PDA

View Full Version : Ametlik valimiste/poliitika teema



Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Potsataja
03.01.11, 19:11
Televisiooni on ilmunud RE valimisreklaam, seega oli aeg see teema lõpuks ära teha.

KeRRRt
03.01.11, 19:58
kõikidel omad head ja vead.... tahaks valida kedagi sellist, kes toetab enim noori. reform varem meeldis, aga enam mitte.

heido24
03.01.11, 20:00
[¤] Tuli otsa kõigile

Tarmonator
03.01.11, 20:12
[¤] Tuli otsa kõigile

On huvi ja oskusi ja võimalusi ja tahet paremini teha?

BuildUp
03.01.11, 20:21
Vahet pole, kui tegemist pole Keskerakonnaga ja ei pooldata astmelist tulumaksu.

KeRRRt
03.01.11, 20:29
aga lihtrahvas arvab ehk just, et on vaja muutust ja imo võiks reform kah veidi vähemaks võtta. irl nt? no uus peaminister võiks küll tulla. ja astmeline tulumaks ka. riik läheks võrdsemaks ja muud shalalla. ma tegelt veidi vähe seda asja uurinud, aga vaielda võib ju ikka :)

rasmer
03.01.11, 20:30
Praeguse seisuga vähemalt tundub, et Keskerakonnal võimalus võimule saada puudub õnneks.

IamAllin
03.01.11, 20:38
aga lihtrahvas arvab ehk just, et on vaja muutust ja imo võiks reform kah veidi vähemaks võtta. irl nt? no uus peaminister võiks küll tulla. ja astmeline tulumaks ka. riik läheks võrdsemaks ja muud shalalla. ma tegelt veidi vähe seda asja uurinud, aga vaielda võib ju ikka :)

no aga irl nagunii ei võida ju valimisi, hääletades nende poolt läheb sinu hääl ju kaduma in away. ma panen oma lipiku reformi poolt ning vaatan taevasse lootuses, et kesikud ei skooriks.

PS: astmelist tulumaksu küll ei taha

nikitheone
03.01.11, 20:43
nimetage 5 euroopa riiki, kus pole astmelist tulumaksu

e: ja pärast seda nimetage riigid, mida eesti seab endale eeskujuks

rahvavaenlane
03.01.11, 20:46
nimetage 5 euroopa riiki, kus pole astmelist tulumaksu

e: ja pärast seda nimetage riigid, mida eesti seab endale eeskujuks

üks peaks venemaa olema ja ülejäänuid ei hakka igaks juhuks pakkuma. aga mingid vanad ja rikkad riigid pidid ka sellele süsteemile vaikselt silma viskama.

Potik
03.01.11, 20:49
ja astmeline tulumaks ka. riik läheks võrdsemaks ja muud shalalla.

Eesti tingimustes oleks astmeline tulumaks puhtlollus.


no aga irl nagunii ei võida ju valimisi, hääletades nende poolt läheb sinu hääl ju kaduma in away

Võtab sõnatuks lausa.

IamAllin
03.01.11, 20:53
Eesti tingimustes oleks astmeline tulumaks puhtlollus.



Võtab sõnatuks lausa.

ja miks?

Potik
03.01.11, 21:08
No kuhu su hääl siis pistetakse, et see kaduma järsku läheb?
Kaduma lähevad hääled majoritaarse valimissüsteemi puhul (nt. Inglismaa)

low-flow
03.01.11, 21:57
Ise olen iga aasta Reformi valinud, sest nende ideed ja suhtumine on meelt mööda olnud. See aasta ajateenistuse lühendamise teema kaotas minus soovi nende poolt hääletada, aga kavatsesin seda ikka teha, sest tõepoolest Reformil oli tarvis igat häält, et kindlalt saada häälteenamus Keskerakonna ees. Siis aga kesikute juht suutis korraliku käki kokku keerata ja nagu kajastas ka viimane uurimus, nende toetus langes viimase kuuga drastiliselt. Nüüd saangi südamerahus oma hääle IRL-ile anda. Reform võidab ja teeb IRL-iga koalitsiooniliidu ning paremat siit hetkeolukorrast välja ei pigista.

Oliverk
03.01.11, 22:03
Valin Reformi nagu alati. Vähemalt niikaua kuni vanapaks surnud pole ja Keskerakond põhja läinud. Siis võib normaalne valimisvõitlus vast tagasi tulla ja erakonnad peavad häälte eest rabelema hakkama.

IamAllin
03.01.11, 22:05
No kuhu su hääl siis pistetakse, et see kaduma järsku läheb?
Kaduma lähevad hääled majoritaarse valimissüsteemi puhul (nt. Inglismaa)

ei saa missisid mu pointi vist. Ma mõtlesin sellesuhtes, et paljudel inimestel on suhteliselt suva, kes on võimul peale keskerakonna, aga teine reaalne variant on reformierakond. Et valides kellegi kolmanda poolt, jääb reformil kriips saamata ning see on vesi kesikute veskile. Ma unerohtu võtnud, aga arvan, et sain mõtte kirja pandud.

tolmuahv
03.01.11, 22:07
Järgmiste valimiste kõige suurem oht on minu meelest see, et Reform saab liiga suure mandaadi. See annaks neile võimaluse kõiki teisi marionettidena koalitsiooni võtta ja üksi soolot panna. Nad on juba ilmekalt tõestanud, et võimu mitte pähe hakkamises neid küll süüdistada ei saa. Keskerakond muidugi sisuliselt taandas end ise juba. Nagu Palts ütles, siis KE on nagu hea majakas - kohe kaugelt näha, kus sulid on. Eestile oleks minu arvates parim variant kui Reform ja IRL moodustaksid koos koalitsiooni, SDE ja KE läheksid selgelt opositsiooni ja ülejäänud klounid välja jääksid. Oluline oleks, et Reform+SDE ja Reform+KE oleksid kokku mõlemad alla 51 koha.

IamAllin
03.01.11, 22:11
Järgmiste valimiste kõige suurem oht on minu meelest see, et Reform saab liiga suure mandaadi. See annaks neile võimaluse kõiki teisi marionettidena koalitsiooni võtta ja üksi soolot panna. Nad on juba ilmekalt tõestanud, et võimu mitte pähe hakkamises neid küll süüdistada ei saa. Keskerakond muidugi sisuliselt taandas end ise juba. Nagu Palts ütles, siis KE on nagu hea majakas - kohe kaugelt näha, kus sulid on. Eestile oleks minu arvates parim variant kui Reform ja IRL moodustaksid koos koalitsiooni, SDE ja KE läheksid selgelt opositsiooni ja ülejäänud klounid välja jääksid. Oluline oleks, et Reform+SDE ja Reform+KE oleksid kokku mõlemad alla 51 koha.

jap Reformi ja IRL koalitsioon istuks mulle ka kõige rohkem. Ma ei usu, et reform saab liiga suure mandaadi. See aasta tuleb ilmselt IRL valijaid rohkem kui varem ning ega kesikudki vähe hääli ei saa, sest suurem osa venekeelsest elanikkonnast valib neid, vaatamata Savisaare soovile "riik maha müüa".

LuuK
03.01.11, 22:32
Vahet pole, kui tegemist pole Keskerakonnaga või Rohelistega ja ei pooldata astmelist tulumaksu.
FYP

taipupole
03.01.11, 22:40
On huvi ja oskusi ja võimalusi ja tahet paremini teha?

Enam halvemini ei anna ju väga teha. Ja hea meelega teeks paremini, kuid ei taha broiler olla ja oma peaga mõtlejad ning hääletajad ju löögile ei saa.

nomerlot
03.01.11, 22:45
Ei tea veel, keda valida. Kuigi olen abs. kõikidel valimistel osalenud, pean tunnistama, et iga kord on aina keerulisem kedagi valida. Selline halvimatest parima sõelumine.

Võib-olla juhtub esimest korda, et annan hääle sotsidele, aga vara öelda...

Godspeed_EJ
03.01.11, 22:45
Siinkohal on mu ÜKS küsimus. Kas lugupeetud RE valijad on kaasasündinud puudega või lihtsalt lollid ?

Kuidas sinuga lood on - sündisid lollina või on vahepeal midagi kohutavat juhtunud?

KeRRRt
03.01.11, 23:14
vooh. RE ja IRL liit sobiks mulle ka. point ongi selles, et reformi ei taha, neil võim pähe hakanud. Keskerakond on enda valijatega ja nende tulemus on pmst teada.

ok2aa
03.01.11, 23:44
nimetage 5 euroopa riiki, kus pole astmelist tulumaksu

e: ja pärast seda nimetage riigid, mida eesti seab endale eeskujuks

eestis on praegugi astmeline tulumaks.

leits
03.01.11, 23:47
ei ole valinud ennem ega vali ka nyyd ...

erplander
03.01.11, 23:53
RE toetajad on ikka uskumatud ajupestud ja silmaklappidega ignorandid, eriti mitte millegi poolest etemad kui KE valijad. Mõlemad kubisevad aferistidest, karjeristidest, populistidest ja mis kõige määravam, kommunistidest. Kõik olulisemad Refi ministrid on punataustaga: Ansip, Lang, Paet. Tehke silmad lahti ja vaadake ringi, mis toimub.

IRL-il on ka puudusi omajagu, eks leiab kommusid nendegi seast, nt Aaviksoo, kes ka muidu totaalselt läbikukkunud, eriti oma pleksiklaasist ristisamba-saagaga, mis oligi suures osas IRL-i projekt. Aga IRL-is on mõistlikke inimesi siiski kordades enam kui kuskil mujal. Sotside leeri on imbunud hämmastavalt palju kõntsa, eriti lagunenud Rasvaliidust, seega neist tasuks hoiduda, seni kui puhastuvad. Rohelistest pole midagi rääkida, kuigi ise olen ka rohelise ilmavaatega inimene, ei saa neid valida niikaua kui oma liidrina soosivad supersahkerdajast tõusikut ja pseudorohelist Strandbergi.

rahvavaenlane
03.01.11, 23:54
ei ole valinud ennem ega vali ka nyyd ...


Õige! inimestel kes makse ei maksa pole ka seda õigust, et minna ja määrata kuidas teiste maksumaksjate rahade eest riigi asju korraldada.

muruntau
04.01.11, 00:17
RE 100%. Olgu neil enesehinnanguga vahest kuidas on, ühed vähesed mõistuse ja munadega poliitikud valgete meeste seast.

con
04.01.11, 00:22
RE 100%. Olgu neil enesehinnanguga vahest kuidas on, ühed vähesed mõistuse ja munadega poliitikud valgete meeste seast.
agreed

Tarmonator
04.01.11, 00:23
RE 100%. Olgu neil enesehinnanguga vahest kuidas on, ühed vähesed mõistuse ja munadega poliitikud valgete meeste seast.

word

rohelinekonn
04.01.11, 01:00
Kuidas sinuga lood on - sündisid lollina või on vahepeal midagi kohutavat juhtunud?

tundub et sündis ja siis järjest on see probleem süvenenud

anti
04.01.11, 01:46
RE 100%. Olgu neil enesehinnanguga vahest kuidas on, ühed vähesed mõistuse ja munadega poliitikud valgete meeste seast.

Ainuke asi milleks neil mune piisavalt ei olnud oli pensionide kärpimine või siis vähemalt mitte tõstmine. Pensione tõsteti 5% sel ajal kui majanduslangus oli vist u. -17% 2009a. Aga muidu said jah parempoolsed jõud hakkama majanduslangusega suht hästi. Hääl läheb IRL-ile.

erplander
04.01.11, 01:55
Valitud kommentaare DELFIst...

---

ORAVAD PETAVAD ALATI - VÕID KINDEL OLLA!, 02.01.2011 13:03
1) hinnad tõusevad
2) palgad vähenevad
3) rahvas jookseb Eestist minema
4) Eesti asus taandarengu teele

VÕID KINDEL OLLA!

---

endel, 02.01.2011 13:08
Reformierakonnas võid kindel olla - nad tõstavad makse ja aktsiise.

---

lugeja, 02.01.2011 13:09
Reformierakonna puhul võib tõesti kindel olla, et nad ainult 7% rikkamate huvide eest väljas on.
Loodetavasti on see kevadiste valimiste ajaks juba enamusele valijatest selge ning me ei pea enam taluma seda, kuidas re oma rahumägide, kiviõli tammede ja otsaltite, antropovite skeeme meie raha eest kindlsutab.

---

sirje, 02.01.2011 13:10
Reformierakonna valitsemise ajal on tööpuudus läbi aegade kõige kõrgem -võid kindel olla oravate juhtimise all ei muutu midagi paremaks.

---

elsa, 02.01.2011 13:17
Tänase valituse valitsemise all on inimeste elujärg halvemaks muutunud. Paljudel puudub töö ja minnakse välismaale tööd otsima, kuid see valitsust ei huvita. Tänu Ansipi valitusele on toimunud tohutu hinnaralli kauplustes. Lisaks on tõstetud aktsiise ja käibemaksu. Reformierakonnas ei saa kindel olla, sest hädasolijaid ei aidata. Usun, et kõigil on veel meeles Padaoru juhtum. Näide selles, kuidas inimestest ei hoolita. Ärge valiga oravaid!

---

võid kindel olla, 02.01.2011 13:18
elu läheb kommunistide valitsuse all enam kui kehvaks,palk tõuseb ainult vanadel kommunistidel ja kgb käsilastel.eesti maa ja mets müüakse maha sentide eest,suurem osa eestlasi sunnitakse majanduspõgenikena välismaale,võid kindel olla

---

HAHA, 02.01.2011 13:21
Võid kindel olla - viie rikkama riigi hulka!
Võid kindel olla - Kapo pole mõjutatav!
Võid kindel olla - talendid koju!
Võid kindel olla - Uus Eesti Rubla!

---

asjalik ants, 02.01.2011 13:39
Arukas inimeene on ammu mõistnud, et kemplemine, kumb on parem, kas Kesk või Orava partei, on täiesti jabur, sest need on ühe tagumiku erinevad kannikad.

Oravaid valides võid olla ka KINDEL, et maa mahamüümine välismaalastele viiakse võiduka lõpuni. Eestlane saab jälle olla ori omal kunagisel kodumaal.

Oravaid valides võid olla kindel, et Aktsiisi AnZip tagab hinnatõusu jätkumise ja sm.Langust JOKK poliitika jätkumise. Tuletame meelde, et näiteks erakondade rahastamist ei soovita valgustada.

PS! Miks delfi moded kustutavad ajakirjanduses levinud faktide taasesitamist siin kommentaariumis ?

---

lollakas, 02.01.2011 13:40
oh issand. milles võib kindel olla? 5 rikkama hulka? IRRWWW

---

Kommandör, 02.01.2011 13:42
Et tegu on riigi maha müüjatega, selles VÕIB KINDEL OLLA.

---

noor reformikommunist, 02.01.2011 13:54
kõik kes valivad reformikommuniste - usuvad KOMMUNISMI!

---

teemaarendusi., 02.01.2011 14:18
Meile on sinu probleemid savi. Võid kindel olla.
Meid ei koti sinu töötus. Võid kindel olla.
Meil on ilus elada ka vahemere villades. Võid kindel olla.

Ja loodame siis kõik, et kampaaniaks pandud raha on saadud legaalsel teel. Mitte mõne kodu- või välismaise ärimehe vahendusel välisriigilt. Ja loodetavasti ei pea selle eest tegema miljadrilisi vastuteeneid Ida-Virumaal.

---

Valija, 02.01.2011 15:29
"Võid kindel Olla" et:
-Euroopa Liidu Sotsiaalhartat ei ratifitseerita
-Vaesed jäävad veel vaesemaks
-Rikkad saavad veel rikkamaks
-"Langi seadused" saavad Ülemuslikuks
-jne.

---

Eestis on, 02.01.2011 15:36
tähtsamad reformid nagu omandireform, maareform ka nüüdseks rahareform juba läbi ja edaspidiseks ei ole mingit reformiparteid enam ju vaja! Saite aru!?

---

fakt, 02.01.2011 19:14
Fakt on see, et oleme oravate juhtimisel Euroala kõige vaesem riik.Kiidelda pole millegagi.

---

õpetaja, 03.01.2011 11:41
Reform on kogu aeg võimul olnud ja eeskätt tänu neile moodustab õpetaja palk EV-s jätkuvalt u. 70% palgast. Seda muidugi nn normkoormuse eest! Samal ajal on viimane järk-järgult suurenenud, kõik lisatööd on endastmõistetavalt tasuta ja tööstaaz ka "ei kehti". Ärge andke haritlaste vaenlasele valimistel oma häält. Ja noored, ärge EV-s valige õpetaja elukutset!!!!

---

elutark, 03.01.2011 11:49
Oravad, te olete mõelnud kõigile ja kõigele, et meeldida Euroopa Liidule. Ainus kellele mõtlemise olete unustanud, on eesti rahvas!
Faktid - 70-100 tuhat töötut. Elamiskõlbmatu miinimumpalk, lootusetu pension. No- jah kultuurita peame ka hakkama saama (ERSO juhtum)
Ei aita lubadused, et tulevikus läheb paremaks. Olen 18 aastat lootnud, et vanaduses elan pensionist ära ja riik tagab arstiabi!? Need on asjad, millest tuleb ausalt rääkida. Lõpuks olen kõik need aastad parempoolseid valinud.
Seekord panuastaks pehmete vääruste ja väikeste erakondade poolt.

---

oravad-kommunistid, 03.01.2011 13:02
Võid neile kindel olla. Vanad läbiproovitud NLKP seltsimehed.

---

Taat, 03.01.2011 14:34
VÕID KINDEL OLLA, et sina sellele paretile korda ei lähe rohkem, kui vaid oma häält andes.
Võid kindel olla, et palga suhtes on elu üks kallimaid euroopas.
Võid kindel olla, et sina ei või kindel olla oma tuleviku suhtes.
Võid kindel olla, et midagi kindlat oodata ei maksa.

---

Peeter Känd, 03.01.2011 15:10
Reformikate põhitõed valimispropagandal:
1. Põhiküsimus on kuidas säilitada liit presidendiga "Vorst - Ämara talu singi eest"
2. Mitte rääkida tööpuudusest, sest praegu on neid ~100 000 - koalitsiooni jätkamisel aga suureneb see veel
3. Mitte rääkida sotsiaalteemast, set selleks eelarves raha ei ole planeeritud.
4. Mitte rääkida tuletõrjujate palkadest -las majad põlevad.
5. Mitte rääkida reformikate varjasematest lubadustest, sest need on kõik valeks osutunud.

Kokkuvõttes nagu polegi millest rääkida ja kui ikka rääkida, siis sellest kuidas poriga loopimine edeneb.

---

olge ise ka tublid, 03.01.2011 20:41
VÕID KINDEL OLLA...
ET REFFE VALIDES EI SAA MILLESKI KINDEL OLLA

---

usaldus?, 03.01.2011 20:45
Kel mälu see mäletab et 1995.a.Riigikogu valimiskampaania juhtlauseks oli "Arukus ausse , jõukus majja -vali Reformierakond."Teatavasti poliitikasse tuligi erakond 1995.a. 15.a. jooksul, kui on oldud võimul, on Eesti heaolu pilt nutune. Kuidas peaks Teid edasi usaldama?

---

Valija, 04.01.2011 00:10
Kuidas reform oma lubadusi ei täida?
See on ainus partei kes just täidab.
Eelmistel valimistel lubati ju: mats, aeg maksu maksta!!!
...ja siis - Ansip laulis: maksuvabad reeded, maksuvabad reeded ja mats tantsis palja pe....ga. Saite oma palja pe... ja maksuvabad reeded midagi ei jäänud puudu.
Nüüd lubatakse milleski kindel olla ja MILLESKI võib kindlalt kindel olla. See on fakt.
Kindel kui vaba müür. HURRAA!

