
Vastuseks sinu tuulelipu kommentaarile (http://arvamus.postimees.ee/2568512/abdul-turay-vaikne-torm)

pastilaa
24.10.13, 14:59
Vastuseks sinu tuulelipu kommentaarile (http://arvamus.postimees.ee/2568512/abdul-turay-vaikne-torm)

väga hea

privador
24.10.13, 15:13
Krt pole rassist, aga ma ei tea ei salli neid värvilsii. Ok sana aru, et valge naine toob musta mehe siia uhkeldamiseks, aga need värvilised tavaliselt tahavad tuua kaasa kogu suguvõsa. Soomes juba kilide kommuunid

pastilaa
24.10.13, 15:15
Krt pole rassist, aga ma ei tea ei salli neid värvilsii.

hea oksüümoron

nikitheone
24.10.13, 15:22
hea moron
fyp

Kotkas1000
24.10.13, 16:10
Krt pole rassist, aga ma ei tea ei salli neid värvilsii. Ok sana aru, et valge naine toob musta mehe siia uhkeldamiseks, aga need värvilised tavaliselt tahavad tuua kaasa kogu suguvõsa. Soomes juba kilide kommuunid

lol jah, mu enda tutvusringkonnast parimad pärlid, mis hiljaaegu ühest tulisest vestlusest meelde jäid, on järgmised:

"Kas sa tõesti tahad, et su tütart kepib mingi neeger või?"

"Moslemid käituvad koraani järgi ning seal on kirjas, et kui tapad valgeid, siis saavad paradiisi 300 neitsi juurde. Seega meil ei ole neid moslemeid siia vaja. Kotkas, sa oled sinisilmne, kui sa väidad, et see ei ole nii"

"Kas kuidagi aatompommi ei saa siis neile visata sinna, et neist kõigist korraga lahti saaks kuidagi??"

"Pakistanlased ja juudid on kõige hullem rahvus maailmas" mina vastu, et "kas tunned siis isiklikult mõnda, et niimoiodi julged väita?". "Ei tunne, aga kas sa siis uudiseid ei loe või?"

"Neegrid on laisad ja ei viitsi tööd teha"

"Turay on linnvolikogus, MIS JÄRGMISEKS, neeger presidendiks või?"

"Turay valijad on hipsterid ja p*d*d"


Masendav on see, et sellistel seisukohtadel ongi keskmine eesti elanik. Nii uhke on olla eestlane :)

donkament
24.10.13, 17:10
"Kas sa tõesti tahad, et su tütart kepib mingi neeger või?"


mis sa vastasid?

ristijeesus
24.10.13, 17:23
"Neegrid on laisad ja ei viitsi tööd teha"

Aga täpselt nii ongi. Paljude rahvuste esindajatega on koos töötatud, aga ei ole mina laisemat elukat näind kui neeger.

Kotkas1000
24.10.13, 18:03
Ma olen ehitusel mehi kamandanud 10 aastat. Olen näinud selliseid pudulojuseid (valged, eesti mehed), et sa ei kujuta endale küljepeale ka mitte. See ei ole mingi argument.

Karelkorm
24.10.13, 18:54
Valimised küll läbi, a et ka järgmine kord valiksid keskerakonna.


http://www.youtube.com/watch?v=V8gAfaQaj8o&feature=related

Codecci
24.10.13, 21:41
obv on eestis hetkel pokkeripro ka sisuliselt parasiit - seda ei saa lihtsalt nii võtta, et kaudsete maksudena makstakse rohkem. selle loogika järgi võiks iga vend, kes kuus €10k+ teenib öelda, et sry ma enam tulumaksu ei maksa - niikuinii kulutan palju. üksikisiku tulumaks on IGA inimese kohustus ja riigi majanduse üks olulisemaid alustalasi. aga seadused on seadused ja see puudutab ikka väga marginaalset hulka elanikkonnast, seega seetõttu ka ilmselt ei ole selle vastu maksuametil erilist huvi
Ei vaidle vastu, et see kuidagimoodi õige oleks. Ainult erplanderi argument, et pokkeripro = pmst sama, mis töötu kodusistuja ei ole päris õige riigi seisukohalt.

krt ei saa nõus olla
1k eurine palk maksab maksudeks ca 700-800 euri(tööandja maksab seda). Sa peaks codecci kuus kulutama ehk 10keuri+, ehk siis sa kuidagi toetaks kaudselt 500euriga...
Käibemaks ju 20%? Mis teeb €3K maksustatavate kulude juures €600 puhast maksu. Kas selle tööandja €700-800 sees pole sotsmaksu ja igast muud värki (pension jms), mis ei ole paljas maks, vaid midagi selle eest saab vastu ka?

Tõenäoliselt eksin kui te targemad mehed väidate, et €10K kulutuste juures €500 jõuab riigi tasku, aga seletage palun lollile :)

Vandalar
24.10.13, 21:55
Aga täpselt nii ongi. Paljude rahvuste esindajatega on koos töötatud, aga ei ole mina laisemat elukat näind kui neeger.
Kummaline, huvitav miks neid siis Aafrikast orjadeks võeti? Kas sellepärast, et nad nii laisad on? Täiesti mõttetu argument on laiskus, samahästi võiks ütelda, et kõik eestlased söövad mulgi kapsast ja verivorsti ja joovad kodu õlut.

alaska
24.10.13, 22:13
Ma pikalt proovisin pokkerit panna kuhugi kategooriasse, kus ta lisandväärtust maailma toodaks, aga ega ta ikka ei tooda. Natuke nagu sobis meelelahutuse kategooriasse, aga tegelt on see kah bs.

Võibolla kui keegi mängib ja samalajal lõpetab tänu sellele edukalt ülikooli, siis teeb tulevikus midagi kasulikku, aga selliseid näiteid vist ikka vähe.

Vandalar
24.10.13, 22:29
IMO on lisandväärtus see, kui sa lood midagi sellist, mille abil saab loodust säästvamalt mingit toodet toota, uuendad mingit tööstusharu nii, et see ei raiskaks enam nii palju ressursse, kui ta praeguse tehnoloogiaga teeb. Lisandväärtus IMO on see, kui inimene kasutab olemasolevaid ressursse millegi arendamiseks ja loomiseks, mis omakorda aitaks viia millegi uue tekkeni, millegi sellise tekkeni, mis võimaldaks vähem raisata ja samas rohkem ja efektiivsemalt toota.
Kui uusi töökohti luues hävitatakse nt. taastumatuid loodusressursse, siis IMO tegemist ei ole lisandväärtuse loomisega, kuigi näiliselt justkui töökohti ju loodi ja kasumit saadakse. Lihtsalt ütelda, see, kui keegi pappi teeb, ei ole kohe lisandväärtust omav või seda loov inimene.

jasssass
24.10.13, 23:11
Võibolla kui keegi mängib ja samalajal lõpetab ülikoolis käimise tänu hiiterile, siis teeb tulevikus kõvasti jooki sõpradele, aga selliseid nitte vist ikka vähe.
.

Provoker
24.10.13, 23:20
Vandalar sinu arusaam lisandväärtusst on natuke ebatäpne. Kui mul kaks puuseppa tahuvad kirvega prusse ja need müüakse maha või ostan lintsae ja teen prusse ja müün maha, siis on tegemist effektiivsusega mitte lisandväärtusega parema tehnoloogia kasutuselkevõtu läbi. Lisandväärtus on see kui nendest prussidest puusepad saevad lauad välja ning ehitava kapi valmis ja siis alles müüakse maha.

Potsataja
25.10.13, 18:55
Ma ei tea kuidas teile, aga minu jaoks kvalifitseerub välismaale kõrgema palga peale minemine ka freerollimiseks. Kui inimene ei taha panustada enda päritolumaa (majanduse) ülesehitamisesse enda oskuste üles töötamise ja suuremat lisaväärtust loova tasuva töö saamisega, vaid selle asemel läheb välismaale kõrgema palga peale, mis on saavutatud sealsete inimeste raske tööga, siis ta kasutab nende inimeste tööd ära enda heaolu parandamiseks, freerollib. Riikide jõukus kasvab suuremat lisandväärtust loovate töökohtade kaudu, enamus majandusimmigrante aga läheb just burksimüüjaks või sarnasele madalapalgalisele teenindussektori tööle.

http://et.wikipedia.org/wiki/Sunnismaisus

Olid tõesti head ajad mõnede jaoks.


E: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/meelis-kitsing-eesti-toojouturult-lahkub-100-000-tootajat.d?id=66975386

Lähiajal tuleb neid "freerollereid" veel omajagu juurde.

Potsataja
26.10.13, 15:54
lol jah, mu enda tutvusringkonnast parimad pärlid, mis hiljaaegu ühest tulisest vestlusest meelde jäid, on järgmised:

"Kas sa tõesti tahad, et su tütart kepib mingi neeger või?"


Mis sa vastasid?

http://www.ohtuleht.ee/551223

Aga kui tütre asemel on poeg?

Potsataja
19.02.14, 12:45
http://www.postimees.ee/2702388/samost-olen-kindel-et-saan-mitukummend-tuhat-haalt

Mõni mees on ikka kõvasti õhku täis läinud. Reaalsus peaks jääma nii viie ja kümne tuhande vahele.

Jäämees
19.02.14, 18:52
Lol selle peale ütleks, et ärgu enam peale võtku.

Pigem paar sada kuni paar tuhat max.

Provoker
19.02.14, 20:32
kes ta on?

donkament
19.02.14, 21:02
kes ta on?

mees, kes umbes 20 aastat on raadio kahes teistele poliitikutele puid alla pannud. seda oskas ta hästi tho.

Provoker
19.02.14, 22:47
mees, kes umbes 20 aastat on raadio kahes teistele poliitikutele puid alla pannud. seda oskas ta hästi tho.

Mu küsimus ei olnud just väga tõsise alatooniga, aga ilmestab päris korralikult pööblit, keda ei ole poliitika senini huvitanud ning tõenäoliselt tulevikus ka ei hakka huvitama.

donkament
19.02.14, 22:58
pööbel aka mina ei viitsi ju valima minna poh yolo

rahvavaenlane
19.02.14, 23:57
http://www.postimees.ee/2702388/samost-olen-kindel-et-saan-mitukummend-tuhat-haalt

Mõni mees on ikka kõvasti õhku täis läinud. Reaalsus peaks jääma nii viie ja kümne tuhande vahele.


saab vbl 1k+

aga see selleks. mind hakkab tõsiselt huvitama kallase tagasitulek.

mis te arvate? tema pikemast kogemusest eestist eemal ja puhanud tegelasest? ma olen vbl loll naivist, aga praegune poliitika mida ma olen õigeks pidanud, saab äkki tõesti värskendust?

privador
20.02.14, 01:02
Poliitika läheb huvitavaks. IRL-s läheb trügimiseks ilmselt kohtade jagamisel. Aga noh promo ilmselt mees oskab teha-pressikonverents, endise tööandja postimehe ülesanne iga hetk olla pildil jne

nikitheone
20.02.14, 07:42
saab vbl 1k+

aga see selleks. mind hakkab tõsiselt huvitama kallase tagasitulek.

mis te arvate? tema pikemast kogemusest eestist eemal ja puhanud tegelasest? ma olen vbl loll naivist, aga praegune poliitika mida ma olen õigeks pidanud, saab äkki tõesti värskendust?

please do tell, kuidas kallas toob värskendust. päevalehe intervjuule ütles välja ka, et "nojah, uusi mõtteid pole, seda mis praegune valitsus teeb, nii jätkaks"

inward
20.02.14, 12:58
saab vbl 1k+

aga see selleks. mind hakkab tõsiselt huvitama kallase tagasitulek.

mis te arvate? tema pikemast kogemusest eestist eemal ja puhanud tegelasest? ma olen vbl loll naivist, aga praegune poliitika mida ma olen õigeks pidanud, saab äkki tõesti värskendust?

Värskendust võivad saada Riigikogu valimistel partei esinumbrid. Huvitav, millise meeskonna ta endale valib. Teised erakonnad jälgivad murelikult Kallase tagasi tulekut. Tegemist on ju väga kogenud ja eduka poliitikuga, kes on nüüd Euroopas olles veelgi karastunud ja kompetensem, kõrgem pilotaaž või nii.

Kotkas1000
20.02.14, 13:08
Keegi võiks selle 32m$ skandaali ära lahendada ja võtmeisikud karistada saada. Lööks õhu puhtamaks natuke.

Potsataja
20.02.14, 13:26
http://www.aripaev.ee/Default.aspx?PublicationId=4b6bfe03-762b-40ca-bbdf-55b62e36b52f

Selle 32 milli tõttu Siim lõpetabki põgenemise ning tuleb koju selgust ja korda majja lööma. Muidugi tänu sellel vangerdusele saab RE-s tipus olema ka mitmeid rahuolematuid isikuid, kes kohe-kohe lootsid ühe pulga võrra kõrgemale tõusta. Siimul endal jääb aga samas RE hävingu korral 2015. valimistel võimalus kandideerida 2016. aastal presidendiks.

Potsataja
12.03.14, 20:54
Oravad on seemete ja pähklite krõbistamisest täiesti segi läinud. Kõigepelt plaanivad kõva vangedust ja nüüd tahavad äsja ratsuks saanud etturist lippu teha ?!?

Seemned on neil võimsad.

alaska
05.04.14, 13:48
Ja saabubki aeg, millal ma valin Savisaart. Saab sita minema siit eestist.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-savisaar-teatas-euroopa-parlamenti-kandideerimisest.d?id=68381951

Ma loodan, et ta ei saa minemata jätta, kui hääled koos?

timz0333
05.04.14, 13:52
Kuule ära unusta Kerstin Oudekki Loone-et.

Potsataja
05.04.14, 14:00
Kena oleks, kui nad Ansipiga seal kõrvuti istuma peaks. Reaalsus on pigem siiski see, et Ansip läheb, kuid Savisaar jääb.

sm112
05.04.14, 14:10
Kas Ansip ei lähe mitte eurovolinikuks Kallase asemel? Savisaar ei lähe siit kahjuks kuhugi. Ja isegi kui tahaks minna, siis KE saab ühe koha 100% ning lisahääli pole neile küll vaja. Ehk juhtub ime ja jäävad teise kohata (KE, RE, SDE ja IRL saavad kõik ühe koha ja kaks populaarsemat erakonda teise lisaks).

ristijeesus
05.04.14, 14:16
Kena oleks, kui nad Ansipiga seal kõrvuti istuma peaks.

Miks ka mitte, sest kesk ja reform kuuluvad mõlemad europarlamendi liberaalide ühendusse. Kuid selge see, et savipäts on ainult häältemagnet ega lähe siit kuhugi.

viki
05.04.14, 17:34
Ja saabubki aeg, millal ma valin Savisaart. Saab sita minema siit eestist.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-savisaar-teatas-euroopa-parlamenti-kandideerimisest.d?id=68381951

Ma loodan, et ta ei saa minemata jätta, kui hääled koos?Just ütles AKs,et valituks saades Brüsselisse ei lähe.:frown:

VisaHing
05.04.14, 17:37
Just ütles AKs,et valituks saades Brüsselisse ei lähe.:frown:

Kui nii siis väga lamp ju. Peibutusparti ei saa ju mängida sellisel valimisel v saab? Pmst see kes rohkem saab, see ka läheb. Mitte, et saadab enda erakonnakaaslase vms.
Waste of votes siis ühesõnaga.

alaska
05.04.14, 22:22
Damn. Ma mõtlesin, et see mingi nimeline kandideerimine. Aga naljaks on vaadata neid europarlamendi kandidaatide reklaame. Ma ei näe mittemingit võimalust, et nad tegelt kah midagi seal korda saata suudavad.

ropka11
06.04.14, 19:35
See ju täiesti mõtetu teema kes sinna Brüsselisse veini läheb jooma.Peaasi, et Yana Toom või Mihhail Stalnuhhin sinna ei pääseks

privador
06.04.14, 21:34
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/delfi-video-valimisnimekirjas-teiseks-langenud-kaja-kallas-ei-ma-pole-pettunud.d?id=68386845

Mõtlen ikka seda, et Kaja oli esinumber. Reformist saab 1 kindlasti vb 2. Esinumbrina oleks Kaja europarlamendis olnud...