---

Martin Malm, 04.01.2011 01:05
nägin nüüd telerist ka oravabande reklaame. nu täpselt sama imalad ja jälgid, kui viimati jooksnud esikesiku poolt linna raha eest tehtud enesereklaam. selliste reklaamide valmisvorpimise predikaat on lausidiootidest elektoraat.

rohelinekonn
04.01.11, 02:00
tra sa delfi jama siia kopeerid?

muruntau
04.01.11, 02:03
LMAO tõepoolest, et keegi kasutab delfi kommentaare enda arvamuse kujundamiseks.

erplander
04.01.11, 02:12
tra sa delfi jama siia kopeerid?

tra tra tra

jäta vahele, kui nii valus teema


LMAO tõepoolest, et keegi kasutab delfi kommentaare enda arvamuse kujundamiseks.

lmao lmao roflmao

erplander
04.01.11, 02:21
igal juhul ootab huviga triobeti koefe valimisteks, eelmistel oli ikka päris mahlaseid asju:

http://img253.imageshack.us/img253/7601/kombo1.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/5729/kombo2.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/4545/ergma.jpg

IamAllin
04.01.11, 06:28
wtfff haha, delfi kommentaare siia copyda:D mingi savisaar ja sepp jagasid oma tuttavatele linki ning need kommenteerisid. Tõid paar kommentaari reformi kohta välja, aga too siis juba need 10000 kommentaari keskerakonna kohta ka välja, mis on postimehes, delfis ja mujalgi.

E: tahaks veel seda kuulsat lauset öelda.

Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes valiks keskerakonda.

miksnii
04.01.11, 07:22
Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes valiks keskerakonda.

Sama seis siin. Ise ikka IRL'i poolt, kui ültse. Ilmselt ei võta valimistest osa.

minbetmillionaire
04.01.11, 07:32
ainuke loogiline valik on sotsiaaldemokraadid

emmimees
04.01.11, 08:09
Valin ka oravad vaid seepärast, et Keskerakond mingil juhul võimule ei saaks. Eriti poliitikat ei jaga ka muidugi, aga trastand see pekilõug oleks meile kindel hukatus.....

peete82
04.01.11, 08:13
nimetage 5 euroopa riiki, kus pole astmelist tulumaksu

e: ja pärast seda nimetage riigid, mida eesti seab endale eeskujuks

Muide, mina olen "loll" ja ma ei saa aru, kuskohas see astmelise tulumaksu "õiglus" on.
Kõrgemapalgalised inimesed peaks olema solidaarsed vaesemate vastu ja maksma rohkem makse.
Hüva. Aga nad juba maksavad rohkem makse! 5000 EUR palka saav inimene maksab 10 korda rohkem makse kui 500 EUR saav inimene (tegelt rohkemgi tänu tulumaksuvabale miinimumile). Miinimumpalka saav inimene ei maksa praktiliselt midagi. Samas tarbib samamoodi avalikke teenuseid nagu teed, politsei, arstiabi jne.
Nüüd tahetakse, et see kõrgepalgaline maksaks veel rohkem. Seni kuni tal kaob igasugune motivatsioon veel kõrgemale ja suurema palgani pürgida, kuna mida rohkem palka ta saab, seda rohkem talt ära võetakse. Tulemuseks on minu arust igasuguse progressi kinnipoomine.

Jah, Eestis tegelikult juba on astmeline tulumaks, nagu keegi mainis. Tänu tulumaksuvabale miinimumile. Ainult et astmed on üsna väikesed.

adam_q
04.01.11, 08:29
minule, kui palgatöötajale, meeldib väga RE initsiatiivil tulumaksu järkjärguline alandamine, panin googlesse otsingu "tulumaksu alandamine" ja tulemused:

1) IRL: tulumaksu alandamine tuleb edasi lükata

2) Rahvaliit: tulumaksu alandamine tuleb peatada

3) Nestor: tulumaksu alandamine lükatakse kindlasti edasi

Sestap ei teki mul, kui egoistil, mingit küsimust, keda valida - ma olen ka edaspidi huvitatud sellest, et minu rahakotti rohkem raha alles jääks. Kui keegi kurdab, et siis maanteed lagunevad rohkem, pätid võimutsevad, kuna politseinike arv väheneb jne, siis on kolm võimalust: 1) osta endale korralik maastur, 2) hakka ise pätiks, 3) vähendada riigiametnike arvu drastiliselt, sest olles näinud seestpoolt kogu seda bisnesit, on kokkutõmberuumi veel küllaga

kuco
04.01.11, 09:38
Astmeline tulumaks on väga paha plaan just selle kõrgema palgaotsa inimestele.
Minule küll ei meeldiks näiteks 40% tulumaksu maksta. Sotsmaks veel 33%. Käibemaks 20%. Endale jääks alles ~32% teenitud tulust!

Arendame oma sotsiaalpoliitikat nagu Rootsis ja Soomes?
Et mittetöötamine oleks mõistlikum tegevus kui töötamine?
Et iga sisserännanul oleksid paremad elamistingimused ja sotsiaalsed garantiid kui minul?
Vähe sellest, et ma maksan oma sotsmaksuga kinni poolte oma trepikoja pensionäride pensioni ja endal pole aega isegi mitte haige olla sest "sinise lehe" võtmine tooks eelarvesse augu.

Kas mitte tulumaks ei läinud omavalitsusele ja riigieelarve täidetakse ikka käibemaksude ja aktsiisidega?

minbetmillionaire
04.01.11, 09:47
Astmeline tulumaks on väga paha plaan just selle kõrgema palgaotsa inimestele.
Minule küll ei meeldiks näiteks 40% tulumaksu maksta. Sotsmaks veel 33%. Käibemaks 20%. Endale jääks alles ~32% teenitud tulust!


ma ei ole kindel milline teiste astmeliste tulumaksu toetavate erakondade plaan on aga sotside plaani järgi makstakse ainult kõrgemat protsenti ainult tulu pealt mis ületab teatud summa(ei mäleta summasid, kolmekihiline oli see vist) a´la et 1000 eurini kehtib 21% et kui teenid 1300 euri siis maksad selle 300 euri pealt 27% vms protsenti jne. Imo kaotavad nii meeletud summad aint mingi hiigelteenijad.

adam_q
04.01.11, 09:49
Kas mitte tulumaks ei läinud omavalitsusele ja riigieelarve täidetakse ikka käibemaksude ja aktsiisidega?

Tulumaksuseadus-->
(1) Residendist füüsiliste isikute makstud tulumaks laekub järgmiselt:
1) arvestamata 4. peatükis sätestatud mahaarvamisi, laekub maksumaksja elukohajärgsele kohaliku omavalitsuse üksusele 11,4% residendist füüsilise isiku maksustatavast tulust;

Ülejäänud riigile siis

nomerlot
04.01.11, 10:01
Erplander, sa ikka tead, et delfis kommenteerivad poliitikat peamiselt noorpoliitikud (kõikide erakondade omad, ma arvan), et see on standard rutiin?

yolpa
04.01.11, 11:29
IRL

Rage
04.01.11, 11:33
ei poolda astmelist tulumaksu, kui võrrelda suvalist lambalohhi, kes terve põhikooli ja keskkooli seanahka vedas ja kuskil ametikoolis siis lõpuks sai omale mingi müürimehe ameti.. siis miks mina kes ennast keskkoolis haigeks õppis, ülikoolis laenu eest makarone süües veel hullemalt vaeva nägin ja mõtlesin juba varasest noorusest peale oma tulevikule ja võtsin asju tõsiselt ja tegin karjääri jms, peaksin nüüd saama karistatud ja maksma oma kukrust suuremat pajukit kui mingi lohh, kes pool oma nooruspõlve elust on ainult pidudele ja joomisele kulutanud? kui tahate nö madalapalgaliste hulgas raha või toimetulekut suurendada, tõstke maksuvaba miiniumit või miiniumpalka. punkt.

Olen siiani IRLi valinud, see aasta vast valin RE, pooldan IRLi ja RE koalitsiooni. Kui keegi siin rägib et valimistel läheb hääl kaotsi kui hääletad Roheliste vms luuserite poolt... siis mõelge selle peale, erakonnad teevad valimislubadusi oma valijatele, on erinevad ringkonnad, pensiokad, noored, tudengid, keskealised töölisperekonnad, haritlased jms. Selleks et vastavates ringkondadest hääli saada on vaja neile nö pakkumised teha, loomulikult nähakse vaeva nende osadega kus on rohkem valijaid. Seniks kuni kõik eesti tudengid ei käi valimas on loomulik, et erakonnad näevad vaeva rohkem pensiokate õiguste eest seismisega kui 5000 tudengist hääletaja eest. Seega iga hääl loeb, loeb puhtalt juba selle pärast, et sinu huvigrupi suurus paistaks välja ja nende eest seistaks. Omaette on teema muidugi erakondadest, kes napsavad neid hääli mis loevad seepärast, et vastasleer ehk just sina ei hääleta.

ahjaa.. kuna enamus inimestest on siiski keskmise või alla keskmise palgaga.. ja sealt järelduvalt ka madalama haridustasemega, siis on minu aravtes astmeline tulumaks suures osas lihtsalt lollide häälte püüdmine.. kogu seda asja serveeritakse nagu krdi nõuka aegset teemat.. et las pursuid (rikkamad ehk suurema sissetulekuga inimesed) maksavadki rohkem.. fcku..

LuuK
04.01.11, 12:18
igal juhul ootab huviga triobeti koefe valimisteks, eelmistel oli ikka päris mahlaseid asju:

http://img253.imageshack.us/img253/7601/kombo1.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/5729/kombo2.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/4545/ergma.jpg
Väga hea postitus! Krt, miks pidevalt poliitika peale panustada ei saa? Võimalusi ju oleks, ala mitu parandusettepanekut KE teeb, mitme häälega miski läbi läheb jne :)

nikitheone
04.01.11, 12:25
ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.

Rage
04.01.11, 12:46
ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
ega ikka ei tule küll, ma ei soovi, et minu maksudest sotsiaaltöökohtasid ja muud jama supporditaks..

ok2aa
04.01.11, 13:33
ainuke loogiline valik on sotsiaaldemokraadid

LOL

peete82
04.01.11, 13:45
ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
Täpselt siin tulekski argumendid ja mingidki arvestused välja tuua. Muidu jääb see jutt mingi savierakonna demagoogia tasemele. Võib-olla tõesti on ühel hetkel astmeline tulumaks ühiskonnale kasulik.
Aga millegipärast kipuvad rikkad minema kolima, ei taha eriti keegi solidaarne olla. Isegi meie Markko Märtin on Monaco resident.
Eks siis surutakse keskklassile makse juurde. Taani - ca 50% tulumaks. Normaalne?

Potsataja
04.01.11, 13:45
Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ansip-on-justkui-neli-aastat-roosade-prillidega-kondinud.d?id=35925355

Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.


Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.

Rage
04.01.11, 13:47
p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad... + huvitav on ka fakt et ca 80% taanlastest suitsetavad.. mine sa võta kinni miks nad nii õnnelikud on..

küsitluse speaks olema ka valik stiilis: Ei täida oma kodaniku õigust ja kohustust ja ei lähe valima.

peete82
04.01.11, 13:50
Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ansip-on-justkui-neli-aastat-roosade-prillidega-kondinud.d?id=35925355

Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.

Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.
Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.

alaska
04.01.11, 13:57
p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad...

Hakkab looma. Senini pole ühtegi erakonda, kellel oleks mingisugunegi visioon selles suunas. Mingisugusest USA dokumentaalist jäi meelde, et Norra palkas endale riikliku psühholoogi, et see kah poliitilistele otsustele oma hinnangu annaks. Mulle sobiks selline riik. Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.

Potsataja
04.01.11, 13:58
Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.

Kahjuks/õnneks me ei saa kunagi teada, kas alternatiivid oleks paremad olnud. Küll saame me juba lähitulevikus teistele võimaluse anda, sest Reformierakonnal on viimane aeg natuke võimul olekust puhata, muidu varsti ei oskagi teised enam pilvedest alla tulla. Ise valiks ma ka tõenäoliselt IRL´i aga ei saa, sest meie valimisringkonna nr.1 on geoloogist siseminister, kes armastab luuletada.

rasmer
04.01.11, 13:59
Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?


Fakt on see, et Eesti sai majanduskriisiga hakkama suht kõige paremini ja kiiremini Euroopas.

Rage
04.01.11, 14:05
Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.kahe otsaga asi, juhtusin ca aasta tagasi vaatama ETV pealt saadet Foorum vms.. kus stuudios publik ja siis asjapulgad arutavad teemasid ja siis oli teemaks Töötukassa abistamine töötute puhul, suuremas osas koolitused jms uue töökoha saamiseks koondatud inimestele ja siis asus pulti Narvas mingi töötajate ametiühingu vms tädi, selline 30 aastane tips.. kes tuli välja arvamusega, et miks Töötukassa raiskab raha inimesi koolitades, nad võiksid selle asemel selle raha lihtsalt inimestele anda.. no TULE TAEVAS APPI... ma pidin perseli kukkuma.. vot selline suhtumine, et riik võtab ja toidab laisku ja lolle on puhas nõukogude aja jäänuk.. see ei ole normaalne. Ehk mina arvan, et mingi üle pingutatud sotsiaaltoetuste süsteem, mis võimaldab ilma pingutamata elada lihtsalt mingit elu, toodab selliseid ajuinvaliide juurde, kes ei saa ega hakkagi kunagi oma elus iseseisvalt hakkama. Vaata kasvõi naistevahetuse vms saade see oli kus mingi eesti naine oli rootsis.. selle mees ja perekond olid kõik immigrandid, kes päev otsa lesisid kodus ja elatusid riigi sotsiaaltoetustest.. wtf? riigi raha ei ole mingi suvaline taevamanna mida juurde trükitakse, see tuleb normaalsete vaeva nägevate inimeste taskust, sinu ja minu taskust.

kui nüüd mingid invalidsus jms toetused välja arvata.. siis toetused peavad olema arengut soosivad mitte arengupeetust soosivad, ehk siinkohal ma ikkagi peangi silmas seda, et anna paar viidikat äraelamiseks, aga anna õng ja kalapüügimanual ka juurde, et inimene saaks ahvenate ja koha jms poole püüelda..

Potsataja
04.01.11, 14:17
Fakt on see, et Eesti sai majanduskriisiga hakkama suht kõige paremini ja kiiremini Euroopas.

http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11328 ja sealt esimene tabel.

krayzie
04.01.11, 14:37
potsataja = imric?

nikitheone
04.01.11, 14:40
minu mõtted tulumaksust võtavad kokku need kaks artiklit: 1 (http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=11549:tulumaksust-emotsioonideta-&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13) ja 2 (http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=11157:astmelise-tulumaksuga-seotud-kuesimustest1&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13).

esiteks (ragele): ma ei ole kunagi pooldanud seda, et võtta raha ära rikastelt ja anda see inimestele, et nad ei töötaks ja elatuksid sotsiaaltoetustest.
teiseks: astmelisest tulumaksu pooldan mina teoreetiliselt. praktikas ma tahan teada numbreid, mida ühelgi erakonnal pole. loe seda artiklit (http://www.vabalog.ee/2010/11/11/astmelisest-tulumaksust-lopuks-ka-natuke-numbreid/), see peaks puust ja punaseks selgeks tegema.

e: kes loeb need artiklid läbi ja tahab edasi tulumaksu teemal diskuteerida, palun. kes ei raatsi seda teha, siis pole ka vaja :)

erplander
04.01.11, 14:53
Erplander, sa ikka tead, et delfis kommenteerivad poliitikat peamiselt noorpoliitikud (kõikide erakondade omad, ma arvan), et see on standard rutiin?

Ikka tean, superhästi tean ja nõus, et sinna tsiteeritud kommentaaridesse sattus ka omajagu noorpoliitikute omi, neid suht kerge eristada, nt selliste nimedega nagu endel, sirje, elsa on tõenäoliselt just nende vorbitud. Samas Peeter Känd ja Martin Malm on 100% reaalsed kommenteerijad. Edgarjuugendi suurt aktiivsust ses teemas näitas muide ka Keski soosivate kommentaaride ülikõrge plusside ülekaal :p

Rage
04.01.11, 15:08
kõik artiklid läbi loetud, jään endale kindlaks, mina näen oma elukvaliteedi nimel vaeva, olen seda näinud varasest noorusest peale, ma ei ole nõus, et oma pingutuste eest peaks mind halvemini kohtlema kui suvalist Kapa-Kohila traktoristi 9 klassilise haridusega..

mõned konktekstist välja korjatud lõigud artiklitest:

Üksühest seost tulumaksu astmelisuse ja majandusliku ebavõrdsuse vahel siiski ei ole. Tihtipeale nullitakse mitmesuguste maksusoodustustega astmete mõju maksude suurusele enam kui täielikult.

Kui minna edasi, siis tasub meenutada, et praegu maailma suurriikidest kõige edukamad ehk Hiina ja Brasiilia rakendavad astmelist tulumaksu ja Venemaal, st G-20st kõige konkurentsivõimetumal, on üks maksumäär. Lõppude lõpuks peaks asjaolu, et ELi kõige edukamal riigil Luksemburgil on 12 maksuastet, olema piisav tõend, et astmete arvul majanduse edukusele erilist mõju ei ole.

Majandusele pole oluline niivõrd see, kas maksusüsteem on astmeline või mitte, vaid see, milline on efektiivne maksumäär ja kuidas on määratud maksubaas ning milleks ja kuidas maksudega kogutud raha kulutatakse.

. Ei tasu unustada, et “läänelikum” maksusüsteem tähendab ka hulgaliselt erandeid ja mahaarvamisi, mille sisseseadmise argumendid muutuksid ka Eestis märksa õigustatumaks.

EDIT: kolleegi arvamus asjast:

tulumaksuga alustame jutust sellega kui kaotame ära eraldi tulumaksu nimega "sotsiaalmaks" ja liidame ta lihtsalt tulumaksu nimetusse
siis saavad ullikesed aru ka et Eestis on tulumaksu määr sisuliselt üks suurimatest maailmas

vass
04.01.11, 15:29
Majandusele pole oluline niivõrd see, kas maksusüsteem on astmeline või mitte, vaid see, milline on efektiivne maksumäär ja kuidas on määratud maksubaas ning milleks ja kuidas maksudega kogutud raha kulutatakse.

täiesti nõus selle väitega. astmeline tulumaks ei ole küll nüüd mingi taevamanna, mis EV päästaks. Hetkel on jäänud üks suur probleem ja see on töötus- ja see ei saagi kaduda samakiiresti kui majanduslangus, sest ettevõtja tahab ikka ennem hakata normaalset kasumit tootma( eelnevat kahjumit tagasi teha), kui mõtleb uutele investeeringutele, mis looks uusi töökohti. Pealegi arvan, et ega kõik inimesed väga aktiivselt tööd otsigi ( varimajanduse osakaal on suurenenud). Ja oma kvalifikatsioonist madalama töökohaga ei olla jällegi nõus.

Olles olnud RE valija jään ka nüüd sellele valikule 85% tõenäosusega kindlaks, kui just IRL huvitavate ideedega ei üllata. Arvan, et olusid arvestades on viimased 4 aastat võimul olnud valitsus normaalselt hakkama saanud.
Esimene valitsus ka minu arust, mis täisaja vastu pidas.


ja obv ma ei usu, et keegi saab mingi monstermandaadi ( a la 40 kohta), ainuke kes selleks võimeline oleks on KE( viimaste kohalike valimiste põhjal), sest IRL ja RE jagavad normaalsed inimesed omavahel ära:P

nikitheone
04.01.11, 15:33
hea et sa rage mainisid, et kontekstist välja korjatud lõigukesed.

Rage
04.01.11, 15:36
hea et sa rage mainisid, et kontekstist välja korjatud lõigukesed.
ma ei tegele demagoogia või vahu peksmisega :-)

nikitheone
04.01.11, 15:44
ok. tundud mõistlik mees olevat ja omad oma arvamust. jääme siin lahkarvamusele, räägime edasi, kui tartu sõidame :D

tolmuahv
04.01.11, 16:12
Astmelisest tulumaksust:

Kes seda täna pooldavad: Enamasti need, kelle maksukoormus ei tõuseks. Samas need inimesed näevad endal vähe perspektiivi ka elus edasi jõuda ja seega pole neil vaja karta ka kõrgemat maksumäära. Las teised maksavad.

Kas astmeline tulumaks on juba äkki olemas?
- Ma maksan enam kui 10x rohkem tulumaksu/sotsmaksu kui see, kes 10x vähem teenib.
- Ma ei saa oma makstava raha eest kaugeltki mitte sama palju avalikke hüvesid kui see, kes maksab 10x vähem. Ma ei saa tasuta arsti juures käia (sest ei saa haiguslehel oma järjekorda oodata). Ma ei tarbi ühistransporti. Ma ei tarbi sotsiaalameti teenuseid. Politsei on loodud peamiselt selleks, et mind temasuguste eest kaitsta.

Kogu astmelise tulumaksu loogika on selles, et miks mitte võtta rikkamatelt rohkem, sest vaesemaid on palju ja demokraatias saavad nad su üle hääletada. Aga ma saan jalgadega hääletada. Euroopa Liidus veel eriti hästi ja täiesti seaduslikult.

Lihtsaim viis: Registreerin omale ettevõtte Küprosele (ELi maa). Palga asemel hakkan tööandja konsultandiks ja esitan talle teenusarveid. 10k brutopalk läks varem ettevõttele maksma 13.5k ja minuni jõudis 7.9k Nüüd võin esitada arve 13.5k peale. Küprosel on raha seaduslikul välja võtmisel maksumäär 5%. Ehk saan endise 7.9k asemel kätte 12.8k. Igal aastal pean küll aruande esitama kohalikku äriregistrisse, aga seda teenust on väga lihtne sisse osta. See kõik on 100% seaduslik ja mul on õigus kogu see raha Eestisse tuua ja laiaks lüüa siin. Aastas võidan ligi 60k. Kui mu brutopalk on 100k, siis võidan aastas 600k. Kui te nüüd hakkate seda 100k veel kõrgemalt maksustama, siis kasvab võit veelgi. Mis te arvate, kui kaugel on hetk, kus kohalikud raamatupidamisfirmad hakkavad sedasorti teenust müüma? Mitte väga kaugel. Aga kuivõrd siis maksulaekumine väheneb, siis tuleb maksumäärasid tõsta. Sealhulgas ka 'vähem jõukale elanikkonnale', kes tahaks teisi võimalikult kõrgelt maksustada, aga ise maksta ei suuda/taha. Kui varem oli taoline maksude optimeerimine vaid miljonäride rida, siis täna on see reaalselt efektiivne juba väga palju madalamal tasemel (infoühiskond, ELi ühine majandusruum jne).

KeRRRt
04.01.11, 16:17
põhiprobleem miinimumpalgal töötava inimese jaoks on see, et hinnad tõusevad aga palk ei tõuse ju kuhugi. kui mõni erakond lubaks miinimum palka tõsta, oleks vopsti neil hunnik valijaid. loodame, et KE seda ei tee.

harryahven
04.01.11, 16:40
pohhui keda valite, point on selles, et need kes ütlevad, et ei lähe valima, siis see on lollus, ütlete, et midagi ei muutu ja savisaar on **** ja kõik on nagunii perses. kui kogu see gäng kes nii mõtleb eestis kokku panna, saaks juba väga arvestatava summa hääli, millega võiks nii mõndagi mõjutada. andke siis kasvõi mingi suvale erakonnale vähemalt hääl, selle arvelt saab KE vähem hääli ning see ei saa kuidagi moodi halb olla!

Potsataja
04.01.11, 16:43
pohhui keda valite, point on selles, et need kes ütlevad, et ei lähe valima, siis see on lollus, ütlete, et midagi ei muutu ja Ansip on **** ja kõik on nagunii perses. kui kogu see gäng kes nii mõtleb eestis kokku panna, saaks juba väga arvestatava summa hääli, millega võiks nii mõndagi mõjutada. andke siis kasvõi mingi suvale erakonnale vähemalt hääl, selle arvelt saab RE vähem hääli ning see ei saa kuidagi moodi halb olla!

FYP

nikitheone
04.01.11, 16:54
kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali? tolmuahvi postituse järgi jääks eesti riigile veel vähem makse. kunagi oli hea reklaam ,kus oli eesti kaart nagu maanteel ja siis seal olid augud. tahate toimivad politseid, kiirabi, häid teid, puhtaid teid jms?

ah, jah. mõttetu vaielda.

mina valin sde (http://www.sotsdem.ee/index.php?article_id=3196&img=1&page=80&action=article&), lootuses, et hakkab toimima normaalne tudengitoetuse süsteem.

rasmer
04.01.11, 16:57
kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali?
Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.

Potsataja
04.01.11, 17:03
Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.

Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.

IamAllin
04.01.11, 17:07
täiesti nõus selle väitega. astmeline tulumaks ei ole küll nüüd mingi taevamanna, mis EV päästaks. Hetkel on jäänud üks suur probleem ja see on töötus- ja see ei saagi kaduda samakiiresti kui majanduslangus, sest ettevõtja tahab ikka ennem hakata normaalset kasumit tootma( eelnevat kahjumit tagasi teha), kui mõtleb uutele investeeringutele, mis looks uusi töökohti. Pealegi arvan, et ega kõik inimesed väga aktiivselt tööd otsigi ( varimajanduse osakaal on suurenenud). Ja oma kvalifikatsioonist madalama töökohaga ei olla jällegi nõus.

Olles olnud RE valija jään ka nüüd sellele valikule 85% tõenäosusega kindlaks, kui just IRL huvitavate ideedega ei üllata. Arvan, et olusid arvestades on viimased 4 aastat võimul olnud valitsus normaalselt hakkama saanud.
Esimene valitsus ka minu arust, mis täisaja vastu pidas.


ja obv ma ei usu, et keegi saab mingi monstermandaadi ( a la 40 kohta), ainuke kes selleks võimeline oleks on KE( viimaste kohalike valimiste põhjal), sest IRL ja RE jagavad normaalsed inimesed omavahel ära:P

seda ma kardangi, et Reformi ja Keskerakonna vahel võib ikkagi rebimiseks minna ning sellepärast ma ei anna oma häält IRLile vaid anna reformile. Peaasi et kesikud oma võitu ei hitiks.

rasmer
04.01.11, 17:07
Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.

Ei hakka su lihtsustatud (ja valele) vasakpoolsele bullshitile vastama härra Marx.

atsetoon
04.01.11, 17:08
RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.

Potsataja
04.01.11, 17:12
RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.

Vägagi mõistlik postitus, ma lisaks vee niipalju, et 1 (http://www.epl.ee/artikkel/405097) + 1 (http://www.epl.ee/artikkel/405493) = 2

muruntau
04.01.11, 17:13
kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali?
Sellest saavad siin kõik RE ja mõistlikumate parteide toetajad aru. Kõik saavad aru, et maksud on tasu, mida maksta tsiviliseeritud ühiskonnas olemise eest. Lihtsalt küsimus on selles, mis määral on organisatsioon (riik e avalik sektor), millel on vähe põhimõttelisi erinevusi maffiaga, õigustatud inimestelt niimoodi katust küsima. Noosist läheks kõigepealt omajagu gängi liikmetele, ja lõpuks midagi ka riigisektorist väljaspoole jäävatele ümber jagamiseks. Minu jaoks on positiivne, kui see maffia võtaks võimalikult vähe, a la Reform 90. aastatel. Kui peaks tulema veelgi astmelisem, oleks see minu jaoks piisavalt ebaõiglane, et ma ei näe küll rikkamatel ühiskonnakihtidel mõtet mingisugust eetilist dilemmat tunda enda raha endale jätmise pärast.

Edit: Põhjus, miks peaks raha inimestele jääma, mitte riigi"isade" otsutada jätma on väga lihtne. Riiklik tsentraliseeritus ei suudaks kuidagi sama efektiifselt rahaga ümber käia kui inimeste endi loovus seda suudaks. Lugege Hayekit.

rahvavaenlane
04.01.11, 19:26
RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.

kumb sa siis oled? vasak- v parempoolne? selles on küsimus.

pastilaa
04.01.11, 19:55
Endal süda ja kunstimeel ütleks kah sotsid, mõistus ei lase neid siiski valida õnneks...

Potsataja
04.01.11, 20:04
Endal süda ja kunstimeel ütleks kah sotsid, mõistus ei lase neid siiski valida õnneks...

Mõistus ütleb ikka, et 11 aastaga viie Euroopa rikkaima riigi seas olek on täiesti reaalne teema ?

atsetoon
04.01.11, 20:09
vaatan, kes minu ringkonnas kandideerivad-selle järgi otsustan.

pastilaa
04.01.11, 20:17
Mõistus ütleb ikka, et 11 aastaga viie Euroopa rikkaima riigi seas olek on täiesti reaalne teema ?

Said Keskerakonna küttepuudega pähe?

RE ei ole kunagi eriti sümpaatne tundunud, sest liigne ülbus, egoism ja äärmuslik kapitalism imevad vilinal. Aga reaalsus on see, et Eesti on praegu seal kus ta on ja kui see ei meeldi - võid näiteks Lätis chillimas käia. Reality check kulub ära.

janek174
05.01.11, 16:02
Njah huvitav küsimus. Ise olen ka eluaeg RE pooldaja olnud, aga kuidagi ära hakkab tüütama. Peamiselt just selle kahe suure omavaheline ärapanemine, mis üldisele riigi arengul küll kusagilt otsast kasuks ei tule. Hetkel pooldaks vist IRL-i. Ka SDE oleks mingi valik (Mikser isiklikul on sümpaatne poliitik), kuid selle jaoks on ehk vara veel. Tegelikult ootaks aega, kui kõik erakonnad on korraliku noorenduskuuri läbi teinud ja siis oleks ehk midagi ka valida.

Edit: Ja seda tahaks ka öelda, et erakonnad võiks tõsiselt mõelda oma erakondade nimede vahetamisele. Reformierakond pole juba aastaid ühegi tõsisema reformiga maha saanud, Keskerakond pole ka keskel ammu enam, Rohelised pole vist kunagi rohelised olnudki jne...

con
08.01.11, 22:49
Njah huvitav küsimus.....[ Ise olen ka eluaeg RE pooldaja olnud, aga kuidagi ära hakkab tüütama. Peamiselt just selle kahe suure omavaheline ärapanemine, mis üldisele riigi arengul küll kusagilt otsast kasuks ei tule. Hetkel pooldaks vist IRL-i. Ka SDE oleks mingi valik (Mikser isiklikul on sümpaatne poliitik), kuid selle jaoks on ehk vara veel. Tegelikult ootaks aega, kui kõik erakonnad on korraliku noorenduskuuri läbi teinud ja siis oleks ehk midagi ka valida.

Edit: Ja seda tahaks ka öelda, et erakonnad võiks tõsiselt mõelda oma erakondade nimede vahetamisele. Reformierakond pole juba aastaid ühegi tõsisema reformiga maha saanud, Keskerakond pole ka keskel ammu enam, Rohelised pole vist kunagi rohelised olnudki jne...

imo reform on väga adekvaatne olnud kui võrrelda teda keskiga nagu sa mainisid. ajakirjanduses, teles jne. kohati võivad tunduda natuk heal arvamusel endast aga arvestades seda sitta mis kesk toodab siis on mõistlik lähenemine oma liini ajada ja mitte eriti süveneda. ETV pealt tuleb selline saade nagu "foorum", vaata seda mõnikord. Lisaks "Riigikogu infotund" mis annab üsna hea ülevaate sellest kes Keski esindavad.

http://www.postimees.ee/?id=366581
http://f.postimees.ee/f/2011/01/04/493914t41h538f.jpg
kui keegi ei suuda siis kesk suudab. teeme astmelise tulumaksu nt, koorime natuke harituid ja tublimaid ja loome uusi "reisisaatja" kohti?



mõned meenutused 18.oktoobri devalveerimisest mida ainult keskerakond oleks suunud peatada.
Avastardi tegi 2008. aasta kesksuvel keskerakondliku linnavalitsuse ajaleht "Pealinn", milles avaldati tuntud Rootsi pangandustegelase ja Savisaare kunagise nõuniku Bo Kragh artikkel. Bo Kragh arvates parandaks krooni devalveerimine olukorda: "Tootmine muutuks odavamaks. Importi jääks vähemaks."
Juba neli päeva hiljem, 4.juulil 2008, hakatakse Keskerakonna 1-päevase etteteatamisega kokku kutsutud majanduskonverentsil Saaremaal Bo Kragh sõnumit levitama.
Pärast seda jätkus diskussioon Keskerakonnna ajalehe "Kesknädal" veergudel. Juba 6. augusti lehes selgitab Aivar Riisalu rahvale: "Devalveerimine tähendab kursi vabaks andmist. See muudab olukorra ju veelgi hullemaks – vaesed jäävad vaesemaks ja rikastel läheb veelgi paremini."

Novembris võtab "Kesknädalas" sõna jalgpallur Andres Oper: "Mitmed majandust minust oluliselt paremini tundvad sõbrad räägivad Eesti krooni peatsest devalveerimisest."
2009. aastal võtavad keskerakondlikud jutud krooni devalveerimisohust pöördeid juurde.
Roman Ubakivi 7.jaanuari "Kesknädalas": "Viimase lootusena on Ansip välja kuulutanud ülemineku eurole 2011. aastal, et kasutada seda krooni järsu devalveerimisena. See on utoopia, kuna pole mingit võimalust järgmisel aastal eelarvedefitsiidist välja ronida."
Keskerakonda kuuluv majandusteadlane Heido Vitsur saadetakse Vikerraadiosse juttu puhuma, teemaks: "Eesti majanduse raske olukord ja kuuldused krooni devalveerimisest" (30.01.2009)
2. veebruari "Kesknädalas" trükitakse ära Inno ja Irja blogisse (Edgar Savisaare lemmikblogi) jäetud anonüümne kommentaar, mis selgitab devalveerimise positiivseid külgi.
11. veebruaril antakse "Kesknädalas" sõna kullaärimehele Alar Tammingule: "Veel on võimalik loomulikult devalveerimine – ehk „puhtalt lehelt“ alustamine. See on muidugi valus, kuid nähtavasti midagi sellist tuleb meil siiski läbi teha."
"Kesknädalale" sobivad ka sellised uudised: "Kui Eesti devalveerib krooni samal ajal, kui Soomes tõuseb alkoholiaktsiis, kasvataks see plahvatuslikult turistide poolt Soome sissetoodava alkoholi hulka." (11.03.2009)
Kulminatsioon
2. aprilli "Äripäevas" hirmutab Savisaar lugejaid, et Ansipi valitsus devalveerib krooni positiivse stsenaariumi korral kohe pärast kohaliku omavalitsuse volikogude valimisi 18.oktoobril. Artikkel saab meedias laia kajastuse.
9.aprilli "Kesknädalas" võimendab Savisaar devalveerimispaanikat omal moel veelgi: "Kui rahvast ei viinud paanikasse isegi mitte Eesti rikkaima ärinaise Tiina Mõisa avaldus selle kohta, et tema on oma raha Eestis asuvatest pankadest juba välja viinud, siis veel vähem saab inimesi mõjutada minu tagasihoidlik arvamusavaldus."
8.mai "Kesknädal" publitseerib Keskerakonna rahanduskomisjoni avalduse, et valitsuse tegevus viib varem või hiljem krooni devalveerimiseni ja Eesti rahvusvahelise maksejõuetuse tekkeni.
Aasta pärast devalveerimiskampaania algust 6. juulil 2009 saab "Pealinnas" taas sõna Bo Kragh. Artikli kokkuvõtlik osa on järgmine: "Kragh ei välista, et Eesti riigimeestel õnnestub saavutada Brüsseli ja Frankfurti passiivne vaikiv nõusolek, ning siis, ülemineku hetkel, on võimalik devalveerimine. Kui see aga viiakse läbi vastavalt euro ja krooni päevakursile, on tagajärjed depressiivset laadi – töötus kasvab ja SKT hakkab langema.
Vahetult enne valimisi lisab Savisaar rahva hirmutamisele hoogu juurde. "Eesti Ekspressi" ajakirjanikele Tarmo Vahterile ja Krister Kivile antud intervjuus teatab ta: "Mina ei arva, et me devalveerimisest mingit kasu saaksime. Aga ma arvan, et asjad sinnapoole liiguvad küll." (23.09.2009) NB! Sama intervjuud korrati "Kesknädalas" nädal hiljem 30.septembril.
Neli päeva enne valimisi kutsub Savisaar rahvast Keskerakonna poolt valima: "Kui Keskerakond võidab, võib devalveerimine ka ära jääda. Ansip siis lihtsalt ei julge seda teha. Kuigi ta on oluliselt kõvem propagandist kui mina."
Valimised said läbi, aga Savisaar hoiab rauad tules.
15. detsembril ilmus Edgar Savisaare vene elektoraadile mõeldud avaldus, milles ta jätkab endist joont“ Mulle ei meeldi devalveerimine, kuid see on eurole ülemineku hetkel võimalik."

janek174
09.01.11, 00:06
Foorumit ja riigikogu infotundi vaatan tihti. Lihtsalt häirib see, et üsna tihti teeb ka RE samasuguseid populistlike avaldusi nagu KE, kas siis ärapanemise mõttes või mõnel muul põhjusel (üritan lihtsalt objektiivne olla). KE kõige suurem häda on tema juht. Ja kui ükskord see välja vahetatakse, saab ehk kunagi ka KE-st eestlaste hulgas üks tõsiseltvõetav erakond. Aga igal juhul pooldan sama liin jätkamist, mis on erinevalt kõvast kriitikast siiski väga hästi töötanud imo.

Edit: Igatahe see süsteem, et valitakse mitte kellegi poolt vaid kellegi vastu, on riigi seisukohast väga vilets. Iga valija valik peak tulema ikka maailmavaate järgi.

Romka
09.01.11, 03:00
Keda IRL'ist valida kavatsete muidu? Laar?

taipupole
09.01.11, 10:13
Keda IRL'ist valida kavatsete muidu? Laar?

See küsimuse teine osa on tõsiselt mõeldud või? Ühiskonnaõpetus.

vennike
09.01.11, 10:33
See küsimuse teine osa on tõsiselt mõeldud või? Ühiskonnaõpetus.

kuuendas klassis pole veel seda ainet.

Eluaeg IRL valija olnud, seekord jääb ID kaardi puudumisel hääletamata, aga seekord läheks see reformile. Pronksvärdjas sai maha võetud, nagu lubatud, muu mind ei huvita.