Mõtlen , kas inimene siiralt mõtleb seda, et yess üks jorss võttis koha ära eest, et nüüd europarlamenti enam ei saa-tubli mees vms

Kindlasti padja teki all mõtleb, et tra mingi penskar võtab nüüd mu sooja koha eest ära...****** ja ei saa enam 15000eurist palka +hüved

Lihtsalt see kohatine filantroopne silmakirjalikkus ajab naerma

ropka11
22.05.14, 09:06
Ei tea kas Meikar lõhkus oma apple ära eilses valimisstuudios kui kõva pauk käis.
Tarand vaatas küll sinnapoole sellise näoga, et oih mis nüüd juhtus.
Pärast kaamera Meikari peale läks siis poiss oli sellise näoga-mina ei tea küll midagi.
Arvuti ilusti tooli kõrval mitte ei kõikunud enam põlvedel.

reggie
22.05.14, 16:53
See ju täiesti mõtetu teema kes sinna Brüsselisse veini läheb jooma.Peaasi, et Yana Toom või Mihhail Stalnuhhin sinna ei pääseks
Ma saadaks küll hea meelega Toomi, Savisaare ja kellegi kolmanda-saaks risu paariks aastaks jalust ära.

Potsataja
09.08.14, 14:10
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jaanus-karilaid-ja-jurgen-ligi-astusid-suletud-pkc-tehase-ule-sonasotta.d?id=69508945

Vahelduseks on värskendav Ligiga ühte meelt olla.

nikitheone
24.08.14, 20:11
http://www.alternet.org/media/most-depressing-discovery-about-brain-ever

Potsataja
03.10.14, 20:07
http://www.postimees.ee/2941639/savisaar-simsonist-saaks-parem-peaminister-kui-taavi-roivasest

Parem on küsitav, kuna käsud tuleks niikuinii kõrgemalt poolt. Targem on ta kohe kindlasti.

Potsataja
27.11.14, 21:52
http://www.postimees.ee/3007815/kalle-muuli-kandideerib-irli-nimekirjas-riigikokku

"Olukorrast Riigis" on imo täiega põhja lastud, samas mina vähemalt eeldasin, et vähemalt üks nendest lõpetab oravate ridades. Omamoodi tase on muidugi ka lubadus, et põhitööst loobutakse alles siis, kui RK koht juba olemas on.

erplander
28.11.14, 18:27
https://www.youtube.com/watch?v=H3A9GRm9-F4


https://www.youtube.com/watch?v=E2f4CjIanpc


https://www.youtube.com/watch?v=xHZziwxPGu0


https://www.youtube.com/watch?v=2qk1lvHo9M8

kaala
28.11.14, 23:20
http://www.postimees.ee/2941639/savisaar-simsonist-saaks-parem-peaminister-kui-taavi-roivasest

Parem on küsitav, kuna käsud tuleks niikuinii kõrgemalt poolt. Targem on ta kohe kindlasti.
On põhjust arvata, et praegusele peaministrile ei tule käsud kõrgemalt poolt v ?

Potsataja
28.11.14, 23:48
Võib ju mõelda võimalusele, et suletud uste taga öeldakse talle vahel "Sina poiss räägid siis kui kana pissib!". ;)

Potsataja
10.01.15, 21:41
http://poliitika.postimees.ee/3051715/valimisnimekirjade-ulevaade-vaata-ja-vordle-kelle-poolt-saad-oma-kodukohas-haaletada

Nüüd siis asjad paigas ja tuleb EKRE poolt oma hääl anda. Hea meelega hääletaks ka IRL poolt, aga sellisel juhul peaks nad oma nimekirja pea peale pöörama.

pastilaa
10.01.15, 21:47
http://poliitika.postimees.ee/3051715/valimisnimekirjade-ulevaade-vaata-ja-vordle-kelle-poolt-saad-oma-kodukohas-haaletada

Nüüd siis asjad paigas ja tuleb EKRE poolt oma häält anda. Hea meelega hääletaks ka IRL poolt, aga sellisel juhul peaks nad oma nimekirja pea peale pöörama.

pärast võid selle häälega jälle p**et pühkida, nagu need kes KOV tallinnas siin EKREt haipisid :)

rasmer
10.01.15, 22:59
pärast võid selle häälega jälle p**et pühkida, nagu need kes KOV tallinnas siin EKREt haipisid :)

Ära aja, Keiss saab riigikokku ja Helmed võidavad üleriigilise nimekirja.

Vandalar
10.01.15, 23:12
Ma pakun välja monarhia- Vandalari Liberaal-Diktatuuriline Rahvavabariik

rahvavaenlane
11.01.15, 00:37
pärast võid selle häälega jälle p**et pühkida, nagu need kes KOV tallinnas siin EKREt haipisid :)
Ma tean sinu suurimat saladust, selleks on Keskerakond. Sa oled yks nendest.

pastilaa
11.01.15, 08:52
Ma tean sinu suurimat saladust, selleks on Keskerakond. Sa oled yks nendest.

siis ma oleks rõõmus ja vaikiks, sest potsataja ja erpi hääled tuleks ju edikule jälle

Potsataja
11.01.15, 12:39
Ma tean sinu suurimat saladust, selleks on Keskerakond. Sa oled yks nendest.

Nii palju nüüd ka juua ei tasu, et kui oravat näed, siis pead teda hoopis ninasarvikuks. :p

pastilaa
11.01.15, 13:28
Nii palju nüüd ka juua ei tasu, et kui oravat näed, siis pead teda hoopis ninasarvikuks. :p

oravaid na ninasarvikuid ma pole kunagi valinud ega vali ka ilmselt

erplander
11.01.15, 21:56
Eelmiste RK valimiste eel tegin Triobetile pakkumiste tõenäosused ja lisasin kommentaariks:

Kõige raskem oli hinnata, mitu kohta/mandaati saab mingi erakond riigikogus. Toodud tõenäosuste vahemikud on koostatud suuresti eeldusel, et Riigikokku pääseb üksnes 4 erakonda, kes jagavad omavahel 101 kohta. Seega saab olema kõigi Riigikokku pääsevate erakondade mandaatide arv märksa kõrgem kui eelmistel valimistel. See on üsna kindel, et Rahvaliit enam Riigikokku ei pääse, väga suure tõenäosusega jääb künnis ületamata ka Rohelistel. Küsitluste järgi kõiguvad nad 4-5% vahel, aga vaadates eelmiste valimiste tulemusi, siis oli neil nimekirjas hulk muusikutest peibutusparte (Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Tõnis Mägi), kes tõid neile suure osa hääli, uued pardid pole aga nii lennukad, liiati on Strandberg nende üldist mainet kõvasti hävitanud. Seega mina panustan, et Riigikokku pääseb vaid neli erakonda. Pakuks 33 kohta Reformile, 28 Keskile, 23 IRL-ile ja 17 Sotsidele.

Reaalsus oli vastavalt 33 / 26 / 23 / 19 kohta ehk siis kahe partei tulemus täiesti täppi ja kahe oma mööda kahe kohaga. Kusjuures paljud küsitlused ja ennustused näitasid, et sisse saavad ka Rahvaliit ja Rohelised või vähemalt üks neist.

Nendeks valimisteks pakun valimistulemust järgmiselt:
KE 25%
RE 23%
SDE 19%
IRL 16%
EKRE 7% (ületavad künnise paariprotsendise varuga)
Vaba 5%
Iseseisvusp. 1%
Rohelised 1%
Ojukakamp 1%
üksikkand-d 2%

Ja kohti riigikogus:
KE 28
RE 25
SDE 20
IRL 17
EKRE 6
Vaba 5

Kõige keerulisem on Vabaerakond, pakun, et ületavad mõne komakohaga künnise, aga juhul kui ei ületa, siis saavad ülejäänud viis igaüks ühe koha rohkem.

P.S. Pole ka närilisi ega kabjalisi kunagi valinud, sotsidest rääkimata (kuigi astmelist tulumaksu toetan).

lont
12.01.15, 09:48
RE 33
SDE 25
KE 22
IRL 19

mingid EKREd või VABAd ei ületa elusees künnist, 2-3% heal juhul saavad. Suures pildis ei muutu midagi, koalitsioon ja peaminister jäävad samaks

pastilaa
12.01.15, 11:04
RE 33
SDE 25
KE 22
IRL 19

mingid EKREd või VABAd ei ületa elusees künnist, 2-3% heal juhul saavad. Suures pildis ei muutu midagi, koalitsioon ja peaminister jäävad samaks

täpselt. KE vast saab parema skoori ja sde kehvema ainult

Maxi
12.01.15, 11:37
Ise valiks hea meelega ühte väikest erakonda, kas siis Vaba või EKRE, aga ei tahaks häält niisama Kesikutele ka ära kinkida. Vabaerakonnas IMO ainukesena kaader kelle nägemine süda pahaks ei aja.

Potsataja
12.01.15, 18:38
siis ma oleks rõõmus ja vaikiks, sest potsataja ja erpi hääled tuleks ju edikule jälle


Kusjuures minu suhtes on sul osaliselt õigus. KOV valimistel hääletasin oma perearsti poolt, ta oli parim perearst, kes mul olnud on. Vaevalt nüüd ühe Virumaa valla KOV valmistel asjalikule inimesele antud häälest Edikule eriti palju kasu tõusis. Oleks ma ta suust kuulnud või kui tema sulest oleks ilmunud mingit KE poliitpropagandat, siis oleks ka see hääl andmata jäänud.

pastilaa
12.01.15, 19:33
Kusjuures minu suhtes on sul osaliselt õigus. KOV valimistel hääletasin oma perearsti poolt, ta oli parim perearst, kes mul olnud on. Vaevalt nüüd ühe Virumaa valla KOV valmistel asjalikule inimesele antud häälest Edikule eriti palju kasu tõusis. Oleks ma ta suust kuulnud või kui tema sulest oleks ilmunud mingit KE poliitpropagandat, siis oleks ka see hääl andmata jäänud.

see on jah arusaadav. tunnen isegi paari väga muhedat ja tarka inimest, kes väiksemas omavalitsuses - KE ridades ja seal asju ajavad. vanemad inimesed ka juba ja nemad selles süüdi pole, et üks ahv selle erakonna selliseks teinud on. ma muidugi nende asemel oleks seetõttu ammu lahkunud nimekirjast

peete82
13.01.15, 07:38
Keskerakonda astujal peab midagi viga olema, olgu ta mingist küljest nii muhe kui tahes.
On see omakasupüüdlikkus vms. no ükskõik, sita seest tahaks normaalne inimene välja astuda ja end puhtaks kasida nii kiiresti kui võimalik, olgu seal kasvõi soe olla. Üldiselt ikkagi vältida sinna sattumist.

privador
13.01.15, 09:14
ekre,vaba,ojukas never ei saa künnist täis
vaba ja ekre saavad heal juhul 3% ojuka erakond 1%

ropka11
13.01.15, 09:19
ekre,vaba,ojukas never ei saa künnist täis
vaba ja ekre saavad heal juhul 3% ojuka erakond 1%
Vot selle pärast nad ei saagi künnist täis, et niimoodi mõtlejaid on väga palju.
Üks saab sisse küll.Pakun, et EKRE.

privador
13.01.15, 09:23
ekrel oleks potensiaal kõige suurem, kui nad vaid rohkem reklaami ja promo teeksid. Aga väikeste erakondade häda-raha pole v pole seda üldse

Potsataja
14.01.15, 17:26
Vot selle pärast nad ei saagi künnist täis, et niimoodi mõtlejaid on väga palju.
Üks saab sisse küll.Pakun, et EKRE.

EKRE saamine Riigikogusse on hetkel sama kindel, kui Indrek Tarandi pääsemine Euroopa Parlamenti. Kusjuures tema tegi seda kaks korda kärjest.

sm112
14.01.15, 17:36
Siiamaani IRL-i valija olnud, aga isegi see erakond on vastumeelseks muutunud, rääkimata ülejäänud kolmest suurest. Seega läheb hääl EKRE-le.

pastilaa
14.01.15, 17:49
EKRE saamine Riigikogusse on hetkel sama kindel, kui Indrek Tarandi pääsemine Euroopa Parlamenti. Kusjuures tema tegi seda kaks korda kärjest.

http://www.delfi.ee/news/riigikogu2015/blogi/gert-siniloo-ekre-riigikokku-saamise-suur-ja-teoreetiline-voimalus?id=70552979

pastilaa
14.01.15, 17:51
http://www.erakonnad.info/reiting.html

kontakt reaalsusega

Potsataja
14.01.15, 18:04
Kaotada pole ju midagi? Meie valimissüsteemi puhul lähevad ju nö. kaotsi läinud hääled võitjate vahel jagamisele. Parem üritada, kui põdeda selle pärast, et KE ja RE saavad ehk paar kohta juurde ja ülejäänud klounid ühe.

pastilaa
14.01.15, 18:09
Siiamaani IRL-i valija olnud, aga isegi see erakond on vastumeelseks muutunud, rääkimata ülejäänud kolmest suurest. Seega läheb hääl EKRE-le.

kui viitsid, viska mõned pooltargumendid. eriti arvestades, et su hääl reaalselt hiljem läheb kas RE või KE.

erplander
14.01.15, 18:40
Ma siis viskan sm112 eest, sest panin just need ühte teise kohta:

EKRE ületab künnise kindlasti. Võimalik, et ka Vabaerakond ületab künnise, kuid see on juba tunduvalt kahtlasem.

EKRE-l on alternatiivsete valikute otsijate seas suurim toetus. Neil küll pole niipalju parte ja broilereid kui kasvõi Vabaerakonnal, aga EKRE valivadki peamiselt need, keda tsirkus ei huvita.

Väga palju on EKRE valijate hulgas endisi IRLi valijaid (nagu näiteks mina), kindlasti ka Rahvaliidu valijaid. Lisaks need sotside ja reformi valijad, keda see meeletu pedepropaganda väga ei veetle.

EKRE on juba üsna tõsiseltvõetav erakond, selge programmiga ja nad on nüüdseks saanud ka Eesti eri piirkondadesse väärikaid kandidaate, kes just kohalike seas tuntud (nt Imre Mürk, Uno Kaskpeit, Arno Kodu, rääkimata Helmetest, Henn Põlluaasast ja Malle Pärnast).

Need, kes usuvad EMORi väänatud reitinguid, on lihtsalt väga naiivsed.

Postimehes hetkel olev küsitlus: Kas oled otsustanud, kes saab sinu hääle riigikogu valimistel?

Jah, praegu parlamenti kuuluv partei (2645) 36%
Jah, riigikogus esindamata erakond (2050) 28%
Jah, üksikkandidaat (124) 2%
Ei, ma pole veel otsust teinud (1620) 22%
Ei, ma ei lähegi valima või rikun sedeli (982) 13%
Küsitluses on osalenud 7421 inimest

Sellest 28%-st saab EKRE tubli kolmandiku, ligi kolmadiku saab Vabaerakond ja ülejäänu Rohelised/Iseseisvuspartei/Ojukapunt. Muidugi need protsendid pole lõplik tõde, esindavad üksnes Online-Postimehe lugejate valimit, aga mõndagi siiski näitavad.

sm112
14.01.15, 18:45
Usun ja loodan, et EKRE ületab küninise. Seal lehel, mis sa siia linkisid, on näha, et suur osa ei ole otsustanud, kelle poolt hääletada ja EKRE võib saada üsnagi palju protsestihääli inimestelt, kes on praeguses valitsuses pettunud. Kui tekiks olukord, kus RE ja SDE saavad kahepeale vähem kui pool kohtadest, lähevad koalitsioonikõnelused vägagi huvitavaks ja see tooks nii mõnegi poliitiku mugavustsoonist välja ja maa peale tagasi. Kõik on lubanud KE-ga mitte koalitsiooni teha (loodan, et see lubadus kehtib ka peale valimisi), seega oleks sel juhul vaja kas IRL uuesti kampa võtta (üsna raske arvestades seda, kuidas RE IRL'i peenelt üle lasi) või saab EKRE kohe oma võimaluse. Igal juhul oleks see parem olukord kui praegune RE ja SDE koalitsioon, millest hullem saab olla ainult koalitsioon KE-ga.