EDIT : Ei tea kes need 3 KE toetajat meie foorumis on ? ma vean kihla et nad NL25s plussis ei ole

rahvavaenlane
09.01.11, 13:59
minu meelest ei pea oma häält paaniliselt reformile andma, võib täitsa vabalt IRL-le ka anda. suht kindel, et nemad saavad enamuse aga kui liiga palju reformile anda siis saavad nad lihtsalt IRLi käest mõned ministeeriumid enda kätte.

"Pronksvärdjast" nii palju et see kuju on modelleeritud Kristjan Palusalu järgi.

pastilaa
09.01.11, 14:00
EDIT : Ei tea kes need 3 KE toetajat meie foorumis on ? ma vean kihla et nad NL25s plussis ei ole

Ma arvan, et KE noortekogu peilis välja, et siin selline poll on ja 3 mõjuagenti saadeti kohe foorumisse "tööle" täiskohaga :p.

Romka
09.01.11, 14:21
.

lenC
09.01.11, 14:26
erakonnasisese nimekirja alusel saavad riigikokku, mitte kes enim hääli saavad. Vahet ei ole, keda sa valid, loeb ainult erakond.

Romka
09.01.11, 14:26
Jep, sain juba ise ka aru kui loll küsimus mul oli.

peete82
10.01.11, 10:02
Ma arvan, et KE noortekogu peilis välja, et siin selline poll on ja 3 mõjuagenti saadeti kohe foorumisse "tööle" täiskohaga :p.

Täiesti huvitav oleks siin mõnda keskerakonna pooldajat kuulda sõna võtmas. A la kesk ja savipäts on head, kõik teised pahad, jne.

taipupole
10.01.11, 10:17
Juba sellest teemast leiab ju paar tükki ja mis siin nii väga imestada on, ise pole neid küll kunagi valinud, kuid kümne või nii aasta eest tundus, et isegi võiks, sest mulle näiteks astmelise tulumaksu idee meeldib, samas seltskond on nii jubedaks muutunud ja ülejäänud ideed ei ole minule sobivad, mistõttu ongi ära jäänud.

Kuid mis siis sellest ikka on, kui mõnele inimesele meeldib. Olgu see siis 100 lisakrooni, kartulite või viie rikkama riigi seas olemise tõttu. Valik on ju vaba, see ongi nagu üks meie riigi plusse.

nikitheone
10.01.11, 11:23
Täiesti huvitav oleks siin mõnda keskerakonna pooldajat kuulda sõna võtmas. A la kesk ja savipäts on head, kõik teised pahad, jne.

ok, teeme nii, et ma mängin keskerakonna pooldajat. aga sealjuures ei ürita öelda, et kõik teised on pahad jms. pommitage küsimustega, üritan vastata.

ps! tegelikult ei ole ma keskerakonna pooldaja. mulle üldiselt meeldib nende programm, ei meeldi savisaar ja sellega seonduvalt palju asju (poliitiline kultuur laiemas tähenduses).

alaska
10.01.11, 12:02
Miks teie kõik promod on tehtud nii, nagu eesti oleks täis vaeseid, kes ei saa endaga hakkama ja nagu eestil läheks ülisitasti praegu ja tulevikus?

Rage
10.01.11, 12:26
Nõus, nendel valimistel vast ei pea tõesti paaniliselt RE'd valima, sest usun et peale viimaseid skandaale ja üldse KE tegemiste ja tegemata jätmiste valguses pole KE enam eriti oluline konkurent, teiseks kui RE saaks absoluutse enamuse, siis nad kardetavasti sõidaksid liiga tuimalt kõigist üle ja teeksid seaduseid puhtalt oma äranägemise järgi, seega mulle meeldiks ikkagi kõige rohkem IRLi ja RE koalitsioon.

adam_q
10.01.11, 12:28
http://www.postimees.ee/?id=366581
http://f.postimees.ee/f/2011/01/04/493914t41h538f.jpg


sellega valijakohtuks iga kell

Rage
10.01.11, 12:30
sellega valijakohtuks iga kell
enne olgu auto opel või tütar lits kui naine keskerakondlane:-)

janek174
10.01.11, 12:52
Ma arvan et maailmavaateliselt pole keskerakonna platformil midagi viga. Lihtsalt on sellest erakonnast saanud pigem isikukultus ja kogu selle erakonna poliitika on väga ühe mehe nägu. Ilma Edgarita muutuks tõenäoliselt ka üsna mitmed seisukohad selles erakonnas. KE-on siiski väga tõsiseltvõetav jõud, kui nad oskaks seda jõudu ainult õieti kasutada.

nikitheone
10.01.11, 13:04
Miks teie kõik promod on tehtud nii, nagu eesti oleks täis vaeseid, kes ei saa endaga hakkama ja nagu eestil läheks ülisitasti praegu ja tulevikus?

too konkreetseid promonäiteid palun, muidu sa üldistad ja demagoogitsed.

aga põhimõtteliselt tegemist on tavalise poliitideoloogilise trikikiga + meedia võimendamised. opositsioon kritiseerib võimu ja vastupidi. kui sa jälgid tähelepanelikult mõne koalitsioonis oleva poliitiku sõnaütlemisi, siis nad on tihtilugu sama teravad KE vastu. Kuid asi on selles, et need ei müü nii hästi. aga näiteks võib lugeda marko mihkelsoni blogi.

rahvavaenlane
10.01.11, 13:07
keskerakonna programmi valem on lihtne. sama teema ,et kui küsida advokaadilt palju 2+2 on. ja kui lõpuks Suurest Juhist lahti saadakse, siis kes sinna jäävad? toobal, sepp, laasi, simson??? nemad kes on 10 aastat juhi käe all poliitika tegemist õppinud. arvata, et mnad peale juhi lahkumist ümber kasvavad ja ilusti kenasti demokraatiat tegema hakkavad on ka liiga naiivne. vanema põlvkonna tegijatest? klandorfid, seppikud ja lenk?? see erakond on üdini mäda. aastate jooksul on näha kuidas need üksikud mõistlikud inimesed on sealt jalga lasknud. ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.

alaska
10.01.11, 13:59
too konkreetseid promonäiteid palun, muidu sa üldistad ja demagoogitsed.

aga põhimõtteliselt tegemist on tavalise poliitideoloogilise trikikiga + meedia võimendamised. opositsioon kritiseerib võimu ja vastupidi. kui sa jälgid tähelepanelikult mõne koalitsioonis oleva poliitiku sõnaütlemisi, siis nad on tihtilugu sama teravad KE vastu. Kuid asi on selles, et need ei müü nii hästi. aga näiteks võib lugeda marko mihkelsoni blogi.

Abistame eurod ärakulutanud inimesi
anname tasuta talvekartuleid
ehitame 3 miljardi eest lasnamäele sotsiaalmaju
jagame pensionäridele cashi
loome sotsiaalseid töökohti noortele, et nad jumalaeest õppima ei läheks edasi

Ei saa ju eitada, et mida rohkem vaeseid tekib, seda paremini KE läheb. Mulle tundub juba ammu, et nad töötavad igasuguse progressi vastu.
Aga tegelt on mul sellest teemast sügavalt poohui, niiet vastata pole tegelikult vaja. niikuinii on see lõppematu mõttejada, mina ütlesin nii, ahaaa, aga sellepeale ütlen mina hoopis nii, ei no eriline loll, kas sa siis seda ei tea, et kui sa nii ütled, siis võin mina samahästi hoopis nii öelda, ei no sa oled idikas, nii ei saa ju terve mõistusega inimene mõtelda jne.

adam_q
10.01.11, 14:00
ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.

Rainer Vakra on ka suht handsome

pastilaa
10.01.11, 14:25
keskerakonna programmi valem on lihtne. sama teema ,et kui küsida advokaadilt palju 2+2 on. ja kui lõpuks Suurest Juhist lahti saadakse, siis kes sinna jäävad? toobal, sepp, laasi, simson??? nemad kes on 10 aastat juhi käe all poliitika tegemist õppinud. arvata, et mnad peale juhi lahkumist ümber kasvavad ja ilusti kenasti demokraatiat tegema hakkavad on ka liiga naiivne. vanema põlvkonna tegijatest? klandorfid, seppikud ja lenk?? see erakond on üdini mäda. aastate jooksul on näha kuidas need üksikud mõistlikud inimesed on sealt jalga lasknud. ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.

Väga soliidne postitus - väga hästi võtab selle erakonna olemuse ja väljavaated kokku. Ootaks Potsataja kommentaari muidugi huviga!

Rage
10.01.11, 14:34
Kui KE saaks savipetsist lahti.. ja siis teeks totaalse suunamuutuse, võtaks mõned noored erakondlased ka kampa ja juhtfiguurideks, siis suudaksid nad küll hääli tagasi võita... ma mõletan väga hästi kui Jüri Ratas oli Tallinna linnapea, asjalik tüüp oli, mulle ta ka meeldib, konkreetsete sõnavõttudega, teab mida räägib, niisama huupi ei peksa ja mingit ümmargust mulli ei aja.. Ja väga paljudele Ratas meeldis ja andsid valimistel hääle tema poolt.. siis aga savipets vaatas, et asi läheb jamaks, Ratas muutub liiga populaarseks ja kohe ta sealt linnapea ametist lahti kangutati ja suunati vaiksemasse soppi kust poiss enam eriti välja ei paista.

nikitheone
10.01.11, 14:39
enne kui ma hakkan edasi seletama, rõhutan uuesti, et ei ole keskerakonna valija.

Esimesed 2 sinu väidet on puhtakujuline populism, millega tegeleb mitte ainult KE, vaid kõik erakonnad. 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, emapalgad jms.


sotsiaalmajade ehitamises ma ei näe midagi halba (va korruptsioon obv). peab tõdema, et meil on inimesi, kes muidu ei saa hakkama ja kes lõppkokkuvõtteks on ka riigile (majanduslikus mõttes) odamavad , kui neile on ehitatud sotsiaalmajad. sest kui ei, saab neist (suurema tõenäosusega) kodutu alkohoolik, kes röövib, varastab, peksab ning kellele põhiseaduse järgi on ikkagi tagatud vältimatu arstiabi. teame ikka ju, et parem on ennetada, eks?

pensionäride palgad on meil tõesti võrreldes ükskõik mis andmed, väga madalad. ma töötan ise sotsiaalvaldkonnas ja hiljuti ma anlüüsisin 600 suvaliselt valitud üle 65 aastase inimese poolt täidetud ankeeti. ajal, kui inimene saab reaalselt kätte 2-3k krooni kuus, kus ta elab üksi, ei näe korralikult lugeda/kirjutada, pojad/tütred külas ei käi, raha söögi ostmiseks ei ole. usu mind, enamus selle foorumi kasutajatest ei kujuta ka ette, kui sitasti need inimesed elavad. ja selle pärast võib-olla ongi vaesemad inimesed rohkem keskerakonna valijad - nemad teavad ja näevad. ja see "cash" pensionäridele on tihtilugu väga vajalik.

palun ärge tulge siia rääkima, et enamus neist elab hästi. enamus neist elab väga halvasti ja väga väike osa elab hästi. kui te räägite oma vanaemast/vanaisast, siis neil olete olemas teie, kes te teenite (tõenäoliselt) hästi ja saate neid toetada.

noorte töötusest ja sotsiaalsetest töökohtade loomisest - see on üldse pikem ja laiem teema, aga siin ei ole vaja küll näpuga KE peale näidata. kui sa tead statistikat/seda valdkonda, siis on teada, et Eesti oli 2. euroopas pikalt noorte töötusega - seda ca 35% noortest. seal all ei ole õppivaid.
+ jällegi see, et kõrghariduse omandamine/õppimine eestis on teadagi tasuline. tasuta kohale saada, erialale mida sa tahad õppida, ei ole kerge. ja isegi kui saad - kui sa tööl ei käi, kust kurat sa raha saad?

point on selles, et igat asja saab vaadata mitmeti ja kui te üritate vaadata keskmise keskerakonna valija seisukohast, siis tunduvad osad asjad palju mõistlikumad. või mis?

PS! EI OLE KESKERAKONNA VALIJA

nikitheone
10.01.11, 14:40
Kui KE saaks savipetsist lahti.. ja siis teeks totaalse suunamuutuse, võtaks mõned noored erakondlased ka kampa ja juhtfiguurideks, siis suudaksid nad küll hääli tagasi võita... ma mõletan väga hästi kui Jüri Ratas oli Tallinna linnapea, asjalik tüüp oli, mulle ta ka meeldib, konkreetsete sõnavõttudega, teab mida räägib, niisama huupi ei peksa ja mingit ümmargust mulli ei aja.. Ja väga paljudele Ratas meeldis ja andsid valimistel hääle tema poolt.. siis aga savipets vaatas, et asi läheb jamaks, Ratas muutub liiga populaarseks ja kohe ta sealt linnapea ametist lahti kangutati ja suunati vaiksemasse soppi kust poiss enam eriti välja ei paista.

täpselt. üks põnev ulmepoliitiline kirjandus - http://tomp.wordpress.com/2010/12/31/ennustusi-2011-poliitaastaks/

aga mõelge, kui lähekski nii.

Rage
10.01.11, 14:59
täpselt. üks põnev ulmepoliitiline kirjandus - http://tomp.wordpress.com/2010/12/31/ennustusi-2011-poliitaastaks/

aga mõelge, kui lähekski nii.
see seal on ikka üsna ulmekirjanduslik teos.. aga päris kole oleks kui nii läheks.. ja tegelt on see võimatu, sest RE on siiski suht kindlalt kinnitanud, et nemad savipetsiga koostööd ei tee..

nikitheone
10.01.11, 15:06
jap, aga savisaar võib jääda tallinna linnapeaks. rõhutan siinjuures, et RE välistas koostöö savisaare, mitte keskerakonnaga (tartus on nt reform ja kesk koalitsioonis)

kilu6
10.01.11, 15:11
ps! tegelikult ei ole ma keskerakonna pooldaja. mulle üldiselt meeldib nende programm, ei meeldi savisaar ja sellega seonduvalt palju asju (poliitiline kultuur laiemas tähenduses).

Kui savisaar ära võtta ja inimesi saaks intelligentsemaks kruttida, siis Kesk peaks olema oma olemuselt sotsdemokraadid.
Või mis neil vahet oleks? Kas Keski programm on parem kui sotsidel?

nikitheone
10.01.11, 15:14
ei saa nii öelda, et parem/halvem kui sotsidel.

sotsid on on ainult oma nimelt olnud sotsid (eestis). sotside uus programm on vasakpoolsem kui keskide praegune.

muruntau
10.01.11, 15:56
Tahate öelda, et "Kreeka tegemine", pikaajalistele probleemidele vilistamine ja kõikidele probleemidele laenuraha peale viskamine toob taevamanna õue peale? See on nagu visata raha tulle, sellega juba tulekahjuga ei võitle. Näljasele tuleks ikka nagu õng ja manual anda. Või siis vasakpoolsete teine variant, et selle asemel, et madalate maksudega uusi reaalseid väärtustloovaid töökohti luua, tuleks senised ettevõtted ja töötajad sandiks maksustada, et töökohti veel vähemaks jääks. Siis seda raha, mida on juba väiksema töökohtade arvu tõttu vähem, visata nendesamade kõrgemate maksude tõttu töötuks jäänud inimestele nii, et neid hoida eemal õppimisest ja võimalusest saada reaalne töökoht.

Kui vähegi loogiliselt ja majanduslikult mõelda on sotsid, keskid ja muidu vasakpoolsed ikka väga tagurlike mõtlemisviisidega.

Codecci
10.01.11, 16:18
Astmelisest tulumaksust:

Kes seda täna pooldavad: Enamasti need, kelle maksukoormus ei tõuseks. Samas need inimesed näevad endal vähe perspektiivi ka elus edasi jõuda ja seega pole neil vaja karta ka kõrgemat maksumäära. Las teised maksavad.

Kas astmeline tulumaks on juba äkki olemas?
- Ma maksan enam kui 10x rohkem tulumaksu/sotsmaksu kui see, kes 10x vähem teenib.
- Ma ei saa oma makstava raha eest kaugeltki mitte sama palju avalikke hüvesid kui see, kes maksab 10x vähem. Ma ei saa tasuta arsti juures käia (sest ei saa haiguslehel oma järjekorda oodata). Ma ei tarbi ühistransporti. Ma ei tarbi sotsiaalameti teenuseid. Politsei on loodud peamiselt selleks, et mind temasuguste eest kaitsta.

Kogu astmelise tulumaksu loogika on selles, et miks mitte võtta rikkamatelt rohkem, sest vaesemaid on palju ja demokraatias saavad nad su üle hääletada. Aga ma saan jalgadega hääletada. Euroopa Liidus veel eriti hästi ja täiesti seaduslikult.

Lihtsaim viis: Registreerin omale ettevõtte Küprosele (ELi maa). Palga asemel hakkan tööandja konsultandiks ja esitan talle teenusarveid. 10k brutopalk läks varem ettevõttele maksma 13.5k ja minuni jõudis 7.9k Nüüd võin esitada arve 13.5k peale. Küprosel on raha seaduslikul välja võtmisel maksumäär 5%. Ehk saan endise 7.9k asemel kätte 12.8k. Igal aastal pean küll aruande esitama kohalikku äriregistrisse, aga seda teenust on väga lihtne sisse osta. See kõik on 100% seaduslik ja mul on õigus kogu see raha Eestisse tuua ja laiaks lüüa siin. Aastas võidan ligi 60k. Kui mu brutopalk on 100k, siis võidan aastas 600k. Kui te nüüd hakkate seda 100k veel kõrgemalt maksustama, siis kasvab võit veelgi. Mis te arvate, kui kaugel on hetk, kus kohalikud raamatupidamisfirmad hakkavad sedasorti teenust müüma? Mitte väga kaugel. Aga kuivõrd siis maksulaekumine väheneb, siis tuleb maksumäärasid tõsta. Sealhulgas ka 'vähem jõukale elanikkonnale', kes tahaks teisi võimalikult kõrgelt maksustada, aga ise maksta ei suuda/taha. Kui varem oli taoline maksude optimeerimine vaid miljonäride rida, siis täna on see reaalselt efektiivne juba väga palju madalamal tasemel (infoühiskond, ELi ühine majandusruum jne).
LOL. Keda valid btw?

Kui teed lagunevad, arstiabi kvaliteet halveneb jne - miks peab astmelise tulumaksu tegema, lihtsam/targem ei oleks lihtsalt tulumaksu % tõsta?

Ja pool-trollimise küsimus - huvitav kas kuskil maailmas on ka tagurpidi astmeline tulumaks olemas, et vaesed maksavad suurema % kui rikkad?

Keldrimees
10.01.11, 16:23
ei saa nii öelda, et parem/halvem kui sotsidel.

sotsid on on ainult oma nimelt olnud sotsid (eestis). sotside uus programm on vasakpoolsem kui keskide praegune.

Mõtled ikka parempoolsem kui keskidel.

Keskerakonna valimisplatform on liiga debiilne et neid keegi mõistusega üldse valida saaks. Reformierakonda halvustavad reklaamid on lihtsalt ebaeetilised ja lisaks mitte eriti mõjuvad. Ei saa üldse aru sellest ,et "Ansipil on töökoht ,talle see sobib" või mis iganes see on. Kui kesk saaks riigikogus enamuse ,kas siis Edgarile tema töökoht ei sobiks?(obv. pole see nii mõeldud ,aga saab siiski niimoodi tõlgendada) Samasse auku läheb ka "VAHETUS" Tallinnas kohalike omavalitsuste valimise ajal. Kõigile raha anda kes tööd ei tee või on vaesed ning palku suurendada on "pisut" ebareaalne ilma makse tunduvalt tõstmata.