Maxi
14.01.15, 22:48
jep, jänes šampust ei joo ja "turvaliselt" KE vastu ei hääleta, kui ei saa künnist ületatud siis sitta kah, kuhu ta ikka hullemaks minna saab

lont
15.01.15, 08:45
Minu meelest seisnevad need valimised lihtsalt selles, et jõujooned SDE ja RE vahel paika panna. Kes saab rohkem mandaati ja läbi selle rohkem enda programmist koalitsioonileppesse tingimusi. Lisaks loomulikult ministriportfellid. Väike shanss on, et ei saada piisavat enamust, siis võetakse IRL ka punti, kes peale väikest tsirkust avalikkuse ees suurima heameelega ka sinna läheb.

See kas opositsiooni jäävad istuma KE või liitub sinna ka EKRE ei oma ju mingit vahet. Uued tuuled valitsuse oleks muidugi teretulnud, aga olgem ausad isegi kui see oleks teoreetiliselt võimalik, siis EKRE sugused äärmuslased võimu juures, kellel puudub igasugune elementaarne riigi valitsemise kogemus lõppeks ju täieliku fiaskona.

Nii jääbki valijal kaks varianti nagu Eesti poliitikas kombeks: valik halva ja veel halvema vahel

ropka11
15.01.15, 09:20
On küll vahe kas EKRE saab sisse.Muidugi nende valimiste järel ei muutu midagi.
Parlamendis saavad raha taha- saavad pildil olla.
Kui usalduskrediiti pilbasteks ei lasta ruttu nagu Res Publica seda tegi ja mõistliku asja ajavad on Isamaa mehed varsti kõik EKRE-s.Iseasi palju neid seal IRL-is üldse enam on ja nii mõnedki teised.
Ja mis äärmuslased nad nii ikka on.

kellel puudub igasugune elementaarne riigi valitsemise kogemus lõppeks ju täieliku fiaskona.
No kuule peaministriks pannakse tõusikust poisike ja sa räägid siin kompetentsist.

CheekyMullet
15.01.15, 09:26
lol @ EMORi "väänatud" reiting vs Postimees online'i statistiliselt pädev küsitlus

lont
15.01.15, 09:34
lol @ EMORi "väänatud" reiting vs Postimees online'i statistiliselt pädev küsitlus

+1
keegi võiks veel öelda et e-hääletus on rigged

pastilaa
15.01.15, 09:37
tõsine üllatus küll - 3% prognoositi ju emoris pidevalt. pmslt need, kes ekret ja kodanikuühendusi tallinnas valisid, otsustasidki, et jätkab savipäts. juba sellepärast oleks pidanud mõistusega lähenema asjale ja halbadest parima ikka valima.

KOV valimistel prognoositi EMORis 3% EKREle ja tuligi 3%. . ma enda sõprade/ lähituttavate seas ei tea kedagi, kes neid valiks näiteks...

sm112
15.01.15, 10:14
KOV ja riigikogu valimised on täiesti erinevad asjad. KOV valimistel valiks IRL'i edasi nii et silma ka ei pilguks (s.t. valiks KE vastu). Riigikogu valimistel KE mitte mingi valemiga üksi võimule ei pääse ja EKRE künnise ületamine oleks igati positiivne.

alaska
15.01.15, 14:21
... ja see tooks nii mõnegi poliitiku mugavustsoonist välja ja maa peale tagasi...

Ma eelistaks kah mingeid muutusi, niikui sotsid võimule said, koheselt lastetoetus tõusis poole võrra, kuigi raha nagu polnud kusagilt võtta.
Võim korrumpeerib alati, sellepärast peab see vahetuma. Selge on ,et valimised võidab tänapäeval see, kellel on kõige rohkem reklaamiraha, selle kindlustamiseks määratakse parlamendierakondadele(endale) igasuguseid toetusi ja pearahasid, suurendatakse saadikupuutumatust ja hävitatakse komisjonide salvestisi.
Ma ei ütle, et stabiilsus oleks midagi halba, aga see ei ole kindlasti maksimaalne võimalik tulemus, milleks eesti oleks võimeline.
Põhiprobleemina näen mina seda, et inimesed ei tee riigiametites oma tööd . Juhid ja meeskonnad ei vahetu, uusi ideid kellelgi pole või kui on, siis puudub võimalus neid teostada. Autoturuga sahkerdamise likvideerimiseks kulus 20 aastat, kuni üks uus juht uue meeskonnaga asja ette võttis, ümbrikupalkadega samuti oli vaja oodata veerand sajandit, kui tehti töötajate register, käibemaksupettuste jaoks suurte arvete deklareerimine võttis sama palju aega. Need on ju riigi saamatuse musternäidised, kuigi nad üritavad seda serveerida kui suuri töövõite. Samal ajal uisutab üks idioot linna raha eest igal õhtul telekas ja riik ei oska midagi peale hakata.
Väga suur hulk inimesi tegeleb arengukavade sahtlisse kirjutamisega või läbikukkuvate/mõttetute europrojektide kirjutamisega, saades selle eest head raha, kuna neil on väga hea haridus ja töövõime. Neid võiks parem erasektoris kasutada. Kunstiakadeemias on 800 õpilase kohta 600 admin. töötajat, kamoon.
Riik vahib aga oma tulude ja kulude ridasid nagu koolipoiss oma taskuraha, keskendudes kuludele, nagu tulud oleksid kivisse raiutud. Siin on kindlasti väga palju ära teha just tulude suurendamiseks, aga see vajab julgust, mida parlamendierakonnad endale ei saa/taha lubada. Rahva populaarsusküsitlused paneb kinni Paeti sugune vend, kelle jutt samas tõesti annab hea une.

Ma ei oma kindlat seisukohta igasuguste 1000€ miinimumpalgaks ja sarnaste ideede kohta, aga kindlasti on neil jumet võrreldes paigaltammumise ja 70-ndatel kirjutatud majandusõpikutest pärit dogmade tsiteerimistega.
Maailm muutub, inimesed muutuvad, poliitika ei peaks samaks jääma.

ropka11
15.01.15, 14:49
Hea post Alaska.Kellele ei sobi ERKE valige mingi teine parlamendiväline erakond.
See konnatiik tuleb lainetama panna.Ei ole ju normaalne kui vahetatakse erakondi ref-kesk kesk-irl ja järgmine päev räägitakse vastupidist juttu.
Ainuke inimene kes julgeb riigikogu seest paati kõigutada-Andres Herkel nüüdne Vabaerakondlane.
Teised kinnistavad oma 4 partei võimu.

pastilaa
15.01.15, 15:21
ideed on muidugi õiged, aga kahjuks ei näe ise ühtegi sellist jõudu praegu, et sellest reaalselt tolku oleks. Vabaerakonnal on see alge olemas ja kui paar valimist veel vastu peetakse, reklaamiraha ka suudetakse saada + veel mõned toredad inimesed kampa, siis miks mitte. äärmuslased loodetavasti mitte

karupoeg
15.01.15, 16:18
Ma eelistaks kah mingeid muutusi, niikui sotsid võimule said, koheselt lastetoetus tõusis poole võrra, kuigi raha nagu polnud kusagilt võtta.
Võim korrumpeerib alati, sellepärast peab see vahetuma. Selge on ,et valimised võidab tänapäeval see, kellel on kõige rohkem reklaamiraha, selle kindlustamiseks määratakse parlamendierakondadele(endale) igasuguseid toetusi ja pearahasid, suurendatakse saadikupuutumatust ja hävitatakse komisjonide salvestisi.
Ma ei ütle, et stabiilsus oleks midagi halba, aga see ei ole kindlasti maksimaalne võimalik tulemus, milleks eesti oleks võimeline.
Põhiprobleemina näen mina seda, et inimesed ei tee riigiametites oma tööd . Juhid ja meeskonnad ei vahetu, uusi ideid kellelgi pole või kui on, siis puudub võimalus neid teostada. Autoturuga sahkerdamise likvideerimiseks kulus 20 aastat, kuni üks uus juht uue meeskonnaga asja ette võttis, ümbrikupalkadega samuti oli vaja oodata veerand sajandit, kui tehti töötajate register, käibemaksupettuste jaoks suurte arvete deklareerimine võttis sama palju aega. Need on ju riigi saamatuse musternäidised, kuigi nad üritavad seda serveerida kui suuri töövõite. Samal ajal uisutab üks idioot linna raha eest igal õhtul telekas ja riik ei oska midagi peale hakata.
Väga suur hulk inimesi tegeleb arengukavade sahtlisse kirjutamisega või läbikukkuvate/mõttetute europrojektide kirjutamisega, saades selle eest head raha, kuna neil on väga hea haridus ja töövõime. Neid võiks parem erasektoris kasutada. Kunstiakadeemias on 800 õpilase kohta 600 admin. töötajat, kamoon.
Riik vahib aga oma tulude ja kulude ridasid nagu koolipoiss oma taskuraha, keskendudes kuludele, nagu tulud oleksid kivisse raiutud. Siin on kindlasti väga palju ära teha just tulude suurendamiseks, aga see vajab julgust, mida parlamendierakonnad endale ei saa/taha lubada. Rahva populaarsusküsitlused paneb kinni Paeti sugune vend, kelle jutt samas tõesti annab hea une.

Ma ei oma kindlat seisukohta igasuguste 1000€ miinimumpalgaks ja sarnaste ideede kohta, aga kindlasti on neil jumet võrreldes paigaltammumise ja 70-ndatel kirjutatud majandusõpikutest pärit dogmade tsiteerimistega.
Maailm muutub, inimesed muutuvad, poliitika ei peaks samaks jääma.

väljavõte 2013. aasta majandusaasta aruandest: Keskmine töötajate arv majandusaastal oli täistööajale taandatuna 193. Vahepeal muutunud?

privador
15.01.15, 16:28
krt minu arust ülikooli mingi adm.töötaja olla on maailma kõige easym amet. Midagi ei tee istutakse netis, käiakse lõunal, suheldakse.. riik maksab kõik kinni, sotstoetused jne

Kotkas1000
15.01.15, 16:59
Jup, nii on. Maailma kõige mõttetumad ametikohad on minu arvates üldse ehitustel objekti ja projektijuhid. Sepad ei pea pmst mitte midagi tegema. Käivad kaagutavad ainult töömeestega korra-kaks päevas ja pappi voolab. Ma tean ühte projektijuhti, kes saab 2,5K kätte sellise töö eest. Lisaks on tal tööarvuti ja telefoniarve makstakse kinni. Tahaks ka niimoodi hakkama saada

alaska
15.01.15, 19:21
väljavõte 2013. aasta majandusaasta aruandest: Keskmine töötajate arv majandusaastal oli täistööajale taandatuna 193. Vahepeal muutunud?

"Kokku siis töötab 800 üliõpilase koolitamiseks 570 inimest! Kindlasti on see Eesti ja võib-olla isegi maailma rekord"

Kindlasti ei ole see üksikjuhtum, vaid standard praeguse aja eestis. Kuhu mujale need hunnikud pehmete erialade naismagistrid pannakse.


Urmo Raus: kunstiakadeemia seis: riik ei tea, seadus ei vea ja jutt ei pea

(36) (http://epl.delfi.ee/news/arvamus/urmo-raus-kunstiakadeemia-seis-riik-ei-tea-seadus-ei-vea-ja-jutt-ei-pea?id=70553891&com=1&reg=1)
14. jaanuar 2015 03:30



Signe Kivi aja lõpp: kunstiakadeemia läheb rektorivalimistele vastu fundamentaalsete mõradega.
Kujutavat kunsti, heliloomingut ja eesti kirjandust võib pidada eesti kultuuri selleks osaks, mille säilitamisest räägib Eesti Vabariigi põhiseadus. Vabad kunstid peaksid olema ka Eesti kunstiakadeemia (EKA) prioriteet ja missiooni kese. EKA uue rektori valimiste künnisel on otstarbekas küsida: kas praegune EKA ja selle uus rektor suudaksid seda missiooni täita?










Kui analüüsida kunstiakadeemia viimase kümne aasta tegevust, siis ilmneb, et just vabade kunstide korraliste õppejõudude osa on viidud miinimumini ning maali- ja skulptuuriõppe rahastamine on järjest vähenenud.
Kunstiõpe on isikupõhine õpe ja eelkõige õpetavad kunsti isiksused. Tudengitel peab olema võimalik valida oma maailmapildiga kõige paremini sobiv õppejõud, kelle looming neid inspireerib. Koostöö õppejõuga peab olema ka järjepidev, mitme aasta ulatuses. Kuid praeguses Eesti kunstiakadeemias annavad kunstiõpet suurelt jaolt tunnipõhiselt palgatud ja peale selle veel alamakstud õppejõud.
Üks ei taga mitmekesisust

Eesti kunstiakadeemias on tänaseks ainult üks korraline maali- ja üks skulptuuriprofessor. Rektoraadis, valitsuses ega nõukogus pole ühtegi maali- ega skulptuuriprofessorit! Üksainus ei saa tagada väljendusvõimaluste mitmekesisust, mis on oluline kunsti elujõu säilitamiseks.
Sellises olukorras ei ole imestada, et eriala populaarsus väheneb ja pea pooled kunstitudengid on akadeemilisel puhkusel. Populaarsuse vähenemine on aga ettekääne eriala vähem rahastada.
Rektorikandidaat Andres Tali programmist ilmneb, et EKA-l on sihtasutuse Archimedes ees 1,39 miljoni eurone võlg, SEB-st 2,097 miljoni eurone laen ja 500 000-eurone arvelduslaen. Kokku on kümne aasta jooksul pärast 2004. aastal olnud viimast riigikontrolli auditit võetud kohustusi 4 miljoni euro ulatuses. Programmist selgub ka, et praegust EKA võlga tasutakse õppetegevuseks ettenähtud summadest, sh õppejõudude palgafondist, mistõttu ei suudeta õppejõududele normaalset tasu pakkuda. EKA nõukogu otsusega tõsteti aga 11. märtsil 2014 märkimisväärselt rektori palka.
Kandidaat Mart Kalmu programmist selgub, et tervelt 25% akadeemia eelarvest kulub administreerimisele. Ilmselt suurendavad administreerimiskulusid ka rektori rohked välislähetused muu hulgas Lõuna-Aafrikasse, Katari, Tšiilisse jm. EKA (mitte UNESCO) on lähetanud teadusprorektor Mart Kalmu UNESCO üritustele Jaapanisse ja Kambodžasse. Kunstiakadeemia on tegutsenud turismibüroona, samal ajal kui kool sipleb tõsistes rahalistes raskustes ja maksab võlga tagasi kunstihariduse arvel.
Vohav administratsioon

Plahvatuslikult on suurenenud kunstiakadeemia töötajate arv. Kui 2004. aastal oli EKA-s 797 üliõpilast ning töötas 74 õppejõudu ja 102 tugistruktuuritöötajat, siis kümme aastat hiljem õpib EKA-s ametlikel andmetel 1300 tudengit ja töötab 450 õppejõudu ja 120 tugistruktuuritöötajat.
Andres Tali programmist selgub aga, et tudengite arv on 1100, kellest 280 on akadeemilisel puhkusel, ja tegelikult õpib EKA-s 800 üliõpilast. Kokku siis töötab 800 üliõpilase koolitamiseks 570 inimest! Kindlasti on see Eesti ja võib-olla isegi maailma rekord ja tekib küsimus, mis on õigustanud pea 400 inimese juurde palkamist ja kas see kajastub ka kunstihariduse taseme võrdväärses tõusus?
Mart Kalmu programmist selgub, et „EKA teaduse finantseerimine on hüppeliselt kasvanud ja sellest tulenevalt on teadusprorektori koha loomine end õigustanud”. Teadlaste osakaalu suurenemise taustal jääb aga arusaamatuks, miks peab kandidaat Andres Tali oma programmis vajalikuks (taas)luua üldainete keskus. EKA sisse tekitatud kunstiteaduste instituudi programm näeb ju ühe tegevusena ette ka kõigile EKA tudengitele üldainete õpetamist.
Teaduskondade proportsioone arvestades peaks EKA-s praegu olema maailma kunstikõrgkoolide kõige kõrgemal tasemel kunstiajaloo ja üldainete õpetus ning kõige parema üldharidusega üliõpilased. Kas see on nii?