Kui vähegi loogiliselt ja majanduslikult mõelda on sotsid, keskid ja muidu vasakpoolsed ikka väga tagurlike mõtlemisviisidega.

Pole küll sotside valimisplatformiga kursis ,aga nad tunduvad vasakpoolsete kohta väga progressiivse mõtlemisega IMHO. Sinu postituse teiste vaadetega nõustun.

Jack Jones
10.01.11, 16:32
Lihtsaim viis: Registreerin omale ettevõtte Küprosele (ELi maa). Palga asemel hakkan tööandja konsultandiks ja esitan talle teenusarveid. 10k brutopalk läks varem ettevõttele maksma 13.5k ja minuni jõudis 7.9k Nüüd võin esitada arve 13.5k peale. Küprosel on raha seaduslikul välja võtmisel maksumäär 5%. Ehk saan endise 7.9k asemel kätte 12.8k. Igal aastal pean küll aruande esitama kohalikku äriregistrisse, aga seda teenust on väga lihtne sisse osta. See kõik on 100% seaduslik ja mul on õigus kogu see raha Eestisse tuua ja laiaks lüüa siin. Aastas võidan ligi 60k. Kui mu brutopalk on 100k, siis võidan aastas 600k. Kui te nüüd hakkate seda 100k veel kõrgemalt maksustama, siis kasvab võit veelgi. Mis te arvate, kui kaugel on hetk, kus kohalikud raamatupidamisfirmad hakkavad sedasorti teenust müüma? Mitte väga kaugel. Aga kuivõrd siis maksulaekumine väheneb, siis tuleb maksumäärasid tõsta. Sealhulgas ka 'vähem jõukale elanikkonnale', kes tahaks teisi võimalikult kõrgelt maksustada, aga ise maksta ei suuda/taha. Kui varem oli taoline maksude optimeerimine vaid miljonäride rida, siis täna on see reaalselt efektiivne juba väga palju madalamal tasemel (infoühiskond, ELi ühine majandusruum jne).

Ja küsin, kas ainult see ainuke argument paneb sind ettevõttet registreerima Küprosele?

janek174
10.01.11, 17:11
Selline teiste kulul elamise aeg saab varsti ümber. Selline sotsiaalkapitalism, mis praegu maailmas valitseb (et kahe käega võtan, ja ühe käega annan tagasi) on üks jaburamaid maailmakordi läbi aegade üldse.

rahvavaenlane
10.01.11, 17:37
Ja pool-trollimise küsimus - huvitav kas kuskil maailmas on ka tagurpidi astmeline tulumaks olemas, et vaesed maksavad suurema % kui rikkad?

selliseid kuningriike ja vürstiriike on läbi aja küll ja küll olnud kus on fikseeritud aastamaks. et teeni palju tahad, aga 100 tukatit või seeklit või mida iganes riigile. mõni mees teeniski vbl ainult 110 ühikut. aga võibolla on ka praegu veel mõni linnriik kes spetsialiseerunud "maksuparadiisiks" ja võtavad iga firma ja nina pealt fikseeritud summa.

ristijeesus
10.01.11, 18:50
Maksma ei peaks selle pealt palju sa kuu alguses saad, vaid selle pealt palju sul kuu lõpus alles on. Valige mind!

muruntau
10.01.11, 18:53
Maksma ei peaks selle pealt palju sa kuu alguses saad, vaid selle pealt palju sul kuu lõpus alles on. Valige mind!

LOL, Väga savisaarelik tõepoolest

camu
10.01.11, 19:05
Kui mõned aastad tagasi Lepikson KE all kandideeris, siis valisin esimene ja viimane kord Keski, aga sedagi puhtalt Lepiksoni kui isiku pärast. Tore mees oli, imo. Tollal polnud see Savisaare demagoogitsemine nii jube ka, vähemalt ei mäleta.

LuuK
11.01.11, 01:32
enne olgu auto opel või tütar lits kui naine keskerakondlane:-)Naist etsiga jagada oleks natuke niru tõesti.

nikitheone
11.01.11, 18:07
Kes ei tea, siis on siuke pull sait - virtuaalvangla (http://www.virtuaalvangla.com/index.php?act=k)

con
12.01.11, 17:15
Savisaare kaasvõitlejad lubavad Petserimaa Eestile tagasi küsida
"Nõuame Venemaalt setudele kompensatsiooni ja Petserimaa tagasi"


http://www.epl.ee/artikkel/590826

udikaz
14.01.11, 00:33
Täna Kristina keskusest väljudes pistus üks venekeelt kõnelev nooruk mulle kätte flaieri kus peal oli Ansip ja Võid kindel olla. samuti oli seal esiküljel, et Viime pensioni ea 90 eluaastani. Tagakülge ilustreerisid 4 otsust mida Ansipi valitsusajal on vastu võetud ning need ei olnud just väga positiivsed.ala Ansip võttis vastu otsuse et pensioni ei tooda enam tasuta kodu uksetaha, ansip ei arvestanud inimeste heaolu kui muutis pensioni tõstis pensioni ea alguseks 65 eluaastat, langetas eestlaste ostuvõimet tõstes erinevaid makse ja üks oli veel aga kahjuks ei mäleta täpselt neid lauseid, sest see flier lendas väga kiirelt prügikasti.

Ausaltöeldes täiesti oksele ajab kui idiootne võib keskerakond olla. Kuld: Ma tõesti ei tea kedagi kes teaks kedagi kes valiks keskerakonda!.. sry valetan mu vanaema valib, sest Edgar on ju nii nunnu saadab isegi sünnipäeva puhul postkaardi ja värki;) aga ükski täie mõistuse juures olev inimene ei saaks valida keskerakonda.

janek174
14.01.11, 00:46
Täna Kristina keskusest väljudes pistus üks venekeelt kõnelev nooruk mulle kätte flaieri kus peal oli Ansip ja Võid kindel olla. samuti oli seal esiküljel, et Viime pensioni ea 90 eluaastani. Tagakülge ilustreerisid 4 otsust mida Ansipi valitsusajal on vastu võetud ning need ei olnud just väga positiivsed.ala Ansip võttis vastu otsuse et pensioni ei tooda enam tasuta kodu uksetaha, ansip ei arvestanud inimeste heaolu kui muutis pensioni tõstis pensioni ea alguseks 65 eluaastat, langetas eestlaste ostuvõimet tõstes erinevaid makse ja üks oli veel aga kahjuks ei mäleta täpselt neid lauseid, sest see flier lendas väga kiirelt prügikasti.

Ausaltöeldes täiesti oksele ajab kui idiootne võib keskerakond olla. Kuld: Ma tõesti ei tea kedagi kes teaks kedagi kes valiks keskerakonda!.. sry valetan mu vanaema valib, sest Edgar on ju nii nunnu saadab isegi sünnipäeva puhul postkaardi ja värki;) aga ükski täie mõistuse juures olev inimene ei saaks valida keskerakonda.

Kahju, et meie riigis pole ühtegi võimu, kes sellise tegevuse eest vastutusele võtaks. Õiguskantsler peaks vist selline inimene olema, aga no tema on ju ka paljas kelgunöör...

BuildUp
14.01.11, 00:51
tulin täna trennist ja Sikupilli juures hakkas kohe silma suur plakat, kus oli edgar savisaar ja tekst "aitab hinnatõusust". Paraku tuli esimese asjana meelde seoses sellega müügimaks. :/

udikaz
14.01.11, 01:19
Kahju, et meie riigis pole ühtegi võimu, kes sellise tegevuse eest vastutusele võtaks. Õiguskantsler peaks vist selline inimene olema, aga no tema on ju ka paljas kelgunöör...

Ei saa ju, sellel flaieril ei olnud ühtegi viidet keskerakonnale;)kui midgi minnakse ütlema siis keskerakonna asjapulgad ei tea asjast midagi, mingid koolipoisid oma lõbuks ja oma initsiatiivil tegid midagi, ega nemad selles süüdi ei ole:cool:

janek174
14.01.11, 09:01
Ei saa ju, sellel flaieril ei olnud ühtegi viidet keskerakonnale;)kui midgi minnakse ütlema siis keskerakonna asjapulgad ei tea asjast midagi, mingid koolipoisid oma lõbuks ja oma initsiatiivil tegid midagi, ega nemad selles süüdi ei ole:cool:

JOKK

Potsataja
15.01.11, 12:41
Siin oleks see teema hetkel ehk asjakohasem.


FB-s ringi vaadates leidsin siukse statistika, mis on vägagi üllatav. :/

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs009.ash2/33822_163752577004799_100001101728625_332015_55543 05_n.jpg


Üllatavat ei ole selles tabelis tõesti mitte midagi. Huvitavamaks läheb aga siis, kui vaadata seda (http://f.postimees.ee/o/2010/07/06/398466t1h1a1d.jpg) tabelit. Arvestada tasub ka seda, et peale euro osas kindluse saamist läks tootjate hulgas lahti hinnaralli.

Kusjuures meie pensionäridel ei tohiks mingit vingumist olla, keskmise palga ja pensioni suhe tundub meil päris hea olevat. Minu arust on aga paigast ära miinimumpalga ja keskmise palga suhe jms. (http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=application/pdf&u=20090708215433&file_id=442336) teema.

muruntau
15.01.11, 13:09
Mis selles pildis nii huvitavat on? Väide, et toiduainete ja tarbekaupade hinnad peaksid olema mingisuguseski seoses inimeste sissetulekuga omab reaalsusega umbes sama palju seost kui astroloogia pealt ilma ennustamine.

Raudselt oleks potsataja üritanud jõuda sotside (mitte konkreetselt eesti omade) tavalise lahenduseni: hinnakontrollid. Hmm, oli just hiljuti küllaltki pikk periood kus seda üritati ja me kõik teame, mis sellest välja tuli.

Potsataja
15.01.11, 13:35
Raudselt ei üritaks ma lahenduseni jõuda hinnakontrolli kaudu. Valimistel hääletan ma tõenäoliselt küll just nimelt sotside poolt, kui just Pomerants kandideerimisest ei loobu.


Lisa siia juurde Ukraina, Läti, Rumeenia, Boliivia, Nigeeria ja Vietnami vastavad näitajad ja saad veidi realitslikuma pildi. Kui see pilt midagi näitab, siis seda, et Eesti tegi sõprade ja eesmärkide valikul õige otsuse.

Antud riikide miinimumpalgad saab siit (http://www.minimum-wage.org/minwage/international/), muu nõuab põhjalikumat surfamist. Muide, Eesti võrdlemine Boliivia, Nigeeria ja Vietnamiga omab reaalsusega umbes sama palju seost kui astroloogia pealt ilma ennustamine. :p

kilu6
15.01.11, 13:51
paigast ära miinimumpalga ja keskmise palga suhe jms. (http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=application/pdf&u=20090708215433&file_id=442336) teema.

Loodame, et miinimumpalk siiski ei tõuse, sest mida kõrgem on miinimumpalk, seda kõrgem on ka töötus. Lihtsalt ei ole lihttöödele võimalik inimesi tööle võtta alla miinimumpalga. See tähendab, et selliseid töid ei ole enam mõtet Eestis teha ja need liiguvad ära mujale riikidesse -- a la tekstiilitööstus, mingite juppide kokku panemine, turba kaevandamine vms. Samuti on keeruline palgata näiteks kojameest või valvurit väikesele objektile ametlikult. Tuleb seda teha mustalt ja riigil jäävad maksud saamata. Alternatiiv, et tuleb võtta haldusfirmast teenusena, aga see tähendab jällegi rohkem töötuid, sest see mees kes veerand kohaga ehk oleks tööd teinud mitmel objektil, on nüüd töötu ja palub riigilt toetust käsi pikal.

potsataja, mis tööd ise teed? Kui paneksid ennast töötu olukorda, kas tahaksid teha tööd, kui saaksid olla näiteks kojamees (või mis iganes), igalt poolt saaksid 1500 EEK ja sul oleks 10 objekti?

Potsataja
15.01.11, 14:04
potsataja, mis tööd ise teed?

Pikaajaline töötu olen. Praegusel talvisel kütteperioodil oleme perega olukorras, kus peame toimetulekutoetust taotlema ehk peale kommunaalmaksete tasumist peab meie 5-liikmeline pere ära elama 322,14€ suuruse rahaga, millest siis umbes 120€ peaks see kuu vallalt tulema.

Kojamehe näide on sinul natukene ulmeline, ma ei kujuta lihtsalt ette, et kojamees teeniks 15 000. Samas otse loomulikult võtaks ma sellise pakkumise võimalusel vastu. Reaalsuses ma küll sellist tööd teha ei saaks, nimelt on füüsiline töö minu puhul vastunäidustatud. See omakorda ongi faktoriks, mis raskendab minul töö leidmist.

Miinimumpalga teema kohta toon veel välja ühe lõigu oma eelnevalt antud lingist:
Euroopa Nõukogu mõistes on õiglane palk töötasu, mis moodustab 68% keskmisest palgast ning alla selle teenivate inimeste arv ei tohi ületada 5% töötajate koguarvust riigis. Amsterdami lepingu jõustumisega 1999. aastal õiglase palga mõiste täienes. Nii tuleb k6igile töötajatele kindlustada alampalk, mis ei tohi olla väiksem kui 40% riigi keskmisest palgast.


Ehk võttes aluseks ümmarguse 12 000 keskmise palga oleks 2010 alampalk pidanud olema 4800 ja 95% töötajatest oleks pidanud teenima 8160 +. Reaalsus oli, et 75 000 inimest teenis töö eest miinimumpalka või vähem (http://www.epl.ee/artikkel/579767) , mis on 11,54% tööjõust vanuses 16-pensioniiga (mitte töötajatest). Vähemalt nö. õiglase palga (8160+) saajate protsent jääb tõenäoliselt 95+ asemel kuhugi 65- juurde.

Jack Jones
15.01.11, 14:05
Loodame, et miinimumpalk siiski ei tõuse, sest mida kõrgem on miinimumpalk, seda kõrgem on ka töötus. Lihtsalt ei ole lihttöödele võimalik inimesi tööle võtta alla miinimumpalga. See tähendab, et selliseid töid ei ole enam mõtet Eestis teha ja need liiguvad ära mujale riikidesse -- a la tekstiilitööstus, mingite juppide kokku panemine, turba kaevandamine vms. Samuti on keeruline palgata näiteks kojameest või valvurit väikesele objektile ametlikult. Tuleb seda teha mustalt ja riigil jäävad maksud saamata. Alternatiiv, et tuleb võtta haldusfirmast teenusena, aga see tähendab jällegi rohkem töötuid, sest see mees kes veerand kohaga ehk oleks tööd teinud mitmel objektil, on nüüd töötu ja palub riigilt toetust käsi pikal.

potsataja, mis tööd ise teed? Kui paneksid ennast töötu olukorda, kas tahaksid teha tööd, kui saaksid olla näiteks kojamees (või mis iganes), igalt poolt saaksid 1500 EEK ja sul oleks 10 objekti?

Sellel alal nad küll mingit miinimumi ei saa, oleneb muidugi kohast, aga kohe kindlasti ei saa seda siia konteksti lisada.
Samamoodi tekstiilitööstuses pole ammugi meil miinimumpalgad, oleneb muidugi kohast, aga kunagi kirjutas Roossaar (vms.), kes on Eesti mõistes, suure tekstiilitööstuse juht(Wendre) kuskil äripäevas, et kohati oleme odavamad kui Hiina töölised ja see on müüt, et seal ainult ühe $ eest tööd tehakse.
Võrdlused olid nende kahe tehase vahel kusjuures toodud!

kilu6
15.01.11, 17:14
Sellel alal nad küll mingit miinimumi ei saa, oleneb muidugi kohast, aga kohe kindlasti ei saa seda siia konteksti lisada.
Samamoodi tekstiilitööstuses pole ammugi meil miinimumpalgad, oleneb muidugi kohast, aga kunagi kirjutas Roossaar (vms.), kes on Eesti mõistes, suure tekstiilitööstuse juht(Wendre) kuskil äripäevas, et kohati oleme odavamad kui Hiina töölised ja see on müüt, et seal ainult ühe $ eest tööd tehakse.
Võrdlused olid nende kahe tehase vahel kusjuures toodud!

Sul tõenäoliselt õigus. Lihtsalt püüdsin näiteid tuua. Keegi kuskil saab ju siiski seda miinimumpalka? Või see on ainult maksuteema tööandjatele, kes mustalt maksavad palka ja palgalehel näitavad miinimumpalka?

Paljudes maades maksab töötaja ise sotsmaksu, nii et selle võrra on meie palgad võrdlustabelites väiksemad statistiliselt 33%. Samuti kuna tulumaks on väiksem kui mõnes muus riigis, on jällegi palgad natuke nihkes. Kuskil on netopalga võrdlustabelid (pärast sots ja tulumaksu maksmist)?

Õiglasest palgast võib ju rääkida, aga kui ettevõtetel ei ole mõistlik töötajaid palgata, sest tööjõud kallis ja inimestel pole töökogemusi, siis igasugune riigiabi neid inimesi tööturule tagasi ei too. Ettevõte peaks saama lihtsalt inimesi palgata ja lahti lasta, siis on võimalus, et ta soovib üldse kedagi palgata. Samuti kui seda õiglase palga valemit tõsiselt võtta, siis peaks see olema mediaanpalga suhtes, mis oluliselt madalam kui keskmine palk. Ma pakun et mediaan on kuskil 10K EEKi.

2007 a tõstis valitsuskoalitsioon riigitöötajate palku päris palju ja kui masu tuli, siis muidugi neid endisele tasemele viia ei olnud võimalik. See kõik lõi fooni, kus inimesed ei tahagi tööle minna enam väikese palga eest. Pigem on töötud.

Lõpptulemusena kui ikka töötajad ettevõttele lisaväärtust ei loo, siis pole ettevõttel neile kuskilt palka maksta. Igasugu Euroopa Nõukogu soovitusi ei ole võimalik käsu korras täita - see ajaks riigi pankrotti lihtsalt.

Jack Jones
15.01.11, 18:40
...Igasugu Euroopa Nõukogu soovitusi ei ole võimalik käsu korras täita - see ajaks riigi pankrotti lihtsalt...

Minu arust ongi selles kohas Eesti liiga eeskujulik, kõik etteantud mingid maksumäära normid "Euroopast"(aktsiis jms) on tõstetud maksmimumini(või siis tasemini, mis peavad olema kunagi, ehk aastate pärast) juba praegu, miks ei oleks võinud minna järk-järguliselt üle( kütte aktsiis on pmst juba praegu tasemel, mis tuleb saavutada aastaks 2020?), sama peaks kehtima ka elektri ja muudel suuresti tarbitavatel asjadel.

Muidugi on hea, kui riiki kiidetakse ja räägitakse, kui hästi me siin ja seal kõigega toime tulime/tuleme, oleme hakkama saanud ilma laenudeta ja kõik on korras, see võib jah paberil nii olla, aga reaalsus on kole - see mis tegelikult Eestis toimub, teab vaid kohalik.

Mis tavainimesel sellest, et me kõik normid täitsime, et saada ühisraha(pole üldse selle vastane), oleks saanud paar aastat ka krooniga hakkama, aga ei, tuli nõnna punnitada ja kõik kraanid kinni keerata(pensioni külmutamine, käibemaksu tõus, ja tulumaksu alandamise peatmine), et näidata ja särada kuskil kaugel brüzzelis! See mis meil silme all toimub, tundub poliitikuid mitte huvitavat...