Akadeemia juhtimine on segane. Peale rektoraadi on rektor moodustanud valitsuse, kelle „seisukohad on rektorile ja ülikooli nõukogule soovitusliku iseloomuga”. Valitsuses on 13 liiget, sealhulgas kõik neli rektoraadi liiget. Kolmandaks on EKA-l ka 23-liikmeline nõukogu, sealhulgas rektoraadi liikmed ja viis valitsuse liiget.
Rektor ja rektoraat teevad niisiis järelevalvet iseenda üle ja annavad endale soovituslikku nõu. Oma osa on siin 1995. aastast pärit ülikooliseadusel, mille järgi rektor ja prorektorid on nõukogu liikmed. Kandidaat Ivar Sakk toob esile, et ülikooli nõukogu peaks olema koht, „kus ...mitte ainult ei viseerita tagatoa otsuseid”.
Siseringi valikud

Vohav administratsioon, kiirkasvuga kunstiteadus ja miinimumini viidud kaunite kunstide õpe ei saa vastata EKA eesmärgile. Küsimus on aga laiem: kui palju on Eestil vaja vabade kunstide valdajaid, kui palju selle ala õppijaid? Kui palju kunstiteadlasi tuleb koolitada?
Kas Eestil on ressurssi koolitada kunstiteadlasi nii Tartu ülikoolis kui ka EKA-s? Kas praegu on kunstnike ja kunstiteadlaste „riikliku tellimuse” ja kunstimaailma reaalsuse vahel seos? Millisel analüüsil põhineb kunstitudengite ja kunstiteadlaste arv, keda haridusministeerium Eesti riigi jaoks justkui tellib? Alles pärast selle eesmärgi seadmist saab määrata, kuidas EKA tegevus eesmärgipäraseks muuta.
Oleks vaja riigikontrolli hinnangut viimase kümne aasta juhtimise, vigade põhjuste ja praeguse olukorra kohta. Alles pärast auditit saab otsustada, kui sobiv on üks või teine rektorikandidaat ja tema tulevikuprogramm.
Praegune ülikooliseadus näeb ette, et rektor valitakse valitud professorite hulgast. Elame 21. sajandi mitmekesiste töösuhete maailmas ja siseringi kandidaat ei tohiks olla ainuke võimalus, eriti seni küsitavalt juhitud organisatsiooni puhul. Praegu ei saanud kandideerida neljas kandidaat, doktorikraadiga EKA vilistlane, kes töötab Ühendkuningriigis kunstiülikoolis! See on hea näide talentide koju kutsumise kitsaskohast. Ülikooliseadust tuleks ka selles punktis ajakohastada.
Kuidas valitakse rektor



Eesti kunstiakadeemia rektor on praegu Signe Kivi. Järgmiseks rektoriks kandideerivad praegune teadusprorektor akadeemik professor Mart Kalm, graafilise disaini professor Ivar Sakk ja vabade kunstide teaduskonna dekaan professor Andres Tali.
Rektorikandidaatide väitluskoosolek toimub 15. jaanuaril kell 12, uus rektor valitakse 27. jaanuaril ja tema ametiaeg algab 4. aprillil 2015. Rektori valib akadeemia valimiskogu viieks aastaks. Valimiskogusse kuuluvad akadeemia nõukogu liikmed, akadeemia korralised professorid, osakondade, õppetoolide ja instituutide juhid, üliõpilasesinduse liikmed, õppejõudude esindajad ja kuus kunstiavalikkuse esindajat.
Allikas: www.artun.ee (http://www.artun.ee)

Potsataja
15.01.15, 20:36
http://www.kogu.ee/wp-content/uploads/2013/02/Rahandusministeerium-avaliku-sektori-t%C3%B6%C3%B6tajad.pdf

Pole paha. kõigest 2,003 miljardit eurot! See on muidugi otsene tööjõukulu. lisanduvad üürikulud, kontorikulud, liisitud autod, kuluhüvitised jms.

karupoeg
15.01.15, 21:37
"Kokku siis töötab 800 üliõpilase koolitamiseks 570 inimest! Kindlasti on see Eesti ja võib-olla isegi maailma rekord"

Kindlasti ei ole see üksikjuhtum, vaid standard praeguse aja eestis. Kuhu mujale need hunnikud pehmete erialade naismagistrid pannakse.


Urmo Raus: kunstiakadeemia seis: riik ei tea, seadus ei vea ja jutt ei pea

(36) (http://epl.delfi.ee/news/arvamus/urmo-raus-kunstiakadeemia-seis-riik-ei-tea-seadus-ei-vea-ja-jutt-ei-pea?id=70553891&com=1®=1)
14. jaanuar 2015 03:30



Signe Kivi aja lõpp: kunstiakadeemia läheb rektorivalimistele vastu fundamentaalsete mõradega.
Kujutavat kunsti, heliloomingut ja eesti kirjandust võib pidada eesti kultuuri selleks osaks, mille säilitamisest räägib Eesti Vabariigi põhiseadus. Vabad kunstid peaksid olema ka Eesti kunstiakadeemia (EKA) prioriteet ja missiooni kese. EKA uue rektori valimiste künnisel on otstarbekas küsida: kas praegune EKA ja selle uus rektor suudaksid seda missiooni täita?










Kui analüüsida kunstiakadeemia viimase kümne aasta tegevust, siis ilmneb, et just vabade kunstide korraliste õppejõudude osa on viidud miinimumini ning maali- ja skulptuuriõppe rahastamine on järjest vähenenud.
Kunstiõpe on isikupõhine õpe ja eelkõige õpetavad kunsti isiksused. Tudengitel peab olema võimalik valida oma maailmapildiga kõige paremini sobiv õppejõud, kelle looming neid inspireerib. Koostöö õppejõuga peab olema ka järjepidev, mitme aasta ulatuses. Kuid praeguses Eesti kunstiakadeemias annavad kunstiõpet suurelt jaolt tunnipõhiselt palgatud ja peale selle veel alamakstud õppejõud.
Üks ei taga mitmekesisust

Eesti kunstiakadeemias on tänaseks ainult üks korraline maali- ja üks skulptuuriprofessor. Rektoraadis, valitsuses ega nõukogus pole ühtegi maali- ega skulptuuriprofessorit! Üksainus ei saa tagada väljendusvõimaluste mitmekesisust, mis on oluline kunsti elujõu säilitamiseks.
Sellises olukorras ei ole imestada, et eriala populaarsus väheneb ja pea pooled kunstitudengid on akadeemilisel puhkusel. Populaarsuse vähenemine on aga ettekääne eriala vähem rahastada.
Rektorikandidaat Andres Tali programmist ilmneb, et EKA-l on sihtasutuse Archimedes ees 1,39 miljoni eurone võlg, SEB-st 2,097 miljoni eurone laen ja 500 000-eurone arvelduslaen. Kokku on kümne aasta jooksul pärast 2004. aastal olnud viimast riigikontrolli auditit võetud kohustusi 4 miljoni euro ulatuses. Programmist selgub ka, et praegust EKA võlga tasutakse õppetegevuseks ettenähtud summadest, sh õppejõudude palgafondist, mistõttu ei suudeta õppejõududele normaalset tasu pakkuda. EKA nõukogu otsusega tõsteti aga 11. märtsil 2014 märkimisväärselt rektori palka.
Kandidaat Mart Kalmu programmist selgub, et tervelt 25% akadeemia eelarvest kulub administreerimisele. Ilmselt suurendavad administreerimiskulusid ka rektori rohked välislähetused muu hulgas Lõuna-Aafrikasse, Katari, Tšiilisse jm. EKA (mitte UNESCO) on lähetanud teadusprorektor Mart Kalmu UNESCO üritustele Jaapanisse ja Kambodžasse. Kunstiakadeemia on tegutsenud turismibüroona, samal ajal kui kool sipleb tõsistes rahalistes raskustes ja maksab võlga tagasi kunstihariduse arvel.
Vohav administratsioon