Kahju, ja just seepärast on mul väga väike usaldus/austus ükskõik mis erakonna vastu...valima lähen küll, aga valin puht isiku järgi, mis sest et tema sinna riigikokku vb ei saa(mis on järjekordselt üks sigadus põhiseaduses - need valimis nimekirjad ja asjad :D)

inward
15.01.11, 22:21
See ongi probleem. Et peaaegu igast erakonnast on asjalike mehi, keda valida. Aga ühtki erakonda erakonna enda pärast nagu valida ei taha....Iseenesest seda foorumi saate ja üleüldist poliitilist diskussiooni on huvitav jälgida/kuulata. Aga, mis see õige erakond/kandidaat on eks see jääb iga enese otsustada.

nikitheone
16.01.11, 14:55
Kahju, ja just seepärast on mul väga väike usaldus/austus ükskõik mis erakonna vastu...valima lähen küll, aga valin puht isiku järgi, mis sest et tema sinna riigikokku vb ei saa(mis on järjekordselt üks sigadus põhiseaduses - need valimis nimekirjad ja asjad :D)

riigikogu valimise kord ei ole küll põhiseadses kirjas

Potsataja
16.01.11, 15:09
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/juri-saar-vajame-uut-valimisseadust.d?id=38161367

Kas Eesti põhiseadus näeb üldse ette niisugust häältega manipuleerimist? Vastuse saame, kui loeme PS §60 lg1, mis sätestab, et „Riigikogu liikmed valitakse vabadel valimistel proportsionaalsuse põhimõtte alusel. Valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed”. Otseste valimiste põhimõtte järgi peab kandidaadi üle otsustamine toimuma valimistest vahetult osa võtnud isikute tahteavalduse alusel. Praegu kehtiva proportsionaalse valimissüsteemi puhul võib isik osutuda valituks aga suhteliselt väikese häälte arvuga. Väide, et sel viisil arvestatakse maksimaalse hulga valijate tahet maksimaalselt võimalikul viisil, ei ole tõene.

nikitheone
16.01.11, 15:49
proportsionaalset põhimõtet võib väga erinevat pidi rakendada.
see, et valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed - see ei ole mitte mingisugune valimise kord.

riigikogu valitakse riigikogu valimise seaduse järgi - https://www.riigiteataja.ee/akt/1045561

Potsataja
16.01.11, 16:33
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikogulane-evelyn-sepale-jai-keskerakonna-nimekirjas-tagantpoolt-kolmas-koht.d?id=38533163&l=fplead

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/robert-antropov-voib-valimistel-osaleda-uksikkandidaadina.d?id=38491801

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/jaanus-rahumagi-on-nimekirjas-54-kohal.d?id=38502887

Antropovi ja Rahumäe teema puhul on põhjused üsna selged aga huvitav millega Sepp Savisaare pahameele pälvis.

Jack Jones
17.01.11, 00:43
Ma täpselt neid seadusi ei tea, aga pmst tahtsin öelda seda, et poliitik kes saab 2 häält, ei tohiks esindada inimesi riigikogus, kuna vastav erakond tahab teda seal näha, vaid seal peaks esindama meid poliitik, kes sai vastavalt häältele selle koha :)
peace!

muruntau
17.01.11, 00:50
Antud riikide miinimumpalgad saab siit (http://www.minimum-wage.org/minwage/international/), muu nõuab põhjalikumat surfamist. Muide, Eesti võrdlemine Boliivia, Nigeeria ja Vietnamiga omab reaalsusega umbes sama palju seost kui astroloogia pealt ilma ennustamine. :p

Kas ka keskmise USA'ka jaoks? Eesti võrdlemine 20 a. tagasi oli kindlasti õigem just viimase seltksonnaga ja praegugi ei saa unustada, kust tuldud on. Sinu kommentaar ei ole seega kohane

Btw, sotside lemmiklööksõna on hoolimine. Veidi täpsustavalt siis teiste inimeste raha eest (millest korralike mafiossidena võetakse kõige rammusam tükk ikka endale) hoolimine. Sellega on nende sõnum umbes sama tõsiseltvõetav kui rikkale vanamehele mehele läinud bimbo sõnum kui ta mehelt saadud miljoni viskab järgmisesse annetuskasti. Jah, ta ka hoolib!

inward
17.01.11, 04:11
Mind huvitab, kas mõni foorumiliige esindab mõnda parteid ka nt ? Või on keegi teist tulevikus plaaninud poliitikasse astumist. Ise ei näe põhjust küll miks mitte, kõrgharidus juurde ja võiks proovida iseenesest küll.

Tarmonator
17.01.11, 08:56
Mind huvitab, kas mõni foorumiliige esindab mõnda parteid ka nt ? Või on keegi teist tulevikus plaaninud poliitikasse astumist. Ise ei näe põhjust küll miks mitte, kõrgharidus juurde ja võiks proovida iseenesest küll.

Mis see kõrgharidus siia puutub?
Too erakonnale raha, toeta ise või esinda mõnda suurt rahakat huvigruppi, ja sa oled tipus kiirelt. Teine variant, sebi ennast mõne piirkonna juhiks, organiseeri paar valimistsüklit kampaaniat kohapeal, tutvu inimestega, ole täpne, viisakas ja kohusetundlik ning ühel valimisel sead oma kandidatuuri üles ja korjad sisehääletamisel oma piirkonna hääled ja oledki nimekirjas ees.

nikitheone
17.01.11, 08:57
Ma täpselt neid seadusi ei tea, aga pmst tahtsin öelda seda, et poliitik kes saab 2 häält, ei tohiks esindada inimesi riigikogus, kuna vastav erakond tahab teda seal näha, vaid seal peaks esindama meid poliitik, kes sai vastavalt häältele selle koha :)
peace!

kahe häälega küll ei ole keegi riigkogusse saanud.
+ sa valid Eestis erakonda, mitte poliitikut.

peete82
17.01.11, 10:00
Esimesed 2 sinu väidet on puhtakujuline populism, millega tegeleb mitte ainult KE, vaid kõik erakonnad. 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, emapalgad jms.

Väike märkus: Savisaare lemmikargument on "aga teised tegid ju ka". Ükskõik mis jama on vaja õigustada, leitakse võrdluseks kellegi teise tehtud bläkk.

inward
17.01.11, 18:23
Mis see kõrgharidus siia puutub?
Too erakonnale raha, toeta ise või esinda mõnda suurt rahakat huvigruppi, ja sa oled tipus kiirelt. Teine variant, sebi ennast mõne piirkonna juhiks, organiseeri paar valimistsüklit kampaaniat kohapeal, tutvu inimestega, ole täpne, viisakas ja kohusetundlik ning ühel valimisel sead oma kandidatuuri üles ja korjad sisehääletamisel oma piirkonna hääled ja oledki nimekirjas ees.


Olen sinuga täiesti nõus, et poliitikas läbi löömiseks ei pea olema ilmtingimata kõrgharidusega spetsialist. Loevad paljud muud tegurid ja inimese enda iseloomujooned. Aga enda puhul arvan, et mööda külgi see maha ei jookseks ja kasuks tuleks kindlasti. Avardab silmaringi ja üleüldist haritust. Mis muidugi ei tähenda, et juba praegu algust teha ei võiks. Noorte parteide hulka saab igaüks pmst astuda.

Potsataja
18.01.11, 17:30
Kas ka keskmise USA'ka jaoks? Eesti võrdlemine 20 a. tagasi oli kindlasti õigem just viimase seltksonnaga ja praegugi ei saa unustada, kust tuldud on. Sinu kommentaar ei ole seega kohane

Ma pole küll neis riikides käinud, kuid olen arvamusel, et keskmise eestlase olukord oli ka 20 aastat tagasi oluliselt parem, kui nendes riikides praegu. Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.


Btw, sotside lemmiklööksõna on hoolimine. Veidi täpsustavalt siis teiste inimeste raha eest (millest korralike mafiossidena võetakse kõige rammusam tükk ikka endale) hoolimine. Sellega on nende sõnum umbes sama tõsiseltvõetav kui rikkale vanamehele mehele läinud bimbo sõnum kui ta mehelt saadud miljoni viskab järgmisesse annetuskasti. Jah, ta ka hoolib!

Näiteid ?

Potsataja
18.01.11, 17:45
http://majandus.delfi.ee/news/too/jurgen-ligi-suur-osa-tootutest-on-raske-kontingent.d?id=32761643

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles tänasel pressikonverentsil, et töötus ei alane nii kiirelt, kui loodetud, kuna suure osa töötutest moodustab buumi ajal rakendatud hariduse ja oskusteta kontingent.

Rahandusministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik lisas, et üle 70 000 töötust on enamik algharidusega ja ka kutsehariduseta.

See siis stiilinäide RE stiilis valetamise kohta ja vassimise kohta. Seda artiklit lugedes üllatas mind aga hoopis see, et ajakirjanikud kuulasid lihtsalt suu ammuli ja avaldasid sellise jura tõe pähe.

Kutsekeskharidus põhikoolibaasil+ töötud moodustasid siis 78,9% töötudest ja praegu 79%. Ma tõesti ei saa aru, miks oli sellist jaburat valetamist vaja ? Seda ma nüüd küll ei usu , et meie rahandusminister on koguni nii saamatu, et ei oska isegi Töötukassa ametliku statistikat vaadata.

nomerlot
18.01.11, 17:53
Potsataja, aga kirjuta Ligile, kui arvad, et tal faktid võsas?
Peale eelmisi valimisi kirjutasin talle seoses mõne tema avaldusega koalitsioonimoodustamise teemal, ta vastas kenasti ja meil tekkis täiesti mõistlik mõnekirjaline meilivahetus.

Muidugi nüüd, kus ta üks olulisemaid ministreid, on tal kindlasti aega kõvasti vähem.

muruntau
18.01.11, 18:06
Ma pole küll neis riikides käinud, kuid olen arvamusel, et keskmise eestlase olukord oli ka 20 aastat tagasi oluliselt parem, kui nendes riikides praegu. Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.
Ära aja sitta, minu nimetatud riikidest ainult ühes esineb mingil määral nälga, pooltes neis riikides on täna olukord oluliselt parem kui meil 20 a tagasi ja ainult ühes on olukord märkimisväärselt kehvem kui meil tol ajal.



Näiteid?
Tead, kui ise jutlustada häda ja viletsust, on +10x enda valijaskonnast suuremat sissetulekut veidi imelik vastu võtta. Siinjuures pobiseda midagi 18. sajandi ülikule omast nagu seisus kohustab vms on ikka väga kahepalgeline.

Teisest küljest happy-go-lucky vennad, kes suhtuvad olevikku ja tulevikku positiivselt ja proaktiivselt ja kes sellega ka reaalselt majanduse käima tõmbavad, juhivadki in fact edukat, mitte hädapätakate riiki ja võivad ainuüksi seepärast juba endale midagi seisusekohast lubada.

Esimene seltskond seletab: raha pole, järelikult tuleb rahaga üle ujutada (vahet pole kas see töötab või mitte). Veidigi loogiliselt mõeldes on see seltskond ikka korraliku loogikapuuduse käes kannatavad wannabirobinhuudid.

pastilaa
18.01.11, 19:24
Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.

http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/5319520/tavaliselt-ma-poepiima-ei-joo-kui-siis-ainult-talongisabas-juga-videtud-pakist.jpg?imageSize=Medium&generatorName=The-most-interesting-man

Potsataja
18.01.11, 20:17
http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/5319520/tavaliselt-ma-poepiima-ei-joo-kui-siis-ainult-talongisabas-juga-videtud-pakist.jpg?imageSize=Medium&generatorName=The-most-interesting-man

Peab vist järgmine aasta Selgeltnägijate tuleproovis osalema. Nimelt ei olnud mul uusi postitusi vaadates kahtlustki, millise järjekordse postiga pastilaa hakkama on saanud ja keda ta tsiteerib. :p

$$$
19.01.11, 11:04
http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/5319520/tavaliselt-ma-poepiima-ei-joo-kui-siis-ainult-talongisabas-juga-videtud-pakist.jpg?imageSize=Medium&generatorName=The-most-interesting-man

lol fish

noname
19.01.11, 11:08
lol fish

lol fish

janek174
19.01.11, 11:09
lol fish

lol fish (ütlen kah igaks juhuks, tundub et... )

pastilaa
19.01.11, 11:34
lol fish

mingi peenem huumor, ei hammusta läbi. loll vist :P

nomerlot
19.01.11, 13:39
mingi peenem huumor, ei hammusta läbi. loll vist :P

http://www.blurtit.com/q2929370.html

Potsataja
20.01.11, 02:20
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/kalle-malberg-kuidas-ansip-tunnise-jutu-mangleva-kerglusega-taskusse-paneb.d?id=38711293

http://g.delfi.ee/images/pix/347x210/cb2a6f99/file38713339_58f2e044.jpg

Rage
20.01.11, 13:45
veelkord astmelisest tulumaksust, juba mõnus ja hea artikkel koos väikese matemaatikaga.. eriti hea on seal see palgajoon millest saab selgelt järeldada, selleks et 50%+ inimesi võidaks astmelisest tulumaksu kehtestamisets on vaja kärgepalgaliste võikese kogukonna taskust mitmekordselt rohkem pappi võtta..

http://www.raamatupidaja.ee/?PublicationId=6ad02989-e5e9-4e0a-9d17-a112898373dd

mis puutub siin Potsataja sõnavõttudesse, siis ma ei saa päris täpselt aru, mille kohta sa siin kurdad, et asjad on valesti või halvasti või mis need sinu muudatusettepanekud olid? tahtsid sa tagasi vanad head talongiaega? või tahtsid sa tagasi seda toredat nõuka-aega kus riik hoolitses, et igal kalkaril või matsil oleks mingigi garaazinurga-töökoht olemas, kus silma looja lasta ja saada oma miinimumraha kätte? Või tahad sa, et meil oleks sotsiaaltoetuste süsteem, kus saaks inimesed niisama mitte midagi tehes ära elada. Ma saan aru, et sul on suur pere, ise oled piiratud töövõimega ja raske on, aga ole nüüd hea ja tee siis konkreetsed ettepanekud, mida peaks tegema, et sinuga sarnases olukorras olevate inimeste olukorda parandada.. ja ma ei mõtle siinkohal toetuste rahade samale suurusele viimisele kui mõnes muus riigis.. vaid reaalselt kuidas saaks aidata teil hakkama saada, mitte lihtsalt manti ja raha jagada...

pastilaa
20.01.11, 14:10
Ma saan aru, et sul on suur pere, ise oled piiratud töövõimega ja raske on

Kui nii on, siis minupoolsed vabandused Potsataja - poleks nii suure hooga nalja visanud. Aga kui rahulikult asja üle järele mõtled, siis peaksid sa ilmselt mõistma - hetkel vasakpoolse või suvalise valitsusega oleks Eesti seal kus Läti praegu on. Sotstoetused oleksid veel väiksemad ja sotstoetuste saajaid oleks hulgaliselt rohkem. Seega petlik "võrdsus" seisnekski üheskoos p*sas hulpimises. Ma ise tean väga hästi, kui naeruväärsed on lastetoetused näiteks - alandav lausa. Ja Ansip tundub ebameeldiv tüüp + reformi pole kunagi valinud. Ja palun ära Maarika Tuusi tsiteerivat artiklit enam lingi. Ty!

Rage
20.01.11, 14:22
oot raisk.. ma otsin üles ühe hea artikli mis see nädal või eelmine nädal lugesin.. erinevate erakondade valimislubadused ja kampaaniad võrrelduna... see oli ikka nii ehe kokkuvtevalt näha, mida keegi lubab võ lubamata jätab.. ja kuidas keskerakond püüab lihtsalt hääli osta lubades raha laiali jagada.. sotsiaalsed töökohad, astmeline tulumaks, suuremad toetused jne.. sellise krdi laristamise ja jagamisega lendasidki kreeka ja portugal jms.. oma kriisidesse..

leits
20.01.11, 14:35
kunagi sai käidud kuskil võrku mängimas .. keskerakonna eest vms .. pidin siiani nimekirjas olema vist .. h22li paluks ..

janek174
20.01.11, 14:40
Tegelikult mis häirib, on see, et ühelgi erakonnal pole mingit visiooni, mis edasi saab. Kus Eesti peaks 5-10 aasta pärast olema (no kui igasugused jaburad loosungid muidugi välja jätta). EU meil on, NATO on, EURO on, no ja mis edasi? Selline tunne jääb, et nüüd on kõik olemas ja rohkem kellegil enam mingit plaani pole, kuhu edasi püüelda.

leits
20.01.11, 14:48
Tegelikult mis häirib, on see, et ühelgi erakonnal pole mingit visiooni, mis edasi saab. Kus Eesti peaks 5-10 aasta pärast olema (no kui igasugused jaburad loosungid muidugi välja jätta). EU meil on, NATO on, EURO on, no ja mis edasi? Selline tunne jääb, et nüüd on kõik olemas ja rohkem kellegil enam mingit plaani pole, kuhu edasi püüelda.

Back to russia obv ..

Tegelt pole meil sittagi, vaata mis on l-euroopal ja meil .. siis meil on ainult sood :)

Rage
20.01.11, 15:05
http://www.epl.ee/artikkel/478512

pole päris see mis paberikandjalt lugesin, aga lõpus on lubadused välja toodud.. ja no krt.. keskerakond ainult jagaks.. aga see raha tuleb ju kõigi meie taskust.. ja see raha mis ära jagatakse, selle eest saaks võibolla hoopis idagi paremat ja targemat teha, kaotame kõik nendest krdi reisisaatjatest jms..

-Siim-
21.01.11, 03:04
Osadele inimestele tundub veits segane, kuidas Riigikogusse valituks saab (et ainult erakonna nimekirja alusel, ei olene palju keegi hääli saab jne)

Väike ülevaade siis, äkki keegi tunneb huvi ja ei viitsi ise otsida:

Valimistulemused tehakse kindlaks kolmes voorus.
1) Isikumandaat. Esmalt osutuvad valituks need kandidaadid, kes kogusid oma ringkonnas vähemalt lihtkvoodi jagu hääli. Lihtkvoot saadakse valimisringkonnas kehtivate häälte arvu jagamisel selle ringkonna mandaatide arvuga.

Tartu 2007. aasta valimiste näitel: mandaate (M) 8
lihtkvoot = hääled/M (rikutud valimissedelid ei lähe arvesse häältena) = 44 731/8 =
5534. Selle suutis täita ainult Laine Jänes (9303 häält)

Kokku isikumandaate 2007. aastal 10.

2) Ringkonnamandaat. Tehakse kindlaks, milliste erakonnnad kogusid üle 5 protsendi kogu riigis antud häältest. Kandidaadid reastatakse ringkonnanimekirjades ümber vastavalt saadud häälte arvule ehk kohad saavad antud erakonnas kõige rohkem hääli saanud kandidaadid. Sama erakonna ringkonnanimekirjas olevate kandidaatide hääled liidetakse. Erakond saab ringkonnas nii mitu mandaati, kui mitme korra ületab nimekirjale antud häälte arv lihtkvoodi. Erakonna mandaatide arvu suurendatakse ühe võrra, kui häälte jääk moodustab vähemalt 75% lihtkvoodist. Erakond saab mandaadi ka juhul, kui häälte arv moodustab vähemalt 75% lihtkvoodist.

2007. Tartus
Reform 2,771 kvooti = 3 kohta – 1 (Laine Jänes) = 2 kohta (Hannes Astok 1465 häält ja Silver Meikar 902)
IRL 1,736 kvooti (0,014 jäi 2. kohast puudu) (Tõnis Lukas 3979)
Keskerakond 1,295 kvooti (Aadu Must 2088)
SDE 1,083 kvooti (Heljo Pikhof 2205)

Ringkonnamandaate oli 2007. aastal 65.