Plahvatuslikult on suurenenud kunstiakadeemia töötajate arv. Kui 2004. aastal oli EKA-s 797 üliõpilast ning töötas 74 õppejõudu ja 102 tugistruktuuritöötajat, siis kümme aastat hiljem õpib EKA-s ametlikel andmetel 1300 tudengit ja töötab 450 õppejõudu ja 120 tugistruktuuritöötajat.
Andres Tali programmist selgub aga, et tudengite arv on 1100, kellest 280 on akadeemilisel puhkusel, ja tegelikult õpib EKA-s 800 üliõpilast. Kokku siis töötab 800 üliõpilase koolitamiseks 570 inimest! Kindlasti on see Eesti ja võib-olla isegi maailma rekord ja tekib küsimus, mis on õigustanud pea 400 inimese juurde palkamist ja kas see kajastub ka kunstihariduse taseme võrdväärses tõusus?
Mart Kalmu programmist selgub, et „EKA teaduse finantseerimine on hüppeliselt kasvanud ja sellest tulenevalt on teadusprorektori koha loomine end õigustanud”. Teadlaste osakaalu suurenemise taustal jääb aga arusaamatuks, miks peab kandidaat Andres Tali oma programmis vajalikuks (taas)luua üldainete keskus. EKA sisse tekitatud kunstiteaduste instituudi programm näeb ju ühe tegevusena ette ka kõigile EKA tudengitele üldainete õpetamist.
Teaduskondade proportsioone arvestades peaks EKA-s praegu olema maailma kunstikõrgkoolide kõige kõrgemal tasemel kunstiajaloo ja üldainete õpetus ning kõige parema üldharidusega üliõpilased. Kas see on nii?


Akadeemia juhtimine on segane. Peale rektoraadi on rektor moodustanud valitsuse, kelle „seisukohad on rektorile ja ülikooli nõukogule soovitusliku iseloomuga”. Valitsuses on 13 liiget, sealhulgas kõik neli rektoraadi liiget. Kolmandaks on EKA-l ka 23-liikmeline nõukogu, sealhulgas rektoraadi liikmed ja viis valitsuse liiget.
Rektor ja rektoraat teevad niisiis järelevalvet iseenda üle ja annavad endale soovituslikku nõu. Oma osa on siin 1995. aastast pärit ülikooliseadusel, mille järgi rektor ja prorektorid on nõukogu liikmed. Kandidaat Ivar Sakk toob esile, et ülikooli nõukogu peaks olema koht, „kus ...mitte ainult ei viseerita tagatoa otsuseid”.
Siseringi valikud

Vohav administratsioon, kiirkasvuga kunstiteadus ja miinimumini viidud kaunite kunstide õpe ei saa vastata EKA eesmärgile. Küsimus on aga laiem: kui palju on Eestil vaja vabade kunstide valdajaid, kui palju selle ala õppijaid? Kui palju kunstiteadlasi tuleb koolitada?
Kas Eestil on ressurssi koolitada kunstiteadlasi nii Tartu ülikoolis kui ka EKA-s? Kas praegu on kunstnike ja kunstiteadlaste „riikliku tellimuse” ja kunstimaailma reaalsuse vahel seos? Millisel analüüsil põhineb kunstitudengite ja kunstiteadlaste arv, keda haridusministeerium Eesti riigi jaoks justkui tellib? Alles pärast selle eesmärgi seadmist saab määrata, kuidas EKA tegevus eesmärgipäraseks muuta.
Oleks vaja riigikontrolli hinnangut viimase kümne aasta juhtimise, vigade põhjuste ja praeguse olukorra kohta. Alles pärast auditit saab otsustada, kui sobiv on üks või teine rektorikandidaat ja tema tulevikuprogramm.
Praegune ülikooliseadus näeb ette, et rektor valitakse valitud professorite hulgast. Elame 21. sajandi mitmekesiste töösuhete maailmas ja siseringi kandidaat ei tohiks olla ainuke võimalus, eriti seni küsitavalt juhitud organisatsiooni puhul. Praegu ei saanud kandideerida neljas kandidaat, doktorikraadiga EKA vilistlane, kes töötab Ühendkuningriigis kunstiülikoolis! See on hea näide talentide koju kutsumise kitsaskohast. Ülikooliseadust tuleks ka selles punktis ajakohastada.
Kuidas valitakse rektor



Eesti kunstiakadeemia rektor on praegu Signe Kivi. Järgmiseks rektoriks kandideerivad praegune teadusprorektor akadeemik professor Mart Kalm, graafilise disaini professor Ivar Sakk ja vabade kunstide teaduskonna dekaan professor Andres Tali.
Rektorikandidaatide väitluskoosolek toimub 15. jaanuaril kell 12, uus rektor valitakse 27. jaanuaril ja tema ametiaeg algab 4. aprillil 2015. Rektori valib akadeemia valimiskogu viieks aastaks. Valimiskogusse kuuluvad akadeemia nõukogu liikmed, akadeemia korralised professorid, osakondade, õppetoolide ja instituutide juhid, üliõpilasesinduse liikmed, õppejõudude esindajad ja kuus kunstiavalikkuse esindajat.
Allikas: www.artun.ee (http://www.artun.ee)


Juba süda paha, et üle mitme aja foorumisse tulin ja vait ei suuda olla, aga kui juba siis juba.

"450 õppejõudu" no tra tule taevas appi ausõna. TTÜs on ka vähem. Kõik ei ole kuld, mis mingi EPL kirjutab.

KOGU personalikulu aastal 2015. on EKAs 3,9 mln eur. Teeme lihtsa tehte, jagame selle 3,9 mln 570 töötajaga. Mis sa saad kuu palgafondiks? Mina saan 570 eur.

See tähendab seda, et kas
A: meie tubli keskmine EKA õppejõud/töötaja saab täiskoormusel 360 eurot pangakontole
B: 570 inimest on nimekirjas ning kõik on väga väikse koormusega
C: artikkel on full of shit

reality check ka. Olen otseselt kokku puutunud kõikide Eesti avalik-õiguslike ülikoolide palkade ja tasude toorandmetega ja ütlen, et nii variant C on õige 99% tõenäosusega. 1% on B, sest minul andmed olemas 2013-2014 seisuga.

pastilaa
15.01.15, 21:59
nö "tavainimesele" on see naljakas, aga TIPis või TUs käinu ei mõista sisu teadmata kindlasti seda, kuidas EKA, EMA jt loomingulise valdkonna õppeasutused tegutsevad. selliseid erialasi pole võimalik lihtsalt õpetada suure auditooriumi ees (osa on ka seda muidugi, aga vähe). enamik õppejõude on nö ühte kursusetööd lihtsalt vedamas. kursused on ka väga väiksed. sellistes valdkondades ongi üle ilma sama mudel. keemiku ja pianisti õpe on väga erinevad asjad.

pastilaa
20.01.15, 14:44
midagi EKRE fanboydele http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/foto-ekre-struktuur-peale-valimisi-ehk-vaata-kuhu-jaaksid-sina-parast-perekond-helme-valimisvoitu?id=70604783

pikk28
20.01.15, 15:18
mul selline tunne, et esimest korda ei vali ma ühte suurest nelikust.

Potsataja
20.01.15, 15:59
midagi EKRE fanboydele http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/foto-ekre-struktuur-peale-valimisi-ehk-vaata-kuhu-jaaksid-sina-parast-perekond-helme-valimisvoitu?id=70604783

http://art.laborarts.clients.singlebrook.com/large/28201c.jpg


Meestel pea lõikab. ;)

ropka11
20.01.15, 19:36
midagi EKRE fanboydele http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/foto-ekre-struktuur-peale-valimisi-ehk-vaata-kuhu-jaaksid-sina-parast-perekond-helme-valimisvoitu?id=70604783

Mingi suvalise EKRE venna kritseldus Delfisse üles panna - vot see on tase.
Vaja ju materdama hakata muidu äkki saabki keegi parlamendiväline erakond ka sisse.