3) Kompensatsioonimandaat. Kuna osad kohad jäävad jaotamata (nt 2007. Tartus 2 kohta üle), siis jotatakse üle jäänud mandaadid üleriigiliselt kompensatsioonimandaatidena erakondade vahel, mis kogusid vähemalt 5 % kogu riigis antud häältest, üleriigiliste nimekirjade alusel. Selleks arvutatakse esmalt välja jagajate jada elemendid: astendatakse jada järjekorranumber arvuga 0,9 (nn modifitseeritud D'Hondti jagajate meetod). Edasi arvutatakse välja üleriigiliste nimekirjade iga kandidaadi võrdlusarv. Selleks jagatakse erakonna nimekirjale kogu riigis antud häälte arv jagajate jada vastavate väärtustega. Kompensatsioonimandaadi saab selle erakonna kandidaat, mille võrdlusarv on suurem ehk kompensatsioonimandaadi saab kandidaat, kes on üleriigilises nimekirjas eespool ja kellele antud häälte arv on vähemalt 5% lihtkvoodist.

Tartust said nii riigikokku Peeter Tulviste (2424), Karel Rüütli (558) ja Toomas Trapido (1691)

Kokku saadi kompensatsioonimandaadiga kohti 26. Ja kuna täidetud peab olema vähemalt 5% lihtkvoodist, siis päris paari häälega pole võimalik sisse saada. 2007. väikseim häältearv oli 443 Maret Merisaar

$$$
21.01.11, 04:29
mingi peenem huumor, ei hammusta läbi. loll vist :P

järelikult olid liiga kaine selleks =/ .

nomerlot
21.01.11, 13:19
"Olga Sõtnik (BMW X5, Lexus IS 250): Aitab vaesusest!"

Aga jah, valimislubadused on nagu ikka - lubatakse igatsugu toetusi, soodustusi ja väikemaid makse, aga kust selleks vajaminev raha võetaks, ei taha keegi eriti rääkida.

erplander
21.01.11, 15:05
"Olga Sõtnik (BMW X5, Lexus IS 250): Aitab vaesusest!"


Banaani-Olga?


http://www.youtube.com/watch?v=oiSkFZGS9_E

Potsataja
21.01.11, 17:55
mis puutub siin Potsataja sõnavõttudesse, siis ma ei saa päris täpselt aru, mille kohta sa siin kurdad, et asjad on valesti või halvasti või mis need sinu muudatusettepanekud olid? tahtsid sa tagasi vanad head talongiaega? või tahtsid sa tagasi seda toredat nõuka-aega kus riik hoolitses, et igal kalkaril või matsil oleks mingigi garaazinurga-töökoht olemas, kus silma looja lasta ja saada oma miinimumraha kätte? Või tahad sa, et meil oleks sotsiaaltoetuste süsteem, kus saaks inimesed niisama mitte midagi tehes ära elada. Ma saan aru, et sul on suur pere, ise oled piiratud töövõimega ja raske on, aga ole nüüd hea ja tee siis konkreetsed ettepanekud, mida peaks tegema, et sinuga sarnases olukorras olevate inimeste olukorda parandada.. ja ma ei mõtle siinkohal toetuste rahade samale suurusele viimisele kui mõnes muus riigis.. vaid reaalselt kuidas saaks aidata teil hakkama saada, mitte lihtsalt manti ja raha jagada...

Aru ei saa sa sellepärast, et ma polegi otseselt kurtnud. Lihtsalt minus tekitab vastureaktsiooni igasugune RE stiilis ´´lillelapselik´´ suhtumine. Asjad ei ole meil nii halvasti nagu KE väidab aga ka mitte nii hästi nagu RE väidab. Seega oleks parim lahendus mitte kumbagi neist pukki valida ja anda teistele võimalus näidata, mida nad suudavad.

Selles nö. minusuguste olukorra parandamise osas on sinu küsimus suhtkoht naljakas. Mõtle nüüd loogiliselt, kuidas saab tänapäeva maailmas midagi reaalselt ära teha ilma materiaalseid vahendeid (manti ja raha) kulutamata ?

Potsataja
21.01.11, 18:41
Kui nii on, siis minupoolsed vabandused Potsataja - poleks nii suure hooga nalja visanud. Aga kui rahulikult asja üle järele mõtled, siis peaksid sa ilmselt mõistma - hetkel vasakpoolse või suvalise valitsusega oleks Eesti seal kus Läti praegu on. Sotstoetused oleksid veel väiksemad ja sotstoetuste saajaid oleks hulgaliselt rohkem. Seega petlik "võrdsus" seisnekski üheskoos p*sas hulpimises. Ma ise tean väga hästi, kui naeruväärsed on lastetoetused näiteks - alandav lausa. Ja Ansip tundub ebameeldiv tüüp + reformi pole kunagi valinud. Ja palun ära Maarika Tuusi tsiteerivat artiklit enam lingi. Ty!

Läti on nagu mingi boogieman ülejäänud riikide jaoks, alati sobiv ja hea hirmutamiseks. Eestis saaks sama tulemuse ainult siis, kui kusagilt Koplist suvalised tüübid riiki valitsema panna. Sotsiaaltoetused lihtsalt ei saaks enam väiksemad olla või kujutad sa ette, et näiteks aastast 2004 paigal püsinud 300 kroonist lastetoetust annaks veel vähendada ? Toimetulekutoetus püsis suht pikalt 1000 krooni peal ja imekombel tõsteti seda nüüd valimiste eel 200 krooni võrra. Tegelikult on reaalsus ka see, et suures euro saamise tuhinas kaotati mitmed toetused täielikult (meenub hambaravi niigi olematu hüvitis, matusetoetus, õppelaenu hüvitamine jne.).

Mis sul Maarika vastu on ? Minu arust on ta suht samal tasemel, kui Laine ja Maret aga viimased said koguni ministrileiba maitsta.

Huvitav arutlus lastetoetuste teemal: http://vaher.blogspot.com/2005/12/arvutus-mida-vajanuks-iga-valitsusjuht.html

Potsataja
21.01.11, 23:57
http://poliitika.postimees.ee/ ja vaadake sealset gallupit. Ma oleks väga rahul, kui reaalne valimistulemus selline tuleks.

ristijeesus
22.01.11, 10:31
Selline tulemus oleks tõesti norm.

Potsataja
24.01.11, 22:54
http://valijakompass.err.ee

Min. 55% ja max 62% kokkulangevust erakondade positsioonidega tuli minu tulemuseks :(

IamAllin
24.01.11, 23:11
Eestimaa Rohelised 72%

Reformierakond 68%

Isamaa ja Res Publica Liit 68%

Eesti Kristlikud Demokraadid 67%

Eestimaa Rahvaliit 66%

Sotsiaaldemokraatilik Erakond 65%

Eesti Keskerakond 57%

lenC
25.01.11, 00:17
ma ei viitsind neid kaale määrata küsimustele


Reformierakond 79%

Isamaa ja Res Publica Liit 71%

Eestimaa Rohelised 61%

Sotsiaaldemokraatilik Erakond 56%

Eestimaa Rahvaliit 56%

Eesti Kristlikud Demokraadid 69%

Eesti Keskerakond 47%

muruntau
25.01.11, 00:34
Isamaa ja Res Publica Liit 77%
Reformierakond 74%
Eesti Kristlikud Demokraadid 70%
Eestimaa Rohelised 44%
Eesti Keskerakond 42%
Sotsiaaldemokraatilik Erakond 41%
Eestimaa Rahvaliit 40%

alaska
25.01.11, 00:37
Kui ma esimest korda sellest kuulsin telekas, tahtsin kohe teada, mis saab, kui ma kõik "mul on ükskõik" vastan. arvasin, et viskab ikka mingi erakonna. Aga väga proffessionaalselt on tehtud, kõik 0%. Failisin.

rasmer
25.01.11, 02:21
Reformierakond 79%

Isamaa ja Res Publica Liit 71%

Eestimaa Rohelised 61%



Suht sama, kaaludega ei hakanud ka mässama.

taipupole
27.01.11, 20:14
Keda valid sina?

http://www.kummikud.com/valimiskompass/

Tarmonator
27.01.11, 20:31
WOW...ma sain enda jaoks küll väga üllatavad tulemused. Mina, kui eluaegne RE valija, peaksin selle testi järgi eelistama hoopiski IRL. Selle vastu pole mul üldiselt midagi, sest viimasel ajal olen isegi sellele mõtlema hakanud. Mis aga üllatas, Eesti Kristlikud Demokraadid said minu puhul 68%'ga teise koha :D Ma pole kuulnudki neist.
Ainuke mitteüllatus oli KE positsioon, kindlalt viimane. Teised erakonnad jäid vahemikku 61-72%, KE oli 50%'ga viimane...tundub, et see test toimib :D

janek174
27.01.11, 20:55
Enda tulemus oli samuti IRL ja teisena kristlikud demokraadid. EKD valimisplatvorm on tõenäoliselt paljudele üsna südamelähedane, kuid neil reaalset poliitilist jõudu siiski ei paista olevat. Vähemalt mitte neil valimistel. Aga tutvuda soovitaks nende platvormiga küll kõigil http://www.ekd.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=128&Itemid=94

nomerlot
27.01.11, 22:18
WOW...ma sain enda jaoks küll väga üllatavad tulemused. Mina, kui eluaegne RE valija, peaksin selle testi järgi eelistama hoopiski IRL. Selle vastu pole mul üldiselt midagi, sest viimasel ajal olen isegi sellele mõtlema hakanud.

Olgem ausad, ega nende platvormil suurt vahet polegi, ühesugused parempoolsed, üks taob vaid natsionalismitrummi rohkem.

muruntau
27.01.11, 22:28
Tegelikult ega neil ühelgi väga palju vahet enam pole, hüüdlaused on ainult turundus, tegelikkus on selline, et kuna nii kaua on koos hängitud, on kõik suht ühte nägu juba.

Keski võib mõne liigutuse järgi parempoolseks pidada (mitte küll viimasel ajal), IRL sebib kõigiga, RE on enda libertariaanlikud ideaalid ammu minetanud ja sotsidki üritavad ettevõtlust ja muidu edumeelsemat värki toetada.

kilu6
27.01.11, 22:59
WOW...ma sain enda jaoks küll väga üllatavad tulemused. Mina, kui eluaegne RE valija, peaksin selle testi järgi eelistama hoopiski IRL.

Mul ka sama asi.
Samas IRL ja RE on niivõrd sarnase profiiliga, et pole väga suuri vahesid võimalik saada seal.

http://img23.imageshack.us/img23/301/radarirlvsre.jpg

inward
28.01.11, 07:52
Olgem ausad, ega nende platvormil suurt vahet polegi, ühesugused parempoolsed, üks taob vaid natsionalismitrummi rohkem.

IRL on pmst Reformierakonna puudel ja muud siin öelda polegi.

inward
02.02.11, 21:14
Välispoliitika ja julgeoleku debatt Valimisstuudios. Väga põnev on neid nö lahinguid jälgida :D

nikitheone
02.02.11, 21:14
really lauri? tegelt ka on põnev? ma just vaatasin seda, switchisin top gearile.

inward
02.02.11, 21:37
Leveldad ? Kui ei, siis jah nii palju, kui jõuan jälgin huviga poliitikat ja selle teemalisi saateid.

nikitheone
02.02.11, 21:53
ei levelda, aga see saade oli imo küll väga igav. ja ma ise jälgin poliitikat kindlasti üle keskmise

rasmer
02.02.11, 22:07
Täiesti uskumatu, mis kino valimisstuudiost.
Kristlikud demokraadid saatsid kohale täieliku kretiini.
Iseseisvuspartei elab endiselt täiesti ebareaalses maailmas.
Vene erakonda esindas pronksöö mässaja, kes ei osanud eesti keelt. Hea mõte.

Positiivse poole pealt jäi silma Mikko, aga suuremad erakonnad olid üldiselt kõik normaalselt esindatud.

inward
02.02.11, 22:23
Täiesti uskumatu, mis kino valimisstuudiost.
Kristlikud demokraadid saatsid kohale täieliku kretiini.
Iseseisvuspartei elab endiselt täiesti ebareaalses maailmas.
Vene erakonda esindas pronksöö mässaja, kes ei osanud eesti keelt. Hea mõte.

Positiivse poole pealt jäi silma Mikko, aga suuremad erakonnad olid üldiselt kõik normaalselt esindatud.


+1 Ei saa aru mina, milleks Zuravljovi sinna saatesse üldse vaja oli. Ei suutnud ta korrektselt väljendada oma põhimõtteid ja seisukohti, lauseehitus oli ka nagu puder ja kapsad. Ilmselgelt Vene erakonna esindaja peab kohal olema, aga valinud siis keegi kompetentsem isik väljendusoskuse poolest.

Paet aeti muidugi päris vihaseks lõpus :biggrin:. Aga tuli ilusti välja. Kuigi ma üldiselt Reformierakonna pooldaja ei ole, siis kutsearmee järkjärgulise suurendamise ja ajateenistuse lühendamise 6 kuu peale olen Paetiga täiesti nõus. Tulenevalt mitmete sõprade väidetelt, kes ajateenistuses teeninud. Ütlevad ka nemad, et kaitseväe programmi saab väga edukalt läbida poole aastaga ja täiesti mõttetu tundub ala 11 kuud seal passida. Ka meeldis mulle Paeti konkreetsem ja laiem seletus Afghanistani missiooni vajalikkusest ja põhjustest.

janek174
04.02.11, 09:55
http://www.youtube.com/watch?v=gzkYz0I92qs&feature=player_embedded

nomerlot
07.02.11, 11:23
Enne valimisi tuleb abiks, kui juutuubist ära vaadata Valimiskool, annab hea ülevaate, kuidas meil poliitika tegelikult toimib

Esimene osa siin, kokku on 12 osa üleval

http://www.youtube.com/watch?v=WU9Ey9Ifm10

Potsataja
07.02.11, 18:53
http://poliitika.postimees.ee/?id=384455

Kusjuures minu jaoks on sotside juures kõige vastumeelsem see, et mingi x põhjusel promovad nad Marianne Mikko´t (http://et.wikipedia.org/wiki/Marianne_Mikko).

inward
08.02.11, 01:45
Jõks on väga asjalik, endine õiguskantsler. See mees meeldiks mulle küll justiitsministrina. Aga no see nimekiri ei saa tõelisuseks.

Marianne Mikko - kaitseminister
Urve Palo - majandusminister

See on tõesti päris hea huumor :biggrin:

nomerlot
08.02.11, 13:41
Sotside list oli tõesti selline üle ühe.

umbes nii

ok
misasja?
ok
mis mõttes?

muruntau
10.02.11, 09:08
LHV valimiste teemast kasutajalt Cynic kuldne kommentaar KE kohta:
"Ega inimestele ei saa ju seda pahaks panna kui nad Keskerakonda vasakpoolseks peavad. Kui tüübid pidevalt rahasid vasakule panevad ja sellega vahele jäävad siis on ju suht loogiline järeldada, et ju nad vaskapoolsed on :-)"

Potsataja
10.02.11, 16:22
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1503981

Seniajani kõige rohkem mõtlemisainet pakkunud valimisteemaline Reporteritund.

janek174
10.02.11, 16:34
Krt vaatasin ka seda üksikkandidaatide saadet ja tõesti noh... pooled neist ajasid ikka päris piinlikku juttu. Järgmine kord tuleb vist ise ka kandideerida. Krt öelda mul ikka üht-teist on küll...

inward
10.02.11, 17:12
Helmed on mulle küll asjalikud tundunud. Ja Soosaarel pole ka viga. Paddari tekst oli...nohjah huvitav :biggrin:

Muidu saatejuhina see Rannamäe mulle meeldib, otsekohenne, hea huumor ja parajalt ülbe. Kuigi võiks olla rohkem erapooletum ja vähem näidata välja oma soosivat suhtumist parempoolsele erakonnale. Üldse kogu rahvusringhäälingu, kui avaliku riigimeediana on see pisut häiriv ja üllatav.

Potsataja
10.02.11, 17:27
http://poliitika.postimees.ee/ ja vaadake sealset gallupit. Ma oleks väga rahul, kui reaalne valimistulemus selline tuleks.

Vahepeal on aeg edasi läinud ja Delfi valimisküsitlus on juba naljakas: http://www.delfi.ee/news/rk/?l=tn_delfi

Ansip saaks infarkti ja Savisaare sulest ilmuks varsti ´´Peaminister 2 ehk kuidas ma Ansipi Tartusse küüditasin``

Potsataja
14.02.11, 19:13
http://www.delfi.ee/news/rk/valimised/?electionresults=true

KE valijad pole vist erilised FB fännid ;)

muruntau
17.02.11, 13:35
Teemasse eriti ei lähe, aga seletab väga hästi ära, miks infoajastul enam kui kunagi varem on vajalik (ja ka võimalik) hea haridus ja elukestev täiendamine hea sissetuleku saavutamiseks.
http://en.wikipedia.org/wiki/Information_Age#The_impact_of_the_information_age_ on_the_workforce

Panin, et murda osade sotsialistlikku mõttemalli, et kunagi sai tehtud mingi karjääriotsus, ehk käidud mingit ammu oma aja ära elanud ametitki õppimas ja nüüd peaks riik sellele inimesele töökoha kindlustama. Või vähemalt maksustama degenni jaoks surnuks kõik need, kes end harida ja enda sissetulekut tõsta viitsivad. Selline mõtlemine oli reaalne viimati kusagil 60-70'ndatel.

IamAllin
19.02.11, 12:49
TEHKE TESTI!
http://poliitika.postimees.ee/?r=692

Esikolmik : 1. Reform, 2. IRL, 3. Kristlikud
Tagumised: 6-8. Vene erakond, Stotsid, Kesikud

Populaarseimad kandidaadid:
*Tõnis Lukas (Isamaa ja Res Publica Liit)
*Margus Hanson (Eesti Reformierakond)
*Laine Jänes (Eesti Reformierakond)

vennike
21.02.11, 12:36
tuleb välja, et välismaal saab ka hääletada isegi ilma ID kaardi ja saatkonnata. Käisime aukonsuli juures valimas täna. Kuna ise pole asjadega absoluutselt kursis, (ja mind väga ei huvita ka seni kuni see pole KE) siis võtsin kuulda oma intelligentset ema, kes väitis, et Eesti vajab muutust sotsiaalvaldkonnas ja tuleb hääletada SDE poolt. Kalvi Kõva ftw. Ärge näkku lööge.

pastilaa
21.02.11, 13:10
Kõikvõimalikud valimistestid on suhteliselt värdjalik nähtus. Paberil ilusaid ideid oli Hitleril ka suht palju, reaalsus oli mõneti erinev (Keskerakond selles vallas parim näide). Samuti olukord, kui pead testis valima mitme hea variandi vahel kindlasti ainult ühe (a la vanemahüvitist tuleks säilitada, pikendada + praegused lastetoetused on ka satiir näiteks), et siis seetõttu saab otsustatud erakondlik eelistus - samuti nonsens.

Edit: irw - tuligi nii, et esimeseks variandiks pakkus Avo Keel KERAkonnast, kõik järgmised olid RE ja IRL mehed. Kerge loogika viga nagu...

vennike
21.02.11, 13:12
njah, kodanikukohust tuli ju täita ja kui ma olen päris kindel, et kunagi enam Eestisse elama ei tule, siis mis mul muud üle jääb? Teen seda, mis mu lähedaste arvates neile parim on.

jah, lugupeetud pastilaa mainitud lastetoetus on suur nali. Ma saan aru, et sa oled highroller ja sul on sellest süavalt poogen, aga kahe lapse pealt 38€ vms kuus saada on ju natuke.. ee.. häbi, i guess ? 2BB sul lol.

$Lauri$
21.02.11, 13:20
Testi järgi sellised tulemused. Ei taha üldse hääletama minna, minu usaldust pole suutnud ükski erakond võita.

Eesti Reformierakond
75%
Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid
55%
Eestimaa Rohelised
55%
Sotsiaaldemokraatlik Erakond
45%
Eestimaa Rahvaliit
40%
Isamaa ja Res Publica Liit
35%
Vene Erakond Eestis
15%
Eesti Keskerakond
15%

Potsataja
22.02.11, 11:22
Kõikvõimalikud valimistestid on suhteliselt värdjalik nähtus. Paberil ilusaid ideid oli Hitleril ka suht palju, reaalsus oli mõneti erinev (Keskerakond selles vallas parim näide). Samuti olukord, kui pead testis valima mitme hea variandi vahel kindlasti ainult ühe (a la vanemahüvitist tuleks säilitada, pikendada + praegused lastetoetused on ka satiir näiteks), et siis seetõttu saab otsustatud erakondlik eelistus - samuti nonsens.

Edit: irw - tuligi nii, et esimeseks variandiks pakkus Avo Keel KERAkonnast, kõik järgmised olid RE ja IRL mehed. Kerge loogika viga nagu...

Minu esimene variant on Mai Treial (69%/ERL) ja piirkondlik Tiina Murumägi (60%/SDE). Kattuvus Rahvaliidu lubadustega on 85% ja SDE puhul 55% aga hetkel läheb hääl siiski IRL kandidaadile, kui just SDE lähipäevil millegi uuega välja ei tule.

Pastilaa, kas sa oled oma maailmavaatelt siis individualistlik vasakpoolne ?:

http://www.upload.ee/image/1144170/ruum.bmp

Muide eile sattusin vaatama valimisreklaami, kus Ansip lubas juba järgmisel aastal pensione tõsta. See tekitas minus tõsise WTF tunde. Pensione ei saa tõsta enne, kui on tõusnud keskmine palk. Hetkel on meil keskmise palga ja pensioni suhe väga ok. Samas on miinimumpalk märgatavalt väiksem, kui keskmine pension, mis ei ole üldse ok. Isegi mina oma 10 aastase tööstaažiga saan netomiinimumpalgale lähedast töövõimetuspensioni.

rahvavaenlane
23.02.11, 19:42
head armee aastapäeva teile, litsid.

suitsutihane
24.02.11, 10:39
Sinu populaarseim kandidaat (üle Eesti) nr. 423 (http://poliitika.postimees.ee/?r=622&cand=725)
Valimisringkond nr. 8 (Järva- ja Viljandimaa)
Sven Mikser

Valimisnimekiri: Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Vastuste kattuvus: 48%

48 aint, ei lähe valima siis

Potsataja
24.02.11, 21:12
Väike poiss läheb isa juurde ja pärib:"Issi, issi, mis asi on poliitika?" Isa mõtleb natuke ja ütleb: "No ma proovin seletada.
Mina olen peres leivateenija - kutsugem mind Kapitalistiks.
Ema hoolitseb raha-asjade eest, tema on Valitsus.
Kuna meie töötame sinu heaks, oled sina rahvas.
Lapsehoidja on Töölisklass ja sinu väikevend on Tulevik!
Mõtle nüüd selle üle natuke järele."
Lähebki poiss voodisse ja hakkab järele mõtlema. Öösel hakkab aga väikevend nutma ja poiss
tõuseb üles. Ta läheb uurima, ja näeb, et väikevend on mähkmed täis lasknud!
Suundub siis isa-ema tuppa, et neid äratada - ema magab sügavalt ja poiss ei tihka teda äratada. Isa on hoopis kadunud. Jääb veel üle lapsehoidja - tolle uks on aga lukus. Piilub poiss lukuaugust ja näeb isa lapsehoidjat kargamas. Lõpuks annab ta alla ja läheb magama tagasi.
Hommikul ütleb ta isale: "Issi, ma arvan, et tean nüüd, mis poliitika on."
"No räägi, räägi," julgustab isa poissi.
Poiss: "Sel ajal kui Kapitalist Töölisklassile taha keerab, Valitsus magab, Rahvast eiratakse ja Tulevik on suure sita sees!"

reggie
25.02.11, 08:26
http://www.youtube.com/watch?v=e2gBT5m-fMk

Potsataja
25.02.11, 12:54
http://www.youtube.com/watch?v=e2gBT5m-fMk

Siinkohal meenuvad mulle kaks kursavenda, kellest üks on KE ja teine RE liige. KOV 2009 valimistel sai üks 563 häält ja teine 69 häält ning ühest sai Tartu volikogu liige ja teisest Tartu abilinnapea. RE valijatel soovitan selle teise poolt hääletada, ta on tõesti tark mees ja suure poliitilise potentsiaaliga.

Kusjuures maailmavaatelistest erinevustest hoolimata valitsevad KE ja RE Tartu linnas sõbralikus üksmeeles koos. ;)

Pumper
25.02.11, 14:29
Minuarust pole mingit vahet, kas valid IRL või REFORMI, nad ju sisuliselt 1 partei, aga ei liitu seetõttu, et siis kaotavad osad inimesed palju mõjuvõimu ja tahes tahtmata sööb suurem partei väiksema ära.
Ise eelistan SDE-d ja kaudselt ka KE, kuna nemad vähemalt hoolivad nõrgematest ja panustaksid ka kindlama sots sfääri tekkimisse. Hetkel oleks ideaalne, kui SDE saaks rohkem hääli kui KE ja nemad juhiksid valitust või siis SDE, IRL, Rohelised koostaksid valituse. Ei meeldi Reformi suhtumine, et kõik tuleb kärpida isegi raskel ajal ei võeta laene ja vaeseid ja invaliide sisuliselt piinatakse. Samuti ei meeldi Reformi teerulliga juhtimise stiil.
Loodame, et KE on ka õppinud vigadest ja ei tee endale pos seadusi ja muid õigusakte, ei varasta ja et Savisaar riiki maha ei müü- muidu KE täitsa viisakate ideaalidega erakond.
Aga rohelised on juba ennast maha müünud ja loodame et nad kaovad kiirelt riigikogust, va paar helgemat ja sümpaatsemat pead nt Lotman.

IamAllin
25.02.11, 14:36
Minuarust pole mingit vahet, kas valid IRL või REFORMI, nad ju sisuliselt 1 partei, aga ei liitu seetõttu, et siis kaotavad osad inimesed palju mõjuvõimu ja tahes tahtmata sööb suurem partei väiksema ära.
Ise eelistan SDE-d ja kaudselt ka KE, kuna nemad vähemalt hoolivad nõrgematest ja panustaksid ka kindlama sots sfääri tekkimisse. Hetkel oleks ideaalne, kui SDE saaks rohkem hääli kui KE ja nemad juhiksid valitust või siis SDE, IRL, Rohelised koostaksid valituse. Ei meeldi Reformi suhtumine, et kõik tuleb kärpida isegi raskel ajal ei võeta laene ja vaeseid ja invaliide sisuliselt piinatakse. Samuti ei meeldi Reformi teerulliga juhtimise stiil.
Loodame, et KE on ka õppinud vigadest ja ei tee endale pos seadusi ja muid õigusakte, ei varasta ja et Savisaar riiki maha ei müü- muidu KE täitsa viisakate ideaalidega erakond.
Aga rohelised on juba ennast maha müünud ja loodame et nad kaovad kiirelt riigikogust, va paar helgemat ja sümpaatsemat pead nt Lotman.

:)

inward
25.02.11, 14:51
Minuarust pole mingit vahet, kas valid IRL või REFORMI, nad ju sisuliselt 1 partei, aga ei liitu seetõttu, et siis kaotavad osad inimesed palju mõjuvõimu ja tahes tahtmata sööb suurem partei väiksema ära.
Ise eelistan SDE-d ja kaudselt ka KE, kuna nemad vähemalt hoolivad nõrgematest ja panustaksid ka kindlama sots sfääri tekkimisse. Hetkel oleks ideaalne, kui SDE saaks rohkem hääli kui KE ja nemad juhiksid valitust või siis SDE, IRL, Rohelised koostaksid valituse. Ei meeldi Reformi suhtumine, et kõik tuleb kärpida isegi raskel ajal ei võeta laene ja vaeseid ja invaliide sisuliselt piinatakse. Samuti ei meeldi Reformi teerulliga juhtimise stiil.
Loodame, et KE on ka õppinud vigadest ja ei tee endale pos seadusi ja muid õigusakte, ei varasta ja et Savisaar riiki maha ei müü- muidu KE täitsa viisakate ideaalidega erakond.
Aga rohelised on juba ennast maha müünud ja loodame et nad kaovad kiirelt riigikogust, va paar helgemat ja sümpaatsemat pead nt Lotman.

Nüüd ole valmis korralikuks sitaraheks ;). Aga muidu olen sinuga nõus ja sarnaste maailmavaadetega. Kui Ratas ükskord KE juhiks lastakse, on lootust ka. Savisaar on nii ebapopulaarne eestlaste seas lihtsalt, et erakonda päästa on tal aeg lahkuda varsti. Tervis kehv, 22 aastat poliitikas, no mida sa tahad.

erplander
25.02.11, 15:09
Savisaar on nii ebapopulaarne eestlaste seas lihtsalt, et erakonda päästa on tal aeg lahkuda varsti. Tervis kehv, 22 aastat poliitikas, no mida sa tahad.

lol, 22 a pole mingi näitaja, Liibüa isevalitseja Gaddafi pea 41 aatat pukis püsinud, muidugi Keski isevalitseja jaoks jääb ka Mubaraki 30 aastat ületamatuks.

inward
25.02.11, 15:16
Su võrdlus on pehmelt öeldes äärmuslik või mis ? Ja vaata, mis sinu poolt välja toodud riikides hetkel toimub.

pastilaa
25.02.11, 15:16
Siin võiks lõputult vaielda, aga selle nö "sotsiaalse" maailmavaate taga peaks ka reaalne väärtuste loomine olema. Et oleks, mida lahkelt jagada. Hetkel kahjuks Eesti veel nii kaugel omadega ei ole, et sellist luksust lubada saaks. Lisaks on sotside read väga nadid, kui vaadata keda reaalselt olulisi otsuseid langetama saata (va Mikser ja paar venda). Keskerakonnast tuleks need näpuotsatäis mõtlevaid tegelasi sotside poole tuua, siis äkki oleks sellel jõul ka mingi tegu.

Muidu olen ise ka seda meelt, et kõigil võiks võimalikult hea olla...

Potsataja
25.02.11, 15:55
http://poliitika.postimees.ee/?id=393901

Uuringud hakkavad reaalsuse piiridesse jõudma. Novembri väidetav RE 43% toetus oli kohe kindlasti paras mull, kui isegi pokkerifoorumis jääb RE toetus 40% peale.

Ise pakun, et SDE reaalne tulemus jääb 18%+ juurde ja pigem ületab 5% künnise ERL, kui EERL.

Pumper
25.02.11, 16:02
Sotsid ei pea ju valitsust ainuerakondselt koostama ja lisaks on neil minuarust poliitikas väga kogenud seltskond.

pikk28
25.02.11, 16:15
kusjuures ma Pumperiga ka suht ühel meelel. Sotside koosseis võiks tõesti veidi tugevam olla, kuid vaesel ajal käib kah.

viki
25.02.11, 17:04
Minu viimase aja maailmavaatega sobivad ka sotsid kõige rohkem.Varem olin RE pooldaja.

erplander
25.02.11, 18:21
Su võrdlus on pehmelt öeldes äärmuslik või mis ? Ja vaata, mis sinu poolt välja toodud riikides hetkel toimub.

Mis mõttes äärmuslik, Savikas ju otseselt võrreldav oma autoritaarsuselt tegelastega, keda nimetasin. Siia võib veel lisada Putini ja Lukašenka, need samasugused. Aga seda muidugi jälgin huviga, mis maailma eri paigus toimub, ma nagu geograaf ka.


Sotsid ei pea ju valitsust ainuerakondselt koostama ja lisaks on neil minuarust poliitikas väga kogenud seltskond.

Üldiselt ma ka sinuga ühel meelel ja häämeelega hääletaks sotside poolt, sest nende seas palju asjalikke südamega poliitikuid, aga nagu ühes oma eelnevas kommentaaris juba mainisin, siis viimasel ajal on nende ridadesse ka hämmastavalt palju kõntsa imbunud. Lagunenud rasvaliidust on paljud rotid üle jooksnud, kes just oma vaimsete võimetega ei hiilga ja on endiselt oma kolhoosimentaliteedis kinni. Või siis üks teine rott, ühikarotist peibutuspart, teate küll kes. Sotside Harju- ja Raplamaa esinelik on ikka täielik klounaad:

K46-agjvcEo

viki
25.02.11, 18:40
Eks neid kloune on igas erakonnas.Eestis pole ühtegi erakonda,kus poleks minu jaoks ebameeldivaid tegelasi.

pastilaa
25.02.11, 18:43
Hea link Erplander! Väga valus nelik ikka...

Viki - tegemist pole ju suvalise massiga. Need ju suurima maakonna esinumbrid.

Potsataja
25.02.11, 18:46
Sotside Harju- ja Raplamaa esinelik on ikka täielik klounaad:

K46-agjvcEo

Eks see ole nii ja naa. Tammsaare vastu ei ole mul iseenesest midagi, kui ta tegeleks põllumajanduse või siis keskkonna teemaga. Palol on nüüdseks Riigikogu töö jaoks piisavalt poliitilist kogemust, kuid ministriamet oleks ikkagi liig. Rüütli ja Vahtre kohta ei oska ma aga mitte, kui midagi öelda. :confused:

RE Harju- ja Raplamaa on tegelikult üsna sarnane, lihtsalt valusa neliku asemel on valus kolmik, kellest vähemalt kaks ennast ka Riigikokku veavad (Palling läheb hiljem jälle asendusliikmena?):

1. Andrus Ansip
2. Jüri Jaanson
3. Kaja Kallas
4. Kalle Palling

KE Harju- ja Raplamaa pole ka eriti parem:

nr 632 Mailis Reps
nr 633 Aivar Riisalu
nr 634 Vladimir Velman
nr 635 Värner Lootsmann

Minu jaoks on aga küsimus miks Laar ennast Ansipiga samasse ringkonda pani. Mõnes muus ringkonnas oleks imo rohkem lootust sealselt oravate esinumrilt hääli üle lüüa.

viki
25.02.11, 18:54
Minu ringkonnas on minu meelest üks eesti parimatest poliitikutest-Mikser.

erplander
25.02.11, 19:32
RE Harju- ja Raplamaa on tegelikult üsna sarnane, lihtsalt valusa neliku asemel on valus kolmik, kellest vähemalt kaks ennast ka Riigikokku veavad (Palling läheb hiljem jälle asendusliikmena?):

1. Andrus Ansip
2. Jüri Jaanson
3. Kaja Kallas
4. Kalle Palling


Tõesti lausa hämmastavalt sarnane kamp sotside "raudsele" nelikule:

Ansip ja Tammsaar - mõlemad endised punased, karjeristidest aferistid-populistid

Jaanson ja Vahter - 100% peibutuspardid

Kallas ja Palo - naispolitikaanid, kes pressivad lihtsalt sooja koha peale, kuigi neil oleks rohkem annet mingis muus ametis

Palling ja Rüütli - noorpolitikaanid

nikitheone
26.02.11, 10:10
sildistamine lahendab kõik probleemid.

alaska
26.02.11, 10:11
Jah, valime selle, keda me kõige vähem vihkame.

Pumper
26.02.11, 13:57
Kusjuures ongi selline tunne, et valitakse seda kelle kohta kõige vähem halba kirjutatakse.
Ajakirjandus on meil Eestis suhteliselt kallutatud ja seega on parempoolsete erakondade võit juba valmis "kirjutatud".

Huvitav on kuulda, kuidas paljud noored ütlevad, et valivad selle ja selle erakonna, aga kui küsid põhjust, siis vastatakse, et peaasi et Savisaar võimule ei saa. Aga mida Savisaar teinud on Eestile halba seda nad ei tea:D

Teiselt tuttavalt uurisin, et keda valib, vastus Rohelised. Uurisin, et tead ka millega nad hakkama said Riigikogus? Vastus ei tea, et maailmakäsitlus on temal suhteliselt sarnane. Selle inimesega olen isegi rohkem nõus, kuna teda ei huvita persoonid vaid ikkagi lubadused ja erakonnaga sarnased seisukohad, aga see kuidas Rohelised end Riigikogus koalitsioonile maha müüsid, et Strandbergi naine ja veel mõned Roheliste "sõbrad" saaksid mingi sihtasutuse kaudu miljoneid liigutada oli ikka müüdavuse tipp ja minuarust võiksid Rohelised sellise erakonna kujul siit kaardilt kiirelt kaduda. Parem ühinegu kellegagi.

Ja ka SDE kohta kriitikat: endine Rahvaliitlane K.Rüütli on üks väga kahtlane ja müüdav säga. Juba Otepääl, kus ta teostas kohalikku võimu toimusid sellised tehingud, et lausa suu jäi lahti...

Potsataja
26.02.11, 14:20
Huvitav on kuulda, kuidas paljud noored ütlevad, et valivad selle ja selle erakonna, aga kui küsid põhjust, siis vastatakse, et peaasi et Savisaar võimule ei saa. Aga mida Savisaar teinud on Eestile halba seda nad ei tea:D

Tõesti, mida halba ta siis teinud on ? ;)



Lugemist:

http://www.delfi.ee/news/rk/uudised/allar-joks-reformierakond-on-lahemal-keskile-kui-irlile.d?id=41082071&l=fplead

Jõksi hinnangul on Reformierakond erakondliku kontrolli ulatuse ja erakondade rahastamise reguleerimise osas lähemal Keskerakonnale kui oma valitsuspartnerile IRL-le.

"Sellest tulenevalt ei ole Reformierakonnal õnnestunud vastuseisu Keskerakonna juhiga usutavalt üles ehitada ja valijaid "ühise vaenlase" vastu mobiliseerida," leidis Jõks.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/delfi-tv-valimisdebatt-taavi-roivas-ma-toon-valja-oma-koige-suurema-valimistega-seotud-hirmu.d?id=41065357

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/delfi-tv-valimisdebatt-mailis-reps-keskerakond-naeb-oudusunenagusid-kui-reform-inimesest-raagib.d?id=41065627

“Meie [Kesk- ja Reformierakonna] arusaam majandusest on üsna sarnane. Meil on aga põhjus õudusunenägusid näha siis, kui teie inimesest rääkima hakkate,”

leits
26.02.11, 14:21
valisin ka ära .. jürgen ligi sai hääle minult

taipupole
26.02.11, 14:27
Tõesti, mida halba ta siis teinud on ? ;)

Sa oled nagu Priit Kutseri kaksikvend.

muruntau
26.02.11, 14:30
Äkki on ta Priit Kutser ise ;)

Potsataja
26.02.11, 20:50
Sa oled nagu Priit Kutseri kaksikvend.

Eks KE valimiste võidupeol näeme ja siis arutame seda teemat.

pastilaa
26.02.11, 21:16
Mulle andis sõber, kes kandideerib 8 (jah, kaheksa!) šoksi enda pildiga.

alaska
26.02.11, 21:44
Mul on 2 (jah, kaks!) Kalev Kallo taskulampi!